בחירות 2013 – ביבי ינסה למחוק את יאיר

7 תובנות מתוצאות הבחירות

כרגיל הטור הטוב ביותר, גם לסיכום הבחירות, נכתב בידי גדעון לוי הנפלא.

אבל הנה כמה הערות שלי:

1) הבוחר אמר את דברו, וזה הולך ככה: "lkjhkl hef;ovf;lsh;hhsf;dvh@#$%$^&^77&^kjhlk".

אם בכל זאת צריך להתעקש לנסח משהו קצת יותר נהיר, אז זה באזור של: "עזבו אותי, באמאש'כם".

2) הימין שולט: אל תאמינו לטמטום הזה של "שוויון בין הגושים". יש רוב מוצק וברור לימין. יש עתיד היא רשימה מרכזית, עם נטיה לימין. ובעיקר – כמחצית ממצביעי יש עתיד הם ימניים.

אז אל תבלבלו לי את המוח שהעם חצוי 50-50 בין ימין לשמאל. ואני אומר את זה בתור מי שהצביע מרצ. אני פשוט רואה את האמת כמו שהיא ולא מנסה לצבוע אותה בוורוד כמו יותר מדי פרשנים.

ברור שממשלה תהיה ימנית עם הליכוד והבית היהודי ובתוכה תשתלב יש עתיד בקונסטלציה זו או אחרת.

והכי עצוב אולי: תזכרו שממילא ישראל היא מדינה גזענית בה הערבים נחשבים בלתי מקובלים, בלתי רצויים, נעדרי לגיטימציה ומחוץ למשחק – הרי יאיר לפיד יעדיף ללכת עם אגודת ישראל מאשר עם המפלגות הערביות.

3) המטרה של ביבי – למחוק את יאיר.

קדימה, זוכרים? ממש לא מזמן היא נכנסה לממשלה במטרה לדאוג לשוויון בנטל וגיוס חרדים, מה שחייב לקרות במדינה מתוקנת וברור שלא יקרה כאן. כי ישראל היא הרי לא מדינה מתוקנת.

אז ביבי עשתה תרגיל מבריק לקדימה, כרה לה קבר ועבד עליה. ועכשיו הוא יעשה בדיוק אותו דבר ללפיד בניסיון למסמס אותו ולהוכיח שאין עתיד.

כי ההיסטוריה מוכיחה שמפלגות טרנדיות שכאלה, מפלגות אינסטאנט – ולא משנה אם קוראים להן שינוי, קדימה או יש עתיד – לא מחזיקות מעמד לאורך זמן.

אז מה שיקרה זה ככה – ביבי יגיד שהוא בעד שוויון בנטל עלק, יילך עם יאיר לפתרון ארוך טווח ולא משביע רצון מתוך לקיחת בחשבון שיאיר יתאדה עד לזמן שהפתרון אמור להיות מיושם בו. הרי בבחירות הבאות הוא יחזור לשותפים הטבעיים שלו – מש"ס. אגב למי שלא יודע מה זה "מרן" שדרעי ואנשי ש"ס כל הזמן מודים לו ומדברים בשבחו – זה עברות של המילה האנגלית MORON.

4) מבחן לפיד – יש עתיד קיבלה יותר מנדטים ממה שהיא ציפתה, קיוותה וחלמה. רק לפני שבועיים הסקרים הראו אותה בחד-ספרתי. בסוף הייתה נהירה של כל המתלבטים למפלגה הזו שייצגה משהו חדש ומרענן בעיניהם.

עכשיו מגיע מבחן ענק של יאיר. איך להצליח לעשות משהו בקדנציה הקרובה שישמר את כוחו. איך לרצות את המצביעים שלו מימין ומשמאל, איך ליצוק תוכן לכל הססמאות. התכל'ס. יהיה מעניין.

מה שבטוח – הייתי מת לראות עכשיו את הפרצוף של טומי מחייך שם למעלה בגאווה.

5) לא צריך כסף לקמפיין טוב – מפלגות כמו הליכוד והעבודה שבזבזו הון על הקמפיין (שלי יחימוביץ התקשרה או שלחה מסרון לכל סלולרי בישראל, הליכוד הפציץ שלטי חוצות בכל מקום, גם קדימה) נכשלו. רק הידרדרו עם הזמן.

יאיר לפיד, דווקא בגלל היעדר כסף, הצליח. המחסור במזומנים היה המזל הגדול שלו. היה לו תשדיר בחירות אחד, מסרים ספורים ודי ממוקדים שחדרו לתת הכרה של כל המתלבטים. הוא ניצל את הפייסבוק בצורה נהדרת כדי לרתום תומכים ומתנדבים.

6) ההזויים: היה אחד, עופר ליפשיץ שמו, שעומד בראש מפלגה וטוען שאלוהים התקשר אליו לפני 7 שנים ובחר אותו שייצג ויביא את דבר אלוהים לעם. אז יש שתי אפשריות: או שאלוהים ממש כועס על עם ישראל ולא מרוצה מאופן ההצבעה שלו, או שהגיע הזמן שהמדינה תיקח אחריות על הליפשיץ הזה ותסדר לו מוסד וטיפול שיכול לעזור לו.

