הנצחון על בטיס

אומרים שלום לליגה

תמונה באדיבות The Telegraph

אחרי התצוגה הבלתי נשכחת במשחק של ריאל מדריד אתמול, ואני מדבר כמובן על רונאלדו נפצע במהלך כיבוש ופותח סלולרי על סלפי כדי לראות שהוא לא הצטלק חלילה. (טוב, וגם הגולים) ברצלונה התקנאה וסיפקה גם היא תצוגה בלתי נשכחת עד התצוגה הבלתי נשכחת הבאה. אבל לפני כן: לקראת המשחק התחושה באויר היתה שמדובר במפגש קשה.

האם אנו האוהדים מחפשים דרכים להפוך את עונת הליגה למסקרנת אחרי שפרקטית היא נגמרה? כן. אבל בכל אופן, חששנו מהמשחק.
חשבנו לעצמנו: "בטיס קבוצה במומנטום טוב, ניצחו בסבילה לא מזמן, יודעים להחזיק כדור ולך תדע כמה זמן יחזיק ורמאלן הנהדר בלי פציעה". נו, לפחות חשש אחד התברר כמוצדק.

באופן כללי, נדמה שבשתי העונות האחרונות עם עזיבת צ'אבי והתבגרות אינייסטה, קבוצות זיהו פירצה אמיתית בקישור של בארסה ומצאו נוסחה להתמודד עם אחזקת הכדור והחלק הקדמי הקטלני:  לחץ גבוה מהפתיחה בחלק המגרש של בארסה שישבש את משחק המסירות ואת הכתבת הקצב, אולי יניב גול מהיר ויאפשר הסתגרות ויציאה למתפרצות מענישות בהמשך.
המתודה הזו עבדה לא מעט (אתלטיקו הדיחה אותנו בליגת האלופות כבר לפני שתי עונות כששיחקה ככה פעמיים), אבל אתמול היו לה שתי נקודות תורפה מובנות:
1. היא דורשת כושר גופני גבוה שרוב הקבוצות לא יכולות להתמיד בו משחק שלם, ואם לא כבשת גול מוקדם המאמץ הזה יהיה בעוכרך
2. סרג'י רוברטו
סרג'י פתח סופסוף בקישור והיה השחקן הטוב ביותר במחצית הראשונה; לחץ את מחזיקי הכדור של בטיס מימין ומשמאל, הניע את הכדור קדימה ובאופן כללי, יחד עם ההגנה והקישור האחורי , התמודד עם הלחץ של בטיס בצורה אפקטיבית מאוד.

בכלל, המערך של וולורדה גמיש מאוד, והשחקנים נעים לרוחב המגרש לכאורה לא מתוכננת במטרה לתקוף את המערך היריב. אתמול אלו היו למשל רקיטיץ' שמחליף מקום עם סוארז בגול הראשון או בוסקטס שעולה פתאום ללחוץ גבוה ומבשל למסי את הגול השני כשראקי מחפה מאחור. וזה גורם לי לחשוב – אם גמישות היא תכונה חשובה למאמני כדורגל, ייתכן שציפי לבני נמצאת במקצוע הלא נכון.

החלש במגרש אתמול: הקוון. לא, לא מתכוון לפתח תיאורית קונספירציה לגבי המשחק (אני שומר אותן לעונות צמודות / לאוהדי צ'לסי במפגשים מולנו) אבל המהירות והחדות של שחקנים כמו ג'ורדי אלבה ולואיס סוארז גורמים לקוונים להתבלבל ולסמן לנבדל שגוי במסירות מפתח לגול, מה שקרה אתמול לפחות שלוש פעמים. בעידן הוודאות של מצלמות בכל פינה במגרש וטכנולוגיות אינטל מתקדמות מאוד להזכיר הילוכים חוזרים של גולים בפיפ"א 2007, זה די פוגם בהנאה מהמשחק.

אז המחצית הראשונה אמנם לא הניבה שערים אבל היתה סיפור לה ליגה מרתק.
את המחצית השניה ניתן לחואקין סאנצ'ס, הקפטן של בטיס, לסכם:
״טוב, כשאתה משחק נגד מסי, שהוא, אההה… הוא, אההה.. אנחנו לא יודעים מה להגיד עליו כבר״.
צודק, גם אנחנו לא.

 

צריך לדבר על מכבי
ההפסד לסוונסי

40 Comments

חז 22 בינואר 2018

אני יכול לדבר על מחר על הפערים וחוסר התחרותיות בספרד וכל זה (ואני חושב שזו עובדה) או על המערכים של וולוורדה.

אבל יש רק דבר אחד רלוונטי- לא פייר לתת למסי לשחק מול קבוצות כדורגל כשהוא בזון. זה פשוט לא כוחות. אני עוד זוכר מה הוא עשה לנו בגמר 2011 (בחיי שכאב לי פיזית לכתוב את השורה הזו). שים אותו באשקלון והיא מועמדת לליגה אירופית. הבנאדם הזוי.

אופיר ממן 22 בינואר 2018

אתה יכול לדבר על הפערים ואני לגמרי לא אתווכח, כי הם קיימים ומעציבים גם אותי בתור אוהד כדורגל. אגלה לך בסוד: הם פוגמים כבר עכשיו בהנאה שלי מכדורגל באופן כללי, ואני מניח שאחרי מסי שהוא (וכבר ציינתי בעבר) מקור ההנאה העיקרי שלי מספורט בעשור האחרון אוריד הילוך.

אבל בוא נהיה כנים. הפערים האלו קיימים גם באנגליה (העונה ביתר שאת, אבל גם העונה שעברה לא הייתה תחרותית), בגרמניה, צרפת, איטליה ועוד.

אז באנגליה אלו 3-4 קבוצות, בספרד 2-3, באיטליה 2, בגרמניה 1. ההבדלים לא באמת כאלו משמעותיים כמו שאנו רוצים לעבוד על עצמנו שהם.

גיל שלי 22 בינואר 2018

מסי השנה זה מסי בריבוע

חז 22 בינואר 2018

בגרמניה זה קיים אין ספק עם קבוצה אחת. באיטליה זו מגמה של השנים של הנפילות של אינטר ומילאן. אבל זה לא ברמה של ספרד במפגשים הישירים. בספרד זה נראה שקבוצה קטנה לא יכולה לדגדג בכלל את ברצלונה (נעזוב את ריאל שאין לי מושג מה קורה שם השנה- עד הסופרקאפ, כולל, הם היו נראים פשוט בלתי ניתנים לעצירה).
באנגליה אנחנו לא נסכיםץ השנה נראה שאף אחד לא יכול לעצור את סיטי, אבל בכל שנה אחרת זה לא נכון. אף משחק לא גמור מראש, אף תוצאה לא ידועה (שוב, חוץ מסיטי השנה). ויש בקלות 6 קבוצות "גדולות"/חזקות.

שום דבר לא גורע מהעובדה ברצלונה כנראה אחת משתי הקבוצות הכי טובות כרגע באירופה ובכל מפגש הישיר בין השתיים האלה אני שם את הכסף שלי על ברצלונה.

סמי 23 בינואר 2018

אם נאפולי ויובה היו ברמה של בארסה וריאל גם במפגשים הישירים זה היה נראה ככה. מה לעשות שהן לא…

חז 24 בינואר 2018

נו זה לא סותר. סתם נניח נחלק לרמות אז אם ברצלונה וריאל זה רמה 10, יובה ונאפולי זו רמה 8 כששאר הליגה הספרדית והאיטלקית רמה 5 (אני מקצין ומכליל רק לשם העובדה) אז הפערים בספרד יותר גדולים.

אדם 22 בינואר 2018

אני בכלל הייתי מבטל את השריקה לנבדל. ממשיכים לשחק עד שיש איתות מחדר בקרה שהיה נבדל. הקוונים היום הם מקצוע מיותר.
ככה גם אולי סוף סוף מגנים ימשיכו עם מהלך שלדעם היה בו נבדל ואין להם כח להמשיך לרוץ אז מרימים את היד.

אופיר מ 22 בינואר 2018

רעיון מעולה האמת, והרמת היד באמת מאוסה.

