להתחיל מחדש

ברצלונה צריכה להתחיל להסתכל לעצמה בעיניים ולהתמודד עם מי שהיא באמת: קבוצה שצריכה להתחיל מחדש, מהתפיסות הבסיסיות ביותר.

48 שעות אחרי, עדיין קשה להשתחרר.

שריפה: טוב או רע?
שריפה היא כח טבע, מהעצומים והמרהיבים שבהם.
כח לכשעצמו הוא לא טוב ולא רע, אלא כלי שצריך לדעת להשתמש בו.
עד לשנות ה-70 של המאה הקודמת, מנהל הקרקעות האמריקאי לא הבין לעומק את ההשפעה של שריפות על המערכת האקולוגית ו'נלחם' בכל שריפה, זה גרם לגסיסה של איזורים מיוערים שלמים ולהצטברות חומרי בעירה שיצרו שריפות גדולות יותר. היום הידע המצוי בידינו מצביע באופן מובהק על התרומה של שריפה להזנת הקרקע, להפתחות מינים רבים של צמחים, עשבים ואפילו עצים (אורן מפותל למשל הוא עץ שהאצטרובלים שלו נפתחים רק בתגובה לחום, המפיץ את הזרעים הנמצאים בתוכם). שריפה מניעה תהליכים טבעיים של שינוי ושיקום, ליער יגיעו בעלי חיים חדשים, אחרים.

ביום שלישי האחרון ברצלונה נכוותה קשות באנפילד, בזירה המרכזית של הכדורגל העולמי, בפעם השניה תוך שנה. העור כואב, הפצעים משנה שעברה נפתחו מחדש, מעל הצלקות הישנות יצמחו חדשות.

אבל איזו שריפה זו תהיה? בשנה שעברה זו היתה שריפה שבבירור – לא נלמד ממנה דבר, היא כובתה על ידי אליפות וגביע, לא הצמיחה דבר חדש אלא הניחה תשתיות לשריפה הגדולה יותר, השנה.

הפעם, אני מקווה, תהיה השריפה תשתית לצמיחה. כדי שכך יהיה, צריך לתת לדברים לבעור עד הסוף, בתקווה שמשהו חדש יצמח.
לכן בסיכום הזה אני אשאל כמה שאלות, כולל אחת הנחשבת לטאבו, ואנסה לענות לעומק.

**

שאלה 1⃣ – מאמן שלוקח שני דאבלים (אולי) הוא מאמן ראוי?

בסוף, אני אומר תודה על התארים וגם על כמה משחקים נהדרים, אבל וולוורדה לא מאמן ראוי לברצלונה. אני מבין שיש אוהדי קבוצות אחרות ואפילו אוהדי ברצלונה שהדיבור על "דרך" ו "כדורגל שמח" מרגיזים אותם אבל האמת היא שבעולם שבו תארים אירופאים הם המגנט הבלעדי לאוהדים, 9 מתוך 10 היו אוהדי ריאל מדריד.

אף אחד לא התחיל לאהוד את ברצלונה בגלל התארים כמו שאני לא בטוח שנוסף לאינטר חצי אוהד בגלל הטרבל של מוריניו. נכון, לברצלונה הצטרפו בשנים האחרונות לא מעט טרמפיסטים, זה בגלל שהיא היתה הדבר "הנכון". תשמעו סוד: היא לא הפכה להיות הדבר הנכון בגלל התארים. זה קרה בגלל התלכיד, האמירה המופלאה (אם אתם אוהדים) או המתנשאת (אם אתם אוהדים של קבוצה אחרת) על "יותר ממועדון" וההליכה בדרך מסוימת, בלתי מתפשרת. התארים היו אמנם החותמת לקבוצה הזו, אבל היא נכתבה בדיו של דרך.

הכי חשוב – בברצלונה יש התאמה גבוהה בין דרך לתארים! עם רומריו וסטויצ'קוב וחאג'י ופפ השחקן וקרויף המאמן, עם רונלדיניו אטו והנרי ורייקארד, עם מסי ואינייסטה וצ'אבי ופפ המאמן. תקראו לזה טוטאל פוטבול, תקראו לזה טיקי טאקה – כדורגל של הנעת כדור סבלנית, של תנועה בלתי פוסקת כיחידה, "כדורגל יפה" כשיטה הוא קבלן התארים של ברצלונה.
(ואולי זה לא פלא שהשחקנים שהצליחו להשתלב בקבוצה בשנתיים שלו הם בלם וקשר עם זיקה לאחור: לנגלה וארתור, ואלו שלא הם שחקנים תוקפים: דמבלה, קוטיניו, מלקום).

