ליונל

דווקא כשהנמסיס זוכה בכדור הזהב, מסי נותן עונה שתשנה את מה שחשבתם עליו

הסיפור שלי עם מסי התחיל בכלל בגלל… רונאלדו.  לפני 12-11 שנה לקחתי לי פסק זמן מכדורגל והתרכזתי במה שבאמת חשוב בחייו של חייל – בחורות ואלכוהול. עד אז אהדתי את יובנטוס מגיל קטן מאוד. זיכרון הכדורגל הראשון שלי: יושב על מיטת העץ חום מלא הישנה והכל כך חמימה של ההורים וצופה בערוץ אחד ביובנטוס ב4-4 מופלא מול קבוצה כל שהיא. קצת אחרי הורים של חבר הביאו לי חולצה של דלפי מאיטליה והקשר מוסד. אבל בשלהי גיל ההתבגרות בואכה בקו"ם הייתי כבר עסוק כולי באיטלקיות מסוג אחר לגמרי (וגם צרפתיות ורוסיות. מקווה שאישתי לא קוראת אדוקה).

יום אחד כששיחקנו כדורגל בשכונה התפתח דיון על מי השחקן הטוב בעולם כרגע. מכיוון שנולדתי במזל 'מעצבן' יש לי או לפחות הייתה הנטייה להפגין ידענות (ולצאת ידי החובה הגברית של הבנה בכדורגל). את הפורטוגלי כולם כבר הכירו, אז גייסתי בצו 8 את הטון הכי בטוח שלי ואמרתי 'עזבו, ברור שרונאלדו'. אחי – שהוא כדורגלן מחונן בכל אספקט של המשחק ונושא לפוסט בפני עצמו על איך אנו כמדינה נותנים דין וחשבון ספורטיבי יומיומי על העדר תשתיות מתאימות בפריפרייה ובפרט בגיל צעיר (טוב זה בטח המאמר מוסגר הארוך בתולדות האתר) – ניגש אלי ואמר "אופיר יש ילד בשם מסי ש.."   -"אבל רונאלדו… מנצ'סטר.."  ניסיתי להתעקש (מעצבן, כבר הסכמנו)  -"עזוב אופיר, אתה פשוט צריך לראות".

באתי, ראיתי, התאהבתי

מהרגע הראשון, ללא סייג. ללא תנאים. אהבה עצומה לכדורגל שהוא בכלל לבוש למשהו אחר: הוא אמנות. הוא גילוי הנסתר. הוא דרמה שטרגדיה ואושר משמשים בה בערבוביה.  אני מכיר אוהדי מסי רבים שמדברים ככה במן געגוע לאהוב רחוק. מסי אנושי הרבה פחות מרונאלדו, אבל בו בזמן הרבה יותר.

פעם נשאל אלברט איינשטיין מהי יחסיות. ענה איינשטיין שים ידך על תנור חם למשך דקה וזה יראה לך כשעה, אמר, שב ליד אישה יפה במשך שעה, וזה יראה לך כדקה. זו יחסיות. הכל יחסי בחיים

באופן עקרוני אני בורח מויכוחים עקרים והשוואות בין רונאלדו למסי כמו שדי מריה בורח משימוש ברגל ימין. ההשוואות האלו, שמולידות מרדף אחר נתונים הזויים שאני לא אוהב גם כשהם משרתים את הצד המאותגר אנכית במשוואה, יש בהן משום פחיתות כבוד בעיני כי מלבד האיזוטריות שלהן, בסופו של דבר כדורגל הוא משחק שצריך לראות בעיניים ולבחון אותו דרכן. אתה יכול ללמוד על מגע גופני מאלפי מילים של טולסטוי אבל נשיקה בוסרית אחת תספר לך הרבה יותר.  ואת הכדורגל שמסי מביא אל המגרש אי אפשר ,בעיני, להשוות לשום דבר אחר שהיה לפני. וזה לא בר וויכוח בשבילי ובשביל מיליונים, כי זה כלכך סובייקטיבי וכי אנו פשוט חושבים ככה.

אבל ישנה מן תיאוריה כזו, שכשבאים לבנות קבוצה כדאי לבנות אותה מסביב לרונאלדו, שהוא השחקן הראשון שכדאי לבנות סביבו, ושמסי, בכל גדולתו, הוא שחקן משלים לשחקנים גדולים אחרים. ודווקא כשרונאלדו זוכה בכדור הזהב בפעם החמישית, מסי, בגיל 30, מערער את התיאוריה הזו מן היסוד.

הפליימייקרים הטובים בעולם לפי ארגון הסטטיסטיקה IFFHS :

מפות חום מתחילת העונה בLA LIGA. צד ימין מסי, צד שמאל רונאלדו.

(תמונות מתוך עמוד הפייסבוק של 'בארסה מאניה' )

מסביב לרונאלדו משחקים שלושה מעשרת הפליימייקרים הטובים בעולם לפי ארגון הסטטיסטיקה IFFHS  במקומות 2,3, ו-6. זה בלתי נתפס!  ומי הפליימייקר הטוב בעולם? מסי. שהוא גם הכובש הטוב בעולם (יחד עם רונאלדו). שהוא גם המוסר הטוב בעולם (כן. בפשטות). על פי מפות החום של כל משחקי הלה-ליגה העונה ברור מי השחקן הנייד יותר, הדינאמי, הברומטר, שלוקח על עצמו להניח את אבן הפינה להתקפה וגם לגזור את הסרט (על הבורקסים עושה רושם שהוא וויתר בעונות האחרונות).  אינני בא להמעיט מגדולתו של רונאלדו, להיפך – מדובר בשחקן עילאי, יחיד בדורו, שרק מעצים את גדולת הנמסיס שלו. מסי – יחיד בדורות.

מסי נתן עונות יפות לאוהביו, עכשיו, בתנאים שנוצרו בברצלונה ובנבחרת (זאת שאנשים לא טורחים לקום לראות משחקים שלה ב3 לפנות בוקר אבל מדקלמים את שמות שחקני הסגל שלה כאילו מדובר בבגרות בספר שופטים) מסי נותן עונה להייטרים. לכל אלו שאמרו שהוא לא יכול לסחוב קבוצה בעצמו, שזה עקב האכילס שלו. בגיל 30, מסי סוחב נבחרת לא מחוברת של התאחדות מקולקלת למונדיאל, תוך שהוא (כמובן יחד עם טר שטגן, ג'ורדי אלבה ואומטיטי – שחקני העונה עד עכשיו) מגיע שני משחקים אל סוף השנה הקלנדרית מהמקום הראשון בליגה ובליגת האלופות, ללא הפסד.

והוא מתנהג כמו אחד שיודע, הוא לא מחפש את הצמד, את התחרות, ואחרי שקודם כבר דילג מעל שני בלמים בדרך לשער באותה הקלילות שאני מדלג מעל ילדים בגן בדרך לבן שלי, בדקה ה90 הוא עוד רגע עומד שוב מול שוער ופתאום מוסר ימינה לוידאל, כי וידאל מחליף וכדאי להכניס אותו לוויב הקבוצתי ולפרגן לו בשער. כשהנמסיס חוגג עוד שיא לא משמעותי (השחקן הראשון שכובש בכל משחק בשלב הבתים) בדמעות, זה בולט עוד יותר.