הצרפתי האמיתי 23 בינואר 2018

אדם רעיון מעולה. הפיתוח שלי – הקוון לא מרים דגל לנבדל בכל מקרה. המהלך ממשיך עד שנעצר בגול או בחוץ או באיבוד כדור. אם היה אופסייד ונגמר בגול המאמן של הקבוצה שחטפה יכול לבקש צ'אלנג' כמו בפוטבול. מספר הצ'לנג'ים יהיה מוגבל כמובן לכל מאמן (2-3 במחצית אפשר לדבר על זה). ככה שחקני הגנה יפסיקו עם המנהג הנפסד במקום לשחק הגנה להרים את היד ולהתחנן לישועה מהקוון. הרעיון הוא להרגיל את כולם שמהלכים נמשכים בכל מקרה עד הסוף ולא נעצרים רק בגלל הרמת יד של שחקן הגנה.

אייל קורן 22 בינואר 2018

אלוף עולםםםם

אורן השני 22 בינואר 2018

אלוףףףףףףףףף יא מלךךך!!

(איך הייתי?)

אופיר מ 22 בינואר 2018

לא רע זרחוביץ', לדעתי שלושה סימני קריאה יעבירו מסר סאטירי חריף יותר.

אורן השני 23 בינואר 2018

:)

בני תבורי 22 בינואר 2018

אז איפהבדיוק הייתה לכם בעיה שרק קוטיניו יכול להיות הפתרון לה?

ניינר / ווריור 22 בינואר 2018

הגיל של אינייסטה

זינק 22 בינואר 2018

או היתרה בחשבון הבנק מעסקת ניימאר

kirma der faux 22 בינואר 2018

בני, אולי תעשה פוסט פרי-מאץ' לעזור להשאר ערים עד המשחק יום אחרי הפוטבול?

kirma der faux 22 בינואר 2018

כמה חוויות מאנפילד יכולות להעביר את הזמן…

Rodrik Harlaw 23 בינואר 2018

לאחר המעבר משלישיית קישור לרביעייה, ובתוספת לכך שמרבית השחקנים מאמינים שהלה-ליגה כבר גמורה, נוצרה אדישות בקרב קשרי בארסה. עכשיו, כשקוטיניו הגיע, הם יודעים שיש מקום אחד פחות בקישור וזה יעזור להם לשמור על רמת מתח גבוהה גם בליגה. זה מקרה גן ילדים קלאסי – הנדנדה לא יציבה אז אתה מניח עליה מאה ושישים מיליון ומחזיר את האיזון.
אם להיות רציני, גם אני, כאוהד בארסה, לא אוהב את ההתעקשות על המעבר באמצע העונה, כשהאליפות בסבירות גבוהה שלנו. זה לא שאני דואג לליברפול – היא תמשיך במסע שלה באלופות. בין אם יהיה מוצלח ובין אם לא, הקבוצה והשחקנים שהתחילו, גם יזכו להשלים (גם אם ללא חלק משמעותי). קוטיניו, מצד שני, אמנם יזכה לשחק באלופות בשנה הבאה (והבאות), אבל "להיות מודח" השנה בצורה כזו ולראות את החברים שלו מהקבוצות הקודמת והנוכחית משחקים בשמינית… זה יהיה כואב אפילו יותר עבורו אם אחת מ-2 הקבוצות תזכה. הייתי מעדיף אם בארסה הייתה רוכשת ומשאילה לחצי עונה. הדרך שבה הדברים נעשו, אשכרה לא מנומסת.

אופיר ממן 23 בינואר 2018

שתי סיבות כמו שאני רואה:
1. אינייסטה עייף, ולא יכול לשחק בשתי מסגרות. עכשיו הוא יוכל להתכונן פיזית טוב יותר לליגת האלופות
2. ברצלונה פחדה שאחרי עונה גדולה ואולי גם מונדיאל גדול המחיר של קוטיניו יאמיר הרבה יותר

מצד השחקן:
ברצלונה רצתה להביא שם גדול, ואני מניח שאמרו לו 'או אתה או גריזמן – מי שחותם ראשון' ובדילמה בין להמשיך באלופות לבין לעבור לבארסה זו היתה הבחירה שלו.. לא משנה מה דעתי עליה, כי (לצערי) זו לא הבחירה שלי.