מה עוד? אני אמנם שמאל אידיאולוגי, אבל הייתי רוצה לראות את 'עוצמה לישראל' בכנסת.

נכון, מדובר במפלגה של כהניסטים מטורפים ובריוניים (מה אריה אלדד עושה איתם, ג'יזס?!!!) שבמדינה מתוקנת – הם היו לפחות מוצאים מחוץ למחוק.

אבל היות שישראל היא ממילא מדינה לא מתוקנת, והיות שהכנסת ממילא פארסה, לפחות היו אקשן וקטעים עם החבר'ה האלה במשכן.

הרי קחו למשל את התופעה מירי רגב, כמה שהיא מטומטמת, וולגרית, מביכה ומבישה – אם היא תצא מהכנסת קצת ישעמם לנו. על מי נצחק?

7) תגידו, יכול להיות שאלוהים יוצא קצת מאוכזב מהבחירות האלה?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יש עתיד לשוויון ואוטנטיות
אוהדי הצלחות

No Comments

סבתא אינגה הייתה אומרת: 23 בינואר 2013

1. ברור שכשאתה מצביע מרצ אז יוצא שהרוב ימני עד ימני קיצוני.
2. יש עתיד!! מאז ולתמיד!!
3. טוב, אולי הגזמתי. אבל ת'אמת, אני סומך עליו. הוא הרים בעשר אצבעות מפלגה למופת, מבנה מסודר ועובד, מסרים ברורים וקצרים, אנשים מאמינים שפעלו בהתנדבות, ומעל הכל – יאיר.
הוא איש חכם. והוא פוליטיקאי במובן הטוב של המילה.
הוא ישיג את מה שהוא רוצה. ויש לי תחושה נפלאה שמה שהוא רוצה להשיג – גם אני רוצה שהוא ישיג, כי זה יעשה לי טוב. פשוט.
4. ולכן – עזוב אותך באמאשלנו מנבואות הלמסמס את יאיר כמו את מופז. לשאול יש כריזמה של חיקוי של מריאנו, ליאיר יש דרך ואופי והוא עובר מסך כמו שמריאנו לא יצליח לעולם. פשוט יש לו את זה.
אפילו יותר מכמה שלשלי אין את זה.
הפעם, בניגוד למקרה מופז, ביבי לא יסובב מישו כי הכוח לא אצלו. זה יאיר שירכיב את הממשלה, יאיר יסובב את ביבי על ציר שק האשכים, וכן – ביבי ישיר בקול גבוה.
ביבי זה טופו. מה שתשים לידו זה הטעם שתקבל.
והפעם תקבל ממשלת יאיר לפיד.
ואני בטוח ששרה כבר מתה עליו… ;-)

עמית לוינטל 23 בינואר 2013

הלוואי. אופטימיות זה טוב :)
גם אני אופטימי עכשיו, עם חבר חדש

איציק 23 בינואר 2013

סבתא,
1. לגבי מופז, פשוט ציפי שמה לו גוש חוסם והוא נחנק. קצת חמלה לא תזיק.
2. צריך לתלות את כחלון עם המהפכה הסלולרית שלו. הוא הביא לנו את המבצע, שלם 50 ש"ח דבר וסמס עד שתתפגר. מה עשו המפלגות ב-50 ש"ח, בלבלו לי את המוח עם ההודעות הקוליות. שמשהו בכנסת הנוכחית יחוקק חוק נגד תעמולת בחירות ופרסומות באופן זה.
3. מילה טובה למופז על המאמץ. אומנם טימטום אבל בכול זאת מאמץ. אני ואישתי קיבלנו ממנו אס.אם.אס-ים ממנו ב-22:45 שנשארה עוד שעה ושנרוץ להצביע. צריך להסביר לו שמצביעים לפי שעון חורף מדינת ישראל.

matipool 23 בינואר 2013

סבתא – ונאמר אמן .

GA'02 23 בינואר 2013

כמה שמאלני מצידך לציין בדרך אגב שבמדינה מתוקנת "עוצמה לישראל" הייתה מקבלת איקס מהגועל הנפש הבזוי שנקרא בג"ץ. מילא היית מוסיף את מפלגות הגייס החמישי שהתנחלו לנו בכנסת,אבל למה לך אוהב ערבים אתה.

יום יבוא ויזרקו אותך (ובגללך גם אותי) לים ואז זה יהיה מצחיק.

אני לא מצביע שס,אפילו לא קרוב לכך ואני אפילו לא שומר מסורת אבל מכיוון שאין לך שום בעיה לקרוא לרב עובדיה יוסף MORON אני ארשה לעצמי לקרוא לך אידיוט

דון נאפולי 23 בינואר 2013

+1

א.לוי 23 בינואר 2013

יש הומואים ימנים?

גל דגון 23 בינואר 2013

סקאנק אננסי ופבארוטי? איך לא ידעתי על זה עד עכשיו?