אז מן הסתם, עוד יחזור הניגון הידוע, 'זאת הלה ליגה' ו'הוא נתקע באותה הקבוצה כל החיים' (זה דווקא מרגש כשזה טוטי ובופון, נכון?)   והוא הפסיד שלושה גמרים (הוא גם סחב את הנבחרת שלו לשם) והאמת, אפילו לא בטוח בכלל שעם סגל כזה נסיים עונה עם תואר, אבל בשבילי, ובפרט בעונה שכזו נפלאה ומרתקת באופן מוזר, הניגון שחוזר ומלווה אותי הוא ההד החוזר מהאצטדיון: 'מסי…מסי…מסי…'

וחוץ ממסי סיכום המשחק: עד הכרטיס האדום היינו פחות טובים והתקשינו להגיע למצבים, אחרי הכרטיס האדום (הסופר מוצדק) היינו הרבה יותר טובים,  יש לנו בעיה בחיפוי של הקשר על המגן בפריצות שכוללות הצטרפות שחקן ודאבל בשני האגפים, ורמאלן לא רע בכלל, ג'ורדי מדהים, פאקו מוכיח שוב שהוא סאב שצריך להשאיר, דניס לא שייך. ויש מצב שסוארז חו… עזבו בואו נחכה עם זה ונהנה עוד קצת מזה:

ימים של תיקו
Real Madrid & Barca 23.12.17 Save The Date

תגובות

 • יניב

  טור נפלא !
  אוהד של יונייטד מאז שאני זוכר את עצמי ויש לי וידויי קטן ;
  לא איכזב אותי יותר מדי להפסיד לברצלונה פעמיים בגמר ליגת האלופות כי ידעתי שכנראה מדובר בקבוצה הכי טובה בהיסטוריה שמשחק בה השחקן שבוודאות הטוב בהיסטוריה .
  הוויכוח על מי הכי טוב אי פעם (יסלחו לי האנשים שזכו לראות את מראדונה או פלה) כנראה ישאר לעולם בין אוהדי ריאל לשאר העולם אבל זה שרונאלדו הביא את עצמו למצב שעושים את ההשוואות האלה,ובכלל מספק מספרים שדומים לפרעוש זה רק מראה על כמה הוא גדול . אני אשאר עם התשובה שרונאלדו הכי טוב בעולם ושמסי בכלל מפלנטה אחרת . אני רק מודה על זה שאני חי בדור שאני יכול לראות את שניהם משחקים כל שבוע .

  כמה מילים על ברצלונה של השנה - זאת לדעתי הקבוצה הכי חלשה של ברצלונה מזה עשור אבל כמה שהיא יעילה זה מדהים . כל כך הרבה שחקנים של ברצלונה נמצאים בעונת מבחן ככה שכולם נותנים מעצמם 110% .
  ועדיין התלות במסי פשוט נוראית .. טוב עושה ואלוורדה שמדי פעם מוציא את מסי כי אם הוא יפצע לא ברור איך ברצלונה תנסה לנצח .

  הגב
  • אופיר ממן

   לגבי מסי ברור שאני מסכים :) לגבי בארסה - כל מילה נכונה. האבחנה שיש המון שחקנים במבחן (לא פשוט מנטלית) ומצליחים לעמוד בו באופן מעורר כבוד (ג'ורדי, אומטיטי, פאוליניו, פאקו ועוד) מדויקת. לגבי התלות במסי - נקווה שדמבלה יוכל ליצור כבר בינואר-פברואר שילוב מעניין עם סוארס ואלקסר כך שמסי יוכל לנוח

   הגב
 • יוני (המקורי, מפעם)

  לשלם 150 יורו לכרטיס על קו האמצע ולראות את מסי עם אשתי היה אחד השיאים של 2017. למרות שאייבר הובילו 2-0 בדקה 60, ואני בכלל לא אוהד בארסה. חוייה אסטתית, והאווירה הייתה נהדרת למרות שהיה ברור שאין על מה לשחק.

  הגב
  • אופיר ממן

   איזה כיף! מסוגל רק לדמיין...

   הגב
  • שי

   גם הייתי שם, רק ישבתי יותר לכיוון הרחבה בצד שמאל של ההתקפה ומסי לא ממש התקרב לשם (לא שזה שינה הרבה, הרגע לקראת הסיום שהוא לקח את הכדור, טס קדימה וכבש היה משהו שגם בצפייה בתקציר קשה לעקוב אחריו).
   אבל לומר שהאווירה הייתה נהדרת? אולי אלף אוהדים שמעודדים ברצף, באצטדיון של 98,000 מקומות, ועוד כשעדיין יש סיכוי שברצלונה תסיים את המשחק כאלופה. באתי עם ציפיות נמוכות ועדיין התאכזבתי.

   הגב
   • יוני (המקורי, מפעם)

    כנראה שבאתי עם ציפיות נמוכות...

    לי היה נחמד ההמנון של בארסה והתודה על סיום עונה. מסכים שלא הייתה אוירה לוהטת. הסיכוי לאליפות היה תיאורטי מדקה 20 בערך.

    הגב
  • אחד העם

   "לראות את מסי עם אשתי" לא נשמע טוב.
   בדחילו, הייתי מציע "על קו האמצע עם אשתי ולראות את מסי"

   הגב
   • אופיר ממן

    עשית לי את היום

    הגב
 • אייל קורן

  מלך!!!! איזה תענוג לקרוא אותך יאח

  הגב
  • אופיר ממן

   תודה אייל!

   הגב
 • צבי

  טור ומדויק לעילא ולעילא.
  מסי מנצח במבחן העין.
  הוא השחקן הכי מרגש ומהנה לצפיה. ומהבחינה הזו הוא בקטיגוריה של מייקל ג'ורדן, הספורטאי שבשבילו שווה להקריב שעות שינה ולקום בכל שעה.
  רונלדו הוא מכונת כדורגל משומנת ויעילה אבל הוא לא מרגש. זה כמו ההבדל בין ארוחה בארומה למסעדת שף, נגיד, לארוחת ערב בנורמן ז"ל. בשניהם אתה תשבע אבל רק באחד אתה תיהנה משכבות של עונג עילאי

  הגב
  • אופיר ממן

   אתה הראשון שהחל עם השוואות למייקל יבדל"א אבל זה צץ לא מעט בתגובות. מדהים.

   הגב
   • גיל שלי

    הלו, חשבתי שקראת את כל הפוסטים שלי, היה לי פוסט שלם על ההשוואה הזאת פעם

    הגב
    • אופיר ממן

     התכוונתי כאן בתגובות אבל תביא לינק שכולנו נהנה!

     הגב
 • Srtest - ארטסט

  כמעט עשור ואני חש סגירת מעגל. אני זוכר שהייתי בבלוג לפני כמעט עשור כשמוריניו ואינטר ניצלו את התלאות שעברו ברצלונה ופפ בדרך למשחק באיטליה, ניצחו 3-1 כשניתן היה לזהות את המצב הגופני והנפשי על בארסה ואז מוריניו באחת התצוגות המחפירות שראיתי עם קטנצ'יו מהעלובים ביותר עם 10 שחקני שדה בתוך הרחבה של אינטר הגיע לבארסה ושיחק על הפסד 1-0 קטן. איך כל היונייטדנים חגגו וצהלו. כל המרירים ואכולי הקנאה על בארסה ופפ שנתנו בראש ליונייטד ופרגוסון באופן קבוע (כי לא היה מדובר רק בפרגוסון אלא בקישור עילאי שלימד את יונייטד והאנגלופילים שיעור - שלא הפנימה). תגידו תודה שפוגבה לא היה לפחות גיליתם איזה נדבך. פה זה לא רק פפ, יש שם מנהל מקצועי ודרך להחתמת שחקנים שמתאימים לשיטה. המועדון שלכם נשאר מאחור ושום איש בפרונט לא ישנה זאת, עד כמה שאני לא סובל את מוריניו. מזכיר איזו קבוצה בארץ, בצבע אחר אמנם.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   חחחח התבלבלתי בדף מרוב התרגשות אבל נראה לי זה גם כן רלוונטי פה :-)

