פרגמטיזם קטלני

בניגוד גמור לדי.אנ.איי הקרוייפי ואחרי תקופת פפ, בארסה של וולורדה היא היום קבוצה פרגמטית לחלוטין

המינוח המקובל והמפורסם לתיאור תורת האבולוציה הוא 'החזק שורד' אלא שמקופלת פה טעות קרדינלית בהבנת המושג והתורה כולה (תשאלו את הדינוזאורים, הם התעקשו על הפרשנות הזו).  זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר.  ואם אתם לא מקבלים את הפרשנות הזו, פשוט תנו לי להכניס את זה למרכאות: " זה לא החזק ביותר ששורד, גם לא האינטליגנטי ביותר. שורד הוא מי שיודע להתאים את עצמו לשינויים בצורה הטובה ביותר" (צ'רלס דרווין).  המינוח הנכון: הסתגלן שורד.

*
אחד הנבלים הגדולים בתולדות הקולנוע הוא רוג'ר קינט (החשוד המידי) המגולם על ידי קווין ספייסי (כנראה נבל מוצלח מאוד בזכות עצמו). האנשים ה'מסוכנים' (וגם לעיתים רבות המוצלחים) ביותר הם הפרגמטיים, הפועלים ממניעים קרים, יודעים לאבחן ולנתח את המציאות בצורה קרה ולבחור בפיתרון התועלתני ביותר.  אנו מעריצים את הכישרון הבניוני והברקוביצ'י אבל אני מהמר שאם נהיה כנים נודה שבחיים שלנו היינו מעדיפים להיות הזהבים, התועלתנים שיודעים לשים כדור ברשת ולבחור להיות מולטי מיליונרים בסין.

*
וזה היתרון של בארסה העונה. בניגוד גמור לדי.אנ.איי הקרוייפי ואחרי תהליך שהחל מסוף תקופת פפ, בארסה של וולורדה היא היום קבוצה פרגמטית לחלוטין. לא צינית, זו לא חברת ההסעות של מוריניו, היא לא באה להרוג משחק, היא פשוט מתאימה עצמה למצב ללא אגו ובוחרת את הבחירות הנכונות על מנת לקחת את הנקודות. ללגנס יש מרכז שדה חזק ומערך שמתכווץ? נשחק על כדורים ארוכים. נכבוש בדחיקה, בריבאונד, בעזרת השם או השוער, או הבלם, הנקודה המרכזית היא שלוש נקודות.  אחוזי דיוק במסירות? נשאיר את זה למשחק הבא, או לסיטי.
*
זה לא שובה עין, הסגל שלנו – כמו החורף בישראל – יש שמועות שקיים, וגם אם הן נכונות זה נורא קצר. אבל הפרגמטיסט נושא עיניו אל העתיד (ההורוסקופ אומר שינואר הוא זמן טוב לרכש) ועובד עם מה שיש לו בהווה. לכל מי שלא הבין ועדיין מחפש את טביעת האצבע המקצועית של וולורדה: פרגמטיזם קטלני זה לא תרגום גרוע לסרט הוליוודי. בנינו לבין הטבלה, בתנאים שנוצרו נכון לעכשיו – הכל עשר.

עקבים: #מסי כלכך מסי שהוא מבשל גם מתוך הסייסטה שתפס אתמול.   #סמדו כרגע קרבן של השיטה, מאייש את הקו לבד וכשהבידודים עליו טובים (כמו אתמול) ושחקנים לא מייצרים לו שטח או קוי מסירה טבעי שיאבד. כרגע לא שותף לביקורת עליו. #אומטיטי גדול אבל מייצר כמעט כל משחק טעות אחת מסוכנת מאוד.  #פיקה בחוץ, מסצ' בחוץ סרג'י בחוץ, וזה כמו לפתוח פריזר באמצע מאנצ' ולמצוא פיתה מכוסה קרח. תכניסו בבקשה אחד ורמאלן למיקרו ותפעילו על הפשרה וחימום #במחזור האחרון סוארז נשלח על ידי לספסל.  אני עומד מאחורי דברי והשבוע אמליץ לוולורדה לא ללחוץ על ההנהלה לגבי רכש בינואר, ואם אפשר בעיקר לא לגבי קוטיניו ואריקסן. תודה.

 

המטרה: זכייה בדה-בראקט 2018
אדינבורו, ברצלונה

136 Comments

מיכאל 19 בנובמבר 2017

מעולה, תודה. בניגוד גמור לקבוצות האידאולוגיות של פפ, וונגר שהודו שלעיתים לא צפו ובטח לא הכינו עצמן לקבצות נגדן שיחקו אלא דגלו בכדורגל האסתטי. וולורדה מפתיע לטובה. חמסה, שום, נעליים הפוכות ודלתות ארון סגורות.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

צודק לגמרי. פפ עדיין כזה, הוא פשוט משחק עם שחקנים מושלמים לשיטה שלו. אני באמת סקרן לראות את סיטי מול קבוצות חזקות בשלבים המתקדמים של האלופות.

טרנטה 19 בנובמבר 2017

כרגע הם ההצגה הטובה באירופה וכולי תקווה שאלוהי ההגרלות ישלח אותם לפרק את ריאל בשמינית (בתנאי שטוטנהאם לא יפשלו).
לצערי סביר שריאל דווקא יקבלו בשיקטש או בסגנון ואנחנו נקבל באיירן.

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

אוף זה מצחיק ונכון

ק. 20 בנובמבר 2017

ריאל בשיקטש לגמרי מכתוב

הראל 19 בנובמבר 2017

כרגע זה נראה בסדר, לאורך זמן יהיה לנו קשה לראות את ברצלונה רק יעילה. מסתמן שלראשונה נזכה באליפות כשלריאל יש קבוצה טובה יותר. זה כל כך הרבה פעמים היה הפוך שמותר פעם אחת, רק שלא נתרגל.

