ישראל הפסידה, אני נהניתי

האמת אני נהניתי. לא מנבחרת ישראל – היא לא ממש מעניינת או ליתר דיוק – ממש לא מעניינת ובלתי רלוונטית בהרכב ניסיוני וללא כל מטרה בארבעת החודשים הקרובים. אבל שלואיס יעכל בחודשים האלה לאן הוא הגיע – זה יקל עליו וימנע ממנו התקף לב ברגע האמת – זה הרווח היחיד ממשחקי האימון האלה. האמת היא שנבחרת שליאור רפאלוב משחק בהרכב שלה יכולה להיות פונקציה רק בבית האוקיאני אבל עזבו – בואו ניתן כבוד לאורוגוואי.

אחרי עידן הבונקר של קשטן וגרנט שסירסו כל משחק אפשרי וחיפשו רק להרוס ליריבה, סופסוף הייתה יריבה מרעננת וראויה. לא עוד שווייץ-יוון-לטביה האפורות והמדכאות שלראות אותן מול ישראל זו חוויה שמשולה להסתכל על תיאו כשהוא ישן. אבל המשחק היום היה נפלא כמו לראות את הקליפ הסקסי בטירוף של שאקירה ונדאל. בעצם חוץ מקרואטיה, חוף השנהב ובמידה פחותה אנגליה – אי אפשר היה לראות כדורגל באף משחק של ישראל בערך מאז עידן נילסן. 

אם אני פרשן אורוגוואי אני כותב אחרי המשחק: "חבל מאוד. עדיף היה לקיים עוד אימון אינטנסיבי או משחק אימון מול הצעירה. בשביל מה לשחק מול נמושה כישראל? איך זה בדיוק מכין את הסלסטה למונדיאל?" אבל עכשו לפרגונים – לאורוגוואי (אגב מדינה של 3.5 מיליון נפש) יש סגל מוכשר ונפלא, הנבחרת של טבארז משחקת כדורגל משוחרר, התקפי, אטרקטיבי, טכני, סוחף, שוצף קוצף ובעיקר מאוד אינטליגנטי ונכון. השיטה של 3-5-2 היא נהדרת כי היא די נדירה בימינו וראוי לשבח נבחרות שמשחקות בהצלחה עם שלישייה אחורית (גם צ'ילה) כי זה לא קל ודורש תיאום ועבודה רבה.

אני אהיה מאושר אם אורוגוואי או צ'ילה – בעיקר צ'ילה שאני חולה עליה עם ביילסה האליל – יהיו הפתעות המונדיאל כי יש להן פוטנציאל (לאורוגוואי יותר מבחינת חומר שחקנים) והן קבוצות (משחקות כקבוצה, לא כמו רוב הנבחרות שהן אוסף אקלקטי) חיוביות שמשחקות כדורגל פתוח, התקפי ושמח. הלוואי שיצליחו.

ראינו היום שחקנים נפלאים כמו המגן-קשר השמאלי הנהדר אלבארו פריירה או ואלטר גרגאנו של נאפולי. בכל מקרה עבור מי שהולך לצפות במונדיאל זו הייתה הכנה טובה.

ומילה אחרונה – כבוד לסבסטיאן 'אל לוקו' אבראו. זוכרים? הצמד שלו העלה את סך מאזניו בנבחרת ל-30 (ב-57 הופעות בלבד!), רק אחד פחות מהשיא בן 80 שנה של הקטור סקארונה – שהיה שותף מנוסה ומבוגר במונדיאל הראשון – בו זכתה אורוגוואי. כבוד גדול, חבר'ה.

אז אני מאוד נהניתי. מה אתכם?

עוד כמה מילים על עונה שחלפה לה
מכבי. קטש

No Comments

פראליה 27 במאי 2010

יאללה שוב פעם חיפה… אני מסכים שרפאלוב לא שווה נבחרת אבל השאלה היותר חשובה היא האם הנבחרת שווה אותו? האם ראוי להטריד את מנוחת הקיץ של הקשר העייף בטיסות לאורוגוואי ובסכנת פציעה לא נחוצה שתסכן אותו עוד יותר לקראת העונה הבאה?? למה לא כתבת "נבחרת בה משחק ורמוט", הוא שחקו נבחרת לגיטימי בעינייך בהנחה שנבחרת ישראל בראשות לוזון ופרננדז היא "נבחרת" לכל דבר ועניין?

lewinthal 27 במאי 2010

כי רפאלוב זה לא זה. חשבו שייצא ממנו משהו עד שיצא עוד ערן לוי. ורמוט מלא כישרון אבל צריך עוד זמן כנראה עד שיסתגל לנבחרת. בכל מקרה זה היה משחק שבאמת נראה כמטרד לשחקנים שרוצים לנוח. האמת – ממילא הם לא מסוגלים.
אבל לפחות ראו עולם

פראליה 27 במאי 2010

לא רפאלוב ולא ורמוט זה שחקנים לשום נבחרת, העיקר לפגוע בצעירה, לפחות בנושא הזה יש קו מחשבה והמשכיות.

