בלוגרנה (9) – קו 9 עבר

בארסה ממשיכה לנצח, אז למה מודאג ממן, למה?

בכובעי הנוכחי אני משמש כמנהל קריאייטיב במשרד פרסום בדרום הארץ.  יש משהו בתפקיד הזה שגורם לי לעיתים לחששות וספקות, וזה אי הביטחון המובנה. במקצועות מופשטים, בניגוד למתמטיקה, אין נוסחה קבועה שעובדת. זו אינה הנדסת בניין או חשמל. מה שעובד היום לא בהכרח יעבוד מחר, האמירה החזקה מאתמול כבר לא רלוונטית היום, היצירתיות עלולה להתגלות כבוגדנית ובאופן כללי אתה פשוט יכול להרגיש 'יבש' , מרוקן מרעיונות.
*
אין לי מושג מה עובר בראשו של לואיס סוארס אבל התגובה שלו אתמול להחמצה מול שער ריק משלושה מטרים, החיוך המתוסכל, שידר (לפחות לי) לראשונה סוג של תבוסה, של השלמה. כבר קראתי נתון חשוב שמצביע על כך שבמערך הנוכחי בהצבתו בצד שמאל סוארס נוגע 70% פחות בכדור ברחבה מבעונות הקודמות, שזה מדהים, אבל לא צריך לגעת 70% יותר ברחבה כדי להכניס כדור כזה לרשת, בטח לא כשקוראים לך לואיס סוארס.
*
מעבר לכך, היה משחק טוב, חבל שלא נהנינו ממנו מספיק כי הוא נמשך רק 20 דקות. החילוף של סמדו והתזוזה של רוברטו קדימה לעמדת קיצוני שינתה לגמרי את המשחק של ברצלונה. סרג'י הולך ומתברר בעיני כשחקן קריטי לעונה הנוכחית, מפני שחוץ ממנו הקישור שלנו איטי וכבד (ראקיטיץ') ושבנוסף אליו יש רק עוד שני שחקנים שיכולים לעבור את היריב ולפצח את המערך של היריבה. מסי ואינייסטה.
*
עקבים:
*אינייסטה ממשיך במסורת להבקיע רק גולים חשובים ומציל אותנו מניצחון על חודו של שער מביך
*מצד שני, לאחר שבשנה שעברה נפסל לנו שער שעבר את הקו במטר לפחות, אני לא מתרגש.
*דולפאו אמר שלדעתו השער היה חוקי. מראדונה מוסר ש'אתה צודק מותק'.
*שני משחקים טובים ללוקה דין. הוא מרים את הראש לפני שהוא מוסר, והוא עושה רושם של שחקן אינטליגנט שהתבגר מהעונה הקודמת. לייק.
*בניגוד כפול למה שצפיתי לקבוצה ולי אחרי הקיץ, אנחנו ממשיכים לנצח ואני ממשיך להיות מודאג.

המאמן יישאר בתפקידו
נו האדל

22 Comments

אלי רוטנמר 22 באוקטובר 2017

מושלם כתמיד.
אכן, לואיס במגמת ירידה קשה כבר הרבה זמן, אמנם זוכרים לו טובה על תקופות יפות ממש ובעיקר בשילוב הפעולה המדהים שהיה בין השלישיה מ.ס.נ ז"ל. אבל בבארסה, זה או שאתה טוב או שאתה לא במשחק ועם כל הכבוד ויש כבוד – הוא במצב של לא במשחק.
ראקיטיץ' כבד בקישור וסרג'י באמת מכניס משב רוח קליל וזורם יותר אבל עדיין הנעת הכדור במרכז השדה לוקה בחסר, ניתן לשים לב שבארסה כמעט ולא משחקת בחלק הזה של המגרש, היא מסתמכת על משחק הרגל של טר שטגן, על הטאצ' המטורף של אומטיטי ומשם הכדורים נבעטים אל הקישור הקדמי. מהלך שלוקה בחסר כשישנה אפשרות טובה יותר.
אז כמו שסיכמת במשפט מוחץ; אנחנו ממשיכים לנצח ואני ממשיך להיות מודאג. תודה אופיר

אופיר ממן 22 באוקטובר 2017

תודה לך, ובאמת מה שהכי קשר לי במשחק זה הויתור הכמעט אוטומטי על הקישור שהיה מרכז הכובד וגם השואו אוף של ברסה.

אחיה מדמון 22 באוקטובר 2017

אלוף ! אמרת הכל!

טרנטה 22 באוקטובר 2017

יש לציין גם שהשער שנפסל בשנה שעברה גם גרם בדיעבד לאובדן האליפות.

