מנטליות של קבוצה קטנה

הנצחון בברנבאו

סיכום המשחק: יששששששששששששש!!!

וכדי לצאת ידי חובה:

מה לא אמרו על ברצלונה השנה? שהסגל קצר, ששחקני הספסל בחלקם לא מתאימים, שפיקה צריך להתרכז בפעילות הטוויטר שלו כי בלם הוא כבר לא, שפאוליניו, למרות הגולים, לא ראוי לקישור של הקבוצה –ואני מדבר על חלק גדול מהאוהדים שלנו, כן?- שסוארז ירד מגדולתו, שמסתבר שבלי סגל נוצץ ראקיטיץ' לא יכול לתת את התפוקה שנתן בעונה המופלאה של הטרבל, שניראה שוולורדה לא תמיד מבין שברצלונה זו קבוצה גדולה שמשחקת בסגנון מסוים, ולא רק על תוצאות. שבברנבאו, למרות הכל, ריאל עדיפה.  בברצלונה הקשיבו, והחליטו שהכל נכון.

למחצית הראשונה בברנבאו עלתה קבוצה אחת שבאה לנצח עם השם שלה, וקבוצה אחרת שהגיעה כמו קבוצה קטנה, מנטלית וטקטית. יחידה מלוכדת ורעבה שיודעת שהלחץ לא עליה ולכאורה אין לה מה להפסיד. זידאן היה ויהיה מאמן זהיר, שונה מאוד מהפנטזיסט היצירתי המעז והאימפולסיבי שהיה (תראו לי עוד קשר שהכריע שני מונדיאלים בנגיחה). הוא לא קורא את הבלוג וויתר על התקפה יצירתית (איסקו) ומהירה (אסנסיו) לטובת הורה מלווה (קובצביץ'). וולורדה לעומתו קרא והפנים, ברצלונה עלתה לשחק 4-4-2 עם אמצע מעובה והגנה נמוכה יחסית ומתואמת. במחצית הראשונה הקשה, עם השמש בפנים, כשכל פעולה דורשת שבריר שניה עודף וקריטי של מחשבה, המשחק התפתח כפי שזידאן היה רוצה, אבל זה קרה כי ברצלונה 'נתנה' לריאל לשחק בדיוק לפי תכנית המשחק של זידאן. הם לא רדפו אחרי הכדור, נתנו לריאל להגיע קרוב, לא שיחקו טיקי טאקה וגם לא השתדלו יותר מידי. תכנית המשחק היתה (קודם כל לתת לחמין לרדת ו) להניח לריאל להרגיש בנוח ולאתר את הפרצות בקישור המעובה שלה. מה ריאל עשתה מזה? הדיפה יפה של טר שטגן ומשקוף של מסי אה סליחה בנזמה (אתם יודעים, משקוף. התרגלתי)

במאמר מוסגר: אני קורא במקומות רבים על התוצאה הלא משקפת, על המשחק שיכל להיות אחר לחלוטין לולא המשקוף של בנזמה/ הבלט של רונאלדו / הפציעה של קאקה לפני עשור . שמח לדעת שטכנולוגית המציאות המדומה מפותחת כלכך שכל משחק מגיע עם אפשרויות בחירה מרובות לפיתולי העלילה וכל אדם יכול לבחור לו את ההתרחשויות שלו. הבלוג אולי מפגר טכנולגית, ואולי היה לו מספיק מזה בסדרת ספרי צמרמורת בילדותו (זוכרים?) אבל משתדל באופן אנכרוניסטי לדבוק במציאות הקיימת. נמשיך

אבל ברצלונה, בטח של מסי, לעולם לא באמת תהיה קבוצה קטנה. למחצית השניה עלו שחקני ברצלונה רעננים, עם השמש בגב, וכשריאל ניסתה להמשיך ליישם את תכנית המשחק שלה בוסקטס זרק את קרוס בערך 10 מטר מרחבת ברצלונה (קרוס לוחץ 10 מטר מרחבת ברצלונה!) ההורה המלווה קובצביץ' רץ אינסטנקיבית למסי שלו (יותר לוחץ מאבא בוזגלו) וראקיטיץ', עד שנותנים לו לרוץ חופשי ברחובות מדריד לא ירוץ? ירוץ. כמה זמן לא רץ ככה, בחיי שחיכיתי לראות את האוהד שפרץ למגרש ורודף אחריו. מילה טובה ענקית לסרג'י רוברטו:  הבנאדם לא מפורגן מספיק פשוט כי הוא לא איש יח"צ כמו שנדרש היום משחקנים, הוא לא איסקו – אחד שיעזוב חימום וירד לספסל – אבל הוא פשוט שחקן פנטסטי במשחקים גדולים. ה6-1, הקלאסיקו הקודם, והכדור המדהים הזה בין שני שחקני הגנה של ריאל לסורי שנמלט לחלוטין מצפורני פתיחת העונה הדעאשית שעברה עליו.

וכשריאל הבינה מה עליה לעשות… בעצם, מה עליה לעשות? לא ברור איך עוצרים השנה את ברצלונה. שמרו אישית את מסי במרכז המגרש, קיבלו גול. עזבו את מסי במרכז המגרש, קיבלו גול ואדום.  אחרי סיבוב ראשון מופלא אני אומר שוב שמדובר, באופן מוזר, באחת העונות הנהדרות של ברצלונה בשנים האחרונות: פשוט כי רואים מהקבוצה משהו אחר. כי פתאום כל נצחון שמח, כי פתאום ברצלונה קצת אנדרדוגית, ודווקא בפוזיציה הזו היא מוולוורדת את דרכה לאליפות.

דרסנו את הקלסיקו, אתלטי הפסידה, ולנסיה הפסידה, יש מצב שסנטה קטלוני. איך עושה קלישאה? העונה לא נעולה, לפחות לא עם בריח, אבל בהחלט רכוסה עם הזיפר עד לצוואר. עכשיו תביאו את אומטיטי, תביאו את דמבלה, (בלי קשר: תביאו כבר לעזאזל את קוטיניו, מה שהוא עושה שם!), תביאו את פברואר, תביאו את צ'לסי. אבל לא הערב, הערב אנחנו כבר שמחים מספיק.

