מחשבות מעוד יום מונדיאל

In כללי

ושוב אני פותח בהתנצלות על עדכונים לא שוטפים מדרום אפריקה. יש לי הרבה על הראש ואני מצטער שאני מזניח את קוראיי היקרים. משתדל לעשות מאמצים, כמו עכשיו כשאני כותב כשאני נרדם על המקלדת.

1) על סופסו לאבסונג לא ארחיב כאן כרגע את הדיבור, אבל אין ספק – אני מאוהב ואני בבעיה. תקופה לא קלה צפויה.

2) הרבה אנשים חסרי ניסיון ו/או מושג קבעו כבר אחרי יומיים או שבוע שזה מונדיאל גרוע, משעמם, מזעזע. אני כל הזמן הזהרתי אותם – מה שקובע במונדיאלים זו לא ההתחלה אלא הסוף. מי יזכור את סלובניה – אלג'יריה או אפילו אנגליה – ארה"ב בסיו םהטורניר

מונדיאל 1986 למשל נחשב לאחד הגדולים. האמת היא שהוא היה משעמם ודי נוראי עד לשלבים האחרונים, אבל אותם אין מי שיכול לשכוח. וכאן בדרום אפריקה מה אגיד לכם – לא ברור לי מה שקורה. כל סיבוב וכל יום המשחקים יותר טובים, דרמטיים ומרתקים ומרובי שערים, בארבע שמיניות הגמר הראשונות כל הנבחרות כבשו. בואו נראה מה יהיה לנו ברבעי הגמר והלאה. זה עשוי להיות אחד המונדיאלים הגדולים בהיסטוריה. בואו נחכה ונראה.

3) היום הרגשתי חלק מהיסטוריה כשישבתי ביציע בבלומפונטיין, מאחורי הראשים של פאביו קאפלו ויואכים לב. זה לא רק היה המשחק המדהים ביותר שסיפק הטורניר, הסיפור הכי גדול, ההופעה הכי מרשימה של נבחרת ועוד שלל אוסקרים שהולכים למשחק הזה בכלל ולגרמניה בפרט. זו הייתה תחושה של נוכחות באירוע היסטורי שידברו עליו שנים רבות. אירוע שגם עשוי לשנות את פני המשחק. אין ספק שהשער של למפארד, ולאחר מכן גם הנבדל הכי ברור שראיתי בחיי של קרלוס טבס (ממתי ארגנטינאים הם רמאים? זה חדש?) מחייבים את הרקובים בפיפ"א לחשיבה מחדש. האמת היא ששופטי רחבה היו צריכים לתקן את שתי העוולות שנגרמו לאנגליה ולמקסיקו אבל זו בדיחה. חייבים עזרים טכנולוגיים. שיפוט כדורגל הוא התחום היחיד בעולם שלא התקדם במאה השנים האחרונות. האמת היא שאם לשופט מאורוגוואי היה שכל הוא היה שורק כדי לעצור את המשחק. מתייעץ עם הקוון, בינתיים מקבל מהשופט הרביעי מסר באוזניה מה מראה הטלביזיה ופוסק. בדיוק כמו שעשה בחוכמה אלון יפת במשחק בין ביתר להפועל במחזור הסיום עם הגול של ברק יצחקי.

אגב רוזטי האומלל כבר עצר את המשחק והתייעץ שעה עם הקוון, אז אם כבר – לא יכלתם לבקש עזרה מהשופט הרביעי? מה יותר חשוב – שהשופטים יימנעו בתוקף מעזרת הטכנולוגיה או שהצדק ייעשה?

4) נבחרת גרמניה משחקת כדורגל הכי יפה וכיפי בעיניי. אני מתמוגג מהחבורה הצעירה הזו בלבן שחור. מרגש. אני עדיין מטיל ספק באופי שלהם, כשהם יתמודדו מול נבחרת רצינית באמת ובמשחק צמוד, ויהיו חייבים איזה גול או פעולות נוקשות. אז ייבחנו השחקנים, אז אולי נראה כמה מסוט אוזיל שחקן ענק.