   הגב
   • אופיר ממן

    ואני כבר התחלתי לבנות תיאוריות על הקשר לפוסט.. ;)

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     מעניין לחשוב על זה למרות שאולי לא המקום לא לדבר על הקבוצה והאינדיבידואל וכיצד מאמן הוא גם בעצם קבוצה כמו נניח קבוצות של מוריניו או של פפ או של פרגוסון וכיצד מסי בעצם הפך להיות שחקן שמגדיר קבוצה שלמה. מהבחינה הזו התגובה הקנטרנית שלי יכולה להיות גם במצ'אפ בין מסי לרונאלדו. בעוד שהאחד במשך שנים הגיע לפוטואופים כמו אחרי ההתעלות מול אתלטיקו של גארת' בייל אז אכן הוא התעלה בעצמו במאני טיים אחד של שנה שעברה בעוד ששחקן אחר סוחב קבוצה כבר שנים מאז שהוא איבד את הקישור הכי טוב שנראה ב-20 השנים האחרונות. הנה, ביקשת - קיבלת. בחיי שאני זוכר את צהלות האנגלופילים באתר בתקופה ההיא ועוד על מה? עכשיו הם מגלים :-)

     הגב
     • אופיר ממן

      האמן לי, אחרי הגרלת שמינית הגמר האנגלים צוהלים כעת בעוז :) לונדון אנחנו באים!

      הגב
  • רומן

   כמה שטויות.. מוריניו בא והשפיל את הגמדים של פפ בתצוגת כדורגל עילאית עם שניידר ודייגו מיליטו. 3-1 מרשים, עצמתי, ומהדהד. מוריניו גם השפיל את פפ מתחת לגשר, רמס וכתש את הגמדים משחק שלם, אבל לאופ"א היו תכניות אחרות לאותה שנה, ופשוט בזזו אותו שם. את מסי הגדול אני זוכר בכמה פלאשבקים, אחד מתחת לגשר כשהוא ביקש מפפ להחליף חיתול במחצית אחרי שחאליד בולהארוז לימד הראה לו איך גברים משחקים כדורגל, זוכר אותו גם ככה ומתפתל כשפפה עשה ל מועד ב, והזכרון היפה ביותר זה הגמד עומד לבד לבד מול מנואל נוייר בגמר המונדיאל ומוציא ספק מסירה ספק דחיפה מהרגל, חצי שעה אחרי זה מאריו גוצה הראה לו איך שחקני התקפה גברים מכריעים מונדיאל . אהה ואז הוא נתן שישיה מול לבנטה, כל הכבוד!!

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    שישייה של מסי מול לבנטה זה עדיין יותר מכובד משביעייה של לא-מסי נגד סטוק או ווטאבר.

    הגב
   • Srtest - ארטסט

    "מאריו גוצה הראה לו איך שחקני התקפה גברים מכריעים מונדיאל" מי? איפה הוא?

    איך גברים משחקים כדורגל כנראה אומר איך גברים משחקים ראגבי. לא מפתיע אגב שזו תפיסת הכדורגל שלך כי זו אכן גם תפיסת הגבריות שלך. הלכה אחת - הלכה השנייה.

    הגב
    • רומן

     גוצה עצר כדור על החזה ושלח פאס בנגיעה מהאוויר לפינה הרחוקה, זה לא רוגבי, זה שיא הכדורגל, טאץ' וקור רוח ברגע האמת. איפה הוא היום? נח לו על הספסל בדורטמונד רוב היום, אבל מה זה נח? נח עם גביע עולם שרשום על שמו..
     ואני בכלל שונא רוגבי..
     הכוונה ברורה.

     הגב
     • Srtest - ארטסט

      הכוונה ברורה והביצוע מעורפל. מתכון טוב לפארסה שאותה אתה אכן מספק. בליגה שלך זו אפילו תפוקה רצינית.

      גוצה שחקן נחמד. מה לעשות שלהיות בורג נחמד במכונה זה לא כמו לסחוב קבוצה על הגב. בערך כמו ליגה לילדים מול ליגה למבוגרים. אגב סחתיקה לגרמנים שבנו את הקבוצה הנכונה לזכייה, בהחלט. רק שלא תגיד שהם ניצחו 20 הבדל כי נתנו גול בהארכה. בקצב הזה יש מצב שנעבור בין עוד ענפי ספורט שגם בהם אין לך מושג.

      הגב
     • דונאדוני

      תשמע אתה צריך להתבגר, המרמור שלך מביך.
      מילא היית אומר שמסי לא הכי גדול בהיסטוריה, אבל ככה לזלזל? תתבגר.

      ולעניין:
      גצה בכלל לא שלח פאס, הוא בעט עם המלא ועוד מהאוויר (בהנחה שהתכוונת לפאס - כדור על הארץ). מראה כמה שיחקת/ראית כדורגל בחיים שלך.
      מוריניו ופפ גם בחיים לא נפגשו כשמוריניו אימן את צ'לסי.
      אתה גם לא מדייק בעובדות, גם לא ממש מבין מה ההבדל בין פאס, מלא, פאלש, שפיץ.
      תמשיך תמשיך לזרוק עלינו קצת מהחוכמה שלך.

      הגב
      • רומן

       א. בזכרון שלי זה היה פאס.
       ב. אני משחק כדורגל מגיל 6, היום זה לפחות פעמיים בשבוע, זה החיים שלי, אלא אם כן אתה שחקן מקצוען בעברך אז תהיה סמוך ובטוח שאני לא סופר אותך.
       ג. איפה כתבתי שפפ ומוריניו נפגשו בצ'לסי מול ברסה?

 • אחיה מדמון

  וואלק אתה אלוףףףף!!!! פשוט כיף לקרוא, תענוג כל מילה ...
  הייתי גם שם דגש על בוסקטס, אני לא חושב שיש שחקן שחוטף מכות יותר ממנו, הבנאדם חוטף וממשיך להתאבד על כל כדור, אתמול כשהשחקן של ויאריאל עשה עליו תעבירה המצלמה התמקדה בבוסקטס היית יכול לראות את הסגולים שיש לו ברגליים , פשוט הוא הבוס של הקישור שלנו! נהנה לראות אותו!
  רגע מי זוכר את פאברגס ופדרו?
  וויסקה❤

  הגב
  • אופיר ממן

   אחיה, רק דיברת והנה יש הזדמנות נהדרת להיזכר בהם בשמינית ;) אבל אתה לגמרי צודק! טעות מצידי לא להכליל את בוסקטס. יאמר לזכותי שזו טעות אנוש, פשוט פרח מזכרוני. מת עליו.

   הגב
  • ק.

   בוסקטס אכן חתיכת עוגן. מרב שהוא יציב ו"עושה את הדבר שלו" (מעבר לפרובוקציות וויכחים, שגם זה מעט עבר לו), כבר לא נותנים עליו את הדעת. צלע חמישית לרשימת ארבעת המצטיינים בפוסט, גם אם קצת קצת מאחוריהם

   הגב
   • אדם

    בעיקרון אני חושב שזה חוקי לחלוטין לפוצץ את בוסקטס על כל היסטוריית ההצגות שלו ורק בגלל זה אני חושב שהאדום לא היה מוצדק. אסל אין ספק שהוא שחקן גדול.