הפתרון: להביא מאמן עם שיטה מתאימה כמובן.
שיהיה פוצ'טינו (כן, אני יודע שהוא תוכי. אפשר ללמד תוכים לדבר קטלונית. הכדורגל שלו כבר מדבר ככה), יותר טוב – שיהיה אריק טן האח, עוזר של פפ בעבר שעשה אחלה שפשוף נעים באייאקס.
שיהיה קומאן או מצידי צ'אבי. אלו בכל אופן רק שמות ואני מכוון יותר לתכונות – שיבוא מאמן שמבין את המועדון, שאוהב כדורגל התקפי, שחי את המשחק ומגיב לו, שיבוא מאמן שמחבק שחקנים כשהם יורדים מהמגרש.

**

שאלה 2⃣ – מסי טוב לברצלונה?

נכון שאנחנו בתקופה של מנגל, אבל לפני שתשלפו את הפחמים והמצת, אני רוצה רגע לספר לכם מי זה מסי בשבילי. בשבילי מסי הוא לא השחקן הטוב בהיסטוריה, כלומר – ברור שכן – אבל הוא הרבה יותר מזה: בשבילי מסי הוא הסיבה לראות כדורגל בעשור האחרון. נכון, אני רואה כדורגל מגיל 7 בערך, עוד כשאבי רצון שידר פה ליגה איטלקית כשהיא באמת היתה מאתגרת, ואת ברצלונה מאז ריבאלדו הווירטואוז, אבל בעשור וקצת הזה התאהבתי במסי מעל הראש. אם תכריחו אותי להסביר למה – אני אגיד שזו השלמות בביצוע בשילוב הצניעות, העדינות והממדים הפיזיים בשילוב הכח הלא רגיל, ואם תחפרו יותר מידי אני פשוט אשלח אתכם לראות אותו שוב ושוב ושוב.

ואחרי שזה נאמר – מסי בקונספט הנוכחי לא טוב לברצלונה משתי סיבות:
א. הוא טוב מידי – וכולם במערכת סומכים עליו. האוהדים, השחקנים, המאמן, ההנהלה. זה לא הוגן קודם כל כלפי מסי עצמו, שהכישלון מונח לפניו כברירת מחדל, כי גם סופר איש לא יכול לנצח קבוצה על בסיס קבוע, למרות שמסי כמעט הפריך את זה בעצמו.
ב. הוא תופס 3 עמדות – במצב הלא הגיוני שנוצר, מסי משחק בפועל כקשר, קיצוני ימני ולפעמים גם חלוץ. זה הופך את ברצלונה לקבוצה בלי מחץ התקפי כמעט, עם משחק לא שוטף ואיטי מידי.

מעבר לכך שהוא תופס 3 עמדות, ההסתמכות הקיצונית עליו גרמה לברצלונה לשחק בפועל בשנתיים האחרונות לא מעט משחקים ללא קיצוניים אמיתיים קבועים. בצד שמאל הסתמכו על אלבה והתיאום עם מסי או שהגלו לשם את דמבלה המוכשר שטוב בהרבה בימין. בצד ימין משחק מסי אבל הוא כאמור (לשבחו) נייד מאוד והעמדה נותרת מיותמת לא מעט.

אני לא חושב שמסי צריך לעזוב, חלילה, לעולם. הלוואי שהיה נשאר איתנו תמיד. זו בטח לא אשמתו שהקבוצה הגיעה למצב הזה, אבל זה המצב. ובמצב הזה מסי צריך מאמן שהוא אוטוריטה, אחד שיש לו גישה, שישב איתו ב4 עיניים וינסה להבין באיזה עמדה מסי משחק: הוא קיצוני ימני? הוא 9 מזוייף? הוא קשר התקפי?

למסי להערכתי נותרו עוד 3-4 עונות בטופ העולמי. מגיע לו לקבל בחזרה סגל ושיטה שישתמשו באמת, כמו שצריך, בכשרונות שלו. בעיני, מדובר בגולר הטוב בעולם אך גם ברואה המשחק ובמוסר הטוב בעולם, ואולי שם הפתרון: הקישור האולטימטיבי של בארסה התבסס על בוסקטס מאחור, צ'אבי כברומטר ואינייסטה כפנטזיסט. למה לא לחשוב לפחות על פרנקי דה יונג מאחור, ארתור כברומטר ומסי כפנטזיסט? מסי יכול להיות הפירלו 2.0 של ברצלונה, הגאון ששאר הקישור עובד איתו ושומר עליו. הוא יכול להיות להזין שלישיה התקפית ולהיות האיום הקטלני ביותר בגל השני שהוא ממילא אוהב להיות.

כל הסיפור הזה של 50 שערים בעונה צריך להיגמר, תנו לי עוד 3-4 עונות של 20+ שערים ו20+ בישולים ותקבלו קבוצה בריאה. ומפחידה, אוהו כמה מפחידה. אגב, הפיזיות של מסי וראיית המשחק שלו כן גורמת לי לראות אותו מחלץ כדורים ודוחף התקפה, וגם ראינו את זה כמה פעמים העונה.
(זו כמובן רק אופציה, מסי יכול להיות מה שירצה – רק שיבחר מה להיות, לטובתו ולטובת הקבוצה. ובשביל זה, שוב אחזור על כך, צריך מאמן ששחקנים הולכים אחריו – גם לעמדה חדשה).

**

שאלה 3⃣: הסגל שלנו טוב, צריך רק מגן שמאלי מחליף וחלוץ וזהו?

אז זהו, שלא.
"חלק מהמסע הוא סוף המסע" – משפט שאני מאוד מכבד. אין מסע בלי סוף, גם למסע המופלא ביותר מגיע הסוף, ולפעמים צריך שנדע אנחנו מתי זמן סוף. אז אני אכתוב פה בכבוד אבל גם בכנות – לא מעט שחקנים אהובים, סמלים, צריכים להתחיל בטקס החניכה של הדור הבא. אעבור על כמה שחקנים / עמדות ואנתח לגביהם בקצרה.

 הגנה:
שמאל: ג'ורדי אלבה הוא מגן אדיר שצריך לחזור להיות מגן. כקיצוני שמאלי כמו שהוא משמש בפועל כבר שנתיים, זה עובד מצויין בליגה, אבל כשפגשנו קבוצות גדולות הוא פשוט לא עמד בקצב, ונשחק. הוא אמנם מרוצה מעזיבת ניימאר ונתן שתי עונות התקפיות נהדרות, אבל חסרים לנו הגולים והאיום של קיצוני שמאלי וחסר לנו גם מגן שבמשחקים גדולים וקשים יהיה מרוכז בעיקר בהגנה.

מרכז: פיקה – כמה שאני אוהב אותו. מי שעוקב אחרי יודע שמעולם לא אמרתי עליו מילה רעה, להיפך – אני כלכך אוהב את חכמת המשחק שלו, יכולת התיקול הגבוהה והמיקום המשובח, אבל הוא כבר מתקשה להתמודד עם המהירות של ההתקפות המהירות באירופה. אני רוצה לראות אותו חונך את דה ליכט – שחשוב כלכך שיגיע גם ברמה ההגנתית והרבה מעבר – כמנהיג על המגרש.
ביחס לאומטיטי – צריך לבדוק מה הציפיות שלו מעצמו והמועדון כי השנה וחצי האחרונות הן פארסה וברצלונה לא יכולה להמשיך לנסות לגרור אותו בכח לשולחן הניתוחים. כרגע יש לנו מחליף מצויין כלנגלה ובלם צעיר מבטיח כטודיבו. אומטיטי הגיע בברצלונה למעמד הבכיר ביותר שאפשר ובצדק, אבל הכדורגל אכזרי ודברים משתנים, ברצלונה ואנחנו לא יכולים להתעלם מזה.

ימין: סמדו הוא אחד משני השחקנים (השני הוא מלקום) שנעשה להם העוול הגדול ביותר. יש לו מהירות וטכניקה לא רעה בכלל בשני הצדדים, שלא יכלה לבוא לידי ביטוי כי הוא לא שיחק מספיק, וגם כששיחק הוא בודד באגף. ראוי בעיני לתת לו ניסיון אמיתי ומשמעותי יותר מזה שקיבל, את הכסף שצריך לשלם עכשיו לא יהיה נכון לשלם על מגן. רוברטו יכול וצריך להיות רוטציה טובה לקישור.