כסיפוביץ 23 בינואר 2013

דבר ראשון אלוהים היה מתחנן שנוציא אותו מחוץ לחוק.
מסכן, פשוט נמאס לו שכל מיני יצורים הולכים על שניים מדברים בשמו או מחליטים החלטות כמו לא לחטט באף בשבת [לא. האיש ללא ספק עילוי].

ועל כן נאמר שאין אלוהים.
אין עתיד לישראל כי ביבי יקבור את המפלגה הזו כמו שהוא קבר את ליברמן, קדימה, ליבני, מופז.
זה לא בגלל שהוא גאון אלא רק בגלל שכאן ישנו אדם שעונה לשם רב שאיתו אתה סוגר קומבינה ויש לך בכיס מאות אלפי אנשים, כי הרבי אמר שזה בסדר.
רק לפנק לו את הכיס ולשפץ את הבית כנסת וגם להעלות לאברכים שכר על חשבוני וזאת בזמן שעובד סוציאלי שמטפל בילדים מפגרים שובת כמה שבועות לעוד קצת ג'ובות.

אז תהנו לכם חברי האיגוד בנמל או בחשמל.
תיהנו לכם תושבי קריית שמונה עם הפיגור שאתם חיים בו.
תיהנו לכם תושבי אופקים עם הרחובות השוממים והברזלים בכיכר.
תיהנו לכם אנשי מילואים יקרים כי עוד מעט אדון בנט יחליט מה טוב לכם ומה לא.

אבל זה בסדר.
ביבי יחלק למי שבקומבינה.
ישתין על מי שבקסטינה
וישבור אותנו כמו פיל בארץ החרסינה.

הלילה ממש לא היה טוב למות בעד ארצנו.

GA'02 23 בינואר 2013

תרים טל' לשלי ותשכנע אותה להוריד תראש ולהכנס לקואליציה,זה ייפתור לך את בעיית האברכים ושיפוץ בתי הכנסת

amitpros 24 בינואר 2013

+1

אופיר 23 בינואר 2013

תגובה חזקה.
מסכים איתך.

בני תבורי 23 בינואר 2013

לוינטל,
לפתוח פוסט באזכור (הנכון לחלוטין) של כתבתו של גדעון לוי ולהמשיך בדברי שבח והלל ליאיר לפיד זה קצת אוקסימורון. התפקיד של לפיד בבחירות האלה היה הכי קל והוא עשה אותו מצוין, כי כשאתה מביא אתך ססמאות שכולם יכולים להזדהות איתן, לא פלא שכל המבולבלים שלא מוכנים לקחת אחריות ולבחור, יבחרו בך. הארגון של מפלגת העבודה תוך כדי היחלצות ממצב כלכלי זוועתי ומיקומה מחדש כלגיטימית בעיני הציבור, מרשים הרבה יותר. אף אחד לא הצביע בשבילו כי הוא טוב, הימנים המתונים ברחו מביבי ואיווט, החברים של החבר של אבא שלו משכו את השטיח מתחת לרגליים של קדימה (יחד עם ציפי) וכל השאר אצל גדעון לוי.

איציק 23 בינואר 2013

בני,
אני מסכים שהרוב יכול לטעות (והוא עושה זאת בהצלחה מרובה), אבל חשבת פעם שגם המיעוט מסוגל לכך. חשבת פעם שאולי הרוב שלא בחרו במרץ או שלי עשו את זה (גם אם טעו) לא בגלל תופעת העדר, כי אם חשבו אצמעית והגיעו למסכנה שזה הכי טוב שבנימצא כרגע. אולי יש אנשים שבאמת חושבים שביבי ימני מידי או לא מתאים מסיבה אחרת, וגם השמאל ממש לא משתלב היטב בתאוריה. עברתי על חלק מהרשימה של יאיר לפיד, ולא נראה לי שכולם שם רפי שכל, או אפורטוניסטים שתופסים טרמפ לעשיית הון פוליטי (בטח לא כלכלי, לפחות כרגע).
אתם נכשלים להבחר פעם אחר פעם. אולי גם אתם צריכים לעשות בדק בית ולחשוב למה לא מאמינים לכם. אולי יש באג, בהסברה, אולי בכלל בתפיסה האידיאולוגית. אולי בכול זאת אתה צודק והרוב טועה, אבל בשביל הפרומיל של הסיכוי שאלי לא, לא כדאי שגם אתם תעשו בדק בית?

בני תבורי 23 בינואר 2013

איציק,
מי זה אתם? אני מצביע מרצ שהכפילה את כוחה. מצביעי לפיד, ואתה יכול לפרשן את זה כרצונך, לא באו מהזדהות עם אידיאולוגיה ומשנה סדורה, הם נטשו מסגרות פוליטיות אחרות בשל אכזבה.

