מדינת חלם

מרתון ת'א בהקשר רחב

 

 

זו תמונה שצילם הבוקר ידידי ג'ושוע האליקמן בירושלים: עובדי עיריית ירושלים תלו מאות דגלי ארה"ב בצורה הפוכה לקראת ביקור אובמה בישראל. עד ליום רביעי יצטרכו לסדר את העניין.

אפרופו ירושלים, הוקמה ממשלה: שר החוץ מאייש את התפקיד שהכי פחות מתאים לו, שר האוצר בלי רקע או מושג בתחום, והכי משעשע: ציפורה לבני אחראית לקידום משא ומתן עם הפלסטינים בזמן שמשרד השיכון יושב אצל נציגי ההתנחלויות. פנטסטי.

ומירושלים לת"א: רק היה חסר שלט 'ברוכים הבאים לגיהנום' למשתתפי המרתון. אגב, יש חילוקי דעות אם נקודת הסיום במרתון הבא תהיה באיכילוב או בקריית שאול.

משרד הבריאות אישר את קיום המרתון, וכידוע לכם בממשלה היוצאת לא היה שר בריאות; עיריית ת'א שמחה לגזור קופון מג'ילט והאינטרס של חולדאי ושות' היה לקיים את המרתון.

בזמן שגם מזגן על 18 מעלות לא מנע את הזעתי במיטה, חברים שלי שרצו במרתון דווקא נהנו ברובם. חוץ מאחת שקיבלה מכת חום והתייבשה. סיפרו לי שכל שלושה ק"מ הייתה עמדת מים, שרוב המסלול היה בצל ו"שהמארגנים עשו הכל נכון בתנאי השרב האפשריים".

הציטוט הזה של חבר שלי, איתי, קצת מזכיר לי קבוצת כדורגל שמתחילה לשחק טוב בפיגור 5:0.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

לך הביתה! למען הסמל
רמון, לך הביתה! למען הסמל

41 Comments

Childish 15 במרץ 2013

עם כל הבזיון שלא דחו את המרתון ועם כל הצער שאנשים נהרגו ונפצעו האשמה נופלת גם על הרצים כולם ידעו והרגישו את התנאים, חלק מהאחריות נופלת גם אליהם

אופיר 15 במרץ 2013

אחי, יש סטארט אפ חדש בעברית: האות ע'. כדאי לך לנסות.

Childish 15 במרץ 2013

צודק

איתן בקרמן 15 במרץ 2013

פליטת קולמוס, תיקנתי

טל בן יהודה 15 במרץ 2013

״גם״ על הרצים?

נכון יותר יהיה לכתוב: בעיקר על הרצים.

אסף THE KOP 15 במרץ 2013

זאת אכן ממשלה פנטסטית.
בלי אנטי ציונים ובלי שמאל קיצוני.

רועי 15 במרץ 2013

יש גבול כמה הפרט יכול להסיר אחריות מעצמו.

אריק 15 במרץ 2013

זאת עמדה בעייתית. הפרט יודע שגורמים מוסמכים דנו בעניין כל השבוע והחליטו לקיים את חצי המרתון והוא סומך על שיקול דעתם, כשהוא מבין שטעה זה הרבה פעמים מאוחר מדי.

טל בן יהודה 15 במרץ 2013

הפרט יודע שגורמים מוסמכים החליטו לשים רמזורים להולכי רגל והוא סומך על שיקול דעתם.

האם הוא מסתכל ימינה ושמאלה לפני שהוא חוצה את הכביש במעבר חציה מרומזר?

דן 15 במרץ 2013

דמגוגיה

ניר 15 במרץ 2013

אבל אף גורם מוסמך לא נתן לפרט אישור לרוץ חצי מרתון. אם אני קם בבוקר ללא אימון מקדים ומחליט לרוץ חצי מרתון, ככה בכיף, גם במזג אוויר מצוין אני לא בטוח באיזה מצב צבירה אני אמצא את עצמי בסוף. האם מישהו יכול "לאשר" לי לרוץ רק כי פינו את הכביש ויש פחות מ-20 מעלות בחוץ? האם המארגנים יכולים לדעת כמה כל משתתף ומשתתף שתה/שותה? וכמה שעות שינה הוא ישן בלילה? ואולי בכלל ערב לפני הוא שתה אלכוהול או לא אכל כלום לפני הריצה? אני חס וחלילה לא מאשים איש מהנפגעים ואיני יודע איזו הכנה הם עשו לריצה. הנקודה שלי היא שבאירוע כזה, כל אדם צריך להכיר את המגבלות שלו, להתכונן כראוי ולדעת לעצור אם הוא לא מרגיש טוב. באירועים כאלה לא ניתן לפקח על כל משתתף (משהו בסגנון 'מימיה כל שעה' לפני מסע בצבא…), ולכן האחריות היא על כל רץ ורץ.