אין ניימאר זה יותר מסי
קלאסיקה

80 Comments

אחיה מדמון 24 בדצמבר 2017

אלוףףףף ! תענוג לקרוא אח יקר!!!! אין מילים !!!!
אפשר לסגור תליגה לדעתי!
רגע כמה שערים יש לכריס? אהה 4
ולפרעוש? חחח 15 ..
זה ברור שכריס יסיים מלך השערים כן?

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

לפחות עכשיו הוא יוכל להגיד שהוא רוקד על המגרש ;)

יניב 24 בדצמבר 2017

כרגיל תענוג לקרוא !
הליגה כנראה הוכרעה היום ותביא שקט גדול לתקופה שהצ'מפיונס יתחיל + דמבלה שיהיה תוספת חזקה במיוחד לימים הקריטיים שיהיו .
מדהים מה שואלוורדה עושה בברצלונה השנה . אולי האתגר הכי גדול מבין מה שמאמני ברצלונה קיבלו בעשור האחרון,כאשר הוא מקבל קבוצה שאחרי שיאה,מינוס הרבה שחקנים שהיו עמוד התווך של ברצלונה הגדולה ובכל זאת הוא מכין אותה פעם אחר פעם בצורה שונה וספונטנית לכל אתגר ! ח"ח גדול !

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

גם אני חושב שמגיע לו המון קרדיט

הראל 24 בדצמבר 2017

אוףףף אתה כותב נהדר!
לא ראיתי מחמת השבת את המשחק, אבל הקדשתי תפילה קטנה בשתיים. התפללתי אבל לא באמת האמנתי. אכן הברצלונה הכי מרגשת שאני זוכר

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

מקובל שתפילה היוצאת מן הלב לא חוזרת ריקם ;) ותודה!

אופיר 24 בדצמבר 2017

אחלה טור, ואחלה תוצאה.
תמיד מהנה לצפות בריאל מפסידה בקלאסיקו, כיף שבעתיים כשזה בברנבאו, ורק קצת חבל שזה לא מוריניו שמאמן אותם, כי אז השמחה היתה עולה על גדותיה (אם כי לסטר סיפקו רגע מתוק משלהם).

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תודה רבה אופיר! לך תבין – לפי אוהדי יונייטד מוריניו עד עכשיו בכלל נפלא..

דיזידין 24 בדצמבר 2017

הוצאת לי את המילה מהפה.
ישששששששש!

Prince Mercer 24 בדצמבר 2017

התוצאה בהחלט משקפת, כשקבוצה אחת מגיעה למצבים וכובשת והשנייה בועטת באוויר, מגיע לקבוצה הראשונה לנצח. הבעייה שגם אתה וגם גיל מנתחים טקטית את מה שנוח לכם, זה שהשחקן השני הכי טוב בעולם מקבל מסירה לגול ובועט באוויר לא קשור לשום דבר טוב שבארסה עשתה, שניכם גם מתעלמים מהמצבים המצוינים שהיא הגיעה אליהם בעשרה שחקנים והחמיצה. אני אוהד בארסה ומבסוט לאללה מהניצחון אבל צריך לומר את האמת, ניצחנו היום את הקבוצה במקום הרביעי בליגה, כנראה שהם שם בצדק.

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

טעות. הבעיה של זידאן העונה כתובה גם פה בפוסט וגם בהכנה למשחק. למצב-שניים במשחק תגיע גם אייבר, אף מוציאים לפועל של תכנית לא מוציאים אותה לפועל באופן מושלם לחלוטין 90 דקות. לא חשוב את מי אתה אוהד, בסיכום הכללי ברצלונה הוציאה לפועל את תכנית המשחק שלה טוב יותר, בעטה יותר וגם ניצחה באופן צודק.

Prince Mercer 25 בדצמבר 2017

לא יודע מה איתך, אבל כשאני ראיתי את רונאלדו מקבל כדור חופשי לגמרי באמצע הרחבה שלנו לא ממש חשבתי שזה גאונות של וולוורדה שהבין שרונאלדו לא פוגע העונה אז זה בסדר להשאיר אותו ככה. שלא תבין לא נכון, אני מאד מעריך את וולוורדה ואת מה שהוא עושה העונה ואני גם מאד מעריך את הניתוח שלך אבל צריך גם לציין שניצחנו גם בגלל שריאל היא קבוצה שמאבדת הרבה נקודות העונה בגלל סיבות שלא ממש קשורות למערך הטקטי שוולוורדה העמיד.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

מצד שני אתה לוקח את אחד השחקנים הטובים בעולם שהצליח להתפנות לכדור והופך את זה לחזות הכל… ריאל לא קבוצה מושלמת ולא זכור לי שמישהו טען אחרת, וולורדה ניצל את זה כראוי וכמובן בעזרת המזל, תמיד דרושה עזרתו.

Prince Mercer 25 בדצמבר 2017

רונאלדו גם יכול היה לבעוט בכדור החוצה, הרבה דברים יכלו לקרות. אני נתפס לנקודה הזאת כי היא מראה כמה טקטיקה היא עניין שביר וכמה אנחנו צריכים להזהר לפני שאנחנו הופכים אותה לחזות הכל. לדעתי אתה ואחרים קצת יותר עושים סיפור גדול מידי מזה שניצחנו היום קבוצה שיש לה בעיות שלא ממש קשורות אלינו.
ותודה לך על הפוסטים האלה, באמת.
עכשיו אני צריך ללכת, ארבע בבוקר וזורקים אותי מהבר.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

טקטיקה היא דבר שביר – אני מסכים עם זה לגמרי, זו נקודת המוצא של ההתייחסות לכדורגל.. אבל אני יכול או להסתלבט על רונאלדו או לנתח את הטקטיקה ואני מעדיף את השני.. האמת אני מעדיף שיזרקו אותי מבר ב4 בבוקר אבל רק אחד מבין שנינו חי את החיים כמו שצריך כניראה ;)

אמנון א.ק.א. טרנטה 24 בדצמבר 2017

כל הכבוד. היה נצחון מרגש. איך ראית ומתי?
במחצית הראשונה היה נראה שבארסה מבסוטה מה 0:0. גם אני חשבתי על החמין אהל מודה שלא חשבתי על השמש בעיניים. במחצית השניה אחרי ההתאמות לא היה להם סיכוי וזכינו למנה משולשת: המתפרצת הנהדרת של השער הראשון, האדום המסורתי בשער השני וההשפלה מבישול בלי נעל לשער של ומדאל.
רוברטו נהדר. מישהו רשם באמת שכולם מדברים על איסקו ואסנסיו אבל לנו יש את סרג'י…
בקיצור – סוף שבוע נהדר לנו. קלאסיקו, מכבי רגל וסל, מוריניו חוטף ואפילו ארסנל-ליברפול היה משחק משחק!

