הנצחון על צ'לסי

על הזכות לראות את מסי, תודה

בס"ד

"מסי…מסי…מסי…" (קמפ נואו)
⚽⚽
מודה, בפעם הראשונה ששמעתי את השיר "החיים שלנו תותים" לא התחברתי אליו. מן שיר כזה שהונדס מראש להיות המנון המונים. התקווה שש על ספידים. ובכלל, לדעתי צריך לתת לאתניקס בלעדיות על שימוש בתותים בשיר ולא להעניק את הזכויות לאפחד לעולם כי באמת שכבר סבלנו מזה מספיק. אז חנן בן ארי כאילו בא ואומר "בואו נכניס לבלנדר תלונות על מס הכנסה, הבוס בעבודה ובשביל הקצפת נסיים עם תודה על הזכות לראות את מסי"… רגע, מה? פה התאהבתי. כלומר, אני סובל את כל השיר רק כדי לזמזם את המשפט הזה. בכל זאת, יש המנוני המונים שאין מוצדקים מהם.

אין הרבה קבוצות בעולם שיכולות להתמודד עם המהירות של החלק הקידמי של צ'לסי במגרש פתוח. במשחק הראשון לחצנו ושלטנו וצ'לסי הייתה מסוכנת בהרבה. וולוורדה הבין והפתיע טקטית, פעם אחת כאשר עלה עם דמבלה במבנה התקפי כדי לרווח את המשחק ולהשיג יתרון מהיר ופעם שניה כשהעמיד מערך נסוג שמעניק חופש לצ'לסי במרכז השדה אבל מצמצם מאוד את ההזדמנויות שלה להרים ראש ולראות מולה את טר שטגן. וזה עבד לגמרי. צ'לסי הייתה מאוד מסוכנת עד 25 מטר לשער של ברצלונה, ומשם אף כדור לא עבר את הקו הראשון או השני של ההגנה. בכלל, קונטה טעה בגדול כשבחר לפתוח עם ז'ירו (אני מניח שכדי להרוויח משחק ראש מהגבהות או חלוץ פיזי) כי אתה לא מנצח ככה היום את קבוצת ההגנה הטובה באירופה. וכך קרה שהמצב המסוכן היחיד הגיע מכדור נייח של אלונסו ואני מתעלם מהדקה ה90. כאמור, אתה לא יכול להגן מול מהירות כזו לחלוטין כך שלוויליאן ולהזאר צוותו שמירות כפולות והיחיד שהיה חופשי יחסית לשחק מהאגפים היה מרקוס אלונזו, הטוב במיעוטו.

בכלל, מדהים לראות כמה ברסה וורסטילית השנה. פעם מסי כובש בין הרגליים של קורטואה מימין ברגל ימין, ופעם הוא כובש בין הרגליים של קורטואה משמאל ברגל שמאל. וברצינות, בארסה משחקת לחץ גבוה ומשחק נסוג, כדורים ארוכים ומסירות על שטח קטן. היא באה מהאגפים ומהאמצע ובגל שני ועם הראש (איזה כדור קורטואה לקח לפאוליניו!). היא כבר לא דוחפת להכתיב את הקצב בכל מחיר, היא יצור אבולוציוני ששואף להתפתח בהתאם לאירועים במהירות, מתוך תנועה. זה לא הפך אותה היום לטובה מצ'לסי, זה הפך אותה לקבוצה חזקה ועמידה שיש לה את מסי. עד עכשיו זה כל מה שהיה צריך.

אנקדוטה דה-באזרית:
חמש קבוצות אנגליות עלו לשמינית, רק שלוש ספרדיות. מאידך, שתי קבוצות ספרדיות הדיחו שתי קבוצות אנגליות. אחת בקרב ענקיות ואחת בהדחה יחסית לא צפויה. מעניין.

תובנה:  אובלק בשבוע שעבר, קורטואה היום, מסי גורם לשוערים גדולים להראות קצת פחות.

16 שנה לחגיגות בקפריסין
לפני הטורניר

81 Comments

7even 14 במרץ 2018

ואוו.
איזה תענוג שזה קורה בתקופה שלנו.

מאירי 15 במרץ 2018

אתה מייצר זהב.

אוקיר אנוש מפז ואדם מכתם אופיר.

תענוג.

מאירי 15 במרץ 2018

ואגב, משפט כ"כ מדויק:

"קודם אובלק, אח"כ קורטואה, מסי גורם לשוערים גדולים להיראות קצת פחות כאלו".

וזה מזכיר לי את ה"טענות" על ואן דר סאר בגול של מסי בגמר בוומבלי, או על בואטנג בסבסוב ההוא מול באיירן, הוא עושה זאת פעם אחר פעם בבעיטות שנראות פשוטות או "קלות", רמת הדיוק של מסי במצבים כאלו מדהימה.