איציק 23 בינואר 2013

בני,
אתם, אלו אנשי שמאל שלא מתלהמים, אך בין דבריהם נשמע שהם האמת הצרופה וכול השאר טועים. אז אני מציע לבדוק טענה אחרת, אם אתם רוב הזמן מפסידים, אז אולי יש לכם בעייה כלשהי, בדרך בהסברה, משהו אחר. תחשוב שקבוצה כמו קליבלנד היתה מספרת שהיא עושה הכל נכון ומפסידה כיוון שהאחרים סתם משתמשים בשיטות משחק פרימיטיביות. האם היתה קונה זאת. ודאי שלא. כשאתה רואה שיפור אצל קבוצה וסיכוי להצלחה, אתה מוכן לקבל את הכישלון הזמני.
לגבי לפיד, אומר כך. חלק מהטיעונים שלך נכונים, אך יש כאלו שהתחילו ימין ומצביעים מרץ ולהיפך, בגלל אכזבה ממה שהיה. אז למה זה בסדר להחליף את מרץ בבנט (מפד"ל פחות או יותר) לצורך הדיון, אך ללפיד לא. האם זה בגלל שמפד"ל זו מפלגה שורשית. האם זה קריטריון הכרחי כדי שההצבעה תחשב לשקולה. דבר לא פחות חשוב, האם יתכן, אני למשל כזה, שבין המפלגות שהוי, לא היתה אף אחת שהתאימה לי, ובחרתי ברע במיעוטו, ואכשיו יש לי משהו שמתאים לי יותר. שקלתי בכובד ראש לחיוב ולשלילה, ובסוף התרבלה החלטה על בסיס התאמה. למה דוקא נטשתי מסגרת פוליטית בגלל אכזבה, אני היתי במסגרת פוליטית שמראש לא כל כך התאימה לי, ועכשיו יש. אני לא מספיק מוכשר ובעל דריב להקים מסגרת כזו לבד ושמח שמשהו עשה זאת. ואחרון חביב (ואולי לא חביב), מה פסול בהחלפת מסגרת אם התאכזבתי מהקודמת. לא גנבתי מנדט, או כספי תעמולת בחירות, אני אזרח פשוט שעוזה את חובתי בכך שהולך להצביע, וכיוון שהתאכזבתי ממה שבחרתי קודם, בוחר במשהו אחר עכשיו.

בני תבורי 23 בינואר 2013

נו איציק, מתי נגיע לשלב שתתייחס למה שאני אומר ולא מה שאתה חושב שאני אומר? איפה כתוב שזה בסדר להחליף את מרצ בנט אבל לא בסדר להחליף בלפיד? העבודה, מרצ, ליכוד, מפד"ל, חרדים, קומוניסטים, ערבים כל אלה מפלגות עם בסיס אידיאולוגי. ללפיד אין דבר כזה, יש לו אוסף הצהרות שאני בהחלט מסכים איתן אבל זה נהדר לשיחה בפאב.

איציק 23 בינואר 2013

בני,
זה ההבדל ביננו, שאני לא מסכים אם אף אחת מהמפלגות שציינת, למרות שהן ותיקות ושורשיות. בא בן-אדם, שלטעמי אינטלגינטי למרות הג'ל והחיוך, אסף מספר אנשים שחלקם לדעתי יותר מחיוביים, והחליטו לעשות מעשה ולנסות להציג משהו שאני מסכים איתו. לזה אתה קורא חוסר אידיאלוגיה ואני לא מסכים.
אתה קורא לי וכמותי אנדים "לא באו מהזדהות עם אידיאולוגיה ומשנה סדורה, הם נטשו מסגרות פוליטיות אחרות בשל אכזבה." כלומר אתה מחליט בשבילי למה הצבעתי ללפיד (למרות שגם סיבה זו לגיטימית). מאיפה אתה יודע זאת? אתה יודע, פעם לא היתה מרץ, ופתאום היא הוקמה (וזה לא משנה שהוקמה על-ידי פוליטיקאים שהקימו מסגרת חדשה), והיו כאלו שעברו ממפלגות אחריות והצביעו לה, למה זה היה על בסיס אידאולוגי נעלה, והבחירה שלי היא סתם אכזבה ולא אידיאולוגיה. האם כולם מצביעים למרץ רק על סמך אידאולוגיה ולא בגלל אכזבה מבחירה קודמת.
אני מכבד את הבחירה במרץ וגם בחדש ובבנט או ש"ס. אני לא מסכים אם הבוחרים הללו אך מכבד. למה לא לכבד את בוחרי לפיד, ולהניח שאלו אנשים ללא אידאולוגיה וללא חוט שידרה?

wazza 23 בינואר 2013

אותי איבדת כבר כשציטטת את גדעון לוי, הוא אמנם כותב יפה אבל הוא בסך הכל פרובוקטור שמנסה לעצבן (ומצליח יפה) עם שימוש בדמגוגיה ושקרים

צור שפי 23 בינואר 2013

עמית, הפעם אני לא מסכים אתך – ובגדול. קודם כל המאמר הפרימיטיבי הזה של גדעון לוי. הפוליטיקה של לפיד איננה לטעמו אז הוא ממהר לפסול אותו כלא פוליטיקאי וכמי שלא נקט עמדה פוליטית מימיו. על אדם שהביא אתמול 19 מנדטים בשיא הלגיטימיות הוא כותב "נמשח לנסיך". גועל נפש. לוי פוסל שיטתית כל מי שדעותיו שונות משלו והוא לא דמוקרט בדיוק כמו הפשיסטים של עצמה לישראל רק מהכיוון ההפוך. אגב – הצבעתי לעבודה ולא ללפיד אבל חוסר ההגינות מכל שורה בפמפלט של לוי זועק לשמים.