דנידין 27 במאי 2010

כל מילה בסלע..מהפה שלך לאלוהים הדרום אמריקאי, אלוהי האסאדו, שצ'ילה תהייה הפתעת המונדיאל. מה שאני הכי אוהב בנבחרות האלו זה המהירות, כל הזמן רצים וכל הזמן מטיסים את הכדור קדימה. ואני לא מביןמה הכוונה עייפים? מה להסתכן בפציעות? דחילאק זה העבודה המחורבנת שלהם שיתאמצו שבועיים, אפשר לחשוב ששנה הבאה הם משחקים 75 משחקים כולל גמר הצ'מפיונס.

אבא של אלאניס 27 במאי 2010

האמת צריך להשקיע בצעירה כי שם לפחות יש פוטנציאל וסיכוי שיצמח משהו. זו שערורייה הפגיעה בה ועוד עבור משחקי ידידות סתמיים. תגידו, יכול להיות שמדובר ביוזמה לוזונית כדי להכשיל את איוניר מול השבדים ולהכשיר את הקרקע לביאת אחיין היו"ר?

לוינטל ממחשב אחר 27 במאי 2010

סליחה, הטוקבק האחרון הוא שלי פשוט ממחשב של חבר

לוינטל ממחשב אחר 27 במאי 2010

דנידין, לך תדע אולי הפועל תשחק בגמר הצ'מפיונס ;) חחח
האמת היא שהשחקנים מרגישים ש'יש שחיקה' כמו בכל עבודה. צריכים קצת להתרענן אחרי עונה מפרכת. זה מקובל בכל מקצוע ובטח בענף כמו כדורגל – שהוא גם פיזי וגם דופק לך את השבתות עם המשפחה והבילויים

דנידין 27 במאי 2010

סבבה בגדול אתה צודק, אבל זה לא שלא יהיה חופש…נדחה בשבועיים…זמן לקנות דולצ'ה גבנה ועגילי יהלומים יהיה להם. הרי בכל העולם כל הנבחרות משחקות עכשיו, אלו שהולכות למונדיאל ואלו שהולכות לשום מקום. יאללה מאמן חדש, התחלה חדשה לפחות תראו קצת מוטיבציה ת'אכלס בעיקר התבאסתי מהאפס מאמץ שלהם.

isragooner 27 במאי 2010

אורוגוואי בבית מאוד צמוד ולא פשוט. אני מאחל להם הצלחה במונדיאל, למרות שאני קצת מפקפק בסיכוייהם. לדעתי מכסיקו נבחרת יותר טובה ממנה, למרות שהיא הפסידה ביומיים האחרונים לאנגליה ולהולנד, אבל זה יחשל אותם. צרפת תעלה בזכות השם שלה, למרות שהיא נבחרת עלובה, גרועה ומטונפת שאני מתפלל שתיכשל כמעט כמו ארגנטינה.
ואמוס אורוגוואי!

צ'ילה תעלה לשמינית הגמר, אבל אז מחכה לה הבונקר הברזילאי ושם הסיפור הנחמד שלהם במונדיאל הזה ייגמר. לפחות שיעיפו את שוויץ המשמימה.

INGERLAND!!! :lol:

ניר 27 במאי 2010

לגבי רפאלוב אני מסכים – אולי יום אחד הוא עוד יהיה שחקן גדול, בינתיים הוא מקבל מקום בהרכב של חיפה יותר מדי בקלות, שלא לדבר על הנבחרת. מה שכן, יש לו איזה כישרון נסתר ודי מדהים להרשים מאמנים באימונים ולהתעלות על עצמו במשחקים כמו זה של אתמול. מה שאומר שיש לו את היכולת, הוא עוד צריך להשתפר מנטלית.
לגבי אורוגוואי, ממה שראיתי אתמול מדובר בנבחרת נאיבית מדי מכדי להצליח בגדול. יותר מדי נסיונות להלהיב את הקהל, לשחק עם עקבים ומשולשים וכו', פחות מדי אחריות וסדר בהגנה. אם מאיתנו הם חטפו שער, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה מול צרפת ואפילו דרא"פ. מה שכן, את משחק האגפים, עם שני השחקנים בצדדים שהם מגינים-קשרים-חלוצים לפי הצורך, הם מבצעים בצורה כמעט מושלמת. התרגיל בשער השני, כשחלוץ אחד נשאר קדימה כדי לפתות את ההגנה הישראלית לצאת לנבדל ואז שחקן הקו פרץ את הנבדל הזה, היה מבריק ומעורר השראה.

lewinthal 27 במאי 2010

isragooner
אני מאמין שמכסיקו ואורוגוואי יעלו. אולי אני תמים מדי.
מה שכן אין לי ספק שהמארחת תעוף אחרי 3 משחקים, אולי אפילו 2

אביאל 27 במאי 2010

שכדורגלנים יפסיקו להתבכיין, גם בארץ וגם בעולם, כל אימון ומשחק נבחרת חשוב פי 100, תשאלו כל שחקן מה הוא מעדיף, ליגת האלופות או גביע העולם והוא יבחר בגביע העולם, שיתחילו לרוץ.
אני אישית שמח שהנבחרת לא ניצחה, איזה זחיחות היתה נוצרת עד המשחק מול יוון/קרואטיה שאלוהים ישמור.

isragooner – חוץ מהמאמן, מה רע בנבחרת צרפת ?! סגל מדהים, בכל עמדה יש להם שני שחקנים לפחות בקבוצות הטובות ביותר, צעירים מוכשרים לא חסר, הבעיה היא מאמן אחד מטומטם, למה לא מינו את לורן בלאן למאמן לפני המונדיאל.

בכל מקרה, עם כל הכבוד לרפאלוב, אין לו מקום בנבחרת.

ההרכב שלי לנבחרת, אוואט בשער, בן חיים וקינן/סטרול בלמים, סבן ובן דיין מגינים, קישור אחורי – תמיר כהן ונאתכו, בניון, ורמוט, ברדה ושכטר/קולואטי/בן סהר ברוטציה מקדימה.

שלו רומא 27 במאי 2010

אני אוטומטית בעד דרום אמריקה בסייג לגבי ארגנטינה.
ולכן יעלו ויבואו.
מכסיקו ואורוגואי.
נגריה ודרום קוריאה.
אנגליה וארה"ב.
גאנה וסרביה.
הולנד וקמרון.
איטליה ופרגוואי.
ברזיל וחוף השנהב.
ספרד וצ'ילה.
אמן כן יהי רצון.

אביאל 27 במאי 2010

לוינטל – למקסיקו חוד מצוין, למה דוס סנטוס לא משחק בקבוצה נורמלית ? (איך הוא בכלל ?), הוא נתן אחלה תצוגות מול אנגליה והולנד. הבעיה עם מקסיקו לפחות מהמשחקנים האחרונים הוא בהגנה, הם קצת תוקפים יותר מדי, במיוחד המגינים וגם שרובם נמוכים וכמה שמרקאז יותר טוב בנבחרת מאשר מברצלונה.

בקשר לאוורוגואי, הם תמיד טובים במוקדמות ובמשחקי ההכנה ומפשלים ברגעים החשובים, קצת כמו הקריירה של פורלאן (עד גמר הליגה האירופית).

דנידין 27 במאי 2010

שלו, העליתי את הרשימה שלך ל bet365 אם ילך תקבל אחוזים ;) בכל אופן אני לפחות ממה שראיתי חושב שמקסיקו די חלשה בעיקר מנטלית. אורוגואי הרבה יותר חזקה מהבחינה הזאת. ואני יש לי חלום קטן שבבית של ברזיל, חוף השנהב, פורטוגל שברזיל לא תסיים ראשונה, זה יעזור קצת לצ'ילה….

שלו רומא 27 במאי 2010

דנידין, פעם לפני שנים הייתי ממלא טוטו, הצלחתי להוציא 0 מתוך 13 (זה מה היה אז) זה היה בתחילת שנות השמונים ובין השאר הייתי ממלא לפי אינטרסים של מכבי תל-אביב… כך שהסיכוי שזה יקרה, נמוך מאוד (:

מיקל 27 במאי 2010

ענקקקקקקקקק!!!
איזה אליפות שאפו

lewinthal 28 במאי 2010

שלו, זו גאונות להוציא 0 מ13. אשכרה היו זמנים של 13 ו14 ניחושים בטופס. שיחזירו אותם מיד!
אביאל מסכים איתך. מכסיקו מוכשרת, יש שם ליגמ מעולה. הלוואי יצליחו

Comments closed