מצד ליברפול: בהנחה שקייטה מגיע בקיץ ושקיבלתם סכום יפה מאוד סה"כ גם אתם יצאתם בסדר מהסיפור, אני מניח.

גלעד בלום 22 בינואר 2018

בני, גם אתם לא הפסדתם ( ואפילו לקחתם את סיטי במשחק התקפי אדיר) מאז שקוטיניו עזב. מה ברסה אשמה שכולם רוצים לבוא לשחק אצלה ושיש לה מספיק כסף לשלם עליו? אינייסטה כבר לא משחק כמה משחקים, לולא מסי בעונה אלוהית ( לא פחות) ההפרש בין הקבוצות לא כזה גדול, ראה מה קרה לריאל כשרונאלדו לא בכושר העונה…

לגבי המשחק אתמול- סוארס מתגלה כמוסר לא פחות טוב מסקורר, זו תכונה שלא מדברים עליה כי הוא גולר במהות, כנראה שלשחק ליד מסי זה מדבק.

עסק שחור 22 בינואר 2018

לא נראה לי שניתן לתת קרדיט למסי על זה שסוארז מפרגן לשחקנים לידו. לסוארז תמיד הייתה ראיית משחק מצויינת והוא פרגן לכולם כבר מהמשחקים הראשונים שלו בברסה. לדעתי, הוא אפילו מסר יותר מידי בחודשים הראשונים שלו בקבוצה. אני זוכר שבאיזשהו שלב קיוויתי שהוא יתחיל להיות יותר אגואיסט.

בני תבורי 22 בינואר 2018

גלעד אל תהיה מגוחך. בארסה לא אשמה בכלום, ליברפול זקוקה לקוטיניו השנה יותר ממנה. בכל הרכישה הזאת היא נהגה ככלב המשתין כדי לסמן טריטוריה. וסוארז, אגב, היה מבשל סופר מצטיין גם בליברפול.

גלעד בלום 22 בינואר 2018

בני, ברור שאתם זקוקים לו יותר יותר מאיתנו, מה שמגוחך זה שאוהדי ליברפול מצפים מאוהדי ברסה או מברסה שיהיה איכפת להם מהצרכים של ליברפול, כל העסק הזה של כדורגל זה משהו מלוכלך, ברסה לא גרועה מאף מועדון אחר ברמות הללו

אופיר ממן 23 בינואר 2018

גלעד.

במסירות מסובבות מהאגף מעבר לקו ההגנה לרחבה ובמסירות עם הפאלש הוא אפילו טוב יותר. מוסר ובעל ראיית משחק מחונן.

בארי ברודי 23 בינואר 2018

סוארז היה מוסר דגול גם בליברפול

וודר 22 בינואר 2018

משחק ענק פשוט של מאמן …אוי כמה שאני שמח על וולורדה איזה מאמן איזה כייף שיש מישהו שפשוט יודע לנהל את הקבוצה והשחקנים ולהביא אותם למלוא הפוטנציאל שלהם. תראו את סרג'י איזה שחקן בעת יש לבראסה יאללה תענוג. תראו את החזרה של אלבה ורמלן פיקה לדעתי זה נטו מאמן.
בקשר למסי…השבוע שרוני פרש לא יכולתי לחשוב על היום שליאו יפרוש ומה יקרה או יעשו או יגידו ביום הזה. מבחינתי אני יכול להגיד בלב שלם, אני גם יפרוש באיזשהו מקום מהמשחק הנהדר הזה. לא להאמין כמה זכות נפלה בחלקנו שאנו עדים לדבר הזה שנקרא מסי. ולא להאמין שהוא רק הולך והופך לשחקן יותר טוב ככל שהוא מתבגר….תודה!

אופיר 23 בינואר 2018

אפשר למצוא ברשת סרטון של ילד שנצמד לרגליים של מסי במשך דקות לפני משחק ומסרב להפרד.

בגילי (רואה את ה-40 גם ביום מעונן), אני רוצה להיות הילד הזה.

