מסי. סוגרים 400.

השחקן הכי משפיע בתולדות הליגה, כל ליגה.

Photo: @shafirapiir | Twitter

האירוניה היא שמסי הוא גם הברכה של לה ליגה וגם הקללה שלה.

הוא הברכה כי במשך עשור הוא מיסד ומיתג וקיבע  את הליגה הזו, שתמיד היתה אקזוטית אבל לא מתבלטת מידי גלובאלית ביחס לאחיותיה (למעט האנגלית כמובן) כליגה אולי המסוקרת בעולם, בה משחקת אחת משתי הקבוצות הטובות בעולם. כליגה שבה הקסם קורה. (כן, עם ההוא כשותף בכיר).

הוא הקללה שלה כי לנצח ייזכר העשור הזה כעשור בו הליגה הספרדית היתה 'קלה' ולא תחרותית ביחס לאחותה קרת המזג, ולא משנה כמה הנתונים יראו אחרת. וזה הכל עליו.

לא היה שחקן שהשפיע ככה על ליגה. אולי רק מאמן, ואם כן רק אחד.

 

יש לא מעט מה לכתוב מעבר, ואני לא מרבה לכתוב אבל התגובות הן שלכם ולבטח אשמח לקרוא

 

 

הניצחון על טוטנהאם בוומבלי
נו האדל - שלב הדיוויז'ונל

69 Comments

ברסלוניסטה 13 בינואר 2019

חבל שאתה לא נרבה לכתוב

אופיר ממן 14 בינואר 2019

זה יצא כלכך ארגנטיני ומקסים שאני אגיב דווקא לזה ;) תודה!

ברסלוניסטה 13 בינואר 2019

חבל שאתה לא מרבה לכתוב

רומן 14 בינואר 2019

חבל שהשחקן המדהים הזה לא איתגר את עצמו בתחרות אמיתית והעדיף את החיים הקלים בקבוצה שהיא בכמה דרגות מעל 17 מתוך 19 המתחרות שלה.
זה לא קשור לרמת הליגה, כן עובדתית בעשור האחרון הלה ליגה חזקה מהפרמייר ליג, זה קשור לזה שגם איתו וגם בלעדיו ברסה הרבה יותר, יותר טובה משאר הקבוצות בליגה מאשר כל קבוצה אחרת בכל ליגה אחרת.
תראה את חבר שלו קון אגוארו, איזה קריירה הוא עשה, איזה שחקן על, יכול לשבת ולטפוח לעצמו על השכם ולהגיד "כן אני ענק, והוכחתי את זה על הבמה הגדולה ביותר, פעם אחר פעם".
תראה את זלאטאן, עד המעבר לפריז כל שנה מחדש אתגר את עצמו והוכיח שוב ושוב איזה ענק הוא, בכל מקום בכל שיטה, וגם בגיל 35 מעבר לשיא הוא הלך למאניו, כי הוא לא יכל לפרוש בלי לככב באי פי אל. והוא כיכב, ועוד איך כיכב.
על הקסם והכשרון אין עוררין, על הווינריות והאישיות ועוד איך.
יזכר כשחקן הכי מוכשר בהיסטוריה וכלוזר ופחדן גדול .

אופיר ממן 14 בינואר 2019

תראה רומן, אני לא אקח את זה לויכוח שכלתי עם טיעונים לכאן או לכאן כי ברור ש'רציונלי' זה לא מה שקורה כאן, בינך לבין הנמסיס שלך המתכנה ברצלונה שסמל שלו הוא מסי. לדעתי מסי פשוט גרם לך כאוהד כדורגל תחושת קטנות, ריסק את הנחות היסוד שלך: לגבי הכדורגל האנגלי, לגבי הייתרון שלו והאיכויות שלו, ניצח בעליונות בלתי ניתנת לערעור את קבוצת הכדורגל שלך ויריבותיה לליגה פעם אחר פעם.
הרי אם אלו פירלו או גיגסי וסקולסי הנאמנות תעמוד לזכותם, ואתה תמשיך למחזר טענות על עוצמתה של הפריימרליג שהקבוצות שלה מתנפצות אל קבוצות הלה ליגה פעם אחר פעם.
איך מסי ייזכר בעיניך? עניין שלך, זכותך. אבל הייתי מציע לך לפחות לחקור את המניעים ואת דפוסי המחשבה שמובילים לכך שלא רק תחשוב כך, אלא תרגיש צורך, דחיפות, להבהיר זאת בכל הזדמנות. זה תמיד מעניין.

רוני 14 בינואר 2019

לא חושב שצריך להתייחס לכל מי שאומר משהו נגד מסי.
מי שבמקום להינות ולהודות לאל שזכינו לראות את הגדול בהיסטוריה ובמקום זה בוחר לחפש למה הוא לא גדול. בעיה שלו!

ממן 14 בינואר 2019

אתה צודק לגמרי. זה ייפסק.

רומן 14 בינואר 2019

אגב אופיר, לגבי ה "ניצח בעליונות בלתי ניתנת לערעור את קבוצת הכדורגל שלך ויריבותיה לליגה פעם אחר פעם".
אתה זוכר את השם חאליד בלהארוז?
אתה זוכר מה הוא עושה למסי? אתה זוכר את השם פפה? זוכר מה הוא עשה למסי?
אתה מדמיין מישהו משפיל ככה את זלאטאן?

חיימון 14 בינואר 2019

אני לא זוכר את חאליד בולאחרוז. לפי התגובה שלך, כנראה שהוא היה מנטרל את מסי על בסיס קבוע. אתה יכול להזכיר לנו בבקשה את המשחקים שלו נגד מסי? לינקים לדו"ח המשחק, או לתקצירים? תודה מראש.

