בלוגרנה (12) – מחזור 11

יש חיים בלי מסי

בתמונה: מסי במשחק נדיר (בלי שער ובישול. מה, אמרתם שהבלוג לא כותב עליו מספיק)

*

לאוהדי בארסה, וכשאני כותב 'לאוהדי בארסה' אני מתכוון 'לי', אלקאסר הוא חידה. באמת. הוא מסתובב על המגרש במבט הקצת מנותק והגבות העבות המסודרות מידי (HD גורם לך לשים לב לדברים מוזרים) ואתה לא מצליח להתחבר לדמות ובו בזמן מסמפט אותו בדיוק בגלל זה.  הוא שחקן רע? אבל הוא כבש תשעה שערים בתשעה משחקים בהם פתח עד עכשיו. זה לא מסתדר עם ההגדרה של פלופ.  אז הוא רכש טוב? אני לא מכיר אוהד בארסה אחד שיגיד את זה בפה מלא פאייה.

הוא הגיע לברצלונה בגיל 23, כשהוא בדיוק מתחיל את המקצה המרכזי של הקריירה שלו, בידיעה ברורה שהוא ישב על הספסל כחלוץ מחליף לסוארז. בתקופה בה שחקנים דוחים לעיתים הצעות מקבוצות גדולות כדי לעשות בחירות קריירה נכונות והופכים לכוכבי כדורגל בקבוצות דרג ב' או הופכים את כל הקבוצה למכונת כדורגל (הארי, קיין, הארי קיין) זו לא בחירה שגרתית. מה זה אומר עליו? שהוא לא מספיק טוב לככב כחלוץ? שהוא לא מוטיבטור שרוצה לטרוף את הדשא בכל רגע? חידה.  אז מי אתה בכלל פאקו אלקאסר? ולמה השם שלך ניראה לי מגניב ומגוחך כאחד?
*
השם  'אלקאסר' (איזה שם עוצמתי, כמעט אנטי קליימקס להתנהלות השחקן) מגיע מן השפה הערבית, פירושו 'המבצר' או 'הטירה' ומתייחס לסגנון בניית מבצר מוסלמי שהיה נפוץ בעבר בספרד. אבל רגע לפני שאני בונה תיאוריות על האופי החסון של אלקסאר סביב הגילוי המרעיש הזה אני אגיד גם שאלקאסר פירושו 'שעורה ירוקה'.  והשעורה הירוקה הזו צריכה לדעתי לקבל את חולצת ההרכב.
*
לא בגללו, (כלומר גם. אבל) בעיקר בגלל סוארז. סוארז הוא מקרה קלאסי של פיצוי יתר. אני לא צריך להיות פרויד (הייתי פרויד בעבודה) כדי להבין שסוארז הגיע לאן שהגיע בזכות תחושת האנדרדוג הנצחית שלו, הצורך לפצות על חסכים (אין לי מושג איזה) ולהוכיח (אין לי מושג למי, לכל העולם?) שהוא לא פחות טוב. זה דוחף אותו להשקיע בלי סוף באימונים ובמגרש ולהתחרפן כשהוא מחמיץ את השער הרביעי שלו במשחק גביע בסיבוב ח'. לא משנה מתי, את מי ומה המעמד, סוארז רוצה לנצח. אני מבין ומכיר את הגישה של וולורדה וחלק מהאוהדים על כך שסוארז צריך להמשיך בהרכב עד שיעלה חזרה על הסוס, שלא צריך לשדר פאניקה, שהגול שלו תכף יבוא וישחרר לחץ.  אבל זה לא עובד, ודבקות יתר ברעיון הזה מובילה למצב ההפוך. סוארז ניראה כאילו הוא חייב לפצות על האמון בו, בועט לא נכון, מוסר לא מדויק, ומשתדל יותר מידי. הורדה לספסל שתגיע יחד עם שיחה אישית חיובית תשדר לו שהכול בסדר, שיש קבוצה, שיש לו על מי לסמוך, שיקח אויר למשחק שניים ויחזור רגוע, הכול יסתדר.  (לא מזיק להגיד, לא?)

*
עקבים:
– גשם: תנו קצת גשם. שבעים אלף צופים אתמול למרות הגשם הכבד. מתחילים להאמין בקבוצה הנוכחית.
– 600 משחקים. אשרינו שזכינו, ואיך שהזמן נוזל.
– עשר הדקות הראשונות אתמול – הטובות ביותר של הקבוצה ללא ספק. מחצית ראשונה מעולה, מחצית שניה מפוזרת מאוד.  החבר והמגיב אייל אומר שהלחץ הגבוה של סביליה במחצית השנייה חייב משחק מעבר מהיר שלא היו לנו כלים אליו (אלקסאר וסוארז בצדדים). מה דעתכם?
– בוסקטס צריך לזכות  בכדור הזהב לאנשים שלעולם לא יזכו בכדור הזהב. איזה שחקן מדהים.
– ראקי שוב מוכיח שכשהוא בתפקיד חופשי יותר ולא צלוב לאגף ימין הוא שחקן נהדר.
– מדהים#1 – שהקבוצה עם הפתיחה הטובה בתולדות המועדון עדיין לא נתנה אפילו משחק אחד שלם לזכור אותו
– מדהים#2 – שיש אוהדים שעדיין לא מוכנים לתת קרדיט לוולורדה שמוציא מסגל קצר מאוד ולא אידיאלי את המיטב ומגיע מוכן למשחקים.
– לפני כמה זמן כתבתי פה שדאולו הוא הטל בן חיים שלנו.  אני מוצא את זה עכשיו בכל פורום ושיח של אוהדי ברצלונה.   הבלוג מסמן וי ראשון על הישגים לעונה זו ומודה לכם.

כל הפחדים כולם
לידס. דרכים צדדיות. הפסדים לדרבי ולברנטפורד.

34 Comments

אלי רוטנמר 5 בנובמבר 2017

מעולה. לא צריך להוסיף מילה

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

תודה. לא מוסיף :)

אחיה מדמון 5 בנובמבר 2017

אליפות זה כאן!
אחלה אופיר!

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

לא סיכמנו שהולכים על טראבל? ;)

אמיתי 5 בנובמבר 2017

שבעים אלף? לא זכורות לי קרחות כאלה בקאמפ נואו. בגלל הגשם? מוזר. ומעניין.
והדאולפאו הזה מעבד חצי מהאיי קיו בשליש האחרון של המגרש. גם מוזר

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

מתחילת העונה המספרים נמוכים יחסית למה שהורגלנו וזה טבעי אחרי הקיץ האחרון. ולכן ביחס למספרים הנמוכים ולגשם שירד אתמול אני חושב שזו כמות יפה.

איך אני בהסברים? :)

אמיתי 5 בנובמבר 2017

וואלה לא מקבל. זה היה נראה מאד ריק. זה אירופה אה ספרד אה קאטלוניה. מה זה קצת גשם?

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

אני לא כלכך מבין מה אתה לא מקבל כי אני לא מתיימר לתרץ.. אני כותב בבירור שהמספרים העונה נמוכים יחסית (מתחילת העונה) ואני קושר את זה להתנהלות לא נכונה של המועדון, וחושב שיחסית לגשם אתמול 70K זה סביר ואולי מעיד על מגמה חיובית.. נראה בהמשך .

אמיתי 5 בנובמבר 2017

אה. התכוונתי לגשם.. זה שהמספרים נמוכים מתחילת העונה זו כבר בעיה יותר רחבה שלדעתי מצריכה פוסט נפרד. מעניין גם איך הרייטינג של בארסה ושל לה ליגה באופן כללי

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

אתה יודע מה, אתה צודק. לגמרי שווה בדיקה ופוסט. ולגבי הקסם בגשם, אוף, אתה שוב צודק (אתה עדיין…זכר…נכון?)

