שלום ותודה, ארסן.

שקיעה

זה סוף דרכו של ארסן ונגר בארסנל.

צמד המפגשים מול באיירן מינכן הם האחרונים שלו בליגת האלופות עם המועדון.

אני רואה סיכוי הרבה יותר גדול שליברפול תסיים מעל ארסנל בטבלה מאשר ארסנל תעבור את טוטנהאם. או בקיצור – זו העונה האחרונה ברצף הבלתי נגמר של המועדון בליגת האלופות. מהעונה הבאה נתחיל להרגיש, ובצדק, מה זה להיות אוהדי ליברפול של השנים האחרונות שכבר שכחו את טעמו של המפעל.

ב-16 שנותיו של ונגר במועדון, קבוצת ארסנל הנוכחית היא הגרועה ביותר. אבל גרועה באמת. לא 'פחות טובה', לא 'חלשה יותר', פשוט 'גרועה'.

אילו היה מדובר במעידה חד פעמית, אפילו תלת-פעמית, בירידה שהיא אולי לצורך עליה (הרי גם לאלכס פרגוסון הייתה ב-2005-07 תקופה חלשה ביונייטד), מילא. אבל חברות וחברים – אנחנו חוזרים על אותן מנטרות לגבי ארסנל שנה אחר שנה, שוב ושוב. העובדה היא שמדובר בהידרדרות חלקה ומתמדת, התרסקות של ממש.

פעם היו ויירה, הנרי וברגקאמפ – שחקנים מהשורה הראשונה, אחר כך היו פברגאס וואן פרסי. בפועל ממשיכים ללכת לאחור. הכוכבים נעלמו, ונגר כבר לא מסוגל לאתר כשרונות גדולים ובטח שלא להביא אותם. תראו מה יש לנו היום: סנטי קסורלה, לוקאס פודולסקי ומיקל ארטטה, שלא לדבר על ארון ראמזי – אלה ארבעה שחקני הרכב בקישור וההתקפה. כולם שחקנים בינוניים במקרה הטוב שמתאימים לקבוצות קטנות – האנובר/לבאנטה/סנדרלנד – מאשר למועדון מפואר עם אמביציות.

אבל איזה אמביציות בדיוק? ארסן ונגר טוען ש'התואר הכי חשוב הוא המקום הרביעי'. גם הוא לא מעז לדבר על תארים אמיתיים. שוב אנחנו באמצע פברואר, הקבוצה איבדה סיכוי לכל אחד מארבעת התארים האפשריים. היא עפה מהגביעים על ידי קבוצות מליגות נמוכות, היא בפיגור 21 נק' ממנצ'סטר יונייטד, 4 מטוטנהאם הרביעית, את שלב הבתים בליגת האלופות היא לא הייתה ראויה לעבור עם כדורגל חלש ובקושי סיימה סגנית לשאלקה הבינונית ובבית חלש באמת.

ג'ק ווילשר אולי קשר סביר, לא יותר מזה (אתם יודעים – באנגליה מייצרים הייפ מאוד מוגזם ולא מוצדק); אך למען האמת – בכל הסגל של התותחנים יש רק שחקן אחד באמת ראוי וזה תיאו וולקוט. ונגר אפילו הצליח להעלים את הפוטנציאל הגדול של אלכס אוקסלייד-צ'מברליין ואנדריי ארשאבין – שני שחקנים הרבה יותר איכותיים מהקסורלות והפודולסקים שהתרוצצו הערב על המגרש.

הירידה במדרון רק תימשך. שחקנים גדולים שרוצים תארים, או מינימום לשחק בקבוצה בליגת האלופות, לא יגיעו. נהפוך לליברפול של השנים האחרונות. להם לפחות יש תותח אחד בשם לואיס סוארס.

***

מהי מורשת ונגר? היו לו שמונה שנים ראשונות מופלאות עמוסות בתארים וכדורגל נפלא, שהפכו אותו לאחד המנג'רים הגדולים והמעוטרים בתולדות המועדון; אבל כבר חצי קדנציה שלו – שמונה השנים האחרונות – שהפכו לשממה.