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

כמובן שמוקלט במוצ"ש! מהשעה 2 וחצי הוטל סגר על הבית.. התרגשתי ושמחתי ממש כמו בלייב!

matipool 24 בדצמבר 2017

מה זה אפילו?
ארסנל – ליברפול בשנים האחרונות זה תמיד משחק משחק.

אייל קורן 24 בדצמבר 2017

מחכה לטור שלך על ברצלונה לא פחות משאני מחכה למשחק של ברצלונה!! אלוף עולם וכל מילה נוספת מיותרת!!

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תודה חבר!

רוני 24 בדצמבר 2017

ההחלטה של זידאן דיי סבירה לדעתי. הוא ניסה להכריח את השחקנים של ברסה שהם לא מסי, לנצח אותו. וזה דיי עבד למשך מחצית, מסי עדין נתן לפאוליניו שתי הזדמנויות טובות מאוד.
ואז במהלך אחד, דיי מקרי לדעתי, ברסה כבשו גול עם השלישיה רקיטיץ'-רוברטו-סוארס. כמה פעמים זה כבר קורה? ממתי רקיטיץ' רץ עם הכדור שלושת רבעי מגרש? ואם היה עוד שחקן אחד של ריאל בהגנה אז הוא כנראה עוצר אותו. מעניין אם וולוורדה אמר למסי להישאר קצת מאחור כדי שיהיה יותר שטחים פתוחים.
אחרי זה ריאל נכנסו לפאניקה והפסידו, למרות שהיו להם עוד שתיים-שלוש הזדמנויות לחזור.
לדעתי תוצאה קצת משקרת.

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

כמו שכתבתי אני חושב שהמחצית הראשונה ניא חלק מתכנית המשחק של וולוו. סרג'י רוברטו הוא ספריטנר שרץ קדימה ונותן את המסירה האחרונה הרבה פעמים ולא סתם ראקי שדוחף *עם הכדור* יותר קדימה החליף מקומות עם פאוליניו… אתה אומר שזה מקרי אני חושב שזה מתוכנן.. אולי אף פעם לא באמת נדע אבל המציאות היא שוולוו מאמן מאוד טקטי שמקפיד על ההתאמות הקטנות האלו. גם בהתקפה הזו אגב מסי רץ לצד וריווח.

מתי 24 בדצמבר 2017

מזכיר קצת את הימים של ריאל מוריניו שהיינו מנתחים את הזויות במשחק לפי רצוננו… הרי לא יכול להיות שריאל העלימה לחלוטין את ברצלונה(קרה לפני 3-4 חודשים) זה בטוח כי הם רצו… ריאל שיחקה כמו ריאל במחצית הראשונה לטוב ולרע(אין סיומות או מישהו שמסיים) ובמחצית השנייה כמו כל העונה שלה ירידת מתח קיצונית.. כמו תמיד בעשרה שחקנים ריאל מתעלה ומשחקת יותר טוב (זה לא אני אומר זה המאמן אנרסטו) ושוב כמו שהם שיחקו במחצית הראשונה ככה הם שיחקו בסופרקאפ וחיפשתי פוסטים שלך לא מצאתי ממש על צמד המשחקים אז לא יודע מה התחושות שלך שם אבל משם הביא זידאן בעצם את הטקטיקה וכמו שכל אוהד ריאל יודע מתישהו המזל נגמר וריאל ב3 שנים באחרונות סחטו אותו ואפילו מהגרעינים שלו עשו מיץ וזה די נגמר.. מקווה שהשנה נקבל כמה שיותר התמודדיות מול ברצלונה גביע ספרדי וליגת האלופות כאוהד ריאל יצאתי מעודד אחרי בכל 3-1 חטפנו מטוטנהאם ושיחקנו פחות או יותר אותו הדבר…
השנה ברצלונה לזכותה מנצלת את רוב המצבים שהיא מגיעה אליהם והיא פחות זוהר וכמו שאמרתי התבוסה הגיעה בזמן מעולה מבחינתנו…

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

מה שאוהדי ריאל פשוט ממאנים לתפוס (כי זה באמת לא נעים) שברסה לא עלתה כדי לשבש את תכנית המשחק של ריאל עד 20 מטר מהשער. הגנה גבוהה היתה גומרת אותנו. באותה המידה אני יכול לומר שאתה מנתח את ההפסד לפי רצונך, אז בוא נסכם שהלוואי ונמשיך כך שנינו, אתה לנתח הפסדים ואני לנתח נצחונות – כל אחד לפי רצונו..