שמעון 23 בינואר 2018

מה שמסי עשה במשחק הזה היה אונס סדרתי של שחקני בטיס שעברו חוויה קשה. גאון כדורגל הפנטזיסט הכי גדול בהיסטוריה אחרי רונלדיניו. ועוד הרסו לו איזה 3 בישולים.

דונאדוני 23 בינואר 2018

אופיר, מה לדעתך ההרכב האידאלי של ברסה בהנחה שכולם כשירים ויכולים לשחק בכל המסגרות? באיזה מערך עדיף לשחק?
מי יושב בחוץ? ראקיטיץ' בעונה נפלאה שמוסיף המון איזון? פאוליניו נמחק מהרוטציה?
אני לא חושב שזה נכון לשחק עם קוטיניו, אינייסטה, דמבלה, סוארז, מסי במשחקים גדולים. מי יעשה הגנה?
ואם גריזמן יבוא בקיץ, אני צופה בעיות קשות… ברסה קצת מתפזרת.

אופיר ממן 23 בינואר 2018

דמבלה ממש לא יכול להיחשב באנקר ולא קרוב לזה כרגע. אם גריזמן יגיע בקיץ זה בטח כי דמבלה יימכר.. גריזמן יהיה כח אש מפלצתי ויהפוך את ההרכב שלנו בשנה הבאה לטוב באירופה. כשכולם יחזרו להיות כשירים (ולמעט דמבלה זה קורה כבר השבוע או גג בשבוע הבא) לא יהיה מנוס לדעתי מלחזור ל4-3-3. ההרכב הכי טוב שלי?

מטאס
אלבה אומטיטי פיקה סמדו/רוברטו

בוסקטס
אינייסטה רקיטיץ'/פאו

קוטיניו סוארז מסי

או לחילופין במשחקים שאינייסטה ינוח

מטאס
אלבה אומטיטי פיקה סמדו/רוברטו

בוסקטס
קוטיניו רקיטיץ'

מסי
סוארז דמבלה

הנטיה שלי היא להעדיף את רקיטיצ' מפני שהמצב יהיה כזה שיהיו לנו כלכך הרבה שחקנים שמייצרים הזדמנויות שפאו יוכל לתת את התרומה שלו מהספסל ולא יהיה מחוייב המציאות במגרש. רקיטיצ' מניע כדור הרבה יותר טוב.

אופיר ממן 23 בינואר 2018

זה יוצא במערך הראשון 4-3-3 שמתנהג כמו 4-1-2-3

ובמערך השני 4-3-3 שמתנהג כמו 4-1-2-1-2 (מסי מעט מאחור כמו שהוא אוהב)

דן ברקאי 23 בינואר 2018

מי צריך את גרייזמןל למען השם?? למה כל הזמן לפמפם עליו בגלל תקשורת פח קטלונית? ומאיפה הכסף בכלל אחרי מכות רציניות של 120 בלי בונוסים על קוטיניו ו120 בלי בונוסים על דמבלה כשהבונוסים די בטוחים ברובם???

שלא יבוא גרייזמן, לא צריך אותו והוא לא ישדרג אצלנו שום עמדה. מסי במרכז מאחורי חלוץ וסוארז קדימה. אין לשחקן בשם גרייזמן מקום אצלנו.

ההרכב אמור להיות די פשוט.

שוער ורביעיית הגנה קלאסית. (מאטס, אלבה, אומטיטי, פיקה, רוברטו)

בוסי

אינייסטה ראקיטיץ

מסי

סוארז

על העמדה האחרונה יתמודדו שניים, דמבלה מימין (יכול לשחק בכל הצדדים אבל הדיפולט זה ימין) וקוטיניו בתור קיצוני בשמאל. גם אם קוטיניו יפסיד בדו קרב לדמבלה יהיה לו ווילד קארד להיכנס לעמדת האינייסטה מאחר והקשיש פעמים פצוע, פעמים עייף ובדר"כ נשמר מהסיבות הנ"ל.