 קישור:
לברצלונה יש את כל האופציות והיא צריכה לממש אותן. אם זה מה שתואר למעלה, אם זה ריקי פוץ' המבריק ואלניה המוכשר שחייבים לראות יותר דקות – ברצלונה לא יכולה לזלזל כלכך בשחקנים הצעירים המוכשרים שלה. רקיטיץ' – שחקן שעשה איתנו מסע נהדר והגיע העת לסיים את המסע ולהיפרד ממנו, כי ערך השוק שלו גבוה וצריך לנצל את זה, וכי הקישור צריך להיבנות מחדש. הקישור שלנו בכל מקרה לא צריך רכש נוסף, אני לא יודע אם נכון לעכשיו יש לברצלונה את הכלים לקחת צ'מפיונס דרך הקישור שלה אבל אני בטוח שיש לברצלונה את כל הכלים לחזור להיות ברצלונה דרך הקישור שלה וזה כל מה שצריך.

 התקפה:
ימין: אם מסי נשאר בצד ימין, אני באמת לא מבין למה הביאו את דמבלה. כאמור, הפנטזיה שלי (שכאמור בעיני היא הכרחית כדי למצות את השנים האחרונות בקריירה של מסי) היא שמסי ירד לקישור, ואז – להשקיע את כל המשאבים בדמבלה. כמה שהילד הזה מוכשר, ראינו מספיק פעמים. באותה המידה כל מי שמבין משהו יכול לראות שהוא זקוק להכוונה, לעבודה פיזיותרפיסטית ותזונאית ופסיכולוגית צמודה, למאמן שידחף אותו, שיחבק ויכעס כשצריך ואז לדעתי השמיים הם הגבול.

אמצע: סוארז הוא נכס, הוא גאון כדורגל לא מספיק מוערך, ולוחם ואהוב וחבר מדהים לקבוצה, אבל הוא כבר לא חלוץ העל שהיה. אם לא מסי הגאון הוא לא מגיע למספרים שלו, המהירות שלו התדרדרה במהירות ויחס ההמרה שלו מבעיטות לשערים מוגזם. בטיפול נכון זה הופך אותו לנכס גדול עוד יותר בעיני – דווקא כי הוא מבין את זה. הוא כבר התבטא העונה בנושא, אמר שהוא מבין את מקומו ושישמח לחנוך את חלוץ העתיד. איפה מוצאים דבר כזה? סוארז חייב להישאר וחלוץ מרכזי חייב להגיע, חבל שזה לא יהיה יוביץ' שכלכך מזכיר את סוארז עצמו, מקווה מאוד שזה לא יהיה
גריזמן – ברצלונה צריכה לפחות שחקן אחד לשים גוף בהתקפה.

שמאל: צריך שחקן. מאיפה הכסף? קוטיניו. קוטיניו שחקן מוכשר, קפצתי מאושר כשהגיע, הבעיות שלו כנראה התחילו בגלל וולוורדה אבל זה כבר התנפח משם. הוא מסוכסך עם הקהל, וכשהוא מנסה יותר מידי דריבלים ופחות מידי בעיטות לשער, והוא נראה בעיקר מסוכסך מידי עם הכדורגל שלו ועם עצמו. הוא לא מהיר מספיק להיות קיצוני שמאלי ובקישור, בקבוצה שיש בה מסי (שלא משנה באיזה עמדה, הכדור ממילא ימצא אותו) ודה יונג הוא לא מקבל את הכדור והמפתחות בכל מקרה. לטובת קוטיניו ולטובת המועדון, הייתי מממש את האופציה כבר בקיץ הקרוב – לא בגלל חוסר הערכה כמו בגלל חוסר התאמה. (הפנטזיה שלי אגב: סאנה, שלא מקבל מספיק דקות לדעתי בסיטי. מה אכפת לכם, מותר לחלום!).

↔ ספסל: אני כמעט ולא יכול להגיד דבר לגבי מלקום כי הוא פשוט לא שיחק מספיק, שמות: פיקה/דה ליכט, טודיבו, רוברטו, פוץ', וידאל, סוארז/מחליף, אלניה. (כמובן, זו רק הצעה. בהנחה שמלקום ראוי, הוא צריך לשחק הרבה יותר. כמובן שצריך גם מגן שמאלי מחליף).

מכיוון שזה ממילא הסיכום הארוך ביותר שכתבתי, לא נורא אם אוכל לכם את הראש עוד קצת ואסיים בסיפור שאני אוהב ושיגרום לכם להיות אופטימיים או לפחות קצת יעודד:

בכפר חקלאי אחד גר חקלאי משונה – הוא לא מיהר להביע דעה
יום אחד ברח לו הסוס. חבר שלו אמר "איזה מזל רע!"
"אולי כן אולי לא" – הוא ענה
אחרי יום הסוס חזר עם סוסה, חברה.
חבר שלו אמר "איזה מזל טוב!"
"אולי כן אולי לא" – הוא ענה
למחרת, הסוסה הלא מאולפת בעטה בבן החקלאי ושברה את רגלו.
חבר שלו אמר "איזה מזל רע!" והוא שוב ענה: "אולי כן, ואולי לא"
אחרי שבוע פרצה מלחמה קשה, הצבא גייס את כל בני הכפר.
ואת בן החקלאי שלנו? לא, הוא הרי את הרגל שבר.

אני בא להגיד – אם לא היינו מפסידים בצורה גרועה כלכך, כנראה שלא הייתה הסכמה רחבה ודיבור משמעותי על השינוי הנדרש. אם להיות הוגנים, לברצלונה לא מגיע לזכות השנה בליגת האלופות, היא לא משחק כדורגל מרהיב ואני לא מדבר ביחס לברצלונה הגדולה, אלא ביחס לקבוצות קיימות היום. בואו נודה בזה – מרוב המשחקים בשתי העונות האחרונות לא נהננו, ובסופו של דבר אנחנו פה בשביל להנות מכדורגל, לא ככה?

תרימו ראש,
יבואו ימים טובים.
ויסקה.

 

 

לא נס קרה לנו
פרויד בטרנינג

95 Comments

מיכאל אטיאס 9 במאי 2019

כמו שאמרתי לך היום, יש לך דרך מדהימה להוציא על הכתב בדיוק מה שאני חושב. כמו שאתה יודע אני מסכים עם כל מילה. אוהב אותך בנאדם ומקווה שנדע ימים יפים יותר .
ויסקה ❤

מיכאל 9 במאי 2019

קןדם כל תודה. אני בהדחקה מההדחה הזו שכואבת לי יותר משנה שעברה. אני כנראה אכתוב ארוך מהרגיל:
אני אוהד ברצלונה עוד מהתקופה של קרויף על הקווים. אני מסכים עם כמעט כל מה שכתבת לאורך השנה וחצי (אולי שנתיים) האחרונות וחבל שאתה לא כותב יותר. בעיקר בכל הביקורת על המיסטר ועל מסי שלא מנצל את מעמדו (עוד מהתקופה של טאטה). אין לי ספק שמסי מבין שבקרוב הוא ייאלץ לתפקד כפירלו, או אינייסטה וכבר עובד על כך. יש מקום לשדרוג מערכות רציני והשאלה אם בכמה מקומות נקודתיים או לטרוף את הקלפים ולהחליף חצי סגל ומאמן. בנוסף, מקווה שפוטצינו יגיע.. מותר לחלום. שמח שסופסוך מישהו מבין שבוסי הוא הקשר המתאים ביותר וכנראה הטוב בעולם בתפקידו ואישיותו, ושמסי הוא הטוב בהיסטוריה. באמת שלדעתי זה מגוחך להשוות אותו לאחרים על אף הביקורת
* התגובה נכתבה לאחר יום רווי באלכוהול..

ממן 10 במאי 2019

תודה. אני מאמין שמצד אחד לכל דבר יש שעה ומקום ומצד שני לא מעוררים אהבה לפני שתחפץ. התמזל מזלה של בארסה ונפלה בחיקה הזדמנות והבשילו התנאים לשידוד מערכות עוד לפני המכה הקשה של פרישתו של מסי. אז כן, יש מקום.