אגב – זה היה המשחק הטוב בקריירה של בסטיאן שוויינשטייגר. וגם תומאס מולר, אבל הקריירה שלו בקושי החלה.

5) הנסיעה הזו – 4 שעות הלוך לבלומפונטיין ובעיקר 4 שעות חזור באמצע הלילה, הייתה קשה. חזרתי כל כך עייף שקשה לתאר. מזל שלא נרדמתי על ההגה. לפחות מחר אני לא מרבה לנסוע. מחרתיים מחליפים אזור חיוג, עוברים לקייפטאון.

לא קל לעבוד במקצוע כל כך מלוכלך בלי רגעים של הנאה. מה אני אגיד לכם, סובלים קשה. שלא לדבר על הקשר עם סופסו.

No Comments

דני 28 ביוני 2010

כבר כתבתי לפני כמה ימים שכנראה שזה המונדיאל הכי טוב מאז 98'. בקצב הזה, זה יהיה המונדיאל הכי טוב מאז אני לא זוכר מתי.

שמח שאתה נהנה, למרות "הבעיות"….

בני תבורי 28 ביוני 2010

אחרי שאנגליה עפה ואיגוד השופטים שוב עם מראדונה, לא נותר לי אלא לבקש ממך: ספר על סופסו.

האח של שווינשטייגר ג 28 ביוני 2010

איי יאי יאייי, אמרת שלמדת לקח, יא גמור – איך אתה הולך ומתאהב לי?
היית אמור לנסוע לחנות ממתקים, לטעום מכל הבא ליד ולפה, ובסוף, בדיעבד, לציין לעצמך איזה שוקולד הכי אהבת..
ואתה נתקע לי על הטעמי וכל היום רק טעמי – טעמי – טעמי. נו באמת…
המזל שלך שאתה עובר אזור חיוג, ובתקווה שגם שם יש מוכרי בגדים בלי בגדים – אינשאללה תבלה, תוציא את הראש מהתחת ותעבור למדף של השוקולדים המעורבבים.
חוצמזה, עם כל הביהביקרות אני בטוח שהיית עושה טובה לאדון רוזטי, למרות שהוא מעדיף נשיקות וחיבוקים, הדביק..
אני בכלל לא ראיתי נבדל – היו שם שני שחקני הגנה, אז מה אם הם איחרו להגיע.
השאלה היחידה שנותרה פתוחה במונדיאל הזה היא אם ארגנטינה מסוגלת לקחת אותו בלי אף שער של מסי.
היום ברזיל. איזה שעמום!
בכל מקרה – אני היום עם סלובקיה – למרות השורשים – ההולנדים האלה מביאים לי ת'סעיף, והכי הרבה השניידר הגוץ-בלטה הזה. יאללה עופו!!
בקיצור – שים סוף לסופוסו!!!

אביאל 28 ביוני 2010

סופסו לאבסונג ? נשמע שם מהארי פוטר הגירסה הדרום אפריקאית…

מונדיאל אדיר, הטעויות מוסיפות לחן שלו, גרמניה מצוינת, המבחן הגדול באמת יהיה ברבע הגמר, מולר נתן אתמול את משחק חיו, קלוזה ופודלסקי חוזרים רשמית ואין לי יותר מה להגיד חוץ מזה שאני מתפלל ששויינשטייגר יגיע לצ'לסי.

ואל תתלונן לנו על נסיעות של ארבע שעות אחרי שראית את המשחק הגדול ביותר שאני אישית ראיתי במונדיאל (צופה מאז 1994), טוב אולי חוץ מצרפת ברזיל בגמר של 98. 

פראליה 28 ביוני 2010

לא מבין מה אנדי מולר עושה על המגרש אבל האיש פורע שטרות כמעט כל משחק, נראה שהוא לא מוכשר בכלום, מישהו יכול להאיר את עיניי?
אביאל, למה אנחנו רוצים את שוויני ואיפה אתה שם אותו בדיוק על המגרש?