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

ואתה לא באמת אומר לישראלי שעדיין לובש קצר בנובמבר 'מה זה קצת גשם' נכון? ;)

אמיתי 5 בנובמבר 2017

נווו כי אני ישראלי,, לא תגיד זה פברואר עכשיו ומינוס חמש. לדעתי לכדורגל בגשם ( גם לשחק) יש קסם אחר

ק. 6 בנובמבר 2017

אמיתי, הרבה פעמים שיש גשם חלק גדול מהקהל הולך למעלה היציע (4 מפלסים יש בקמפ נאו ) לחלק המקורה. בגלל זה ראית קרחות שלא מעידות על 70,000

ניינר/ווריור 5 בנובמבר 2017

מה שקורה עם סוארז מאד מטריד ואני גם חושב שהגיע הזמן לספסול. חייבים להביא עוד חלוץ, אי אפשר להמשיך כך שמגרדים גולים מן הגורן ומן היקב.
כרגיל פוסט נהדר והפסקה האחרונה בכלל לפנתיאון

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

תודה רבה, אני מאוד מקווה לעוד חלוץ או לפחות קשר עם זיקה חזקה לשער כבר בינואר.

ירושלמי 5 בנובמבר 2017

אלקאסר הוא פשוט גולר, לא שחקן מבריק, אין לו את הטאץ' או הוירטואוזיות שלפעמים רואים משחקנים אחרים כמו סוארז, או מהלכים מסחררים כמו של דולופאו או דניס, אבל הוא פשוט טוב בניצול מצבים, כבר לפני כמה ימים אמרתי שצריך לפתוח איתו במרכז (כשסוארז באגף) ככה אולי נרוויח את שניהם.
לדעתי ולוורדה מספיק חזק כדי להשאיר אותו בהרכב גם לעוד 4-5 משחקים, כי במשחקים שהוא לא ישים גול לכאורה זה יראה כאילו הוא לא צריך להיות על הדשא, אבל כדי להרוויח מהשחקן הזה צריך פשוט לתת לו להיות על המגרש כמה שיותר, הוא לא אחד שיעלה מהספסל ויעשה שינוי, אין לו את היכולת ליצור.

לגבי ההגנה, כרגע אומטיטי (למרות טעות קריטית במחצית הראשונה) מחזיק לבד את ההגנה, כשמפיקה כבר אין יותר מידי למה לצפות. כשאתה זה שלא שומר כמו שצריך בקרן למרות שאתה אמור להיות השחקן עם משחק הראש והגובה הכי טוב של הקבוצה, ועקב כך הקבוצה סופגת, אז בשביל מה אתה עולה? עדיף כבר לעלות עם מסצ'ראנו, גם במחיר של פחות 2-3 התקפות שבהן הבלם מצטרף.

באופן כללי, אין לקבוצה כרגע שום בעיה רצינית שצריך להתמודד איתה, וזה דבר מעודד מאוד.
השוער יציב ונמצא בכושר הכי טוב בקריירה, ההתקפה במצב טוב וזה עוד כשדמבלה פצוע, וההגנה סבירה (ברור שצריך עוד בלם מחליף צעיר ברמה סבירה), והדבר הכי חשוב בקבוצה הוא איך שריאל נראית כרגע ובזה ולוורדה הכי הצליח.

אופיר ממן 5 בנובמבר 2017

אחלה משפט סיום :) יכול להיות שהוא הפסיד להם בסופרקופה כדי להכניס אותם לשאננות?

אני מקווה שוולורדה יהיה אמיץ מספיק לתת לפאקו את ההזדמנות שלו ולסוארז את המנוחה שלו. פיקה מעבר לשיא מוקדם מידי או פחות מחויב וזה מרגיז בעיקר כשרואים כמה המשחק שלו חכם וכמה הוא מבין כדורגל. גם סמדו שיחק הגנה לא רעה בכלל למעט הטעות בסגירה (שלמזלנו ולמזלו הוא היה מספיק מהיר כדי לתקן אותה, לעומת השחקן התוקף)

ירושלמי 5 בנובמבר 2017

אני מאמין בוולוורדה שיעשה מה שצריך מבלי להכנע ללחצים. האדישות שהוא משדר היא בדיוק מה שצריך אחרי שרשרת המאמנים שהיו פה בשנים האחרונות. כמה שנשמע פחות על המאמן כך יותר טוב.

בנוגע לפיקה, אני חושב שזה פשוט השיא שלו והוא מראה את אותה היכולת כבר כמה שנים טובות.
הרבה יותר קל להסתיר את המגרעות שלך כשאתה משחק לצד פויול או מסצ'ראנו (בשיאו) וזה מה שהיה עד לפני 4-5 שנים.
ולמרות שאומטיטי הוא בלם מעולה, היא עדיין לא בלם אדיר ברמה הסטורית למרות שיכול להיות שזה יקרה אם הוא ימשיך להתקדם.
כי כרגע אומטיטי בלם טוב מאוד בפני עצמו אבל עדיין לא אחד כזה שהופך את ההגנה של הקבוצה סביבו לטובה יותר באופו עקבי משחק אחרי משחק (ויש לו משחקים כאלה), כי כשזה קורה אז פתאום גם פיקה נראה מעולה וזוקפים את זה לזכותו במקום לזכותו אומטיטי, כי את האיטיות של פיקה קשה מאוד להסתיר והוא צריך עם זה הרבה עזרה, וככל שהניסיון של אומטיטי והשת"פ בין שניהם יעלה בעיקר פיקה ירוויח מזה.

אבל אלה צרות של עשירים.
הבעיה של הקבוצה עכשיו היא בעצם הבעיה של שנה הבאה ועוד שנתיים. מה עושים עם (או יותר נכון בלי) אינייסטה.
ובגלל זה חובה להביא את קוטיניו\וראטי (או אפילו להחזיר את תיאגו) כמה שיותר מהר כתרופה לשנה הבאה.

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

בעיני אלו שני צרכים שונים. קוטיניו צריך לבוא כקשר התקפי עם זיקה חזקה לשער (תייגו יושב על המשבצת הזו רק שהוא כובש פחות מקוטיניו. מזכיר יותר את אינייסטה). וראטי / סארי (מניס. כמעט סגרו איתו וחזרו בהם ברגע האחרון, חבל) הם קשרים שגדולתם בלחץ על היריב ואירגון המשחק במרכז המגרש.

מיכאל 5 בנובמבר 2017

קודם כל מעולה, תודה. כמה הערות:
1. יש תפוסה של כשבעים אלף מנויים לקמפ נואו שבאופן מפתיע לא עולה הרבה אבל יש רשחמת המתנה של כמה שהים. זה יוצר מצב שכאשר יורד גשם המנויים פחות ששים להגיע, ונובמבר הוא חודש חלש לתיירים שקונים כרטיסים בקופות או ממנויים (מה שנקרא אצלנו חבילות למשחק-מאתרים מנויים ורוכשים מהם כרטיסים.
2.לגבי פיקה: קודם כל הוא מהיר כשהוא רוצה. בשל מעמדו בקבוצה ובמועדון הוא מרגיש לי כבר כמה שנים כמו עובד מדינה או מי שקיבל קביעות באוני'. אין לו את הצורך להתייעל כי הכסא לו בוער לו ואין לו את פויול שירביץ בו מחויבות.
3. לגבי סוארז, זה יגיע כמו הקטשופ של ואן ניסטלרוי.

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

תודה רבה, החכמתי! נובמבר חלש אני מנחש כי אנשים קונים פחות כחלק מההכנות לחגיגות הקניות שנפתחות באיזור הבלאק פריידי עד הכריסמס?

לגבי פיקה, כן, זה ניראה ככה. טכנית אני מעריך את היכולות שלו ומבחינת מהירות כבר יצא לי לראות אותו מתמודד עם חלוצים מהירים מאוד באמצעות תיקולים חכמים וארוכים, מיקום והבנה של המשחק.

מיכאל 6 בנובמבר 2017

נובמבר חלש תיירותית כי כבר מתחילה השנה אני מניח. דווקא בספרד ואולי בעוד מקומות באירופה הקניות לא נעשות לקראת הכריסמס אלא אחריו. בכל מקרה מעריך את הסבלנות שיש לך לענות לכל תגובה

אופיר ממן 7 בנובמבר 2017

אני עובד ליד מחשב אז בעיקרון מדפדף לפה פעמיים שלוש ביום בכיף, זה המקום שלנו לדבר בו :)

אני. 5 בנובמבר 2017

אז בלי פיסבוק מצאתי לבד את הבלוג;)
קראתי ונהנתי כמו תמיד.
אתה גאון והסכמתי עם כל מה שכתבת לגבי אלקאסר ולצערי עם הכאב גם לגבי סוארז.
אינשלה כבר יגיע משחק שימלא לנו את כל הלב בגאווה!

אופיר ממן 7 בנובמבר 2017

תודה רבה, ואני סקרן מאוד לדעת מי את/ה?

אהוד 6 בנובמבר 2017

"מדהים#1 – שהקבוצה עם הפתיחה הטובה בתולדות המועדון עדיין לא נתנה אפילו משחק אחד שלם לזכור אותו"

הגדרה הכי מדוייקת לעונה הזו עד עכשיו

טרנטה 6 בנובמבר 2017

שומרים לביקור בברנבאו :)

אייל קורן 6 בנובמבר 2017

כרגיל. הנאה צרופה לקרוא אותך אופיר

אופיר ממן 7 בנובמבר 2017

תודה רבה אייל. תתארח פה עוד!

ק. 6 בנובמבר 2017

מעולה.
לצערי לא ראיתי את רב המשחק.
מהתקציר ומפתיחת המשחק נראה שרקאטיץ' באמת היה מצוין , פעיל, יעיל ומדוייק התקפית – זה היה די צפוי שעם דעיכת החמצון הוא יחזור לעצמו.
הבנתי גם שסביליה היו טובים מאוד, טוב שיודעים לצאת עם נקודות ממשחקים כאלה.
לגבי אלקאסר, כמובן שיצא טוב, והפתרון שאתה מציע נראה לי גם, אבל זו די חוכמה בדיעבד, כי עד עכשיו הוא לא היה קרוב להגדרה של מריח שערים ובמראה עיניים היה מסורבל ולא יעיל רב הזמן ששיחק (למרות שאהבתי אותו בולנסיה). המספרים שהבאת כוללים גם הרבה משחקי גביע. מה שכן, חלק מהמשחקים היה בכנף ושם באמת לא משהו.

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

10-15 הדקות הראשונות שלנו היו מדהימות בכל קנה מידה וזה גרם לסביליה לרעידות קשות ברגליים לאורך המחצית הראשונה. במחצית השנייה הם באמת השתפרו והניעו כדור טוב יותר.
לגבי אלקאסר – אני מבין למה אתה מתכוון אבל כתבתי שאין אוהד בארסה שחותם על כך שהוא רכש טוב, כולל אותי… ולכן גם כתבתי שהרעיון לתת לו הזדמנות לפתוח נכון גם בשבילו אבל אפילו יותר בשביל סוארז.
אם המספרים כוללים משחקי גביע זה כי שם הוא הרי פתח.
דבר אחרון – לא מקנא בספר של ראקיטיצ' אם הוא נופל לך לידיים.

ק. 6 בנובמבר 2017

מסכים עם המסקנה, בטוח אחרי שבת, רק אומר שבליגה הוא לא היה משהו, ככה שהמספרים לא צועקים "איך לא קיבל עוד הזדמנויות" (סטייל מוראטה-בנזמה שנה שעברה)

אלון 6 בנובמבר 2017

קורא הדוק של פוסטים על בארסה (בספורטאנטר, בארסה מאניה, טוויטר וכו') -> אתה מהטובים ביותר.

תודה רבה

אופיר ממן 6 בנובמבר 2017

לא יפה להכניס אותי ככה לסטרס לקראת הפוסט הבא ;)
תודה רבה אלון. כיף לשמוע

Comments closed