לגבי הסופר קופה – התחלתי לכתוב פה מהמחזור השלישי אבל בהתייחס לברצלונה: מאמן חדש קבוצה חדשה. היום הקבוצה משחקת הרבה יותר בצלמו וגם הוא מבין את השחקנים שלו הרבה יותר טוב. (שם אגב שיחקתם עם שחקנים תכליתיים יותר התקפית)

מתי 24 בדצמבר 2017

שוב הפסקה הראשונה שלך די שמה חותמת על מה שרשמתי כי הרי אין כמו אוהד ריאל לדעת איך נגמרים הדברים שבאים לשחק על תוצאה (שוב תקןופת מוריניו) אין לי בעיה שכל משחק שלישי תנתח ניצחון העיקר שהניתוח יעבור בשלום ולשמחתי כשאוהד ברצלונה הגדולה מאמין לעצמו שהקבוצה ש"אף פעם לא באה לשחק על תוצאה כי אין לה את זה בדיאנאי" בכל זאת מנתח זאת ככה די אומרת הכל… כמו שאמרתי מקווה שהמשחק הזה יביא קצת שכל לשורות ההנהלה והם יתחילו להזיז דברים ולהתחמש לקראת המחצית השנייה של העונה כי בסופו של דבר אולי בכלל ריאל שומרת את עצמה ואת הכוחות שלה לגביע הספרדי שהיא לא זכתה בו המון זמן(ציניות טהורה בערך כמו הניתוח למשחק)

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

נניח לעקיצות על הפוסט כי אין שופטים אדם בשעת צערו… אתה באמת חושב שאתם לא חמושים מספיק?

מתי 24 בדצמבר 2017

אז זהו אני ההפך מצערי סך הכל הועמדה מראה מול ריאל מדריד .. כמו שרשמתי השנה ריאל רחוקה מהשיא שלה ואפשר לראות זאת בכל אחד ממשחקי הגמר שהיא שחקה וזכתה בהם.
הצטערתי ב5-0 פרט לזה לא זוכר צער מסויים.
להתחמש מבחינתי זה לא ללכת לרכוש שחקנים אלא יותר לשחרר ולתת לאלו שקיימים בסגל לשחק ולהשתלב במערך. כשיש לך את אסנסיו איסקו בייל קובציץ ואייחו(בלם מצויין שלדעתי היה עדיף אתמול במשחק על אחד מהבלמים) נאצו שהוא אחד השחקנים שלדעתי בריאל חייבים למצוא שיטה שישחק יותר והוא יודע לשחק משוער עד חלוץ … לא צריך ממש להתסכל החוצה מה עוד שיש את מיוראל ויורנטה ושכחנו את ואסקס בקיצור יש בשפע אבל עדיין הייתי משחרר את רונלאדו(מלפני 2 עונות כבר) בנזמה לטעמי שחקן ענק אבל קשה להתבלט מול רונאלדו לטוב ולרע וכן (אני חושב שבנזמה היה נמצא בטופ היום במידה וריאל הייתה נפרדת רונאלדו) ולהביא חלוצים ולהפסיק לחשוב שרונאלדו יעלב ויילך לספר על זה למדיה (הבן אדם די מיאס את עצמו עלי כמו שאפשר להבין כבר) ויש המון חלוצים שיכולים להשתלב עם בנזמה ובייל ורק המחשבה על זה עכשיו גורמת לי לרצות לקבל עוד 2-3 תבוסות קשות שמשהו כבר בחוד הזה ישתנה וכמה שיותר מוקדם עדיף….
והלוואי והשנה נקבל כמו שיותר משחקים של ריאל וברצלונה רק נקווה שאיכשהו נשאר ב11 שחקנים למרותתתת שנראה שאנחנו משחקים יותר טוב ב10 ואז אולי לעלות ל11
נתחיל 10 ומשם נראה מה העניינים

רוני 24 בדצמבר 2017

אתה בטוח רואה יותר משחקים שלהם ויודע יותר טוב ממני. המחצית הראשונה נראית לי קצת מוזר, אבל יכול להיות שאתה צודק והכל חלק מהתכנית. עדיין אני לא חושב שההחלטה של זידאן היא נוראית, וגם לא ברור איך טוענים שקובאצ'יץ' התעייף, מסי לא שחקן שרץ הרבה כל כך.
אם ראקיטיץ' ופאוליניו החליפו מקומות אז אני מניח שזה בא מהמאמן וזו התאמה יפה שניצחה את המשחק פחות או יותר. מסי כנראה מספיק חכם כדי לזהות שהוא צריך לרווח ולהישאר בצד בהתקפה הזאת.
שני דברים מעודדים מבחינתי, ריאל נראו שבורים אחרי הגול ואחרי שנה מדהימה נראה שמשהו כבוי שם. ומסי משחק ביעילות מטורפת, השיטה של ברצלונה עכשיו היא משהו שלדעתי אפשר לשכפל בנבחרת ארגנטינה לקראת המונדיאל (בניגוד לשיטה של פפ שדורשת הרבה שחקנים מאוד מוכשרים ומתואמים שאין לארגנטינה).
חוצ'מזה הכתיבה שלך טובה ומעניינת אותי, וכמעט גורמת לי לחזור ולהתעניין בכדורגל באמת..

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

אני לא באמת יכול לדעת, אבל ההערכה שלי (ואפילו בפוסט טרום משחק – איזה שילוב מילים נהדר) הייתה שבארסה תשחק כך.
ריאל באמת נראים שבעים העונה וכדאי לזידאן לחדש קצת דברים לפני פסז', לתץ לשחקנים הרעבים יותר דשא. הוא הרי לא גאון טקטי אלא הפגין גאונות ניהולית בשתי העונות הקודמות…
השיטה הזו באמת מתאימה לארגנטינה שגם במונדיאל הקודם היתה ממושמעת טקטית.. ועל המחמאות תודה רבה! מקווה שתחטוא בעוד הרבה משחקי כדורגל בגלל ברסה ובגללי;)

matipool 24 בדצמבר 2017

היי – עד קוטיניו.
בליגת האלופות הוא ממילא לא יוכל לשחק אצלכם ואת האליפות בספרד כבר לקחתם.
תן לו לסיים את העונה אצלנו ולהוביל אותנו לחצי גמר בליגת האלופות (לפחות!). בקיץ ניאלץ להיפרד ממנו לצערי הרב ושיהיה לו בהצלחה אצלכם.

אופיר מ 24 בדצמבר 2017

האמת שאני איתך פה, כשחקן שאני מקווה שיגיע אלינו אני לא רוצה לראות אותו עוזב קבוצה שיש לה על מה לשחק באמצע העונה.. וליברפול לחלוטין תמשיך לדבר חזק בליגת האלופות העונה.