יוני 28 ביוני 2010

פראליה, אנדי מולר היה גדול, אבל זה תומאס מולר. אומרים שגרד מילר היה נוגע בכדור בממוצע פעמיים במשחק, אם זה עוזר. אגב תומאס מולר, היה יכול לסיים את המשחק בשלושער אבל העדיף למסור לפודולסקי בגול השני. מסירה בינונית, אבל קבוצתיות ראויה להערכה.

הופ 28 ביוני 2010

לבי לבי עליך עמית. קבל מפה את רחמיי, העייפות, הנסיעות, החלפות אזורי החיוג. הו עולם אכזר.
לגבי השיפוט, נכון שהטעויות תורמות לזכרונות אבל טעויות יהיו גם כשהאמצעים ישתפרו. בכל אפון, חייבים לעשות משהו, זה לא קל וצריך לחשוב טוב טוב איך לא פוגעים בשטף המשחק, אבל ככה זה לא יכול להמשיך, ואני סומך על המועדונים הגדולים שיגרמו לזה, כשמשקיעים כסף כל כך גדול ומפסידים אותו בגלל טעויות שיפוט, למישהו בסוף יימאס.
שמח בשבילך על אהבת הקיץ הפורחת, אבל איך אומרים בג'אבולניה, לכל לאבסונג יש סוףסו. קח את זה בקלות.

הופ 28 ביוני 2010

(במחשבה שניה, למה לדכא? אם זה באמת רציני, תביא אותו לארץ)

lewinthal 28 ביוני 2010

א. העייפות גרמה לי לכתוב סופסו, אבל שמו הוא סיפיסו. SIFISO. טעות שלי. המשמעות של זה בשפת הזולו אגב היא תשוקה. לאבסונג לא צריך לתרגם ויש סיבה לשם אבל זה לא חשוב. בכל מקרה, צריך לברר איך עובד עניין הוויזות בישראל כדי להביאו ארצה.
פראליה, העניין עם תומאס מולר זה שהוא שחקן גרמני במובן הישן והטוב של המילה. בלי הטריקים המלוכלכים אבל עם קילוגרמים עודפים של יעילות, של לעשות את הפעולה הנכונה בלי להיות ספקטקולרי. חוכמת משחק טהורה. הוא יודע איפה להיות ומה לעשות בנגיעה אחת.
במידה מסוימת גונסאלו היגוואין הוא גם כזה – לא פנומן אבל תמיד נמצא במקום הנכון, עושה את התנועה הנכונה. בית ספר.

אביאל 28 ביוני 2010

פראליה – במקרה התפנה לנו מקום לקשר גרמני, קישור של אסיין, שווינשטייגר ולאמפרד יעבוד טוב לצ'לסי לא ?

ואז רק נצטרך עוד חלוץ או שחקן כנף רציני בצד ימין ויחד עם מאלודה בשמאל ודרוגבה מקדימה יהיה אחלה של הרכב.

אביאל 28 ביוני 2010

וזה רק אני, או שהולנד וגרמניה לקחו תפקידים הפוכים במונדיאל הנוכחי ?

lewinthal 28 ביוני 2010

ארגנטינה היא ברצלונה, ברזיל היא ריאל מדריד.
ארגנטינה היא מכבי ת"א כדורסל, ברזיל היא מכבי ת"א כדורגל.
זה לא בריא להתאהב אבל חשוב ליהנות מהרגע. חישובים ושיקולים אערוך מאוחר יותר. סיפיסו הזה חמוד

הופ 28 ביוני 2010

אחחח איך אתה אוהב לעשות את ההשוואה הזו למכבי ת"א, למרות שכל דמיון הוא מקרי בהחלט. מילא, נייחס את זה למזג החם שלך, שיש לו גם יתרונות כמו התאהבויות קיץ בנערים אקזוטיים