אני מקווה לטובתו שהוא יידע לשים את המפתחות בסוף העונה. או שההנהלה האימפוטנטית תתעורר ותדאג שזה יקרה.

זה לא אומר שיהיה טוב יותר בהכרח בשנים הקרובות. אבל דבר אחד בטוח – חייבים להתחיל בשינוי. מיצינו עם הדרך הזו שרק מדרדרת אותנו במדרון.

ארסן, שלום ותודה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

וואו
יומן אליפות צהוב-כחול (19): המכביזם חזר?

48 Comments

יואב בורוביץ' 20 בפברואר 2013

ניתוח מושלם

אלון 20 בפברואר 2013

לא אוהד ארסנל. אבל כל מילה בסלע. ארסן ונגר היה צריך לעזוב כבר שלשום…

יונתן 20 בפברואר 2013

לא אוהד ארסנל אבל "מתחבר עם הכאב" של הקבוצה, מזעזע, הוא צריך ללכת, מסכים ב100%.

ארז (דא יונג) 20 בפברואר 2013

אני שוב אומר, שהסיכוי היחיד שאני אאמין שטוטנהאם יהיו במוקדמות ליגת האלופות הוא כשהם יהיה במקום הרביעי עם הפרש 4 נקודות מחזור אחד לפני סוף העונה.

הפייבוריטית הגדולה לסיים לפחות במקום הרביעי היא ארסנל, עם כמה שאתה מנסה כאוהד לא לנחס אותם.

וונגר? עד שסוף סוף ה FFP נכנס לתוקף, עכשיו יעיפו אותו?

ניינר 20 בפברואר 2013

ארז לצערי אתה צודק ואני ממש לא חוגג את המקום הרביעי אלא כשזה יהיה באמת סופי ומוחלט (אם וכאשר…). מה שכן, זו ההזדמנות של ספרס בשנים הבאות לקבע עצמם כקבוצה טובה מארסנל.

IsraGooner 20 בפברואר 2013

FFP? מה בדיוק רגולציה שתבטיח למנצ'סטר יונייטד את הדומיננטיות בכדורגל האנגלי לעולמי עד תעזור לארסנל?

דורפן 20 בפברואר 2013

היא תעזור לבעלים של ארסנל – כי היא תקבע אותם במקום השני וכלכלית האליפות לא חשובה להם

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2013

איך הגעת לזה שתיאו וולקוט הוא שחקן ראוי, רק אתה יודע. אצן חסר כדורגל לחלוטין, בלוף גדול בהרבה מוווילשר שהוא כשרון אדיר ונדיר ובערך האנגלי היחידי שההייפ סביבו מוצדק.
פודולסקי וקאסורלה הם לא הנרי וברגקאמפ, אבל הם עדיין בינלאומים בנבחרות הטובות בעולם, לא מעמד שאצנים כמו וולקוט וצ'מברלין שווים.

הביקורת על ונגר נכונה.

אסף THE KOP 20 בפברואר 2013

לדעתי ראמזי עדיף גם על וולקוט וגם על ווילשר.

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2013

לא יודע, לי רמאזי נראה כמו שחקן שעדיין חזר לעצמו אחרי פציעה.

כסיפוביץ 20 בפברואר 2013

מסכים עם העובדה שוולקוט שחקן די מוגבל בסופו של דבר.
גם מסכים עם הקביעה שונגר העלים אותו, וכך גם את ווילשיר.

ווילשיר הוא נפלא אבל צריך תמיכה גדולה בקישור מקדימה ואכן הוא פוטנציאל גדול יותר מוולקוט שיודע לרוץ מאוד מהר עם הכדור ושם זה נגמר בערך.

Childish 20 בפברואר 2013

ברוך הבא לגיהנום של אוהדי ליברפול תרגיש בנוח אתם הולכים להיות פה הרבה זמן

דון נאפולי 20 בפברואר 2013

מסכים עם הכל חוץ משני דברים:
1. קאסורלה אולי פחות מוכשר מארשאבין אבל בכללי יותר טוב ממנו.
2. שאלקה היא לא קבוצה בינונית.