ומי ש"הופתע" מצורת המשחק של בארסה פשוט לא רואה אותה בעונה הנוכחית.

ולא הזכרנו שהיא שיחקה חלקים גדולים של המשחק בלי הציר המרכזי אינייסטה – בוסקטס, (וגו'רדי אלבה עם חצי רגל).

אופיר ממן 15 במרץ 2018

היי תודה רבה על התגובה הנהדרת!
ובהתייחס לתגובה השניה, לפעמים אני עדיין רואה את ואן דר סר מגיע לכדור ההוא והוא בכל זאת נכנס.
שגיא ויעקובי היו נהדרים היום, חוץ מהקטילה של קורטואה בגול הראשון.
שגיא דווקא אמר דבר חשוב – 'עד כמה שאתה חושב שמסי מהיר, הוא מהיר מזה' ואני אפשר זאת כך : כשהשחקן העומד מול מסי הוא אדם (מוכשר ככל שיהיה), מסי הוא לא אלוהים, הוא הנחש. היכולת שלו לזהות את שבריר החולשה או הרפיון השרירי הרגעי ולהכיש הוא פנומנלי. בלתי נתפס.

Matipool 15 במרץ 2018

שגיא גם הילל ושיבח את הקהל שלכם שהואיל למחוא כפיים ולא לשרוק בוז כמנהגו לשחקן שעלה כמחליף בעקבות בקשת המלך שלכם. באמת הרבה כבוד לקהל הזה!
*נכתב בציניות למקרה שיובן אחרת*

אופיר מ 15 במרץ 2018

מקרה גומש ראוי לפוסט בפני עצמו. קהל שורק בוז לשחקן שלו בסיטואציות מסוימות זה לא דבר שהמציאו ב2018 בקמפ נואו ולכן מבלי להתייחס או לייחס למסי (זה חסר טעם וחשיבות) המחוות לגומש מצד הקהל שהבין לליבו היו נוגעות גם אם יש בהן יסוד מתבקש ואפילו מובן מאליו.

ק. 15 במרץ 2018

זה להביע תמיכה מוצהרת בשחקן שלא מצליח להשתלב מקצועית ונחשף בכנות מרשימה על המצב הנפשי שלו בעקבות זה ובעקבות שריקות הבוז שקיבל

Matipool 15 במרץ 2018

ברור.
העניין הוא שזה לא היה צריך להגיע למצב הזה מלכתחילה ולא משנה כמה הוא לא השתלב מקצועית.

ק. 15 במרץ 2018

ועדיין, בשביל קהל כדורגל, שזו לא האוכלוסייה הרגישה בעולם, להודות בטעות (ברור שרק חלק שרקו) ולעשות בדיוק ההיפך זה יפה.

no propaganda 15 במרץ 2018

מה רע בקטילה של קורטואה(לא הקשבתי לפרשנים אז אני לא בטוח מה הם אמרו, למקרה שזה משהו לא מקובל), טעות קשה מאוד שלו. בניגוד לגול השלישי שבו למסי היו אפשרויות וקשה להאשים את השוער, בגול הראשון כל מה שהוא היה צריך לעשות זה לא לחטוף בין הרגליים, לא הייתה שם זוית להבקיע.

שמעון 15 במרץ 2018

שמסי ורונלדו יפרשו ריאל ובארסה יבינו שכל הכסף שלהם לא יוכל לקנות שליטה כמו ששני אלו נותנים להן בכדורגל העולמי. יוכלו לקנות פח כמו ניימר גן במיליארד יורו. אנו עדים ל 2 הכדורגלנים הכי גדולים בהיסטוריה בפער ניכר מכל השאר ועזבו אתכם מהשטויות של הנוסטלגיה של מראדונה פלה קרויף וכל אלו הם לא באותו אזור חיוג בכלל. 2 אלו הם מחזיקים כא יותר תארים קבוצתיים אישיים וסטטיסטיקות מכל שחקן אחר בהיסטוריה וספק אם השיאים שלהם ישברו אי פעם. שניהם שולטים שליטה אבסולטית כעשור בכדורגל העולמי. לגבי מסי זה לא רק כל מה שציינתי אלא האומנות הטכניקה ששנייה בהיסטוריה רק לרונלדיניו המהירות הבעיטות החופשיות הסחרחורות שהוא עושב ל3 שומרים הקלות שבה הוא מפרק אותך כאילו בלי מאמץ. מונדיאל יהיה רק בונוס וגם זה יגיע בסוף ביולי.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

אין לי אלא להסכים.