יואב בורוביץ' 15 במרץ 2013

אחריות היא בראש וברשונה על הפרט. מי שרוצה לרוץ מרתון בתנאי מזג אוויר כאלה, זכותו. אבל האם צריך לערוך מרתון בכלה תנאי מזג אוויר? זו השאלה החשובה באמת. ואם החלטתם לבטל את המרתון המלא? מדוע קיימתם את מחציתו (גם בהרבה פחות מ-21 ק"מ אפשר להתייבש ולמות). אבל כמו כמעט תמיד אצלנו, ההחלטה הלא נכונה התקבלה. אבל זה עוד פחות חשוב מהשורה התחתונה: גם כעת, כמו באלפי פאשלות קטלניות בעבר במדינת ישראל, אף אחד לא ישלם מחיר. כי דבר אחד שבחיים לא היה כאן הוא Accountability.

רועי 15 במרץ 2013

אין כמו שנאה עצמית במיטבה כדי לפתוח את הסופש.

איתן בקרמן 15 במרץ 2013

מי כמוך יודע, רועי. טאטא מתחת לשטיח. כאילו חשובה אהבת העצמי מכל מחשבה הגיונית. תתמקדו פעם בעניינים של תוכן ולא במשחקי האגו האלה.

קשקשן בקומקום 15 במרץ 2013

בורו אף אחד לא צריך לתת את הדין.
כל הנפגעים נפגעו לפני שמונה וחצי ולפני שהיו 24 מעלות ולפני שבכלל התנאים היו כאלה מוגדרים עומס חום.

באמת שיש גבול לכמה שאפשר להפיל על העירייה. אנשים צריכים לקחת אחריות מינימלית על המצב הגופני שלהם ועל אם המצב הזה מאפשר ריצה של 20 ק"מ בתנאים לא אידיאלים. שאלו את משרד הבריאות – קיבלו את המלצתו ב 100% – מה עוד רוצים.

צור שפי 15 במרץ 2013

מסכים לגמרי. בדיעבר כנראה שלא היה צריך לרוץ אבל מחדל לא היה כאן. לכל היותר צריך (אם אין) לקבוע קריטריונים ברורים למתי רצים ומתי לא.

צור שפי 15 במרץ 2013

בדיעבד

איתמר 16 במרץ 2013

בורוביץ, אתה שטחי כרגיל.
המרתון נדחה כי הוא יותר קשה ובעיקר כי הוא נמשך יותר זמן. כך שרק הרצים החזקים שיורדים את ה 3 שעות יסיימו לפני 09:00 (עד 09:00 היו תנאים סבילים). לעומת זאת חצי המרתון יקח לאיטיים ביותר 3 שעות וכל המשתתפים סיימו לפני תחילת עומס החום.

אגב, ירדת לעודד את הרצים ולהשתתף בהפפנינג הספורטיבי?

אופיר 15 במרץ 2013

אני מבין עכשיו שני דברים: שהייתי בר מזל לרוץ את המקצה המלא בת"א בשנה שעברה, כשמזג האוויר היה גן עדן, ושלעולם לא אשקיע יותר חודשים על חודשים של הכנה למרתון שיערך בישראל, כשהסיכוי ליום חם במיוחד הוא בערך 50%.