אופיר 20 בפברואר 2013

עמית,

חלק מהשחקנים טובים מאוד, אבל הקבוצה מפורקת מנטאלית בגלל הרפיסות של ונגר, ולכן קשה לראות את זה. ווילשר, למשל, יכול להיות פול סקולס שלנו, אם רק ישימו לידו עוד קשר אחד ברמה עולמית גבוהה וחלוץ ברמה של ואן פרסי. להזכירך – צ'אבי מסתובב בשטח מאז ומעולם (פחות או יותר), ורק לפני 5 שנים בערך התחילו להזכיר את השם שלו ביראת הכבוד הנוכחית.

ונגר היה צריך לעוף כבר לפני 4 שנים בערך, והוא מין תמנון כזה ששולח את זרועותיו לכל מיני ענינים שמנג'ר לא אמור בכלל להתעניין בהם (הצד הכספי, בעיקר), וחוץ מלחנוק את המועדון הוא שכח שתפקידו העיקרי הוא להכין את הקבוצה למשחקים ולהעמיד הרכבים הגיוניים. ההגנה למשל: אני כבר לא יודע אם מדובר בחבורת דבילים אותנטית, או שאף אחד לא מאמן אותם שם לעזאזל.
*** הידעת? תקציב המשכורות של ארסנל גבוה ב-3 מיליון פאונד מזה של באיירן מינכן!!! ***

בענין אחד אני חולק עליך: המועדון ממוקם בעיר מס' 1 בעולם, עם אצטדיון מדהים ומתקני האימון הטובים בביזנס. עולם הכדורגל (והשחקנים בפרט) סוגד היום לכסף. אם נחליף את המנג'ר ונתחיל לנופף בשטרות, תראה איך כל שחקן שתרצה מגיע כמו טטעל'ה. תנאי הכרחי הוא כמובן להפטר ממבנה השכר הסוציאליסטי, עם כל הצער שבדבר.

גל דגון 20 בפברואר 2013

אל תזלזל בתמנונים, הם דווקא מבינים בכדורגל.

מדהים 24 בפברואר 2013

כאוהד ארסנל שמלין על חלוקת השכר ה"סוציאליסטית הקיצונית" של אדון ונגר, לא ידעתי את הפרט הקטן הזה… פחות מבאיירן, באמת?

אריק 20 בפברואר 2013

הפעם אני חושב שאתה צודק. כי זה שמונה שנים, כשאתה מנסה לזהות תופעה אחרי שניים שלושה משחקים זה נראה ככה:
"הוא הביא את מלך שערי הליגה הצרפתית, אוליבייה ג'ירו בעל הנוכחות, את לוקאס פודולסקי המנוסה מאוד ובעל הפוטנציאל ואת סנטי קאסורלה הקשר היצירתי הנהדר שכמוהו לא היה לנו מאז שחרור נאסרי וססק."

לא הבנתי, קסורלה בינוני מתאים ללבאנטה או יצירתי ונהדר? ואיפה צ'לסי המבריקה? אין שום טעם בלכתוב דברים קיצונים אחרי שבועיים של כדורגל טוב/רע.

אבל שמונה שנים זה הרבה זמן. כולם מדברים על הקשרים והחלוצים, אבל טועים לגמרי כי בזה ארסן מעולה. רק אם מישהו יכול למצוא בלם אחד ראויף חוץ מקמפבל שהוא קנה, זה יהיה נחמד. את החוליה הבלתי מנוצחת הוא ירש מג'ורג' גראהם או מי שהיה שם לפני שבא אני כבר לא זוכר. קיאון, אדאמס, ווינטרבורן היו שם לפניו, גם סימן. איזה בלמים ארסנל רכשה מאז? סול קמפבל היה רכש טוב וכמובן שוחרר לפני הזמן. אבל מי עוד? הוא יכול להביא את קומפאני לפני הכסף הגדול, את קהייל לפני צ'לסי ואלה רק שניים שאני זוכר שארסנל היתה מקושרת אליהם בסוף הוא נשאר עם דג'ורו וסנדרוס למשל או מטרסאקר וורמאלן, זה נורא. ולהאמן בן ה50 בערך היה השוער הסביר היחיד שהיה לארסנל וגם זה לשנתיים.

