רמת הדיון הרדודה על כדורגל בישראל

היום אני בוחר להכות על חטא. כפי שידוע לכם אני קורא אתרים, עיתונים ומגזינים מלא מעט מדינות בעולם. זה מעשיר ומופלא אבל גם מדכדך במידה רבה. למה מדכדך? שוחחתי אם אחד העמיתים והחברים הטובים שלי בשבוע שעבר על העניין ובכיתי לו מספיק, אבל במשפט אחד: אין שום דיון מעניין על כדורגל ישראלי. יש מעט דעתנות מעשירה, ניתוחים כמעט כלום.

אני פותח היום למשל את אלמונדו דפורטיבו הקטלוני או את הטיימס הלונדוני. כמה אני לומד, מתעניין. שומע דעות ומקבל אינפורמציה (סטטיסטית ואחרת). זה עיסוק נהדר,רחב ומושכל בענף הזה שאנחנו אוהבים. האשמה כאן היא ראשית על התקשורת הישראלית. השטחיות וחוסר האינטליגנציה של מרבית אוהדי הכדורגל בישראל אינה בהכרח חמורה בהרבה מאוהדי הענף באנגליה, ספרד, גרמניה או איטליה או ארגנטינה, אבל במדינות האלה הוא לפחות מקבל נותנים שוטפים, חומר למחשבה ועוד זוויות מעניינות (ולעתים בלתי שגרתיות) על המשחק המרתק הזה.

בארץ המוצר מזעזע, קבוצות מארחות במגרשים לא ראויים במקרה הטוב, ובמגרשים שנמצאים הרחק מהעיר אותה הקבוצה מייצגת. אחרי כל זה יש מקום להעמיק ולהעשיר. זה יהפוך אוהדי כדורגל בארץ, חלק לפחות, למתעניינים יותר בעומק וברזי הקסם של הכדורגל.

דאגה גרמנית
וולבס. הספרות הבודדות

No Comments

בני תבורי 5 במרץ 2010

נכון ועצוב. לדעתי הביקוש העצום מוביל לתוצאות הפוכות של הספקת מוצר פגום ולא ראוי. ישראלי משהו. מכיוון שישראלים אינם יכולים להתארגן סביב עמדה אחת נחרצת, לא יצלח לעולם חרם רציני על כניסה לאיצ..סליחה, אורוות וקופסאות הכדורגל בארץ, מה שיכול להביא לשינוי גישה. כאיכות המוצר כך האריזה, דרכי השיווק, שירות הלקוחות ושביעות הרצון בהתאם.

sionov20 6 במרץ 2010

המוצר רקוב מהשורש וזה מתחיל מהגוף שמשדר אותה שמזלזל בעבודתו ורק בגלל צוו של בית משפט ממשיך לשדר את הליגה הישראלית.יצא לי לראות את הרצאה על ליגת האלופות ואיך חברת TIM גורמת לכל החבילה של ליגת האלופות להיראות כל כך דומה בכל המגרשים וכל כך מסודרת ומדיוקת.עד שבארץ שלנו לוזון לא יבין זאת המוצר שהוא ימכור לנו ישאר נחות.

lewinthal 6 במרץ 2010

מה שעצוב זה שכאילו אף אחד לא מבין שתשתיות זה הכל. להקים אצטדיון מינימלי באיכותו (תנו לעכו אצטדיון סביר פלוס של 4,000 מקומות. זה מספיק) אי אפשר. זה נורא.
חוצמזה רצוי וראוי להקים מנהלת שקבוצות עם יכולת כלכלית וקהל רחב (עירוני אום אלפאחם למשל) יהיו בליגה ולא רעות חולות כמו נצרת

יוני 6 במרץ 2010

אותי תמיד עניין כמה שערים כבש שחקן X בעונה מסוימת. למשל אוחנה בשנות האליפות של ביתר, סטלמך וכו'. כמובן שהמידע לא קיים. מבחינתי זה גם סוג של תשתית. מישהו (התאחדות?) אמור לקחת את המידע על עצמו.
לגבי מתקנים, משעשע לעבור כבר כמה שנים ליד נתניה, לראות את שכונת קרית השרון נבני ואת האיצטדיון תקוע בדיוק באותו שלב. מסכנים האוהדים וכו'. אבל זה באמת עניין של מיליונים ושנות בנייה. אפשר לקבוע שאצטדיון ללא שירותים נורמליים (שירותים במובן משתנות, לא שירותים לתושב) פשוט לא יוכל לארח משחקים. סוג של תמריץ…

רפאל 8 במרץ 2010

מה אתה מכה על חטא –
תכה את ההתאחדות .

הדיון על כדורגל וספורט ישראלי ככלל הוא ברמה של בידור , כך הוא מוצג , כזה הוא נתפש וכזה יישאר . עארסים מגחכים מעוד אמירות מוזרות של אנשים מוזרים עוד יותר , אנשים דפוקים אחרים מתעצבנים ומגיבים בטוקבקים בהתאם כשאומרים משהו על הקבוצה שלהם שלא מצא חן בעיניהם ואנשים נורמליים מחייכים כששומעים שמישהו מדבר איתם על הנושאים האלה ברצינות – הרי הם יודעים מזמן שהעסק האמיתי הוא טוטו ופוליטיקה של מרכזי ספורט עם כמה עלוקות מהתקשורת שמנסים לפתח קשרים ואפילו להתפרנס שלא בכבוד דרך עמעום הקווים בין ספורט/הימורים ופשע מאורגן.
חבל שהכדורגל והספורט לא מאורגנים כמוהם – היינו יוצאים נשכרים אולי לשם שינוי

lewinthal 8 במרץ 2010

יוני, אני מסכים איתך. דווקא לגבי רוב השחקנים בהיסטוריה, בוודאי חבר'ה מתקופ אוחנה, יש נתוני כיבושים אבל הם לא משווקים כראוי – כלומר קשה להשיג אותן הן שמורות בתיקי שדרים או אצל תחקירנים ספורים כמו רון עמיקם המצוין ממעריב.
רפאל, נדמה לי שהטוקבקיסטים הילדותיים זה בעיקר ילדים ונערים שטרם הבשילו. זה שאי אפשר להכניס כסף אם אתה לא בוס של אחת מהקבוצות הבכירות בארץ מיד הופך למוצא נוח לאנשי פשע

Comments closed