במחצית הראשונה, אחרי הפנדל, הבנתי מה בעצם קורה עם מסי עד עכשיו: שלושה משקופים/קורות? פנדל מוחמץ? משחק וחצי לתוך העונה ומסי עוד בלי שערים? זה פשוט, הוא מחכה לרונאלדו וסוארס שיחזרו מהשעיה ופציעה כדי שהקרב על הפיצ'יצ'י (מלך השערים בליגה הספרדית) יהיה הוגן.

"אוי מסי, בנוסף להיותך השחקן הגדול בהיסטוריה אתה גם נפש רגישה ומתחשבת, להקריב ככה 4 מחזורים, לא פשוט להיות פשוט" חשבתי לי.

ואז במחצית השניה הוא איכזב וכבש צמד. (אבל פירגן בכדור מדהים למשקוף. איזה טאצ' ירבנן!)
*

מהמשחק עצמו אין הרבה בשורות חדשות. עלינו לשחק לראשונה בחליפת הטורקיז-אמבטיה, וניראה היה שאלאבס ממשיכה את הקו של ריאל בטיס ומשחקת בשביל האוהדים. של ברצלונה, אני מתכוון.

ברצינות, זה בגלל הטרור? יש איזו התארגנות ספרדית סולידרית תחת ההאשטאג #לא_משחקים_בשביל_ברצלונה ? שני משחקים והזדמנות וחצי של היריבה, 0-4 בשערים, וברצלונה עדיין מושלמת אבל לגמרי לא. ואל תאלצו אותי להתחיל לחשוב שזה בזכות ההגנה שלנו.

ובכל זאת: אפשר לראות ניצני חזרה אל הלחץ הגבוה שמשבש את תכנית המשחק של היריבה ואת הדינמיות גם ללא כדור שיוצרת הזדמנויות מסירה מרובות לכל שחקן בשדה (לפחות שלוש אופציות מסירה טובות לכל שחקן, במה שיוצר גרף מסירות שמזכיר קצת את העמידה של הקבוצה בתקופת פפ, להבדיל). בלי קשר לדמבלה ולרכישות שעוד יגיעו או לא, עושה רושם שוולורדה עוד לא סגור על הרכב ושיטת משחק. ההצבה של רוברטו כמגן ימני במקום סמדו או וידאל (ששיחק קיצוני) עושה עוול לרוברטו וגם הסיגה את משחק הכנפיים של ברסה אחורה לעומת המשחק הראשון. מרכז השדה של ברצלונה ממשיך להיות החוליה החלשה של הקבוצה כרגע (מדהים לכתוב את זה). הרבה יותר מידי חוסר ריכוז ומסירות לא מדויקות.

*

דולפאו וראקיטיץ' – משקיעים המון מאמץ בלהשיג את הכדור אחרי איבוד (וברוך ה' לא חסר כאלה), ראקיטיץ' ישאר בהרכב, דולפאו כנראה לא.

אומטיטי – מעבר להיותו נכס הגנתי אדיר הוא בונוס התקפי, גם אם זה לא בא לידי ביטוי במספרים. היכולת שלו לתת את הפס החכם והמדוייק קדימה בין 2-3 שחקנים ולהוציא התקפה מהירה היא נהדרת.

אלקסר – התאמץ מאוד להרוס את המתפרצת בגול השני אבל בסוף נכשל ובישל למסי. ראוי למחמאות על ההשקעה והעזרה הטקטית בעמדה שהוא מרגיש בה טבעי כמו סושי בחומוסיה.

פיקה – איטי וכבד. אה ספציפית היום?.. טוב, האמת? אני לא מהמזלזלים בבלם והשאקירה, להיפך – מאוהביו הגדולים. בעיני הוא מחפה על האיטיות היחסית שלו והנטיה ל'עזרת' יתר' בהתקפה בראיית משחק משובחת, מיקום מעולה, תיקולים אגדיים ורוח מועדון. אבל כבר כמה זמן שניראה שהבלם המוביל שלנו לא מרוכז. בין אם זו ההתעסקות המוגזמת בריאל או ניימאר, הספקולציות לגבי התמודדות עתידית לנשיאות או הג'חנון מהצהריים – פיקה ניראה לא טוב. (הערת הילדה: הוא לגמרי כן!). מקווה שיחזור ליכולתו הגבוהה, בגיל 30 הוא אמור להיות עדיין בשיא פריחתו כבלם.

אינייסטה – בדרך לתבוע דיבה מארבל שהתבלבל בינו לבין וידאל ואחרי דריבל לא מוצלח של המגן טען ש"אינייסטה פשוט איבד את זה מאז שחזר מהפציעה"

*

שיחה אפשרית בעמדת השידור בין ארבל לאויניר

יורם: "אתה ראית את איבוד הכדור – לאינייסטה כבר אין את זה"

איווניר" "זה לא אינייסטה"

יורם: "אני מסכים איתך מוטי, הוא לא דומה לשחקן הגדול שהיה לפני שנתיים"

איווניר: "לא יורם, זה באמת לא אינייסטה. זה בכלל וידאל"

יורם: "טוב מוטי, לא צריך להגזים. תן כבוד, זה עדיין אינייסטה."

*

דיוטי פרי – סופסוף רכש ראשון לעונה. אה נכון הבאנו כבר את פאוליניו. טוב, סופסוף רכש ראשון לעונה. כמה מילים על אוסמאן דמבלה:

השחקן הצעיר של השנה בליגה הצרפתית מלפני שנתיים והשחקן הצעיר של העונה בליגה הגרמנית בשנה שעברה מציג בכל עונה גרף שיפור אדיר. המבשל הצעיר הטוב ביותר בליגות הבכירות באירופה בעונה שעברה (בישול כל 169 דק' בממוצע), הדריבליסט הראשון (בכמות כדרורים מוצלחים) בבונדסליגה והשביעי באירופה (57% הצלחה. הראשון – כמה מפתיע – ניימאר) יש לו זוג רגליים מושלמות ולפני שאתם מבררים על הקוסמטיקאית שלו, כדי שתדעו שאני מתכוון לכך שהוא מדרבל טוב יותר בשמאל, בועט טוב יותר בימין, ויכול לשחק בכל עמדה התקפית במגרש. טוכל אמר עליו "השחקן המוכשר ביותר שיצא לי לאמן, דמבלה הוא מבורך" הדתה בדורטמונד? רשמנו.

אגב – השמועות על קוטיניו נמשכות.

*

ויראלי: הטוויטר של ריאל נפרץ ולמשך כחצי שעה מסי הוצג 'רשמית' כשחקן הבלאנקוס, וזכה לעשרים ושבעה אלף ריטוויטים תוך ארבעים וחמש דקות. טראמפ אכול מקנאה

רקטלי: פגרת נבחרות. רק התחילה העונה וכבר? ביאסתם ת'תחת.

פרוידיאני: ראיתי אוהד שסיכם בגאוניות את המשחק כך: "מסי הוא כמו אימא, עשרה ילדים לא יכולים לסחוב אימא אחת, אבל אימא אחת יכולה לסחוב עשרה ילדים" ברצלונה. יותר ממעון.

 

 

בלוגרנה - אופיר ממן
בלוגרנה (3) - אופיר ממן