שושי;) 24 בדצמבר 2017

איזה איש ענק!
כל כך כיף לקרוא את הבלוג כמו תמיד.
וזוכר שאני תמיד האמנתי בסרג׳י (החיימשלייי) וסוארס?
יופי שרק ימשיך כל הטוב האינסופי הזה

ליאור 24 בדצמבר 2017

כתוב מעולה כהרגלך, כל הכבוד.
זידאן נענש על הבחירה בשמירה האישית הארכאית, ובסופו של דבר התרומה של מסי בכל אחד מהשערים הייתה מכרעת – בגול הראשון אפשר לראות איך הוא מושך את קובאציץ׳ ימינה בכוונת מכוון, מה שמאיר לראקי מעבר עם סוף לחצות עד הרחבה.
בגול השני שתי מסירות אומן של ליאו מעמידות את סוארס באחד על אחד פעמיים בתוך 10 שניות. הריבאונד כבר מוביל לפנדל.
ובגול השלישי אין מה להוסיף…

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תודה ליאור!
בסופו של דבר יצא שריאל עשתה לנו מסדר כבוד ;) (בגול של רקי)

רן 24 בדצמבר 2017

אהבתי אחלה טור .

אריאל 24 בדצמבר 2017

תודה על הפוסט, פגעת גם יפה בפוסט המקדים סחתיין. הגול הראשון היה פשוט תאווה לעיניים מתפרצת ביי דה בוק.
מה שכן נראה ששתי הספרדיות פחות מאיימות מהעבר.

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תודה. ריאל באמת פחות מאיימת למרות סגל טוב מאוד, כניראה עייפות החומר ושילוב של המון שחקנים טובים שלא מקבלים דקות… מה גם שנוספו שתי קבוצות מאוד מאיימות לטופ העולמי: סיטי ופסז'. אם כי בארסה בהחלט הולכת ונראית כמו קבוצה רצינית מאוד.

ארז 24 בדצמבר 2017

אהלן אופיר,
כיף לקרוא. תודה.
לגבי המאמר המוסגר: אם בעיניך התוצאה היא חזות הכל – אהלן וסהלן. לפי ההיגיון הזה, הפועל הייתה ראויה לתיקו בצ'לסי וקשטן הוא אריגו סאקי משודרג (ולא שביט אלימלך ומלאכי השרת מנעו שמיניה).
אף אחד לא מדבר על מציאות חלופית. אבל הרעיון הוא לנתח את האירועים לפי התוצאה ה"ריאלית" מבחינת הזדמנויות ודומיננטיות, ולא רק במבחן התוצאה.
אני חושב שלראות במשחק הזה תבוסה ובברצלונה כמי שעשתה בי"ס לריאל – זה לראות חצי תמונה. במחצית הראשונה זה היה הפוך, וגם בשנייה ריאל הייתה שווה לפחות גול (ואני עדין).
לא רציני בעיניי לשפוט את מבחן התוצאה בלבד, בדיוק כמו שלא רציני לשפוט בחומרה מאמן של קבוצע שהובילה ב-2 וחטפה שלשה מ-10 מ' על הבאזר.

ארז 24 בדצמבר 2017

בשורה האחרונה – קבוצה ולא קבוצה; והכוונה לכדורסל כמובן…

ארז 24 בדצמבר 2017

קבוצה ולא קבוצע… עדיף שאפרוש.

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תגיד ארז, לא חבל לבזבז שלוש תגובות שלמות על פוסט לא רציני?..

אמיתי 24 בדצמבר 2017

נו בחיאת אופיר *זה* באמת לא רציני..תקרא שוב את התגובה של ארז- מכבדת וכתובה יפה. אפשר לענות באותו המטבע.
מהיכרותי אחד היותר נחמדים פה. סתם חבל. יש פה דיון לגיטימי

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

תגיד לי אמיתי, איפה טענתי שארז לא נחמד? :) אני מתאושש (אעלק) מעקירת שן בינה סוררת, תן להיות רגיש.
ולעניין: אני חושב שלאחר ש(בפוקס בסדר?) חזיתי את תכנית המשחק של וולורדה וגם של זידאן (לא את התוצאה) מגיע לי קרדיט על ניתוח שאני מאמין בו ולא על ניסיון לסמן מטרה מסביב לחץ ירוי.. ארז אומר 'אף אחד לא מדבר על מציאות חלופית' אבל זה פשוט לא נכון ומספיק להציץ בתגובות של גיל… אגב, אלו בערך אותם אנשים שבטוחים שגרמניה שיחקה הרבה יותר טוב מארגנטינה בגמר המונדיאל רק כי היא נצחה 1-0. חוץ מזה, כל התגובה מתעלמת מהניתוח שלי, אשמח לדיון הוגן, אשמח להבין איפה אני טועה… אני כותב – גם המחצית הראשונה היותר טובה של ריאל הייתה בתכנית של וולורדה. בסופו של דבר למצב או שניים כל קבוצה תגיע – גם בארסה הגיע לשני מצבים (שתי הצלות, אחת אדירה) של נאבס בראשונה. במחצית השניה ריאל הוכתה שוק על ירך. להתאמץ לספור להם עוד מצב וחצי זה לא רציני..

אמיתי 24 בדצמבר 2017

אוקי. תרגיש טוב..
לתחושתי התגובה שלך הייתה לא רצינית (כן צינית..).
אני לא נכנס ל"עניין". רק מזכיר שהעלית פוסט ועמלת עליו ושמת כל פסיק בדיוק איפה שרצית אבל ששם זה מסתיים.
הדיון איננו ברשותך כבר. לדעתי.
אבל עכשיו ענית לארז לעניין- כיבדת אותו וכתבת יפה.

אמיתי 24 בדצמבר 2017

ואגב אני גם סולד מכל תגובות הפריימרליג בפוסטים שלך. טרחני

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

מסכים, הבלוג של כולם, לשמחתי, ואשמח לכמה שיותר דיונים פורים ומפרים. (ואתה לא טועה, התגובה הראשונה שלי נכתבה בסרקזם).