אריאל גרייזס 15 במרץ 2013

אני חושב שיש פה הגזמה. גם במדינות אחרות נערכים מרתונים בתנאים קשים וגם שם מתים אנשים.
יותר מכך, לפני שנתיים גם נפטר רץ במרתון תל אביב, גם אז הוא רץ רק את החצי ואז תנאי מזג האוויר היו קלים בהרבה.
משרד הבריאות נתן המלצות, אנשים לא היו אמורים לרוץ אחרי תשע בבוקר ואותו רץ נפטר ב-8. בשעה הזאת אני סיימתי לרוץ וממש לא היה חום היסטרי. מי שנפגע לדעתי זה מי שלא ידע לדאוג לעצמו. וזה עם כל הצער על האובדן

דן 15 במרץ 2013

וואו, נסחפתם.
יש הבדל בין "אחריות של הפרט" במובן של "איזה טמבל הוא, וחבל שהוא פגע בעצמו", לבין "אחריות" (כמעט, אם לא לגמרי, משפטית) בקונטקסט הזה, שהמשמעות שלה היא שמי שמארגן אירוע כזה חייב לחשוב על כל הזוויות האלה (למשל, מרתון בשרב – פחות), ואם הוא לא סוגר פינה כזו הוא נותן את הדין. לא כי אנחנו אוהבים לתלות אנשים, אלא כי מארגני האירוע הבא יחשבו גם על זה, ולא רק על ההכנסות מג'ילט, למשל.

אז לאחריות הפרט תטיפו לחברים שלכם שלא ירוצו ביום כזה.
לאחריות אמיתית על המחדל הזה יש להטיף רק למארגנים.

מאשקה 15 במרץ 2013

עמית, הדגלים נתפרו הפוך, כאחת שהזמינה פעמים רבות תפירת דגלים לאירועים שונים, צריך לדעת איך שמים את המקל/מוט לדגל לתלייתו ומה למעלה ומה למטה בציור או סמלי הדגל,.
מי שהזמין את הדגלים לא עשה בקרת איכות לפני התפירה, ומי שתפר ? אולי זה היה בסין,כמו שתופרים שם את מדי צה"ל במקום בארצנו הקטנה.
לגבי המרתון, כמטראולגית וחקלאית ותיקה אני לא מבינה את אלה שבאו לרוץ בת"א בחום שכזה, לא מבינה את שיקול הדעת של רצים חצי מרתון ויודעים מה היא ריצה, ומה נדרש מגוף האדם באיבוד נוזלים בריצה לצאת למרתון שכזה במזג אוויר חם שידעו עליו.
הרוח החמה שנשבה משעה 08:00 העלתה את הטמפרטורה באוויר לעוד כמה מעלות, וגם ייבשה את העור של הרצים.
מי נתן את ההוראה לקיים ריצת מרתון שידעו מה יהיה מזג האוויר הוא חסר אחריות, ושלא יתלה האליבי שלו בסמכויות של בתי חולים.
כשיש בשדה 36 מעלות, אני לא ממשיכה לעבוד בו, חוזרת למשרד או תחת צל, אז לרוץ בחום כזה ? לצערי האשמה גם על הרצים עצמם.
לפעמים אנחנו מדינה של " אז מה ? לי זה לא יקרה". חבל ועצוב מאוד.

יואב דובינסקי 15 במרץ 2013

הצחקת אותי עם ההסבר על תפירת דגלים :-)

יעקב נקש 18 במרץ 2013

מה הצחיק אותך בדיוק?
דגל אפשר להשחיל על מוט רק מצד וזאת לפי איך שנתפר.
תחשוב לפני שאתה מגיב…

יעקב נקש 18 במרץ 2013

רק מצד אחד*

תינוק 15 במרץ 2013

לסיים את המרתון בקריית שאול זה גאוני

איתן בקרמן 15 במרץ 2013

!

אלברט פירות 15 במרץ 2013

כמה שאני אוהב את הכתיבה שלך לגבי ספורט,כל פעם שאתה סוטה לנושא אחר..זוועה,חבל

גם אני מומחה 15 במרץ 2013

בלי קשר למרתון
כשיש מליארד מוסלמים שרוצים להרוג אותנו
והם מתקרבים לגבול יותר ויותר
אולי כדאי שיהיה לנו שר חוץ קשוח

אריק 15 במרץ 2013

בוז'י?

