בס"ד

"..תנו לילדיכם את אהבתכם אך לא את מחשבותיכם
כי להם הגיגיהם
גופם ישכון בבתיכם, אך לא נשמתם
כי נשמתם מסתופפת בבית המחר
שם לא תוכלו לבוא אף בחלומותיכם
אפשר לכם לחפוץ להיות כמותם אך אל לכם לעשותם כמותכם
כי החיים פניהם קדימה לא אחור, ולא יתרפקו על האתמול…"
חליל ג'ובראן / ילדים  

פתאום בסוף הקיץ אתה מקבל לקבוצה ילד בן 20 שכולם בכלל בטוחים שהוא בן 18, והוא פעמיים ברצף השחקן הצעיר של הליגה הצרפתית ואז הגרמנית. ואתה יודע שהביאו את הילד הזה "ברור שלא" כמחליף לכדורגלן מחונן, אייקון, בסכום שהוא רלוונטי רק כי העולם די השתגע, שחקן שהצליח לאפסן את האגו שלו לכמה עונות רק בגלל הגדולה שלך. אתה הערכת אותו בחזרה.
ואז הוא נפצע ואז הוא שוב נפצע, חבר שלך סוארז מחליט שהוא במשבר כאילו כלום, ואתה בלית ברירה לוקח על עצמך את הקבוצה ומפה לשם קובע שיא משחקים ללא הפסד למועדון, עם איום פוטנציאלי לשיא ליגה.
ואז הילד חוזר. אתה רוצה לעזור לו להשתלב ולהוסיף מימד התקפי נוסף לקבוצה ממושמעת אבל מוגבלת התקפית שלמזלה אתה נותן עונה בלתי נתפסת, אבל אתה רוצה גם לשמר את הקיים. והילד הזה, מוכשר כמו שד וכמו ילד – הוא רוצה לרוץ! ואתה בכלל אוהב לשחק על שטח קטן, טיקי טאקה וכאלה.
אז מה אתה עושה?

{מאמר מוסגר.
ערך: 'בלתי נתפסת'
מילון מסי –
כמות כדרורים שהוא היה מבצע בגיל 24 (6 למשחק) ופי 12(!) מהממוצע לגילו,
עם נתוני מסירה שהופכים אותו למוסר מסירות המפתח המצטיין בליגה (2.7) ועם סטטיסטיקות יצירה והוצאה לפועל שוות ערך ליוצר המצטיין ולכובש המצטיין באירופה (אוזיל, אוף קשה לי לכתוב את זה נו טוב רונאלדו)}

ינואר, אמצע העונה. פתאום מנחיתים עליך שחקן מהליגה האנגלית. והוא ברכה התקפית השחקן הזה כן? מה זה ברכה – שהגול נהיה בדברו! והוא דווקא יודע לשחק על שטח קטן אבל פתאום אתה צריך לוותר עוד קצת על הכדור כי גם הוא אוהב לדרבל,
פתאום יש מישהו אחר חוץ מהפרעוש שמדרבל באמצע המגרש ומנווט קדימה, ואפילו אומרים שהוא קצת מזכיר אותך, הקרצייה. (לפחות הוא ימני)
אז מה אתה עושה?

סוף פברואר, תחילת אביב. דרבי קטלוני. אחרי תיקו מאומץ בגשר. שניהם פותחים איתך ובכלל לראשונה בהרכב.
"ג'ירונה – עוד קבוצה קטנה מהליגה המשעממת הזו" ממלמלים קוראים אקראיים בזלזול.
"ג'ירונה – עולה חדשה שסיימה פעמיים בתיקו מול ריאל ונצחה את אתלטיקו" – מהנהנים אוהדי ברצלונה בכבוד.
המשחק נפתח, ההגנה עוד לא חצתה בחזרה את הגשר הצר מאוד מסתבר, אתה בפיגור מפתיע לחלוטין שמכניס את היציעים להלם. וכל זה על הראש שלך.
אז מה אתה עושה?

פשוט: מבשל במסירה גאונית, כובש עוד צמד מבריק, מכניס כדור מפתח מושלם ממש על המחצית להוא מאנגליה כדי שירשום בישול (שבמחצית השניה יתברר שפתח לו את התיאבון. ככה זה עם בישולים מסתבר)
וכל זה במחצית אחת.
את המחצית השניה אתה מנצל כדי להוריד קצב ולפנות שטחים לאנגלי ולבן 18 שהוא בעצם בן 20. שיקבלו ביטחון, שיכנסו למשחק אחרי שקצת התחבאו על הדשא במחצית הראשונה.
לא באמת בעיה כשאתה סופרמסי. גיבור על.

בתוך העונה המטורפת הזו, תצטרך לסמן וי גם על חניכה של שחקן שמאוד מזכיר אותך (לפחות הוא ימני), וגם על שחקן שלא דומה לך בכלל והוא רק בן 20. (יפה שזכרת הפעם).
ודווקא במשחק הזה אתה כובש בבעיטה חופשית מתחת לחומה, אולי כי נזכרת בגדול ההוא שחנך אותך אז.
אולי כי נזכרת איך בגול הראשון שלך אי פעם, הוא שלח לך כדור אומנותי מעבר לכל ההגנה שהקפצת מעל השוער והשופט שרק לנבדל.
אולי כי נזכרת איך אחרי שתי דקות הוא שלח לך את אותו הכדור בדיוק.

עקבים:

⚽סוף סוף יש קבוצה לשחק איתה 4-3-3.  יותר מהגולים – המגרש שפתאום נראה שוב רחב וגדול, האופציות לשער שיכול להגיע מכל אחד מהרביעייה הקדמית בכל רגע נתון.
⚽מחמאות לוולוורדה על השיקום של רקיטיץ' וסוארז העונה בניהול מדוייק של המשברים שלהם.
⚽ביקורת לוולוורדה על השימוש המיותר בפיקה הלא כשיר לגמרי שיכל לפחות להיות מוחלף במחצית. חבל, נקווה מאוד מאוד שזה לא רציני.
⚽במידה מועטה אבל לא בהרבה – המחמאות מהפוסט גם לסוארז. החיבוק הממושך עם דמבלה אחרי הבישור העביר בי צמרמורת. 90 אלף צופים, מיליונים בטלוויזיה, שני שחקנים, אינטימיות.
⚽כן, זה הבן שלי בתמונה. אין לי מושג מה עשיתי נכון.

צ'לסי - בארסה : סיכום
הנצחון על אתלטיקו