אמיתי 24 בדצמבר 2017

אחלה מן (-:

ארז 24 בדצמבר 2017

כמה דברים:

קודם כל לאמיתי, כפרה עליו, שהגן על כבודי ותומתי – שומר לך את בתוליי גבר, לאות תודה. אתה מוזמן גם להביא חברים :) מקווה שניפגש באידיאה בקרוב. ממש כיף לראות שם משחק.

אופיר – פתחתי את התגובה בפרגון ותודה. הערכתי את ההשקעה והניתוח. מה לא בסדר בזה שבחרתי להתייחס לאחת הפסקאות שכתבת ולא לאחרות? ברוב הפוסטים של רוב הכותבים אני לא מגיב כלל. לא שזה רלוונטי לדיון, אבל אני הייתי אוהד בארסה עוד כשהיית בשא"ש, אז אל תחשוד במניעים זרים.

אני לא מפקפק או מטיל דופי בניתוח שלך. אני מבקר תופעה רחבה של פרשנות רטרואקטיבית של אירועים במבחן התוצאה בלבד, ולכן הסתייגתי מהמאמר המוסגר שלך. לא הייתה הצלת גול של טר שטגן בראשונה? לא הייתה החמצת בעיטה נדירה של רונאלדו, מצב של 80% גול במושגים שלו? לא הייתה קורה של בנזמה? ואם אחד מהם גול, יש לך ספק שהיה משחק אחר לגמרי והמחמאות/ירידות על שני המאמנים היו הפוכות?

עם ובלי קשר, גם לנושא וגם לשן הבינה – תן בבקשה לאנשים להגיב בדרכם ואל תחתוך אותם כל עוד לא נחצים קווים אדומים. כבודך במקומך מונח ופרגנתי לך לא פעם, אבל הפער בין הזרימה והקלילות בגוף פוסטים שלך לבין התגובות החדות שלך כשמישהו מגיב בצורה שלדעתך לא מספיק מכבדת אותך או לא מפרגנת מספיק – שמע, פשוט חבל. זה הורג דיונים וריבוי דעות, והרי בשביל זה התכנסנו כאן.

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

אבל אתה מבין את הפרדוקס שב'תן לאנשים להגיב בדרכם' כשאתה מבקר את דרכי באותה השורה? באותה המידה דרכך לא נעימה לי, לא נעים לי שכיסית בעלה תאנה של 'פוסט יפה' תגובה שקוראת לחלק מהניתוח שלי 'לא רציני', לא נעים לי שאתה אומר שאתה בכלל לא מגיב (עושה טובה יעני) ואז מסייג את זה כדי לצאת בסדר. בשורה התחתונה, זו דרכי.. אני אוהב לענות למגיבים שלי, לנהל איתם דיון, אני אוהב לכתוב ולהיות חלק ממה שקורה אח"כ, לא לשבת על איזה מגדל שן.. זו דרכי. אתה יכול לחלוק על גוף הפוסט עצמו ולהפריך אותו לחלוטין, אני לא איש מקצוע והדעה שלי טובה כמו של כל אדם אחר. ההבדל בין 'לא מכבד' ל'לא מפרגן' אולי נשמע דק אבל הוא גדול מאוד, ושם כניראה טמון העניין.

ארז 24 בדצמבר 2017

אנסה שוב, אופיר, ומקסימום ניפרד כידידים (לפחות מצדי…):

1. לא ביקרתי את דרכך. חלקתי על דעתך. אם אני לא יכול לחלוק על דעתך, מה אני מחפש כאן חוץ מלהסכים ולהגיד
"יפה" ו"כל הכבוד"?
תסתכל בפוסט של גיל אתמול. אמרתי דבר דומה, אבל בפחות פירוט. ואם לא היית מעלה התייחסות לנושא "המציאות החלופית", לא הייתי מעלה את הנקודה ומפרט לגביה.

2. זה לא עלה תאנה, ובבקשה אל תייחס לי כוונות או רעיונות לא לי. החמאתי והתכוונתי למחמאה. חלקתי על הגישה ואופן ההתייחסות שלך לנושא מסוים. אני לא מבין, אי אפשר להתייחס ליצירה, לפרגן לרובה ולחלוק על חלק ממנה?

3. לא עושה טובה. הפוך גוטה. שום אתה מכניס לפה ולראש שלי מילים, רעיונות וגישה שזרים לי. באתי לומר שאני כותב רק כשאני חושב שיש לי מה לתרום לדיון או שחשוב לי להגיד משהו. ברוב דיוני יונייטד, למשל, אני לא אומר כמעט דבר כי אין לי מה לתרום. אגיד משהו רק אם חשוב לי להעיר או לתרום. לרוב הדיון שלם וממצה גם ללא התרומה שלי, ואני לא אגיד משהו רק בשביל להגיד. אז כאן העלית נושא מסוים וחלקתי על נקודת המוצא שלך. משם ועד לחוסר כבוד כלפיך או כלפי ההשקעה שלך או לייחס לך חוסר רצינות? תשמע, זה לגמרי בראייה שלך. תשאל פה 10 אנשים ואני בספק אם 2 יחשבו כמוך. ואני לארג'.
4. לא יודע היכן עובר מבחינתך הגבול בין חוסר כבוד לחוסר פרגון. מבחינתי גם כיבדתי אותך וגם פירגנתי לך, ובאופן אותנטי. אבל אין לי כוונה לשכנע אותך בכוח. אם אתה רוצה להיעלב ממני או להכריז עליי גורם עוין – סבבה. לא בא משם בכלל ומבחינתי פספסת לגמרי.

אם אחרי כל זה אתה עדיין מרגיש שהגישה או האמירות שלי לא באות לך טוב – אאחל לך בהצלחה בהמשך ואחסוך ממך את תרומתי הדלה להבא.

