קל מדי

תלות גדולה מדי במסי, בלי משחק מעבר. בארסה במשברון

1) תלות גדולה מדי במסי:

מה שמדאיג באמת מבחינת ברצלונה הוא שהניצחון של ריאל היה קל מדי.

אם בשנים האחרונות ריאל, ובוודאי כל קבוצה אחרת, היו צריכות לתת משחק מושלם מול בארסה וליהנות גם קצת ממזל, הפעם זה לא היה המקרה.

ריאל שיחקה טוב, אבל לא נדרשה להופעה עצומה, תכליתי מאוד וליהנות קצת ממזל. אלא רק להיות טובה ומפוקסת.

מה קרה למכונה ההתקפית של בארסה שהפכה לשקופה?

זה תהליך שהגיע לשיא בשנתיים האחרונות. בארסה הפכה להיות תלויה מדי במסי. שאר שחקני ההתקפה שלה לא כובשים, לא יעילים, ולא יצירתיים מספיק. צ'אבי בירידה חדה, אינייסטה מפיק קצת ניצוצות אבל די חסר יעילות כמו תמיד, ססק פברגאס לא בטוח ששייך לרמות האלה, פדרו שדווקא היה כזה בעונות קודמות לא בעניינים.

בארסה התרגלה להצגות של מסי ולכך שהוא כובש מתי שבא לו בלי סוף. אבל כל שחקן, אפילו את מסי, אפשר לעצור אם שמים עליו שמירה קבוצתית אדוקה, חונקת ומתואמת. הפתרון צריך לבוא מהשחקנים האחרים. ברגע שהם יחזרו לעצמם ויהוו איום, אז הם ידרשו תשומת לב מההגנות ואז מסי יחזור לפרוח.

אגב, ריאל ממיצדה בדיוק באותה בעיה – היא תלויה מדי ברונאלדו. אבל כל עוד הוא פורח, אי אפשר לבכות על כך. (רק שככה היה עם מסי בעונה וחצי האחרונות).

מה שכן – לא במקרה שתי הקבוצות האלה עלולות לעוף מליגת האלופות בקרוב (ומצד שני לשתיהן סיכויים סבירים פלוס לעלות).

2) משחק מעבר:

יש טעות נפוצה לחשוב שהמשחק המסודר של בארסה שמגובה בנתונים מפלצתיים של החזקה בכדור הוא זה שמביא לה את השערים.

רוב השערים בכדורגל מובקעים במשחק מעבר, מחטיפות כדור או במצבים נייחים. בדקיו כפי שריאל כבשה היום – מול הגנה חשופה.

וגם בארסה כובשת רוב שעריה כשהיא חונקת את היריבות בחלק המגרש שלהן, חוטפת את הכדור ומייצרת מהלכים מבריקים מהירים עם יתרון מספרי או איכותי מול הגנה יחסית מדוללת.

קשה ממשחק עומד ומסודר לייצר מצבים רבים ולכבוש מול הגנות מסודרות ומוכנות, עם כל הכבוד לעליונות הטכנית של בארסה.

הסוד הוא לתת לבארסה לשחק משחק מסודר, לשחקנים לחשוב, ובלית ברירה להניע כדור לרוחב. ואז אתה רואה שהכל צפוף, האגפים לא ממש נפתחים עם שחקני כנף טהורים וממילא אין למי להגביה שם, כל עוד ג'רארד פיקה וקרלס פויול בהגנה. אגב ביכולת של פיקה, עדיף לבארסה לנסות אותו כחלוץ או אפסנאי.

3) רונאלדו + ואראן:

שני השחקנים הטובים במגרש (וכובשי השערים) היו שני השחקנים הכי אתלטיים במגרש – רונאלדו ששוב נתן עבודה, והתגלית רפאל ואראן, עליו הרחבתי כאן אחרי הקלאסיקו הראשון. כמה כישרון. בלם עתיד ענק לפנינו. רק בן 19.

4) שיפוט מצוין.

השיפוט של אונדיאנו מאיינקו היה מצוין.

אין לאוהדי בארסה מה לבכות. הטעות המשמעותית היחידה שלו הייתה בעיטה חופשית שהוענקה לזכות בארסה אחרי שנתן לה חוק יתרון ומסי מיסמס אותו.

5)  לאן הולכים מכאן?

הקלאסיקו הזה היה חשוב יותר לריאל מלבארסה שכבר הבטיחה אליפות.