שנית – יש ויש תיקו. יש המון חבר'ה שמצביעים ליכוד והם בעד מדינה פלסטינית (אפילו שהם לא מתים על הערבים, זה בסדר גם הערבים לא מתים על היהודים) וצדק חברתי רק שהם לא מסוגלים מהבית להזיז את היד שלהם לבחור משהו אחר ומתייחסים למפלגה שלהם כמו לקבוצת הכדורגל שלהם. זה קיים גם בשמאל רק שבממדים קטנים יותר. קח את שלושת הפרמטרים העיקריים לקביעת המיקום על הציר הפוליטי בארץ (כן/לא מדינה פלסטינית, כן/לא מדינת רווחה כן/לא כפיה דתית) ותראה שיש לפחות תיקו וקרוב לוודאי אפילו יתרון ל"סמול" ימ"ש.

שלישית – אתה צריך לשמוח שבריוני עצמה לישראל לא נכנסו ולראות בזה אות כבוד לדמוקרטיה הישראלית במקום לייחל לכניסתם. מתברר שאנחנו עדיין לא יותר גרועים מכל מיני דמוקרטיות מתקדמות באירופה שבהן צצות מפלגות ימין אולטרה קסנופוביות כפטריות אחרי הגשם. תן לגדעון לוי להמשיך ללכלך עלינו בקטע הזה (זה מפרנס אותו היטב ומסדר לו הזמנות רבות להופיע בחו"ל כיהודי חצר) וחסוך את זה מעצמך ומאיתנו.

יוני (המקורי, מפעם) 23 בינואר 2013

יחי יחי. גם אני הצבעתי עבודה אתמול. עבדו עליי. הערכתי, וגם אמרתי לאינגה, שהליכוד יירד ל-30. חשבתי שהכל יעבור לעבודה. פשוט הכל עבר ללפיד. חוסר הכריזמה והמנהיגות בפוליטיקה שלנו הוא מה שמחפיר. אגב חוסר כריזמה, בוז'י הרצוג יכול להיות אחלה נשיא אחרי רובי ריבלין. ואולי גם במקומו.

מי אמור להנהיג אחרי ביבי? לפיד? ואם לא לפיד, יש את בנט וגדעון סער? הנאום המביך של שלי אתמול והפוטש בבחירות לראשות המפלגה תוך 14 חודש הופכים אותה ללא רלוונטית. נזכרה לעשות תעמולת בחירות אחרי המדגם.

אריק 23 בינואר 2013

ונעבור לגבי אשכנזי. נקסט!!

צור שפי 23 בינואר 2013

כריזמה היא תכונה מאוד אוברייטד. כשיש מנהיג כריזמטי האיך בא הרבה פעמים על חשבון המה והצורה על חשבון התוכן. שלי יחימוביץ' אכן איננה כריזמטית. היא "רק" בן אדם שמחוייב לאידאולוגיה שלו קודם כעיתונאית ואח"כ כפוליטיקאית, היא עובדת קשה, היא לא עשתה את היותה בפוליטיקה קרדום להתעשרות מהירה, היא לא חלק מהמשחק המאוס של הון-שלטון-עיתון. ודאי שהיא לא חפה מטעויות. אני לא יודע אם היא תודח בפריימריס הבאים, בניגוד לקודמיה יש לה גם קבלות (מעבר לדבקות באג'נדה החברתית) וכדאי להזכיר אותן – היא לקחה מותג הרוס כמו מפלגת העבודה, האדמה החרוכה ועיי החורבות שהשאיר שם הגנרל האנליטי המיליונר, הסקרים באותו זמן נתנו לה מספר מנדטים דומה שהוציאה אתמול קדימה – והיא שיקמה את הדבר הזה. לו רק מהסיבה הזו מגיעה לה עוד קדנציה. אני מאמין שהיא תקבל אותה.

צור שפי 23 בינואר 2013

נ.ב. גם יחימוביץ' וגם הרצוג עדיפים בעיני על גבי אשכנזי. נמאס כבר מההערצה העיוורת לגנרלים. לא למדנו כלום?

אריק 23 בינואר 2013

כנראה שעדיפים. לא מכיר מספיק את הגנרל. זה נאמר במיניות מתוך הכרת ההיסטוריה של מפא"י-עבודה

אריק 23 בינואר 2013

בציניות. כנראה שלא במיניות

איציק 23 בינואר 2013

צור,
אם תקפוץ בין הפוסטים איך תספיק להגיב לתגובה שלי :-)
לגבי שלי שלא הלכה לפוליטיקה בשביל ההון הפוליטי, האם לפיד כן??? אני מניח שגם ביבי לא חזר בשביל זה בפעם השניה, ועוד רבים אחרים. חיידק הכח הרבה פעמים חזק מחיידק הכסף, ולפעמים זה חיידק האידיאולוגיה והרצון לתרום. כל אחד והחידק שלו.
לגבי האינטגריטי שלה, גם כעתונאית היו לה נפילות, אבל אני מסכים שמבחינה זו בגדול היא בסדר.
לגבי האינטגריטי שלה, והישארות ברשות העבודה אין כל קשר. תמיד יקומו כאלו שינסו לאכול אותה, ובטח אחרי הטעויות שעשתה. ממתי משהו הפריע למישהו בפוליטיקה אם הוא יכל לתפוס את המקום הטוב יותר. תאמין או לא, גם בעבודה יש ברקודות שינסו לנגוס בשלי.

