מילה טובה לצוות השיפוט שהיה מדויק להדהים.

*
בדרך כלל אתלטיקו משחקת פחות דרך הנעת כדור מסודרת ממרכז השדה אלא בכדורים ארוכים לקוסטה וקוריאה וגריזמן שמצטרף אחרי שקוסטה פינה ובעט ודחף לו שטחים. היום גריזמן וקוסטה נתקלו בהגנה אפילו טובה משל אתלטיקו (כי אצל אתלטיקו יותר שחקנים עומדים מאחורי הכדור) ואתלטיקו נאלצה לשחק דרך מרכז השדה שם פשוט לא היוותה יריב שקול לברסה במחצית הראשונה.

בכלל, אם מחפשים עוד סיבה לכך שברצלונה מרגשת אז הסיבה הזאת יכולה להיות ברצלונה מנצחת משחקים דרך ההגנה וזה עולם מוזר, כדורגל. כי נהגנו להתלונן על דברים כאלו.

בוסקטס במשחק שמספקים בדרך כלל רק גאוני כדורגל וזה הגיוני כי הוא באמת אחד השחקנים המופלאים ביותר שראיתי: היכולת לזהות בכל רגע נתון מי השחקן הנכון ללחוץ אותו עם או בלי כדור ואיזה שטחים לצמצם או לחילופין קור הרוח בו הוא מסבסב שחקן ומוציא את המפרשים ממשחק הלחץ של ההתקפה מולו פשוט מופתית.

רקיטיץ' במשחק שמספקים שחקנים טובים שמבינים את גודל המעמד ומאפשרים לעצמם להתעלות לצד שחקנים כמו בוסקטס, עזר לסרג'י בעבודה אדירה על אגף שמאל של אתלטיקו (גריזמן ורוב המשחק לואיז) והוציא את הקבוצה קדימה במהירות.

אם יש ירושלמים בקהל, שימו פתק בכותל בשביל אינייסטה מול צ'לסי כי בלעדיו אנחנו פשוט לא יודעים להחזיק כדור קרוב לקו החצי של המגרש ופשוט מוותרים על אחזקת הכדור. קוטיניו יהיה שם אבל הוא עוד לא, והוא ממילא לא עולה בליגת האלופות.בפריזמה של המשחק הנוכחי אני דווקא לא דואג מכך שכבשנו שוב בבעיטה חופשית. אובלק לקח 2 כדורים וקצת יותר דיוק מצד קוטיניו וסוארז והתוצאה הייתה גבוהה יותר.

מסי.  בכנות, אני לא חושב שזה מקרי.  אני חושב שכמו הגדולים באמת (וכמו שאנחנו רגילים יותר בכדורסל) הוא בכל עונה בוחר לשפר אלמנטים אחרים של המשחק שלו. העונה אלו הדריבלים (אם זה אפשרי בכלל). לפעמים זה נראה כאילו הוא מחפש את האתגר בכח, כאילו לא מוכן לוותר עדיין על היכולת הטכנית. כאילו נפרד ממנה לפני שהיא עוזבת. דריבלים מוטרפים בכל חלק של המגרש. וכמובן – החופשיות. כרגע בועט החופשיות הטוב באירופה עם 5 כיבושים בליגה. פאקיר וניימאר אחריו עם 3.

המצטיינים שלי – מצטער, אין אפשרות לבחור. כל חוליית ההגנה + בוסקטס וראקיטיץ'.

בסופו של דבר זה היה נוק אאוט של ברצלונה ו-וולוורדה.  למה? כי בדו קרב השוערים הזה אובלאק שוב הצטיין וטר שטגן פשוט לא הופיע. לא הייתה לו סיבה.

לפני המשחק:
🏴

בואו נוציא את זה מהסיסטם – אני חושב שהיינו עדים השבוע לאפליה מובנית ביחס ההתאחדות שזולג לאופן בו שופטים את ברצלונה בספרד.  היחס הזה בא לידי ביטוי השבוע במישור כפול:
ההתאחדותי – אנו נאלצים לשחק את משחק העונה כ60 שעות לאחר שיצאנו למשחק החוץ הרחוק ביותר מברצלונה. המחזור היה משוחק מיום שלישי, לא הגיוני שנשחק בחמישי ב10.
השיפוטי – השופט אתמול בהחלט היה מחויב להוציא כרטיס אדום לשוער לפ'ס, שרק לפנדל שערורייתי לרעת ברצלונה ובהחלט היה יכול להוציא כרטיס אדום על כניסות ברוטליות במסי.
פרנויה בריאה? נסו לחשוב לאיזה יחס היתה זוכה קבוצה פלסטינית אם היתה משחקת בישראל. נכון, האנלוגיה הזו היא לא ממש המהלך המדויק של בוני, אבל בשבוע בו נשיא התאחדות מביע בפומבי את רצונו שפפ יענש, יקנס ויורחק – היא מעבירה את הנקודה. איך אומרים, זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך.

אנו מגיעים למשחק מול קונטנדרית יותר מראויה במצב נהדר (כן כן) מבחינת הטבלה אבל לא ברור פיזית ומנטלית.
מבחינת הטבלה – אפשר לקונן על צמצום הפער ואפשר להבין שאנו מקדימים קבוצה שסופגת 11 שערים העונה ומתהדרת בקישור והתקפה נהדרים בעונה גדולה ב 5 נק'.
אני מקווה שהשחקנים לא יגיעו תשושים כי נראה היה שהם משקיעים מאמצים אדירים אתמול. מנטלית – עיקר העבודה של וולוורדה מול עצמו, משם זה יחלחל לשחקנים. לפני חודש וחצי כבר העניקו לו אליפות ושלחו אותו לחגוג. היה חסר רק טלפון ממירי רגב הספרדית.
אחד המצבים המנטליים היותר מאתגרים הוא כשמשהו הוא שלך להפסיד. כשוולוורדה מעבה את האמצע הוא מעבה אותו בעיקר בשחקנים פיזיים כהכנה להתקפות היריב. אני חושב שהדרך הכי טובה של ברצלונה להתמודד מול אתלטיקו היא בצורה התקפית, לשחק עם הכלים שלנו. אתלטיקו בכל מקרה תלחץ גבוה, וולוורדה צריך לעלות במערך שיכריח את המגנים של אתלטיקו להתעסק בכנפיים של ברצלונה ולא בתמיכה בהתקפה. הוא צריך להכריח את אתלטיקו להרגיש מאוימת דרך כל המגרש ולא רק ממרכז השדה. סביר להניח שאתלטיקו תצליח לכבוש, אנחנו צריכים לכבוש יותר.
שבת שלום.
סיכום מחזור 25
הנצחון על צ'לסי