    הגב
 • גילי פלג

  מאז מייקל ג׳ורדן ( וגם אייל ברקוביץ׳, סליחה על חילול הקודש ) לא התרגשתי בספורט כמו עם מסי. אני מאוהב, אני מאוכזב, אני חולם, אני נשבר, אני לא מחמיץ משחק, מחצית, דקה.

  הגב
  • אופיר ממן

   אייל ברקוביץ' לא סולח שהצבת אותו באותה השורה עם מייקל, עם כל הכבוד למייקל...
   כמוני כמוך

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    או. אתה מבין כדורגל.

    הגב
   • יעוז סבר

    לא משנה מה שנהיה ממנו היום, ברקוביץ היה שחקן כדורגל עילאי. סוג של אינייסטה וצ'אבי בקטנה, לפני שידענו בכלל מיהם. הכי גדול, ביחד עם בניון, בעשרים וחמש שנה האחרונות, בלי תחרות.

    הגב
 • גיל שלי

  נדמה לי שכבר כתבתי את זה בתגובה לפוסט הראשון שלך כאן בדה באזר, לתחושתי זאת עונת הפאק יו של מסי. לאחר עונת הפאק יו של רונאלדו בפלייאוף האלופות בעונה שעברה, מסי החליט לקחת את זה מדרגה למעלה. אם ברצלונה תזכה השנה באליפות, אולי אפילו בצ'מפיונס, אף אחד לא יוכל להגיד שזה בגלל שמסי הוא חלק מהמכונה הטובה בעולם, הוא המכונה. עכשיו צריך לראות שיוסיף גם את הגביע הזה

  הגב
  • אופיר ממן

   כתבת בדיוק כך! מי ייתן...

   הגב
   • יעוז סבר

    יהיה קשה. מסי אשכרה לבד.

    הגב
 • פרילי

  אם יש שחקן שמזכיר לי את הקסם של מסי זה מודריץ (לא הרבה ממנו רק קצת), שילוב הטכניקה שלו והחוכמת משחק זה משהו שאני לא זוכר אצל אף שחקן אחר. ואיזה כיף שריאל הולכת לפגוש את פ.ס.ז ואני אומר את זה בתור אוהד ריאל.

  הגב
  • אופיר ממן

   העונה עשיתי לי מנהג לשים דגש על מודריץ' במשחקי ריאל , ואכן תענוג. ולמה אתה מרוצה מהמפגש מול פסז'? הכי קשה שאפשר...

   הגב
   • יעוז סבר

    אף פעם לא הבנתי מה מתלהבים ממנו. שחקן חביב, די משעמם, די אפור, ועם כל הכבוד לטכניקה שלו, רחוק מאוד מקוסמים ברמות הגבוהות באמת כמו מסי, אינייסטה, ניימאר, רונלדיניו עליו השלום (על המגרש כמובן). אלה באמת קוסמים. כל השאר שחקנים עם טכניקה חביבה.

    הגב
 • מיקו גוטליב אהלן סבבה

  אם קרוס ומודריץ', שהם שחקנים נהדרים אבל לא פליימקרים בשום עולם, הם מקום שני ושלישי בדירוג, משהו עם הדירוג לא בסדר.

  הגב
  • no propaganda

   זו באמת שאלה מעניינת, מה ההגדרה של פליימייקר?

   הגב
  • רומן

   מודריץ' הוא ה הגדרה של פלימייקר. הכי גדול מאז ברקוביץ':-)

   הגב
   • ברקוביץ

    מסכים איתך שהוא מזכיר אותי

    הגב
    • אמיתי

     אבל אין לו את פירה בשישי. כתם לכל הקריירה

     הגב
 • ק.

  מעולה.
  לגבי המשחק, מחצית ראשונה אכן תיקו שיקף (לעומת שתי תוצאות התיקו האחרונות). מחצית שנייה החילופים היו במקום. עד אז הדרך היחידה שנוצר משהו זה מהשילוב מסי אלבה. התזוזה של רקאטיץ' שדי תקע את האגף, לאמצע אחרי החילוף, שיחררה את סרג'י רוברטו לתת תרומה התקפית משמעותית יותר.
  ואם אינייסטה לא כשיר לקלאסיקו, אני בעד שאלקאסר יפתח במקומו

  הגב
 • קלבדוס

  נהדר.
  רואה כדורגל לא מעט שנים. מסי הוא הכדורגלן האחד שאפילו לא פנטזתי בילדות שיכול להיות שחקן כמותו. ומאז שהגיע, אני רואה כל שבוע ועדיין לא מאמין.

  הגב
 • עסק שחור

  מצויין.

  לעולם לא התרגשתי לראות כדורגלן כמו שאני מתרגש לראות את מסי. שילוב של גאונות, יצירתיות וטכניקה - אולי הטוב בעולם בכל השלושה.

  הגב
 • רומן

  אופיר, כשבונים קבוצה בונים אותה סביב שוער, קשר מרכזי, בלם אחורי וחלוץ 9 כל השאר זה קישוטים.
  לצרך העניין אם אני עושה כוחות (מול מישהו שמבין כדורגל) אני בוחר ראשון את נמניה מאטיץ'.

  הגב
  • טרנטה

   אתה שוטה הכפר של דה באזר ושל הכדורגל העולמי כולו

   הגב
   • רומן

    לא סופר אותך גם בהבנת המשחק ובטח ובטח ביכולות המשחק.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     אוי רומן... אתה כל-כך לא חשוב... בדיוק כמו מאטיץ' מול סיטי במערך הזה...

     הגב
    • טרנטה

     מה שאני הכי אוהב אצלך זו הצניעות. שניה רק להבנת המשחק שאין לך.

     הגב
 • ברקוביץ

  כבר מזמן לא משחקים עם בלם אחורי

  הגב
  • רומן

   הכוונה ברורה, אני קורא לזה בלם אחרוי, יותר נכון להגיד פשוט "בלם"

   הגב
 • רומן

  אופיר, ברצינות עכשיו, כל עוד מסי שיחק כל הקריירה שלו בקבוצה מוקפת כוכבי על בליגה עם 16 קבוצות חלשות מאוד מאוד מאוד יחסית לברסה, יש כתם גדול על כל ההישגים שלו.
  עונה אחת של 20 שערים באנגליה ואני אסתום את הפה לנצח.

  הגב
  • DS

   אם לסלאח (שהוא פחות או יותר אותו גודל פיזי, אני מניח שלזה התכוונת) יהיו 20 העונה אתה יכול להבין שמסי בקלות מגיע ל-20 בכל עונה, וכנראה שגם ל-30 ו-40. אלא אם אתה חושב שסלאח טוב ממסי. בקיצור, תנוח.

   הגב
  • דוד

   אני לא אוהד גדול של מסי אבל לא מסכים שיש "כתם" על ההישגים שלו. כתם על הישגים זה ספורטאי שלוקח סמים או קבוצה שמנצחת בגלל טעויות שיפוט.

   הגב
  • Srtest - ארטסט

   ובכן, טרול, בארסה 1.5 נותנת לליגה שלך עונה ללא מענה בינתיים ככה שאם תוסיף את ה0.5 הנותרים יש מצב שתצטרך לעבור ללה-ליגה בשביל תחרות או לליגת יורודיסני בשביל רמה...

   הגב
   • רומן

    זאת מנצ'סטר סיטי ,לא ברסה 1.5. טמבל.
    קבוצה אחרת לגמרי אם שחקנים חסונים ולא גמדים מתרוצצים

    הגב
    • Ollie Wiiliams

     אההההה ברור
     ואם ניקח את אותה הקבוצה בדיוק, נשים לה מדים בכחול-אדום ונגיד שהיא מספרד אז דה ברוינה היה הופך פתאום ל"ילד קקה שדומה לטין טין" או משהו בסגנון...

