הנצחון על אתלטיקו

זה היה מונח אצלנו, ועכשיו זה שוב.

 

מילה טובה לצוות השיפוט שהיה מדויק להדהים.

*
בדרך כלל אתלטיקו משחקת פחות דרך הנעת כדור מסודרת ממרכז השדה אלא בכדורים ארוכים לקוסטה וקוריאה וגריזמן שמצטרף אחרי שקוסטה פינה ובעט ודחף לו שטחים. היום גריזמן וקוסטה נתקלו בהגנה אפילו טובה משל אתלטיקו (כי אצל אתלטיקו יותר שחקנים עומדים מאחורי הכדור) ואתלטיקו נאלצה לשחק דרך מרכז השדה שם פשוט לא היוותה יריב שקול לברסה במחצית הראשונה.

בכלל, אם מחפשים עוד סיבה לכך שברצלונה מרגשת אז הסיבה הזאת יכולה להיות ברצלונה מנצחת משחקים דרך ההגנה וזה עולם מוזר, כדורגל. כי נהגנו להתלונן על דברים כאלו.

בוסקטס במשחק שמספקים בדרך כלל רק גאוני כדורגל וזה הגיוני כי הוא באמת אחד השחקנים המופלאים ביותר שראיתי: היכולת לזהות בכל רגע נתון מי השחקן הנכון ללחוץ אותו עם או בלי כדור ואיזה שטחים לצמצם או לחילופין קור הרוח בו הוא מסבסב שחקן ומוציא את המפרשים ממשחק הלחץ של ההתקפה מולו פשוט מופתית.

רקיטיץ' במשחק שמספקים שחקנים טובים שמבינים את גודל המעמד ומאפשרים לעצמם להתעלות לצד שחקנים כמו בוסקטס, עזר לסרג'י בעבודה אדירה על אגף שמאל של אתלטיקו (גריזמן ורוב המשחק לואיז) והוציא את הקבוצה קדימה במהירות.

אם יש ירושלמים בקהל, שימו פתק בכותל בשביל אינייסטה מול צ'לסי כי בלעדיו אנחנו פשוט לא יודעים להחזיק כדור קרוב לקו החצי של המגרש ופשוט מוותרים על אחזקת הכדור. קוטיניו יהיה שם אבל הוא עוד לא, והוא ממילא לא עולה בליגת האלופות.בפריזמה של המשחק הנוכחי אני דווקא לא דואג מכך שכבשנו שוב בבעיטה חופשית. אובלק לקח 2 כדורים וקצת יותר דיוק מצד קוטיניו וסוארז והתוצאה הייתה גבוהה יותר.

מסי.  בכנות, אני לא חושב שזה מקרי.  אני חושב שכמו הגדולים באמת (וכמו שאנחנו רגילים יותר בכדורסל) הוא בכל עונה בוחר לשפר אלמנטים אחרים של המשחק שלו. העונה אלו הדריבלים (אם זה אפשרי בכלל). לפעמים זה נראה כאילו הוא מחפש את האתגר בכח, כאילו לא מוכן לוותר עדיין על היכולת הטכנית. כאילו נפרד ממנה לפני שהיא עוזבת. דריבלים מוטרפים בכל חלק של המגרש. וכמובן – החופשיות. כרגע בועט החופשיות הטוב באירופה עם 5 כיבושים בליגה. פאקיר וניימאר אחריו עם 3.

המצטיינים שלי – מצטער, אין אפשרות לבחור. כל חוליית ההגנה + בוסקטס וראקיטיץ'.

בסופו של דבר זה היה נוק אאוט של ברצלונה ו-וולוורדה.  למה? כי בדו קרב השוערים הזה אובלאק שוב הצטיין וטר שטגן פשוט לא הופיע. לא הייתה לו סיבה.

לפני המשחק:
🏴

בואו נוציא את זה מהסיסטם – אני חושב שהיינו עדים השבוע לאפליה מובנית ביחס ההתאחדות שזולג לאופן בו שופטים את ברצלונה בספרד.  היחס הזה בא לידי ביטוי השבוע במישור כפול:
ההתאחדותי – אנו נאלצים לשחק את משחק העונה כ60 שעות לאחר שיצאנו למשחק החוץ הרחוק ביותר מברצלונה. המחזור היה משוחק מיום שלישי, לא הגיוני שנשחק בחמישי ב10.
השיפוטי – השופט אתמול בהחלט היה מחויב להוציא כרטיס אדום לשוער לפ'ס, שרק לפנדל שערורייתי לרעת ברצלונה ובהחלט היה יכול להוציא כרטיס אדום על כניסות ברוטליות במסי.
פרנויה בריאה? נסו לחשוב לאיזה יחס היתה זוכה קבוצה פלסטינית אם היתה משחקת בישראל. נכון, האנלוגיה הזו היא לא ממש המהלך המדויק של בוני, אבל בשבוע בו נשיא התאחדות מביע בפומבי את רצונו שפפ יענש, יקנס ויורחק – היא מעבירה את הנקודה. איך אומרים, זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך.

