פגרת הנבחרות המאמללת… חייבים לשים לזה סוף

In כללי

לא יודע מה אתכם, אותי הפגרה המיותרת הזו של המשחקים הבינלאומיים מייאשת, מעצבנת, מפריעה, לא קשורה לכלום ומהווה אנטי קליימקס מטורף.

אנחנו רואים כל שבוע, לעתים פעמיים בשבוע, את הכדורגל הטוב ביותר, עם קרבות נפלאים בליגות החשובות ואז בשיא המומנטום והמתח – פתאום דוחפים לנו משחקים נחותים בין נבחרות בינוניות, כשהרמה הכללית של הכדורגל הבינלאומי בהידרדרות (חוץ מספרד).

לראות את נבחרות צרפת, איטליה, יוון, רומניה, שבדיה ולעתים גם פורטוגל והולנד זו חוויה מדכאת. נכון, יש את היצר הלאומי שהוא דומיננטי ביותר בכדורגל העולמי, ועל כך באמת שאין טעם להרחיב, אבל כל ההתמודדויות האלה לא שוות כלום: לא את פציעות השחקנים שעלולות להרוס לקבוצות את העונה, לא את הג'ט-לג של השחקנים שחוזרים, לא את החלודה שמצטברת לתיאום הקבוצתי ולא את הכנה הקלוקלת לקראת המשך המאבקים בליגה ובאירופה. 

קדחת פיפ"א היא מחלה קשה לחובבי הכדורגל. להלן הצעת הייעול שלי:

את כל קמפיין הנבחרות יש לדחוס לקיץ אחד או שניים –  למשל קמפיין מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה (18 משחקים) צריך להיות משוחק בקיץ 2008 ובקיץ 2009.

באירופה, בגלל שיש יורו כל שנתיים, יש לי 2 תכניות חלופיות: א. לדחוס את 10 משחקי מוקדמות של כל בית בקיץ אחד (2009) על פני חודש וחצי.

ב. להקנות ארבעה-חמישה כרטיסים לנבחרות שהגיעו למקומות הבכירים ביורו. ואז הפורמט של המוקדמות יהיה קצר יותר ומכריע יותר. במקרה כזה הייתי עורך סיבוב מוקדמות של כל הנבחרות שאינן משתתפות ביורו האחרון כבר בקיץ 2008 וכך לדלל את מספר הנבחרות הנאבקות על יתר הכרטיסים למונדיאל לטורניר קיצי קצר יותר.

 באסיה אין בעיה בכלל ליישם שיטה כזו, וגם באפריקה עם קצת מאמצים זה אפשרי.

מובן שביטול המשחקים הבינלאומיים באמצע העונה יוכל להביא לפתיחת הליגות במועד מאוחר יותר, וכך מנוחת השחקנים בפגרה לא תיפגע בצורה משמעותית. בנוסף לכך ריכוז כל המאמצים בקמפיינים מרוכזים גם ישפר את רמת הכדורגל של הנבחרות, שייהנו מיותר תיאום בין השחקנים. המתח בטורנירי המוקדמות יהיה עצום, הציפיה לקראתם תהיה גדולה, והאוהדים יקבלו ארוחה מלאה כל טוב, במקום לקבל פירור או שניים פעם בשלשה חודשים.

אז למה ראשי פיפ"א לא יחשבו קצת על טובת הכדורגל במקום על המזומנים?

No Comments

גב' לס 26 במרץ 2009

ריפנשטאל אתה צודק. אני מסכימה איתך וחושבת שיש להעלות את ההצעה בפני החבר החדש אבי לוזון.

lewinthal 26 במרץ 2009

א. לוזון לשלטון. בקרוב נשיא אופ"א שיודע 11 מילים באנגלית. כבוד

דוד מירושלים 27 במרץ 2009

וכמה מילים באנגלית יודע נשיא אופ"א הנוכחי?!
(והאם הדבר גורע מערכו?)

lewinthal 27 במרץ 2009

פלאטיני יודע אנגלית ברמה לא רעה בכלל. הוא גם יודע איטלקית. 3 שפות זה בסדר גמור

Comments closed