     הקשר הכמעט יחיד בין הפרמייר ליג כיום לכדורגל אנגלי הוא גיאוגרפי. הרי ידוע שגווארדיולה, מוריניו, קונטה, קלופ, וונגר, פוצ'טינו - אלה שמובילים את הליגה ודורסים את אירופה כרגע - כולם גדלו במכרות של שפילד וסוגדים לכדורים ארוכים.

     מצד שני השעה 13:35 ויש סיכוי סביר שאצלך בראש כבר לילה.

     הגב
     • אורן השני

      אני לא בהכרח מצדיק את רומן אבל לטענתו הפיזיות באנגליה גבוהה מאשר בספרד (או כל ליגה אחרת) כך שכביכול מסי היה מתגלה שם כבלוף, ולא נראה שאתם יורדים לסוף דעתו בדרך כלל

      הגב
      • אופיר ממן

       אורן, הטענות מוכרות לא מהיום. יורדים לסוף דעתו חופשי. מסי כבר טיטא קבוצות אנגליות בכל מפעל אפשרי. שחקנים פחות חזקים ממנו השתלבו שם. כמו שכתבתי בפוסט: לטוטי דל פיירו וכו' זה לא עומד לרועץ אבל haters gonna hate ויסלח לי רומן...

      • דונאדוני

       בופון, טוטי, ראול, רונאלדו השמן, מסי, טוני קרוס, רונאלדיניו, רוברטו קרלוס, אינייסטה, צ'אבי, איסקו, קאקא, נוייר, ריברי, וידאל, לבנדובסקי, הומלס, טר שטגן ועוד ועוד ועוד...

       עד שהם לא ישחקו באנגליה, מבחינתי הם לא שחקני כדורגל.
       כדי להיחשב לשחקן כדורגל ראוי אתה חייב לשחק באנגליה.
       למה? ככה!
       מה זה חשוב אם כבר עשור האנגליות מסריחות באירופה? מה זה חשוב שמי יודע כמה זמן לא זכה אנגלי/שחקן באנגליה לשחקן השנה בעולם? מה זה משנה שבקושי יש שחקנים מליגה אנגלית שזכו במונדיאלים האחרונים? מה זה חשוב שנבחרת אנגליה נראית נורא ואיום כל טורניר?
       יש כלל אצבע! עד שלא שיחקת באנגליה לא שיחקת. ככה רומן אמר וככה יהיה... תקפצו כולכם.

     • רומן

      בבקשה תעבוד על הלוגיקה בטיעונים שלך, אני מאוד ממליץ על "לוגיקה ותורת הקבוצות", קשה לי להלחם הטיעונים לא קוהרנטיים. אין לי בעיה עם הנחות יסוד מפגרות, כל עוד הטיעונים עובדים במערכת היסק כלשהי

      הגב
  • דונאדוני

   אם הוא מסיים כבר עשור מקום 1-2 מלך שערים בליגת אלופות, ושום שחקן מקבוצה אנגלית לא הצליח לעשות את זה, למה אתה חושב שאין סיכוי שהוא ישים 20 שערים בליגה האנגלית?
   למה הוא כבש שלושער מול סיטי, פעמיים בגמר מול יונייטד, רביעייה מול ארסנל, ולא יכול לכבוש בליגה האנגלית?
   אם תשים את מסי בסיטי, אתה באמת חושב שהוא לא יגיע ל-20 שערים?
   למה כזה קשה להכיר בגדולה של שחקן, גם אם הוא לא זכה במונדיאל... אני לא מבין למה אתה כזה אנטי נגדו.
   השנה מסי מוקף כוכבי על? אתה באמת חושב את זה? תן לי להניח שהוא יגיע ל-20 שערים גם השנה...

   הגב
   • רומן

    בוא נעשה סדר.
    אני חושב שמסי שחקן על כן, אני אישית מתעב אותו, זכותי, ובגלל שאני מתעב אותו אני מנסה תמיד להוריד אותו בכל דרך אפשרית שנשמעת לי רציונלית.
    וכן יש לי רשימה של טיעונים שלכל הפחות תסכים איתי יש בהם הגיון.
    א. מסי כל הקריירה משחק בקבוצה, שהמרחק ממנה לבין שאר הקבוצות בליגה (החל ממקום 4 ומטה) הוא הרבה הרבה יותר גדול מהמרחק בין הקבוצה הטובה ביותר באנגליה לבין הקבוצה שממוקמת אחרונה בטבלה. בשביל הקורא אולי ווילאמס שלא כל כך חזק בלוגיקה מתמטית אני אבהיר שזה לא גורר שהקבוצות באנגליה יותר טובות מאשר בספרד.
    ב. לגבי ההפצצות בצ'מפיונס ליג נגד האנגליות, אני, אבהיר, חוקי המשחק באנגליה ובאירופה שונים לחלוטין, זה כמעט שני משחקים שונים, תנסה פעם לראות כדורגל אנגלי וישר אחרי זה את לה ליגה, זה משחק אחר לגמרי עם שיפוט אחר לגמרי, האם מסי יכול לעמוד בקצב ובפיסיות של אנגליה? זכותי לטעון שכן כל עוד לא הוכח אחרת, האם מסי יכול להגיע לניוקאסל ולטייל שם כמו שהוא מטיל בלבנטה? אני טוען שלא.
    ג. קשה לי עם אנשים שנתקעים שנים באותו מקום, זה מראה על חולשה וויתור עצמי, סבבה היית בברסה, כבשת, הפצצת, השפלת, הוכחת.. יאללה תתקדם לאתגר הבא תוכיח שוב, נראה אותך גבר..

    הגב
    • יואב

     רומן,
     זאת לגמרי זכותך.
     מעריך לגמרי את גדולתו ההיסטורית(אין ספק בכלל) אבל הוא לא נוגע בי.

     הגב
    • אייסברג

     תתעלם ככל שתרצה בשנות השלטון שלו, אותן קבוצות ספרדיות שלטענתך נמצאות שנות אור מברסה פירקו כל קבוצה אנגלית שנפגשו בה במפעלים השונים

     הגב
     • רומן

      עוד פעם, חוסר הבנה בלוגיקה?! אפילו ציינתי במפורש כי היתה לי הרגשה שלאנשים יהיה קשה לקלוט שזה שהמרחק בין ברסה לבין ויאריאל הרבה יותר גדול מהמרחק של יונייטד מקריסטל פלאס, ממש לא גורר שפלאס טובה מויאריאל, מה שחשוב זה הפרשי הרמות, לא הרמה האבסולוטית.

      הגב
    • דונאדוני

     חשבת אולי שיש קשר בין מסי/רונאלדו לעובדה שבארסה/ריאל כל כך מפלצתיות, גם בליגה וגם באירופה, וזה לא בהכרח שהשאר גרועים.
     אולי גם ג'ורדן היה כל כך טוב בגלל ששיחק בקבוצה שעשתה 72-10? או שאולי הוא מהאחראים על ה-72-10.
     גם ג'ורדן ויתר לעצמו כששיחק רק בשיקאגו?
     כמו שאמרת אתה מתעב אותו ומחפש סיבות... ואם ממש מחפשים אז גם מוצאים, ואם לא מוצאים אז נותנים סיבות תאורטיות שלא ניתן להוכיח ולהפריך.