הבעיה היא, מי יבוא במקומו?

אופיר 20 בפברואר 2013

אריק,

צריך לחבק את השינוי, לא לפחד ממנו.
לפני ונגר אף אחד לא יכול היה לדמיין את ונגר. גם עכשיו, איפשהו בעולם, נמצא ונגר הבא (הצעיר והרעב, לא האפס הנוכחי).

הבעיה היחידה היא שאני לא בטוח כמה הדירקטוריון מעוניין בטובת הקבוצה.

ניינר 20 בפברואר 2013

הפתרון פשוט מאד-היינקס לארסנל!

אסף רביץ 20 בפברואר 2013

פרגוסון הוא הבעיה של קבוצות כמו ארסנל, בגללו הרבה קבוצות מחפשות את המאמן שיהיה גדול מהמועדון ויישאר לכמה עשורים. צריך להבין שהוא תופעה חד פעמית, שלא בטוח שמסתובבים עוד מאמנים שמסוגלים להמציא את עצמם ואת הקבוצה שלהם מחדש כל כמה שנים בהתאם לחומר השחקנים ולהתפתחויות בכדורגל העולמי.

בעולם שמחוץ לסר אלכס, ונגר שרד הכי הרבה זמן בקבוצה גדולה בהצלחה, אבל בשלוש-ארבע שנים האחרונות הוא הגיע למיצוי והקבוצות שלו נתקעות במקום מסוים. גם הוא עצמו לא נראה כמו מישהו שנהנה מזה, הפרצוף שלו תקוע על הפרצוף העצבני של יעקב שחר לאורך משחקים שלמים. חבל שהוא לא יזם פרידה לפני שנתיים, אני מקווה שהוא ייזום אותה עכשיו. ארסנל זקוקה לדם חדש (במקומם הייתי מנצל את הנסיעה לגרמניה כדי לפגוש מועמדים) והוא זקוק לחופשה.

אופיר 20 בפברואר 2013

מה התכניות של יוגי לב לעתיד הקרוב, אגב…?

ירושלמי 20 בפברואר 2013

אז יבוא מאמן אחר במקומו ויביא שחקנים טובים יותר באותו תקציב?
חה!

ג'וני 20 בפברואר 2013

קבוצה של שכירי חרב ללא שום הווה ועתיד
אין אפילו עובד אנגלי אחד בקבוצה וגם לא רואים שחקני צעירים אנגלים בעתיד.

ונגר פשוט הרס את המועדון וביזבז מיליונים על כלום

פחטקור 20 בפברואר 2013

ג'נקינסון, וולקוט, אוקסלייד צ'מברליין, גיבס, ווילשייר.

ויכסלפיש 20 בפברואר 2013

התקופה החלשה של פרגוסון היתה 2004-2006 (2007 יונייטד אלופה) וגם בשלוש השנים האלה יונייטד זכתה בגביע ובגביע הליגה והפסידה בגמר 2005 לארסנל. ונגר הפך בשלב כלשהו למשביח שחקנים ויוצר רווחים יותר מאשר למאמן שבונה קבוצה לאליפות

אלעד האדום 20 בפברואר 2013

עמית אמרת דברים נכונים, אני אוהד ארסנל קרוב ל-20 שנה ואני לא זוכר כזאת קבוצה רעה, בעיקר בחלק האחורי. לדעתי שונגר אומר שמקום רביעי זה תואר זה פשוט לוזריות או במילים אחרות בושה וחרפה, מועדון בסדר גודל של ארסנל שיש לו יכולות כלכליות טובות יותר מ-20 מועדונים גדולים באירופה, צריך להילחם על כל תואר כל שנה ולקנות שחקנים ברמה אירופאית גבוהה ולא איזה חאפרים. לצערי אנחנו בדרך למטה אלא אם כן יהיה שינוי בעמדת המאמן ושינוי בהנהלה השערורייתית שלא עושה מאמצים להביא שחקנים ברמה עולמית

udi 20 בפברואר 2013

מוריניו לארסנל!
היחיד שיכול להנחיל קצת ווינריות לקבוצה הלוזרית הזאת.