איציק 15 במרץ 2013

אני מבין שאם זהבה גלאון היתה שרת החוץ וניצן הורוביץ שר האוצר, לבטח הדגלים היו תפורים כמו שצריך, וכול רצי המרתון היו מגיעים בריאים ושלמים לקו הסיום עם שיאים אישיים נהדרים.
כתבה פופוליסטית אשר מערבבת מין בשאינו מינו. קצת כבוד לבוחר, קצת קרדיט לממשלה שעוד לא הושבע, קצת להפריד בין הדברים כי הטיבול במרתון לא שייך ל"פרטאץ'" של הרכבת ממשלה ללא מרץ. ואת הדגלים תפר ביכלל בנט ולא ליברמן.
וכן, צריך לבדוק מה קרה, צריך לבדוק מי קיבל החלטות והאם הן היו מוצדקות. כמובן שיש גם אחריות על הרצים ואולי בורוביץ' צדק שהיה צריך לבטל את הכול. כול זה לא שייך לכתוב בפוסט.

ניר 17 במרץ 2013

אני גר בירושלים, ומסתובב מדי יום בצירים שאובמה יעבור בהם (האצטדיון שהמסוק נוחת בו, בית ראש הממשלה, קינג דיוויד, בית הנשיא). כל הדגלים שראיתי תלויים נכון.

לפי התמונה, מן הסתם יש מקום שבו מישהו טעה, וזה נמצא ראוי לרשימה בדה באזר, בניגוד לאירוע שולי כמו מרתון ירושלים. לפחות במדינת חלם הנוראה שלנו שמישהו תלה בה דגל אמריקאי לא נכון ובמרתון תל אביב היה מוות טרגי (במרתון הראשון שראיתי בניו יורק נהרגו שלושה) נתנחם בעתונאינו ששומרים על אי של שפיות, מקצוענות ושיקול דעת.

רבלינו 15 במרץ 2013

לי זה נשמע די פשוט
משרד הבריאות התנגד לקיום המירוץ
חולדאי התעלם מההמלצה והחליט לקיים את המרוץ
חולדאי אשם

קשקשן בקומקום 16 במרץ 2013

הכל מדויק.
חוץ מזה שמשרד הבריאות אישר את קיום המרוץ, וחולדאי קיבל את המלצת משרד הבריאות (להגביל לחצי מרתון ולסיים עד 09:00) ב 100%.

אבל זה לא יפריע לך לזרוק בוץ. הטוקבק סופג הכל.

רבלינו 16 במרץ 2013

אתמול ביומן בערוץ 1 אמרו שמשרד הבריאות התנגד למירוץ
יש את זה באתר אתה יכול לבדוק את זה

עמית פיבוניה 18 במרץ 2013

משרד הבריאות התנגד למרתון המלא והוא אכן נדחה.
היה אישור לרוץ חצי מרתון.

חולדאי אשם רק בתגובה המתנשאת והאטומה שלו אחרי המרוץ אבל לא בשאר

Xxx 16 במרץ 2013

לוינטל מאשמים את המארגנים, בעוד שיודעי דבר בבאזר גורסים שהנפגעים נפגעו בשעות שעוד לא לא היה חם.
מי אמין פה?

MOBY 17 במרץ 2013

אין במשהו אחר להתעסק? יש הרבה יותר דברים אמיתיים להיכנס בחולדאי. זה לא המצב.
לא כתבתי עד עכשיו כי חשבתי שזה רק צונמי קטן וזה עובר-טעיתי.
1. אם כבר מחדל אז שיקרא בשמו חצי המרתון או המקצה העמץמי. לא רצו מרתון בששי האחרון.
2. מי שלא מקשיב לגוף שלו שלא ינסה להשתתף באירועי ספורט. זה לא מסע בודדים באיזה מדבר שכוח אל. מכת חום מלווה בידיעה מוחלטת של האדם שמשהו רע קורה.
3. באירועים כאלו כבר נאמר יש לעיתים אבדות בנפש. שנה שעברה אם אינני טועה (אולי שנתיים) נפטר משתתף מרתון תל אביב רק שלושה ימים אחרי. אולי על זה תוקם וועדת חקירה?

נר הלילה 18 במרץ 2013

לייק על עניין הממשלה!

יליד ארגנטינה 1998 19 במרץ 2013

http://www.triviasport.co.il/Default.aspx?t=1

הליגה הישראלית לטריוויה ספורט מומלץ לכל אוהד ספורט!!

אני מחפש מומחים כמוכם לעלות את רמת הליגה!, גם תהנו וגם זה יעזור לנו! אני אשמח אם תירשמו

sneakers isabel marant preço 8 ביוני 2013

מדינת חלם | פ.צ לוינטל. על דברים שמסביב לכדור

Comments closed