תמונה באדיבות The Telegraph

אחרי התצוגה הבלתי נשכחת במשחק של ריאל מדריד אתמול, ואני מדבר כמובן על רונאלדו נפצע במהלך כיבוש ופותח סלולרי על סלפי כדי לראות שהוא לא הצטלק חלילה. (טוב, וגם הגולים) ברצלונה התקנאה וסיפקה גם היא תצוגה בלתי נשכחת עד התצוגה הבלתי נשכחת הבאה. אבל לפני כן: לקראת המשחק התחושה באויר היתה שמדובר במפגש קשה.

האם אנו האוהדים מחפשים דרכים להפוך את עונת הליגה למסקרנת אחרי שפרקטית היא נגמרה? כן. אבל בכל אופן, חששנו מהמשחק.
חשבנו לעצמנו: "בטיס קבוצה במומנטום טוב, ניצחו בסבילה לא מזמן, יודעים להחזיק כדור ולך תדע כמה זמן יחזיק ורמאלן הנהדר בלי פציעה". נו, לפחות חשש אחד התברר כמוצדק.

באופן כללי, נדמה שבשתי העונות האחרונות עם עזיבת צ'אבי והתבגרות אינייסטה, קבוצות זיהו פירצה אמיתית בקישור של בארסה ומצאו נוסחה להתמודד עם אחזקת הכדור והחלק הקדמי הקטלני:  לחץ גבוה מהפתיחה בחלק המגרש של בארסה שישבש את משחק המסירות ואת הכתבת הקצב, אולי יניב גול מהיר ויאפשר הסתגרות ויציאה למתפרצות מענישות בהמשך.
המתודה הזו עבדה לא מעט (אתלטיקו הדיחה אותנו בליגת האלופות כבר לפני שתי עונות כששיחקה ככה פעמיים), אבל אתמול היו לה שתי נקודות תורפה מובנות:
1. היא דורשת כושר גופני גבוה שרוב הקבוצות לא יכולות להתמיד בו משחק שלם, ואם לא כבשת גול מוקדם המאמץ הזה יהיה בעוכרך
2. סרג'י רוברטו
סרג'י פתח סופסוף בקישור והיה השחקן הטוב ביותר במחצית הראשונה; לחץ את מחזיקי הכדור של בטיס מימין ומשמאל, הניע את הכדור קדימה ובאופן כללי, יחד עם ההגנה והקישור האחורי , התמודד עם הלחץ של בטיס בצורה אפקטיבית מאוד.

בכלל, המערך של וולורדה גמיש מאוד, והשחקנים נעים לרוחב המגרש לכאורה לא מתוכננת במטרה לתקוף את המערך היריב. אתמול אלו היו למשל רקיטיץ' שמחליף מקום עם סוארז בגול הראשון או בוסקטס שעולה פתאום ללחוץ גבוה ומבשל למסי את הגול השני כשראקי מחפה מאחור. וזה גורם לי לחשוב – אם גמישות היא תכונה חשובה למאמני כדורגל, ייתכן שציפי לבני נמצאת במקצוע הלא נכון.

החלש במגרש אתמול: הקוון. לא, לא מתכוון לפתח תיאורית קונספירציה לגבי המשחק (אני שומר אותן לעונות צמודות / לאוהדי צ'לסי במפגשים מולנו) אבל המהירות והחדות של שחקנים כמו ג'ורדי אלבה ולואיס סוארז גורמים לקוונים להתבלבל ולסמן לנבדל שגוי במסירות מפתח לגול, מה שקרה אתמול לפחות שלוש פעמים. בעידן הוודאות של מצלמות בכל פינה במגרש וטכנולוגיות אינטל מתקדמות מאוד להזכיר הילוכים חוזרים של גולים בפיפ"א 2007, זה די פוגם בהנאה מהמשחק.

אז המחצית הראשונה אמנם לא הניבה שערים אבל היתה סיפור לה ליגה מרתק.
את המחצית השניה ניתן לחואקין סאנצ'ס, הקפטן של בטיס, לסכם:
״טוב, כשאתה משחק נגד מסי, שהוא, אההה… הוא, אההה.. אנחנו לא יודעים מה להגיד עליו כבר״.
צודק, גם אנחנו לא.

 

רונאלדיניו
אספניול של ברצלונה