בלוגרנה (3) – אופיר ממן

מחזור 3 - מכתבים מאימא רוסיה

בעודי בדרכי לרוסיה לטיול שורשים עם אישתי חשבתי לעצמי – אם אני יכול להתאמץ ולדמיין בשביל אישתי חוויות ילדות בארץ שמעולם לא ביקרתי בה, אני בטח יכול להתאמץ ולדמיין את המכתבים שנכתבו אתמול ברחבי אירופה אחרי ניצחון הקבוצה שאני באמת אוהב.

אוקיי, זה אולי לא נשמע טוב ככה.. לא נורא. אני תמיד אוכל להאשים את הוודקה שמשקים אותנו פה. סאלוט!
מכתב 1.

לכבוד: נלסון סמדו.

אני כלכך שמח שהגעת לאגף ימין. השקט, המהירות וההצטרפות שלך מפנות אותי לרדת לקבל כדור בצד ימין באמצע או מאחור, לבנות משם את ההתקפה ולחזור להיות ה50/50 שאני. ישנם עדיין אמנם אוהדים שמפקפקים בי אבל אני נחוש להוכיח להם ששני הבישולים שלי לא מקריים, ואין כמו משחק מול יובנטוס, אלו שכבשתי מולם בגמר הקסום לפני שנתיים וחצי כדי להוכיח. בקיצור נלסון (איזה שם יפה יש לך!) עד עכשיו, בשבילי לפחות, אתה הרכישה המוצלחת של העונה. מרגיש לי שנועדנו להיות יחד, כאילו תמיד היית פה לידי…היי לאן אתה בורח?

שלך.

איבן ראקיטיצ'
מכתב 2.

לכבוד: הקורה.

שמחתי לראות איך אחרי משחק וחצי בהן תסכלת את כל האוהדים שלנו הפעם בחרת בצד הנכון ומנעת מאספניול לרדת למחצית בשינוי מומנטום. באופן כללי, יחסית לאחוזי ההחזקה בכדור הם הגיעו למצבים טובים ונוחים מידי 3 פעמים, כך שעוד נצטרך לעבוד עם החבר'ה על תשומת הלב בהגנה כמו במקרה ג'ורדי אלבה וטר-שטגן. אין לי מושג למה אני משתף אותך בזה, את בסך הכל קורה, אבל מצד שני אני לא מחייך בניצחון 5-0 בדרבי אז גם אני די בלוק.

וולורדה.

המאמן וולורדה.
מכתב 3.

לכבוד: ג'ררד פיקה ולואיס סוארס

יגידו שאנחנו קונספירטיבים ופרנואידים, שיגידו! בינינו, אנחנו יודעים ששתי הכאפותשסוארס הלביש לך אחרי הגול הן כנגד שתי הנקודות שיש לנו, וזה ממש לא לעניין כל הסתלבט הזה.

כעוסים ופגועים,

אוהדי ריאל מדריד.
מכתב 4.

לכבוד: הקהל בקמפ נואו

שמחתי מאוד שהגעתם להשתתף בשמחת הבר מצוו..הבכורה שלי. התרגשתי שהתרגשתם איתי, מן הסתם לא ישנתי כל הלילה! אז ראיתי אח"כ בטלוויזיה את מחיאות הכפיים שלי (בגול של מסי) ושלכם (כשנכנסתי דקה אחרי), זה ילך איתי לנצח! אני יודע שאמרתי שלא אהיה כמו ניימאר בהתחלה, זה כי אני מתכוון להיות יותר טוב! חחח סתם לא, אל תעמיסו עלי ציפיות, אני עוד ילד (ותודה לקואוצ' וולורדה שמבין את זה הכי טוב ונתן לי 20 דקות ולא יותר בבכורה), אבל באתי ללמוד, להרכיב את אחד מאגפי ימין הצעירים והמבטיחים בעולם ולהתפתח להיות אחד השחקנים הגדולים בעולם. רואים, לא?

חי את החלום,

אוסמן דמבלה.
מכתב 5.

לכבוד: פלורנטינו פרס

די, זה לא עובד.אתה מנסה לפייס אותי בתכניות רדיו בספרדית כשאתה מדבר על זה שהוא שייך לעבר אבל אתה רק פוגע בי יותר! אתה רק מדרבן אותו לכבוש יותר, לי יש עוד משחק שלם בחוץ ולו כבר יש חמישה שערים! ומה זה הקטע הזה עם 'הייתי מביא אותו לריאל בתחילת הקריירה?! פתאום אני לא מספיק טוב בשבילך? רגע, אתה קראת לי שמנה?!