פראליה 28 ביוני 2010

יוני, לגבי המולרים, רק בדקתי עירנות :) הם די משקפים את השינוי החד שחל בגרמניה מאז החלה הקדנציה של קליסמן, לא?
אביאל, הסיבה שבאלאק לעולם לא בא לידי ביטוי באופן קרוב למלא אצלנו, זה שהוא ולאמפס דרכו אחד לשני על הסטופקס (ובתור קשר על הכנף הוא בכלל חסר תכלית), התפיסה שלי בכדורגל היא שכ"א צריך לשחק את העמדה שבה הוא הכי טוב (אלא במצב של שינויים פנימיים כפויים תוך כדי משחק). אסיין למשל, הידוע כאחורי ענק, משחק יותר טוב 50-50 ובא לידי מיצוי מושלם בתפקיד זה (מאקא מאחוריו היה חלום), לכן בגלל ששוויני משחק הכי טוב 50-50 אני חושב שיהיה לו קשה למצות עצמו אצלנו כי הוא תמיד ידרוך או על אסיין (שיהיה בריא) או על לאמפס

אביאל 28 ביוני 2010

פראליה – מסכים לגבי באלאק, אבל זה היה בהחלט יעיל במשחקים בהם היינו צריכים קישור דומיננטי, כמו מול ברצלונה באלופות.

בכל מקרה, מה הפתרון שלך לעמדת הקשר הנוסף? איזה עוד סוג אפשר להוסיף ? אני אישית מאמין בקישור אחורי (אסיין), לאמפרד (50/50) ועוד קשר 50/50 וראינו ששויינשטייגר עושה את זה העונה בצורה טובה, בנוסף הוא הרבה יותר זריז מבאלאק ויש לו תנועה שחותכת את המגרש לרוחב (כמו שראינו במשחקים של גרמניה במונדיאל), או בקיצור הוא יותר נייד.

ואם כבר תחליף גרמני, לא אכפתי לי לקבל גם את אוזיל.

לוינטל – אני לא מסכים בכלל עם האנלוגיה שלך לגבי ארגנטינה – ברצלונה, דבר ראשון ברצלונה היא אולי הקבוצה הכי מסודרת שיש והכל עובד שם כמו מכונה, אצל ארגנטינה הכל בנוי על כשרון והברקות, תראה שוב את המשחק מול מקסיקו ותראה שכל השערים הגיעו מהברקות ולא מתרגילים או איזה סדר מסוים.
בקשר לריאל מדריד – ברזיל, הלוואי על ריאל הגנה כזאת, ובכלל אחרי המשחק הערב הייתי רוצה לקוות בתור אוהד של ריאל (וגם של מוריניו) לראות את ריאל מדריד כל כך קשוחה וקטלנית כמו ברזיל של המונדיאל הנוכחי.

אביאל 28 ביוני 2010

ומה הייתי נותן בשביל עוד כמה שנים עם מקללה בקבוצה…

פראליה 29 ביוני 2010

אביאל, אני ממש לא נגד גרמנים אבל נראה לי שאתה אובססיבי בעניין. השישיה שלי למעלה מורכבת כך – אובי-מיקל כאחורי (למרות האימפוטנטיות שלו בהתקפה הוא משחרר את כולם למעלה ומאד אחראי), אסיין כ-50/50 (כשאתה רוצה לעבור להרכב תוקף במצבי קיצון אתה מעביר אותו לאחורי ומוציא את אובי-מיקל), לאמפרד מאחורי החלוצים, ווינגר אחד (בניון לא הפתרון שלי ד"א), חלוץ מטרה (כל חלוץ בעולם חוץ מאנלקה) וחלוץ שני (דרוגבה).

אביאל 29 ביוני 2010

פראליה – בגדול אני אוהב גרמנים וחשוב לי לראות אחד בקבוצה שאני אוהד.

הרכב הגיוני מאוד, יעבוד ביעילות נגד קבוצות חזקות, אבל נגד החלשות יותר שמתגוננות לאורך רוב המשחק חשוב שיהיה עוד שחקן תוקף ועם כל אהבתי לאובי מיקל, הוא שיחק 110 משחקים ולא כבש שער וזה אומר הכל, מה גם שבריאותו של אסיין בשנתיים האחרונות בעייתית, ככה שקשר 50/50 ברמה גבוהה חשוב לצ'לסי.

פראליה 29 ביוני 2010

אביאל – גרמני רצית? ברוח ימי מוריניו, הייתי לוקח בשמחה את פודולסקי

Comments closed