יאיר 20 בפברואר 2013

עמית קוראים את הכאב שבדבריך איתו אני מזדהה לגמרי.
גם אני אוהד ארסנל וגם אני ישבתי חשבתי על כמה גדולים הם הבדלי הרמות ועל איזה שחקן בינוני הוא קסורלה.
אבל, הניתוח שלך הוא שטחי למדי. הניתוח שלך הוא בכייני ונובע מתחושות שאחרי כמה הפסדים שהאחרון ביניהם הוא הקש. אני מצדיק אותך על דבריך אך התופעה היא עמוקה בהרבה. המשחק אתמול מול באיירן הוא באמת רק קצה הקרחון. מה שכן-פיטורי וונגר זה כבר יהיה זעזוע רציני בקרחון שחייב לקרות

איתי 20 בפברואר 2013

אני לא מסכים עם המשפט- "לפני שנהפוך לליברפול". בסופו של דבר קבוצת כדורגל נמדדת בתארים, לא בכדורגל יפה, תשאל את מוראטי אם הוא מוכן לראות שוב את הכדורגל של מוריניו בסאן סירו והוא יקח את זה בשתי ידיים בלי לחשוב פעמיים. ב-8 השנים האחרונות ליברפול זכתה ביותר תארים מארסנל וכמו שאמרתי, קבוצה נמדדת בארון הגביעים שלה.

גיא 20 בפברואר 2013

ונגר הוא סמל בארסנל אני לא שליברפול טובה יותר היום מהתקופה שהיתה עם בניטז לפי דעתי אם ונגר ילך ארסנל תדעך עוד יותר חוץ מזה אי אפשר להאשים מאמן כשרק מה מענין את הבעלים זה לחסוך כסף

One Arsene Wenger 20 בפברואר 2013

איזו מרירות, לא ייאמן. התחלתי לקרוא את הטור, ופשוט סימנתי V בכל מקום שנתן לי תחושה "I've heard all that before".

ארסן ונגר נתן ונותן את הנשמה שלו למועדון. אולי הוא זקן, אולי הוא עקשן, אבל הוא עדיין האדם להוציא את המועדון הזה מהבוץ שלו. כשווילשר יורד מהדשא כמעט בוכה – ואם ראית את הראיון שלו אחרי המשחק אתה ראית שזה המצב – אתה יכול להבין שהוא לא איבד את חדר ההלבשה, ואם זה המצב, אז מי אנחנו שנרצה אותו בחוץ?

המצב קשה היום. אבל אני לא מבין מה פתאום אתם כ"כ מופתעים מהתוצאה של המשחק הזה? אנחנו שיחקנו מול הקבוצה הטובה ביבשת. כנראה שגם בעולם. אם כבר, הטור הזה היה צריך לעלות אחרי ברדפורד או בלקבורן.. כרגע מדובר ברכיבה על הגל ותו לא. אני חושב שלארסנל יש את כל מה שצריך כדי להצליח תחת ונגר והוא עוד יביא אותנו שוב להישגים. העונה לא הלך, יש עוד עונה. יש זמן לבנות, ואני מאמין שהוא יבנה. מי עוד יעזוב? סאנייה. מה לעשות, שחקן שלא רוצה לשחק ולא משחק בשביל הסמל, לא צריך להיות פה. עוד נעשה עליו כסף.. הוא גם ככה בירידה משמעותית ביכולת.

מה הפואנטה שלי? there is only one Arsene Wenger. אני אולי טיפה משוחד, אבל אני עדיין רואה אותו כמושיע של המועדון הזה מהחור שהוא חפר לו. In Arsene We Trust.