חומה

כריס המפציץ מס' 1 בעולם אוף נו אני יותר טוב ממנו תאמינו בזה!!
מכתב 6.

לכבוד: ליונל מסי

בדיוק סיימנו לחדש את מלאי הכדורים אחרי שהפסקת לקחת אותם הביתה לפני שנה וחצי, ועוד פעם התחלת? תקשיב נשמה זה לא ערוץ אגו ב2 בלילה, חלאס עם השלישיות.

סתם, תישאר פה לנצח.

אפסנאות ברצלונה.
מכתב 7.

לכבוד: בעל הבלוג.

באווירת אלול אסלח לך הפעם על שלא שמת תמונה שלי, אי אפשר כל שבוע… ואם כבר – לדעתי כדאי שמעכשיו נבחר את השחקן ה*שני* המצטיין. המועמדים אם תשאל אותי הם סמדו, ראקיטיצ', ג'ורדי אלבה ששיחק גם כמגן וגם כקיצוני ובישל לי פעמייםובוסקטס שמפת החום שלו נראית כמו ראקיטיצ' אחרי גילוח – כתמים אדומים בכל מקום. אבל האמת שהמצטיינים הפעם הם הקהל, נתנו הצגה! הגיע הזמן,

ליאו.

נ.ב,

אהבתי את הצבעים של החולצה!
מכתב 8.

לכבוד: יורם ארבל

פרשתי מכדורגל. מזמן.

לפרוש זה טוב.

זידאן.
מכתב 9.

לכבוד: קוטיניו

טוב די עם השטויות אנחנו ממש צריכים אותך, לפחות עד ינואר.

הר קלופ.
מכתב 10.

לכבוד: ברצלונה

אפשר בבקשה עוד מזה גם בשלישי?

אמן.

אני.

נורא לתפארת
גאון

28 Comments

טרנטה 11 בספטמבר 2017

בשביל יורם ארבל המציאו את כפתור המיוט.
אין מה להתרגש מחמישיה חביבה על התוכים המאוסים, אבל יש מה להתרגש מהגמד הגאון ומהילד המוכשר שהצליח לתת לסוארז העצבני כדור שאפילו הוא (שלשום! רק שלשום!) לא הצליח להחטיא.
המהלך של השער החמישי (כן פרופורציות. יודע) היה אופטימיות מזוקקת: כדור נהדר של גומש לתנועה נהדרת ומהירה של דמבלה ובישול מדויק לסוארז שנזכר שהוא סקורר ולא מכונת עצבים ונפנופי ידיים.
בכללי – בתום שלושה משחקים ניתר להגיד שהקבוצה בריאה יותר מאשר בשנה שעברה. לרוטציה בקישור נוספו רוברטו, פאוליניו ואני מקווה שגומש ימשיך להיות טוב כמו שאני חושב שהוא. יש לנו מגן ימני בשעה טובה. עדיין אין לנו שום מחליף ראוי להתקפה וחסר לנו איזה בלם אבל יש עם מי לעבוד.
וכמובן – ברכות לריאל. כן ירבו.

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

מסכים לגמרי, וניראה שהקבוצה בריאה יותר בעיקר בגלל איזון שמכניס המאמן, שמגיע ממקום יותר עניו (אנריקה ידוע כמי שאוהב לחולל מהפכות גם בחדר ההלבשה וגם על כר הדשא ע"ע רומא). לענ"ד אם יתברר שהמהלך האחרון במשחק יפייס בין גומש לעצמו ובין האוהדים אליו (שרקו בוז כשנכנס) יהיה קשה להפריז בחשיבותו.

דני 11 בספטמבר 2017

עם כזה בלוג מוצלח זה כבר לא יהיה פאדיחה, כאן בדה באזר האריסטוקרטית, להודות שתכלס אני נהנה לראות את מסי מפציץ שלישיות ואת בארסה החזירית דורסת כל מה שזז מחוץ למדריד

טרנטה 11 בספטמבר 2017

גם בפלטפורמה הזאת יש בלוגים שבהם בארסה היא מילת גנאי. בדרך כלל של אוהדי הקבוצה האדומה ממנצ'סטר.