amitpros 24 בינואר 2013

+1 כבר רשמתי במקום אחר
צור קח לך כפיים

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

1. מר לוינטל – לאור הטור הקודם שלך, אני לא בטוח שאתה הוא בדיוק האדם שיכול להטיף לנו על גזענות ומי לוקה בה.

2. מה שיקרה בהמשך זה שלפיד יילך עם ביבי ואז העיתונות, בליבוי האש מצד "החשודים המיידים", יעשו לו רצח אופי במיטב מסורת הסמול.

3. הסר דאגה מליבך. תמיד אפשר לצחוק על אילן גלאון.

אריק 23 בינואר 2013

אסף, בוקר טוב. מסתבר שהימין לא כזה גדול והשמאל לא כזה סמול. שניהם מיעוט, הרב בכלל לא אכפת להם מאג'נדה, סתם מישהו שאפשר לחיות עם קיומו מספק אותם (אני מתכוון לא רק ליאיר…).

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

צהריים טובים.

מסתבר שבפוליטיקה אין ואקום ובמקום בו עמדה פעם קדימה, נכנס עכשיו לפיד. יתרה מכך, הציבור שאוהב להתלונן על כך שהמממשלה לא מגיעה לפיתרון מדיני זה או אחר עם שכנינו, החליט שלא להחליט בעצמו ושלח מפלגת פרווה לממשלה.

אחרי הכל מה זאת מפלגת מרכז ? היא מייצגת ציבור שרוצה להמשיך במצב הקיים ואינו חפץ בשינוי כלשהו.

אגב, מצחיק אותי שבעיתונות כבר כותבים תיקו בין הגושים. ומהם אותם גושים ? ימין נגד שמאל-מרכז. משום מה, בעיתונות הישראלית אין כזה דבר גוש ימין-מרכז, שהוא הגוש הכי גדול בכנסת. מצד שני, אם מקצוע העיתונות היה דורש אינטליגנציה מספיקה בכדי להבין בגושים, העיתונאים שלנו היו עובדים כמנתחים ורופאים ולא חבורת כלומניקים עם מעבד תמלילים.

עירן 23 בינואר 2013

אסף,

הזחיחות שלך כאן והלגלוג המתמשך על מי שושב שמאלה מהמרכז כמיעוט
(נרדף ?) קיבלו טפיחה קלה מהמציאות, לא ?

הבעיה העיקרית שלי היתה כל הזמן ההתנהלות באדנות כזו של מי שיושב עכשיו בשלטון ומסתכל החוצה על כל מי שחושב שמאלה ממנו בזלזול אדיר. מירי רגב היתה, אולי, הדוגמה הבולטת לכך.

לדעתי, ההתנהלות הזו עלתה לליכוד בלא מעט מנדטים. זה לצד כנראה ההמאסה של ההפחדה כלפי חוץ כל הזמן בשעה שכלפי פנים העם קורס מהנטל.

הימין, אם כך, כבר לא כ"ע לארג' שיכול לכנות אחרים כ"סמול".

matipool 23 בינואר 2013

אסף – בוא באמת תפסיק עם העניין הזה של "סמול" .
זה לא תורם לדיונים והאמת – כבר קצת משעמם . אתה הרבה יותר מדי אינטליגנטי בשביל זה .

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

אני אפסיק עם הכינוי הזה ביום שלא יתייחסו בבלוגים של האתר הזה כ"פאשיסט" ו"גזען" לכל מי שמחזיק בדעות שהן ימינה לחד"ש.

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

עירן.

אם אתה חושב שהשמאל לא זילזל במצביעי הליכוד והאינטליגנציה שלהם, לא קרה בהם אוטומטית "גזענים" ו"פאשיסטים", אז כנראה שבאת לבקר אותנו מפלנטה אחרת.

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

קרה = ראה

עירן 24 בינואר 2013

אסף,

זלזול הדדי בדעות האחר תמיד קיימות ואולי לא רק כאן.

התכוונתי למשהו אחר – הזחיחות (בהקשר אליה דיברתי בזלזול בכל מי שאינו על הנגמ"ש) של מירי רגב כמייצגת בכל מי שאינו בשלטון וחושב אחרת מביבי. הזחיחות כאילו ממילא אין סיכוי לאף אחד מול ביבי אז חבל על הטענות והטיעונים. הוא היה והוא יהיה מאז ולעולם.

זו היתה הזחיחות אליה התכוונתי כזו שהביאה, לטעמי, לאיבוד חלק מהמצביעים.