בארסה זה לא מועדון חברים או מועדון תמיכה, לא מעניין כמה עלית – תעשה את ההתאמות ותשתלב בהרכב הסופר רגיש (קניית אמונו של מסי. פתיחת שטחים. ניצול הזדמנויות שמסי מעמיד. ועוד) של בארסה והרווחת את מקומך. ניסית ללמד את מסי שיטה חדשה תהנה על הספסל…

העיקרון ברור, אי אפשר לשחק עם סוארז קדימה, מסי מאחורי חלוץ, וקוטיניו ודמבלה משני הצדדים מאחר ומסי המשחק בסיטואציה כזו די מאחור לא חוזר להגנה ולא עושה לחץ. זה יהרוס את התלכיד ההגנתי שבונה וואלוורדה בעמל. אם אראה כזה הרכב מצליח זה יהיה כוכב המישלן הרביעי שלו בבישול מערכי הקבוצה, כי שלושה הוא כבר קיבל ממני.

אופיר ממן 23 בינואר 2018

סה"כ העמדנו את אותו מערך.. רק שאני לא כלכך יודע איך ישתלב דמבלח ולא רק בגלל הפציעות, אלא בגלל שמראש אני חושב שהוא שחקן שנועד לשיטות משחק שונות מאחזקת כדור.
הפוטנציאל שלו ענק ואם יתגלה שהוא מתאים לא צריך את גריזמן. אם יתגלה שלא – גריזמן יכול לבוא במקומו וזו כוונתי. אני מאוד אוהב אותו, הלחץ שהוא עושה מאוד מתאים לברצלונה.

דן ברקאי 23 בינואר 2018

גריזמן לא יכול להיות במקום דמבלה, הוא יכול להיות במקום סוארס (פחחח) או במקום מסי (סמיילי נבהל, צוחק מגחך). העמדות בהם גריזמן מצטיין בעיקרו הם או חלוץ או מאחורי חלוץ. אין לו לאיפה להגיע.

דמבלה יקבל יותר משנה להוכיח, צעיר, פציעות ועוד. גריזמן לא יבוא שנה הבאה וטוב שכך.

הסטטוס של דמבלה לא עומד ב מתאים/לא מתאים להחזקת כדור (לא אוהב עם לכתוב עם א'), דמבלה ילד שנתן עונה אחת מעולה בקבוצה מכובדת ולא איזו נאנסי או פייק אחר בצרפת. ההתאמה שלו לאי אלו שיטות משחק לא קשורה כרגע, הוא סופר בוסרי ואין לדעת כרגע.

אופיר מ 23 בינואר 2018

לא מקבל, לא חסר שחקנים מעולים מגרמניה וצרפת (אגב נתן שתי עונות ונבחר לשחקן הצעיר בכל אחת מהליגות) שלא השתלבו בגלל ליגה שונה / שיטת משחק אבל בסדר

אמנון 23 בינואר 2018

הנה קישור שווה צפייה: מסי בצעירותו.
https://www.youtube.com/watch?v=D26dVpJ3vc4
נבחרת ארגנטינה נגד ברזיל בחצי גמר אליפות העולם לנוער בשנת 2005 בהולנד.
מסי היה אז בן 18.
שחקנים בלי קעקועים. חולצות בתוך המכנסיים.
בסגל נבחרת הנוער של ארגנטינה היו בין היתר אוסקר אוסטרי (שוער). גבריאל פאלטה ,אזקייאל גאראיי ופבלו סבאלאטה (עדיין עם רעמת שערות מתבדרת) בהגנה. פרננדו גאגו בקישור. מסי, כמובן בהתקפה ואגוארו ששיחק כמחליף והיה אז בן 17 בלבד.
הדגש בוידאו הוא על מסי. כבר אז היה ניתן להבחין בתכונות המיוחדות שלו.
ארגנטינה ניצחה 2:0.
בגמר לאחר מכן ארגנטינה ניצחה את ניגריה 2:1 משני פנדלים של מסי (כמובן).

ק. 23 בינואר 2018

אחלה קישור. לא השתנה:)

matipool 24 בינואר 2018

מסתבר שאז מסי עדיין לא החטיא פנדלים.

אופיר ממן 24 בינואר 2018

כואב אבל צחקתי :)

Comments closed