RAMI 20 בפברואר 2013

אני אוהד ארסנל ואני מזועזע מהתגובה הזאת. "יש עוד עונה,יש זמן לבנות". תגיד, אתה לא שם לב שהשקר הזה רץ כבר 8 שנים? אתה לא שם שכל שחקן טוב מיד נמכר, איזו מין בנייה זאת?.פעם וונגר מכר סיפורים של קבוצה צעירה, רק שהיא כבר מזמן לא צעירה. מסתובבים בהרכב,ובסגל,שחקנים שאמורים להיות בשיא הקריירה שלהם והם פשוט לא טובים.
אין לארסנל שום סיכוי להצליח תחת וונגר כי הוא בטוח שג'רביניו הוא שחקן טוב, שראמזי יהיה כוכב, ששצ'ני שוער עם עתיד וכי הוא לא מתקדם בתפיסת העולם שלו כבר 16 שנים.
מה שהיה טוב ל8 העונות הראשונות שלו כבר מזמן לא טוב ל8 האחרונות.
הקבוצה לא נראית מאומנת, אין שום שינוי בשיטה, אין שום גיוון, אין שום תכנית ב', הכל חוזר על עצמו. החילופים באותה דקה, אותו שחקן מוחלף כל העונה בערך באותה דקה (פודולסקי).
במידה ואני מאמן יריב והמשחק הבא שלי הוא מול ארסנל, אני מאושר. ההכנה אליו כ"כ קלה.
וונגר צריך ללכת, וללכת מהר. אני עדין זוכר לו את ה8 שנים הראשונות שלו, הוא אגדה, הוא המאמן הכי גדול בהיסטוריה שלנו,אבל הזמן שלו נגמר.

אופיר 20 בפברואר 2013

תודה רמי, תגובה מעולה.

עידו 20 בפברואר 2013

ג'ק ווילשר הוא שחקן מהטופ העולמי נקודה! גם קסורלה, הסגל של ארסנל בסדר אבל הם מאוד פרווה חסר להם פיזיות.

fred the red 20 בפברואר 2013

אין חדש תחת השמש. מי שראה את ארסנל משחקת מול יונייטד סיטי וצ'לסי ראה שאין להם באמת מה למכור ברמות הגבוהות ביותר של המשחק.
ארסנל משחקת כדורגל חסר מעוף וחסרה שחקנים יצירתיים כדי לפתח כדורגל מספיק התקפי. אבל הבעיה הכי גדולה במשחק שלה היא הרכות הבלתי נסבלת של שחקניה.
בליברפול לפחות יש הקרבה והקבוצה מחפה באיזשהו אופן על הכדורגל הלא יצירתי בלחימה בלתי מתפשרת. בארסנל אפילו זה לא קיים.
בעניין השחקנים – פודולסקי קאסורלה ווילשייר הם שחקנים טובים, אבל הם טובים בתור שחקנים משלימים. ארסנל זקוקה ל2-3 כוכבים ברמה עולמית כדי ליצור סגל מספיק חזק.
זאת הסיבה שאני לא יוצא מגדרי על באיירן מינכן. הגרמנים משחקים כדורגל אדיר ואיכותי, אבל המבחן שלהם יהיה מול קבוצות גדולות וחזקות בהרבה. ארסנל, לצערם של רבים, היא לא אחת מהן.

קובי 20 בפברואר 2013

כסף!!! זה שם המשחק היום, ובגלל זה ארסנל נפלה. בזמנו של הנרי היה לה עדין כסף גדול להציע. אבל היום כשהשחקן הכי יקר שלה זה וולקוט זה מראה עד כמה היא עניה. ואין לה סיכוי אמיתי נגד הגדולות. כנ"ל גם לגבי ליברפול. מילאן. אינטר. ואייאקס בזמנו… כל מי שלא עמד בתקציב של הגדולות נפל!! וזה בעצם המכנה המשותף של- ריאל ברצלונה יונייטד צ'לסי באיירן. תקציב שנע בסביבות החצי מיליארד דולר!! הזוי. אבל זה המצב….ולכן לדעתי מי שמאשים את ונגר במצב של ארסנל. הוא פשוט פאתטי!! הדבר היחיד שהוא אשם בו זה שהוא לא מוציא מהבעלים עוד כסף לשחקני רכש מהשורה הראשונה!! ולכן הקבוצות שעכשיו מצליחות גם להגיע לטופ הם – הסיטי. ופ.ס.ז' כי הם הצליחו להעמיד תקציב כמו של הגדולות…ובקרוב נראה גם את אנז'י מחצ'קאלה גם מתמודדת על אליפות אירופה!!