אגב, מירי רגב עצמה אמרה שהיא "גאה להיות פאשיסטית" באולפן ynet לפני הבחירות, לא ?

ארז 23 בינואר 2013

לא כל מצביעי יש עתיד ימניים. אני הצבעתי בעבר מרצ וגם הפעם שקלתי להצביע מרצ, ורק ביום האחרון החלטתי להצביע ליש עתיד. אני הרצלייני והעובדה שיעל גרמן נמצאת שם עזרה לי מאוד להחלטה. גם העובדה שעופר שלח, שאני מחשיב אותו כאחד האנשים הכי אינטליגנטים בארץ, נמצא במפלגה הטתה את הכף לטובת יש עתיד.

בני תבורי 23 בינואר 2013

יעל גרמן היא אח

יוני (המקורי, מפעם) 23 בינואר 2013

ואגב מפלגות ערביות – בעיניי אין להן לגיטימציה אמיתית (וכמובן שיש להן זכות להיבחר) כיוון שהן מתנגדות למדינת ישראל כמדינה יהודית. ואני מעריך את לפיד שלא רוצה לקבוע מדיניות לעם ישראל על בסיס לגיטימציה של אנטי-ציונות.

אריאל גרייזס 23 בינואר 2013

ולמה הדיעה הזאת, של מדינה דו-לאומית היא לא לגיטימית?

יוני (המקורי, מפעם) 23 בינואר 2013

כי היא מנוגדת לחוקה הלא כתובה של מדינת ישראל. ולמגילת העצמאות. ולסיבה העיקרית שרוב האנשים שאני מכיר גרים בישראל.

ואגב, אני מעריך את הטון של התגובה שלך.

כסיפוביץ 23 בינואר 2013

רק לקרוא היום את בנט אומר "לא מתעסקים עם ישראל" מפחיד אותי ברמה הקיומית.
האיש הזה יישלח את הילדים שלנו לאן שחפץ אלוהיו הדמיוני.

חברים יקרים.
ביבי השועל יחסל כל זכר לבחירות האלה מהר מאוד [הלוואי ואני טועה].

מספיק לתת ללפיד את תיק האוצר בכדי להשניא אותו על הציבור בדיוק כמו שטייניץ שהיה אדם חביב לפני כמה שנים והיום הוא אויב הציבור.

אריאל גרייזס 23 בינואר 2013

לפיד לא עד כדי כך טיפש לקחת את תיק האוצר

כסיפוביץ 23 בינואר 2013

לפיד לא טיפש אבל הציבור מטומטם וביבי יודע את זה.

שמעון כסאח 23 בינואר 2013

איזה חלק של הציבור מטומטם? זה שבחר בימין-דתיים או במרכז-שמאל-ערבים?

יריב 23 בינואר 2013

אינטליגנציה של קבוצה זה ממוצע אינטליגנציה של הפרטים מחולק במספר הפרטים, לא?

איציק 23 בינואר 2013

יריב, זה ממוצע חשבוני. אם אתה רוצה ממוצע הנדסי תצטרך לכפול את כול הפריטים ולעשות שורש מהסדר השווה למספר הפריטים :-)

צור שפי 23 בינואר 2013

אני מקווה שהוא מספיק חדור תחושת שליחות כדי כן לקחת אותו. הבעיה היא שהיסטורית אני מתקשה לזכור שר אוצר שלא היה ממפלגת השלטון וכנראה שזה לא במקרה. הדבר היחיד שיכול להפחיד את נתניהו יותר מכך שלפיד ייכשל באוצר הוא שלפיד יצליח בו. זו תהיה כנראה סיבה מספקת שלא לתת לו את התפקיד.

אלברט פירות 23 בינואר 2013

טוב אחרי שחשפת את את החששות שלך מהמתנחלים הכובשים,הגנבים,רוצחים שמכינים מצות מדם ילדים פלשתינאים זה טבעי שתביא טור של גדעון לוי.

כן,כניסה של עוצמה לישראל הייתה מוכיחה שאנחנו לא דמוקרטיה,זה שח"כ הערבים מפזזים על המרמרה ועדיין נכנסים לכנסת זה לא מטריד אותך.

בהצלחה עם החבר החדש

עוז הר אדיר 23 בינואר 2013

אף מילה על העובדה שלפיד קיבל במה ענקית בשתי מדורות השבט התקשורתיות, ידיעות אחרונות וערוץ 2? לדעתי זה, ביחד עם עבודה נכונה בפייסבוק היו המפתח, והזכירו לנו שמי ששולט במדיה שולט גם בפוליטיקה

מאיר 23 בינואר 2013

לוינטל, אשמח מאוד להתיחסותך לשאאלת הגיוס והשויון בנטל של

הערבים, והאם גם בענין הזה (עידוד מיליטריזם קולקטיבי) אתה חולק זוגיות מופלאה עם גדעון לוי

אסף THE KOP 23 בינואר 2013

גדעון לוי, זה לא השקרן הסדרתי והמהפכן דה-לה שמעטא מבולשיביקון "הארץ" ?