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

א. תודה על הפירגון
ב. אני חושב שבעולם של פסז', סיטי ואפילו יונייטד של השנים האחרונות, הסגל הנוכחי של בארסה ממש לא יכול להיחשב חזירי.

דני 11 בספטמבר 2017

א. בכיף, הרווחת את זה ביושר.
ב. לא בטוח שאוהדי ליברפול יסכימו איתך..

דני 11 בספטמבר 2017

גילוי נאות, גדלתי על יובה של באג'יו ויאלי ורבנלי בצילה של מילאן הגדולה, והיום, מלבד פינה חמה בלב ליובה, אני אוהד הצלחות פר אקסלנס, פורצה מסי!! (או איך שאתם אומרים שם בספרד…)

אופיר מ 12 בספטמבר 2017

לגבי אוהדי ליברפול: אני מכבד את התחושות שלהם (לא כפוליטיקלי קורקט, אני באמת מבין אותם) אבל הם בכ"ז לא הסמן המוסרי שלי. מה גם שלדעתי הם אמורים לכעוס על השחקן ולא על הקבוצה שמבקשת לרכוש אותו. זה השוק, אלו השחקנים.. במקרה פסז' – ניימאר למשל אין לי שום טענה כלפי פסז' (כמובן שאני רוצה שהם יכשלו לחלוטין ואני די בטוח שאתבדה) אלא כלפי ההתנהלות של ניימאר.
עוד לגבי פסז' – בעניין הפייר פליי דווקא יש לי השגות גדולות על פסז', כי זה באמת צעד בכיוון הרס הספורטיביות.
עוד לגבי ליברפול – יש שיגידו שדווקא הם לא התנהלו כראוי מול שחקן שבאמת מבקש לעזוב ולהתפתח במקום אחר.

לגבי עניין ה'אוהד הצלחות' – האמת, בניגוד לרבים – אין לי השגות וטענות נגד אוהדי הצלחות.. להיפך! כל קבוצה הייתה רוצה גם כאלו, מפני שבאופן טבעי מה שמביא אותם הן.. הצלחות. גילוי נאות – אני באמת אוהב את ברצלונה, את השיטה ואת ערכי הכדורגל שהנחיל קרויף אבל כלכך נקשרתי למסי שאני חושב שיקשה עלי לראות כדורגל כשיפרוש, לפחות בשנים הראשונות, ולא יודע מה אח"כ.

אמיתי 11 בספטמבר 2017

איך שאני רואה את זה המכונה כבר לא עובדת בשביל מסי.
מסי הוא המכונה.

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

כמי שעוקב אחריו מגיל 18, מאז ומעולם חשבתי ככה (מבלי לגרוע מאום מחשיבותם האדירה של צ'אבינייסטה ושות')

אמיתי 11 בספטמבר 2017

צמע. היום הכל עובר דרכו והוא הנווט הראשי..הוא בא מאחורה וממש משחק פליימייקר. זה לא היה ככה פעם. אבל הגולים והקילר אינסטיקט נישארו. דיי מדהים

גילי פלג 11 בספטמבר 2017

לכבוד אופיר ממן :
מחכה לפוסט כל שבוע… המשך כך!
( אפשר בבקשה שתימשך גם הקורלציה בין כתיבתך לתוצאות של בארסה על המגרש..?)
גילי פלג

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

איזה תגובה לפנים :) שמע, הקבוצה רק מתחילה להתחבר ואנחנו נחווה עוד ירידות ואולי אפילו כבר מחר מול הזברות, אבל בניגוד לקיץ המזעזע ולהנהלה המזוויעה השחקנים צעירים, רעננים, באים עם מוטיבציה וזה גורם לך להעריך את מה שהם נותנים. תמיד יותר כיף לראות ככה כדורגל.

