בתמונה: סוארס משתיק את הילדים שלו ומנשק את הקעקועים עם שמות אוהדי אתלטיקו על אצבעות ידיו

*

סעמק וולורדה –  מה ה 4-4-2 המוזר הזה, בלי כנפיים, כשפרקטית המגנים ממלאים את תפקיד הקיצוני? כלומר – אני יכול להבין את הרעיון של עיבוי הקישור מול אתלטיקו כדי להשיג שליטה במשחק (מה שבאמת קרה), אבל למה לבחור אמצע שכולל שני שחקנים כבדים יחסית (גומש ורקיטיצ') יחד? למה סרג'י רוברטו לא פותח? (וזו לא חכמה בדיעבד, מרגע פרסום ההרכבים התאכזבתי שלא פתח בקישור. הוא מושלם למשחק הזה. שילוב של הבנת משחק מצוינת, פיזיות ובעיקר זריזות שהייתה מאוד חסרה בחצי הראשון). למה החילופים שלך תמיד מאוחרים כל כך?
אגב –  בטח הבאת בחשבון שאמצע מעובה לא ישאיר מקום למסי לרדת אחורה לטובת שני דברים:
א. לסדר את המשחק כמו שהוא יודע ואוהב. ב. להשתחרר קצת מהשמירה, אז הצבת אותו כחלוץ  וסידרת לו מסדר כבוד של שלושה עד חמישה שחקנים שהקיפו אותו תמיד אחרי ההופעה הבלתי נשכחת מול אקוודור. יפה.
*
סעמק סאול – גול ראשון בקריירה בליגה ברגל  ימין,  גול ראשון נגד ברצלונה.. מה נזכרת?  האמת – עוד מהגול המופלא נגד באיירן באלופות סאול הוא אחד השחקנים החביבים עלי.  כשמדברים על אתלטיקו מדברים בד"כ משחק הגנה קשוח ומאמן נפלא (מדויק ומדויק פלוס) אבל כשרואים משחק של אתלטיקו לא רואים קבוצה אנגלית טיפוסית קשוחה (סליחה על חילול הקודש בבלוג כן? אני יודע שהרוב פה דתיים אדוקים כשזה מגיע לאנגליה), אלא של קבוצה פנטזיסטית שמניעה כדור באופן נפלא על שטח קטן ושיוצאת למתפרצות כירורגיות, שהיו מסתיימות בצורה קטלנית הרבה יותר אם לגריזמן הייתה יכולת סיום טובה יותר. משהו שלא אומרים כשמדברים עליו ושצריך להגיד. כשכולם מדברים על גריזמן וסעיף השחרור הנוח שלו, אני חושב שסאול יכול להילקח בחשבון כמחליף לאינייסטה.
*
סעמק – זה מרגיש טוב לסיים משחק חוץ מהקשים באירופה, מבחן מעשי אמיתי ראשון העונה (לא מתרגש יותר מידי מיובה) אחרי מחצית ראשונה לא טובה, אחרי משחק פושר של מסי (בסטנדרטים של מסי, ברור) אחרי קיץ לא פשוט ופציעה של שחקן שאמור היה להיות אחד מכוכבי העונה, עם תחושה של 'סעמק, יכולנו יותר'.
*
עקבים:
– במחצית השניה זה היה הסוארס הכי סוארס שזכור לי מזה הרבה זמן. הלוואי שייצר המשכיות. איש המשחק.
– דולפאו כלכך מהיר וכלכך חלש בקבלת ההחלטה או הפעולה האחרונה. דולפאו זה טל בן חיים שלנו.
– יופי טר שטגן.
– חפרתי ואחפור: אומטיטי פשוט מופלא.  באחת ההתקפות אתמול עצר את קראסקו (מהשחקנים היותר מהירים וטכניים של אתלטיקו) בקלילות מרהיבה.  תענוג.
– שמתם לב איך גומש השתפר אחרי שאינייסטוש יצא? פתאום מלהחזיר כדורים אחורה באופן אוטומטי הוא התחיל להפגין ניצוצות טכניים לא רעים בכלל. האם מדובר בחרדת ביצוע מול המאסטרו שלנו?

נכון שיום ראשון ואחרי החגים אבל צ'יר אפ – יש צ'מפיונס!

בלוגרנה (7) 
בלוגרנה (9) - קו 9 עבר