רון המגודל 20 בפברואר 2013

אני לא אוהד ארסנל, אני רק רואה את הדברים מבחוץ, ומבחוץ, אני אומר לכם בפה מלא, ממש לא ברור לי מה יש לכם נגדו. מוריניו עם הסגל הזה היה מוציא יותר?

קורא 20 בפברואר 2013

מוריניו לא היה בונה סגל כזה. וכן – אגרסיביות, קשיחות עמידה טקטית (הגנתית בעיקר) הייתה שווה להם עוד כמה נקודות.

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2013

עמית ידידי.תן לי את ווילשר בקישור של יונייטד, והעסק סגור חמש-שבע שנים קדימה בלי מתחרות.
ואז יהיו שלוש מדרגות (כפראפרזה על דורפן): מקום רביעי,מקום 17, ומי תהיה הסגנית.

gonner 20 בפברואר 2013

חבל לי להגיד לך אבל יכול להיות שאנדריי ארשבין היה כישרון גדול אבל הוא לא עשה כלום עם זה, וונגר נתן לו המון הזדמנויות. ווילשר הוא בין הקשרים הטובים בעולם והוא רק בן 21 ! יש לו עוד המון להתקדם!! קאסורלה שחקן ענק, בילעדין ארסנל לא הייתה מגיעה לשלב שמינית הגמר בכלל. וולקאט קישרוני אבל יקח זמן עד שממש יתחיל לממש אותו. הסגל של ארסנל הוא טוב, חסר שוער ברמה עולמית, מגן ימני להחליף את סאנייה המזדקן, חלוץ מהטופ בעולם וארסנל היא בהחלט קבוצה חזקה מאוד! הבעיה היא שהשחקנים לא מעריצים את וונגר כמו לפני כמה שנים. עכשיו הם מגיעים במחשבה של הפסדים וכישלונות וכמה שהמאמן יהיה טוב, הוא צריך להתחלף כדי שהאווירה הזאת תשתנה. יחד עם זאת וונגר לא אשם במצב של ארסנל אלא ההנהלה. שלא הביאה כספים בשנים האחרונות ושכל מה שמעניין אותה זה להגיע לליגת האלופות כל שנה כדי לקבל את המענק שמגיע כאשר מגיעים לשלב הזה וזהו. לכן עד שלא יהיה מרד גדול מצד האוהדים באנגליה, המצב לא ממש ישתנה. וזה יכול לקחת כמה שנים טובות…