ק. 11 בספטמבר 2017

מעולה.
מסתבר שמה שהיה חסר בשביל שמסי יחזור להנות ולחייך ולא סתם להיות מעולה זה סוארס והתנועה וההבנה שלו, גם במשחק הסרת חלודה.
ובאמת סמדו סוגר את הפינה בימין, אין צורך בניסויים עם וידאל מלבד לצרכי רוטציה. רקאטיץ' אדיר ועדיין במשחקים עם קישור מהיר ופיזי הייתי מעדיף בהרכב את רוברטו על אינייסטה (שעם כל הקסם, איבד צעד)

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

אני בכלל הייתי מעדיף את קוטיניו :)
איך אני מרוצה בשביל ראקי ובשבילנו שהוא חזר להראות את הכדורגל שיש לו ולתת לנו קצת וויט וולטר באמצע אחרי עונה שהיה יותר וויט וולקר. אבל צריך להיות הוגן ולנתח את זה נכון: בעונה שעברה אנריקה תפקד אותו כמעט על תקן מגן ימני מכיוון שלא היה שם מגן טבעי, והוא הלך לאיבוד במשימות הגנתיות. ראיתי אתמול גרף שמראה על ההבדלים התהומיים בקטע מפחיד ביחס בין שיתוף הפעולה שלו עם שאר הקבוצה (מסירות) בעונה שעברה לבין העונה. אם כבר התחלנו עם ריפרורים למשחכס, בוא רק נגיד שהבנאדם היה ניראה כאילו כולם במעלה המלך והוא מחוץ לחומה… בכל אופן, את המשחק אתמול הוא סיים עם 94% דיוק במסירה, 4 חטיפות ו7 פעם אסף כדור תועה, ואם נאמר שזה משחק קל, נשיב שהוא עזר לו להיות כזה

ק. 12 בספטמבר 2017

נכון, ואל תשכח שהוא היה באגף של מסי אז בכלל שנה שעברה הייתה לו מלא עבודה שחורה, לכן לא הסכמתי עם הביקורות על זה שנחלש אחרי עונה ראשונה טובה

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

וכן, אני מניח שלמחר רוברטו עדיף.

ק. 12 בספטמבר 2017

היית קרוב.. מעדיף את רוברטו אבל על סמדו. לפחות לפי 'ספורט' הקטאלני

צור שפי 11 בספטמבר 2017

בוא'נה, אתה לדה-באזר מה שסמדו למ.כ. ראמבלס.
גילוי נאות – אוהד אתלטי

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

פירגנת לי פה בגדול!

והפועל.. נכון?

צור שפי 12 בספטמבר 2017

לגמרי הפועל

מיכאל 11 בספטמבר 2017

איזה כיף לקרוא על ברצלונה! כבר אמרו מעליי שלהיות אוהד של זו פאדיחה. בתור קורא קבוע ולא מגיב (כי חכמים ממני, מבינים ממני), שמח להגיב במקום בו אני מבין חי ונושם. בתחילת השנה פחדתי שההנהלה הצליחה להרוס כל חלקה טובה בקבוצה הזו, ובתור אוהד פסימי, לא סמכתי מספיק על מסי שיצליח להתעלות ולעלות את כל הקבוצה יחד איתו. ענק. תודה רבה אופיר!

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

ראשית, תודה על המחמאות! שנית, מבחינתי מטרת הבלוג היא לשתף חוויות מהעיניים של אוהד ממוצע ובמיוחד בתקופה מעניינת כזאת למועדון.. ואם יוצאת לי איזו תובנה מעניינת גם על כדורגל – בונוס. לכן בעיני לכל תגובה יש מקום, מעין קהילה כיפית של אוהדי בארסה. מוזמן תמיד להגיב או סתם לקרוא, וכל מה שיעשה לך טוב! גם אני לא סמכתי על מסי מספיק אגב. מזל שהוא מאכזב אותנו, הפרעוש ;)

השד 11 בספטמבר 2017

מתלבט מה יותר טוב החמישיה של ברסה או הבלוג הנהדר שלך! מחכה לשבוע הבא .

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

איך אומר אבא בוזגלו בבובה של לילה, יש לי ביצה שהטילה תרנגולת זהב ;) אינשאללה שרק ימשך ככה.

אופיר מ 11 בספטמבר 2017

איך אומר אבא בוזגלו בבובה של לילה, יש לי ביצה שהטילה תרנגולת זהב ;) אינשאללה שרק ימשך ככה.

jhkj 15 בספטמבר 2017

לא רק שנהנה מהכתיבה שלך אלא גם שמאז שהתחלת לכתוב אנחנו רק מנצחים, חבל שלא כתבת גם על הסופרקאפ היית מביא לנו תואר

אופיר ממן 25 בספטמבר 2017

בוא נקווה שיהיו לנו טורים יותר חשובים לכתוב ;)

Comments closed