אמוץ כהן-פז 15 במרץ 2018

אופיר, שכחת את הפריצה של קנטה וה׳הסתבכות׳ עם פברגאס. זה נכנס ואתם בצרות…
ההצטרפות הסילונית שלכם במתפרצות ניצחה לכם את המשחק.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

נכון אתה צודק, גם זה היה מצב מסוכן מאוד. אבל יש בו שתי כוכביות:
*פברגס היה בנבדל
*קנטה הוא לא השחקן שאתה לוקח בחשבון שיכבוש לצ'לסי, וכאמור אני חושב שמראש אי אפשר להגן לחלוטין מול קבוצה כזו שבעיני מאוד וורסטילית. תן לה חלוץ טוב, קשר טוב מססק ומנהיג שכלכך חסר לה והיא מדהימה.

אביאל 15 במרץ 2018

דייגו קוסטה אחד :)

גור אילני 15 במרץ 2018

אין ספק שססק לא יכול להוביל יותר את צ׳לסי אם היא רוצה לחזור להיות גורם רציני.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

כן גור, זה נכון. וגם מה שכתבת למטה יותר, במבנה הנוכחי של הקבוצה.

אביאל, אני באמת באמת באמת לא מבין איך ויתרו עליו אצלכם, גם בזמן אמת לא הבנתי. גם את הרכש של ססק אגב, בשום מערך או קונסטלציה הוא לא טופ5 בקישור בעולם ובטח לא מנהיג למרות שיש לו את האיכויות שלו.

אביאל 15 במרץ 2018

יש תסמונת כזאת למאמנים, שהם אוהבים לחשוב שהם כל יכולים, חלוץ שחתום על שתי אליפויות אנגליה מועף בהודעת sms.
בקשר לפאברגס, אני דווקא לא מסכים בעונה הראשונה שלו הוא היה מצוין, קשר 50-50 שיניע כדור ויבשל והוא איפכן בישל 20 שערים והביא אליפות. בשנה שעברה קונטה ידע איפה להעמיד אותו והוא היה טוב בחצי השני של העונה, העונה הוא לא בעונה טובה ורואים את זה, גם קונטה לא תיכנן עליו, הוא חשב שבאקיוקו יביא יכולות התקפיות ובעיקר מהירות ופיזיות לצד קנטה אבל זה לא קרה.

ארז 15 במרץ 2018

גם פיזיות לא הביא?
בכל מקרה, יש לו שם מגניב. מפסיד בנקודות לאיברהימה באקאיוקו המיתולוגי (בכל זאת, איברהימה נשמע כמו טרנסג'נדר מוסלמי).

אביאל 15 במרץ 2018

ארז – על הנייר וגם לפי היכולות שהוא הציג במונקו הוא קשר 50-50 מושלם, מהיר, גבוה, טכני, צעד ראשון, פיזי, מסירה טוב ויציאה קדימה בעוצמה (בדיוק מה שצ׳לסי היתה צריכה ולא קיבלה במלואו ממאטיץ׳ שהוא וקאנטה דיי דרכו אחד על השני).
לצערי בצ׳לסי עד עכשיו הוא לא בדיוק עושה הגנה, בכלל לא בהתקפה, הוא כמעט לרוב לא נמצא איפה שהכדור (הדבר הכי נדרש מקשר) והוא גרם ללפחות חמישה-שישה שערים העונה מאיבודי כדור ועבירות מיותרות.
כמובן שזו העונה הראשונה שלו באנגליה והוא צעיר ואולי משהונחא מסתדר עם המאמן, אני עדיין מאמין, כאמור בעיקר על סמך היכולת המצוינת שלו במונקו שעדיין הוא יעשה אתהצעד הנדרש ויתקדם בצ׳לסי.

גור אילני 15 במרץ 2018

היה משחק טוב של צ׳לסי אבל עם היד על הלב – אם המשחק הזה היה מתפצל ל-10 יקומים מקבילים ומשוחק בהם היינו עולים אולי ב-1 או 2 מקס.

ק. 15 במרץ 2018

קלעת בול. בדיוק מה שאמרתי לחבר במהלך המשחק: אשרינו שזכינו (כל מה שרשמו עליו מעליי), איזו גמישות וורסטיליות (איך שהוציא את אינייסטה שהיה קצת נק תורפה הגנתית, יחד עם פאוליניו הקבוצה עברה מהתגוננות ללחץ גבוה ושליטה לעוד פרק זמן), מאומנת, רגועה ובטוחה בעצמה (לא הורגש שהכל קורס בחצי שעה בלי אינייסטה ובוסקטס).
מה שמצחיק זה שיתחילו והתחילו לדבר על סוארס שלא כבש השנה בצמפיונס, אבל בשני המשחקים הגדולים בקמפ נאו (יובה והיום) הוא מבשל למסי.
גם אהבתי את התמיכה בגומס והריספקט לפדרו (למרות ששגיא כהן ונדב כמעט המאיסו את הרגעים האלה)

liorpo 15 במרץ 2018

למרות התוצאה החד צדדית זה היה משחק נוראי של ברצלונה. זו הברצלונה הכי חלשה מאז עונת 08/09 ועידן פפ. ודווקא בגלל זה – זו הולכת להיות האליפות (כנראה דאבל) הכי גדולה של בארסה ומסי. התלות של ברצלונה במסי תמיד הייתה ותמיד תהיה, אבל השנה זה כבר ממש בולט לרעה.

אין לבארסה שום סיכוי לזכות השנה בליגת האלופות. היא לא מספיק טובה בשביל זה, ומסי לבדו לא יספיק. אחת מבין : סיטי (לדעתי הקבוצה הכי טובה השנה באירופה, ובפער גדול) , באיירן או ריאל (בעיקר בגלל האופי) תזכה בתואר.

אופיר מ 15 במרץ 2018

סיטי או (הלוואי מאוד שלא) ריאל הן ההימורים שלי, בגלל הסיבות שמנית.

liorpo 15 במרץ 2018

אם לא ברצלונה, והיא לא, אני אחזיק אצבעות לסיטי ופפ. באמת עונג צרוף לראות אותם משחקים.

לגבי האנקדוטה הדה באזרית שלך בסיום:

בעשורא האחרון:

קבוצות ספרדיות עברו קבוצות אנגליות ב 15 מתוך 17 מפגשי הנוקאאוט האחרונים בינהן באלופות

קבוצות ספרדיות עברו קבוצות אנגליות ב22 מתוך 26 מפגשי נוקאאוט האחרונים בינהן במפעלים אירופאים

ב 6 השנים האחרונות (לא בדקתי מעבר לשם):

לפחות 3 קבוצות ספרדיות ברבע גמר

רק ב13/14 והעונה היו 2 אנגליות ברבע. ב 15/16 וב 16/17 היתה אנגליה אחת ברבע, וב 12/13 ו 14/15 היו אפס אנגליות ברבע

ב"פ 15 במרץ 2018

לאוופ"א יש פורמולה שנותנת נקודות לליגות לפי הביצועים שלהם באלופות ובליגה האירופית. הפער בין הניקוד של הליגה הספרדית ב5 שנים האחרונות לבין הליגה האנגלית באותו פרק זמן, שווה לפער בין הליגה האנגלית והליגה הרוסית. רק אומר.

liorpo 15 במרץ 2018

הפער בינהן ענק כבר עשור, לא רק חצי עשור. פשוט אופ"א מציינת בכל שנה מחדש רק את הניקוד של חמש השנים האחרונות (בכל עונה חדשה היא מורידה את הניקוד של העונה החמישית מהסוף)

wazza 15 במרץ 2018

ואני אומר לכם: חכו חכו

אופיר 15 במרץ 2018

Wazza, ההסתברות מחייבת שמתישהו הגלגל יתהפך, ואני נמנה על אלה שחושבים שבסוף הכסף הגדול יתחיל לדבר, אבל עם העובדות אי אפשר להתווכח: כמעט עשור של דומיננטיות ספרדית מוחלטת, כשבשנתיים-שלוש האחרונות הכסף של סקיי משמש בפרמיירליג בעיקר כדי למחזר את אותו הדרעק (פוגבה, לוקאקו, סיגורדסון ושות') בפי 3 כסף.

liorpo 15 במרץ 2018

wazza

בוודאי שמתישהו יגיע שינוי והקבוצות (בדגש על קבוצות, ולא על קבוצה בודדת) האנגליות יחזרו להיות רלוונטיות (לדעתי סיטי כבר שם גם אם לא תזכה בתואר השנה). קוראים לזה מחזוריות.

רק עד שזה יקרה אין טעם להתכחש לעובדות.

איזי 15 במרץ 2018

הכסף כבר קצת מתחיל לדבר ללא ספק
אבל לספרדיות יש גם בסיס של שחקני בית ספרדים.
השחקן האנגלי הממוצע הוא משמעותית פחות טכני משחקן ספרדי ממוצע… וזה יתרון משמעותי לטובת הספרדיות

wazza 15 במרץ 2018

רק להבהרה: החכו חכו זה גם מיועד אליי…
והשחקן האנגלי הממוצע לא משחק בצ'לסי ולצערי גם כמעט לא ביונייטד

Matipool 15 במרץ 2018

מהצד שלי כאוהד ליברפול, להלן סדר הקבוצות מהקשה לקל מבחינתי:
1. סיטי.
2. ברצלונה.
3. ריאל.
4. באיירן.
5. יובנטוס.
6. סביליה.
7. רומא.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

שלי:
1. סיטי
2. ריאל
3. ליברפול
4. באיירן
5. יובנטוס
6. סביליה
7. רומא

ק. 15 במרץ 2018

אני מעדיף להימנע מסיטי ובאיירן. שריאל יבואו בכיף (ואם ינצחו אז וואלה, מגיע להם)

איזי 15 במרץ 2018

אתה מבין שזה אותו סדר בדיוק

אופיר ממן 15 במרץ 2018

זה היה אותו הסדר אם הייתי כותב
1. סיטי
2. ליברפול
3. ריאל
וכולי…

jhkj 15 במרץ 2018

באמת ליברפול? עם הגנה שבירה שטועה הרבה והתקפה שמבוססת על מהירות כשלנו יש את אחת ההגנות באירופה? איזה תרחיש אתה צופה מליברפול שיותר מפחיד מבאיירן של היינקס?

אופיר ממן 15 במרץ 2018

האמת שכן. באיירן של היינקס קבוצה עם חלק קדמי שמבוסס על עצמה ומשחקת יותר מסודר, אלו הקבוצות שבארסה פחות מתקשה מולן במתכונת הנוכחית. ההתקפה של ליברפול לא צפויה ודברים לא צפוים מפחידים אותי.

jhkj 16 במרץ 2018

מבין אותך, לדעתי העובדה שההגנה של ליברפול מועדת לטעויות תכריע אותה, טעות אחת של צ'לסי נגמרה בגול במשחק הראשון, ומול ליברפול יצפו לנו שני מפגשים מול לוברן, ארנולד או גומס ומורנו, לכן ממש קשה לי להאמין שליברפול יצליחו להבקיע מספיק לאחת ההגנות הטובות בעולם. חושב גם שאנחנו המאצ'אפ הכי גרוע שליברפול יכולה לקבל, ומול קבוצות אחרות אני בהחלט רואה אותם נותנים יותר פייט

liorpo 15 במרץ 2018

שלי:

סיטי
באיירן
ריאל
ליברפול
יובה
רומא
סביליה

Matipool 16 במרץ 2018

פאק!

אופיר ממן 19 במרץ 2018

לגמרי!

יותם 15 במרץ 2018

יש משחקים שאפשר לנתח ולהסביר אותם ברמה הטקטית עם מערכים ושיטות, אבל לא נראה לי שזה היה אחד מהם. היו על המגרש 21 שחקנים ברמת הטופ האירופי (ששיחקו ברמה שהולמת את המעמד), ועוד אחד שתי רמות מעליהם. זה יותר מזכיר דינמיקה של משחק בשכונה בפעם ההיא שמגיע החבר של החבר ששיחק בנוער והוא בליגה אחרת מהשאר.

יותם 15 במרץ 2018

ובמקרים האלו – אתה צריך לקוות לניצול מצבים גבוה, ויום טוב של השוער שלך. לא קרה. בכל מקרה הופעה מכובדת של צ'לסי.

אופיר מ 15 במרץ 2018

בעיקרון, אתה יכול להחיל את שורת הפתיחה על כל משחק כדורגל ואני אסכים איתך כי אלמנט המקריות גדול. אבל בכ"ז ניתן היה לראות שינוי בסגנון המשחק מהמשחק הקודם ואותו ניסיתי להבין.

יותם 15 במרץ 2018

שלא יהיו אי הבנות – אהבתי את הטור והניתוח. לומד ממנו על קבוצות שפחות יוצא לי לראות בשגרה.

כוונתי הייתה שבהרבה מקרים, במיוחד בתוצאה כזו, יש עליונות של קבוצה על קבוצה אחרת (ואז באמת נראה יותר נכון לדבר על טקטיקה ואימון וכ'ו). לא יודע אם במשחק הזה ראיתי עליונות כזו. ונגמר 3-0. זה די מטורף.

אופיר מ 15 במרץ 2018

באמת בעיני למעט מסי אין לברצלונה כמעט עליונות מובנית על צ'לסי, להוציא אולי הניסיון ארוך השנים של חלקם יחד. לכן ניסיתי להבין ממה שראיתי מדוע צ'לסי לא הגיעה למצבים מהמשחק הקודם ומדוע בארסה ויתרה על לחץ גבוה על הכדור רוב המשחק.

היסטוריון של ספורט 15 במרץ 2018

תודה זכות לראות את מסי .
אבל עד השער השלישי חששתי.
לטעמי צ'לסי הייתה הקבוצה היותר טובה במגרש .
שיחקה מצוין פספסה כמה הזדמניות קורצות.
ברצלונה לא תקפה מספיק זה ההבדל בין פפ שידע שההגנה הטובה היא ההתקפה לבין וולארדה שבאמת מעמיד הגנה שספגה שער בודד ב 8 משחקי אלופות ת
אבל לדעתי לפחות ביתרון 2 צריך לכבוש ולתקוף ולא הפוך.
ברמת העקרון אני רואה ליגת אלופות צמודה .
4 פייבוריטיות בערך באותה מידה .
בארסה ריאל סיטי ומינכן .
2 קצת מאחור יובה וליברפול
ועוד 2 סוסים שחורים רומא וסביליה .
הכל פתוח .
מסכים מאד לגבי ההערה האחרונה וביתר פירוט .
אחרי אחוז ההצליה הפונמנלי שהיה לאנגליות בבתים המבחן היה שמינית הגמר .
שם עלו 2 שקיבלו את באזל ופורטו.
איני מזלזל בפורטו ובכל זאת באופן יחסי זו הגרלה נוחה
באזל ההגרלה הקלה ביותר .
בקיצור הנקודה הובנה.
המבחן הגדול היה של טוטנהאם וצלסי .
2 הקבוצות נכשלו במבחן התוצאה (למרות שהרשימו ביכולת ).
ו"כבונוס" יונייטד כשלה מול קבוצה שהייתה חייבת לעבור ובניגוד ללונדוניות היא כשלה לא רק במבחן התוצאה אלא במבחן היכולת .
וכל התוצאות הללו מעמידות בספק מסויים את יכולתה של הסיטי .
ימים יגידו .

אופיר מ 15 במרץ 2018

הסטוריון, לפפ היתה קבוצה אחרת לגמרי…

היסטוריון של ספורט 15 במרץ 2018

ובמילה אחת צ'אבי.
ובכל זאת מסי על תקן צ'אבי דיאבלה קוטיניו וקצת אנייסטה עדיין מהווה יופי של קבוצה התקפית.

אופיר מ 15 במרץ 2018

דמבלה:) ואני מחכה בקוצר רוח לגריזמן..

אדם 15 במרץ 2018

הסקת המסקנות שלך מוזרה כי אם הלונדוניות הרשימו ביכולת אז אולי זה כן מעיד משהו על סיטי?
אני חושב שליברפול ברצלונה יהיה אדיר אבל סיטי ברצלונה זה לא כוחות ובשביל לקחת אתם חייבים להימנע מהם כי מול כל קבוצה אחרת אתם לא נופלים. לעומת ריאל באיירן וליברפול מסוגלות להעיף את סיטי וזה רק משיקולי סגנון\סגל ולא רמה\יכולת.

DS 15 במרץ 2018

לגבי האנקדוטה אני אוסיף ואגדיל שהפער עוד יותר מרשים אם מסתכלים על המשוכות שהן עברו: פריז, צ׳לסי ומנצ׳סטר יונייטד, לעומת באזל ופורטו.

ואן גוך 15 במרץ 2018

מה עם איזה פנדל של 10000 אחוז ב2-0 על אלונסו? כנראה שעם כל הגדולה והאיכות לא משאירים שם דבר ליד המקרה אצלכם בקטאלוניה.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

אני אענה לך תשובה כפולה והיא תהיה מיועדת לכל מי שיעלה את הטענה הזו ונסיים עם זה.
א. המהלך עצמו התחיל לאחר שלא נשרקה נגיעת יד ברורה לטובת ברסה סמוך לרחבת צ'לסי, אני לא הולך להתלונן על טעות שופט (אם בכלל היתה) במהלך שנולד בחטא.
ב. על פנדל של 10000 אחוז (כדבריך) דומה שנשרק בשנה שעברה לטובת סוארז נגד פסז' הארץ רעדה. אובייקטיביות היא עניין סובייקטיבי, אני מניח.

ק. 15 במרץ 2018

רומן באנגליה – ב-אי-פי-אל, לא היו שורקים על זה ואומרים לצוללן הספרדי לקום מיד.
או שזה תופס רק לצד שמתאים.
אם זה מה שיש לך להגיד בסוף המשחק זה קצת פתאטי.
בלי קשר, לדעתי זה גבולי ביותר, זרק עצמו יפה בדיוק כשפיקה ליטף אותו ביד.
מציע שתשלח לאופיר לשדרות את השמפניות שנשארו במקרר..:-)

ארז 15 במרץ 2018

רומן,
סיכנת אוזן כנגד שער של מסי והוא נתן שלושה. וזה רק בשמינית.
קח בחשבון שאם אתה ממשיך להתערב נגדו, תוך זמן קצר אתה הופך מואן גוך להלן קלר.

אמנון א.ק.א. טרנטה 15 במרץ 2018

רומן רק תבטיח שני דברים:
1. שלא תחתוך גם את האוזן השניה.
2. שלעולם לא תפסיק.

אמנון א.ק.א. טרנטה 15 במרץ 2018

היה שוט מדהים של מצלמת העכביש (ככה קוראים לה?) שבו רואים את כל להקת זאבי צ'לסי רודפת ולא עוצרת את הגמד הגאון ואיך דמבלה מגיע לבד בקלילות לרחוק כדי לסיים בסטייל.
כל מי שרשם שהמשחק היה בשליטה של צ'לסי הוא מסטול. עד השער הראשון צ'לסי נגעה בכדור פעמיים (הרחקה לחוץ וכדור שפגע במגן לפני הבישול של סוארז). מרגע זה בארסה ביודעין ישבה קצת מאחור ופירקה את ההגנה של צ'לסי. בוסקטס שוב נתן משחק גדול וגם אומטיטי,פיקה וראקיטיץ'. אי אפשר לעצור לגמרי את וויליאן והזארד אבל הפעם הם היו יותר מכוסים וכשכבר הצליחו להשתחרר פגשו את אומטיטי החומה.
בארסה של השנה יעילה וחסונה ומועמדת רצינית לזכיה.
למי עוד יש את מסי?

ואן גוך 15 במרץ 2018

ק, אופיר, ארז, טרנטה, אני רושם את השמות שלכם במחברת, ומבטיח לחזור אליכם עם משהו טוב עוד השנה. (כנראה במונדיאל כשהגמד שוב יעשה קקה במכנס, אבל יש מצב גם לפני זה, אם ברסה תפגוש את ליורפול עם שופט נייטרלי) .

ק. 15 במרץ 2018

בכיף.
ואז בעצם כל מה שעשה לפני כן לא רלוונטי, או כל מה שכתבנו לך בקשר לתגובה שלך כבר לא יהיה נכון.
אני מבין שקשה להודות שהבחור הופיע בגדול במאני טיים מול קבוצה אנגלית טקטית וקשוחה.

jhkj 15 במרץ 2018

נראה לי שהרווחתי ביושר להיכלל ברשימת התפוצה הזו

ברקוביץ 15 במרץ 2018

חשבתי שאתה דווקא מבין כדורגל, זה כל מה שיש לך להגיד?
מה עם הגול השני כולל הכדרור והבישול, יש עוד שחקן בעולם שיכול לעשות כזה דבר?

ואן גוך 15 במרץ 2018

בגדול סתם קנאה ועצבים. ברסה שיחקה משחק מושלם אתמול, בדיוק מה שקיוויתי שצ'לסי ישחקו. בכלל הם קבוצה די מושלמת השנה, והגול השני של מסי היה פשוט מטורף.
האמת בשיא תקופת פפ, אמרתי שאני שונא את ברסה בגלל שהם משחקים בלי 9 ומאוננים עם הטיקי טקה, מסתבר שטעיתי, אין לי מושג למה אני שונא אותם כבר, (כמו בפוקר אני מושקע כבר בהרבה ולמרות הסיכוי הנמוך שווה לי להשוות) נראה לי שאני אעבוד על להפסיק לשנוא אותם, לחזור לשפיות מה שנקרא.

פיקאסו 15 במרץ 2018

איזה תגובה… למסגר ולתלות

(בין החמניות ל-Starry Night)

matipool 15 במרץ 2018

https://www.youtube.com/watch?v=fv1yg3IU-Jc

בדיוק קראתי על זה ביקורת הבוקר. נראה לי שמומלץ מאד לראות.

ארז 15 במרץ 2018

נראה מדהים.
השאלה היא אם מעבר לייחודיות של אופן היצירה הסרט מחזיק. נתקלת בביקורת חיובית?

matipool 15 במרץ 2018

אכן ביקורת חיובית של מבקר סרטים שאני מחזיק ממנו (ישי קיצ'לס שכותב כמה עמודים לפני דורפן).

אמיתי 15 במרץ 2018

חיובית פושרת. משום מה נראה לי דורפן והביביתון כבר לא

ארז 15 במרץ 2018

תודה לשניכם

יואב 15 במרץ 2018

נראה נפלא פשוט.

ברקוביץ 15 במרץ 2018

כל הכבוד על התגובה רומן

החתול במגפיים 15 במרץ 2018

אופיר,

כרגיל תענוג לקרוא את הבלוג ואת התובנות אחרי (ולפני) משחקים. רק מקווה שתתמיד בו גם כאשר התוצאות לא יאירו פנים :-)

אני בתחושה שבסיכום שני המשחקים התוכנית משחק של קונטה עלתה על זו של ואלוורדה, הבעיה שצ׳לסי חסרה ׳קילר-אינסטינקט׳ מחד, ומאידך האיכות הקולקטיבית שלה נופלת עשרות מונים מזו של בארסה.
או במילים הכי פשוטות: בארסה קבוצה טובה יותר!
לפעמים זה גם מספיק כדיי לעלות (גם כאשר אתה לא מצטיין).

ועדיין למרות כל הכתוב מעלה, אין צל של ספק שבארסה היתה הקבוצה הראוייה יותר לעלות. למרות כל קולות הרקע של צ'לסי, זה היה ברור שהקבוצה מקטלוניה היא זו שבאמת מכתיבה את הקצב – הלחץ (לכאורה) של צ'לסי נבע ברגע שבארסה הורידה את הרגל מהגז.
ברמות ובשלב הזה אתה לא יכול להרשות לעצמך לעשות 4-5 טעויות, זה לא טורניר זניח במשחק של טרום העונה.
ובטח לא מול בארסה של מסי. הוא יעניש אותך על כל טעות.
בכל מקרה זה הרגיש שבארסה יכולה להבקיע מתי שהיא רוצה/צריכה.

למרות שהיית קצת סקפטי לגבי דמבלה, אני חושב שאמש קיבלנו טעימה למה הוא מסוגל והוא נתן משחק טוב-מאוד. לא רק בגלל השער, אלא בגלל שהוא יזם ותמיד בא לקבל את הכדור, לקח על עצמו אחריות והרגשת שהוא חלק קבוע מתוך הקבוצה. הוא צריך כמובן עוד הרבה ליטוש, אבל הסיכוי-סיכון שלו להפוך למפלצת כדורגל עומד לזכותו.

חובה גם לציין את אומטיטי שנתן משחק על גדר המושלם, למרות כאבים בכתף לאורך כל המחצית השנייה.

ומסי.
אין עוד מלבדו!
כבר ראינו מאות משחקים שלו, ומשחק אחרי משחק אחרי משחק אחרי משחק, הוא עדיין גורם לכולם לפתוח פה ולומר ״וואו״ אחרי כל פעולה שלו, כאילו זו הפעם הראשונה שבמקרה ראינו אותו משחק.
אני בשיא הכנות מרחם על כל האנשים שלא מסוגלים/יכולים להנות ממסי משחק כדורגל.

יאללה לרבע. מי שבא ברוך הבא!

אופיר ממן 15 במרץ 2018

תודה רבה!

אני מבין מה אתה אומר לגבי תכנית המשחק, אני חושב שצ'לסי היא פשוט מיס-מאצ' מובנה לבארסה ובמשחק הראשון לפחות קונטה ניצל את זה בצורה מדהימה ולא ניצח רק במזל (שלנו).
במשחק השני אני חושב שוולוורדה עשה כל שבאפשרותו להתמודד עם המיס-מאצ' הזה.

כן, אומטיטי היה מדהים. נגמרו הסופרלטיבים לבלם בגילו. האסטרטגיה ההגנתית של וולוורדה התבססה אתמול לא מעט על היכולת של אומטיטי למקם את הגוף במקום ובזמן הנכון.

דמבלה היה נהדר, איזה מחויבות ותשוקה, הגלישה לכדור והגול הבטוח שלקח היה פשוט מרהיב! כן, אתה צודק – ניראה שהסיכוי לטובתו.

מסי אוי מסי.. אשרינו. מי שבא ברוך הבא, אבל מותר לקוות לרומא או סביליה:)

ואן גוך 15 במרץ 2018

אופיר, זה לא אותה בצ'לסי. אתה מדבר על צ'לסי הקלאסית שמוריניו בונה, הצ'לסי הזאת קבוצה חביבה ומאוד יפה לצפיה אבל זה לא קבוצה של מיס מאצ' בשבילכם. מה גם שברסה כבר לא אותה ברסה, אלא קבוצה אדירה שמשחקת כדורגל מדהים.

jhkj 15 במרץ 2018

ברסה באופן שגרתי מתקשה מול קבוצות קשוחות שמצופפות, יובה, אתלטיקו, קבוצות של מוריניו. צ'לסי של המשחק הראשון שיחקה ככה, במשחק השני הם לא הצליח להמשיך את הלחץ, מה גם שגם זה לפעמים עובד ולפעמים לא

ק. 15 במרץ 2018

תיאורטית אתה צודק, בפועל סימאונה לא ניצח את בארסה בליגה מעולם (הדיח פעמיים מליגת האלופות), ויובה קיבלה שלישייה בגמר ושלישייה השנה (וגם נתנה שלישייה בנוקאאוט ללא ספיגה. מוריניו זה מורכב מדוגמאות לכאן ולכאן

jhkj 16 במרץ 2018

כמו שאמרתי, זה לא דרך שתמיד עובדת, היא אפילו לא עובדת רוב הפעמים, אבל בשנים האחרונות זה פחות או יותר הדבר היחיד שהדיח אותם.

אופיר ממן 15 במרץ 2018

היינו כחולמים :)
היא משחקת כדורגל הרבה פחות נוצץ אבל מאוד יסודי ויש לה את מסי, כן. היא עדיין לא פייבוריטית לדעתי. נחכה להגרלה בשישי…

Eyal koren 16 במרץ 2018

מלך!!! מאוהב בכתיבה שלך

Comments closed