סיכום מחזור 25

ה'לא היה כדבר הזה' מול ג'ירונה : על גיבורי על

בס"ד

"..תנו לילדיכם את אהבתכם אך לא את מחשבותיכם
כי להם הגיגיהם
גופם ישכון בבתיכם, אך לא נשמתם
כי נשמתם מסתופפת בבית המחר
שם לא תוכלו לבוא אף בחלומותיכם
אפשר לכם לחפוץ להיות כמותם אך אל לכם לעשותם כמותכם
כי החיים פניהם קדימה לא אחור, ולא יתרפקו על האתמול…"
חליל ג'ובראן / ילדים  

פתאום בסוף הקיץ אתה מקבל לקבוצה ילד בן 20 שכולם בכלל בטוחים שהוא בן 18, והוא פעמיים ברצף השחקן הצעיר של הליגה הצרפתית ואז הגרמנית. ואתה יודע שהביאו את הילד הזה "ברור שלא" כמחליף לכדורגלן מחונן, אייקון, בסכום שהוא רלוונטי רק כי העולם די השתגע, שחקן שהצליח לאפסן את האגו שלו לכמה עונות רק בגלל הגדולה שלך. אתה הערכת אותו בחזרה.
ואז הוא נפצע ואז הוא שוב נפצע, חבר שלך סוארז מחליט שהוא במשבר כאילו כלום, ואתה בלית ברירה לוקח על עצמך את הקבוצה ומפה לשם קובע שיא משחקים ללא הפסד למועדון, עם איום פוטנציאלי לשיא ליגה.
ואז הילד חוזר. אתה רוצה לעזור לו להשתלב ולהוסיף מימד התקפי נוסף לקבוצה ממושמעת אבל מוגבלת התקפית שלמזלה אתה נותן עונה בלתי נתפסת, אבל אתה רוצה גם לשמר את הקיים. והילד הזה, מוכשר כמו שד וכמו ילד – הוא רוצה לרוץ! ואתה בכלל אוהב לשחק על שטח קטן, טיקי טאקה וכאלה.
אז מה אתה עושה?

{מאמר מוסגר.
ערך: 'בלתי נתפסת'
מילון מסי –
כמות כדרורים שהוא היה מבצע בגיל 24 (6 למשחק) ופי 12(!) מהממוצע לגילו,
עם נתוני מסירה שהופכים אותו למוסר מסירות המפתח המצטיין בליגה (2.7) ועם סטטיסטיקות יצירה והוצאה לפועל שוות ערך ליוצר המצטיין ולכובש המצטיין באירופה (אוזיל, אוף קשה לי לכתוב את זה נו טוב רונאלדו)}

ינואר, אמצע העונה. פתאום מנחיתים עליך שחקן מהליגה האנגלית. והוא ברכה התקפית השחקן הזה כן? מה זה ברכה – שהגול נהיה בדברו! והוא דווקא יודע לשחק על שטח קטן אבל פתאום אתה צריך לוותר עוד קצת על הכדור כי גם הוא אוהב לדרבל,
פתאום יש מישהו אחר חוץ מהפרעוש שמדרבל באמצע המגרש ומנווט קדימה, ואפילו אומרים שהוא קצת מזכיר אותך, הקרצייה. (לפחות הוא ימני)
אז מה אתה עושה?

סוף פברואר, תחילת אביב. דרבי קטלוני. אחרי תיקו מאומץ בגשר. שניהם פותחים איתך ובכלל לראשונה בהרכב.
"ג'ירונה – עוד קבוצה קטנה מהליגה המשעממת הזו" ממלמלים קוראים אקראיים בזלזול.
"ג'ירונה – עולה חדשה שסיימה פעמיים בתיקו מול ריאל ונצחה את אתלטיקו" – מהנהנים אוהדי ברצלונה בכבוד.
המשחק נפתח, ההגנה עוד לא חצתה בחזרה את הגשר הצר מאוד מסתבר, אתה בפיגור מפתיע לחלוטין שמכניס את היציעים להלם. וכל זה על הראש שלך.
אז מה אתה עושה?

פשוט: מבשל במסירה גאונית, כובש עוד צמד מבריק, מכניס כדור מפתח מושלם ממש על המחצית להוא מאנגליה כדי שירשום בישול (שבמחצית השניה יתברר שפתח לו את התיאבון. ככה זה עם בישולים מסתבר)
וכל זה במחצית אחת.
את המחצית השניה אתה מנצל כדי להוריד קצב ולפנות שטחים לאנגלי ולבן 18 שהוא בעצם בן 20. שיקבלו ביטחון, שיכנסו למשחק אחרי שקצת התחבאו על הדשא במחצית הראשונה.
לא באמת בעיה כשאתה סופרמסי. גיבור על.

בתוך העונה המטורפת הזו, תצטרך לסמן וי גם על חניכה של שחקן שמאוד מזכיר אותך (לפחות הוא ימני), וגם על שחקן שלא דומה לך בכלל והוא רק בן 20. (יפה שזכרת הפעם).
ודווקא במשחק הזה אתה כובש בבעיטה חופשית מתחת לחומה, אולי כי נזכרת בגדול ההוא שחנך אותך אז.
אולי כי נזכרת איך בגול הראשון שלך אי פעם, הוא שלח לך כדור אומנותי מעבר לכל ההגנה שהקפצת מעל השוער והשופט שרק לנבדל.
אולי כי נזכרת איך אחרי שתי דקות הוא שלח לך את אותו הכדור בדיוק.

עקבים:

⚽סוף סוף יש קבוצה לשחק איתה 4-3-3.  יותר מהגולים – המגרש שפתאום נראה שוב רחב וגדול, האופציות לשער שיכול להגיע מכל אחד מהרביעייה הקדמית בכל רגע נתון.
⚽מחמאות לוולוורדה על השיקום של רקיטיץ' וסוארז העונה בניהול מדוייק של המשברים שלהם.
⚽ביקורת לוולוורדה על השימוש המיותר בפיקה הלא כשיר לגמרי שיכל לפחות להיות מוחלף במחצית. חבל, נקווה מאוד מאוד שזה לא רציני.
⚽במידה מועטה אבל לא בהרבה – המחמאות מהפוסט גם לסוארז. החיבוק הממושך עם דמבלה אחרי הבישור העביר בי צמרמורת. 90 אלף צופים, מיליונים בטלוויזיה, שני שחקנים, אינטימיות.
⚽כן, זה הבן שלי בתמונה. אין לי מושג מה עשיתי נכון.

התוצאה משקרת, זה לא היה כל כך צמוד
מחלה ב-ד', שש אותיות

31 Comments

אוהד נחמני 25 בפברואר 2018

המחמאות לוולודרדה על האופן שבו ניהל את העונה עד עכשיו, כשלא היו לו שחקנים מתאימים לארבע ארבע שלוש, והוא לימד אותם לשחק אחרת, עם מה שיש, מבלי להתעקש, וככה על הדרך הרחיב את קשת האפשרויות של הקבוצה הזו. גם אתמול אפשר היה לראות שבעצם רוב הגולים העונה הגיעו מהתקפת מעבר, ולא מהתקפה עומדת, כי אם יש כלים למה לא להשתמש בהם?. ואם יש מסי שיכול לעשות צאבי, למה לחפש תחליף לצאבי, וכן הלאה וכן הלאה.
במילה אחת, שכל ישר והגיון בריא.
האמת היא שאני מת על וולורדה. סופסוף אחרי הרבה שנים שיש במועדון מאמן שהוא בעל מקצוע שחצב את דרכו בסבלנות, שיש לו מחברת מלאה בנסיון, והרבה מאוד סבלנות. לא שהמאמנים הקודמים היו רעים, אבל מאז ואן חאל לא היה מאמן שזו אומנותו משנים. בעל מקצוע קראו לזה פעם.

אופיר ממן 25 בפברואר 2018

מסכים לגמרי. ניהול קבוצה מרשים בכל האספקטים של וולוורדה. טקטי, אסטרטגי (דקות משחק, מערכים), פסיכולוגי.
שמת לי את הנקודה על 'בעל מקצוע'. תודה.

no propaganda 25 בפברואר 2018

מסי לא יכול לעשות צ'אבי, מקסימון לעשות אוזיל. כמובן שבוא עודע לעשות עוד כמה דברים.

גיל שלי 25 בפברואר 2018

כנראה היתה לך טעות הקלדה, יצא לך מסי לא יכול, לא חושב שזה צירוף חוקי, מעניין שהמקלדת לא התפוצצה

no propaganda 25 בפברואר 2018

לא תאמין אבל מסי לא יכול די הרבה דברים. סתם לגמד שחקן ענק כמו צ'אבי כאילו מסי יכול לעשות את מה שהוא עשה, זה סתם מעצבן. בנבחרת ארגנטינה זה ממש בולט לעין שכשמסי מנסה לעשות צ'אבי אז הקבוצה מאוד נסוגה כי הוא פשוט לא בא מספיק לקבל את הכדור.

אוהד נחמני 25 בפברואר 2018

אתה מתרגז שלא לצורך. כמובן שאני מסכים איתך, ולא היתה כוונתי שמסי אכן עושה מה שצאבי עשה. לצערי יותר מדי אוהדים של בארסה לא ממש מבינים מה היתה חשיבותו של צאבי לקבוצה. הכוונה היתה רק שהוא הפך למעורב הרבה יותר בחלק היצירתי במרכז המגרש במהלך השנה האחרונה, כולל המסירה האחרונה. ראה כמה אסיסטים יש לו השנה.

בארי ברודי 25 בפברואר 2018

ארבע ארבע שלוש זה מערך לא חוקי בכדורגל, ולכן ברור שלמאמן לא היו שחקנים למערך הזה.

יניב 25 בפברואר 2018

תענוג תודה..!
מסי לדעתי בעונה הכי גדולה שלו מבחינת יכולת.
זה לא שבעונות הגדולות הוא היה פחות טוב כן? הייתי נותן לו ציון של 9.9 אבל השנה הוא מיקסם את זה ל9.999999 עד לעשרונית האחרונה ולא רק שהוא בוחר לשחק בדרך הכי נכונה, בגלל שהוא יודע לשלב בזה את החברים שלו ולגרום גם להם לצאת גדולים .
אם אני מאמן ארגנטינה אני לומד את ברצלונה, בוחר בדיוק באותו מערך שבו מסי משחק בברצלונה ומשלב את השחקנים הארגנטינאים שהכי קרובים מבחינת סגנון לשחקני ברצלונה .
זאת השנה של מסי והוא בא לסגור מעגל. לא רק לכבוש לראשונה מול בופון וצ'לסי אלא לקחת את הגביע הארור הזה שישים סוף להשוואות המגוחכות האלה עם רונאלדו (כן יש עדיין אנשים שאשכרה עושים את זה והזכיה של פורטוגל ביורו לא עזרה להשוואות האלה).

ארז 25 בפברואר 2018

אופיר,
אני מבין שהחלקה עברה בשלום…
ובניגוד לשיר של ג'ובראן, נראה שנתת לילד לא רק את אהבתך, אלא גם את מחשבותיך… :)

אופיר מ 26 בפברואר 2018

חצי בשלום, נפל ושבר שן. ככה זה בחיים.
אני נפגש עם השיר של ג'ובראן באמצע, משתדל לעשות שלום בין מחשבותיו ומחשבותי ;)

matipool 25 בפברואר 2018

ראיתי את התקציר הבוקר ושמחתי בשמחתו של קוטיניו על השער הנפלא שלו. עדיין אוהב אותו למרות שעזב ככה באמצע העונה.
דרך אגב – קוטיניו הבקיע העונה לפחות פעם אחת בעיטת עונשין בדיוק כמו של מסי מאתמול. ייתכן שפעמיים.
עוד כמה חודשים אתם תתחילו לקרוא לו קוטי.

ירושלמי 25 בפברואר 2018

הדבר הכי מדהים הוא שזו רק ההתחלה…

עובר אורח 25 בפברואר 2018

נהדר, אופיר

טרנטה 25 בפברואר 2018

אתמול בערב הייתי עסוק בדברים אחרים. לשמחתי הפסדתי 10 שערים (4 לקלינגר והסרדינים ו6 לג'ירונאים החביבים).
את המשחק של מכבי כבר ראיתי. הערב אראה את הקונצרט של מסי.

אחיה מדמון 25 בפברואר 2018

מלך פשוט מלך, תענוג!

רוני 25 בפברואר 2018

יופי של פוסט.
עונה מדהימה של מסי, נקווה שישאר כך גם במונדיאל. דמבלה יכול לשחק בליגת האלופות? אם כן, מה הסיכוי שנראה אותו בגומלין? כי דיי יצאנו במזל מלונדון והייתה חסרה יצירתיות.

אופיר ממן 25 בפברואר 2018

תודה!
דמבלה יכול. לדעתי יעלה מהספסל כי הוא לא בשל מספיק וכי זה יהיה הימור גדול.

ק. 25 בפברואר 2018

פוסט מצוין ומשחק מהנה. ג'ירונה באה באותה גישה של לשחק פתוח ולא ללחוץ כמו במשחק הקודם ומול ריאל, אבל נענשה בגדול.
מסי כמובן ענק, אבל יש לי תחושה שהכושר הפנטסטי של לואיס סוארס בחודשיים האחרונים עובר מתחת לרדאר. לא רק הגולים, גם המסירה ויצירת המצבים, השמירה על הכדור, השתחררות ממצבים והניידות. כמובן שעדיין קפץ לו הסוארס כשביקש לשלוף לו צהוב בדקה ה90 כדי שישחק בודאות מול אתלטיקו. לא ידעתי אם לצחוק או להתעצבן עליו.
קוטיניו זה בינגו ידוע מראש אבל תענוג לראות אותו מראה את כל סט היכולות מליברפול כבר בשלב מוקדם (חוץ מבעיטות עונשין, אבל גם זה יגיע…).
דמבלה מאד מהיר ועושה תנועה טובה. זהו. חוץ מזה הוא בנתיים ממש אבל ממש בוסר. לא יודע מתי לשחרר כדור, להרים את הראש, למסור מדויק (עד הפס היפה בנגיעה לגול, לא חושב שהיה לו קומפלישן לנסיונות מסירה מעל 5 מ'. נקווה שולוורדה ילמד אותו משהו, אבל אני צופה תהליך ארוך, כי ההבנת משחק שלו לוקה.

אופיר ממן 25 בפברואר 2018

אני מתמוגג מכל דקה של סוארז, הוא פשוט מופלא. צודק לגמרי לגבי דמבלה אבל פעם ישבתי עם מנכל חברה שאמר לי שהוא מעדיף סוסים פראיים שצריך לרסן על פני סוסים עייפים שצריך לדרבן

ק. 25 בפברואר 2018

זה נכון ויש לי סבלנות, כל עוד לא בונים עליו על מה שהוא לא בכל שלב, ולא נותנים לו קרדיט בגלל המחיר, אבל בדברים האלה ולוורדה כבר הוכיח באלף שבקטעים האלה אפשר לסמוך עליו

גלעד בלום 26 בפברואר 2018

תענוג לאהוד אותנו העונה, בעיקר כי השחקנים הראשיים נותנים תפוקה מטורפת , סוארס, טר, כל אחד נותן את שלו ובעיקר המאמן. העונה הזאת זה הסרג׳נט פפר של מסי, הוא מייצר גולים פסיכודלים מכל חצי מצב, מעמיד שחקנים מול שוער על ימין ועל שמאל, ואי אפשר להוציא לו כדור מהרגל אפילו יותר מבעבר, העונה הוא די שינה תפקוד, הוא כמעט כמו רכז בכדורסל, מה שברסה עושים העונה זה לא מובן מאליו , כל העונה מונחת על הגומלין מול צ׳לסי, מאמן גדול, רגוע, טקטיקן, חכם, רק שיהיו בריאים ויהיה בסדר

אופיר מ 26 בפברואר 2018

באמת תענוג העונה.
והאמת, אני לא רוצה להעמיד את כל העונה הזו על המשחק מול צ'לסי מכמה סיבות. העונה האליפות היא הלחם שלנו, כי לאבד אותה (ואנחנו סה"כ 7 מאתלטיקו מעולה) יהיה נורא. כי קוטיניו לא בצ'מפיונס וכי יש המון קבוצות אלופות טובות, גם יותר מאיתנו.

טרנטה 26 בפברואר 2018

אתלטיקו רחוקה מלהיות מעולה השנה ואל תתבלבל מהחמישיה שהם שמו לסביליה. גם הרוסים הכניסו להם חמישיה והראש שלהם ביונייטד.
אתלטיקו השנה הודחה מהאלופות בבית לא קשה ומנצחת כל כך הרבה משחקים בחאווה. הם עדיין מסריחים וקשים אבל הם רחוקים מאד מהרמה שלהם בשנים האחרונות.

אופיר ממן 26 בפברואר 2018

ממש לא בגלל סביליה שהסריחה אתמול את הדשא. אתלטיקו מציגה מגמת שיפור אדירה, תבדוק קצב צבירת נקודות בחודשיים אחרונים.

יעוז סבר 26 בפברואר 2018

כרגיל כתוב נהדר. אגב, אחד המשחקים המדהימים של מסי לדעתי. פשוט שלמות במשחק. מנהיגות, מסירות, הבנת משחק, דריבלים איפה שבא לו, שני שערים לפנתיאון. מושלם.

kirma der faux 26 בפברואר 2018

לא ממש צופה בברצלונה, אבל אני מניח שהיא ממש טובה, ועל מסי אני מאמין הכל. אני רק לא מבין מה מפתיע בקטע של אתה השחקן הכי טוב בעולם בעונת שיא שמריץ את אחת הקבוצות המעוטרות בהיסטוריה לאליפות למרות שאיבדתם שחקן טופ קלאס אחד, ועכשיו הוסיפו לך שני שחקני טופ קלאס ואחרי כמה שבועות אתם משחקים מצוין ואתה נותן הצגה לפנתיאון.

אופיר מ 26 בפברואר 2018

קירמה בוא נהיה הוגנים רגע.
ראשית, המאמץ הפיזי של 6 דריבלים במשחק מתאים לשחקן בגיל 24 ומשם הגרף הולך ופוחת. מסי בן 30. זה בהחלט מפתיע
חוץ מזה – דמבלה לא 'וורלד קלאס' הוא כישרון גדול שנפצע לכמעט חצי שנה ועכשיו צריך למצוא את עצמו בקבוצה שרצה. לא סיטואציה פשוטה.
עם קוטיניו זה באמת יותר נוח, לא אמרתי שהוא מכביד רק הצגתי את זה מנק. המבט של מסי – בכז' יש התאמות לעשות.

ואן גוך 27 בפברואר 2018

דמבלה אידיוט שהלך לברסה, הם משחקים משחק שהכי לא מתאים לו בעולם.

אופיר ממן 27 בפברואר 2018

אתה חושב שהם לא יוכלו להתאים למשחק של מתפרצות וכדורגל מהיר?.. בתקופת הנרי ואטו זה עבד נהדר…

ואן גוך 27 בפברואר 2018

לדעתי גם ניימאר לא נוצל במיטבו. אבל השנה ברסה באמת משחקת אחרת.

Comments closed