ק. 22 באוקטובר 2017

שנה שעברה היו לריאל לא מעט נקודות בזכות טעויות שיפוט אבל אי אפשר לתלות בזה את האליפות. בארסה הפסידה את האליפות כי הפסידה במלאגה בישורת האחרונה וכי ריאל הייתה יותר טובה, יציבה ועקבית

ניינר/ווריור 22 באוקטובר 2017

כמוך אני מאד מודאג, הסגל הזה לא יספיק מול קבוצות טובות. סוארז שחקן גמור, חייבים דחוף למצוא מחליף לו ולרקיטיץ'.

ק. 22 באוקטובר 2017

הגזמת לגבי שניהם. רקאטיץ' עוד יחזור ליכולת המעולה שהייתה לו לפני שחימצן. זה עובר מהר.
סוארס גם רחוק מלהיות גמור. להזכירך גם ניימאר שנה שעברה לא כבש 4 חודשים בליגה והיה לא מדויק וזה נגמר בהצגה היסטורית נגד פסז' ו-222 מיליון…:(

איאן ראש 22 באוקטובר 2017

מוכן לקבל חזרה את השחקן ה"גמור"

מיכאל 22 באוקטובר 2017

תודה אופיר, מעולה. שייזכר שאמרתי: מהמקלדת של אוהד מודאג תמידית, העונה הזו היא שכפול של העונה של רואורה. מסי ועוד עשרה לא יביאו את הקבוצה אפילו לבאר

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

ראיתי מספיק מהמשחק האחרון בצ׳מפיונס כדי לגבש תיאוריה:

זה לא מקרי שהמבקיע המצטיין אחרי מסי הוא גול עצמי ואני ממש חושב שמדובר בחלק מאסטרטגיית מסי של בארסה.

אפשר להגיד שלבארסה תמיד היתה אסטרטגיית מסי אלא שגם היתה לה זהות מובחנת בלי קשר ישיר למסי בהכרח – הארכיטקט והדינמו והסוויפר בקישור. השלישייה בהתקפה. טרזן בזמנו והקרנות. בארסה הנוכחית עושה רושם של קבוצה נטולת זהות ושהדבר ממש לא מפריע לה כי היא בסדר גמור עם החור השחור שמתחת לאסטרטגיית מסי שלי. במשחק בצ׳מפיונס בהתחלה לא הבנתי למה לעזאזל המגינים לא מחפשים פסים נורמליים ומפגיזים במסירות חדות את הרחבה פעם אחר פעם. בסוף יצא מכך עוד גול עצמי. התחושה שהדבר גרם ליריבה לא כל-כך חלשה (לשם שינוי שאינה מגיעה מליגה בכירה) לא להבין מאיפה עכשיו הצרה תיפול עליה ואכן היא נפלה וכולם מכירים את שמה.

במילים אחרות, קצת בלאגן גרם להספיד את בארסה מהר מדי. המסורת הגדולה אפשרה את הבאונסינג באק.

גלעד בלום 23 באוקטובר 2017

לא כל מאמן חייב לשחק טיקי טאקה סטייל קרויף/פפ/ אנריקה( גם בין השלושה ללו היו הבדלים אבל זה היה טיקי טאקה לפי הספר). טיטו וילאנואבה ניסה להפוך את ברסה לקבוצה יותר ״נורמלית״ והחזיק עונה שבה הפסיד אליפות, גם המאמן הנוכחי מנסה כדורגל ״רגיל״ מידי פעם, בעיטות מרחוק, גולים מעונשין ומנגיחות וגם מתפרצות קטלניות( כי מרכז המגרש כבר לא בשליטה מוחלטת ), נדמה לי שהיה להם בליגת האלופות שבו לא שלטו בכדור 50 אחוז במהלך 90 דקות! אבל יש מסי ויש מאלאגות ואייברים והמצב בטבלה מעולה בשני המפעלים החשוב, גם לי נראה שהמצב שביר ושהכל נופל על הפרעוש , אבל למה שלא ייתן איזו עונת מאראדונה של 45 גולים ואליפות שרשומה על שמו באופן בלעדי? בנוסף, אם סוארס לא פצוע אז הוא יחזור להבקיע ואם כבר בצורת אז עדיף עכשיו מאשר במאי . ריאל די יציבים אבל נתנו לנו פור של 5 נקודות, אחרי הקלאסיקו הראשון נהיה יותר חכמים

ק. 23 באוקטובר 2017

טיטו וילאנובה זכה באליפות. מה שכן זאת גווקא הייתה אליפות שלגמרי רשומה על מסי (יחסית ) – עידן פוסט וייה והנרי וטרום ניימאר וסוארס.
חוץ מזה, די מסכים עם התגובה חוץ מזה שעד עכשיו הקבוצה נראתה טוב גם מול יובה ואתלטיקו, ואז באמת יותר השתמשה בדאבל פאסים על שטח קטן ויותר תחכום. ומסי…

אופיר ממן 23 באוקטובר 2017

כשהיא משחקת בתחכום היא נראית טוב, ע"ע אתלטיקו. העניין הוא שאתה מביט על הסגל ואי אפשר להתחמק מהתחושה שהוא לא עמוק מספיק וגם לא מספיק טוב.

הצרפתי האמיתי 23 באוקטובר 2017

קודם כל מצטרף לדאגה. זה לא מספיק טוב. הנאחס של דמבלה מדבק (ובכלל נראה שהיו צריכים ללכת הרבה יותר חזק על אמבפה) אבל…
יש מאמן. רואים שיש לקבוצה מאמן כי היא משחקת מאומן [כנראה] כמו שהמאמן שלה רוצה. הלחץ שהקבוצה מפעילה חזר להיות אגרסיבי אבל שימו לב איפה – הרבה הרבה יותר קרוב לקו ה 16 של הקבוצה השניה מה שלא היה עליו דגש מאז שנות פפ העליזות.
ההעברה היחסית מהירה של הכדור מהבלמים בדילוג לסרג'י/לאו/דין ומי שלא יהיה שמשחק בפינות יוצר בלגאן מעניין ב 30 המטרים האחרונים של היריבה וכשברסה יושבת על ה 16 הם דווקא חוזרים לשחק צירופים מהירים אפילו מהירים מאוד [עזבו רגע טיקיטאקה והגדרות].
אפרופו בלגאן-ברסה היא קבוצה שמשחקת מסודר. לפחות זה המותג שלה. אבל היא יכולה להיות קטלנית כשיש בלגאן. לפעמים הבלגאן לא מזיק לנו רק לאויבנו…

ק. 23 באוקטובר 2017

מסכים עם הצרפתי. הקבוצה מאומנת, גם אם לא מתקדמת במשולשים עד תיבת החמש

אופיר ממן 23 באוקטובר 2017

בעיקרון כבר כתבתי קצת אחרי תחילת העונה על כך שהקבוצה מאומנת ושאני מרוצה מהלחץ הגבוה שחזר כך שאני לחלוטין מסכים, אבל כל זה לא יספיק לרמות הגבוהות בלי השחקנים הנכונים.
לגבי אמפבה – כלכך כתבתי בעד ורציתי שיביאו אותו אבל לצערי לא קרה. שחקן העתיד, נוטף איכות כדורגלנית וסטאר קווליטי

ק. 23 באוקטובר 2017

נסתפק בדמבלה לשלבי ההכרעה

גלעד בלום 23 באוקטובר 2017

לא התכוונתי לוילאנואבה (ז״ל) אלא לארגנטינאי המבוגר (טוטו?) שבא לעונה והפסיד אליפות למוריניו, עם ווילאנואבה הם שיחקו עדיין בשיטה של פפ, אם לא היה נפטר היה אולי ברמה של פפ ולואיס אנריקה

אופיר ממן 23 באוקטובר 2017

אכן טאטא מרטינו. עם וילאנובה הקבוצה הייתה נהדרת ובהחלט הרגישו ירידה ביכולת אחרי שחלה ונעדר ולבסוף נפטר.

ק. 23 באוקטובר 2017

טאטה הפסיד אליפות לסימאונה…
עם וילאנובה הכריעו את העונה בחצי הראשון שלה ביכולת כיבוש פסיכית של מסי ביחס לעצמו (חלק משנת שבירת השיא של גרד מולר), והרס עצמי של מוריניו VS קסיאס וראמוס.
העונה נגמרה בפיאסקו מול באיירן (אמנם ללא מסי כשיר וללא בוסקטס אבל בכל זאת)

אולג נדודה 23 באוקטובר 2017

אותי מטריד התלות של בארסה במסי, כאילו הלו תתעוררו השחקן בן 30,כמה עוד נשאק לו לשחק עד שהיכולת תירד או עד שיגיעו חס וחלילה הפציעות…3 שנים גג…בריאל מסתכלים על הדור הבא וקונים שחקני ליגה צעירים מבטיחים כמו גם צעירים מוכשרים, בבארסה האחרון שיצא מהאקדמיה הוא סרגי'ו רוברטו והוא כבר בן 25,בארסה קונה את פאוליניו עוד רגע בן 30,מה נסגר?
בוסקטס מסי סוארס אינייסטה,פיקה,מסצ'ראנו גורדי אלבה בני 29 וצפונה…מה יהיה עוד שנתיים כולם כבר גריאטרים במונחי כדורגל

ערן נח 26 באוקטובר 2017

מבין את הדאגה שלך. היובש מהאקדמיה גרם לזניחת אתוס "קידום שחקני בית", הרכש כבר כמה שנים מאכזב, הכוכבים שעדיין משחקים מתבגרים, שאר השחקנים מספיקים בקושי ללה ליגה אבל לא ברמת צ'מפיונס, ומהשנה הבאה יש VAR גם בליגה. מי שחושב שמסי יסחוב על הגב 38 משחקי ליגה + X משחקי גביע + Y משחקי צ'מפיונס עתיד להתאכזב מאוד באפריל-מאי.

Comments closed