אכן, איש משכמו ומטה.

dorigil 23 בינואר 2013

הוא לא איזה מהפכן גדול. הוא בורגני טוב מרמת אביב שתומך בחולדאי. ליברל שרוצה לחיות במדינה שלא שולטת על עם אחר.

אסף THE KOP 24 בינואר 2013

משייח ג'ראח ?!!

אתה רציני ?

פושע מלחמה !

wazza 24 בינואר 2013

שייח מוניס

amitpros 24 בינואר 2013

אני מתנצל שאני חוזר על זה בפעם האלף
אבל מרץ תהיה מפלגה קצת יותר נסבלרת
אם המנהיגה שלה וחלק מבוחרייה ישכיו כבר להבין שהערבים הם לא מפלגה אחת,ובטח לא שמאלנים
המפלגה היחידה שנמצאת בשמאל היא חדש,וחברי הכנסת שלה באמת עשו כמה דברים בכלל לא רעים בכנסת הקודמת,וממש לאצריך להסכים -ואני בטח שלא-עם האידיאולוגיה שלהם כדי לדעת את זה.
בלד ורעם תעל מפלגות שמאל בדיוק כמו עוצמה לישראל.
זאת אומרת ממש לא.
כרגע השמאל בישראל מונה את חדש, מרץ ואת העבודה אפשר במאמץ קל מאוד להכליל גם.
ביש עתיד יש המון פעילים חברתיים,ועופר שלח שכתב שם את המצע הוא גם לא ממש ימין.ציפי גם לא,ומופז ,אני לא ממש חושב שהוא בעצמו יודע מה הוא. כולם מרכז.שס תלך עם מי שישלם
הימין כרגע הוא יהדות התורה, הבית היהודי ,והליכוד.
בלד ורעם תעל שייכות בכלל לימין הפלסטיני ואני בהחלט יכול להבין את יאיר לפיד שהוא מסרב לכל קשר עם חנין זועבי וחבריה.

אגב בדבר אחד אני מסכים עם לוונטל-פעם אריה אלדד היה איש שמדי פעם היה אפשר להקשיב לו,ואפילו אמר דברי טעם.לא ברור מה גרם לו להצטרף לחברהליצים האלה מרזל בן ארי ושות.

אדום עולה 24 בינואר 2013

יש בישראל 70 מנדטים שמשחקים מהליכוד הקלאסי ועד לעבודה הקלאסית .
ויש עוד כ20 מנדטים של חרדים + 20 של השמאל וערבים + 10 של ימין
זה לא במדויק עם התוצאות כי יש תנועות בגלל הפרזנטורים (בנט לדוגמא) ויש קולות שהלכו לפח .
המסר המרכזי שיצא מהבחירות האלה שהם רוצה פרנזטור חזק בראש מפלגה – העבודה שילמה פה על שלי .
אם העבודה שמה מישהו כמו גבי אשכנזי הם שווים 20 מנדטים ואם המרכז שם אולמרט (או לפיד בעוד 4 שנים) הוא שווה 30 .
התוצאות של הבחירות האלה משמחות אותי מאוד כי לדעתי בפעם הראשונה נראה שהמרכז יכול לקחת מנדטים גם מהימין (ולא כמו ציפי שרוקנה את העבודה בעיקר) , יש עתיד רוקנה את הליכוד לא פחות משרוקנה את האחרים.

לדעתי אנחנו בבחירות הבאות בעוד שנתיים – עם שינוי שיטה שבעיקר תדבר על אחוז חסימה גבוה יותר
ועם פרסונה חזקה וממלכתית בעבודה .
אז כנראה שבאמת יש עתיד .

הארכיון 24 בינואר 2013

לביבי יש רוב גם בלי לפיד.
540 אלף אנשים הזויים הצביעו לבן אדם עם פרצוף יפה שלא תרם כלום לציבור ואת השירות לכל שהוא רוצה להנחיל הוא עשה בסיירת "במחנה"
התקשורת לא שמה לב שבשורה התחתונה מי שסחטן בפועל זה יאיר לפיד , אותם 0.5 מיליון איש והתקשורת שדוחקים את ביבי לא לשבת עם החרדים כאילו לפיד נבחר לראשות הממשלה.
ולא היא- לביבי יש רוב גם בלי הלפיד ואם הוא נכנס איתו לממשלה זה כדי לעשות לו מה שהוא עשה למופז.
תופעת העדר של החברה הישראלית היא שצריכה להדאיג – הפכנו למדינת ריאלטי- שדרי טלויזיה מובילים מפלגות וזוכים בהמוני קולות- זה הדבר ההזוי בבחירות הללו וגם תופעת השנאה לחרדים היא מזעזעת בעליבותה.
למה אף אחד לא מפרסם כמו משתמטים יש אצל החילונים, מדוע אף אחד לא מפרסם את נתוני הגיוס לקרבי מול החברה בג'וב אצל החילונים. ומדוע יש איפה ואיפה בין החרדים לערבים בנושא הגיוס???
אני מבקש תשובות לשאלות הללו כי התשובות האמיתיות יחשפו את פרצופה המכוער של החברה הנאורה שאני חי בה…

Comments closed