בס"ד

"מסי…מסי…מסי…" (קמפ נואו)
⚽⚽
מודה, בפעם הראשונה ששמעתי את השיר "החיים שלנו תותים" לא התחברתי אליו. מן שיר כזה שהונדס מראש להיות המנון המונים. התקווה שש על ספידים. ובכלל, לדעתי צריך לתת לאתניקס בלעדיות על שימוש בתותים בשיר ולא להעניק את הזכויות לאפחד לעולם כי באמת שכבר סבלנו מזה מספיק. אז חנן בן ארי כאילו בא ואומר "בואו נכניס לבלנדר תלונות על מס הכנסה, הבוס בעבודה ובשביל הקצפת נסיים עם תודה על הזכות לראות את מסי"… רגע, מה? פה התאהבתי. כלומר, אני סובל את כל השיר רק כדי לזמזם את המשפט הזה. בכל זאת, יש המנוני המונים שאין מוצדקים מהם.

אין הרבה קבוצות בעולם שיכולות להתמודד עם המהירות של החלק הקידמי של צ'לסי במגרש פתוח. במשחק הראשון לחצנו ושלטנו וצ'לסי הייתה מסוכנת בהרבה. וולוורדה הבין והפתיע טקטית, פעם אחת כאשר עלה עם דמבלה במבנה התקפי כדי לרווח את המשחק ולהשיג יתרון מהיר ופעם שניה כשהעמיד מערך נסוג שמעניק חופש לצ'לסי במרכז השדה אבל מצמצם מאוד את ההזדמנויות שלה להרים ראש ולראות מולה את טר שטגן. וזה עבד לגמרי. צ'לסי הייתה מאוד מסוכנת עד 25 מטר לשער של ברצלונה, ומשם אף כדור לא עבר את הקו הראשון או השני של ההגנה. בכלל, קונטה טעה בגדול כשבחר לפתוח עם ז'ירו (אני מניח שכדי להרוויח משחק ראש מהגבהות או חלוץ פיזי) כי אתה לא מנצח ככה היום את קבוצת ההגנה הטובה באירופה. וכך קרה שהמצב המסוכן היחיד הגיע מכדור נייח של אלונסו ואני מתעלם מהדקה ה90. כאמור, אתה לא יכול להגן מול מהירות כזו לחלוטין כך שלוויליאן ולהזאר צוותו שמירות כפולות והיחיד שהיה חופשי יחסית לשחק מהאגפים היה מרקוס אלונזו, הטוב במיעוטו.

בכלל, מדהים לראות כמה ברסה וורסטילית השנה. פעם מסי כובש בין הרגליים של קורטואה מימין ברגל ימין, ופעם הוא כובש בין הרגליים של קורטואה משמאל ברגל שמאל. וברצינות, בארסה משחקת לחץ גבוה ומשחק נסוג, כדורים ארוכים ומסירות על שטח קטן. היא באה מהאגפים ומהאמצע ובגל שני ועם הראש (איזה כדור קורטואה לקח לפאוליניו!). היא כבר לא דוחפת להכתיב את הקצב בכל מחיר, היא יצור אבולוציוני ששואף להתפתח בהתאם לאירועים במהירות, מתוך תנועה. זה לא הפך אותה היום לטובה מצ'לסי, זה הפך אותה לקבוצה חזקה ועמידה שיש לה את מסי. עד עכשיו זה כל מה שהיה צריך.

אנקדוטה דה-באזרית:
חמש קבוצות אנגליות עלו לשמינית, רק שלוש ספרדיות. מאידך, שתי קבוצות ספרדיות הדיחו שתי קבוצות אנגליות. אחת בקרב ענקיות ואחת בהדחה יחסית לא צפויה. מעניין.

תובנה:  אובלק בשבוע שעבר, קורטואה היום, מסי גורם לשוערים גדולים להראות קצת פחות.

הנצחון על אתלטיקו
הנצחון על בילבאו