ליונל

דווקא כשהנמסיס זוכה בכדור הזהב, מסי נותן עונה שתשנה את מה שחשבתם עליו

הסיפור שלי עם מסי התחיל בכלל בגלל… רונאלדו.  לפני 12-11 שנה לקחתי לי פסק זמן מכדורגל והתרכזתי במה שבאמת חשוב בחייו של חייל – בחורות ואלכוהול. עד אז אהדתי את יובנטוס מגיל קטן מאוד. זיכרון הכדורגל הראשון שלי: יושב על מיטת העץ חום מלא הישנה והכל כך חמימה של ההורים וצופה בערוץ אחד ביובנטוס ב4-4 מופלא מול קבוצה כל שהיא. קצת אחרי הורים של חבר הביאו לי חולצה של דלפי מאיטליה והקשר מוסד. אבל בשלהי גיל ההתבגרות בואכה בקו"ם הייתי כבר עסוק כולי באיטלקיות מסוג אחר לגמרי (וגם צרפתיות ורוסיות. מקווה שאישתי לא קוראת אדוקה).

יום אחד כששיחקנו כדורגל בשכונה התפתח דיון על מי השחקן הטוב בעולם כרגע. מכיוון שנולדתי במזל 'מעצבן' יש לי או לפחות הייתה הנטייה להפגין ידענות (ולצאת ידי החובה הגברית של הבנה בכדורגל). את הפורטוגלי כולם כבר הכירו, אז גייסתי בצו 8 את הטון הכי בטוח שלי ואמרתי 'עזבו, ברור שרונאלדו'. אחי – שהוא כדורגלן מחונן בכל אספקט של המשחק ונושא לפוסט בפני עצמו על איך אנו כמדינה נותנים דין וחשבון ספורטיבי יומיומי על העדר תשתיות מתאימות בפריפרייה ובפרט בגיל צעיר (טוב זה בטח המאמר מוסגר הארוך בתולדות האתר) – ניגש אלי ואמר "אופיר יש ילד בשם מסי ש.."   -"אבל רונאלדו… מנצ'סטר.."  ניסיתי להתעקש (מעצבן, כבר הסכמנו)  -"עזוב אופיר, אתה פשוט צריך לראות".

באתי, ראיתי, התאהבתי

מהרגע הראשון, ללא סייג. ללא תנאים. אהבה עצומה לכדורגל שהוא בכלל לבוש למשהו אחר: הוא אמנות. הוא גילוי הנסתר. הוא דרמה שטרגדיה ואושר משמשים בה בערבוביה.  אני מכיר אוהדי מסי רבים שמדברים ככה במן געגוע לאהוב רחוק. מסי אנושי הרבה פחות מרונאלדו, אבל בו בזמן הרבה יותר.

פעם נשאל אלברט איינשטיין מהי יחסיות. ענה איינשטיין שים ידך על תנור חם למשך דקה וזה יראה לך כשעה, אמר, שב ליד אישה יפה במשך שעה, וזה יראה לך כדקה. זו יחסיות. הכל יחסי בחיים

באופן עקרוני אני בורח מויכוחים עקרים והשוואות בין רונאלדו למסי כמו שדי מריה בורח משימוש ברגל ימין. ההשוואות האלו, שמולידות מרדף אחר נתונים הזויים שאני לא אוהב גם כשהם משרתים את הצד המאותגר אנכית במשוואה, יש בהן משום פחיתות כבוד בעיני כי מלבד האיזוטריות שלהן, בסופו של דבר כדורגל הוא משחק שצריך לראות בעיניים ולבחון אותו דרכן. אתה יכול ללמוד על מגע גופני מאלפי מילים של טולסטוי אבל נשיקה בוסרית אחת תספר לך הרבה יותר.  ואת הכדורגל שמסי מביא אל המגרש אי אפשר ,בעיני, להשוות לשום דבר אחר שהיה לפני. וזה לא בר וויכוח בשבילי ובשביל מיליונים, כי זה כלכך סובייקטיבי וכי אנו פשוט חושבים ככה.

אבל ישנה מן תיאוריה כזו, שכשבאים לבנות קבוצה כדאי לבנות אותה מסביב לרונאלדו, שהוא השחקן הראשון שכדאי לבנות סביבו, ושמסי, בכל גדולתו, הוא שחקן משלים לשחקנים גדולים אחרים. ודווקא כשרונאלדו זוכה בכדור הזהב בפעם החמישית, מסי, בגיל 30, מערער את התיאוריה הזו מן היסוד.

הפליימייקרים הטובים בעולם לפי ארגון הסטטיסטיקה IFFHS :

מפות חום מתחילת העונה בLA LIGA. צד ימין מסי, צד שמאל רונאלדו.

(תמונות מתוך עמוד הפייסבוק של 'בארסה מאניה' )

מסביב לרונאלדו משחקים שלושה מעשרת הפליימייקרים הטובים בעולם לפי ארגון הסטטיסטיקה IFFHS  במקומות 2,3, ו-6. זה בלתי נתפס!  ומי הפליימייקר הטוב בעולם? מסי. שהוא גם הכובש הטוב בעולם (יחד עם רונאלדו). שהוא גם המוסר הטוב בעולם (כן. בפשטות). על פי מפות החום של כל משחקי הלה-ליגה העונה ברור מי השחקן הנייד יותר, הדינאמי, הברומטר, שלוקח על עצמו להניח את אבן הפינה להתקפה וגם לגזור את הסרט (על הבורקסים עושה רושם שהוא וויתר בעונות האחרונות).  אינני בא להמעיט מגדולתו של רונאלדו, להיפך – מדובר בשחקן עילאי, יחיד בדורו, שרק מעצים את גדולת הנמסיס שלו. מסי – יחיד בדורות.

מסי נתן עונות יפות לאוהביו, עכשיו, בתנאים שנוצרו בברצלונה ובנבחרת (זאת שאנשים לא טורחים לקום לראות משחקים שלה ב3 לפנות בוקר אבל מדקלמים את שמות שחקני הסגל שלה כאילו מדובר בבגרות בספר שופטים) מסי נותן עונה להייטרים. לכל אלו שאמרו שהוא לא יכול לסחוב קבוצה בעצמו, שזה עקב האכילס שלו. בגיל 30, מסי סוחב נבחרת לא מחוברת של התאחדות מקולקלת למונדיאל, תוך שהוא (כמובן יחד עם טר שטגן, ג'ורדי אלבה ואומטיטי – שחקני העונה עד עכשיו) מגיע שני משחקים אל סוף השנה הקלנדרית מהמקום הראשון בליגה ובליגת האלופות, ללא הפסד.

והוא מתנהג כמו אחד שיודע, הוא לא מחפש את הצמד, את התחרות, ואחרי שקודם כבר דילג מעל שני בלמים בדרך לשער באותה הקלילות שאני מדלג מעל ילדים בגן בדרך לבן שלי, בדקה ה90 הוא עוד רגע עומד שוב מול שוער ופתאום מוסר ימינה לוידאל, כי וידאל מחליף וכדאי להכניס אותו לוויב הקבוצתי ולפרגן לו בשער. כשהנמסיס חוגג עוד שיא לא משמעותי (השחקן הראשון שכובש בכל משחק בשלב הבתים) בדמעות, זה בולט עוד יותר.

