למה אני אוהב את הרולאן גארוס?

יש סיבה למה אני כל כך אוהב את אליפות צרפת הפתוחה היא הרולאן גארוס. היא ממלאת את היום שלך מיד אחרי שנגמרת עונת הכדורגל, היא מסייעת למנוחת הצהריים – הרי טניס הוא משחק נפלא לשים ברקע, במיוחד על חימר כשכל נקודה נמתחת כמו חלום שלם.

יש גם את הייחוד של החימר האיטי שאני מאוד אוהב לצפות בו – שאף נקודה לא נגמרת עד שהכדור נוחת פעמיים, הנוף החום-אדום החריג משאר הגראנד סלאמים הירוקים-כחולים. בתור ילד חימר היה המשטח האהוב עליי – שחקני הנשה שזינקו על המשטח ונתמלאו חול, תומאס מוסטר שהיה תמיד נקלע לפיגור 6:2, 5:1 ואז מתקאמבק לניצחון – כמובן על חמישה ספרדים בכל טורניר בדרך לזכייה. ועוד זכרונות רבים.

עם השנים כשאתה מתבגר אתה מבין שחימר זה קצת ילדותי ומצועצע, המשחק האמיתי נערך על מגרשים קשים אבל הרומנטיקה על החימר רבה מאוד.

העובדה שאתה נחשף שם לטניסאים שלא תזכור או תראה אותם אחרי עונת החימר ולפניו מאוד ייחודית. שחקני חימר מעולים שבינם לבין טניס אמיתי עדיין יש מרחק רב. דרום אמריקאים, ספרדים שעל הדשא של ווימבלדון לא עוברים סיבוב (היום כבר כן לצערנו כי הדשא נעשה איטי יותר וגם הכדורים) וגם על המגרשים בצפון אמריקה לא יגיעו לכלום.

רוצה לומר שהרולאן גארוס חריג בנוף הגראנד סלאמים ובכלל זה טורניר ייחודי ונפלא – שבניגוד לאוסטרליה וארה"ב יותר מותאם לשעון הביולוגי שלי.

וכמובן – יש את פריז. אל תשכחו את פריז. זה הטורניר שמצולם הכי יפה, עם במאי מחונן, וברקע טור אייפל ופלאס דה לה קונקורד. פריז. או להיות שם או לישון מול הטלביזיה.

טקסט אחד נפלא שקראתי על מוריניו, ועוד הערות. על מוריניו
עוד כמה מילים על עונה שחלפה לה

No Comments

ניר 25 במאי 2010

פוסט יפה. גם אני אוהב את המשחק על החימר. עם זאת, בניגוד לטענה שלך שה"משחק האמיתי הוא על מגרשים קשים", איכשהו קיבלתי את התחושה שהחימר הולך ונעשה יותר ויותר פופולרי בעולם.
ובהצלחה לשחר פאר כמובן. גו שחר!

ניר 25 במאי 2010

חוץ מזה, רציתי לשאול איפה החבר שלך רובינשטיין קבר את עצמו אחרי הטור המביך היום בישראל היום. ציטוטים נבחרים:
– "שתיקת הירוקים" (כותרת).
– "לאחר שלושה חודשים של בכי ונהי על כך שהקיזוז דפק לחיפה את האליפות… אף נציג בירוק לא חושב לבוא ולהילחם נגד לוזון וחלובה".
– "איך אתם רוצים שקורנפיין לא יהיה חותמת גומי אם הירוקים בכלל לא באים להילחם".
חבל, היו יכולים שם אצלכם לנצל את המקום ולמכור עוד איזו פרסומת, או מודעת אבל, אפילו מודעת "יהודים המשיח מגיע!" היתה שווה יותר מגיבוב השטויות שפורסם שם.
מעניין אותי מה עושה עיתונאי אחרי טור כזה פומפוזי שמבוסס על כלום (נציג חיפה היה בדיון והצביע נגד כמובן). מתפטר? משעה את עצמו? מפרסם התנצלות באותו גודל כמו הטור? אולי סתם שורה אחת או שתיים? "מצטער, טעיתי, התבלבלתי, לא ביררתי מספיק, יצאתי אידיוט, שטחי, משוחד". שיבחר אחד, לא יותר.
אגב, נציג הפועל ת"א הצביע כמובן בעד הקיזוז. רובינשטיין לא כתב כלום על זה שהקבוצה שהוא כל כך טורח להלל תומכת בקיזוז הבזיוני אפילו בעיניו. משום מה, דווקא חיפה מעסיקה אותו יותר. מעניין איזה חיפאי זיין אותו במכות בגיל 12 וגרם לו את השנאה הזו והחיפוש המתמיד אחר פאשלות של חיפה. כרגע הפאשלה היא שלו. מזל שלמכבי חיפה אין טור בעיתון.