לגבי פפה, זוכרים מה הוא עשה למסי – בעיטות, דריכות על היד, דחיפות ומרפקים.
זוכרים גם מה מסי עשה לו – פרפר אותו, כבש שערים וניצח משחקים.
לזלאטן פפה לא היה עושה את זה. בגלל זה זלאטן יותר טוב ממסי בטאקוונדו, ומסי יותר טוב ממנו בכדורגל.

(סליחה שהאכלתי את הטרול)

רומן 14 בינואר 2019

בברצלונה מסי יותר טוב מזלאטאן.
אבל אם תזרוק מטבע על 100 קבוצות אקראיות ובקבוצה שתהיה לך תשים את מסי או זלאטאן, אז ברור שזלאטאן יהיה הרבה יותר טוב.

דונאדוני 15 בינואר 2019

כמה צ'מפיונס יש לזלאטן?

ק. 15 בינואר 2019

כמה הופעות נוקאאוט צ'מפיונס טובות יש לזלאטן? (אני אעזור – 0), כמה שהוא אדיר ומלהיב ומרשים (בלי ציניות)

חמציץ 31 בינואר 2019

ברור, כן, אתה כותב את זה כאילו מדובר בניסוי מדעי ולא בתיסכולים שלך, רומן.

ממן 14 בינואר 2019

אל חיימון, הוא לא מבין כמה זה מאוס. אל תעודד אותו

חיימון 15 בינואר 2019

הקטע עם חאליד בולחרוז (שלדעתי מעולם לא שיחק נגד מסי) פשוט דרש…

לדעתי הוא התכוון לאסייר דל הורנו, שכיסח את מסי בגיל 18 (וגם זה לא עזר)

Srtest - ארטסט 15 בינואר 2019

כל מה שיש למישהו כמוהו זה כמו ההתרפקות הלאומית הרומנטית על העבר הגברי יותר ושבו חיפשו למי יש יותר כבוד. בלי מסי בולארוז ודל הורנו הם אורזים בסופר.

אופיר ממן 14 בינואר 2019

וחוץ מזה, ברכות ליונייטד.
אם בנושא מסי לא תתוודא לעולם, אולי בנושא יונייטד – שם 'הסתכנתי' (אווו) במתקפת אליטות וכתבתי פעם אחר פעם שפוגבה הוא הקשר ההתקפי המיוחד בעולם ושמוריניו מפיל על כולכם ועליו את הבית בניגוד לדעתך. אולי בזה לפחות אזכה לשמוע אותך אומר 'צדקת' ;)

רומן 14 בינואר 2019

פוגבה? אתה רציני? אני מאז ומעולם טוען שהוא שחקן פנומנלי, קשר מושלם, כדורגלן על, וכן אני גם אוהב את ז'וז'ה. זה לא קשור.
לגבי סקולס וגיגס, זה גם לא כ"כ קשור כי סקולס וגיגס איתגרו את עצמם כל שנה מחדש בליגה התחרותית בעולם, לסקולס יש קליים לאחד הקשרים הגדולים בהיסטוירה, אף פעם לא תפסתי מגיגס יותר מדי, אחלה ווינגר, מאוד אובררייטד.
פירלו שיחק גם במילאן וגם ביובה.
ולגבי מסי, הנה אני אומר שוב "המוכשר בהיסטוריה", "קוסם", "גאון כדורגל". וכן פחדן ולוזר.
הנקודה שלי שמסי לא יצא מאיזור הנוחות שלו, וכן גם שמוליק אטו דפק 30 גולים בשנה בברסה בלא ליגה, וגם רונאלדו השמן נתן שם עונה פנומנלית, וגם רונאלדיניו. אף אחד מהם לא הזכיר את המספרים מברסה בקבוצות אחרות, זה כל מה שאני אומר.

חמציץ 31 בינואר 2019

רומן, רומן! בנאדם, צא מהסרט שלך. זו אשמתו של מסי שהוא הגיע לבארסה בגיל 13 והפך אותה לקבוצה הטובה בעולם (לפחות בטופ 5 כל עונה)? האם בגלל שרומן פרשן הכדורגל הדגול ובוחן מוסר וכליות של כדורגלנים טוען שמסי פחדן ולוזר (פחחח) הוא צריך לעזוב את בארסה? הרי זה ברור שכל שחקן אחר שהיה נשאר נאמן למועדון הילדות שלו היה מקבל ממך שבחים. אבל מסי ובארסה, שגדולים על כל קבוצות הליגה "הטובה בעולם" שלך מתסכלים אותך, לכן אתה קוטל. ואגב, הליגה האנגלית לא טובה מהספרדית ולא בטיח. בדוק את המפגשים הישירים בין קבוצות אנגליות וספרדיות בעשר השנים האחרונות ותראה שגם הטיעון הזה שלך לא מחזיק מים.

ממן 14 בינואר 2019

כל התמה מאחורי הפוסט מתייחסת לסוגיה מדוע אנשים מסוגך מתייחסים לליגה הזו בזילזול. אצלך זו נקודת המוצא. אתה כלל לא מתייחס לפוסט, רק מגיע כל פעם כמו רובוט תקוע לטעון את אותן טענות עייפות וממחוזרות ללא קשר לנאמר ואם זה לא מסי זה קוטיניו ואם לא קוטיניו פיקה ואם לא פיקה… די! די רומן. בבקשה, זה לא הבלוג בשבילך.