אז מן הסתם, עוד יחזור הניגון הידוע, 'זאת הלה ליגה' ו'הוא נתקע באותה הקבוצה כל החיים' (זה דווקא מרגש כשזה טוטי ובופון, נכון?)   והוא הפסיד שלושה גמרים (הוא גם סחב את הנבחרת שלו לשם) והאמת, אפילו לא בטוח בכלל שעם סגל כזה נסיים עונה עם תואר, אבל בשבילי, ובפרט בעונה שכזו נפלאה ומרתקת באופן מוזר, הניגון שחוזר ומלווה אותי הוא ההד החוזר מהאצטדיון: 'מסי…מסי…מסי…'

וחוץ ממסי סיכום המשחק: עד הכרטיס האדום היינו פחות טובים והתקשינו להגיע למצבים, אחרי הכרטיס האדום (הסופר מוצדק) היינו הרבה יותר טובים,  יש לנו בעיה בחיפוי של הקשר על המגן בפריצות שכוללות הצטרפות שחקן ודאבל בשני האגפים, ורמאלן לא רע בכלל, ג'ורדי מדהים, פאקו מוכיח שוב שהוא סאב שצריך להשאיר, דניס לא שייך. ויש מצב שסוארז חו… עזבו בואו נחכה עם זה ונהנה עוד קצת מזה:

נו האדל
יומן אליפות - הודעת פטירה

119 Comments

יניב 11 בדצמבר 2017

טור נפלא !
אוהד של יונייטד מאז שאני זוכר את עצמי ויש לי וידויי קטן ;
לא איכזב אותי יותר מדי להפסיד לברצלונה פעמיים בגמר ליגת האלופות כי ידעתי שכנראה מדובר בקבוצה הכי טובה בהיסטוריה שמשחק בה השחקן שבוודאות הטוב בהיסטוריה .
הוויכוח על מי הכי טוב אי פעם (יסלחו לי האנשים שזכו לראות את מראדונה או פלה) כנראה ישאר לעולם בין אוהדי ריאל לשאר העולם אבל זה שרונאלדו הביא את עצמו למצב שעושים את ההשוואות האלה,ובכלל מספק מספרים שדומים לפרעוש זה רק מראה על כמה הוא גדול . אני אשאר עם התשובה שרונאלדו הכי טוב בעולם ושמסי בכלל מפלנטה אחרת . אני רק מודה על זה שאני חי בדור שאני יכול לראות את שניהם משחקים כל שבוע .

כמה מילים על ברצלונה של השנה – זאת לדעתי הקבוצה הכי חלשה של ברצלונה מזה עשור אבל כמה שהיא יעילה זה מדהים . כל כך הרבה שחקנים של ברצלונה נמצאים בעונת מבחן ככה שכולם נותנים מעצמם 110% .
ועדיין התלות במסי פשוט נוראית .. טוב עושה ואלוורדה שמדי פעם מוציא את מסי כי אם הוא יפצע לא ברור איך ברצלונה תנסה לנצח .

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

לגבי מסי ברור שאני מסכים :) לגבי בארסה – כל מילה נכונה. האבחנה שיש המון שחקנים במבחן (לא פשוט מנטלית) ומצליחים לעמוד בו באופן מעורר כבוד (ג'ורדי, אומטיטי, פאוליניו, פאקו ועוד) מדויקת. לגבי התלות במסי – נקווה שדמבלה יוכל ליצור כבר בינואר-פברואר שילוב מעניין עם סוארס ואלקסר כך שמסי יוכל לנוח

יוני (המקורי, מפעם) 11 בדצמבר 2017

לשלם 150 יורו לכרטיס על קו האמצע ולראות את מסי עם אשתי היה אחד השיאים של 2017. למרות שאייבר הובילו 2-0 בדקה 60, ואני בכלל לא אוהד בארסה. חוייה אסטתית, והאווירה הייתה נהדרת למרות שהיה ברור שאין על מה לשחק.

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

איזה כיף! מסוגל רק לדמיין…

שי 11 בדצמבר 2017

גם הייתי שם, רק ישבתי יותר לכיוון הרחבה בצד שמאל של ההתקפה ומסי לא ממש התקרב לשם (לא שזה שינה הרבה, הרגע לקראת הסיום שהוא לקח את הכדור, טס קדימה וכבש היה משהו שגם בצפייה בתקציר קשה לעקוב אחריו).
אבל לומר שהאווירה הייתה נהדרת? אולי אלף אוהדים שמעודדים ברצף, באצטדיון של 98,000 מקומות, ועוד כשעדיין יש סיכוי שברצלונה תסיים את המשחק כאלופה. באתי עם ציפיות נמוכות ועדיין התאכזבתי.

יוני (המקורי, מפעם) 11 בדצמבר 2017

כנראה שבאתי עם ציפיות נמוכות…

לי היה נחמד ההמנון של בארסה והתודה על סיום עונה. מסכים שלא הייתה אוירה לוהטת. הסיכוי לאליפות היה תיאורטי מדקה 20 בערך.

אחד העם 12 בדצמבר 2017

"לראות את מסי עם אשתי" לא נשמע טוב.
בדחילו, הייתי מציע "על קו האמצע עם אשתי ולראות את מסי"

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

עשית לי את היום

אייל קורן 11 בדצמבר 2017

מלך!!!! איזה תענוג לקרוא אותך יאח

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

תודה אייל!

צבי 11 בדצמבר 2017

טור ומדויק לעילא ולעילא.
מסי מנצח במבחן העין.
הוא השחקן הכי מרגש ומהנה לצפיה. ומהבחינה הזו הוא בקטיגוריה של מייקל ג'ורדן, הספורטאי שבשבילו שווה להקריב שעות שינה ולקום בכל שעה.
רונלדו הוא מכונת כדורגל משומנת ויעילה אבל הוא לא מרגש. זה כמו ההבדל בין ארוחה בארומה למסעדת שף, נגיד, לארוחת ערב בנורמן ז"ל. בשניהם אתה תשבע אבל רק באחד אתה תיהנה משכבות של עונג עילאי

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

אתה הראשון שהחל עם השוואות למייקל יבדל"א אבל זה צץ לא מעט בתגובות. מדהים.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

הלו, חשבתי שקראת את כל הפוסטים שלי, היה לי פוסט שלם על ההשוואה הזאת פעם

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

התכוונתי כאן בתגובות אבל תביא לינק שכולנו נהנה!

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

כמעט עשור ואני חש סגירת מעגל. אני זוכר שהייתי בבלוג לפני כמעט עשור כשמוריניו ואינטר ניצלו את התלאות שעברו ברצלונה ופפ בדרך למשחק באיטליה, ניצחו 3-1 כשניתן היה לזהות את המצב הגופני והנפשי על בארסה ואז מוריניו באחת התצוגות המחפירות שראיתי עם קטנצ'יו מהעלובים ביותר עם 10 שחקני שדה בתוך הרחבה של אינטר הגיע לבארסה ושיחק על הפסד 1-0 קטן. איך כל היונייטדנים חגגו וצהלו. כל המרירים ואכולי הקנאה על בארסה ופפ שנתנו בראש ליונייטד ופרגוסון באופן קבוע (כי לא היה מדובר רק בפרגוסון אלא בקישור עילאי שלימד את יונייטד והאנגלופילים שיעור – שלא הפנימה). תגידו תודה שפוגבה לא היה לפחות גיליתם איזה נדבך. פה זה לא רק פפ, יש שם מנהל מקצועי ודרך להחתמת שחקנים שמתאימים לשיטה. המועדון שלכם נשאר מאחור ושום איש בפרונט לא ישנה זאת, עד כמה שאני לא סובל את מוריניו. מזכיר איזו קבוצה בארץ, בצבע אחר אמנם.