אנו מגיעים למשחק מול קונטנדרית יותר מראויה במצב נהדר (כן כן) מבחינת הטבלה אבל לא ברור פיזית ומנטלית.
מבחינת הטבלה – אפשר לקונן על צמצום הפער ואפשר להבין שאנו מקדימים קבוצה שסופגת 11 שערים העונה ומתהדרת בקישור והתקפה נהדרים בעונה גדולה ב 5 נק'.
אני מקווה שהשחקנים לא יגיעו תשושים כי נראה היה שהם משקיעים מאמצים אדירים אתמול. מנטלית – עיקר העבודה של וולוורדה מול עצמו, משם זה יחלחל לשחקנים. לפני חודש וחצי כבר העניקו לו אליפות ושלחו אותו לחגוג. היה חסר רק טלפון ממירי רגב הספרדית.
אחד המצבים המנטליים היותר מאתגרים הוא כשמשהו הוא שלך להפסיד. כשוולוורדה מעבה את האמצע הוא מעבה אותו בעיקר בשחקנים פיזיים כהכנה להתקפות היריב. אני חושב שהדרך הכי טובה של ברצלונה להתמודד מול אתלטיקו היא בצורה התקפית, לשחק עם הכלים שלנו. אתלטיקו בכל מקרה תלחץ גבוה, וולוורדה צריך לעלות במערך שיכריח את המגנים של אתלטיקו להתעסק בכנפיים של ברצלונה ולא בתמיכה בהתקפה. הוא צריך להכריח את אתלטיקו להרגיש מאוימת דרך כל המגרש ולא רק ממרכז השדה. סביר להניח שאתלטיקו תצליח לכבוש, אנחנו צריכים לכבוש יותר.
שבת שלום.
סיכום מחזור 25
הנצחון על צ'לסי

תגובות

 • מתן

  לא ראיתי את המשחק, לא קראתי את כל הפוסט ובאופן כללי הליגה הזאת יכולה להסגר מחר מבחינתי (אומר את זה בשביל שלא יאשימו אותי באהדה לריאל), ובגלל זה לא אתייחס לכל הטענות פה אלא רק לפנדל ה'שערורייתי' - אבל היה פנדל של 1000%. גם עבירה על הנוגח (ואל תגידו לי שזאת לא עבירה של פנדל. אם זה היה במרכז המגרש אף אחד לא היה טוען שזה לא פאול, ועבירה ברחבה משמעותה פנדל. נקודה) וגם יד של שחקן ברצלונה בכדור שחזר מהקורה.

  הגב
  • אופיר ממן

   לא קראתי מעבר לשורה הראשונה ומבחינתי מעבר לה התגובה הזו לא קיימת ובגלל זה לא אתייחס לכל הטענות פה מעבר לכך שזו תגובה מתלהמת וגם מגמתית עד טיפשית.

   הגב
   • מתן

    לא הבנתי מה הבעיה בזה שאמרתי שאני לא מתייחס לדברים שאני לא מבין בהם. את הפנדל ראיתי ובגלל זה אני מדבר עליו, אין לי מה להגיד על העבירות על מסי, החילופים של ואלוורדה או המירוץ לאליפות אז אני לא כותב עליהם.

    הגב
    • אופיר ממן

     אוי נו זו היתממות ביחס לאיך שהגבת. מותר לך, ומותר לי לא לכבד. מעניין אגב שהתייחסת לפנדל אלף אחוז כן בטח ולא להרחקה הברורה של השוער. (זה באותה הפסקה מקווה שהואלת בטובך לקרוא)

     הגב
     • מתן

      אין לי מושג על איזו הרחקה אתה מדבר, כי כמו שציינתי לא ראיתי את המשחק אלא רק את המהלך של הפנדל. מצטער שנעלבת מהתגובה שלי, לא התכוונתי לפגוע בך ומבטיח שאשתדל להזהר בפעמים הבאות שאגיד משהו על ברצלונה.

      הגב
      • אופיר ממן

       על מה אתה מצטער ידידי, איפה ראית שכתבתי שנעלבתי? עכשיו אני מבין איך ראית גם עבירה ברחבה וגם יד ששיחקה בכדור... זו מן נטיה כזו כניראה ;)

      • מתן

       את העבירה אפשר לראות בכל הילוך חוזר, ואת היד אתה מוזמן לראות החל מהשניה ה-20 של הוידאו. תהנה
       https://m.youtube.com/watch?v=ma_FXwxKET4

     • אופיר ממן

      מתן אחי שים לב מה כתבתי - הכדור ניתז מהקורה אל עבר היד. לא כתבתי שלא פגע אלא שגם אם כן זה לא פנדל. מכיוון שעל זה שרק השופט לזה התייחסתי.

      הגב
      • מתן

       להגיד שהכדור ניתז זה נשמע כאילו הוא טס במהירות מטורפת. אני מניח שהשחקן לא התכוון לגעת בכדור עם היד אבל כשהיא פרושה ככה לצד זה פנדל, כוונה לא משחקת פה תפקיד

      • אופיר ממן

       נו מה והוא לא ניתז במהירות מטורפת? ככה זה ניראה.. עזוב, גם אם נקבל את זה שהיה פנדל (בניגוד למה שכותבים בספרד וממש לא רק בעיתונים שהם פרו ברצלונה)
       במהלך המסיים של המחצית הראשונה השוער הרחיק כדור במכוון מחוץ לרחבה עם היד כשהיה אחרון וכשסוארז בדרך לשער. אם ֳתראה את התקציר תבחין בכך בבירור. זה היה ברור גם בזמן אמת.

      • מתן גילור

       לפי החוקה כוונה זה הדבר היחיד שמשחק תפקיד בעבירת יד.
       מיקום היד ביחס לגוף עוזר לקבוע כוונה.

 • צור שפי

  כאוהד אתלטיקו והפועל הדי.אנ.איי שלי מכתיב קודם כל פסימיות. שביעיה של גריזמן בשני משחקים היא כמובן רמז מבשר רעות לתלות יתר ו/או לכך שהוא מיצה את המיכסה שלו לזמן הקרוב. גם קשה מאוד לדעת מתי לקוסטה יימאס מהיותו כינור שני והוא יעשה איזו שטות שתעלה לו באדום. וחוצמזה בארסה היא תמיד בארסה, בטח בקמפנואו, למרות שעדיין לא שכחתי את האליפות שלקחנו לכם שם על הראש.
  ומעבר לדיפולט הפסימי, למרות שפער הנקודות מכתיב לכאורה שאיפה לנצחון נראה לי שתיקו לא תהיה תוצאה גרועה. היא תשמור את המאבק בחיים.

  הגב
  • אופיר ממן

   זה אומר ששנינו חותמים על תיקו?

   הגב
   • צור שפי

    מתברר שכן.

    הגב
    • צור שפי

     חששתי וידעתי ממה שחששתי, ניתוח מדוייק של המשחק שהיו בו סממנים של כדורגל איטלקי במיטבו (מה שנקרא טעם נרכש).
     ולדעתי אתם יכולים לתת לאנדרסיטו לנוח. ראיתי את 75 הדקות של סיטי-צ׳לסי שהמשחק בקמפ נואו אפשרו לי. הם לא אמורים להוות איום.

     הגב
     • צור שפי

      ואולי עוד הערונת, אובלאק לא הצטיין. הגול שחטף הוא יותר הגאונות של מסי אבל ביום נורמלי שלו הוא לוקח את זה. לא היו לא איזה הצלות יוצאות דופן. נכון שבניגוד לטר-שטגן הנוכח נפקד הוא נאלץ לעמוד על המשמר.

      הגב
      • אופיר ממן

       לא יודע לגבי הגול שהוא חטף... ראית את הגול של מסי נגד לפ'ס. אם תעמוד מאחורי החומה תחטוף טיל לחיבור, אם תפתח את הצד השני מסי יסובב לך לחיבור. כלומר - מאמין שיש ימים שהוא היה לוקח את זה אבל לא חושב שזה גול שלו... הייתה לו גם איזה הצלה גדולה לבוסקטס שהייתה אמנם עניין של מיקום ועירנות.

       לגבי צ'לסי - זה לא מנחם אותי בכלל, להיפך. הם מוותרים על הליגה ומתאבדים על הצ'מפיונס.

      • צור שפי

       ועוד משהו, בהשוואה לעונה שעברה תומאס פרטיי משתפר אבל לא מספיק. לבחור יש בעיה בקבלת החלטות ולמרות הבלחות לא רעות הוא כנראה לא מתאים לרמות האלה. העבירה שהולידה את כדור העונשין של הגול היתה מיותרת לגמרי.

      • אופיר ממן

       אני זוכר שדיברנו על כך בתחילת העונה. לא ברור הקרדיט המטורף שהוא זוכה לו מסימאונה ומהשדרים. קוקה וגבי היו מאוד חלשים כשהוא מאחוריהם.

      • דוד

       אני מסכים לגבי הגול. היה חסר לו קצת בזינוק והצעד הראשון היה קצת מאוחר בשבריר של שנייה.
       אובלאק הוא שוער מעולה אבל בכדורים נייחים יש לו קצת הצתה מאוחרת, אפשר לומר אפילו קצת אפאתיות אם מודדים במושגים של שוער גדול. אני זוכר אותו עומד על מקומו כאילו ספג הלם בפנדלים גמר של 2016.

  • no propaganda

   גריזמן הוא לא הטיפוס לכבוש נגד בארסה, זה מיועד לסאול ומישהו אחר בסגנון.

   הגב
 • גילי פלג

  לוקה דין ואלייש וידאל חלשים להחריד ופוגעים קשות במאמץ הקבוצתי. לא יכול להיות שמה שרואה כל אוהד כורסא לא רואה ולוורדה. זה עולה בנקודות יקרות ויעלה גם באליפות אם ימשיך איתם. מבין לחלוטין את שיקולי הרוטציה, הם קריטיים, אבל לשחק עם תשעה שחקנים קריטי יותר.

  הגב
  • אופיר ממן

   נכון לגמרי

   הגב
 • Matipool

  אופיר - לא הייתה מכנה את ההתקפה של אתלטיקו העונה נהדרת. די ברור שהיא ג׳עג׳עה עד שקוסטה חזר לשחק ומה שהביא אותה להיות במרחק סביר מכם זו ההגנה.
  הסיטואציה כרגע היא שרק לברצלונה יש מה להפסיד ואתלטיקו היא האנדרדוג שיכול רק להרוויח. סיטואציה לא קלה בכלל לברצלונה.

  הגב
  • אופיר ממן

   תראה כשגריזמן היה צריך לעשות הכל כמעט לבדו אז אתה צודק לגמרי אבל כרגע עם שניהם בחוד היא ממש מפחידה.

   הגב
   • Matipool

    הייתה = הייתי.
    נראה כרגע שהם יקחו את הליגה האירופית די בקלות. במקרה כזה - ספרד תקבל נציגה חמישית בליגת האלופות?

    הגב
    • no propaganda

     לא, נציגה 5 זה רק אם היא תסיים מחוץ ל4 הראשונות

     הגב
 • גונר

  החגיגות של אמרי אחרי הכול של קבאני היו מוצדקות להחריד.
  חוץ מזה פוקח את העיניים :) תודה!

  הגב
  • אופיר ממן

   אני מתכוון לכך שזה עדיין היה 1-3 ... את הקונטקסט של הגול תחגוג בסוף המשחק.. אבל אני מניח שהרוב יסכימו איתך ויש בכך צדק רב.

   הגב
 • איתן

  אונאי אמרי מאמן טוב לקב' מרכז צמרת כמו סביליה אבל ספק מתאים לקבוצת פאר בעיקר בתור טקטיקן וניהול משחק.

  זידאן די איבד את עצמו והליגה בחטא היוהרה ,תוציא את רונאלדו בייל שרוב הזמן פצוע ואיסקו ,לריאל אין התקפה,כמו גם אי הבאת גלאקטיקו העונה היא טעות במיוחד שבנזמה לא כובש.

  אני מת לנצחון של אתלטיקו למרות שאני יותר אוהד את בארסה, מלבד שאתלטי מועדון עם הנהלה מושחתת זה זמן רב והיסטוריה בתחום ,אני פשוט סוגד לסימאונה לרוח הלחימה שגם בתחילת העונה למרות איסור ההעברות וכדורגל לא מרשים וגם ההדחה מהאלופות עדיין חזק בליגה,החזרה של קוסטה לקבוצת המתאבדים של סימאונה מכניסה מוטיבציה לכולם, אפילו אוהדי צ'לסי מתגעגעים אליו במקום מוראטה...מה גם שניצחון ייפתח את מרוץ האליפות...דבר שלא הרבה היה בכותרות הוא מכירתו של קראסקו עדיין שחקן צעיר ומלהיב לסין, משכורת עתק למרות שסכום העברה לא גבוה...האם זה יהיה אוסקר לשעבר מצ'לסי הבא?חבל מאוד

  הגב
  • איאן ראש

   ''תוציא את רונאלדו בייל שרוב הזמן פצוע ואיסקו ,לריאל אין התקפה'' - ממש לא אמרת כלום.
   ובקשר לקראסקו, ממש מוזר העניין גם מבחינת הקבוצה וגם מבחינת השחקן.

   הגב
 • דונאדוני

  פנדל של לאס פאלמאס: אפשר לשרוק. אני לא הייתי שורק, אבל היד של לוקה דין לגמרי מחוץ לצילינדר של הגוף והוא נוגע ביד. אני לא הייתי שורק כי זה רק שיפשף ולא ממש השפיע על המשחק, אבל לקרוא לזה פנדל שערורייתי? ממש לא. החלטה בגדר הלגיטימית.

  היד של השוער של לאס פאלמאס: אוקיי, אז אם תסתכל באובייקטיביות על ההילוך החוזר, תראה שהכדור ניתז מהגוף ליד. עכשיו היד, כמו לוקה דין, היא לגמרי מחוץ לצילינדר של הגוף, אך השפיעה על מהלך המשחק. שוב, אני הייתי שורק ליד, אבל ההחלטה לגיטימית. אבל אם זה יד, אז גם לוקה דין זה יד. חייב אחידות. בשני המקרים הכדור ניתז ליד.

  ואופיר, בחייאת זום זום, ברסה איזה 80 משחקים בלי פנדל נגדה, והגיע משחק עם החלטות גבוליות שהלכו לרעתה. על זה אתה בונה תיזה של רדיפה אחרי ברסה מצד ההתאחדות והשופטים?
  בכל פורום כל האוהדים בטוחים שהקבוצה שלהם נרדפת. אתה באמת חושב ששופט מעדיף לטעות ולהיות על המוקד ולא להיות צודק ולתת משחק טוב בלי טעויות?
  אתה באמת חושב ששופט, שהוא אדם מבוגר, מעדיף לדפוק את הקריירה של עצמו בשביל לעזור לקבוצה X לנצח או להפסיד? זו מחשבה קצת ילדותית.
  עזוב, אל תתייחס לשופטים אם לא הייתה שערורייה בקנה מידה עולמי. זה לגמרי בכיינות ותירוצים.
  אה, ושופט שמוכר לא נותן לברסה 30 בעיטות חופשיות על סף הרחבה, לא כי הן לא היו, אלא כי הוא מוכר ומי יזכור איזה עבירה מחוץ לרחבה שלא נשרקה?

  הגב
  • דונאדוני

   נפל לי ה"לא".
   לא הייתי שורק ליד של השוער

   הגב
  • אמנון א.ק.א. טרנטה

   ברור שהשוער לא התכוון אבל הוא מנע עם היד מהכדור להגיע לסוארז ומנע מצב ודאי לשער אז האדום הוא הכרחי.

   הגב
  • אופיר ממן

   דונאדוני.
   אני חושב שהשבוע החולף היה דווקא שבוע לא רע לפתח תיאוריות קונספירציה ביחס לשופטים. לא אמרתי 'מוכר' אמרתי שיש יחס שלילי שזולג כלפי מטה. אני ממש לא מסכים עם נק. המוצא שלך שהחחלטה גבולית, בטח לא ביחס לשוער לפ'ס.

   אם אתה מעוניין לקרוא לזה בכיינות ותירוצים, בי מיי גסט. אני רק תוהה למה אף אחד לא מתייחס לדבר שציינתי ראשון והוא הלו"ז. הכי קל להתייחס למה שנוח.

   הגב
   • דונאדוני

    אני יודע מישראל שהרבה פעמים עניין הלו"ז זה בגלל הטלוויזיה שלא מרחמת.
    יכול להיות שהזכיין החליט שברסה תשחק בימים האלה. החלטה מעצבנת אולי, אבל זה חלק מהמשחק.
    כמעט לכל קבוצה שמתחרה בהרבה מסגרות יש איזה שבוע של לוז לא הגיוני שלפעמים נובע גם מחוסר התחשבות. מאמין שזה בסופו של דבר עניין של כסף.

    הגב
 • no propaganda

  בקשר לדמבלה, בארסה תצטרך לתת לו משהו כמו 5 שנים לפני שהוא ישלב סכל במשחק שלו.

  בקשר לפריז, לדעתי הפציעה של ניימאר דווקא העלתה את הסיכוי שלהם כי די מריה הרבה יותר מועיל ממנו במשחקים מול קבוצות אמיתיות. עדיין הסיכויים של פריז די נמוכים, גם בגלל התוצאה בספרד וגם בגלל אמרי שהוא מאמן לא טוב. אני עדיין לא מבין, איך השאירו אותו אחרי ההפסד לברצלונה בעונה שעברה

  הגב
  • ניק

   מסכים שבלי ניימאר יש להם יותר סיכוי. הם יכולים להתגבש כקבוצה אמיתית ולא כ'ניימר והטעויות' ולתת משחק גדול.
   לגבי אמרי, אני גם לא תופס ממנו יותר מדי אבל דווקא בצמד משחקים הזה אי אפשר לבוא בתלונות אליו. במשחק הראשון השיג תוצאה שנראה לי מאז ביירן אף אחד לא השיג נגד ברסה ובמשחק השני השופט והמזל הרגו אותו.

   הגב
 • ניק

  מהפסקה הראשונה אפשר לחשוב שפראנקו עדיין בשילטון. בכל מקרה כל ההתאחדויות מפגרות עם סידור המשחקים וגם כשיש משחקים באירופה הן לא יודעות לסדר את המשחקים ככה שלקבוצה שלהם יהיה עוד יום פנוי.

  הגב
  • אופיר ממן

   ניק, מהתגובה שלך אפשר לחשוב שלא הייתה לא מזמן התנגשות בין קטלוניה לספרד... ואם זה מקרה דרך קבע אז מצא לי בבקשה עוד מצב בו קבוצה שיחקה תוך 60 שעות את משחק העונה שלה.

   הגב
 • גלעד בלום

  חבר׳ה לא צריך להיכנס ללחץ, היה ברור שהפתיחה החלומית תתקזז עם כמה תוצאות פחות טובות, 5 הפרש ומשחק בית נגד אתלטיקו זה מצב שהיינו קונים בתחילת העונה בייחוד שריאל 15 נקודות מאיתנו!

  נקודת התורפה שלנו העונה היא שאין לנו ספסל עמוק ולכן סביר בעיני להקריב שתי נקודות בלאס פאלמאס ולבוא עם הרכב חזק ורענן מול הקצבים של סימיאונה.

  אל תשכחו שאנחנו רצים גם בגביע המלך וליגת האלופות, חלוקת כוחות חשובה מאד בשלב הזה של העונה.

  עדיין הכל תלוי בנו , רק שהפרעוש ימשיך בשלו ומישהו כבר יצטרף אליו, טובשסוארז לא הבקיע, הוא יבוא רעב, בואו נלמד מואלוורדה ונהייה רגועים כי שי לנו קבוצה אחלה, יהיה בסדר.

  הגב
  • אופיר ממן

   כל מילה בשורה הראשונה. לגבי השאר - הקטע הוא שאלו אותן 3 נק' (כי ידענו שאתלטי נצחה) אז בוא נעלה חזק ואם יתקזז אז שיהיה מול אתלטיקו...

   הגב
   • עובר אורח

    במשחק מול אתלטיקו יש גם עניין מורלי לא מבוטל

    הגב
 • Eyal koren

  מלך!!! כרגיל תענוג לקרוא אותך!! בעניין דמבלה אני מסכים איתך לצערי, אם כי אני עדיין חושב שהוא צריך זמן. אם לקראת פתיחת העונה הבאה הוא לא יהיה כבר מפלצת הוא לא יהיה לעולם

  הגב
 • מיכאל

  ירושלמי לשעבר, רחוק מהכותל. עוזר?

  הגב
  • אופיר ממן

   צדקה תציל מהמסטרינג.

   הגב
   • מיכאל

    הוא יהיה הקדוש הראשון שזקוק לצדקה.. אחלה פוסט, אחלה תוצאה, לא רואה את בארסה לוקחת צ'מפיונס. משהו שברירי ונראה כאילו כל רגע יעשו לנו באיירן 2013.

    הגב
    • ק.

     דווקא מבאיירן 2013 אני לא חושש, לקבוצה של ולוורדה יש חוסן, אופי ומשמעת טקטית שלא תאפשר התפרקות, גם אם יודחו

     הגב
   • דן ברקאי

    אין צדקה להציל מהמסטרינג, שבועיים שלושה בחוץ בלעדיו. פציעה מאוד משקרת והפציעה הכי נפוצה אצל כדורגלנים (35-43 אחוזים מסך הפציעות).

    אינייסטה לא יהיה מול צ'לסי. שחרר וחפש פתרון.

    הגב
    • אופיר ממן

     אלבה פיקה(בתקווה) אומטיטי סמדו
     גומש בוסקטס רקיטיץ' רוברטו
     מסי סוארז

     גומש היה טוב לקראת הסוף והוא ממושמע טקטית יותר מפאו

     הגב
     • ק.

      רק לא גומש

      הגב
     • דן ברקאי

      סמודו פצוע גם... לא יהיה כשיר כנראה וגם את כן וואלוורדה לא הולך לפנק אותנו.

      המערך יהיה לטעמי כזה.

      מאטס
      אלבה פיקה (מנוחה במשחק הבא והכל טוב) אומטיטי ורברטו

      בוסקטס ראקיטיץ' גומש

      סוארז מסי וידאל (או דמבלה או אלקסר)

      הגב
      • אופיר ממן

       גומש טוב במשחק הראש ולא רע הגנתית. אני נשאר איתו. אם סמדו פצוע אני בהחלט הולך על דמבלה שירווח את ההתקפה.
       וידאל בעיני פרסונה נון גרטה הרבה יותר מגומש. לגומש עוד רואים שיש הבנת משחק.
       אלקסר סקורר טוב אבל אנחנו צריכים מישהו שיודע לשחק בצד.

      • דן ברקאי

       מסי? אולי נפתיע את צ'לסי במקום לנופף של מי יותר גדול? מסי בימין עם כניסות לאמצע, אלקאסר בחוד וסוארז בשמאל עם כניסות לאמצע (לתת לאלבה את המקום).

       כמה אני הזוי מ 1 ועד וואלוורדה פותח עם גומש פאוליניו ווידאל יחד?

      • אופיר ממן

       קשה לי להאמין דן. זה לא משחק שהייתי רוצה לראות (אולי רק את המצבים הנייחים שבו)

 • Eyal koren

  מלך!!! אחד המוכשרים

  הגב
  • ק.

   זה מה שצעקתי בלחש בבית אחרי הגול של מסי, אבל גם אופיר ראוי לכל המחמאות על הפוסטים כאן...

   הגב
   • אופיר ממן

    אבל למה בשקט? אני צעקתי וחגגתי עם האישה והילדים:)))

    הגב
    • ק.

     ראיתי במוקלט, מיד אחרי שהילדים הלכו לישון...

     הגב
 • גלעד בלום

  עכשיו אתם יותר רגעים? ברסה זו הקבוצה הווינרית היחידה שאני אוהד( הפועל סל ורגל, ניקס, טוטנהאם), זה מוזר שהכל דופק כמו שעון, עוד משחק לפנתיאון של מסי, אין מה לעשות , הכל הולך לו השנה.

  הגדולה היתה היום בהגנה, גריזמן וקוסטה נראו כמו שחקני נוער

  מצד שני- בלי אינייסטה היה קשה , גומש חלש, ובלי מסי זה תיקו אפס, לא בטוח שיספיק לליגת האלופות, גם לתחת של מסי יש גבול, אבל זה כיף שיש סיכוי לטריפל

  מצד שלישי - השוער של אתלטיקו זה חד קרן, קשה מאד להבקיע מולו אז גם 1-0 מתקבל...

  עדיין יש הרגשה שאנחנו לא קבוצה הסטורית למרות התוצאות ההיסטוריות , משהו כמו מסי וחבורתו

  הגב
 • ק.

  תענוג של משחק. באמת כיף לראות את הקבוצה משאירה הכל על המגרש. רקאטיץ' באמת היה ענק ומספר אחד בעיני, בכל מקום וקבלת החלטות מעולה, אבל קונה את חלוקת המצטיינים שלך. קוטיניו היה טוב מאוד בעיני, עשה המון לחץ והגנה המון פעולות טובות על שטח צפוף ב30 מ לשער.
  מחצית ראשונה הייתה כל כך חד צדדית, אתלטיקו לא חיברו 2 מסירות ובארסה יכלה לגמור את זה, אבל אז אנדרה גומש. קטסטרופה בשני צידי המגרש. קשה לשלוט במרכז המגרש עם שחקן פחות, למרות שנתן כמה דקות סבירות סביב דקה 75-80. רציתי להאשים את ולוורדה, אבל גם פאוליניו במשחקים האחרונים היה חור התקפי.
  יהיה קשה מול צ'לסי בלי אינייסטה, הייתי מהמר על דמבלה או פאקו, נקווה שפיקה יהיה כשיר

  הגב
 • גלעד בלום

  הגדולה של הקבוצה היא שהשחקנים נלחמים כמו קבוצת תחתית , אין טיקי טאקה אבל יש נשמה וגאוות יחידה, מקצוענים שכיף לאהוד, בניגוד להגנת ברסה טיפוסית ששוה טעות או שתיים של גול במשחק !הם לא נותנים מתנות וגולים קלים העונה ומשחקים נכון מבחינה טקטית עם משמעת, זה לא זוהר אבל יעיל מאד, אגב מה עם דניס סוארס?

  לגבי דמבלה- עוד לא ידוע עד כמה הוא טוב אבל יש סימנים מדאיגים.

  פאוליניו- היה לי אותו בטוטנהאם ולא הבנו איך יש ברזילאי כזה אפור , זה פלא טבע( כמו לוקאס ששיחק בליברפול ), אבל כנראה שיש כזה דבר-שחקן ברזילאי שעושה עבודה שחורה ולא שולט בכדור, דווקא התחיל את העונה בסערה אבל לא קורא נכון את מסי וסוארס בשבועות האחרונים

  הגב
  • ק.

   בעיני אלקאסר או אפילו הימור על דמבלה (שאני ממש לא עף עליו) במקום אינייסטה עדיפים מול צ'לסי. אי אפשר להשאיר את מסי וסוארס לבד בתחנה המרכזית של קונטה. רק לא גומש, מעדיף את דניס סואס, למרות בעיית פיזיות

   הגב
  • אופיר ממן

   כל מילה. לגבי דניס - הוא פרסונה נון גרטה אצל המאמן ואני גם מבין למה.

   הגב
 • גלעד בלום

  האמת אני מרחם על גומש, להגיע לברסה ולקבל אינספור הזדמנויות לשחק עם השחקן הטוב בעולם רק כדי לחרבן במכנסיים ולקבל בוז בבית, מצד שני יש אליפות לקחת אז שנתעשת או שיסיים באספניול ויגידו שפעם שיחק בברסה.

  הגב
 • אמיתי

  20 דקות אינייסטה מספיקות לי. 5-6 פעולות כמו צייר אבסטרקטי.
  השיפוט בספרד פוגע במשחק כמו שהקסדות בפוטבול פוגעות בשחקנים לעומת הרוגבי. פשוט חבל

  הגב
 • דונאדוני

  אופיר... בהמשך לדיון הקודם שלנו על שופטים.
  אתלטיקו פעמיים בנבדל שלא היה מול שוער במחצית הראשונה. אלה היו החלטות קריטיות. גריזמן בוודאות לא היה בנבדל.
  יד של בוסקטס מכוונת לגמרי בלי צהוב?
  השופטים לא שמעו שיש קונספירציה נגד ברסה?

  הגב
  • אופיר ממן

   א. לא כתבתי קונספירציה כתבתי יחס זולג
   ב. וגם אם הייתה קונספירציה אף אחד לא אדיוט לממש אותה במשחק בפרופיל גבוה כזה
   ג. לדעתי היה נבדל
   ד. זה לא שינה את העובדה ששיחקנו משחק עונה 60 שעות אחרי משחק החוץ הכי רחוק בספרד והשחקנים דיברו על זה. תקניט גם אותם.
   ה. זה לא באמת דיון כשאתה מטיף ומקניט.

   הגב
   • דונאדוני

    א. סבבה יחס זולג... במשחק הזה היחס זלג לטובת ברסה.
    ב. מסכים.
    ג. הראו את הקו הממוחשב נו... באמת שלא היה נבדל.
    ד. זאת בדיוק הטענה שלי - דופקים את כולם במידה שווה, אין משהו מכוון. לפעמים ברסה נדפקת לפעמים אחרות. ושחקנים? הם הכי בכיינים, בכל הקבוצות, לא רק בברסה. כנ"ל מאמנים מסוימים.
    ה. אני מטיף ומקניט? מנהל דיון לגיטימי. מה אסור לי לחלוק עליך? אסור להשתמש בציניות כדי לחלוק עליך?

    העיצה שלי היא פשוט להפסיק לדבר על שופטים (אלא אם כן אתה מתכוון לעשות את זה גם כשהם לטובת ברסה), זה סתם מצחיק, בטח כשמדובר במשחק בלאס פאלמאס. אבל בלוג שלך... תעשה מה שנראה לך נכון.

    בכל מקרה מזל טוב על האליפות...

    הגב
    • אופיר ממן

     לא הבנתי ואמשיך לא להבין מדוע מגיבים מסויימים בוחרים בציניות ואפילו קורטוב התנשאות כאילו הם כלים לגיטימיים בדיון (טיפ - הם לא) ואז נעלבים ומעמידים פני מופתעים כשמישהו שם להם את זה בפרצוף.

     הגב
     • דונאדוני

      למה לא לגיטימי? כל אחד יבחר איך להטיח את הביקורת שלו.
      כל עוד היא מכבדת ולא נגועה בגסות רוח וניבולי פה... לא מבין מה הבעיה.
      ככותב בלוג אתה צריך לדעת לקבל מגוון ביקורות, בכל מיני צורות. חבל שאתה לוקח את זה קשה.
      מי ישמע מה כתבתי כבר... סך הכל ציינתי שברסה נהנתה מטעויות שיפוט, וציינתי שלא הזכרת את זה כמו בפוסט הקודם. זה הכל.

      ולהניח שנעלבתי? נו באמת. אל תניח עליי דברים שנכונים לגביך.

      הגב
      • אופיר ממן

       המניח הוא המסריח.

       וברצינות - שוב, זה מצחיק עד מעורר רחמים שמגיבים מרשים לעצמם להיות עוקצניים ומתנשאים ואז לעשות פרצוף נפגע ולהיתמם (המשפט האחרון שלך מזכיר לי את המשפט הילדותי 'אני לא נפגע מפגועים'. קלאסי).

       ולבקר תמיד מותר - הרי לחלק הלגיטימי בביקורת עניתי.
       תנסה לעקוב לאט וברור אחרי מה שאני כותב פה ותתמקד:
       כ מ ו ש א ת ה מ ט י ח א ת ה ב י ק ו ר ת ש ל ך
       ב צ ו ר ה ל א נ ע י מ ה כ ך מ ו ת ר ל ב ק ר
       א ו ת ך ע ל ז ה

      • אופיר ממן

       ובאמת לא כתבת שום דבר נורא. ביקורת לגיטימית רק באופן עוקצני מידי לטעמי. כמגיב קבוע שאני בהחלט מכבד הרשיתי לעצמי להעיר לך על זה במקום לעקוץ חזרה או סתם לשתוק וחשבתי (אולי גם קיוויתי) שתדע לקבל זאת ברוח טובה. טעיתי, מותר.

      • צור שפי

       בלי להתייחס ל"רעשי הרקע" - אתמול היה שיפוט טוב. גם אם היתה טעות כזו או אחרת היא לא היתה קריטית ובוודאי לא גרמה לחוסר צדק.

      • אופיר ממן

       גם בעיני היה שיפוט טוב (אפשר להתלונן על אגרסיביות יתר של אתלטיקו כמו בפציעה של אינייסטה ואפשר לדבר על הספק נבדל ההוא).
       ואתה גם צודק, לא צריך ליחס משמעות יתר לרעשי הרקע. בכנות וללא ציניות מתנצל בפני המגיב דונאדוני אם הוא נפגע מדברי.

 • אחיה מדמון

  כתיבה מעולה אחי, יכישרון!
  ולגבי פתק בכותל? עוד כמה שעות אני אגיע לשם ..
  אבל בשביל מה פתק לאלוהים אם חבר שלו זה אלוהים ?

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *