המינוח המקובל והמפורסם לתיאור תורת האבולוציה הוא 'החזק שורד' אלא שמקופלת פה טעות קרדינלית בהבנת המושג והתורה כולה (תשאלו את הדינוזאורים, הם התעקשו על הפרשנות הזו).  זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר.  ואם אתם לא מקבלים את הפרשנות הזו, פשוט תנו לי להכניס את זה למרכאות: " זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר" (צ'רלס דרווין).  המינוח הנכון: הסתגלן שורד.

*
אחד הנבלים הגדולים בתולדות הקולנוע הוא רוג'ר קינט (החשוד המידי) המגולם על ידי קווין ספייסי (כנראה נבל מוצלח מאוד בזכות עצמו). האנשים ה'מסוכנים' (וגם לעיתים רבות המוצלחים) ביותר הם הפרגמטיים, הפועלים ממניעים קרים, יודעים לאבחן ולנתח את המציאות בצורה קרה ולבחור בפיתרון התועלתני ביותר.  אנו מעריצים את הכישרון הבניוני והברקוביצ'י אבל אני מהמר שאם נהיה כנים נודה שבחיים שלנו היינו מעדיפים להיות הזהבים, התועלתנים שיודעים לשים כדור ברשת ולבחור להיות מולטי מיליונרים בסין.

*
וזה היתרון של בארסה העונה. בניגוד גמור לדי.אנ.איי הקרוייפי ואחרי תהליך שהחל מסוף תקופת פפ, בארסה של וולורדה היא היום קבוצה פרגמטית לחלוטין. לא צינית, זו לא חברת ההסעות של מוריניו, היא לא באה להרוג משחק, היא פשוט מתאימה עצמה למצב ללא אגו ובוחרת את הבחירות הנכונות על מנת לקחת את הנקודות. ללגנס יש מרכז שדה חזק ומערך שמתכווץ? נשחק על כדורים ארוכים. נכבוש בדחיקה, בריבאונד, בעזרת השם או השוער, או הבלם, הנקודה המרכזית היא שלוש נקודות.  אחוזי דיוק במסירות? נשאיר את זה למשחק הבא, או לסיטי.
*
זה לא שובה עין, הסגל שלנו – כמו החורף בישראל – יש שמועות שקיים, וגם אם הן נכונות זה נורא קצר. אבל הפרגמטיסט נושא עיניו אל העתיד (ההורוסקופ אומר שינואר הוא זמן טוב לרכש) ועובד עם מה שיש לו בהווה. לכל מי שלא הבין ועדיין מחפש את טביעת האצבע המקצועית של וולורדה: פרגמטיזם קטלני זה לא תרגום גרוע לסרט הוליוודי. בנינו לבין הטבלה, בתנאים שנוצרו נכון לעכשיו – הכל עשר.

עקבים: #מסי כלכך מסי שהוא מבשל גם מתוך הסייסטה שתפס אתמול.   #סמדו כרגע קרבן של השיטה, מאייש את הקו לבד וכשהבידודים עליו טובים (כמו אתמול) ושחקנים לא מייצרים לו שטח או קוי מסירה טבעי שיאבד. כרגע לא שותף לביקורת עליו. #אומטיטי גדול אבל מייצר כמעט כל משחק טעות אחת מסוכנת מאוד.  #פיקה בחוץ, מסצ' בחוץ סרג'י בחוץ, וזה כמו לפתוח פריזר באמצע מאנצ' ולמצוא פיתה מכוסה קרח. תכניסו בבקשה אחד ורמאלן למיקרו ותפעילו על הפשרה וחימום #במחזור האחרון סוארז נשלח על ידי לספסל.  אני עומד מאחורי דברי והשבוע אמליץ לוולורדה לא ללחוץ על ההנהלה לגבי רכש בינואר, ואם אפשר בעיקר לא לגבי קוטיניו ואריקסן. תודה.

 

בלוגרנה (12) - מחזור 11
1-1