טרנטה 14 בינואר 2019

חלאס רומן יצאת טמבל. בוא תניח רגע שאתה עובד בחברה הטובה בעולם ונהנה שם (ובכל העולם פרט לראש שלך) ממעמד ששמור לבודדים בעולם. אתה מרויח משכורת עתק ועובדים איתך אחלה אנשים שאתה מעריך. אתה גם חי בעיר מגניבה לגמרי והמשפחה והילדים שלך מבסוטים שם לאללה.
למה למען השם צריך לעבור למנצ'סטר או ליברפול או כל חור אחר רק כי מישהו החליט שאתה פחדן ולוזר? ללוזרים אין גביעי אירופה ואליפויות בארון. פחדנים לא מפרקים את ריאל פעם אחרי פעם ומשפילים שחקנים מטונפים כמו פפה על בסיס קבוע.

דנידין 14 בינואר 2019

כמה ליגת האלופות יש לאגוארו?
אז אפשר להגיד שהוא נשאר באזורי הנוחות שלו ולא חיפש אתגר חדש במילאן או ביונייטד, אבל למה כשטוטי או ג'רארד נשארים באותה קבוצה אנחנו מעריכים את זה וכשמסי לא?
כנראה שטוב לו בברצלונה, הקבוצה טובה ותחרותית, עושים מה שהוא רוצה, מביאים שחקנים נהדרים שישלימו איתו והוא מועמד כל שנה לכל התארים, הקבוצתיים והאישיים. והעיר והמשכורת כנראה גם הן בסדר.
זה שאותנו זה קצת משעמם והייתי מת לראות אותו בליברפול זו כבר בעיה שלי, לא שלו

שחר התל אביבי 14 בינואר 2019

כוכב על, ברמה של פלה, ג'ורדן, מוחמד עלי, קספרוב ופדרר (אני מכניס גם את קרויף לרשימה)

רומן 14 בינואר 2019

דווקא פלה עצמו פחות מתלהב ממסי :-).
איך הוא אמר לא מזמן "שחקן של מהלך אחד".
זה פלה אמר.
אולי הוא גם טרול.
הוא לא אמר את זה על דייגו הנמסיס שלו, הוא אמר את זה על מסי, למה?

ממן 14 בינואר 2019

מצחיק שאתה מביא הוכחה לחיזוק טענותיך משחקן שלא עזב את הליגה הברזילאית וספר גולים מהנוער ולקחת טורניר שאז כלל 4-5 משחקים עם נבחרת על
אבל מתעלם מאנשים כמו ליניקר שבאים מהרקע שאתה מעריך לכאורה ואומרים שמסי הכי טוב בהיסטוריה.
מצחיק כל פעם לראות כמה אנשים יוכלו לעקם את ההיגיון כדי להגן על הטענות שלהם.
אגב פלה עצמו אמר בעבר כמה פעמים שמסי טוב מרונאלדו ומהטובים בהיסטוריה אז צריך לברר איתו איזה גלולה הוא שכח בבוקר

רומן 14 בינואר 2019

ממן , פלה 3 פעמים אלוף עולם, פעמיים בתור הכוכב הבלתי מעורער. שאר הזמן הוא יכול גם לשחק בביצים של עצמו מצידי, הוא עדיין 3 פעמים אלוף עולם.

jhkj 1 בפברואר 2019

58 גרינצ'ה היה הכוכב, 70 הוא לא שיחק חצי מונדיאל וגם במונדיאל שהוא שיחק הוא היה לצד שחקנים אדירים, אם אתה רוצה לדבר על שחקנים שברו מתחרות, אפילו ב-mls הוא שיחק עם פרנץ בקנבאואר והוא מעולם לא עבר לאירופה

D10S 14 בינואר 2019

הוא פה, כמה זה כבר, 14 שנה? ועדיין קשה להאמין שהוא קורה כל פעם מחדש. מסי הוא מחוץ לעולם הכדורגל. או שהוא בעצם שני שחקני כדורגל מדהימים בגוף פרעוש אחד – החלוץ הכי מופלא אי פעם, והפליימייקר הכי מופלא אי פעם, בו זמנית. אם יש פה איזשהי טרגדיה, זו רק העובדה שהוא לא היה יכול לשחק יחד עם עצמו.

ארז 14 בינואר 2019

נהדר

מיכאל 14 בינואר 2019

מצטרף לקריאה שתכתוב יותר, לי באופן אישי זה חסר מאוד.
לגבי מסי, אין מה להאכיל מגיבים ואני יודע רק מה שאני רואה וגם זה מעורבב ברגש סובייקטיבי לחלוטין. עם זאת, מסך כל האמירות של אנשי כדורגל ולא אוהדי כורסא או הדיוטות (ליניקר, בופון, קייליני ועוד מאות לדעתי), בטח כאלה שלא מוטים לטובתו (מוציא את סוארז פיקה ושות'), הכף נוטה בבירור לכך שמסי הוא הטוב בהסטוריה, או לפחות חד פעמי בארגז היכולות העצום שלו. יצא לי משפט ארוך ומסורבל אבל מקווה שהכוונה עברה.

ממן 14 בינואר 2019

תודה מיכאל זה מחמיא לי מאוד.
אכן חיפוש קצר יעלה את דעתם של עשרות מאנשי המקצוע הבכירים ביותר ידעתם לחלוטין ברורה.

טרנטה 14 בינואר 2019

לא שהוא צריך את החותמת הזו…אבל בא לי שיהיה לו עוד גביע עם אזניים גדולות. ואם אפשר – על הראש של יונייטד השנואה בגמר.