     בקשר לספורט שונה באנגליה מול ספרד... אז אולי כדאי שהאנגלים ישנו דיסקט ויתחילו לשחק בשיטה שבה מנצחים.
     אם צבא טנקים נלחם בצבא סוסים, צבא הטנקים חזק יותר, זה לא מלחמה שונה.
     גם זה נשמע לי קצת תירוץ... הרי בעשור הקודם האנגליות שלטו לגמרי, והספרדיות דשדשו מאחור. מה השתנה? הספורט השתנה באנגליה או בספרד? או בשניהם?

     הגב
     • רומן

      אה ועוד דבר לגבי להחליף דיסקט.. פה יש לדעתי טעות בסיסית, אתה חושב שלאנגלים אכפת מצ'מפיונס ליג? למה שיהיה אכפת להם, הרי פרמייר ליג היא הליגה הגדולה בעולם ולא ליגת האלופות (המספרים פה חד משמעיים אין ספק) אז ברור שזה הרבה יותר חשוב ויוקרתי לזכות בפרמייר ליג יחסית לצ'מפיונס. בשביל הספרדים (שאף אחד לא צופה בליגה שלהם חוץ מכמה ישראלים שפתאום גילו אותה אחרי שערוץ הספורט הפסיד את הזכויות של אנגליה) ברור שצ'מפיונס חשובה. לא יודע בן כמה אתה אבל תגיד מישהו פה בתחילת הניינטיז שמע על לבאנטה? עזוב.. על אתלטיקו בלבאו אף אחד לא שמע.

      הגב
      • עומר

       דונאדוני=עומר

       אני חושב שלשחקנים ולמאמנים אכפת מצמפיונס ליג. וזה מה שמשנה.
       אולי הבעלים מעדיף את הליגה בגלל הכסף, אבל אני לא מאמין שזה שיקולים שמוריניו, גווארדיולה או פרגי בזמני עשו.
       צ'מפיונס ליג נחשב לתואר היוקרתי בעולם, ולראיה כדור הזהב בדרך כלל הולך לזוכה בו.

      • Ollie Williams

       אין ספק שהפופולריות של לבאנטה בתחילת הניינטיז מעידה על רצונן של האנגליות לזכות בצ'מפיונס שתי דקות לפני 2018.

       לא יודע איך לספר לך את זה אבל ברית המועצות כבר התפרקה, מייקל ג'קסון מת, אייל ברקוביץ' לא משחק כדורגל כבר 10 שנים, שלמה שרף לא מאמן את הנבחרת או בכלל, פוגים כבר לא באופנה והקומדי סטור ירדו מהאוויר.

      • רומן

       Ollie
       אתה באמת חייב ללמוד הבנת הנקרא אתה ממש מתקשה בתחום הזה. הדוגמא של הפופולריות של לבאנטה בתחילת הניינטיז בישראל באב להעביר את הנקודה שהלה ליגה מעניינת את הישראלים רק בגלל שהיא משודרת חינם והפרמייר ליג לא. בתחילת הניינטיז שהאנגלית היתה חינמית בערוץ הספורט אף אחד פה לא הכיר את ספרד , למה? ככה כי ככה זה בעולם, יש ליגה אחת ענקית וכל השאר נעות בין הגימיק לקוריוז

      • אופיר מ

       רומן אחי - בידידות אני שואל: למה (לפי היכרות פה מהבלוגיה) אתה תופס את החיים כמשחק סכום - אפס? יש אולי אמת מוחלטת אבל האמן לי שהיא פאזל שמורכב מהרבה חלקים.

      • רומן

       וואללה שאלה טובה אופיר, אני מקבל את ההערה הזאת בהמון מקומות שהחיים לא שחור לבן, בעבודה הקודמת היו לי על זה המון ריבים עם הבוס.
       לא יודע ככה אני, אולי כי אני עיוור צבעים.
       אבל אני אחשוב על זה היום קצת במהלך היום מה עושים עם זה.

    • דונאדוני

     וגם למה שחקנים כמו דוד סילבה, אגוורו, פדרו ועוד קטנים ולטינים שונים הצליחו לעמוד במעמסה האנגלית ומסי לא יוכל?למה להניח דברים סתם בשביל להקטין?
     למה שמישהו יעזוב את הקבוצה הטובה בעולם, במקום בו הוא סוג של גדל, בו הוא מרוויח הכי הרבה, זוכה בתארים, אהוב האוהדים, שובר השיאים, מקום בו נולדו לו הילדים, רק בשביל להוכיח לאנגלים? אגב גם בנבחרת הוא מלך השערים של כל הזמנים...

     הגב
     • אדם

      אתה מפספס את הפואנטה של הליגה האנגלית. באופן כללי הכוונה היא שהשיפוט שונה מאוד ומעצם כך משפיע על המשחק. דוגמה יפה לזה הייתה השנה הראשונה של פפ בסיטי. אני לא טוען שברצלונה לא לוקחת אליפות באנגליה אבל בהחלט יש אמת בטענה שזה לא בדיוק אותו משחק, ללא קשר לתוצאות במשחקים אירופאים.

      הגב
      • רומן

       תודה

      • עומר

       אני לא מפספס.
       אני מסכים לגמרי שלכל ליגה יש את המאפיינים שלה. אבל למה לקבוע שדווקא באנגליה זה הטופ?
       אתה אוהב אגרסיביות, השני אוהב טכניקה, השלישי אוהב משחק ראש. סבבה...
       אבל כדי לקבוע מי הכי טוב בענף הכדורגל צריך לשחק אחד מול השני, כל הליגות. אין באמת דרך אחרת לקבוע.

      • אדם

       אין דרך לקבוע מי הכי טוב, זה כישלון ידוע מראש. וממה שאני הצלחתי להבין לא נטען בשום שלב שהליגה האנגלית טובה מהליגה הספרדית. אם אני מבין נכון את הטענה היא אומרת שהליגה הספרדית בנויה למידותיו של מסי ולכן זה לא ממש אתגר בשבילו ובשביל שרומן (ורק רומן) יוכל להעריך אותו הוא מצפה ממנו לשחק בליגה אחרת, האנגלית. כל דבר אחר שאנשים כאן מבינים מדבריו לא ברור לי. רק אציין שאני חושב שהוא טועה ומסי יהיה מסי בכל מקום בו ישחק, אבל זו הנחה בדיוק כמו ההנחה ההפוכה ולא עובדה.

     • רומן

      אתה יודע מה מיוחד בסילבה? אגוארו? זה שהם באו והוכיחו.., אגב לגבי אגוארו לא היה צריך להיות ספק, הוא סופר חזק , מוצק עם מרכז כובד נמוך ומשחק ראש קטלני. סילבה הפתיע אותי, אבל הוא חתיכת שחקן ענק. למה שיעזוב? כי זה קל מדי, כי זה לא מאתגר. למה זלאטאן עזב כל קבוצה? שמע הוא לא חייב כלום לאף אחד, אבל אני רומן מגיב פישר בדה באזר אהיה מוכן להחשיב אותו לאחד הגדולים אי פעם רק אם יקח מונדיאל או שיתן עונה גדולה באנגליה ועדיף לא בסיטי, נגיד לבוא לליורפול או לטוטנהאם ולקחת אליפות. אגב קאקא, הזכרת אותו קודם, אמר בראיון שהוא מצטער על דבר אחד בקריירה זה שלא שיחק באנגליה. אין מה לעשות זו מולדת הכדורגל, וזו הליגה הגדולה בעולם.

      הגב
      • הצרפתי האמיתי

       אתה צוחק לגבי אגוארו כן? הבנאדם הוא המליקסון של העולם. על כל שני משחקים רצופים הוא בחוץ לחודשיים. הפריכות שלו יכולה לשגע (מליקסון חזק ובריא השנה רואים שהוא לא יפצע)

    • Ollie Williams

     זה תמיד יפה לראות שחוץ מזה שהמרחק בין התגובות שלך לבין המציאות הולך וגדל, הבטחון העצמי שלך מתגבר ככל שהשטות שהמקלדת שלך פולטת יותר רחוקה מהמציאות.

     מה שאני עוד אוהב זה שאתה הדוגמה המושלמת לטענה שלי שאפשר להיות חכם (אתה בכל זאת טוען לתואר מהטכניון) אבל ממש ממש מ-מ-ש סתום בו זמנית.

     ד"א קיבלתי אחלה ציונים בקורסים של לוגיקה מתמטית, וגם בלוגיקה שימושית. כי כשאתה לא ממש ממש ממש סתום, אתה מבין שמתמטיקה אבסטרקטית והמציאות לא תמיד הולכים ביחד.

     אבל היי, בניינטיז לא ידעו מי זו אתלטיקו בילבו

     הגב
 • טליה דהן

  כתבה נפלא אבל לגבי רונאלדו או מסי יש שחקן שלא משנה אך ומה תנסו לעשות אני עוד כמוהו וגם לפי דעתי הוא השחקן הכי טוב שיש לבא ולהוביל קבוצה נבחרת ארגנטינה מהפסד של 3:0 ולעלות אותה למונדיאל זה גדולה והגדולה שנרשמה בדפי ההסטוריה זה ה 6:1 על פריס מה הפסד של 5:0 להגיע למצב של ניצחון מי 5 שערים פיגור ואם כל הכבוד לרונאלדו שהוא שחקן ענק ומדהים שהוביל את ראיל לזניה ב פעמיים ברציפות בליגת האלופות אין על הגאונות של מסי וב 3 שנים האחרונות אפילו רואים שרוב הניצחונות שהם ברסה מול ראיל מדריד ברסה מנצחת ונכון ראיל באמת ניצחו את ברצלונה בסופר קאפ אבל מאז ההפסד הזה ברור מה קורה פה יש קבוצה אחת שפשוט מככבת והקבוצה השנייה פחות ונכון יש תקופות רעות לכל קבוצה
  אבל זה מראה על אחדות קבוצתית מראה כמה ברצלונה
  היא קבוצה אחת במינה ומי כל זה אחראי שחקן אחד שאין
  עוד כמוהו שחקן מדהים וכמובן שהוא השחקן הכי טוב
  בהסטוריה !!!!!!!! ואך קוראים לשחקן הזה שמו הוא ליאונל מסי
  שחקן עם כישרון מי פה עד השמים שבעזרת השם יוכיח לכולם מיהו ומה הוא שווה שניף את הגביע ויזכה את הקבוצה שלו בתואר אלופות אירופה אז תסלחו לי כל אוהדי ראיל אבל זה ברור מי השחקן הכי טוב בהסטוריה

  הגב
  • אמיתי

   בס״ד ייקח את העונה הבאה של games of thrones

   הגב
 • אדם

  עושה רושם שכל האנשים כאן שכחו את רונאלדיניו :(

  הגב
  • טרנטה

   לעולם לא. מחייה הקבוצה וחונך הגמד. כדורגלן על.
   חבל שנשרף כל כך מהר.

   הגב
   • אדם

    תסתכל על תגובות 7,12,13 - זה כאילו לא היה רונאלדיניו. אם הייתי צריך לבחור את מי מהם לראות בשיאו זה ללא ספק היה הברזילאי (אבל אני יכול בהחלט להבין את מי שהיה בוחר במסי).

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     רונאלידניו ומסי זה ההבדל בין הפנטזי לבין מה שמתחולל מול העיניים. אכן לפעמים הפנטזי טוב יותר. כמו כן, ההבדל הוא גם בין מדע-בדיוני לבין איזו דרמה-לייט עם "אלמנטים של מדע-בידיוני" שזה אומר שהדרמה מתחוללת באיזה מספר מתקדם בשנות האלפיים... איפה שלאנשים יש סמארטפונים באוזן ומכוניות עפות. לפעמים זה כייף יותר מכוניות וסקייטבורדים עפים מכל מיני אפשרויות כבדות משקל יותר...

     הגב
     • Srtest - ארטסט

      רגע קטעת אותי - ההבדל בין אבי רצון למוריניו...

      הגב
    • אופיר ממן

     לעולם אי אפשר לשכוח את רונאלדיניו, קסם טהור. אהבה אמיתית לכדורגל.. פשוט - בעיני - לא מסי.

     הגב
     • גיא

      כל כך הרבה מאוננים על הפורטוגלי ששכחו שהיה לפניו עוד רונאלדו, גדול יותר (בכל מובן), שהוא בכלל בברזיל מכונה רונאלדיניו (ובגלל זה המתולתל עם השיניים מכונה רונאלדיניו גאושו)

      הגב
     • אדם

      בוודאי שהוא לא מסי, אין כמעט שום דמיון ביניהם. למעט - תירוץ לקום בכל שעה לראות אותם משחקים - רק על זה דיברתי. ועם זאת, בשיאו הקצרצר, אין שום חלק במשחק בו רונאלדיניו נחות ממסי

      הגב
      • אופיר ממן

       אני כלכך אוהב את רוני (הברזילאי) שאני מסכים איתך, אבל עם סייג קטנטן... מסי ניראה כאילו הוא עושה את זה פשוט בלי להתאמץ, בלי שואו אוף, בקלילות ואדישות ונונשלנט (לא רק פאסון) שפשוט לא ראיתי וכניראה לא אראה. לכן (יחד עם הקונסיסטנטיות) זה כלכך חד פעמי, וירטואוזים היו כבר הרי..

      • אדם

       לי לא יצא לראות פנטזיסט ברמה של רונאלדיניו (רוני יש רק אחד), כזה שחולם דברים משוגעים וגורם להם להשפיע על המשחק. ולכן, קשה לי להסכים עם המשפט שמסי יותר חד פעמי מהשיא של רונאלידיניו - מסי משחק את המשחק בצורה מושלמת (או הכי קרוב לזה שאפשר), רונאלדיניו שיחק משחק אחר.

      • אופיר ממן

       זו כניראה שאלה של טעם. אגב, קראתי פעם אצל אחד הפרשנים היותר מעולים (דסקל או קופר או מישהו ברמה הזו) על ההבדל בין הפנטזיסטים הברזילאים שנותנים את השואו לבין הפנטזיסטים הארגנטינאים שעושים מה שצריך ביעילות בלתי נתפסת.
       קח את הגול המפורסם של מסי נגד בילבאו: מהלך אחר מהלך - מה היה מיוחד שם בכלל? כמעט כלום, שום תרגיל יוצא דופן. אבל תחבר את מהירות הפריצה וסחרור השחקנים ותנועות הגוף וזו שלמות. זה מה שאני כלכך אוהב אצלו ולכן דווקא בעיני הוא זה שמשחק משחק אחר.

      • Ollie Williams

       רונאלדיניו היה ענק ואחד השחקנים המעניינים והמרגשים שדרכו על המגרש אי פעם.
       מחבד ההישגים שהביא לברצלונה באופןצישיר בשנים של רייקארד, יש לו חלק משמעותי מאוד בברצלונה של היום ובמסי של היום.

       אבל גם על ריבאלדו לפניו אמרו דברים דומים.
       אבל אף אחד מהם לא החזיק בטופ יותר מ 3 שנים.

       מסי ורונאלדו שוברים שיאים של עצמם כמעט כל עונה כבר עשור פלוס מינוס.
       רונאלדו השמנמן המציא עצמו מחדש פעמיים או שלוש למרות הפציעות הקשות.
       זידאן היה בטופ ממתי שעבר ליובה ב 98 ועד הפרישה.

       לדעתי זה מה שמונע מרונאלדיניו להכנס לרשימת הגדולים באמת של כל הזמנים.

  • עסק שחור

   מכיוון שהזכרת אותי פה אז הנה הדעה שלי:
   אני אוהד ברסה ולא מת על רונאלדיניו.
   חילול קודש. אני יודע.

   הגב
 • דוד

  מסי הוא כנראה הכדורגלן הכי טוב בהיסטוריה. אף אחד לא חושב שרונאלדו טוב ממנו. אבל הרבה אנשים חושבים (ואני בתוכם) שרונאלדו "גדול" ממנו.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   בעיקר מר "אני אוהב אנשים גדולים" רומן. בטח היה ממש כייף בגמר מול אתלטיקו כשהוא הוריד את החולצה.

   הגב
   • רומן

    לא ממש יודע על מה אתה מדבר, אני לא ממש שם לב לשחקנים שמורידים חולצות, אבל לפי מה שכתבת נשמע שאתה כן, למה לא? לבריאות..

    הגב
   • רומן

    ולמען הסר ספק, אני לא חושב שגודל זה תנאי הכרחי בכלל לא, אני ממש לא חסיד של כדורגל אנגלי קלאסי, והשחקנים כמו אנדי קארול לא עושים לי את זה. רומאריו בעיניי זו חד הגדולים שראיתי, קלוזה, אינזאגי, וידאל, סקולסי.. למעשה אין בכלל קורולציה בעיניי לגודל. אבל אני חולה על כדורגל מהיר, שמשלב טכניקה וכו', צ'לסי של מוריניו היא שיא השלמות בעיניי, הקבוצה הטובה בהיסטוריה. כשאני מדבר על גמדים מתרוצצים אני מדבר על המשחק המגעיל הזה של המסירות הקצרות, על הבונקר המשמים הזה.

    הגב
    • ברקוביץ

     סקולס שיחק באותה קבוצה כל החיים. אין לך בעיה איתו?

     הגב
  • אורן השני

   אז צריך להגדיר מה זה "גדול" יותר אבל פחות טוב, מוציא מעצמו יותר עם פחות כישרון? מביא יותר תארים לקבוצה פחות טובה?

   הגב
   • דוד

    כמו שאופיר אומר, סובייקטיבי.
    אם ממש תכריח אותי לנמק, אני אגיד שרונאלדו יותר ווינר, יותר לוקח על הגב שלו, ויותר יעיל תחת לחץ.
    אבל אני יכול להסכים שזה סך הכל אתוס, ושגם על זה אפשר להתווכח בעזרת נתונים סטטיסטיים כאלו או אחרים.

    הגב
    • אופיר ממן

     דוד, הכל שאלה של טיימינג... את אותם הדברים היה אפשר לכתוב על מסי אחרי המשחק המופלא מול באיירן, כשהביא ממש לבד את הנצחון (שני גולים ובישול לגול קליל) שהעלה אותם לגמר...
     ואחרי שלב הנוקאאוט הפסיכי של רונאלדו ללא ספק הוא יכול להיחשב לאחד הווינרים הגדולים שהיו. מסי לצערי נופל קצת בגזרה הזו בגלל שלושה גמרים וכו' (ומצד שני מעולם לא הפסיד גמר צ'מפיונס וכבש בשניים)
     לגמרי סובייקטיבי.

     הגב
     • דוד

      מסכים.
      זה כמו שההייטרים של לברון יגידו שהוא לא ווינר בגלל שאת השלשה המכריעה קלע קיירי או ריי אלן. כאילו שההופעה מפלצתית שלו בגמר בכלל ובמשחק 7 בפרט היא לא מפגן של ווינריות.
      ועדיין בכדורסל, נאמן לאתוס כריסטיאנו שלי, אני מצליח להבין את ההייטרים.. אם אנחנו מזהים גדולה "קולנועית" (כמו התדמית "1 נגד 11" או "סל ניצחון עם הבאזר") כגדולה ספורטאית, אז היא צריכה להיות המדד לגדולה של ספורטאי.

      נ.ב. מסי הוא הכדורגלן הטוב בהיסטוריה.

      הגב
 • יעוז סבר

  כל מילה, מה נשאר להגיד. בכלל, קצת מבאס שבדיון על מסי צריך להכניס את רונאלדו. מסי נותן גדולה שאין כמוה. כמו שאמרת, הוא החלוץ הטוב בעולם, הכובש הטוב בעולם, אבל גם הקשר הטוב בעולם וזה מגובה במספרים וסטטיסטיקות. באמת יחיד בכל הדורות, מעל לכל ויכוח מספרי. להגיד על מישהו שהוא גדול ממנו, זה בערך כמו להגיד על ווסטברוק שהוא גדול מג'ורדן כי עשה טריפל דאבל בעונה ומייקל לא.

  הגב
  • אמיתי

   בכמה תארים לא אישיים קבוצות של ווסטברוק זכו?

   הגב
  • Srtest - ארטסט

   רצית להוכיח והזמנת את המוכיח בשער. המאמר הזה לא אומר את מה שאתה חושב שהוא אומר גם משום שהבסיס שעליו הוא מתבסס מכריח חלוקה של זמן המשחק לנקודות האלה שהוא אוהב. קצת כמו המשחק של מסי. חלק הארי של מסי אינו במאמר והוא נכתב לנגד עינינו.

   הגב
   • טרנטה

    המאמר הזה (שאגב הוא קצת ישן - מהתקופה שאחרי מונדיאל 2014) רק מכמת את גדולתו של מסי למספרים. הוא מסביר לכל מיני נודניקים בשפה שהם מבינים למה בכלל לא ניתן להשוות אף כדורגלן אחר למסי.
    אני אישית רואה במסי סוג של מחשב על של כדורגל. הכי יעיל והכי מטורף. מבחינת אסתטיקה היו כמובן שחקנים יותר "יפים" לעין כמו רונאלדיניו ואפילו קצת ניימאר אבל אני חושב באמת שאין שום דבר שמתקרב ליכולת של מסי להבין את המשחק כולו וזה כמובן דבר יפהפה.
    * למעט ההבנה של רומן את המשחק ואיך עושים כוחות בשכונה.

    הגב
    • אופיר מ

     "להבין את המשחק" - בדיוק.

     הגב
    • Srtest - ארטסט

     יפה. ההבנה של מסי היא לכעצמה יפה.

     הגב
    • אדביסי

     מדויק

     הגב
     • Srtest - ארטסט

      איך פחדתי ממך פעם יווארדי.

      הגב
 • גלעד בלום

  הוויכוח מסי -רונאלדו משעמם בעיני( התשובה ברורה- מסי ), לגבי המשחק בראשון, עוד תצוגת תכלית במשחק חוץ מול קבוצה מתגוננת, אינייסטה היה חסר והוא הסיבה שהיה קצת בלגן במרכז השדה במחצית הראשונה. בחצי השני ובעיקר אחרי האדום מסי פשוט השתלט על המשחק, הגול של סוארס זה מפעולה חכמה של מסי בנגיעה אחת שהתחילה את הדאבל פאס המופלא עם אלקאסר, הכל עבר דרך הפרעוש, בכלל העונה הוא עושה הרבה יותר תנועה ללא כדור ומעורב יותר בהנעת הכדור, הסגנון שונה בלי ניימאר.

  גם המאמן מגלה ניהול משחק מצוין עם חילופים נכונים שהביאו שינוי, בכלל תענוג לאהוד אותנו העונה עד עכשיו

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *