על רוע ויחסיות – לכבוד יום השואה והגבורה

בעידן הפוסט מודרני אין דברים מוחלטים. הכל עניים של השקפה, יחסיות ועולם ערכים. אקסיומות ועקרונות אפריוריים שפעם לא היו ניתנים לערעור פתאום מושלכות באישון ליל לקרן רחוב וכל מי שרוצה בועט בהן ומפרק אותן לגורמים. אין טוב ואין רע. אין תרבות גבוהה ונמוכה. נפרצו הגבולות, הוסרו המחיצות, נשברו החומות. הכל הולך, פיוז'ן דוחה, ערב רב של כלום, חוסר תוחלת. זה העולם חדש. מיץ של זבל.

אז זהו, שזה בולשיט אחד גדול. יש יחסיות בעולם – אף אחד לא יטען שאלנתן סלמי או אייל שן כדורגלנים טובים יותר מסטיבן ג'רארד או לאו מסי. אני אישית יכול להעיד ששלשום בלילה בזמן שלישיית הסקס בה הייתי מעורב הרגשתי כמו הכדור, ואילו לילה קודם לכן במיטה הייתי הרגל שבועטת בכדור. העולם מסתובב, דברים מתגלגלים, מתפתחים ועומדים כל העת לדיון מחודש.

על טעם וריח חובה להתווכח, אחרת אין טעם לחיים. על מה נשאר להתווכח אם לא על טעם וריח? על עובדות? והעובדות הן שאדולף היטלר ייצג את הרוע המוחלט. הרשע, האופל, התהום האנושית, התפיסה הקיצונית המעוותת של המציאות.

בניגוד לאותן תפיסות שבימינו אין דברים קיצוניים ומוחלטים, שב מחמוד אחמדינג'ד בכנס של האו"ם נגד גזענות ובעד שנאת ישראל (לומר ששווייץ נייטראלית זה כמו לומר שפרגוסון נייטראלי במרוץ האליפות בפרמיירליג). נשיא איראן, הדומה לעכברוש מבחוץ ולסרטן מבפנים, הזכיר לעולם שגם כיום יש רוע מוחלט. יש רשע היטלראי ואמיתות שאינן ניתנות לוויכוח.

מכחיש השואה האפל הזה, מלבה הנשאה, מעוות העובדות ובודה ההיסטוריה, הוא סמל לכך שכוחות האופל לא נעלמו מהעולם ולא ייעלמו ממנו כנראה לעולם. יש לרדוף אותו כמי שמייצג שנאה אינסופית וכמי שמתנגד לסממני ציוויליזציה ומודרניות ותומך בפשעים נגד האנושות כמו רדיפת הומוסקסואלים, פגיעה בנשים וביצוע הוצאות להורג של אנשים תמימים.

הרע מוחלט קיים, אין להתכחש לו, אבל יש לרדוף אותו לעולם.

אברטון (תיאור המשחק)
ה-4-4 באנפילד

No Comments

שמרלינג 21 באפריל 2009

אהבתי

בני תבורי 21 באפריל 2009

חזק.

יו 23 באפריל 2009

בבקשה תגיד לי שהשלישיה כללה לפחות בחורה אחת

lewinthal 23 באפריל 2009

יו,
למה שתהיה? זה היה מיותר וגורע

Comments closed