בתמונה: שומר נגיעה

*

שנה טובה ומבורכת לקוראי וחברי הבלוג.
ישנן סיבות מגוונות ומעניינות למצווה המרכזית בראש השנה (לא, לא להשמין. ותודה לתפוח הטבול בדבש ולכבש הטבול במנגל) – היא תקיעה בשופר.  אחת הסיבות, ע"פ הקבלה היא 'לבלבל את השטן' – להרתיע אותו ולגרום לו לפאניקה כמו שמרתיעים אויב בתרועת מלחמה.
הקבוצה הסימפטית מג'ירונה היא ממש לא השטן, להיפך – קבוצה סימפטית עד נאיבית שעלתה לשחק מול ברצלונה עם קו הגנה גבוה מאוד. זה לא מנע מוולורדה לנקוט בצעדים דרסטיים על מנת לנסות לבלבל אותם.

*

האמת? בלבל גם אותי.  לכבוד ראש השנה אם כן, דברים משונים שבלבלו אותי ויש מצב שגם אתכם, במשחק הנוכחי ובאופן כללי עד עכשיו העונה:

בלבל אותי למשל הניסיון הכושל להציב את ראקיטיץ' כקשר אחורי עושה משחק במקום בוסקסט, כדי שפאוליניו יוכל לשחק בעמדה של.. ראקיטיץ'.  משחק לא טוב של שניהם.  ראקיטיץ' אשם פחות, ראינו ממנו משחקים נהדרים העונה כשהוא מתפקד בעמדה שלו. קשר אחורי זו לא העמדה שלו.  לגבי פאוליניו – מישהו צריך להסביר לו שעד כמה שסוארז לא פתח טוב את העונה, אנו לא זקוקים לעוד שחקן ששועט על עיור לרחבה. ההצטרפות שלו מבורכת כשהיא מבוקרת. הוא עסוק יותר מידי בלנסות להבקיע ופחות מידי בלהיצמד להנחיות הטקטיות ולהגיע ראשון לכדורים במרכז השדה. לטיפולך המלאך וולורדה.

בלבל אותי למשל אלייש וידאל כקיצוני ימני וסרג'י רוברטו כמגן ימני.  הבישול של סרג'י לסוארז מראה, לא בפעם הראשונה, כמה איכויות יש לו במסירה ובפריצה קדימה וכמה חבל שהוא מתבזבז מאחור. אם כבר מנוחה לסמדו – שיהיה הפוך.

*
פיצ'יצ'י:  שישה מחזורים לתוך העונה, כך נראית טבלת הסקורינג של בכירי המבקיעים בברצלונה:
מסי – 9
שער עצמי – 3
צמד הסוארס/זים – 2 כ"א
פאוליניו – 2
האם יש לנו מתחרה מפתיע למסי על תואר הפיצ'יצ'י?  האם הכוכב העולה שער עצמי ימשיך את המומנטום במחזורים הבאים? התשובות לשפיץ של הנעל.

מסי VS ריאל:  ריאל במומנטום לא טוב, מאבדת נקודות קלות (כל מה שאיבדה למעט מול ולנסיה) ולא כובשת הרבה. לראיה, היא כבשה עד עכשיו 11 שערים לעומת 9 של מסי לבדו. מדהים? לא. אל תתבלבלו: ריאל כבשה את כל השערים האלו בלי לקבל שער אחד מרונאלדו, שבכלל לא השתתף בשני שליש מהמשחקים. כמה כבשה ברצלונה ללא מסי עד עכשיו? 11.

*
היריבות בועטות לשער יותר:  אולי הסעיף הכי מבלבל! ברצלונה העונה בעטה פחות בעיטות לשער מיובנטוס (לגיטימי) וגם מחאטפה, אייבר וג'ירונה. מה.
האמת, למעט יובנטוס רוב היריבות (ובמיוחד אתמול) לא הגיעו ליותר מידי מצבים נוחים, ובנוסף המשחק המבולגן חוזר על עצמו לדקות ארוכות במשחקים רבים כך שאני עוד לא יודע אם מדובר בניסיון של וולורדה לעשות 'לסטר' ולהעניק ליריבה את הכדור בשטח המגרש הקטאלני ולצופף באיזור הרחבה במטרה לגרום ליריבה לנסות לבעוט כדור במצב לא נוח ולבזבז התקפה / לאבד כדור כדי לצאת למתפרצת מהירה.  זה מעניין כניסיון לרענן משחק תקוע אבל לא כפילוסופיה שעולים איתה מחדר ההלבשה. דרוש שיפור במשחק הלחץ במרכז המגרש.

עקבים:
-שמתם לב שהיו שישה סעיפים? פיצוי על כל גול שלא סיכמתי בנצחון הקודם! (אילוצי ראש השנה)
-מזל טוב לסוארז על הגול הנפלא. הייתי מוסר לו ישירות אבל הוא בטח בנבדל.
-בתמונה: מסי מתחזק לקראת ראש השנה בשמירת נגיעה ובורח ממעריצות. הספיק לו מפ'או

ניפגש  ברביעי בליסבון,
(הזדמנות נהדרת למסור את געגועינו העצומים למתייה)
שנה טובה!

בלוגרנה (4) - אופיר ממן
בלוגרנה (7)