ורמאלן 20 בפברואר 2013

לא חידשת הרבה עמית, לא ברור לי גם למה הטור הזה עלה רק עכשיו. ארסנל גרועה – לא פחות טובה, לא חלשה יותר – פשוט גרועה, זו העונה השלישית ברציפות. לפני כן היא הייתה טובה יותר (לא טובה, פשוט טובה יותר) אבל לוזרית ולפני כן זה היה פשוט עידן אחר. להשוות את ונגר של 7-8 השנים האחרונות לזה שהוביל את המועדון בגאווה בסוף שנות ה-90 ותחילת העשור הקודם זה לעשות לו עוול גדול. העידן הכושל החל לפני כמה שנים טובות. מבחינת הניתוח המקצועי, לא ברור לי למה כולם עדיין מתעסקים בהתקפה. נכון, ראמזי לא קשור לכלום אבל וולקוט, פודולסקי, ווילשר וקאסורלה הם שחקנים טובים מאוד. גם לאוקס-צ'יימ יש הרבה פוטנציאל וגם מג'ירו אפשר להפיק לא מעט תוצרת. לכל אחד מהם יש מגבלות מסוימות, זה נכון, אבל בשנים הראשונות של ונגר ארסנל זכתה בתארים כששחקנים מוכשרים פחות מאלה התרוצצו בקישור ובהתקפה – כל מיני ריי פארלור ולואיס בואה-מורטה כאלה למשל, לצדם של עמודי התווך הגדולים שאין צורך להזכיר את שמותיהם. זה בדיוק העניין – מעל לכל, לארסנל היה עמוד שדרה – פיזי ומנטאלי. היום אין לה. החולייה האחורית כולה הייתה בינונית ומטה לפני 4-5 שנים והיום היא פשוט מביכה. בלמים שאין להם מקום בקבוצת מרכז טבלה בפרמיירליג, מגנים שלוקים באלמנטים בסיסיים של המשחק, שוערים חסרי ביטחון שלעולם לא יתאימו לרמות הגבוהות. שלא לדבר על תיאום בסיסי בין כל הליצנים האלה. הקישור האחורי לא קיים באופן מוחלט מכיוון שכיום – לא משחקים בחוליה הזאת קשרים אחוריים. ווילשר וארטטה הם 50-50 במקרה הטוב. בכדורגל המודרני לקבוצה כזאת אין זכות קיום ברמות הגבוהות, גם אם קוראים לה ארסנל וגם אם מאמן אותה אלוהים בכבודו ובעצמו. מדהים בעיניי שהיא הצליחה לשמור על מקומה בליגה האלופות בשנתיים-שלוש האחרונות עם שחקנים כמו גיבס, קושיילני ומרטסאקר, אבל הנס הזה מגיע כעת לסיומו. לצערי, אני בכלל לא בטוח שזה הזמן להיפרד מוונגר, כיוון שקבלת ההחלטות במועדון הזה כבר מזמן הוכיחה את עצמה כלא קשורה בשום צורה שהיא לאלמנט ההישגיות. אז האוהדים ינבחו והשיירה של ונגר תעבור (בליגה האירופית, אולי) וליברפול כבר צעד קטן מאחורי ארסנל, אוטוטו עוברת אותה. לפחות שם יש סימנים לעתיד טוב יותר.

the mighty reds 20 בפברואר 2013

תיאו וולקט שחקן נפלא עם עונה טובה מאוד.
הוא כבש העונה בליגה 11 שערים + 8 בישולים ב22 משחקים (מתוכם פתח רק 15).
במידה וארסנל תסיים מתחת לליברפול , אני לא רואה אותו נשאר שם ועולה על הרכבת ישר אלינו.
הוא יפרח עוד יותר לצד סוארז וסטאריד'ג.

פודלסקי וקאסורלה גם הם מציגים מספרים יפים…
הגרמני עם 8 שערים + 9 בישולים ב23 משחקים.
הספרדי בן ה29 עם 9 שערים ו 6 בישולים ב26 משחקים.

הם לא הבעיות של ארסנל ולזלזל בהם עושה להם עוול.

פרט לצ'לסי לשום קבוצה בליגה אין 3 התקפית מגוונת כזאת (האחרות נשענות על חלוץ אחד דומיננטי שכובש במספרים גדולים).
לארסנך יש את ההתקפה השלישית בטיבה בליגה אחרי מ.יונייטד וצ'לסי ולפני ליברפול הרביעית.

מעונה לעונה הבעיה של ארסנל גדלה ובולטת בחלק האחורי הנרפה. קישור אחורי רעוע , הגנה רכה מאוד ושוערים חלשים.

רבלינו 20 בפברואר 2013

19,000 אלף הצביעו אם ארסן צריך ללכת פה

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4804337/Arsene-Wenger-future-SunSport-online-poll.html

גם הוודיאו מענין

רבלינו 20 בפברואר 2013

כאשר חאבי מרטינז עמד למכירה 2 קבוצות התענינו בשחקן
באיירן וארסנל
ארסנל שמעה את המחיר שם 40 מליון וברחה
באיירן קנתה אותו
כמה היה חסר שחקן בדמותו לארסנל אתמול

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2013

חאבי מרטינז מעולם לא עמד למכירה. באיירן שילמה את סעיף השחרור ורכשה אותו נגד רצונה של בילבאו.

רבלינו 20 בפברואר 2013

המחיר שלו היה סוד צבאי?
למה ארסנל לא שילמה את סעיף השחרור שלו?

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2013

זה משהו אחר. אבל הוא מעולם לא עמד למכירה.

אגב, אתה יכול לשאול את זה גם לגבי יונייטד- הוא בדיוק השחקן שחסר לה.

Comments closed