פראליה 25 במאי 2010

אני לגמרי עם ניר כמובן, כנראה שהילד מתיימר להיות גירסת "עמנואל רוזן לעניים", הוא כ"כ פאטתי. אתה יכול להגיד לו לקחת בחשבון שלקרוא טור מתוך רחמים עשוי להחזיק פעמיים-שלוש, אח"כ הוא פשוט נהפך ללא רלוונטי

מייקל 25 במאי 2010

אז מישהו צריך תזכורת למה שונאים את מכבי?

למרות ההפסד היום { הפסד זה וואחד הטבה איתם} אריק אלפסי עדיין מאמן העונה.

תדעו לכם אבל ש אני לפחות לא רואה הבדל גדול בין המשחק של מכבי מול נתניה לזה שמול בני השרון את שני המשחקים נצחה מכבי ב 3 דק' מול בני השרון זה בא בדקה 37 ומול נתניה זה בא בדקה 5 מרגע שזה מגיע המשחק גמור .
האתגר של קטש זה לגרום לדבר הזה לבא ביום חמישי בדקה 38. כי אז זה כבר לא יספיק למכבי.

isragooner 26 במאי 2010

תמיד הייתה לי בעיה עם שידורי טניס על חימר, כי לקח לי קצת זמן לזהות את הכדור, מה שהרבה פחות בעייתי על משטחים קשים או דשא. קצת קשה קליטה, מה יש. לכן תמיד שנאתי את הרולאן גארוס. הבעיה הזו נפתרה לגמרי בשנה שעברה: רולאן גארוס גם משודר ב-HD, ועכשיו אני לא מסוגל לחזור אחורה ולראות מגרשי חימר בלי HD.
מה שכן, איכות הצילום של הצרפתים נחותה לזו של הבריטים, האמריקאים והאוסטרלים. גם אם מראים לך את הפלאס דה לה חרטוט.
ובלי קשר- אין על ווימבלדון.

אגב, עמית- התייחסותך לעניין ססק? ההתייחסות שלי בקצרה:

א. אנחנו חייבים לעשות חשבון נפש כללי אחרי העזיבה הזו, על כל המצב במועדון.
ב. העונה הבאה גמורה עוד לפני שהתחילה. כנראה שגם הקריירה של ונגר בארסנל תיגמר בהתאם.
ג. לכי תזדייני, ברצלונה, וקחי איתך את אלמוניה.

lewinthal 26 במאי 2010

רעי התותחן,
א. אני חושב שזה שם חותמת על כישלון השיטה החסכנית שלא לומר קמצנית של ונגר שהפכה את ארסנל למעין אייאקס שמפתחת כשרונות אבל ללא תארים שחקנים בכירים יעזבו.
ב. ונגר צריך למצוא ולטפח יותר כשרונות אנגלים שחולמים על ארסנל מאשר ספרדים שחולמים על בארסה או איטלקים שחולמים על מילאן.
ג. הקפיטליזם החזירי בכדורגל מייצר 4-6 מועדוני על בלבד באירופה שאוכלים את הבינוניים.

אביאל 26 במאי 2010

תעיפו את פבראגס, אבל לפני זה תקרעו את הכיס של ברצלונה, איך הם מעיזים להציע 30 מיליון פאונד עליו ? אין להם בושה ? ואם אין הסכמה על הכסף, שיעביר את העונה ביציע, שחקן חוצפן, התנהגות כפויית טובה.

lewinthal 27 במאי 2010

אני מסכים שבמחירים של היום פברגאס שווה לטעמי 80 מיליון. אם רונאלדו שווה 100 ו-וייה שווה 40 אז כנראה המחיר שלו הוא בסביבות 80 בהתחשב בכישרון, ביכולת, בניסיון ובכך שהוא צעיר כל כך ושיש לו חוזה לעוד תקופה. מה עוד שבארסה ממש רוצה אותי אז שתוציא טיפה כסף. בעצם אם זלאטן עלה 65 מיליון ססק אולי שווה 130

Comments closed