שחר ברוקנר 14 בינואר 2019

בתור אוהד ריאל אני מסכים איתך לגמרי. מסי שינה מהקצה אל הקצה את מאזן הכוחות בין ריאל לברצלונה – מובן שהיו שנים בהן בארסה הייתה טובה יותר מריאל, אבל כמעט תמיד, עד הגעתו של מסי, ריאל האמינה שהיא עדיפה וטובה יותר. היום זה כבר לא ככה – ומספיק לראות איך ראמוס, שהוא באמת ווינר מהגדולים בהיסטוריה של ריאל, לא מצליח לעכל את ברצלונה בכלל ואת מסי בפרט. אני אישית פיתחתי ממנו חרדה אמיתית – תמיד אני שם מעקב אחרי המשחקים של ברצלונה בלייבסקור – קשה לי לספור כמה פעמים ברצלונה הייתה בפיגור או בתיקו באזור הדקה ה-80, ואמרתי שיהיה נחמד לפתוח טלוויזיה ולראות אותם מאבדים נקודות. כמובן שמסי דאג לאכזב אותי עשרות פעמים. באמת שזה בעשרות. במשך השנים היחס שלי בתור אוהד ריאל למסי השתנה הרבה פעמים – בהתחלה חשבתי שזה סתם ילד מוכשר ושהממוצעים שלו יתאזנו, אבל הוא הולך ומשתפר ומשתפר – חוץ מדריבל מדהים, הוא גם המוסר הטוב בעולם, אחד מבועטי החופשיות הטובים בעולם, השחקן הטוב בעולם בהשתחררות מלחץ, מדויק חזק ומה לא. 400 גולים – סקורר על.

כשרונאלדו עזב בקיץ זו הייתה אבדה קשה מאוד, ואפשר לראות כמה החור שהוא הותיר בריאל עצום. אני חושב שכשמסי יפרוש האפקט בברצלונה יהיה דומה, אם לא גדול יותר. אין שחקן כזה ולא היה שחקן כזה. תמיד חיכיתי שצ'אבי ואינייסטה יעזבו, אבל הם היו כלים זניחים יחסית אליו. מאוד אשמח ביום שהוא יפרוש (כי הוא לא יעזוב את ברצלונה לקבוצה אחרת בחיים), אבל אהיה גם מאוד עצוב. אגדה אמיתית של המשחק. הגדול מכולם.

גילי פלג 14 בינואר 2019

וואו, סחתיין על התגובה שחר. מטיל ספק גדול מאד אם הייתי מסוגל לכתוב כך על גדול היריבים השנואים של קבוצתי. באמת כבוד והערכה.

ארז 14 בינואר 2019

מצטרף

ממן 14 בינואר 2019

תגובה מיוחדת מאוד ואני משוחד פעמיים:)
מרגיש צורך לפרגן חזרה פירגון אמיתי. עברתי עם רונאלדו תהליך דומה (הרחבתי על זה בסוף העונה שעברה כשהודיע על עזיבה) מתיעוב להערכה עצומה מהולה בפחד מתמיד מהמפגש מולו. ברצלונה אכן מקבלת הצצה לעתיד שלה שכמו שאמרת, אולי יהיה אפילו מפחיד יותר.

חמציץ 1 בפברואר 2019

שאפו שחר על הכנות ועל גדלות הנפש שאיפשרה לך לכתוב תגובה כזו על הכוכב של היריבה הכי שנואה. ואיזה כיף שיש את דה באזר כי רק כאן יש דברים כאלה.

דוד 14 בינואר 2019

לגבי הדברים של רומן- יש צדק מסויים בטענה שמסי לא יצא מאיזור הנוחות שלו (אגב אם אינני טועה יש גם פער גדול בין כמות השערים בקאמפ נואו ובחוץ).
ובכל זאת, אני לא משוכנע שיותר קל לכבוש נגד אוססונה או אלאבס מאשר נגד אסטון וילה וכו'. 17 הספרדיות אמנם חלשות יחסית -אבל מאוד מאורגנות וסוגרות נפלא בהגנה, ולדעתי הארי קיין היה כובש נגדן פחות ממה שהוא כובש באנגליה.
ועדיין.. כאוהד ריאל (עם פינה חמה יותר לכריסטיאנו מלמסי, מה לעשות), אני חייב לומר שיש משהו בעצם זה שכריסטיאנו העז להחליף אקלים- היה ביונייטד, ריאל, ועכשיו בליגה האיטלקית (גם אם העליונות של יובה שם היא מגוחכת, יש להודות). אז כשמדברים על שחקן הליגה הטוב "בכל ליגה", כדאי להביא בחשבון נק' זו.
ובגלל העובדה הזו, לדעתי שחקן הליגה הטוב בכל ליגה הוא בכלל זלאטן.
אני מתקשה להכניס לדיון את מסי.
אולי אם היה משחק בקבוצות אחרות היה מפגין את אותה דומיננטיות? ואולי לא? לעולם לא נדע את התשובה לכך, וזו בדיוק הבעיה!

ממן 14 בינואר 2019

הליגה האיטלקית היא נקודה לרעת רונאלדו, לא לזכותו. זלאטן כי הצטרף תמיד לקבוצת העל בליגה קיימת והצליח לזכות גם בצרפתית? שוין, זכותך.
מה שכן, לדעתי לא הבנת כלל את הפוסט.

דוד 15 בינואר 2019

מסי לא החליף קבוצה, לא יצא מברצלונה בחיים… אתה הבנת את זה ברוך? (בקריצה)
לא לליגה פחות טובה, לא לליגה יותר טובה, לא לצרפתית, לא לאיטלקית וכמובן לא לליגה בה הוא צריך לקרוא תיגר על "הקבוצה הטובה בעולם" (לדעת רבים).
אז אתה מתחשבן איתי על זה שהאיטלקית פחות טובה מהספרדית? (אגב אני מת שמסי יעבור לשם!)
ובאמת, זה שרונאלדו (שאינו המוקד של הדברים שלי ואני ממש לא בקטע להיגרר לזה, בחייאת) עזב את ריאל מדריד והלך ליובה זו נקודה לרעתו מול מסי שלא עשה זאת?
רק רציתי להציע תיקון למשפט "השחקן הכי משפיע בליגה *בכל ליגה*" כי משהו שם צרם לי. הבנתי את הפוסט מצוין ואני מסכים עם יתר הדברים ועם הנק' על גדולתו של מסי בכללי (הוא כמובן לא צריך את האישור שלי).
אתה כמובן לא צריך להסכים אבל להרבה אנשים הנושא שהעלה רומן סביב מסי מפריע (וזה מתחבר לשאלת היכולת בנבחרת, ולו בגלל שזו הקבוצה היחידה שמסי אי פעם שיחק בה, שאיננה ברצלונה!).
לסיכום, אני בהחלט אשמח שמסי יילך לליגה האנגלית ויסתום לי את הפה.

רומן 15 בינואר 2019

מסי לא ילך לאנגליה כי הוא פחדן.
אם המדד ליכולת הוא סך פוטנציאל תרומה לn קבוצות אקראיות חלקי n, מסי רחוק רחוק מהטופ.(הזלאטאן שולט פה ללא עוררין)
אם המדד לגדולה הוא מקסימום פוטנציאל תרומה לקבוצה על פני כל הקבוצות בעולם, אז מסי מקום ראשון ביי פאר.

ממן 14 בינואר 2019

אגב, התפלגות 400 שערי ליגה ו159 בישולים ב435 משחקים (וואו!)
231 שערים ו81 בישולים בבית ב218 משחקים
169 שערים ו 78 בישולים בחוץ ב217 משחקים
במשחקי הבית הוא שווה כמעט שער וחצי למשחק
במשחקי החוץ הוא שווה מעט יותר משער למשחק
באמת, שישאר בבית.

חמציץ 1 בפברואר 2019

רונאלדו הלך לאן שהוא חשב שיהיה לו יותר טוב, לא כי הוא הרגיש שזה הזמן לאתגר את עצמו. למסי פשוט טוב היכן שהוא נמצא.

אופיר 14 בינואר 2019

אופיר, פשוט תענוג לצפות בתופעה הזאת שבוע אחרי שבוע, בעיקר בכימיה שלו עם סוארז המדהים, שברור ששוררת בין שניהם הרבה חיבה אישית מעבר להערכה המקצועית. אבל צפיתי במשחק של בארסה בשבוע שעבר (נצחון חוץ על לבאנטה כמדומני), ומעל לכל היה ניכר הפער הבלתי נתפס בין איכות הסגל הזה (לא פחות משנות פפ לדעתי) לבין כמה הקבוצה חסרת שיטה. מה מונע מהם לשלוט בכל משחק במרכז השדה ולחנוק את היריבה טיקי-טאקה סטייל? רק עבודת אימון גרועה. עצוב לדעת שעונות מעולות כאלה של מסי ירדו וממשיכות לרדת לטמיון בגלל מאמנים שלא מדגדגים את הטופ העולמי, בזמן שהסגל של ברצלונה הוא הכי חזק בעולם בפער ניכר (עם כל הכבוד לסיטי).

עסק שחור 14 בינואר 2019

אחלה פוסט. לא חשבתי על זה ככה ופתאום הבנתי מה שאתה טוען. הוא גורם לליגה להראות קלה. פתאום ריאל מדריד טוענים שהם לא מתמקדים בליגה (פחחח) כי הם יודעים שאין כמעט מה לעשות מול היציבות והגאונות שלו לאורך עונה שלמה.

לגבי מסי, לדעתי יש לו קייס לטוב בהיסטוריה בכל אחת מהקטגוריות הבאות: ראיית משחק, יצירתיות, סיומות מול השער, דיוק בבעיטה ודריבל. לדעתי הוא השחקן הגדול בהיסטוריה ללא תחרות.
אני חושב שהגאונות שלו זאת גם הסיבה שהוא פחות מצליח בנבחרת (למרות שהוא עדיין מצויין) – כי בשביל למקסם את הגאונות שלו צריך שיטה, תיאום ושחקנים אינטליגנטים. וככה יוצא שבנבחרת הוא לא מצליח להביא את כל סט הקישורים שלו לידי ביטוי.

חמציץ 1 בפברואר 2019

שכחת להוסיף בעיטה. התחום הזה הלך והשתפר אצל מסי לאורך השנים והיום זה אולי הדבר שהוא עושה הכי טוב – מסירות מטורפות שרק הוא בכלל רואה את האפשרות לבצע אותן, עם דיוק פסיכי על פני 20-30-40 מטר לעבר שחקן בתנועה, שנמצא ברגע המסירה 10-20 מטר מהנקודה בה הוא יקבל את הכדור, וכמעט תמיד בדיוק לרגל ובלי שהוא צריך להאט או לשנות כיוון.

היסטוריון של ספורט 15 בינואר 2019

על מסי הפונמן אין לי כבר מה להגיד .
אבל על הטענה המופרכת כאילו הליגה האנגלית טובה מהליגה הספרדית או כאילו מסי באזור הנוחות בספרד יש לי הרבה מה להגיד .
אז ככה.
הדבר היחידי שעומד אולי לטובת אנגליה שיש שם 6 קבוצות צמרת לעומת 3 בלבד לספרד אבל גם זה לא מדויק כי בשש האנגליות אני כולל את ארסנל שלא לקחה אליפות יותר מעשור ואת טוטנהאם שלא לקחה אליפות בדורי ( אמצע שנות ה 80 ).
בעוד בספרד לא כללתי את ולנסיה וסביליה
ולנסיה לקחה אליפות לאחרונה כמדומני בדיוק בשנת האליפות האחרונה של ארסנל
וסביליה 5 פעמים אלופת ליגה אירופאית .

חוץ מהאנקדוטה הקטנה הזו היתרון של ספרד בכל דבר ועניין .
אני כופר בכלל בכך שבילבאו סלטה ואריאל ואייבר
חלשות מווסטהאם בורנמות אברטון וניוקסל על סמך מה טענתם זאת

עוד כמה נתונים לסיום .
א. כל טופ 5 באנגליה בנקודת החצי עמדו בקצב שבירת שיא הנקודות למיקום בפרימרליג
(זאת אומרת אף פעם מקום חמישי לא השיגה יותר נקודות מארסנל החמישית באמצע העונה וזה נכון לכל טופ 5 ).
מה שאומר שהתחרות הולכת ונחלשת .
בעוד בספרד בדיוק הפוך.

ב. במאזני השנים האחרונות בין ספרד לאנגליה אין בכלל מה להשוות
לא במאבקים הישירים
לא בהישיגי הקבוצות בליגת האלופות
ולא בהישגי הקבוצות בליגה האירופאית .

ג. מסי ואנגליה
מסי שיחק מול היונייטד הסיטי ארסנל צלסי וטוטנהאם .
למעשה הקבוצה היחידה שלא שיחק לאחרונה היא ליברפול (היה מפגש ב2007 ).
מול היונייטד הוא כבש פעמיים בגמר אלופות וכיכב.
מול ארסנל לא הפסיק להרשית
הוא בהחלט הרשים גם מול הסיטי וטוטנהאם .
הקשיים היחידים היו מול צ'לסי (לאחרונה ב 2012).
בקיצור לא זה עשה איזה שהוא הבדל בהתרשמות.

רומן 15 בינואר 2019

היסטוריון, מה שכתבת נכון ולא קשור.
הספרדיות טובות מהאנגליות.
הנקודה שלי שהוא משחק בקבוצה שמראש גם בלעדיו בכמה וכמה סדרי גודל יותר טובה משאר הליגה. לצרך העניין ההפרש בין ליברפול לקריסטל פלאס הרבה יותר קטן מההפרש בין ברסה(בלי מסי) ל איזושהי הואסקה/אלמריה/סייסטה כלשהי.

חמציץ 1 בפברואר 2019

תוסיף את מסי לליברפול או סיטי ותקבל את אותו הפרש בדיוק

אסף כלשהו 15 בינואר 2019

זיקקת לי את המחשבה על מסי- מדובר בשחקן הליגה הטוב בהיסטוריה ללא תחרות. העקביות שלו היא דבר יוצא דופן. היו עוד שחקנים שנתנו עונות מופלאות, לא היה אף אחד שעשה את זה שנה אחר שנה כמוהו.
לגבי השחקן הטוב בהיסטוריה- מן הסתם זה עניין של דעה.יהיו כאלו שיגידו שעובדת היותו שחקן הליגה הטוב בהיסטוריה גם הופכת אותו לטוב בהיסטוריה. אני לא בטוח בכך. בעיניי היו שחקנים שהשפיעו כמוהו ועל חוסר התדירות (היחסי אליו) בליגה מחפים עם הוכחות בקבוצות אחרות או בנבחרת. אז על המקום הזה נסכים שלא להסכים.
אה ועוד הערה לכל מי שתוקף כאן את כל מי שלא מסכים שמסי הוא הטוב בהיסטוריה- תירגעו. אפשר ליהנות ממסי גם בלי לחשוב שהוא הגדול בהיסטוריה.על אותו משקל, אם כל מי שאומר שהוא לא הכי גדול מערער אתכם ככה, אולי אתם אלו שלא נהנים ממנו ורק עסוקים בהדבקת תארים…

ממן 15 בינואר 2019

מסכים עם הגישה וגם עם הקביעה שבסופו של דבר השחקן הטוב בהיסטוריה זה עניין של גישה ובחירה אישית.
העניין הוא שהפוסט אומר בעצם שהוא השחקן שהכי אי פעם השפיע על ליגה כלשהי, וזה מובהק.
אפילו לא 'שחקן הליגה הכי טוב' (למרות שברור שכן בעיני) אלא הכי משפיע על ליגה. אין ליגה ששחקן השפיע עליה כמו שמסי השפיע על לה ליגה.
מול זה גם אלו שלא מסכימים צריכים לפחות להתמודד ברמה קצת גבוהה יותר מלשלוף השוואות מופרכות לזלטאן, טיעוני פחדנות וכדו'.
הטענה הלכאורה עניינית היחידה היא שברצלונה תצליח באותה המידה בלי מסי (רומן) וזה לא רציני, למי שאשכרה טורח ורואה משחקים או לפחות מציץ בנתונים שמעידים כמה הוא משפיע על משחק הקבוצה.

ניק 15 בינואר 2019

ממן,
זה ממה שלא מדויק מה שרשמת בשורה האחרונה:
Since Leo Messi became an undisputed starter for Barcelona, in the 2008-2009 season, the side from the Catalan capital have, incredibly, won more games without him in percentage terms (76%) than with him (72%). And the stats favouring a Messi-less Barcelona don’t stop there: Barça without Messi concede fewer goals (one every 122 minutes) than Barcelona with the Argentinean star (one every 109 goals). That said, Barcelona do score more with Messi, notching a goal every 33 minutes, while it takes them 37 minutes to score without him.

Barcelona perform worse without Messi
These surprising statistics would appear to be explained by the fact that Messi tends to rest (when he does) in games where Barcelona are playing far weaker opposition, such as the early rounds of the Copa del Rey. That said, in 2013-14 and 2015-16, when Messi was out for the longest spells due to injury, rather than being deliberately rested, the team performed decently. In the 13-14 he missed 13 games and Barcelona won 11 and lost two. In 15-16 he was also absent for 13 games, with Barcelona winning 10, drawing 2 and losing just one…

אופיר ממן 15 בינואר 2019

הפיסקה השניה מסבירה (הסבר מובן מאליו) בדיוק את ההבדלים בין הנתונים, הרי מתי מסי מקבל את המנוחה שלו. רוצה להיות הוגן? תביא סטטיסטיקה מול אותן הקבוצות עם ובלי מסי.

Srtest - ארטסט 15 בינואר 2019

עזוב אופיר בחייך הדגימה כאן יש לה אפס משמעות כדורגלנית. תמיד אפשר להגיד שניתן לבנות מועדון באופן שוויוני ועדיין מחוץ לפנטזי רוב המועדונים בעולם אם יתאפשר להם יילכו על הלברונים והמסי והרונאלדו ויקוו לבנות סביבם את הקבוצה. אם ברבות הימים מסי הפך לקבוצה אז יש פה שני צדדים לעניין.

ק. 15 בינואר 2019

יש לבארסה קרוב ל100% מול קבוצות ליגה שלישית בגביע כשמסי נח.
מה שכן, ניימאר וסוארס בשתיתקופות הפציעה האחרונות שלו (2016 והשנה) לקחו על עצמם יותר.

יאיר אלון 15 בינואר 2019

אני מסכים שברצלונה יכולה הייתה להסתדר בלי מסי ואף להתחרות על האליפות גם בלעדיו כי יש שם אוסף שחקנים מצוין.
להגיד שבארסה אפילו טובה יותר בלעדיו או לא פחות טובה? קשה מאוד להגיד את זה, כי גם עם האחוזים מראים אחרת הרי שהם עשויים להטעות פשוט כי יש הרבה פחות משחקים בלי מסי מאשר משחקים יחד אתו. בעניין הזה לא צריך סטטיסטיקה מספיק לשאול כל אוהד כדורגל שראה משחק וחצי בחייו והוא יגיד שעדיף לבארסה לא למכור את מסי.
כולם רואים שיחד איתו היא קבוצה אדירה גם אם בלעדיו יש מי שחושבים (ואני בניהם) שגם בלעדיו היא יכולה להיות קבוצה טובה מאוד.

מבחינתי הזכיות של ספרד בתארים בסגל שהוא לחלוטין מבוסס ברצלונה לעומת חוסר ההצלחה של מסי בנבחרת מספרות טוב יותר את הסיפור.

ניינר / ווריור 15 בינואר 2019

אשרינו שזכינו. זה הכל

ק. 15 בינואר 2019

השחקן הטוב בהיסטוריה. כמובן גם המספרים, אבל בעיקר מראה עיניים על הרבה דברים שהמספרים היבשים לא מראים. לגבי הגדול בהיסטוריה אני לא יכול להגיד במאה אחוז וזה פתוח לדיון (בכל זאת יש טורנירי גביע של מספר משחקים).
צריך להעריך ולהוקיר את זה בזמן אמת, כי זה לא לעוד המון זמן…

ממן 15 בינואר 2019

בכל אופן 'הטוב בהיסטוריה' הוא לא הטייטל של הפוסט

ממן 15 בינואר 2019

תקן אותי אם אני טועה:

אתה מתעקש למתוח ביקורת על בלוג שלא מעניין אותך, לבוא בתלונה לבעלי האתר (שלא שילמת להם שקל) ובאובססיביות משהו בודק מה עלה בגורל הביקורת של הבלוג שקראת מספיק פעמים כנראה כדי להחליט שהוא פשוט לא מעניין אותך ויכולת לחסוך מעצמך בהטמעת עכבר.

במקצה הילדותי בינינו יש לי התחושה שאני יודע עם מי השרה רגב עולה להתחבק על הפודיום.

Srtest - ארטסט 15 בינואר 2019

על המגרש מסי חתום על עידן בכדורגל, לא פחות מזה. בחיים לא היה אחד כמוהו ולא יהיה וכל מה ששומעים כאן הם רעשי רקע ופרפורים של האז בין שהכדורגל חלף עליהם.

מה יהיה אחריו? זו שאלה שעוסקים בה כשלא מסוגלים להעריך את מה שהוא עושה כעת משום שמבחינת הבנייה עליו כעת בכל הכוח לעומת התכנון ליום שאחרי – מדוב בשאלה מורכבת שרק אנשי המועדון מסוגלים לענות עליה.

הקשר בינו לבין פפ לא באמת נותק ואנחנו רואים ששניהם הגיעו מאותו ניצוץ של הדשא אלא שבסופו של דבר מסי הוא המכריע כמו במפגשים ביניהם. כל סט היכולות שלו בלתי-ניתן לשחזור. כמו לשאול את המטריקס אם ניתן לשחזר את ניאו. אולי יום אחד… בינתיים הוא כאן.

ממן 16 בינואר 2019

ומה נכון לדעתך, לבנות עליו בכל הכח כעת או להכין את היום שאחרי? אני חושב שמועדונים שזכו בכוכב על ממולכדים סביב השאלה הזאת.
מצד שני אם זו הגישה של בארסה אז לדעתי היא לא מבצעת אותה באופטימליות.

Srtest - ארטסט 16 בינואר 2019

זאת שאלת הבחירה והדבר גם קשור עד כמה מסי משקף את בארסה (יענו כמה בארסה היא מסי) ועד כמה ההנהלה שם יכולה להבחין בכך. האם אתה מבצע מהלכים כדי למצות את השנים האלה שלו או שאתה מתחיל טרנזישן. קשה לראות איך לא בוחרים במיצוי המסי כפי שכבר כתבתי לך לגבי הבחירה בהשתעבדות ללברון ג'יימס ועכשיו אנחנו רואים את קליבלנד שהם אחת מ-2-3 הקבוצות החלשות בליגה וכנראה אין להם עתיד מזהיר כי הם בשביל לשרת את הסיכויים של ג'יימס (שאי אפשר להגיד שהיו הזויים כי הוא הביא אליפות לאיזור שבחיים לא חווה אחת) פחות או יותר משכנו את העתיד של הקבוצה.

לכן השאלה כאן היא מה המקבילה של בארסה כי אין כאן תקרת שכר כמו באנביאי למרות הפייר-פליי. מדובר יותר ביכולת להביא תוצרת כמו מסי ופחות לגבי ההשפעה הכללית, משום שצ'אבי ואינייסה וניימאר עזבו והקבוצה נשארה תחרותית גם אם בדרגה אחת פחות. לכך כמובן גם תוסיף את הכימייה הנדירה שלו עם סוארז שמזכירה את הכימייה שהיתה לו עם דני אלבס באגף (שגם אותה היה צריך להחליף).

הרציונליות אומרת לבנות על מסי כמה שרק אפשר כל עוד אפשר. כשאני רואה שבארסה רוצים את ג'ירו אני לא מבין לא לכאן ולא לכאן. היה להם פעם את זלאטן ומסי לא הסתדר איתו. מצד שני גם לא מדובר באיזו חתיכת פאזל ליום שאחרי. כל ההתנהלות שם של ההנהלה מזכירה לי דברים לא נעימים מכאן כמו הפועל ת"א וכל מיני ואולי הם מקנאים ביונייטד או במכבי חיפה. אם הם ברמה הזו אז כדאי מבחינתם להתכונן כבר עכשיו ליום שאחרי כי הסיכוי שלהם לעשות את המהלך הכי נכון כלפי מסי ואיתו נראה לי קטן. קוטיניו עושה רושם בדיוק מסמל את הצומת של ההתחמקות מהבחירה כי בפועל הוא משחק כמו מסי ולא כמו אינייסטה (ולא שניתן להחליף אינייסטה).

רומן 16 בינואר 2019

ממן, טענת פה שאין שחקן שהשפיע על הליגה יותר ממסי. הדפת בגיחוך את ההשוואות לזלאטאן. אז הנה קצת עובדות:
בכל הקריירה המקצועית של זלאטאן (15 שנים)היו 4 בהן הוא לא לקח אליפות, אחת במילאן שם הוא סיים שני ואחת במאניו שם הוא נפצע בינואר ועוד 2 באיאקס שם סיים שני.
לא היתה קבוצה למעט מאניו בה הוא שיחק ולא לקח אליפות.
אייאקס, יובה, אינטר, מילאן ופסז.
כמו שאמר יוליוס קיסר. באתי ראיתי כבשתי.
אז עם כל הכבוד למסי, זה לכל הפחות לא מגוחך לטעון שזלאטאן הוא שחקן הליגות הגדול בהיסטוריה.
כשזלאטאן שלט בסריה א, היא היתה הליגה החזקה באירופה.

רומן 16 בינואר 2019

אהה ושכחתי גם את ברסה שלך בספירה.

ממן 16 בינואר 2019

תקשיב רומן זלטאן אחד האהובים עלי כן? והוא בהחלט כוכב יוצא דופן, דומיננטי ואיכותי אבל מה בעצם אומרת הסטטיסטיקה שהבאת פה – שבכל פעם שניסה ללכת לקבוצה לא אלופה או טופ 2 הוא גם נכשל בלקחת איתה אליפות? איך זה לזכותו?
והרי על מה הפוסט מדבר – על טרנספורמציה ששחקן מחולל בליגה. מה שכתבתי הוא שמסי חולל טרנספורמציה אדירה בליגה שלו כמו שאף אחד לא חולל באף ליגה. (זלאטן באמת עשה דברים יפים בצרפת אבל זה לא ברמה הזו).

רומן 16 בינואר 2019

הסטטיסטיקה אומרת דבר פשוט (עד כמה שסטטיסטיקה יכולה להגיד משהו). זלאטאן עבר הרבה קבוצות וכל פעם שהגיע לקבוצה לקח אליפות.
המעברים בסריה א מחזקים את הטענה לפיה זלאטאן הוא האיש שהביא את האליפיות.
אין לך משהו סטטיסטי שמחזק את הטענה שבלי מסי ברסה לא היתה שולטת בלה ליגה.
למיטב זכרוני היא שלטה ב "לה ליגה" גם לפניו, עם דקו, אטו, דיניו, ז'ולי גודיונסון ושאר החברים.
אז איך העובדה שברסה שלטה בליגה לפניו ולשלטה גם איתו מחזקת את הטענה שהוא "חולל טרנספורמציה אדירה".

ממן 16 בינואר 2019

כתבתי כבר לגבי הסטטיסטיקה שלך שהיא חסרה מאוד כי לאן הוא עבר בעצם? לקבוצה שזכתה באליפות / סיימה שניה בליגה גם לפני.
הוא לא הצליח לגרום לקפיצת דרך לקבוצה לא בליגה לא באירופה ולא בנבחרת.
הוא גם לא הפך לפנים של הליגה באף ליגה (למעט הצרפתית כנראה אבל הוא בכז לא הצליח להפוך אותה למותג בינל מטורף).
לגבי ההיסטוריה של בארסה – תבדוק מה קרה בעונה האחרונה של רייקרד. ההישגים של בארסה בעשור קודם למסי לא קרובים לעשור האחרון מול ריאל ואתלטי חזקות וזה עובדתי.

ממן 16 בינואר 2019

ואין לי בעיה עם הקביעה שלך שזה לא מגוחך לטעון לגבי זלאטן. מתנצל על השימוש במילה מגוחך במידה ולא נעמה לך, יכולתי לבחור צורה אחרת של התבטאות.

Comments closed