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

חחחח התבלבלתי בדף מרוב התרגשות אבל נראה לי זה גם כן רלוונטי פה :-)

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

ואני כבר התחלתי לבנות תיאוריות על הקשר לפוסט.. ;)

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

מעניין לחשוב על זה למרות שאולי לא המקום לא לדבר על הקבוצה והאינדיבידואל וכיצד מאמן הוא גם בעצם קבוצה כמו נניח קבוצות של מוריניו או של פפ או של פרגוסון וכיצד מסי בעצם הפך להיות שחקן שמגדיר קבוצה שלמה. מהבחינה הזו התגובה הקנטרנית שלי יכולה להיות גם במצ'אפ בין מסי לרונאלדו. בעוד שהאחד במשך שנים הגיע לפוטואופים כמו אחרי ההתעלות מול אתלטיקו של גארת' בייל אז אכן הוא התעלה בעצמו במאני טיים אחד של שנה שעברה בעוד ששחקן אחר סוחב קבוצה כבר שנים מאז שהוא איבד את הקישור הכי טוב שנראה ב-20 השנים האחרונות. הנה, ביקשת – קיבלת. בחיי שאני זוכר את צהלות האנגלופילים באתר בתקופה ההיא ועוד על מה? עכשיו הם מגלים :-)

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

האמן לי, אחרי הגרלת שמינית הגמר האנגלים צוהלים כעת בעוז :) לונדון אנחנו באים!

רומן 12 בדצמבר 2017

כמה שטויות.. מוריניו בא והשפיל את הגמדים של פפ בתצוגת כדורגל עילאית עם שניידר ודייגו מיליטו. 3-1 מרשים, עצמתי, ומהדהד. מוריניו גם השפיל את פפ מתחת לגשר, רמס וכתש את הגמדים משחק שלם, אבל לאופ"א היו תכניות אחרות לאותה שנה, ופשוט בזזו אותו שם. את מסי הגדול אני זוכר בכמה פלאשבקים, אחד מתחת לגשר כשהוא ביקש מפפ להחליף חיתול במחצית אחרי שחאליד בולהארוז לימד הראה לו איך גברים משחקים כדורגל, זוכר אותו גם ככה ומתפתל כשפפה עשה ל מועד ב, והזכרון היפה ביותר זה הגמד עומד לבד לבד מול מנואל נוייר בגמר המונדיאל ומוציא ספק מסירה ספק דחיפה מהרגל, חצי שעה אחרי זה מאריו גוצה הראה לו איך שחקני התקפה גברים מכריעים מונדיאל . אהה ואז הוא נתן שישיה מול לבנטה, כל הכבוד!!

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

שישייה של מסי מול לבנטה זה עדיין יותר מכובד משביעייה של לא-מסי נגד סטוק או ווטאבר.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

"מאריו גוצה הראה לו איך שחקני התקפה גברים מכריעים מונדיאל" מי? איפה הוא?

איך גברים משחקים כדורגל כנראה אומר איך גברים משחקים ראגבי. לא מפתיע אגב שזו תפיסת הכדורגל שלך כי זו אכן גם תפיסת הגבריות שלך. הלכה אחת – הלכה השנייה.

רומן 12 בדצמבר 2017

גוצה עצר כדור על החזה ושלח פאס בנגיעה מהאוויר לפינה הרחוקה, זה לא רוגבי, זה שיא הכדורגל, טאץ' וקור רוח ברגע האמת. איפה הוא היום? נח לו על הספסל בדורטמונד רוב היום, אבל מה זה נח? נח עם גביע עולם שרשום על שמו..
ואני בכלל שונא רוגבי..
הכוונה ברורה.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

הכוונה ברורה והביצוע מעורפל. מתכון טוב לפארסה שאותה אתה אכן מספק. בליגה שלך זו אפילו תפוקה רצינית.

גוצה שחקן נחמד. מה לעשות שלהיות בורג נחמד במכונה זה לא כמו לסחוב קבוצה על הגב. בערך כמו ליגה לילדים מול ליגה למבוגרים. אגב סחתיקה לגרמנים שבנו את הקבוצה הנכונה לזכייה, בהחלט. רק שלא תגיד שהם ניצחו 20 הבדל כי נתנו גול בהארכה. בקצב הזה יש מצב שנעבור בין עוד ענפי ספורט שגם בהם אין לך מושג.

דונאדוני 12 בדצמבר 2017

תשמע אתה צריך להתבגר, המרמור שלך מביך.
מילא היית אומר שמסי לא הכי גדול בהיסטוריה, אבל ככה לזלזל? תתבגר.

ולעניין:
גצה בכלל לא שלח פאס, הוא בעט עם המלא ועוד מהאוויר (בהנחה שהתכוונת לפאס – כדור על הארץ). מראה כמה שיחקת/ראית כדורגל בחיים שלך.
מוריניו ופפ גם בחיים לא נפגשו כשמוריניו אימן את צ'לסי.
אתה גם לא מדייק בעובדות, גם לא ממש מבין מה ההבדל בין פאס, מלא, פאלש, שפיץ.
תמשיך תמשיך לזרוק עלינו קצת מהחוכמה שלך.

רומן 12 בדצמבר 2017

א. בזכרון שלי זה היה פאס.
ב. אני משחק כדורגל מגיל 6, היום זה לפחות פעמיים בשבוע, זה החיים שלי, אלא אם כן אתה שחקן מקצוען בעברך אז תהיה סמוך ובטוח שאני לא סופר אותך.
ג. איפה כתבתי שפפ ומוריניו נפגשו בצ'לסי מול ברסה?

אחיה מדמון 11 בדצמבר 2017

וואלק אתה אלוףףףף!!!! פשוט כיף לקרוא, תענוג כל מילה …
הייתי גם שם דגש על בוסקטס, אני לא חושב שיש שחקן שחוטף מכות יותר ממנו, הבנאדם חוטף וממשיך להתאבד על כל כדור, אתמול כשהשחקן של ויאריאל עשה עליו תעבירה המצלמה התמקדה בבוסקטס היית יכול לראות את הסגולים שיש לו ברגליים , פשוט הוא הבוס של הקישור שלנו! נהנה לראות אותו!
רגע מי זוכר את פאברגס ופדרו?
וויסקה❤

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

אחיה, רק דיברת והנה יש הזדמנות נהדרת להיזכר בהם בשמינית ;) אבל אתה לגמרי צודק! טעות מצידי לא להכליל את בוסקטס. יאמר לזכותי שזו טעות אנוש, פשוט פרח מזכרוני. מת עליו.

ק. 11 בדצמבר 2017

בוסקטס אכן חתיכת עוגן. מרב שהוא יציב ו"עושה את הדבר שלו" (מעבר לפרובוקציות וויכחים, שגם זה מעט עבר לו), כבר לא נותנים עליו את הדעת. צלע חמישית לרשימת ארבעת המצטיינים בפוסט, גם אם קצת קצת מאחוריהם

אדם 12 בדצמבר 2017

בעיקרון אני חושב שזה חוקי לחלוטין לפוצץ את בוסקטס על כל היסטוריית ההצגות שלו ורק בגלל זה אני חושב שהאדום לא היה מוצדק. אסל אין ספק שהוא שחקן גדול.

גילי פלג 11 בדצמבר 2017

מאז מייקל ג׳ורדן ( וגם אייל ברקוביץ׳, סליחה על חילול הקודש ) לא התרגשתי בספורט כמו עם מסי. אני מאוהב, אני מאוכזב, אני חולם, אני נשבר, אני לא מחמיץ משחק, מחצית, דקה.

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

אייל ברקוביץ' לא סולח שהצבת אותו באותה השורה עם מייקל, עם כל הכבוד למייקל…
כמוני כמוך

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2017

או. אתה מבין כדורגל.

יעוז סבר 13 בדצמבר 2017

לא משנה מה שנהיה ממנו היום, ברקוביץ היה שחקן כדורגל עילאי. סוג של אינייסטה וצ'אבי בקטנה, לפני שידענו בכלל מיהם. הכי גדול, ביחד עם בניון, בעשרים וחמש שנה האחרונות, בלי תחרות.

גיל שלי 11 בדצמבר 2017

נדמה לי שכבר כתבתי את זה בתגובה לפוסט הראשון שלך כאן בדה באזר, לתחושתי זאת עונת הפאק יו של מסי. לאחר עונת הפאק יו של רונאלדו בפלייאוף האלופות בעונה שעברה, מסי החליט לקחת את זה מדרגה למעלה. אם ברצלונה תזכה השנה באליפות, אולי אפילו בצ'מפיונס, אף אחד לא יוכל להגיד שזה בגלל שמסי הוא חלק מהמכונה הטובה בעולם, הוא המכונה. עכשיו צריך לראות שיוסיף גם את הגביע הזה

אופיר ממן 11 בדצמבר 2017

כתבת בדיוק כך! מי ייתן…

יעוז סבר 13 בדצמבר 2017

יהיה קשה. מסי אשכרה לבד.

פרילי 11 בדצמבר 2017

אם יש שחקן שמזכיר לי את הקסם של מסי זה מודריץ (לא הרבה ממנו רק קצת), שילוב הטכניקה שלו והחוכמת משחק זה משהו שאני לא זוכר אצל אף שחקן אחר. ואיזה כיף שריאל הולכת לפגוש את פ.ס.ז ואני אומר את זה בתור אוהד ריאל.

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

העונה עשיתי לי מנהג לשים דגש על מודריץ' במשחקי ריאל , ואכן תענוג. ולמה אתה מרוצה מהמפגש מול פסז'? הכי קשה שאפשר…

יעוז סבר 13 בדצמבר 2017

אף פעם לא הבנתי מה מתלהבים ממנו. שחקן חביב, די משעמם, די אפור, ועם כל הכבוד לטכניקה שלו, רחוק מאוד מקוסמים ברמות הגבוהות באמת כמו מסי, אינייסטה, ניימאר, רונלדיניו עליו השלום (על המגרש כמובן). אלה באמת קוסמים. כל השאר שחקנים עם טכניקה חביבה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 11 בדצמבר 2017

אם קרוס ומודריץ', שהם שחקנים נהדרים אבל לא פליימקרים בשום עולם, הם מקום שני ושלישי בדירוג, משהו עם הדירוג לא בסדר.

no propaganda 12 בדצמבר 2017

זו באמת שאלה מעניינת, מה ההגדרה של פליימייקר?

רומן 12 בדצמבר 2017

מודריץ' הוא ה הגדרה של פלימייקר. הכי גדול מאז ברקוביץ':-)

ברקוביץ 12 בדצמבר 2017

מסכים איתך שהוא מזכיר אותי

אמיתי 12 בדצמבר 2017

אבל אין לו את פירה בשישי. כתם לכל הקריירה

ק. 11 בדצמבר 2017

מעולה.
לגבי המשחק, מחצית ראשונה אכן תיקו שיקף (לעומת שתי תוצאות התיקו האחרונות). מחצית שנייה החילופים היו במקום. עד אז הדרך היחידה שנוצר משהו זה מהשילוב מסי אלבה. התזוזה של רקאטיץ' שדי תקע את האגף, לאמצע אחרי החילוף, שיחררה את סרג'י רוברטו לתת תרומה התקפית משמעותית יותר.
ואם אינייסטה לא כשיר לקלאסיקו, אני בעד שאלקאסר יפתח במקומו

קלבדוס 12 בדצמבר 2017

נהדר.
רואה כדורגל לא מעט שנים. מסי הוא הכדורגלן האחד שאפילו לא פנטזתי בילדות שיכול להיות שחקן כמותו. ומאז שהגיע, אני רואה כל שבוע ועדיין לא מאמין.

עסק שחור 12 בדצמבר 2017

מצויין.

לעולם לא התרגשתי לראות כדורגלן כמו שאני מתרגש לראות את מסי. שילוב של גאונות, יצירתיות וטכניקה – אולי הטוב בעולם בכל השלושה.

רומן 12 בדצמבר 2017

אופיר, כשבונים קבוצה בונים אותה סביב שוער, קשר מרכזי, בלם אחורי וחלוץ 9 כל השאר זה קישוטים.
לצרך העניין אם אני עושה כוחות (מול מישהו שמבין כדורגל) אני בוחר ראשון את נמניה מאטיץ'.

טרנטה 12 בדצמבר 2017

אתה שוטה הכפר של דה באזר ושל הכדורגל העולמי כולו

רומן 12 בדצמבר 2017

לא סופר אותך גם בהבנת המשחק ובטח ובטח ביכולות המשחק.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

אוי רומן… אתה כל-כך לא חשוב… בדיוק כמו מאטיץ' מול סיטי במערך הזה…

טרנטה 12 בדצמבר 2017

מה שאני הכי אוהב אצלך זו הצניעות. שניה רק להבנת המשחק שאין לך.

ברקוביץ 12 בדצמבר 2017

כבר מזמן לא משחקים עם בלם אחורי

רומן 12 בדצמבר 2017

הכוונה ברורה, אני קורא לזה בלם אחרוי, יותר נכון להגיד פשוט "בלם"

רומן 12 בדצמבר 2017

אופיר, ברצינות עכשיו, כל עוד מסי שיחק כל הקריירה שלו בקבוצה מוקפת כוכבי על בליגה עם 16 קבוצות חלשות מאוד מאוד מאוד יחסית לברסה, יש כתם גדול על כל ההישגים שלו.
עונה אחת של 20 שערים באנגליה ואני אסתום את הפה לנצח.

DS 12 בדצמבר 2017

אם לסלאח (שהוא פחות או יותר אותו גודל פיזי, אני מניח שלזה התכוונת) יהיו 20 העונה אתה יכול להבין שמסי בקלות מגיע ל-20 בכל עונה, וכנראה שגם ל-30 ו-40. אלא אם אתה חושב שסלאח טוב ממסי. בקיצור, תנוח.

דוד 12 בדצמבר 2017

אני לא אוהד גדול של מסי אבל לא מסכים שיש "כתם" על ההישגים שלו. כתם על הישגים זה ספורטאי שלוקח סמים או קבוצה שמנצחת בגלל טעויות שיפוט.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

ובכן, טרול, בארסה 1.5 נותנת לליגה שלך עונה ללא מענה בינתיים ככה שאם תוסיף את ה0.5 הנותרים יש מצב שתצטרך לעבור ללה-ליגה בשביל תחרות או לליגת יורודיסני בשביל רמה…

רומן 12 בדצמבר 2017

זאת מנצ'סטר סיטי ,לא ברסה 1.5. טמבל.
קבוצה אחרת לגמרי אם שחקנים חסונים ולא גמדים מתרוצצים

Ollie Wiiliams 12 בדצמבר 2017

אההההה ברור
ואם ניקח את אותה הקבוצה בדיוק, נשים לה מדים בכחול-אדום ונגיד שהיא מספרד אז דה ברוינה היה הופך פתאום ל"ילד קקה שדומה לטין טין" או משהו בסגנון…

הקשר הכמעט יחיד בין הפרמייר ליג כיום לכדורגל אנגלי הוא גיאוגרפי. הרי ידוע שגווארדיולה, מוריניו, קונטה, קלופ, וונגר, פוצ'טינו – אלה שמובילים את הליגה ודורסים את אירופה כרגע – כולם גדלו במכרות של שפילד וסוגדים לכדורים ארוכים.

מצד שני השעה 13:35 ויש סיכוי סביר שאצלך בראש כבר לילה.

אורן השני 12 בדצמבר 2017

אני לא בהכרח מצדיק את רומן אבל לטענתו הפיזיות באנגליה גבוהה מאשר בספרד (או כל ליגה אחרת) כך שכביכול מסי היה מתגלה שם כבלוף, ולא נראה שאתם יורדים לסוף דעתו בדרך כלל

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

אורן, הטענות מוכרות לא מהיום. יורדים לסוף דעתו חופשי. מסי כבר טיטא קבוצות אנגליות בכל מפעל אפשרי. שחקנים פחות חזקים ממנו השתלבו שם. כמו שכתבתי בפוסט: לטוטי דל פיירו וכו' זה לא עומד לרועץ אבל haters gonna hate ויסלח לי רומן…

דונאדוני 12 בדצמבר 2017

בופון, טוטי, ראול, רונאלדו השמן, מסי, טוני קרוס, רונאלדיניו, רוברטו קרלוס, אינייסטה, צ'אבי, איסקו, קאקא, נוייר, ריברי, וידאל, לבנדובסקי, הומלס, טר שטגן ועוד ועוד ועוד…

עד שהם לא ישחקו באנגליה, מבחינתי הם לא שחקני כדורגל.
כדי להיחשב לשחקן כדורגל ראוי אתה חייב לשחק באנגליה.
למה? ככה!
מה זה חשוב אם כבר עשור האנגליות מסריחות באירופה? מה זה חשוב שמי יודע כמה זמן לא זכה אנגלי/שחקן באנגליה לשחקן השנה בעולם? מה זה משנה שבקושי יש שחקנים מליגה אנגלית שזכו במונדיאלים האחרונים? מה זה חשוב שנבחרת אנגליה נראית נורא ואיום כל טורניר?
יש כלל אצבע! עד שלא שיחקת באנגליה לא שיחקת. ככה רומן אמר וככה יהיה… תקפצו כולכם.

רומן 12 בדצמבר 2017

בבקשה תעבוד על הלוגיקה בטיעונים שלך, אני מאוד ממליץ על "לוגיקה ותורת הקבוצות", קשה לי להלחם הטיעונים לא קוהרנטיים. אין לי בעיה עם הנחות יסוד מפגרות, כל עוד הטיעונים עובדים במערכת היסק כלשהי

דונאדוני 12 בדצמבר 2017

אם הוא מסיים כבר עשור מקום 1-2 מלך שערים בליגת אלופות, ושום שחקן מקבוצה אנגלית לא הצליח לעשות את זה, למה אתה חושב שאין סיכוי שהוא ישים 20 שערים בליגה האנגלית?
למה הוא כבש שלושער מול סיטי, פעמיים בגמר מול יונייטד, רביעייה מול ארסנל, ולא יכול לכבוש בליגה האנגלית?
אם תשים את מסי בסיטי, אתה באמת חושב שהוא לא יגיע ל-20 שערים?
למה כזה קשה להכיר בגדולה של שחקן, גם אם הוא לא זכה במונדיאל… אני לא מבין למה אתה כזה אנטי נגדו.
השנה מסי מוקף כוכבי על? אתה באמת חושב את זה? תן לי להניח שהוא יגיע ל-20 שערים גם השנה…

רומן 12 בדצמבר 2017

בוא נעשה סדר.
אני חושב שמסי שחקן על כן, אני אישית מתעב אותו, זכותי, ובגלל שאני מתעב אותו אני מנסה תמיד להוריד אותו בכל דרך אפשרית שנשמעת לי רציונלית.
וכן יש לי רשימה של טיעונים שלכל הפחות תסכים איתי יש בהם הגיון.
א. מסי כל הקריירה משחק בקבוצה, שהמרחק ממנה לבין שאר הקבוצות בליגה (החל ממקום 4 ומטה) הוא הרבה הרבה יותר גדול מהמרחק בין הקבוצה הטובה ביותר באנגליה לבין הקבוצה שממוקמת אחרונה בטבלה. בשביל הקורא אולי ווילאמס שלא כל כך חזק בלוגיקה מתמטית אני אבהיר שזה לא גורר שהקבוצות באנגליה יותר טובות מאשר בספרד.
ב. לגבי ההפצצות בצ'מפיונס ליג נגד האנגליות, אני, אבהיר, חוקי המשחק באנגליה ובאירופה שונים לחלוטין, זה כמעט שני משחקים שונים, תנסה פעם לראות כדורגל אנגלי וישר אחרי זה את לה ליגה, זה משחק אחר לגמרי עם שיפוט אחר לגמרי, האם מסי יכול לעמוד בקצב ובפיסיות של אנגליה? זכותי לטעון שכן כל עוד לא הוכח אחרת, האם מסי יכול להגיע לניוקאסל ולטייל שם כמו שהוא מטיל בלבנטה? אני טוען שלא.
ג. קשה לי עם אנשים שנתקעים שנים באותו מקום, זה מראה על חולשה וויתור עצמי, סבבה היית בברסה, כבשת, הפצצת, השפלת, הוכחת.. יאללה תתקדם לאתגר הבא תוכיח שוב, נראה אותך גבר..

יואב 12 בדצמבר 2017

רומן,
זאת לגמרי זכותך.
מעריך לגמרי את גדולתו ההיסטורית(אין ספק בכלל) אבל הוא לא נוגע בי.

אייסברג 12 בדצמבר 2017

תתעלם ככל שתרצה בשנות השלטון שלו, אותן קבוצות ספרדיות שלטענתך נמצאות שנות אור מברסה פירקו כל קבוצה אנגלית שנפגשו בה במפעלים השונים

רומן 12 בדצמבר 2017

עוד פעם, חוסר הבנה בלוגיקה?! אפילו ציינתי במפורש כי היתה לי הרגשה שלאנשים יהיה קשה לקלוט שזה שהמרחק בין ברסה לבין ויאריאל הרבה יותר גדול מהמרחק של יונייטד מקריסטל פלאס, ממש לא גורר שפלאס טובה מויאריאל, מה שחשוב זה הפרשי הרמות, לא הרמה האבסולוטית.

דונאדוני 12 בדצמבר 2017

חשבת אולי שיש קשר בין מסי/רונאלדו לעובדה שבארסה/ריאל כל כך מפלצתיות, גם בליגה וגם באירופה, וזה לא בהכרח שהשאר גרועים.
אולי גם ג'ורדן היה כל כך טוב בגלל ששיחק בקבוצה שעשתה 72-10? או שאולי הוא מהאחראים על ה-72-10.
גם ג'ורדן ויתר לעצמו כששיחק רק בשיקאגו?
כמו שאמרת אתה מתעב אותו ומחפש סיבות… ואם ממש מחפשים אז גם מוצאים, ואם לא מוצאים אז נותנים סיבות תאורטיות שלא ניתן להוכיח ולהפריך.

בקשר לספורט שונה באנגליה מול ספרד… אז אולי כדאי שהאנגלים ישנו דיסקט ויתחילו לשחק בשיטה שבה מנצחים.
אם צבא טנקים נלחם בצבא סוסים, צבא הטנקים חזק יותר, זה לא מלחמה שונה.
גם זה נשמע לי קצת תירוץ… הרי בעשור הקודם האנגליות שלטו לגמרי, והספרדיות דשדשו מאחור. מה השתנה? הספורט השתנה באנגליה או בספרד? או בשניהם?

רומן 12 בדצמבר 2017

אה ועוד דבר לגבי להחליף דיסקט.. פה יש לדעתי טעות בסיסית, אתה חושב שלאנגלים אכפת מצ'מפיונס ליג? למה שיהיה אכפת להם, הרי פרמייר ליג היא הליגה הגדולה בעולם ולא ליגת האלופות (המספרים פה חד משמעיים אין ספק) אז ברור שזה הרבה יותר חשוב ויוקרתי לזכות בפרמייר ליג יחסית לצ'מפיונס. בשביל הספרדים (שאף אחד לא צופה בליגה שלהם חוץ מכמה ישראלים שפתאום גילו אותה אחרי שערוץ הספורט הפסיד את הזכויות של אנגליה) ברור שצ'מפיונס חשובה. לא יודע בן כמה אתה אבל תגיד מישהו פה בתחילת הניינטיז שמע על לבאנטה? עזוב.. על אתלטיקו בלבאו אף אחד לא שמע.

עומר 13 בדצמבר 2017

דונאדוני=עומר

אני חושב שלשחקנים ולמאמנים אכפת מצמפיונס ליג. וזה מה שמשנה.
אולי הבעלים מעדיף את הליגה בגלל הכסף, אבל אני לא מאמין שזה שיקולים שמוריניו, גווארדיולה או פרגי בזמני עשו.
צ'מפיונס ליג נחשב לתואר היוקרתי בעולם, ולראיה כדור הזהב בדרך כלל הולך לזוכה בו.

Ollie Williams 13 בדצמבר 2017

אין ספק שהפופולריות של לבאנטה בתחילת הניינטיז מעידה על רצונן של האנגליות לזכות בצ'מפיונס שתי דקות לפני 2018.

לא יודע איך לספר לך את זה אבל ברית המועצות כבר התפרקה, מייקל ג'קסון מת, אייל ברקוביץ' לא משחק כדורגל כבר 10 שנים, שלמה שרף לא מאמן את הנבחרת או בכלל, פוגים כבר לא באופנה והקומדי סטור ירדו מהאוויר.

רומן 13 בדצמבר 2017

Ollie
אתה באמת חייב ללמוד הבנת הנקרא אתה ממש מתקשה בתחום הזה. הדוגמא של הפופולריות של לבאנטה בתחילת הניינטיז בישראל באב להעביר את הנקודה שהלה ליגה מעניינת את הישראלים רק בגלל שהיא משודרת חינם והפרמייר ליג לא. בתחילת הניינטיז שהאנגלית היתה חינמית בערוץ הספורט אף אחד פה לא הכיר את ספרד , למה? ככה כי ככה זה בעולם, יש ליגה אחת ענקית וכל השאר נעות בין הגימיק לקוריוז

אופיר מ 13 בדצמבר 2017

רומן אחי – בידידות אני שואל: למה (לפי היכרות פה מהבלוגיה) אתה תופס את החיים כמשחק סכום – אפס? יש אולי אמת מוחלטת אבל האמן לי שהיא פאזל שמורכב מהרבה חלקים.

רומן 14 בדצמבר 2017

וואללה שאלה טובה אופיר, אני מקבל את ההערה הזאת בהמון מקומות שהחיים לא שחור לבן, בעבודה הקודמת היו לי על זה המון ריבים עם הבוס.
לא יודע ככה אני, אולי כי אני עיוור צבעים.
אבל אני אחשוב על זה היום קצת במהלך היום מה עושים עם זה.

דונאדוני 12 בדצמבר 2017

וגם למה שחקנים כמו דוד סילבה, אגוורו, פדרו ועוד קטנים ולטינים שונים הצליחו לעמוד במעמסה האנגלית ומסי לא יוכל?למה להניח דברים סתם בשביל להקטין?
למה שמישהו יעזוב את הקבוצה הטובה בעולם, במקום בו הוא סוג של גדל, בו הוא מרוויח הכי הרבה, זוכה בתארים, אהוב האוהדים, שובר השיאים, מקום בו נולדו לו הילדים, רק בשביל להוכיח לאנגלים? אגב גם בנבחרת הוא מלך השערים של כל הזמנים…

אדם 12 בדצמבר 2017

אתה מפספס את הפואנטה של הליגה האנגלית. באופן כללי הכוונה היא שהשיפוט שונה מאוד ומעצם כך משפיע על המשחק. דוגמה יפה לזה הייתה השנה הראשונה של פפ בסיטי. אני לא טוען שברצלונה לא לוקחת אליפות באנגליה אבל בהחלט יש אמת בטענה שזה לא בדיוק אותו משחק, ללא קשר לתוצאות במשחקים אירופאים.

רומן 12 בדצמבר 2017

תודה

עומר 13 בדצמבר 2017

אני לא מפספס.
אני מסכים לגמרי שלכל ליגה יש את המאפיינים שלה. אבל למה לקבוע שדווקא באנגליה זה הטופ?
אתה אוהב אגרסיביות, השני אוהב טכניקה, השלישי אוהב משחק ראש. סבבה…
אבל כדי לקבוע מי הכי טוב בענף הכדורגל צריך לשחק אחד מול השני, כל הליגות. אין באמת דרך אחרת לקבוע.

אדם 13 בדצמבר 2017

אין דרך לקבוע מי הכי טוב, זה כישלון ידוע מראש. וממה שאני הצלחתי להבין לא נטען בשום שלב שהליגה האנגלית טובה מהליגה הספרדית. אם אני מבין נכון את הטענה היא אומרת שהליגה הספרדית בנויה למידותיו של מסי ולכן זה לא ממש אתגר בשבילו ובשביל שרומן (ורק רומן) יוכל להעריך אותו הוא מצפה ממנו לשחק בליגה אחרת, האנגלית. כל דבר אחר שאנשים כאן מבינים מדבריו לא ברור לי. רק אציין שאני חושב שהוא טועה ומסי יהיה מסי בכל מקום בו ישחק, אבל זו הנחה בדיוק כמו ההנחה ההפוכה ולא עובדה.

רומן 12 בדצמבר 2017

אתה יודע מה מיוחד בסילבה? אגוארו? זה שהם באו והוכיחו.., אגב לגבי אגוארו לא היה צריך להיות ספק, הוא סופר חזק , מוצק עם מרכז כובד נמוך ומשחק ראש קטלני. סילבה הפתיע אותי, אבל הוא חתיכת שחקן ענק. למה שיעזוב? כי זה קל מדי, כי זה לא מאתגר. למה זלאטאן עזב כל קבוצה? שמע הוא לא חייב כלום לאף אחד, אבל אני רומן מגיב פישר בדה באזר אהיה מוכן להחשיב אותו לאחד הגדולים אי פעם רק אם יקח מונדיאל או שיתן עונה גדולה באנגליה ועדיף לא בסיטי, נגיד לבוא לליורפול או לטוטנהאם ולקחת אליפות. אגב קאקא, הזכרת אותו קודם, אמר בראיון שהוא מצטער על דבר אחד בקריירה זה שלא שיחק באנגליה. אין מה לעשות זו מולדת הכדורגל, וזו הליגה הגדולה בעולם.

הצרפתי האמיתי 13 בדצמבר 2017

אתה צוחק לגבי אגוארו כן? הבנאדם הוא המליקסון של העולם. על כל שני משחקים רצופים הוא בחוץ לחודשיים. הפריכות שלו יכולה לשגע (מליקסון חזק ובריא השנה רואים שהוא לא יפצע)

Ollie Williams 13 בדצמבר 2017

זה תמיד יפה לראות שחוץ מזה שהמרחק בין התגובות שלך לבין המציאות הולך וגדל, הבטחון העצמי שלך מתגבר ככל שהשטות שהמקלדת שלך פולטת יותר רחוקה מהמציאות.

מה שאני עוד אוהב זה שאתה הדוגמה המושלמת לטענה שלי שאפשר להיות חכם (אתה בכל זאת טוען לתואר מהטכניון) אבל ממש ממש מ-מ-ש סתום בו זמנית.

ד"א קיבלתי אחלה ציונים בקורסים של לוגיקה מתמטית, וגם בלוגיקה שימושית. כי כשאתה לא ממש ממש ממש סתום, אתה מבין שמתמטיקה אבסטרקטית והמציאות לא תמיד הולכים ביחד.

אבל היי, בניינטיז לא ידעו מי זו אתלטיקו בילבו

טליה דהן 12 בדצמבר 2017

כתבה נפלא אבל לגבי רונאלדו או מסי יש שחקן שלא משנה אך ומה תנסו לעשות אני עוד כמוהו וגם לפי דעתי הוא השחקן הכי טוב שיש לבא ולהוביל קבוצה נבחרת ארגנטינה מהפסד של 3:0 ולעלות אותה למונדיאל זה גדולה והגדולה שנרשמה בדפי ההסטוריה זה ה 6:1 על פריס מה הפסד של 5:0 להגיע למצב של ניצחון מי 5 שערים פיגור ואם כל הכבוד לרונאלדו שהוא שחקן ענק ומדהים שהוביל את ראיל לזניה ב פעמיים ברציפות בליגת האלופות אין על הגאונות של מסי וב 3 שנים האחרונות אפילו רואים שרוב הניצחונות שהם ברסה מול ראיל מדריד ברסה מנצחת ונכון ראיל באמת ניצחו את ברצלונה בסופר קאפ אבל מאז ההפסד הזה ברור מה קורה פה יש קבוצה אחת שפשוט מככבת והקבוצה השנייה פחות ונכון יש תקופות רעות לכל קבוצה
אבל זה מראה על אחדות קבוצתית מראה כמה ברצלונה
היא קבוצה אחת במינה ומי כל זה אחראי שחקן אחד שאין
עוד כמוהו שחקן מדהים וכמובן שהוא השחקן הכי טוב
בהסטוריה !!!!!!!! ואך קוראים לשחקן הזה שמו הוא ליאונל מסי
שחקן עם כישרון מי פה עד השמים שבעזרת השם יוכיח לכולם מיהו ומה הוא שווה שניף את הגביע ויזכה את הקבוצה שלו בתואר אלופות אירופה אז תסלחו לי כל אוהדי ראיל אבל זה ברור מי השחקן הכי טוב בהסטוריה

אמיתי 12 בדצמבר 2017

בס״ד ייקח את העונה הבאה של games of thrones

אדם 12 בדצמבר 2017

עושה רושם שכל האנשים כאן שכחו את רונאלדיניו :(

טרנטה 12 בדצמבר 2017

לעולם לא. מחייה הקבוצה וחונך הגמד. כדורגלן על.
חבל שנשרף כל כך מהר.

אדם 12 בדצמבר 2017

תסתכל על תגובות 7,12,13 – זה כאילו לא היה רונאלדיניו. אם הייתי צריך לבחור את מי מהם לראות בשיאו זה ללא ספק היה הברזילאי (אבל אני יכול בהחלט להבין את מי שהיה בוחר במסי).

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

רונאלידניו ומסי זה ההבדל בין הפנטזי לבין מה שמתחולל מול העיניים. אכן לפעמים הפנטזי טוב יותר. כמו כן, ההבדל הוא גם בין מדע-בדיוני לבין איזו דרמה-לייט עם "אלמנטים של מדע-בידיוני" שזה אומר שהדרמה מתחוללת באיזה מספר מתקדם בשנות האלפיים… איפה שלאנשים יש סמארטפונים באוזן ומכוניות עפות. לפעמים זה כייף יותר מכוניות וסקייטבורדים עפים מכל מיני אפשרויות כבדות משקל יותר…

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

רגע קטעת אותי – ההבדל בין אבי רצון למוריניו…

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

לעולם אי אפשר לשכוח את רונאלדיניו, קסם טהור. אהבה אמיתית לכדורגל.. פשוט – בעיני – לא מסי.

גיא 12 בדצמבר 2017

כל כך הרבה מאוננים על הפורטוגלי ששכחו שהיה לפניו עוד רונאלדו, גדול יותר (בכל מובן), שהוא בכלל בברזיל מכונה רונאלדיניו (ובגלל זה המתולתל עם השיניים מכונה רונאלדיניו גאושו)

אדם 12 בדצמבר 2017

בוודאי שהוא לא מסי, אין כמעט שום דמיון ביניהם. למעט – תירוץ לקום בכל שעה לראות אותם משחקים – רק על זה דיברתי. ועם זאת, בשיאו הקצרצר, אין שום חלק במשחק בו רונאלדיניו נחות ממסי

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

אני כלכך אוהב את רוני (הברזילאי) שאני מסכים איתך, אבל עם סייג קטנטן… מסי ניראה כאילו הוא עושה את זה פשוט בלי להתאמץ, בלי שואו אוף, בקלילות ואדישות ונונשלנט (לא רק פאסון) שפשוט לא ראיתי וכניראה לא אראה. לכן (יחד עם הקונסיסטנטיות) זה כלכך חד פעמי, וירטואוזים היו כבר הרי..

אדם 12 בדצמבר 2017

לי לא יצא לראות פנטזיסט ברמה של רונאלדיניו (רוני יש רק אחד), כזה שחולם דברים משוגעים וגורם להם להשפיע על המשחק. ולכן, קשה לי להסכים עם המשפט שמסי יותר חד פעמי מהשיא של רונאלידיניו – מסי משחק את המשחק בצורה מושלמת (או הכי קרוב לזה שאפשר), רונאלדיניו שיחק משחק אחר.

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

זו כניראה שאלה של טעם. אגב, קראתי פעם אצל אחד הפרשנים היותר מעולים (דסקל או קופר או מישהו ברמה הזו) על ההבדל בין הפנטזיסטים הברזילאים שנותנים את השואו לבין הפנטזיסטים הארגנטינאים שעושים מה שצריך ביעילות בלתי נתפסת.
קח את הגול המפורסם של מסי נגד בילבאו: מהלך אחר מהלך – מה היה מיוחד שם בכלל? כמעט כלום, שום תרגיל יוצא דופן. אבל תחבר את מהירות הפריצה וסחרור השחקנים ותנועות הגוף וזו שלמות. זה מה שאני כלכך אוהב אצלו ולכן דווקא בעיני הוא זה שמשחק משחק אחר.

Ollie Williams 13 בדצמבר 2017

רונאלדיניו היה ענק ואחד השחקנים המעניינים והמרגשים שדרכו על המגרש אי פעם.
מחבד ההישגים שהביא לברצלונה באופןצישיר בשנים של רייקארד, יש לו חלק משמעותי מאוד בברצלונה של היום ובמסי של היום.

אבל גם על ריבאלדו לפניו אמרו דברים דומים.
אבל אף אחד מהם לא החזיק בטופ יותר מ 3 שנים.

מסי ורונאלדו שוברים שיאים של עצמם כמעט כל עונה כבר עשור פלוס מינוס.
רונאלדו השמנמן המציא עצמו מחדש פעמיים או שלוש למרות הפציעות הקשות.
זידאן היה בטופ ממתי שעבר ליובה ב 98 ועד הפרישה.

לדעתי זה מה שמונע מרונאלדיניו להכנס לרשימת הגדולים באמת של כל הזמנים.

עסק שחור 13 בדצמבר 2017

מכיוון שהזכרת אותי פה אז הנה הדעה שלי:
אני אוהד ברסה ולא מת על רונאלדיניו.
חילול קודש. אני יודע.

דוד 12 בדצמבר 2017

מסי הוא כנראה הכדורגלן הכי טוב בהיסטוריה. אף אחד לא חושב שרונאלדו טוב ממנו. אבל הרבה אנשים חושבים (ואני בתוכם) שרונאלדו "גדול" ממנו.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

בעיקר מר "אני אוהב אנשים גדולים" רומן. בטח היה ממש כייף בגמר מול אתלטיקו כשהוא הוריד את החולצה.

רומן 12 בדצמבר 2017

לא ממש יודע על מה אתה מדבר, אני לא ממש שם לב לשחקנים שמורידים חולצות, אבל לפי מה שכתבת נשמע שאתה כן, למה לא? לבריאות..

רומן 12 בדצמבר 2017

ולמען הסר ספק, אני לא חושב שגודל זה תנאי הכרחי בכלל לא, אני ממש לא חסיד של כדורגל אנגלי קלאסי, והשחקנים כמו אנדי קארול לא עושים לי את זה. רומאריו בעיניי זו חד הגדולים שראיתי, קלוזה, אינזאגי, וידאל, סקולסי.. למעשה אין בכלל קורולציה בעיניי לגודל. אבל אני חולה על כדורגל מהיר, שמשלב טכניקה וכו', צ'לסי של מוריניו היא שיא השלמות בעיניי, הקבוצה הטובה בהיסטוריה. כשאני מדבר על גמדים מתרוצצים אני מדבר על המשחק המגעיל הזה של המסירות הקצרות, על הבונקר המשמים הזה.

ברקוביץ 12 בדצמבר 2017

סקולס שיחק באותה קבוצה כל החיים. אין לך בעיה איתו?

אורן השני 12 בדצמבר 2017

אז צריך להגדיר מה זה "גדול" יותר אבל פחות טוב, מוציא מעצמו יותר עם פחות כישרון? מביא יותר תארים לקבוצה פחות טובה?

דוד 12 בדצמבר 2017

כמו שאופיר אומר, סובייקטיבי.
אם ממש תכריח אותי לנמק, אני אגיד שרונאלדו יותר ווינר, יותר לוקח על הגב שלו, ויותר יעיל תחת לחץ.
אבל אני יכול להסכים שזה סך הכל אתוס, ושגם על זה אפשר להתווכח בעזרת נתונים סטטיסטיים כאלו או אחרים.

אופיר ממן 12 בדצמבר 2017

דוד, הכל שאלה של טיימינג… את אותם הדברים היה אפשר לכתוב על מסי אחרי המשחק המופלא מול באיירן, כשהביא ממש לבד את הנצחון (שני גולים ובישול לגול קליל) שהעלה אותם לגמר…
ואחרי שלב הנוקאאוט הפסיכי של רונאלדו ללא ספק הוא יכול להיחשב לאחד הווינרים הגדולים שהיו. מסי לצערי נופל קצת בגזרה הזו בגלל שלושה גמרים וכו' (ומצד שני מעולם לא הפסיד גמר צ'מפיונס וכבש בשניים)
לגמרי סובייקטיבי.

דוד 12 בדצמבר 2017

מסכים.
זה כמו שההייטרים של לברון יגידו שהוא לא ווינר בגלל שאת השלשה המכריעה קלע קיירי או ריי אלן. כאילו שההופעה מפלצתית שלו בגמר בכלל ובמשחק 7 בפרט היא לא מפגן של ווינריות.
ועדיין בכדורסל, נאמן לאתוס כריסטיאנו שלי, אני מצליח להבין את ההייטרים.. אם אנחנו מזהים גדולה "קולנועית" (כמו התדמית "1 נגד 11" או "סל ניצחון עם הבאזר") כגדולה ספורטאית, אז היא צריכה להיות המדד לגדולה של ספורטאי.

נ.ב. מסי הוא הכדורגלן הטוב בהיסטוריה.

יעוז סבר 12 בדצמבר 2017

כל מילה, מה נשאר להגיד. בכלל, קצת מבאס שבדיון על מסי צריך להכניס את רונאלדו. מסי נותן גדולה שאין כמוה. כמו שאמרת, הוא החלוץ הטוב בעולם, הכובש הטוב בעולם, אבל גם הקשר הטוב בעולם וזה מגובה במספרים וסטטיסטיקות. באמת יחיד בכל הדורות, מעל לכל ויכוח מספרי. להגיד על מישהו שהוא גדול ממנו, זה בערך כמו להגיד על ווסטברוק שהוא גדול מג'ורדן כי עשה טריפל דאבל בעונה ומייקל לא.

אמיתי 12 בדצמבר 2017

בכמה תארים לא אישיים קבוצות של ווסטברוק זכו?

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

רצית להוכיח והזמנת את המוכיח בשער. המאמר הזה לא אומר את מה שאתה חושב שהוא אומר גם משום שהבסיס שעליו הוא מתבסס מכריח חלוקה של זמן המשחק לנקודות האלה שהוא אוהב. קצת כמו המשחק של מסי. חלק הארי של מסי אינו במאמר והוא נכתב לנגד עינינו.

טרנטה 12 בדצמבר 2017

המאמר הזה (שאגב הוא קצת ישן – מהתקופה שאחרי מונדיאל 2014) רק מכמת את גדולתו של מסי למספרים. הוא מסביר לכל מיני נודניקים בשפה שהם מבינים למה בכלל לא ניתן להשוות אף כדורגלן אחר למסי.
אני אישית רואה במסי סוג של מחשב על של כדורגל. הכי יעיל והכי מטורף. מבחינת אסתטיקה היו כמובן שחקנים יותר "יפים" לעין כמו רונאלדיניו ואפילו קצת ניימאר אבל אני חושב באמת שאין שום דבר שמתקרב ליכולת של מסי להבין את המשחק כולו וזה כמובן דבר יפהפה.
* למעט ההבנה של רומן את המשחק ואיך עושים כוחות בשכונה.

אופיר מ 12 בדצמבר 2017

"להבין את המשחק" – בדיוק.

Srtest - ארטסט 12 בדצמבר 2017

יפה. ההבנה של מסי היא לכעצמה יפה.

אדביסי 14 בדצמבר 2017

מדויק

Srtest - ארטסט 14 בדצמבר 2017

איך פחדתי ממך פעם יווארדי.

גלעד בלום 12 בדצמבר 2017

הוויכוח מסי -רונאלדו משעמם בעיני( התשובה ברורה- מסי ), לגבי המשחק בראשון, עוד תצוגת תכלית במשחק חוץ מול קבוצה מתגוננת, אינייסטה היה חסר והוא הסיבה שהיה קצת בלגן במרכז השדה במחצית הראשונה. בחצי השני ובעיקר אחרי האדום מסי פשוט השתלט על המשחק, הגול של סוארס זה מפעולה חכמה של מסי בנגיעה אחת שהתחילה את הדאבל פאס המופלא עם אלקאסר, הכל עבר דרך הפרעוש, בכלל העונה הוא עושה הרבה יותר תנועה ללא כדור ומעורב יותר בהנעת הכדור, הסגנון שונה בלי ניימאר.

גם המאמן מגלה ניהול משחק מצוין עם חילופים נכונים שהביאו שינוי, בכלל תענוג לאהוד אותנו העונה עד עכשיו

Comments closed