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

עזוב, היעדר הטון והאינטונציה מקנה לכל השרשור הזה טון כבד ורציני מידי.. ושאתה תופס אותי בצורה לגמרי לא נכונה. גם כשאני אירוני זה בחיבה ובידידות, לא צריך להיות רגיש מידי. לא הרגשתי שום חוסר כבוד ממך, האמירה על ההבדל בין חוסר פרגון לחוסר כבוד הייתה כללית.. אתה מוזמן לבקר/לקרוא/להגיב/להגיג פה כל אימת שתחפוץ.

ארז 24 בדצמבר 2017

אחלה. תודה.

אמיתי 24 בדצמבר 2017

ארז. בעזרת השם וזה שהשותף שלי ליונייטד בחול אולי אארגן גיחה למקום של יואב. בלי נדר

ק. 24 בדצמבר 2017

כתוב יפה ומתחבר למרבית הניתוח (מאד לישששש ופחות לחמין… ).
שני הסנטימוס שלי:
1. אני לא זוכר את בארסה כל כך זהירה כמו במחצית הראשונה הרבה זמן, שחקנים נמנעו מלהצטרף להתקפה. מצד שני לא הייתה לטר שטגן סכנה אמיתית. פיקה ופאוליניו מצטייני המחצית.היה די ברור שלשני המאמנים תכנית המשחק תתעדכן במחצית או דקה 60, לא חשבתי שככה
2. הרוגע והבטחון שולוורדה משרה עבד גם עליי. בדרך כלל ביתרון שער אני לחוץ שילכו על השני כי כל רגע המכבש של ריאל יגיע ונספוג.
3. החשש שלי היה מהקישור. בוסקטס שנוטרל במחצית הראשונה שלט בשניה. אינייסטה הראה שלא נס ליחו וגבר בקרבות אישיים, עם לחץ, על הקשר הטוב בעולם (מודריץ'). הזכרנו ומזכירים את הסיבסוב של בוסקטס על קרוס במהלך של הגול. היה מהלך מרהיב לא פחות שאינייסטה לקח למודריץ' עם גוף ברחבה של בארסה והוציא משם בהטעיות קטנות ודאבל פס על סנטימטרים עם אלבה, התקפת מעבר.
4. כולם היו טובים, אבל…מסי. בבלוג הבית של יונייטד משהו ביכה על שתי הכנות מצוינות של לוקאקו שהתבזבזו. למסי היו אתמול 6 כאלה בערך, וכל הקריירה זה ככה. גם במחצית שלא עשה בה כלום את פאוליניו מול השער פעמיים. אתמול גם לחץ יותר (בטח שיא קריירה של 5-6 חטיפות).
5. סומך על ולוורדה שישמור על מתח בריא

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

לא יודע אם מודריץ' הוא הטוב בעולם היום בעיני (דה ברוינה) אבל אינייסטה חילץ ממנו כמה כדורים נהדרים.. בכל מקרה, קיבלנו את צ'לסי לשמינית, אנחנו כבר במתח (על גבול ה) בריא! ואתה רומז פה שאינך אוהב חמין?…

ק. 24 בדצמבר 2017

האמת שכן. דה בריינה מדהים, אז אצמצם ל50-50 או אחוריים. עמדת המוצא של דה בריינה גם אחורית אבל קשה להחשיב אותו ל50-50

ק. 24 בדצמבר 2017

מודריץ' לכל הפחות בעיני שחקן השנה בעולם… גם בחצי המגרש השני לא הצליח להוציא לאינייסטה את הכדור מהרגל.
חמין (בלי בשר אצלי) זה אחלה, פשוט לא חלק מההרגלים של שבת…

אמיתי 24 בדצמבר 2017

אני ביכיתי. כי לוקאקו הוא לא מסי ומבקרים אותו על זה. מכיר עוד כמה כדורגלנים שהם לא מסי

ק. 24 בדצמבר 2017

לגיטמי. מניח שהאמת באמצע שבין בול עץ לאמן שמפטם חברים כדורים על מגש של כסף (אני יודע שלא אמרת את זה)

אמיתי 24 בדצמבר 2017

אני אומר דבר כזה- בן 24. עונה ראשונה אצלנו. מבקיע לא מעט. מנסה להשתפר ולשפר את חבריו. זה לא רק פוטנציאל אלא גם הרבה מיצוי שלו..
אגב העונה משום מה הרבה יותר בולט (לי) ה"ביזבוז" של המצבים שמסי מסדר

אופיר ממן 24 בדצמבר 2017

זה רק נדמה לך אמיתי, בגלל שהיו כובשים בצרורות אז זה חיםה על כך. העונה הקודמת מלאה בבישולים מבוזבזים לניימאר וסוארז

אמיתי 24 בדצמבר 2017

זה יותר בולט- הכל עובר דרך מסי העונה. או אפילו (כמעט) רק דרך מסי.
מעניין אם יש סטטיסטיקה כזו- הכנת מצבי הבקעה לא מנוצלים

ק. 24 בדצמבר 2017

שאל את פדרו ואלכסיס סאנצ'ז כמה "לחמניות" הוא חילק להם. ניימאר בארבעה חודשים ללא שער ליגה גם לא היה מיותם ממצבים שהחבר סידר לו (עד שראה שלא יעזור כלום ונתן לו פנדלים לשיפור המצב רוח)

דוד 24 בדצמבר 2017

תחי קדושת השבת…
זה היה הרבה יותר קל ככה, לפתוח את one במוצ"ש ולהגיד נו שוין, אולי עכשיו זידאן יבין שבנזמה לא מתאים, לא נורא יש עוד חצי עונה ויש צ'מפיונס, ובכלל מי שצוחק היום בוכה מחר כידוע, ומכאן אפשר רק לעלות ולריאל יש את הכלים (ואת הכסף). "עוד יום בהיסטוריה של אתר one."

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

אתה מופלא דויד :) אני ראיתי בשידור מוקלט בלי לדעת תוצאה

דוד 25 בדצמבר 2017

זהו שלא הצלחתי להתאפק..
2 הסנט שלי:
א). הטעות של קרבחאל זה חוסר מזל של ריאל. יש עוד חצי שעה לשחק, ריאל כבר חזרה בעבר מפיגור של 2 שערים בבית, אין טעם לעשות מעשה לואיס סוארס.
ב). החמצות וקורות של בנזמה הן דווקא לא "חוסר מזל", אלא די מה שמצופה ממנו לעשות. אם הוא היה חלוץ במכבי פ"ת הוא כנראה היה מאבד את המקום בהרכב מזמן עם יבול שערים שכזה. אבל זו ריאל מדריד, ואנחנו כמובן נמשיך לראות אותו עולה לכל משחק חשוב.