ק. 19 בנובמבר 2017

ב15 שנים האחרונות זה קרה רק פעמיים – באליפות של קאפלו ב-2007 ובשל מוריניו ב-2012. בשתי האליפויות האחרות של ריאל בתקופה הם היו טובים יותר.
אבל כן, יהיה נחמד פעם ראשונה הפוך…

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

כולנו מחכים לרכש ולחזרת הפצועים… חוץ מזה הכל טוב ויפה רק שריאל פשוט לא טובה יותר (וגם שנה שעברה לא הייתה)

גילי פלג 19 בנובמבר 2017

הקרב על האליפות רחוק מאד מלהיות מוכרע. אפילו לא הייתי מעז לומר ״מסתמן״. מחזור 12 זו עדיין היישורת הראשונה, יש עוד 78 נקודות בקופה. עבור קבוצה מבהילה כמו ריאל, הגם שפתחו בגמגום, זה לחלוטין לא פער בלתי מחיק, מה עוד שהסגל הקצר של ברצלונה לא יחזיק כך מעמד עד הסוף ( אלא אם יהיה חיזוק משמעותי ומדויק בינואר ). ברצלונה פתחו בספרינט, אבל התחרות רק החלה.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

הוא לחלוטין רחוק מלהיות מוכרע (למרות שאין תקדים לחזרה מ10 נק' בלה ליגה) אבל ריאל מפחידה על הנייר וההגנה שלה מאוד חדירה (הכל היה שם כבר בשנה שעברה). הסגל של ברצלונה באמת קצר, נחכה לחוזרים מפציעות ולינואר.

סוס זקן 19 בנובמבר 2017

חדירה כבר מזמן לא בריאל (סליחה, לא התאפקתי. מבטיח שלא יקרה שוב).

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

סלאח-תי כדבריך

גיל שלי 19 בנובמבר 2017

הפרגמטיזם שולט בברסה מאז תקופת לואיס אנריקה, ראו את זה הכי טוב ברמונטדה מול פאריס סן ז'רמן.
יש מצב לדעתך שבוסקטס יחליף את פיקה בעמדת הבלם מול ולנסיה?

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

אכן מסוף תקופת פפ (שהסתיימה מעשית כשהעוזר שלו נפטר). במכוון לא ציינתי את אנריקה מכיוון שהוא אמנם ניסה אבל בניגוד לוולורדה לא הצליח באמת להטמיע את הפרגמטיזם משתי סיבות:
א. הסגל היה יותר טוב לכן לא באמת ניתן לו המנדט לכך
ב. האופי המחורבן שלו.
וולורדה כניראה לא מייצר אנטגוניזם, והאמת שהסגל שלו מחייב אותו להיות פרגמטיסט (וזה עדיין נהדר שהוא מצליח בכך). אם הוא היה מנסה לזהור עם סגל כזה הוא היה מתרסק.

חשבתי על בוסקטס בתור בלם למשחק הזה, מבחינת אינטלגנציה ויכולת הוא המחליף המושלם לשם, הבעיה היא המהירות ומול הסילונים של ולנסיה כגון זאזא וגדש זו יכולה להיות בעיה עצומה. מעניין במה יבחר המאמן.

גיל שלי 19 בנובמבר 2017

מסכים לגבי לואיס אנריקה.
לגבי בוסקטס, היתרון הגדול של לשים אותו בלם זה שהקשרים יהיו ראקיטיץ' ופאוליניו, וזה לא שפיקה הוא מטוס סילון

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

החיסרון הוא כמובן שאתה מפסיד אותו באמצע… ראקיטיצ' ופאוליניו יהיו טובים הגנתית, בתנאי שפאוליניו ישחק באופן אחראי (לא בטוח בכלל) אבל אתה מוותר על מרכז שדה יצירתי. נכון, פיקה בשתי העונות האחרונות באמת נחלש מבחינת מהירות.
שמע, ורמאלן שיחק שני משחקים מלאים בבלגיה, אני לא יודע איך הוא נראה באימונים אז אני לגמרי סומך על בחירת המאמן. קשה לי להאמין שהוא יוכל לוותר על בוסקטס באמצע למשחק שלם.

טרנטה 20 בנובמבר 2017

הופתעתי לגלות שורמאלן עדיין שחקן בארסה. חשבתי שמכרו אותו בתור חלקי חילוף.

אופיר מ 20 בנובמבר 2017

לא היו קונים ביד 2.. שוקלים לפרסם ב'אגורה'

ארז 19 בנובמבר 2017

אופיר,
מבחינתי עד שאין סופרלטיב של אחיה מדמון הפוסט לא פורסם, ולכן אני מנוע מללהגיב.
נזדיין בסבלנות.
:)

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

צחקתי לגמרי אחי :) אם כך אני מקווה שהוא יגיב בקרוב!

ארז 19 בנובמבר 2017

הוא הגיב! :)
אחלה פוסט.
גם בתחושה שלי התועלתנות הקיצונית לא מתיישבת עם האתוס של המועדון. מוזר לראות את זה. אני זוכר עונות רבות שבהן התחושה ששודרה הייתה שעדיף למות יפה מלחיות מכוער.

כלום לא גמור אבל אם בארסה מנצחת את ולנסיה וריאל (ביקרה כבר אצל אתלטיקו) זה אמור להיות גמור, או שבארסה הזאת תיזכר כלוזרית הסטורית.

אגב, לגבי האבולוציה, למיטב זכרוני זאת הטייה שבני האדם עושים כשהם באים להסביר אותה.
למיטב זכרוני, מוטציה שחלה במין/זן מסוים יוצרת שוני מהדורות הקודמים, ואם מדובר במוטציה "משדרגת" (נניח, מגבירת עוצמה או שרידות) – מן הסתם הדור הקודם נכחד בידי החדש. ההתאמה היא גנטית-פסיבית ולא רצונית-אקטיבית, ובהקשר הזה יש לקרוא את הדברים של דארווין.
כשיש התערבות מלאכותית ניתן באופן מכוון לייצר יתרון שכזה (מעבדה; זיווג עבדים גבוהים וחסונים; זוועות נוספות), אבל זה כבר כמובן לא נחשב ל"אבולוציה".

אחיה מדמון 19 בנובמבר 2017

אחלה ארז!

אופיר מ 20 בנובמבר 2017

לגמרי אחלה :) העשרת את הבלוג

cookie-monste 19 בנובמבר 2017

אוקי
אבל למה סוארז לספסל? (לא שאני רואה ברצלונה אפילו בתקצירים אבל בליברפול לא היינו שולחים אותו לשום מקום אפילו בצחוק )

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

השורה הזאת נכתבה בהומור עצמי. בסיום המחזור הקודם הצעתי לוולורדה לספסל אותו לא כעונש אלא לטובתו האישית, כי היה ניראה שהוא קורס תחת הלחץ לשבור את הבצורת.

כמובן אפשר לראות למה שווה ההצעה שלי, ולכן אני מציע לוולורדה לא לרכוש אף אחד מקוטיניו או אריקסון שממש דרושים לנו למרכז השדה.

ק. 20 בנובמבר 2017

דווקא ההמלצה שלך לא הייתה מופרכת, כי מה שהוא היה צריך זה מנוחה והחלמה מהפציעה של תחילת עונה (שחזר ממנה מוקדם מדי למשחקים המכריעים של הנבחרת). ובפגרת הנבחרות הוא באמת נח…
(יכול להיות שיצא לי אזכור חיובי של פגרת הנבחרות????)

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

יכול להיות, אבל בוא נוודא שזה לא עוזב את גבולות הבלוג לעולם!

יואב 19 בנובמבר 2017

ואולי זאת רק תקופה פרגמטית? בלה מאסיה עדיין דוגלים באותן עקרונות, לא?(שואל מחוסר ידע).

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

יותר משאני חושב שאתה צודק, אני מקווה שאתה צודק. הבעיה לדעתי בהנהלה שהיא לא רק פרגמטית (מצויין להנהלה) אלא צינית, אופורטוניסטית וגם לא מאוד מקצועית לצערי.
בסופו של דבר הדי.אנ.איי הוא 'יותר ממועדון' גם בסימבוליות הלאומית והערכית אבל גם על הדשא. מאמין שעוד נחזור לראות קסמים בקמפ נואו.

ק. 20 בנובמבר 2017

אני מסכים איתך על הפרגמטיזם, אבל "בגידה" בערכי המועדון תהיה שהוא יפסיק לשחק התקפי ויוזם ויסתפק בכל משחק בלהתגונן ולשחק על תוצאה כשמובילים, או מתישהוא ישחק על תיקו. ראיתי לצערי רק את התקציר, אבל נראה בבירור סביב הדקה ה90 המשיכו לנסות ולכבוש את השלישי.

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

לכן פרגמטיזם ולא בגידה :) כמו שכתבתי, (עדיין) לא מנסים כאן להרוג את המשחק.

אדם 20 בנובמבר 2017

פפ בשנתו האחרונה לגמרי ניסה להרוס את המשחק. וגם די הצליח. לעומת זאת, מה שהוא עושה השנה בסיטי מציב אותו במדרגה אחת מעל כולם, לא חשבתי שהוא מסוגל לשחק כל כך ישיר

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

הוא מתאים את השיטה לליגה. שמע, עוד בבארסה (וגם בבאיירן) הוא ידע להביא את השחקנים לצד שלו ולהנחיל להם את הערכים שלו במובהק. היכן שנכשל באופן יחסי בבארסה (וחיפה על זה עם אחד הסגלים הטובים בכל הזמנים ואולי הטוב ביותר) וכשל באופן מובהק יותר בבאיירן הוא התאמת הרכש לשיטה. צריך לתת לו קרדיט על השדרוג של בחירת רכש נכונה והבנה של מי השחקנים המתאימים לשיטה שלו.

אדם 20 בנובמבר 2017

זו נקודה מעניינת אבל לא עליה דיברתי. יש הבדל משמעותי בשיטה שלו בסיטי למה שהוא שיחק בברצלונה ובבאיירן וזה מאוד מרשים השינוי הזה.

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

אל הנקודה שלך התייחסתי במשפט הראשון – "מתאים את השיטה לליגה". הליגה האנגלית הרבה יותר ישירה ולכן, מסיבות שונות, הוא עדכן ושכלל את השיטה.

ק. 20 בנובמבר 2017

לא מסכים אדם. מתבלבלים עם הכדורגל של נבחרת ספרד באותה תקופה – טיקי טאקה עם עוד קשר אחורי על חשבון מסי באמת נראה לא ישיר. בארסה של פפ גם בשנתו האחרונה היתה שילוב של הנעת כדור בנגיעה עם חיתוכים בלתי פוסקים לעומק ומגינים על הפחנה של הרחבה. זה שצ'לסי העיפו אותם בחצי עם הפרש הזדמנויות 5-47 בשני המשחקים וריאל לקחו אליפות כי היו חדים ולא עשו כמו בארסה סדרת תיקו 2 של הפקרות הגנתית בחלק הראשון של העונה, לא הופך את זה לאחזקת כדור ללא תכלית

אדם 20 בנובמבר 2017

להרוס=להרוג

אחיה מדמון 19 בנובמבר 2017

אלוף! אחיקר! אני אמנם יכול להיות מבסוט שבארסה עושה את העבודה כמו שצריך ולוקחת תנקודות שלה. אמנם בליגה אנחנו מצויינים,אבל אני לא חושב שבסגנון משחק כזה אנחנו נצליח בליגת האלופות! חייב שינוי! אם זה בהחזקת כדור, אם זה במסירות קצרות, אם זה להפעיל את האגפים ובמיוחד את ג'ורדי שהוא בכושר שיא!
מחכה ליובנטוס בקוצר רוח אולי שם הפרעוש יתחיל לרוץ
אחלה אופיר ויסקה❤

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

ג'ורדי באמת מדהים! כניראה אחד הבודדים במועדון שמקווה שניימאר לא יחזור :)

איציק 19 בנובמבר 2017

ניימאר לא סגור בריאל לעונה הבאה?

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

וזה אומר רונאלדו לצ'לסי (אומרים שהוא התאהב בלונדון)

איציק 19 בנובמבר 2017

גם ארסנל בלונדון… רונאלדו וונגר אני רואה סיפור אהבה.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

הכל עובדות: בזמנו הוא כעס שאוזיל עוזב..

רומן 19 בנובמבר 2017

שמע, אני חייב להגיד שלמרות שאני שונא את ברסה ממש ומזלזל בדבר הזה שנקרא לה ליגה, אתה אחד הכותבים המגניבים ואני ממש נהנה לקרוא את מה שאתה כותב, ואפילו הרבה בזכותך תפסתי את עצמי רואה משחקים מספרד.
קיצר, תמשיך כך

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

רומן תיזהר שלא תתאהב לנו בלה ליגה פתאום הבנת? הכדורגל האנגלי לא מוכן לאבד אותך.. ;) תודה חבר

רומן 19 בנובמבר 2017

שמע אתמול אחרי יוניטד ניקאסל, השכבתי את הילדים, ראיתי בהקלטה את התקציר הארוך של הדרבי של לונדון מה שבדיוק הוביל אותי לאיזור בדקה ה30 בדרבי של מדריד, דקה 55 כבר ישנתי כמו תינוק על הספה. כדורגל שפשוט לא זז לשום מקום, כל פעם ששני שחקנים עולים לכדור גובה אתה מתפלל שמישהו בטעות לא ישים מרפק קטן לשני בעליה, אחרת עכשיו זה 5 דקות של שכיבה, התפתלויות מכאבים, בכי, מהי, ריב של "תחזיקו אותי למה אני אפרק אותו" עוד קצת בכי לשופט ובסוף חיבוק ונשיקה. וכל זה חוזר אחת ל 5-10 דקות. זה ממש מתסכל לצפות בזה למרות שיש על המגרש שחקנים שאני מאוהב בהם כמו לוקה מודריץ' הגדול(הפליימייקר ההכי גדול מאז אייל ברקוביץ' :-))

משה 19 בנובמבר 2017

רומן,
מסכים איתך בכל מילה.
סביר להניח שאחרי שנרדמת עדיין שכבת פחות זמן משחקן ממוצע של אתלטיקו.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

באמת משחק מזעזע. אמוציות בשילוב חשיבות המשחק (הפער של שתיהן) ועונה לא משהו של שתי הקבוצות. אבל אני מגיב לך עכשיו בדקה ה42 של אספניול – ולנסיה, משחק נהדר (אספניול במיוחד)

רומן 19 בנובמבר 2017

זו הבעיה המרכזית בלה ליגה, שיש יותר מדי אמוציות וכל משחק "חשוב" מדי. באנגליה יש את ההרגשה הזאת של משחקים עם החבר'ה – יאללה באנו, נלחמנו, רצנו הזענו נהנינו, נפגש שוב עוד כמה ימים

ניינר / ווריור 19 בנובמבר 2017

מצדיע לוולוורדה על מה שהוא מוציא מהסגל המצומק הזה. רק בחיאת, עזוב את אריקסן בשקט

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

שחקן מדהים, דבר עם קלופ ונתפשר על קוטיניו.

ניינר/ווריור 19 בנובמבר 2017

מעדיף שיישאר בספרס שלי, המקום המושלם עבורו. מצד שני אני ממש לא מתלהב מקוטיניו

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

הוא לא המחליף המושלם לאינייסטה אבל אף אחד לא.. לדעתי אריקסן הכי מתאים וקוטיניו יוסיף מימד פנטזיסטי והתקפי. אבל אם לא הם, מי לדעתך מתאים?

ניינר/ווריור 19 בנובמבר 2017

אריקסן תפור על ברצלונה אבל כאמור אני מקווה שיישאר בספרס. הייתי מביא את לאמאר לפני קוטיניו אבל הכי אני רוצה לראות כבר את דמבלה על המגרש.

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

אוי איך שכחתי ממנו… אחד השחקנים שהתחננתי בפני ההנהלה שיגיע והחברים שאכלתי להם את הראש יגיעו. מת על הכדורגל שלו.

איציק 19 בנובמבר 2017

לא רואה את ברסה וגם לא את ריאל. רק לא הבנתי את דוגמאת הפרגמטיזם לגבי זהבי מול בניון וברקוביץ'. אם הפרגמטיזם הוא הכי הרבה כסף, אז כנראה כן, ואולי היה מצליח יותר בענף אחר. אם הפרגמטיזם זו קריירת משחק, איפה הוא ואיפה הם. הם עשו קריירה הרבה יותר מרשימה ממנו ולדבר על שערים בליגה הסינית זה נחמד אבל אני מהמר שבפרמייר ליג הוא היה משחק הרבה פחות מחמד ובטח שמבקיע הרבה פחות ממנו (ובטח משחק פחות מברקוביץ' ובניון). לכן לא ברורה לי הדוגמה.
לגבי פרגמטיות במשחק, היא בדרך כלל מופיעה כשאין לך כלים כדי לייצר יתרון בשיטה שלך אז אתה מתאים עצמך לסביבה. זה נכון שהסתגלן שורד, אך המטרה היא לא לשרוד אלה לזכות באליפות. עכו צריכה לשרוד, ברסה צריכה לזכות (וכנראה גם תזכה בספרד, אך האם זה יעבוד גם באירופה – השאלה לאלון מזרחי).

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

זה לא כזה משנה, כי בליגת האלופות רבים הם המקרים שבה הזוכה היא לא הקבוצה הטובה ביותר.
קצת מזל בהגרלה, קצת מזל בנוקאווט, התעלות רגעית, ואפשר לקחת את הטורניר.
זה יותר טורניר גביע מטורניר ליגה, ולכן אני לא חושב שאפשר לבנות אסטרטגיה גדולה בכל הנוגע בליגת האלופות.
גם אם עשית הכל מושלם, מספיקה טעות שופט קטנה, או טעות "לא מחויבת" בנוקאווט של אחד השחקנים ואתה בבית. אין איפה לתקן

איציק 19 בנובמבר 2017

זה מובן. השאלה למי הסיכוי גבוה יותר. לקבוצה שמודעת לכוחה ומשחקת בשיטה המתאימה לה תוך התחשבות מינימלית ביריבות, או כזו שכל משחק מתאימה עצמה לקבוצה היריבה. ב-2014 לבלאט הלך קלף משוגע. קשה לי להאמין שכשיטה יש לגישה זו יתרון. זה נראה יותר כפתרון של אין בררה.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

בלה ליגה זהבי לדעתי היה מצליח מאוד. השער הוא אותו השער בכל הליגות, וזה מה שזהבי יודע לעשות – לשים כדור ברשת. פרגמטיזם בעיני – היכולת לבחור בבחירות הנכונות ביותר בזמן נתון ע"פ שיקולים ענייניים.
אני לא השוותי בין הקריירות והכישורים שלהם, אני אמרתי שבבחירה אם למות עם האמת שלי כמו ברקו או למצות את הפוטנציאל הכלכלי שלי עד תום באופן ציני כמו זהבי, אני בוחר בזהבי. אולי אתה בוחר אחרת.
לגבי אירופה, כניראה נסיים במקום הראשון בבית ואז יחזרו הפצועים ויהיה ינואר, אבל חשוב לשמור את הראש על המותניים.

איציק 19 בנובמבר 2017

נדמה לי זהבי ניסה בלה ליגה ולא כל-כך הצליח. אין לא מהירות ואין לא עוצמה כדי להתמודד שם. אתה רואה את זה בנבחרת שמול קבוצות אירופאיות מהדרג השני והשלישי הוא מתקשה. מול דרג 4 ו-5 הוא תותח. יש אצלו גבול דק שמעבר לו הוא לא מתאים. אין לו כמעט מצב ביניים. או שהוא מאד מתאים או מאוד לא מתאים.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

שיחק בליגה האיטלקית, נפצע ולא הצליח להשתלב כשחזר. ברור שחסרות לו פיזיות ועוצמה אחרת הוא היה שחקן על, אבל אני באמת מאמין שעם קישור טכני ברמה גבוהה כמו שיש לרוב הקבוצות בלה ליגה, ועם חוש המיקום שלו, הוא היה מוצא את עצמו 2-3 פעמים במשחק במצב של גול. אבל כמובן, זה הכל בראש שלי וישאר שם.

איציק 19 בנובמבר 2017

ואי, איך התבלבלתי בין ספרד לאירופה :-( תודה.
עכשיו נשאר לסדר לו קבוצה כדי לבחון את התזות שלנו ;)

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

כשחושבים על זה – יש מצב שפיני זהבי ודודו דהאן בנו קריירה בנסיבות דומות?

איציק 19 בנובמבר 2017

דודו דהאן זה הבוס של עכו, לא?

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

גדול :)

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

רק תיקון… זהבי שיחק בסרייה א' ולא בלה ליגה.

לדעתי זהבי יש לו תפקיד ספציפי. להיות הגולר.
בין אם זה לשחק חלוץ, ובין אם זה קשר מצטרף.
חשוב אבל שהקבוצה תעבוד בשבילו. הוא לא עוד בורג בקבוצה, הוא חייב שהקבוצה תשחק בשבילו וסביבו.

הסיכויים שדבר כזה יקרה בליגה גדולה הוא אפסי כמובן, אבל לדעתי אם קבוצה בינונית-קטנה בליגה מכובדת באירופה הייתה בונה על זהבי כמו שמכבי בנתה עליו, אני חושב שהם היו יכולים להנות מלא מעט גולים שלו.

בלהיות סקורר (finishing במנג'ר) – זהבי לדעתי כן נמצא ברמה אירופאית, וברמה אירופאית אף גבוהה.
לא כל שחקן בעולם שם 30 שערים בישראל/סין למרות חולשת הליגות. וזה די מוכח עם כל הכוכבים שבסין.

איציק 19 בנובמבר 2017

נשאר רק שעכשיו אמיתי יעיר לי על סריה A במקום לה ליגה.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

בעיקרון לא מעו קבוצות עם סקורר גדול עובדת בשבילו. לוקאקו ביונייטד, קיין בטוטנהם, זלאטן בכל מקום כמעט. עכשיו נשאר רק לצלם מסך לזהבי, להראות לו ליד אלו שחקנים הזכרתי את שמו ולקוות לפרמייה. יש לו הרבה מהן לא?

רומן 19 בנובמבר 2017

גולר זה חאבייר צ'יצ'יריטו הרננדס, מייקל אואן, מירוסלב קלוזה ופיפו אינזגי, שים לב מה משותף לכולם, יציאה מהמקום קטלנית. זהבי ממש לא גולר, זה שהוא מבקיע הרבה בליגה למקומות עבודה לא עושה אותו גולר. זהבי במהות שלו אחלה קשר 50 50 עם ראיית משחק נפלאה ובעיטה נקיה ב2 הרגליים, סוג של למפארד הישראלי. להגיד שהוא גולר זה פשוט טעות

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

אני חושב שלא הבנת את הכוונה שלי.
כל מי שנתת אלה 9 קלאסיים.
גולר זה אחד שיודע לתת גולים.
אולי זה רק עניין של סמנטיקה אבל בכל זאת:
אינזאגי גולר, למפארד גם נחשב גולר מבחינתי, מולר בשיאו, זהבי נחשב גולר (לא משווה אותו לשאר אבל הוא נחשב גולר).
גולר=אחד שטוב בלשים גולים.
כל השמות שנתתי – אתה רוצה שהם יקבלו מצבים לגול.

אני לא מבין גם מה קשור שזהבי משחק ב"ליגה למקומות עבודה".
גולר זה דבר יחסי, גם בליגה למקומות עבודה (האמיתית) יש גולרים.

יואב 19 בנובמבר 2017

אופיר מ
ביג לייק.

איציק 19 בנובמבר 2017

רק שאלה, איזה הישג גדול יותר, של זהבי בסין או דבור, איפה שזה לא יהיה?

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

של ליאור דיין בגולסטאר…

איציק 19 בנובמבר 2017

מתחכם (ומתחמק), אהה…

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

או שלא נעים לך להודות שלא ראית גולסטאר ;)

איציק 19 בנובמבר 2017

לא ראיתי אפילו דקה, אבל ראיתי פרסום רחוב, וגם בכל מיני ערוצים של זה (כמו שאמר מי שאמר, קניתי את הספר אך טרם הספקתי לעיין בו). עדיין אחרי שאני מקבל שהוא טוב משניהם, מי עשה משני הזבלים את ההישג הגדול יותר?

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

למה זבלים?… מקצועית ההישג של דאבור ברדבול זלצבורג גדול יותר כניראה, פרגמטית הוא לא מדגדג את מיצוי ניצול ההזדמנויות של זהבי. מצד שני הוא צעיר ממנו אז לך תדע.

איציק 19 בנובמבר 2017

לא באמת זבלים, פשוט בהשוואה לכוכב שציינת – ליאור דיין.
האמת, מאד מעריך את דאבור ולא ברור לי למה הוא לא בנבחרת (לא שאיתו הינו עולים). מבחינתי אני, יש שלושה שחקנים שאני חושב שצריכים להיות קבוע בנבחרת, ואולי אף בהרכב, תומר חמד, ניר ביטון ומאנוס דאבור.

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

תפסיק לכתוב דברים שמאלצים אותי להסכים איתך זה לא בסדר.

איציק 19 בנובמבר 2017

מתנצל

אמיתי 19 בנובמבר 2017

איציק. שכחת אחד דור מיכה.
אופיר. תבדוק את עצמך. טובטוב

איציק 19 בנובמבר 2017

דור מיכה בטוח בהרכב, רק בפוסטים של דובינסקי.
לא כאן!!!

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

דור מיכה זה לא הצעיר השחום ההוא שבנו עליו כשחקן העתיד? הוא בסדר אבל לא אייאיי

אמיתי 19 בנובמבר 2017

הנבחרת מעולם לא הפסידה משחק גמר איתו

איציק 19 בנובמבר 2017

אז בפעם הבאה שהנבחרת תגיע למשחק גמר, נרכיב אותו.

אמיתי 19 בנובמבר 2017

כשברקו יהיה המאמן. קללל

Srtest - ארטסט 20 בנובמבר 2017

לא רואה זאת לא כך ולא כך. המשחק המשקף ביותר שראיתי של זהבי היה מול בלגיה בהפסד 1-0. הוא הגיע למצבים שלו מול קורטואה והוא היה בטוח שמשהו ייכנס ו… לא. למה? משום שבארץ הוא היה רגיל שאם הוא עושה הכל נכון ועושה את המהלכים שלו ומגיע למצבים – הם ייכנסו והנה הם לא נכנסו. משום שבליגה האנגלית באותו מצב של זהבי הוא עובד משחק שלם רק בשביל להגיע לאפשרות בעיטה.

איפה ההבדל טמון חוץ מלראות את המגבלות של זהבי? הוא טמון בכך שאם זהבי היה עושה את מה שהוא עושה בליגה כמו האנגלית הוא היה משתפר ויכול להיות, אולי, שהיה מגיע לנקודת המוצא של חמד ואולי אם הכל היה מסתדר היה עוד קצת. כמובן שהוא יכול להיות כלי מעניין בקבוצה שבה כל שחקן הוא איום וכמובן שבהשוואה מול הליגה האיטלקית גם "הם" לא יוצאים הכי טוב כפי שראינו ממש לאחרונה.

דונאדוני 20 בנובמבר 2017

מכל המשחקים זה המשקף?
מה עם באזל (יאן זומר)? ובוסניה (אנדנוביץ')? וליון (לוריס)?
אני רחוק מלהיות אוהד זהבי, אבל רבאק כמה הייטר אפשר להיות.
הייתי במשחק מול בלגיה, זהבי רק בעט מרחוק שם, לא היה אפילו בעיטה אחת מול שוער. אז דווקא שם להחליט שזה משקף?
וגם זה קורטואה, שוער מהטובים בעולם, גם מסי במונדיאל לא כבש מולו… סו וואט?
אז אם זהבי לא כבש מול קורטואה הוא לא ברמה.

לדעתי אגב זהבי טוב מחמד, וזאת למרות שהוא עושה קריירה פחות מרשימה ממנו.
אני גם חושב שאוגו יותר טוב מכיאל, אבל כיאל נותן קריירה יותר יפה… קורה.
אני גם חושב שוואקמה יותר טוב מקוואנקה, ואותו סיפור.
לא צריך תמיד להחליט ששחקן טוב יותר רק כי הוא בליגה יותר טובה, לפעמים זה עניין של הרבה פרמטרים ולא רק כמה טוב אתה (סוכן, מזל, כסף, מעמד, גיל וכו').

Srtest - ארטסט 20 בנובמבר 2017

וואו מה לעזאזל קראת?

Srtest - ארטסט 20 בנובמבר 2017

אה כנראה גם אני לא קראת נכון את התגובה שלך. אתה פאנבוי.

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

מסכים

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

תמיד ברסה התגאתה שהיא מנצחת ומפסידה באותה דרך.
לא שאני מתלונן על הניצחונות, אבל קצת מעצבן לראות את ברסה כסתם עוד קבוצה טובה.
איבדנו את הייחודיות שאני באמת מאמין שהייתה לנו.
אין שחקני בית, אין שיטה מיוחדת, אין צעירים… כל מה שהתגאנו בו כל כך לפני 5-10 שנים פתאום לא שווה כלום?
זאת הברסה הכי פחות מיוחדת מאז 2004… ועדיין מקום ראשון.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

בעיקרון מסכים עם כל מילה. אחת האמירות שלי בפוסט הקודם הייתה 'הסטטיסטיקה הכי טובה בכל הזמנים בלי משחק אחד לזכור'. אני פשוט בשלב שלא בא לי להתלונן. נשמור את זה להפסדים.

טרנטה 20 בנובמבר 2017

ממש לא מסכים.
נתחיל מזה שקבוצה שמסי משחק בה היא בטח לא "סתם קבוצה טובה".
דבר שני – יש צעירים. טר שטגן ואומטיטי למשל. גם שחקני בית יש – אמנם רובם כבר לא ילדים אבל פיקה, בוסקטס, אינייסטה, סרג'י רוברטו ומסי (ובטוח שכחתי מישהו) הם שחקני בית.
בעיני זו דווקא קבוצה מיוחדת. במיוחד כשחושבים על נקודת הפתיחה הנמוכה של העונה עם כל סיפור ניימאר וההפסדים הכואבים בסופר קופה. הצעירים העלו את רמתם, הותיקים מנהיגים ועל כולם מנצח אחד לאו מסי שסוחף את כולם אחריו בדרכו האלוהית.

אופיר מ 20 בנובמבר 2017

אבל בסופו של דבר להוציא מסי, לרוב זו לא קבוצה מיוחדת..מבחינת כדורגל.

טרנטה 21 בנובמבר 2017

שוב לא מסכים.
מה זה להוציא את מסי? הרי הוא בקבוצה…אבל חוץ ממנו יש פה עוד שחקנים היסטוריים ברמה עולמית כמו אינייסטה ומקומית כמו בוסטקס, פיקה ואלבה. נכון שעדיין לא ראינו איזו הצגה (שומרים לברנבאו) כפי שכבר אמרו כאן אבל מכאן ועד לפסול את הקבוצה הזאת המרחק רב מאד.

אופיר מ 21 בנובמבר 2017

במקום לציין שחקנים בוא נתייחס למשחק עצמו.. וחוץ מזה – היכן דובר או נרמז על לפסול את הקבוצה? כל הטורים והתגובות שלי אהבה לבארסה וגם הנוכחית. אין סתירה.

טרנטה 21 בנובמבר 2017

מקובל עלי. גם אנחנו פרגמטיסטים.

רומן 19 בנובמבר 2017

אגב, איזה שחקן פאוליניו אה? תענוג פשוט

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

שמע, אוהדי טוטנהאם צחקו עלינו כשהבאנו אותו, בנתיים 4 גולים, מסירות מפתח, חילוצים, פיזיות, עוצמה, כניסות לרחבה. כיף שבא.

גלעד בלום 19 בנובמבר 2017

אליפות לוקחים בימים שטופי שמש בלאגונס, עם משחק מבולגן במגרש צר כשמסי בקושי משפיע וסוארס תוקע שני גולים של אוכל נבלות ( לא הזיק שהמדרידאיות הקיזו דם אחת לשניה בתיקו אפס ). בשנה שעברה , עם ניימאר, היו נפילות ותיקואים במשחקי מוקש, השנה עדיין אין. גם טיקי טאקה אין, אבל יש את מסי, את טר שטגן, את אלבה הנפלא, ואת הראקיטיצ׳ים למיניהם, שחקני מרכז שדה שבעיקר לוחצים על היריב ומשיגים את הכדור, אלו עושים עבודה אפורה אבל קוראים להם אינייסטה ובוסקטס. ההתקפה של ברסה, גם בלי ניימאר, גם עם מסי רדום, עם לואיז סוארס ב״בצורת״, בלי שיטת משחק מוגדרת, עדיין שווה 3 גולים במשחק חוץ, אם מסצ׳רנו לא כשיר אז צריך דווקא חיזוק להגנה כי פיקה גם לא ילד.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

מדוייק. מדובר בקטלוניה על מתיאס דה ליכט מאייקס, העניין הוא שהוא ובכן.. ילד

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

שכחת את הבלם הטוב בעולם השנה… אומטיטי!
פשוט תענוג.. בקושי טועה, מחלץ, מוציא התקפות, שולט ביד רמה בהגנה. הכי אנדרייטד באירופה.
לדעתי הוא וטר שטגן שחקני העונה על שם ליאו מסי עד עכשיו.

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

אתה צריך לקרוא אותי אחורה :) אומטיטי הוא השחקן המפורגן ביותר על ידי העונה. מתענג עליו. אתמול היה לו מהלך שהשתלט באויר על כדור א-לה רונאלדיניו.

איציק 19 בנובמבר 2017

מה עם מיגל ויטור?

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

ב"ש לא משחררים

איציק 19 בנובמבר 2017

223 מיליון והוא משוחרר

אמיתי 19 בנובמבר 2017

תחזירו להם את קוואנקה. ככה תחסכו יותר

איציק 19 בנובמבר 2017

כשקוואנקה יבקיע את שער האליפות תחזור אלי עם המשפט הזה.

דונאדוני 19 בנובמבר 2017

האמת שפניתי לגלעד.
אותך (אופיר) קראתי כל העונה והתענגתי כמעט כמו שאתה על אומטיטי.

גלעד בלום 19 בנובמבר 2017

גם אומטיטי היה ילד כשהגיע…

אופיר מ 19 בנובמבר 2017

העניין הוא שדרוש חיזוק מיידי

ק. 20 בנובמבר 2017

מה עם מרלון מבארסה ב'? הושאל בסוף? שנתנו לו הזדמנות נראה לא רע (חוץ מזה שאפשר להתבלבל בינו לבין אומטיטי)

איציק 20 בנובמבר 2017

בארסה ב'? אתה מתכוון לריאל מדריד?

ק. 20 בנובמבר 2017

אם כבר היית אומר סיטי….

איציק 20 בנובמבר 2017

סיטי זה באירופה, לא בספרד.
תחשוב גם על ההשפלה לאוהדי ריאל להיקרא בארסה ב'.

אמיתי 20 בנובמבר 2017

כבר לא באירופה. בראקזיט..

איציק 20 בנובמבר 2017

לא באיחוד הארופאי התכונת.

אורי 19 בנובמבר 2017

נמאס כבר להחמיא לך על הבלוג אבל קבל שוב שאפו.
אני עדיין בחששות שלא נתקלנו באתגר משמעותי מלבד אתלטיקו ונקווה שהשבוע / חודש הקרוב לא יתפוצץ לנו בפנים.

הפער מריאל לא אומר הרבה, לפני שתי עונית כמעט שמטנו יתרון 15 במרץ, וגם זכורה לי אישית לרעה עונת 11/12. קנינו כמה חברים בתחילת העונה חבילה לקלאיסקו באפריל, בינואר היה כבר 10 לריאל והתבאסנו על החיים. מפה לשם הגענו לקלאסיקו בקאמפ נואו על כל הקופה במינוס 4. הגענו בפול פאוור למשחק רק כדי שרונאלדו ישקיט את כולנו.
ביציאה מהאיטצדיון הרגשנו כמו בלוויה של 100 אלף איש.

אופיר ממן 19 בנובמבר 2017

תודה. זוכר את הקלאסיקו העצוב הזה.. החודש הקרוב קריטי, אבל כמה טוב שיש לנו את הפריבילגיה לא להתרגש מפער 10 נק' :)

שמעון 20 בנובמבר 2017

הדבר היחיד שימנע אליפות של בארסה השנה זה פציעה של מסי. ההגנה של ריאל תמיד הייתה מביכה אבל השנה זה מגיע לשיאים חדשים

Srtest - ארטסט 20 בנובמבר 2017

אולי נהפוכו? הפרגמטיזם הוא כוח? לפעמים הקטע הוא לצמצם תיאוריה שלמה לכדי איזו ליבה שמתקיימת ועליה אפשר לבנות קבוצה שתעשה גם דברים אחרים. לא הייתי ממהר לחסל את הקישור משום שאין בו "פלאש". בזמנו היו כאלה שאמרו את אותו הדבר על צ'אבי שהוא פשוט יעיל – עד שפס הוליד פס ופתאום זו נראתה יצירה.

גלעד בלום 20 בנובמבר 2017

הטיקי טאקה של פפ היה קיצוני אבל אל תשכחו שהיה לו את צאבי, אינייסטה ובוסקטס בשיאם וגם את אלכסי סאנצ׳ס, אבל ראינו בשנים האחרונות שחיקה בשיטה כי פפ באמת תכנת את השחקנים לשחק לפי הנוסחה של קרויף-פוזשן בכל מחיר, שליטה מוחלטת במרכז השדה ובקצב המשחק, כמעט כמו משחק חצי מגרש בכדורסל. זה הצריך קומבינציות גאוניות ותיאום מושלם. הבעיה מתחילה כשסופגים ראשונים, כשההגנה חשופה כי יש רק 3 בלמים ויש חורים. יש גם בעיה מול בונקרים מוצלחים וחכמים דוגמת האיטלקיות או קבוצות מתוחכמות סטייל מוריניו.