השאלה הגדולה אם בארסה תצליח לאסוף עצמה בחודש מארס ואילך. כלומר אם תתגבר על ההפסד למילאן. לדעתי היא בהחלט מסוגלת כי מילאן הנוכחית לא משהו בכלל. בכל החמש השנים האחרונות בארסה ירדה ביכולת ובתוצאות בפברואר, וחזרה לעצמה לקראת הישורת האחרונה. השאלה אם השחקנים יחזור לעצמם למאני טיים ומה יהיה עם עמדת המאמן – המנהיג שאמור להרים את הקבוצה.

גם  ריאל עם הגב לקיר. חייבת לעבור את יונייטד באלופות ולהמשיך עד הסוף. העונה הזו בליגה כה איומה, שלמוריניו אין ברירה אחרת עד סוף העונה, אלא רק שלמות.

***

נ.ב – ואחרי המנה הראשונה עם הקלאסיקו הספרדי, עכשיו הבמה מוכנה לקלאסיקר שיפגיש את שתי הקבוצות הטובות ביותר אולי ביבשת. באיירן מינכן ודורטמונד. תומאס מולר ומארקו רויס. לא להחמיץ.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מרצדס, לאן ?
אנד דה ווינר איז.. / אלון רייכמן

No Comments

תותחן 27 בפברואר 2013

לווינטל זה אח.

אסף 27 בפברואר 2013

יש לבארסה הרבה בעיות, ולדעתי גם האליפות לא כל כך מובטחת.

צ'אבי בירידה תלולה עוד מעונה שעברה, הוא עבר פציעות לא קלות, ולמרות המנוחה שהוא מקבל- – זה כבר לא אותו דבר. קשה לזכור מתי מסירת אומן שלו הגיעה ליעדה.

הבעיה הכי גדולה היא מסי. הוא הפך להיות גדול מהקבוצה. אי אפשר שלא למסור לו, מה שמבטל לחלוטין את השאר. כשהוא בכושר זה עובד, עכשיו לא.

עלווש 27 בפברואר 2013

מילאן לא משהו? דווקא יש לה יותר סיכוי לעבור את בארסה מאאשר ריאל את מנצ'סטר

oz 27 בפברואר 2013

פאברגס לא שייך לרמות האלו? אני לא מכיר הרבה שחקנים שנתנו בישולים מכריעים בגמר מונדיאל וגמר יורו.
חוץ מזה הוא כבר את השער בקלאסיקו הראשון בגביע, ובכלל כובש ומבשל יותר מצ'אבי ואינייסטה בשנתיים האחרונות – הוא אולי משחק פחות יפה מהם אבל לא פחות תכליתי. לא רואה איך הוא הבעיה של בארסה

MCMANAMAN 27 בפברואר 2013

צודק

עדי אופיר 27 בפברואר 2013

טועה
פאברגס עושה הרבה יותר טעויות מדברים חיוביים.
גם בוסקטס וגם פיקה שעדיף לו באמת להיות אפסנאי.

בני תבורי 27 בפברואר 2013

הנזק שפאברגס גרם לארסנל כשעזב, גדול מהתועלת שהביא לבארסה כשהגיע.

D! בארץ הקודש 27 בפברואר 2013

כמו ברצלונה גם אני אמחזר מה שכתבתי אצל רונן

כדורגל ספרדי – משחק בו שתי קבוצות לוקחות את כל הקופה ו22 גברים רצים אחרי השופט – מ ש ע מ ם !

הנחעיח 27 בפברואר 2013

אני אומר שברסה בתקופה קצת פחות טובה כי ג'ורדי ראורה מחליף את טיטו וילאנובה. וראורה לא יודע לאמן!!!!!!!!!!!!!!

אריאל גרייזס 27 בפברואר 2013

אף אחד אחר לא ידבר על זה, אבל באמת היה שיפוט מעולה. בפעמים שבארסה דרשה פנדל, היה ברור שלא היה כלום והשחקן היה בדרך למטה עוד לפני הנגיעה בו. הלוואי שיפוט כזה כל משחק

מנתח 27 בפברואר 2013

ברור לחלוטין שהבעיה של בארסה היא מנטלית ולא טקטית – המנטור שלהם (פפ) עזב אותם, והמאמן המחליף והלא פחות משמעותי שלהם חולה במצב קשה, וכרגע מאמן אותם איזה סקאוט או צלם או משהו כזה שממש לא מתאים לרמות האלה. אז עם כל הכבוד למכונה של בארסה, גם הם בני אדם בסופו של דבר, ולדעתי הם בסוג של טראומה ממחסור בסמכות על הקוים ובחדר ההלבשה. מי שלא רואה את זה, לא באמת מבין בכדורגל, שמעל הכל הוא משחק שבו הביטחון העצמי מנצח.

אלברט פירות 27 בפברואר 2013

אני חושב שלא מדברים מספיק על משחק ההגנה של ברצלונה..12 משחקים רצוף בלי רשת נקייה?זה בושה שלא מתאימה לליגה ב'.זה נכון שמסי+צ'אבי+אינייסטה היו חלשים אבל בלי הפנדל הטפשי שפיקה יצר וההשפלה שדי מריה עשה לפויל בשער השני זה לא משחק שהיה נראה כ"כ חד צדדי.ברצלונה צריכה שני בלמים חדשים לשנה הבאה לא את ניימאר.

כפיר 27 בפברואר 2013

בארסה צריכים לרענן את ההגנה כבר שלוש שנים אבל במקום לעשות את זה הם בוחרים להביא עוד קשרים שאולי יכולים לשחק כבלמים.
פשוט לא מובן.
זה מזכיר קצת את ארסנל של ונגר מבחינה הזו, רק עם עוד מיליון תארים אבל הכוונה שהם פשוט מתעלמים מהברור מאליו שזהם צריכים לרענן את ההגנה.
ג'ורדי אלבה זה כנראה רכש השנה באירופה ובאמת ייצב את הצד השמאלי אבל שנה שעברה רוב העונה מסצ'ראנו היה בלם והוא לא בלם טבעי. מה הם עשו בקיץ ? אלכס סונג, קשר אחורי שיכול לשחק בלם.
תביאו כבראיזה בלם צעיר מבטיח כמו וראן או תעלו מישהו מהנוער שיתחיל להשתפשף כבר עכשיו עם פויול ופיקה.
במקום זה הם יביאו כנראה את ניימאר.
העיקר שריאל מדריד רק מביאה גלקטיקוס וברצלונה היא אלילת הכדורגל ומה לא.

sdaa 27 בפברואר 2013

הומו

סטרייטית 27 בפברואר 2013

אתה ממש בוגר.

fghga 27 בפברואר 2013

אם פיקה לא היה מכשיל את רונאלדו, רואנאלדו היה כנראה מבקיע,
ודי מריה עבר את פויול באופן מושלם שאני לא מאמין שיש יותר מ-3 בלמים שמסוגלים לקחת כדור למהלך כזה (ואחד מהשלושה זה פויול)

הלוחש לסוסים 27 בפברואר 2013

אני גם חשבתי על כך שהשיפוט היה פשוט מעולה… הוא אפילו לא תן לפפה להרוס לו את השיפוט.

אפילו יותר חשוב מזה שהוא לא טעה בשריקותיו, השופט שלט במשחק ולא נתן לו לגלוש לפסים אלימים (למרות שפויול ועוד כמה זחקני בארסה היו די מעוצבנים כבר מהדקה ה-20 ואילך).

סחטיין ענק למאיינקו!

רפאל 27 בפברואר 2013

עמית,כרגיל אחלה כתבה.הייתי שמח אם היית נותן קצת דגש על נושא המאצ' אפ.זה די ברור שריאל כבר לא מפחדת מבארסה.זה תהליך שלקח שלוש שנים והגיע לשיא אתמול מאז ההפסד 5-0 בקאמפ נאו.ריאל מדה לשחק מול בארסה בלי בונקר ובלי עבירות.הבעיה של ריאל השנה היא ללא ספק המשחק העומד והעובדה שאין לה חלוץ ברמה גבוה.וללא ספק המקום שאין לה בעיה הם ההתקפות המתפרצות שהיא עושה את זה ללא ספק הכי טוב בעולם.מול בארסה,שמכירה סגנון משחק אחד בלבד לריאל,שמקבלת המון שטחים פתוחים על המגרש,הרבה יותר קל לשחק.המשחק העומד וחיסרון החלוץ פשוט לא בא לידי ביטוי בסוג משחק כזה.לעומט זאת מול מנצ'סטר זה חיים אחרים לחלוטין.הם מכריחים אותך למשחק עומד,בחיים לא תביך אותם במתפרצת ורוני וואן פרסי מסוגלים להביך אותך לבד לפחות פעמיים שלוש במשחק(לראייה חלוץ מעולה.לחשוב מה היה קורה אם פלקאו היה בריאל).זה לא פלא שלריאל היה יותר קשה לשחק מול מנצ'סטר מאשר מול בארסה כי סגנון המשחק מולם(בארסה)פשוט יותר נוח.ודבר אחרון,לבארסה בשנים האחרונות מאד קל לשחק מול מנצ'סטר בגלל היתרון הטכני המובהק שיש להם מול מנצ'סטר כאשר מול ריאל הוא לא מספיק בא לידי ביטוי.בעוד שריאל שונאת את הנעת הכדור בשביל בארסה זה הלחם והחמאה.אם מנצ'סטר משחקת כמו שהיא שיחקה בחצי השני נגד ריאל בקאמפ נאו היא פשוט חוטפת.

משה 27 בפברואר 2013

פברגאס צריך להחליף את צ'אבי באמצע קצת ואז אולי נראה שינוי מעניין
התפקוד שלו בבארסה שונה ממה שהיה בארסנל ואני חושב שאולי הגיע הזמן שיתנו לו לנהל

חסוי 27 בפברואר 2013

למה אתה חיי בסרט שצריך להחליף את צ'אבי פבראגס לא ברמה שלו אפילו

קיש 27 בפברואר 2013

קל מדי בעיקר לכתוב ביקורת על בארסה אחרי השבוע האחרון. קל לשכוח שבארסה משחקת כבר יותר מחודש בלי המאמן שלה, ובלי מאמן בכלל. קל מדי היה להגיד בארבע השנים האחרונות שבשביל לקחת תארים עם בארסה הזו לא צריך מאמן כי השחקנים הם הכי טובים בעולם. קל מדי להגיד שריאל לא הייתה גדולה אתמול – אבל היא הייתה סופר יעילה וניצלה את כל ההזדמנויות שהיו לה. קל מדי להגיד שהכול סובב סביב מסי, אבל לא להביא נתונים (בטור מקביל פה באתר יש נתון לגבי הבעיטות לשער, אבל לא לגבי כמות השערים – לדעתי היא לא כזו גדולה יחסית העונה, למרות שזה נראה ככה). וכן, יש נוסחה עקרונית לעצירה את בארסה – לבנות קבוצה סופר אתלטית וחזקה, להחדיר בשחקנים משמעת טקטית מטורפת, להזכיר כל הזמן כי הם משחקים מול הקבוצה הכי טובה בעולם, להתגונן עם 10 שחקנים כל המשחק סביב הרחבה, לצאת מדי פעם למתפרצות עם 2-3 שחקני התקפה סופר-מוכשרים, ולקוות שבאחת הפעמים הכדור ייכנס. זה יופי של כדורגל, נכון.

שימי שו 27 בפברואר 2013

קיש, אתה צודק בכל מילה, אבל כאן מגיע אבל גדול. המטרה שלשמה קבוצות מתכנסות על הדשא היא לשחק ולנצח. קבוצות למדו איך לנצח את בארסה. הן מתכוננות למשחק מולה בדרך שונה לחלוטין מכל משחק אחר. כשמסתמן שבונקר הוא אכן הדרך היחידה לעצור ולנצח את הקבוצה הטובה בעולם. זה לא נראה יפה, לא אטרקטיבי (אלא אם כן אתה איטלקי)לא בשביל זה הקהל בא למשחקים, אבל זה עובד. בארסה צריכה למצוא דרך לשחק מול הגנות ברזל כאלו. אם היא לא תמצא ובמקביל תמשיך להשקיע בשחקני קישור במקום בשחקני הגנה (ע"ע המרדף אחרי ניימאר) התוצאות יהיו דומות.

MCMANAMAN 27 בפברואר 2013

סלח לי אבל אוהדים גם לא אוהבים לבוא למשחק ולראות למשך כ 80 דקות ממנו את צ'אבי מוסר למסי שמחזיר לצ'אבי שמוסר לאלבס שמחזיר לצ'אבי שמוסר לאינייסטה שמחזיר לצ'אבי עד שכל הקבוצה נכנסת לרחבת החמש ואיזה ססק כובש מריבאונד של בעיטה של מסי או משהו
בסופו של דבר המשחק אתמול הוכרע מכך שרונלדו פרפר את פיקה, די מריה פרפר בריבוע את פויול ולסיום וראן עלה 8 מטר(ככה זה הרגיש) מעל כל ברצלונה ונגח גול מדהים שמתחרה רק עם הגול של רונלדו מול יונייטד כגול השנה בנגיחה. 3 גולים מתצוגות תכלית של כדורגל כמו בשכונה ולא מ 284 מסירות ברצף
אתה מגדיר את זה שלמות ואחרים מגדירים את זה כשעמום

אורי 27 בפברואר 2013

MCMANAMAN –

כל מילה בסלע. אני גם מוצא את המשחק של ברצלונה משעמם בעיקרו (חוץ מכמובן ניצוצות גאונות של מסי..)

קיש –

ברצלונה תוקפת עם הבלמים שלה פחות או יותר. כשאתה תוקף עם 10 שחקנים הקבוצה השניה צריכה להגן עם 10 שחקנים. כמובן שמהצד השני ההגנה של ברצלונה נחלשת כתוצאה מהשתתפות המוגזמת של ההגנה בהתקפה, ולכן הדרך הכי יעילה לשחק נגד הסגנון הזה היא יציאה למתפרצות.

ברור שבשביל לשחק את הסגנון של ברצלונה ביעילות אתה צריך קבוצה יותר מוכשרת מקבוצה רגילה, אבל גם לשיטה הזאת יש חסרונות, וקבוצות פשוט משחקות עליהן. תפסיקו להתבכיין.

עדי אופיר 27 בפברואר 2013

ההבדל בין קיש לבינכם זה שהוא לא נשען על שני משחקים מעונה שלמה – ומסיק מסקנות.
זה בלבד מה שהוא טען. אם וזה אם גדול (סתם הצחיק אותי שהשתמשתם בזה ברור שאם,אבל והלוואי הם גדולות – זאלו מילות פנטזיה) ריאל/מילאן פוגשות את ברסה לפני חודש וחצי הבלוגים פה היו שונים לגמרי.
ריאל השנה היא קבוצת גביע ואיך שלא תערבבו את זה ככה זה יצא – התכוננה לגביע, לליגת אלופות ולמשחק בקאמפ נו…בכל שאר הזמן היא צל של אטלתיקו…

damshi 28 בפברואר 2013

חשוב לציין שבמשחקים האחרונים הסטטיסטיקה(לא דעות של אוהדים כאלו ואחרים) מראה שפשוט ריאל יותר התקפית וכמו שאמרו לפני להחזיק 40% מתוך 70% את הכדור בחצי מהגרש של ברצלונה ולהתמסר עם השוער זה לא מעיד על שליטה אבסלוטית והתקפית… מה עוד שצודק מי שאמר שהרי רק השוער נשאר בחצי המגרש של ברצלונה אז מה מצפים שהקבוצה היריבה תחשוב " לא נעים לא באנו לבנקר אז נשאיר לפחות איזה 2-3 שחקנים למעלה" איפה ההיגיון ולכל אלו שמזכירים את ארבעת השנים האחרונות שימו לב איזה קבוצות ניצחו את ברצלונה לא רק קבוצות שהתבנקרו אלא קבוצות ששיחקו פתוח(בליגה הספרדית לפחות) כמו סוסיאדד הרקולס חאטפה ואוססונה וגם השנה היו יותר מדי פעמים שקבוצות נלחמו עד הרגע האחרון והפסידו על חודו של גול(כמו כאלו שהובסו) אבל שוב קל לזכור רק את ההצגות כביכול ואת ההפסדים לשייך להתבנקרות של היריבה…
בקיצור קבוצה שבועטת כמעט פעמיים יותר לשער ומחזיקה פחות בכדור נגד ברצלונה אומר את הכל לגבי שיטת המשחק של ברצלונה.

זאביק 27 בפברואר 2013

המשפט האחרון לא הבנתי.זאת אירוניה?

זאביק 27 בפברואר 2013

את המשפט האחרון לא הבנתי…זה היה אירוני?

sdaa 27 בפברואר 2013

כריסטאינו הומו ומילאן לוקחת את בארסה בגומלין

מה 27 בפברואר 2013

למה נראלך שמילאן תיקח אתה תראה שברצלונה תתפוצץ עליהם במגרש

אוסי 27 בפברואר 2013

מה מפתיע אותך? ריאל לא נשארו ב-10 שחקנים, אז היה קצת קשה לברסה, כנ"ל מול מילאן. ברסה לא יכולה לפצח בונקר שהותאם במיוחד בשבילה, כאשר היריבה נשארת עם 11 שחקנים, זו הסיבה שפפה היה בחוץ ווראן הועדף על פניו, הוא שחקן אלים שנוהג לקבל אדומים מהר מאד.

שמעון פחימה 27 בפברואר 2013

בואנה כל אחד שרואה משחק כדורגל משחק לי אותה איזה פרשן יאללה סע סע לי מהעיינים ספורט 5 זה אתר מטומטם רושם שמסי נעלם ושהם כותבים את המהלך של המשחק רק מסי רשום שם בעיטה חופשית טובה ליד הקורה מהלך יפה עם בעיטה ליד המשקוף עוד מהלך ליד הקורה וכו' ורונאלדו ??? שם גול בפנדל ובריבאונד שש מטר וזהו ! זה כל המהלכים שלו במשחק ברצלונה מפסידה רק בגלל שוער והגנה אנחנו צריכים שוער תותח והגנה מצוינת אחר כך נדבר על קשר מצוין [אני הייתי מביא את דויד סילבה] וכן היה טעויות שיפוט ברצלונה הייתה צריכה לקבל פנדל אז פשוט סתום ת'פה שלך

תומר חרוב 27 בפברואר 2013

אתה קיבלת שישיה מאשדוד במשחק הבכורה של מכבי נתניה בליגת העל ב99 ואתה מעיז לפתוח את פיך על לוינטל שמעולם לא ספג שער לרשתה של מכבי נתניה?

אודי 27 בפברואר 2013

גדול תומר!

עמית 27 בפברואר 2013

פחימה אתה ליצן אנלפבית אחי , אתה עושה בושה למזרחים . ואני אוהד ברסה ! ומזרחי ! יא דביל .

נו באמת 27 בפברואר 2013

בתור אוהד ברסה אף פעם לא חשבתי שזאת מושלמת
אבל כרגע הבעיה המרכזית היא שאין מאמן.
בכל אחת מהעונות הקודמות – התעוררו בעיות
והמאמן פתר אותם.
כרגע אין מאמן זה הכל.
הסרטן הזה הוא אסון אישי לווילאנובה
ומזל רע לברסה.

צור שפי 27 בפברואר 2013

יוסי אבוקסיס פנוי

שי 27 בפברואר 2013

עכשיו בארסה מבינה את גודל הטעות בזה שבמקום להחתים בלם בקיץ היא החתימה את עלכס סונג.
חוץ מזה שבארסה משחקת בלי מאמן, ופה טמונה הבעיה.

גורדיטו 27 בפברואר 2013

גם אני אמחזר תגובה שכתבתי אצל גרייזס:

יש לי הרגשה שבארסה במתכונתה הנוכחית נמצאת בסוף דרכה. לקח לעולם הכדורגל 5 שנים, אבל לבסוף, קבוצות טובות ומאומנות כדבעי הצליחו "לפצח את השיטה" ולעצור את בארסה.
זה חלק מהאבולוציה של הכדורגל, זה בלתי נמנע, ובארסה צריכה להתפתח בכיוונים חדשים כדי לשמר את היתרון שלה על כל השאר.
כאן, אני מתחבר לטיעון שלך, אריאל ומסכים שצורת המשחק הנוכחית של בארסה can only get them so far. את הליגה השנה הם ייקחו (יש תחושה שבעיקר בכח האינרציה והדחף הרקטי של פתיחת העונה) אבל על הקבוצה לעבור שינוי טקטי עמוק כדי להמשיך ולשמור על מקומה במירוץ החימוש הכדורגלני.
כאן מורגש חסרונו של פפ או של טיטו, שהיו מוחות כדורגל ותאורטיקנים (את המושג פילוסוף הרי טבע זלאטן…) שיכלו להתמודד עם הסיטואציה ולהתפתח בהתאם.
יהיה מעניין מאוד לראות איך המועדון הזה ייתמודד עם האתגרים הללו בטווח הקצר והבינוני.

עמית 27 בפברואר 2013

ברצלונה משחקת כדורגל של מחשב , והמחשב בנוי מאלגוריתמים ! אז זה נכון הכדורגל שלהם מקובע ומשעמם פחד . תוסיפו לזה את העובדה שהכדורגל הוא אבולוציוני – תמיד תגיע קבוצה שתרים תרף וכולם יצטרכו להדביק אותה , אז את ברצלונה הזאת לקח 5 שנים להדביק תפער אבל בסופו של דבר כרגע מצפים לאבולוציה החדשה … אולי ביירן שניראה שפיתחה שיטה די טובה ? אולי יובנטוס תוביל מחדש את חקר הטקטיקות ? לגבי ברצלונה הם יצטרכו לעשות חושבים ואולי להתחלק בכדור כדי לנצח , הרי הם דורשים שהכדור יהיה אצלם כל הזמן אז היריב מבחינתו כל שנותר לו לעשות הוא לחכות מאחורה ולהמתין לתורו ושזה יגיע לתקוף בדרך מאוד מתוכננת עוד מהאימונים כמו שעשתה ריאל שמרגע החטיפה תוך שתי פסים הגיע לחצי של ברצלונה במצבים של אחד על אחד או שניים על שניים . אם ברצלונה רוצה להישאר בטופ היא תצטרך להחזיר למערך שלה חלוץ אמיתי , להחזיר את מסי לימין כמו שהיה בשנה הראשונה של פפ , לשחרר את הדומיננטיות שלו מהמשחק ואולי קצת להרפות מאחזקת הכדור ולתת ליריב לנסות את כוחו , רק ככה הם יתפסו את היריב לא מוכן . תוך עשר שנים תהיה לנו פה קבוצה מובילה חדשה בעולם הכדורגל וכולם כמובן יהיה שוב פעם בשגעת עד שידביקו גם אותה , וככה עוד עשרים שנה ועוד שלושים וכו' ! ומסי לא הכי גדול בעולם אז בטח שלא בהיסטוריה !

מוש 27 בפברואר 2013

כתבה גרועה ביותר, אין פה שום דבר. איך אתה מרשה לעצמך לנתח קבוצה לאחר שני הפסדים? הקבוצה הזו רצה 5 שנים ביחד ובגלל שני הפסדים הם פתאום גרועים?
קורה שקבוצה מפסידה זה בסדר, שיחקו לא טוב וזהו. למה צריך לעשות פיל מעכבר? אני מאמין שהם יעופו גם מליגת אלופות כי קשה לשחק נגד 11 שומרים ולא משנה אם זה רונלדו מסי פלה ומראדונה ביחד.
אליפות אני מקווה שתהיה וגם כדואגל יפה.

צור שפי 27 בפברואר 2013

לדעתי בארסה-מילאן זה 60-40 למילאן (לא סביר פלוס מבחינת בארסה, לכל היותר סביר מינוס) ויונייטד-מדריד 50-50 (סביר). וגם אני אמחזר משהו שכתבתי במקום אחר – הקלאסיקו בשבת ייכנס ללא ספק לרשימה הקצרה של התחרות על התואר "המשחק המיותר והקוץ בתחת של כל הזמנים".

מדרידיסטה 27 בפברואר 2013

לא יודעת מה איתך, אבל אני תמיד נהנית לראות קלאסיקו. כמה חבל שזה שלוש ימים לפני יונייטד.

יונתן 27 בפברואר 2013

היה לי הרבה מה להגיד, אבל בפסקה האחרונה הכנסת לי דבר אחד לראש.
דורטמונד כקבוצה הטובה ביבשת? אל תצחיק אותי, לא ב5 שלי, כנראה שגם לא ב10.
קבוצת אוברייטדים כזאת לא נראתה הרבה מאוד זמן, ליצנות.

wazza 27 בפברואר 2013

מה גרם להם להיות אוברייטד, האליפות או הגביע?

אחד 27 בפברואר 2013

כן, הם אוברייטד.
בגלל זה הם עשו צחוק גם מאלופת ספרד וגם מאלופת אנגליה וסיימו את בית המוות במקום ראשון ובלי הפסדים…

אחד 27 בפברואר 2013

כן הם אוברייטד…
בגלל זה הם עשו צחוק מאלופת ספרד ומאלופת אנגליה וסיימו מקום ראשון בבית המוות בצ'מפיונס ללא הפסד…

LEONIDAS 27 בפברואר 2013

באיירן-דורטמונד ,הינו המפגש בין שתי הקבוצות הטובות באירופה היום ואולי פרומו לגמר בינהן בגמר בלונדון.

רומן 27 בפברואר 2013

הפיפי קקה מת, סוף סוף החלמנו מהמחלה!!
מזל טוב לכדורגל העולמי, חבורת הגמדים המתרוצצים הושפלה אתמול שוב.
הכדורגל האמיתי ניצח.
ברסה, קדימה הביתה, תפנו את המגרש לכו לשתות שוקו ולשחק פלייסטיישן, הגדולים הגיעו..

אלעד 27 בפברואר 2013

"קלה לעצירה"(?) אם לאחר 5 שנים של נסינות לעצור את ברצלונה (והיא עדיין מקום ראשון בליגה בהפרש גדול אבל נעזוב כרגע) זה היה קל, אז מעניין מה זה קשה.
ואני ממש לא אוהד ברצלונה, אבל קצת פרופורציות, לאחר 5 שנים של קבוצה באמת מדהימה, היה ברור שתהיה ירידה מסויימת אין מה לעשות, ובחלומות של אוהדי ושונאי ברצלונה, לא חשבו שזה ייקח כל כך הרבה זמן. – כרגע לדעתי זה אולי משבר, אולי ירידת מתח, אבל כמו שריאל מדריד חזרה לשחק כדורגל טוב, אני מאמין שלא ייקח הרבה זמן וברצלונה תראה כדורגל מעולה- אולי בסגנון קצת אחר.