החתול במגפיים 24 בדצמבר 2017

הרבה כבר נאמר, אבל לדעתי הנקודה המרכזית אחרי המשחק היא התחושה שזידאן כניראה לא הבין מי זאת בארסה וכייצד היא משחקת העונה.

ואלוורדה בנה קבוצה שהיא היפוך דיי גמור ממה שבארסה נבנתה תחת פפ.
לא רק בגלל המערך או אופי השחקנים סביב מסי, אלא בגלל שהיא קבוצה של רגעים ולא של שליטה ארוכה, השטחים והמרחבים הרבה יותר חשובים לה מאחזקת ושליטת הכדור. בארסה של ואלוורדה היא קבוצה יותר מצופפת ופחות מרווחת, יותר עוקצנית ופחות צפויה, עם התקפות יותר קצרות ומדויקות.

וזידאן אכל את הפיתיון כאשר הוא עלה עם קובאצ׳ץ, כי זוהי קבוצה לגמרי אחרת מההיא שהוא פגש בגמר הסופר-קופה ולמראית עיין הוא התכונן לאותו מפגש כמו לפני ארבעה-וחצי חודשים. הוא בא לשלוט בכדור בעוד ואלוורדה חיפש לשלוט בשטחים ולצמצם אותם עד כמה שניתן, כמו גם שאצלו הצטרפות השחקנים להתקפה (כפי שאצל פפ) חשובה פחות מהדגש על רגע המעבר עצמו.

בארסה בגילגולה הנוכחי ניראת קצת (הרבה) פחות סקסית אבל היא כמו לוחם שוורים שיודע לדכא את השור ועוקצת ברגע המתאים – כמו הגול הראשון שנעשה במהירות ובתאום מושלם, וכל ההתקפה הזאת בשער היתה בכל שלביו מהלך אחד לפני ההגנה.

הצורה בה הדברים נעשים ויוצאים אל הפועל, נראים לפעמים קצת קשים, מלאכותיים, ערמומיים, פחות רגעי קסם, קבוצה שמוליכה אותך שולל.
אבל התוצאה הסופית מרהיבה (מבחינת המאזן), בגלל זה אלו שאומרים שהתוצאה לא משקפת, אוכלים בדיוק את הפיתיון שזידאן אכל.

נ.ב.
והצורה בה מסי משחק בברנבאו מזכירה קצת ילד רחוב מלא ביטחון אשר מזלזל בממסד.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

פשוט ניתוח נהדר! לא בטוח שאני מזדהה לחלוטין עם הדימוי לגבי מסי אבל אהבתי אותו מאוד

אורי מהמרכז 25 בדצמבר 2017

ניתוח אדיר.
גם אני פחות הזדהיתי עם הדימוי בסוף.

רומן 25 בדצמבר 2017

יהיה מעניין מול צ'לסי. זאת תהיה הזדמנות נהדרת להראות לך איך נראה קשר אחורי אמיתי(נג'ולו קאנטה) ולא בוסקטס האיטריה האפילפטית, בחיי שהבנאדם לא מסוגל לעמוד דקה בלי ליפול. מה שבטוח שצ'לסי לא תתן לראקיטיץ' לעשות ג'וגינג באמצע המגרש.

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

כן.. מה בסך הכל עשה, זרק את קרוס במהלך שהביא לגול הראשון וחטף לרונאלדו במהלך שהביא לגול השני.
חבל, כי אתה אוהב כדורגל אמיתי וההייטריות שלך מונעת ממך להבין כדורגל יותר טוב.

אמיתי 25 בדצמבר 2017

חושב על לעשות הסבה למאלף אריות?..
מקצוע סיזיפי

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

רק אם הם אסייתים לבקנים..

רומן 26 בדצמבר 2017

אופיר, אני שונא רמאים ושחקנים ציניים שניצלים לרעה את חוקי המשחק. מה זה שונא? מתעב. ובוסקטס הוא בדיוק כזה, שחקן מאוד חכם שיודע לזהות את הסכנה מוקדם, ולפעול בהתאם (או שיותר נכון להגיד ליפול בהתאם). עוצר את המשחק, מתחזה, נופל כל שניה, בקיצור שחקן מגעיל. קח לדוגמא את ססק, גם שחקן סופר חכם, אבל לא רמאי מגעיל, אז אני אוהב אותו. כשאני רואה את בוסקטס משחק תמיד אני מחכה שיבוא מישהו ויכנס לו כבר עם הפקקים בגליץ' לתוך ה ארבע ראשי, שיפרק אותו.

cookie-monster 25 בדצמבר 2017

אוי
אוהדי ברסה שמחים באמת על נצחון ולא זחוחי דעת כמו הקדוש מסי.
נחמד לראות

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

בשביל מה התגובה הזו טובה תגיד לי?

יעוז סבר 25 בדצמבר 2017

כל מילה, נהנתי. מדהים איך כתבנו דברים כל כך דומים בצורה אחרת. תענוג.

אורי מהמרכז 25 בדצמבר 2017

חחחח שנון, אבל קצת רע.
תן כבוד גם לרונאלדו ;)
אבל מסי הטוב אי פעם לדעתי!

אופיר ממן 25 בדצמבר 2017

יש לי המון כבוד לרונאלדו ככדורגלן וכספורטאי (פחות ביחס לפוזות במגרש ויותר בהתייחס להשקעה ולמחויבות). הוא מדהים. ותודה על המחמאות :)

אורי מהמרכז 25 בדצמבר 2017

אופיר יש לך כישרון מדהים בכתיבה בעיניי. הדימויים יפים ומדוייקים, ניתוח מצויין. נהניתי לקרוא! ויסקה בארסה!!

Comments closed