היום ברסה, לראשונה בעידן מסי, משחקת כמו קבוצה נורמלית שמנסה למקסם את היתרונות שלה, ועכשיו אנחנו רואים מה קורה כשסתם בונים קבוצה סביב מסי בלי תיאוריות טיקי טאקה .( אותן תוצאות שהיו עם פפ בשיאו עד עכשיו העונה ) הלחץ על הכדור עדיין קיים, והמערך הבסיסי של 3-5-2, אבל יש אישור לבעוט מרחוק , ויש יותר מסירות ארוכות כי טיקי טאקה מול קבוצת תחתית שמצטופפת במגרש צר לא הכי יעיל. יש גולים מהרמות לראש!

היציאה למתפרצת עדיין קטלנית, הבלגן שהשלשה הקדמית מייצרת עדיין מניב מצבים ובעיקר יש את טר שטגן שמחפה על החורים של פיקה עם 2-3 הצלות ששוות נקודות. וכשצריך לשמור על הכדור ביתרון שער או אפשר לסמוך על החברים שיהרגו את המשחק, הטיקי טאקה עדיין בדי אן איי רק ששומרים אותו לקלאסיקו כשיצטרכו לשמור על יתרון 1-0 בדקה השבעים בבירנבאו, . אבל אני ודה שקצת מוזר לראות קבוצה של ברסה שאשכרה משחקת מכוער במודע על תוצאה

וודר 20 בנובמבר 2017

זה ממש לא אותן תוצאות כמו בעידן פפ. לא שאני מתלונן כי אני מבין את השינוי שהקבוצה עברה.
אבל זה ממש לא אותו לחץ על הכדור בחצי המגרש של היריב כמו בגול ההוא בקלאסיקו המפורסם 6-2 עם החטיפה של צאבי לגול של מסי. וזו גם לא אותה קבוצה שהורגת את המשחק כבר בחצי שעה הראשונה עם 3 -4 גולים.
הקבוצה הזו יעילה ועושה מה שהיא צריכה לעשות כדי לנצח עם הכלים שיש לה ביחד עם הנבדקות של מסי כמובן.
ואת זה וולורדה עושה מעולה.

ניק 20 בנובמבר 2017

1. מצטרף למחמאות על רמת הכתיבה המעולה!
2. כדי להמחיש מה עובר על הליגה העונה צריך לראות את הנתון הבא: פאוליניו כבש את אותה כמות שערי ליגה כמו גריזמן, רונלדו ובנזמה ביחד – 4 שערים (בחמישית מהדקות המצטברות) .
3. למרות שהתייחסת אליו בפוסט ואתה לא מסכים אבל אני כן חושב שזה נשמע (או נקרא, בקושי יצא לי לראות את ברסה השנה) כמו קבוצה קלאסית של מוריניו – יעילה ובאה לעשות את העבודה בלי יותר מדי חוכמות ברקע.

אמיתי 20 בנובמבר 2017

צפה פגיעה רצינית מק. ובכלל על 3..
ולא כל מה שיעיל ופרגמטי זה מוריניו

ק. 20 בנובמבר 2017

אמיתי, בגלל שביקשת יפה…
בארסה השנה לא רוקדת ושוטפת רב הזמן (למרות שזה קורה לפעמים שהכדור מגיע למסי), אבל היא לוחצת גבוה ומרוויחה כדורים מהר, יוזמת ותוקפת, מנסה להבקיע עוד אחד אחרי שכובשת, לא משחקת על תיקו. "באה לעשות את העבודה בלי חוכמות ברקע" אולי יכול להיות נכון אבל סוג העבודה והסגנון קצת שונים…

אמיתי 20 בנובמבר 2017

((-;

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

אני חושב שאם יצא לך לראות קצת יותר (וכדאי כי הזמן הקרוב מזמן כמה משחקים מעולים!) תבין את ההבדלים שאולי בכתב נשמעים דקים מידי מכדי להיות משמעותיים אבל על המגרש בולטים. בארסה פשוט לא מוכשרת מספיק כדי להוציא לפועל טיקי טאקה אבל המשחק שלה לא ציני מידי.

ניק 20 בנובמבר 2017

גם אצל מוריניו המשחקנים לא ציניים, להוציא משחקי חוץ נגד הגדולות שבהם משום מה נדפק לו הפיוז קצת.
אבל זה נשמע שברסה לא מנסה להמציא את הכדורגל מחדש אלא משחקת פשוט כדי לנצח.
אולי אראה את המשחק נגד ולנסיה להבין טוב יותר.

טרנטה 20 בנובמבר 2017

כתבתי תגובה ארוכה ומרגשת והכל נמחק לי :(
תקציר: המצב לא רע. יש צעירים (טר שטגן, אומטיטי) שהעלו את רמתם. יש ותיקים (בוסקטס, אינייסטה) שמנהיגים את הקבוצה קדימה. יש מאמן צנוע וחרוץ שמנהל היטב את הרוטציה ומתמודד יפה עם החיסורים שחלקם משמעותיים ולא עושה שטויות כשמגיעים למוקשים. ויש את אלוהים.
מה צריך בינואר – קודם כל בלם. רצוי אח של אומטיטי אם יש כזה.
קשר אמצע. הייתי מנסה להחזיר את תיאגו שהוא בדיוק מה שאנחנו צריכים. לא הייתי מתאבד על קוטיניו או אריקסן. הרבה יותר מתאים מישהו סטייל גבריאל חזוס.
בוויש ליסט שלי: אגוארו וסילבה באים לסיים קריירה בקאמפ נואו.

אופיר ממן 20 בנובמבר 2017

אין לי דרך לדעת אבל קרוב לוודאי שהסמיילי העצוב ריגש אותי הרבה יותר משהייתי מתרגש מהתגובה ההיא ;)
בעיקרון סיכמת מעולה, נכון גם שטיאגו יהיה מדהים, גם תומא למאר שהזכיר פה ניינר למעלה מתאים מאוד. אגווארו מתקבל על הדעת, בארסה ידעה לעשות שימוש נכון בחלוצים בשלהי הקריירה (הנרי) אבל סילבה פחות. הוא גאון אבל אנחנו צריכים הצערה. ולגבי אח של אומטיטי – איפה צופית גרנט כשצריך אותה?!

שושי 21 בנובמבר 2017

אין אין אתה גאון!

אייל קורן 23 בנובמבר 2017

תענוג גדול כרגיל. מלך

אופיר ממן 25 בנובמבר 2017

תודה חבר יקר

Comments closed