מאור 27 בפברואר 2013

ריאל איתה בארבה יותר טובים מברסה

jxuh 27 בפברואר 2013

קודם תדע לכתוב אחרי זה תדבר

wazza 27 בפברואר 2013

אבל אם הוא ידבר אתה לא תשמע

jxuh 27 בפברואר 2013

אז ריאל מנצחים פעם בחמש שנים מה עושים מיזה סיפור אז ברצלונה לא היו ביום הכי טוב שלהם מה קרה

שימי 27 בפברואר 2013

אתה חי בסרט אה?? מה רונאלדו עשה? פריצה אחת לרחבה? תגיד תודה
שהוא לא החמיץ תפנדל..ברצלונה משחקת בלי מאמן וזו הבעיה. וגם למה הליצן הזה פותח עם פדרו במקום וויה?? מי זה פדרו?? עוד איזה קוקסינל שלא יודע לתת פס לשער

יוני 27 בפברואר 2013

פתאום היא קבוצה "קלה לעצירה"?? העיקר שכבר שלוש שנים כולם מלקקים להם… אחרי 2 הפסדים קברתם את בארסה "הקבוצה הגדולה בתבל" כמו שאהבתם להגיד כל כך הרבה פעמים?
צביעות!

רבלינו 27 בפברואר 2013

כמו שנכתב אחריי המשחק עם מילאן,חייב להבין שהחגיגה נגמרה
6 -7 שנים הם שלטו בכדורגל העולמי,הם שבעים ועיפים
סלטיק,מילאן ובטוח ריאל פיצחו את השיטה
עשה בונקר לבארסה והיא נתקעת
אין שום פלאן ב
רונאלדו מושפל ורעב,מסי בקושי זז מכובד הגביעים שזכה בהם

רועי 27 בפברואר 2013

אם כבר בעמדת המאמן: אני מאמין שמבחינת פילוסופיית משחק אין שינוי משמעותי בין גווארדיולה לוילאנובה לרוארה אבל לרוארה חסר הסטייל של השניים הקודמים, אין לא את שלוות הנפש שאיפיינה אותם ואפשר לראות אותו מתעצבן יותר מדי במהלך המשחק דבר שודאי משפיע גם על השחקנים…

רותם 27 בפברואר 2013

אין לאף אחד מה לומר. ברצלונה פשוט בירידה. וזה בסדר כי גם ריאל פתחה את העונה בירידה. לאחר המשחק מול מילאן ברצלונה לא הצליחה להתעשת והוכיחה לנו שגם הגדולה באירופה נכשלת. אני גם מאמין שחלק מן המתח והלחץ הם בגלל טיטו וילאנובה שכרגע נמצא בניו יורק לקבלתניתוחים להחלמה מסרטן.

אוהד בארסה 27 בפברואר 2013

אתם כ"כ חיים בסרט, בארסה הייתה ותישאר הקבוצה הטובה בעולם, עם השחקנים הטובים בעולם. לנצל מצב שלבארסה א-י-ן מאמן, וכשמסי עלה עם חום גבוהה למשחק, ועם חורים בהגנה, זה לא נקרא לנצח. אם טיטו יקבל את האישור להיות במשחק מול מילאן, נעשה את המהפך וכולכם תהיו פעורי פה.

בהצלחה בגמר.

רועי מ 27 בפברואר 2013

בעניים ססק . חח
חשבתי על זה במשחקים האחרונים. אמרתי לעצמי נעשה כאן נזק לשתי הקבוצות. זה פגע בארסנל חזק מאוד גם תדמיתית. ובבארסה הוא לא באמת מספק את הסחורה שציפו לה. שום דבר טוב הוא לא עשה. מה שכן זה פרובוקציות קטנות וניסיונות נואשים לזכות בשריקה של השופט.
כאשר שני העוגנים צ'אבי ואנייטסה מתבגרים קצת הדבר צפוי שתהיה ירידה.

כוכב עליון 27 בפברואר 2013

אפשר במקום 5 פוסטים על הסופר קלאסיקו לתת לנו 5 פוסטים על גלפנד (מה קורה איתו בימים אלה באמת?).אני בטוח ש 80% מהמגיבים פה יעלמו..

דניאל 1 במרץ 2013

הבאת אחלה כתבה באמת כתבה מצוינצ אבל בסוף היית חייב להביא משפט שהוציא אותך הכי מטומטם בארץ באיירן מינכו ודורטמונד אולי שתי הקבוצות הטובות ביבשת???? באיירן עו איכשהו אבל איך הגעת לדורטמונד שכחת מריאל בארסה ויוניטד?

Comments closed