שי 9 במאי 2019

קודם כל, אוהדי ברצלונה התרגלו במשך שנים לכך שהקבוצה שלהם היא זו שעושה ניסים. זו שמסוגלת לבצע קאמבק מרהיב אם צריך. אבל ליברפול של השנה היא ברצלונה של לפני כמה שנים: מרהיבה, מחוברת, התקפית, מאמינה בעצמה, עם מנהיגות מאחורי הקווים ומנהיגות על המגרש. וברצלונה, עשור אחרי הזכייה הראשונה של פפ בצ'מפיונס, כבר לא שם.

הדבר שהכי חסר לבצלונה לדעתי הוא מנהיגות, ובעיקר מנהיגות על המגרש. מישהו שיאפס את השחקנים האחרים כשצריך, שיוביל אותם. מסי הוא הקפטן אבל הוא לא בנוי לזה – כשדברים לא נראים טוב הוא בד"כ לוקח כדור ומנסה לעבור את כולם. אמנם מסי כ"כ טוב שלפעמים יוצא מזה משהו, אבל זאת לא דרך לאפס קבוצה. צריך מישהו שיראה את הדרך, שייתן דוגמה – ככה אנחנו משחקים וזאת הדרך שבה נתמודד. לא סתם הגמגומים בצ'מפיונס התחילו אחרי שצ'אבי עבר לקטאר. זה אולי ההבדל המרכזי בין ריאל לברסה בשלוש העונות הקודמות של ליגת האלופות – עם רונאלדו וראמוס על המגרש אין מצב לפאניקה, הם פשוט לא ייתנו לזה לקרות.

איפה מוצאים מנהיגות? אנשים מתפרנסים מלכתוב ספרים על הדבר הזה. אבל דבר אחד שמחקרים הראו הוא שמנהיגות אפשר לפתח. זה לא משהו בינארי, שיש לך או שאין לך. בברצלונה העיניים תמיד נשואות אל מסי. מאמן שיאפס את התפקוד של מסי וישאיר אותו בקישור, יוכל גם לכוון אותו לשם. הוא לא ייתן את מה שוואן דייק נותן לליברפול, אבל אם הוא ילמד להירגע ולהרגיע קצת את המתח ברצלונה תרוויח מזה המון.

ממן 10 במאי 2019

שי, מסכים עם כל מילה.
אני גם חושב שהעולם מבלבל בין להיות הכי טוב ללהיות מנהיג, שני דברים שונים לחלוטין. (כמו שהוא מבלבל בין להיות כוכב ללהיות בועט פנדלים של הקבוצה אגב). מסי אף פעם לא היה מנהיג במובן הסוחף של המילה, ועם כל הר הציפיות על הכתפיים שלו ברצלונה זרקה עליו גם את הציפייה הזו, אחת יותר מידי.
לכן, ההגעה של דה יונג והלוואי דה ליכט קריטית. דה יונג מנהיג מצויין במרכז המגרש, דה ליכט הקפטן בן ה19 עם פוטנציאל פויוליות גבוה.

אורן 9 במאי 2019

חס וחלילה להשקיע את כל המשאבים בדמבלה. הוא אוטוטו סוגר שנתיים בקבוצה, וחוץ מכמה רגעים יפים פה ושם בעיקר בחודשים הראשונים של העונה הוא היה פשוט חושך, וזה עוד כשהוא לא פצוע, מה שקורה יותר מדי ועוד בגיל כזה צעיר. שחקן עם אינטליגנציית משחק נמוכה שאולי יכול להיות סופר-סאב טוב בברצלונה, אבל מן הסתם זה לא יקרה.
בארסה אכלה אותה חזק עם הכסף שקיבלה מרכישת ניימאר, אבל מאז שאבידל מונה למנהל הטכני כמעט כל רכישה היא בינגו, אז וואלה, אפשר להיות אופטימיים

ממן 10 במאי 2019

לא שאני משווה, אבל מסי בשנתו הראשונה היה מאוד פציע, והיו לא מעט הרהורים לגביו.
אני חושב שהבנאדם הגיע למערכת ללא מעטפת מתאימה. חשוב כמה הכוונה כוכב מיליניאלז' מיליונר בן 20 צריך, הוא לא קיבל פרומיל ממנה. כישרון – יש לו המון. גם ראיית משחק התקפית מצויינת, הוא הוכיח את זה מס' פעמים.
מכיוון שהכסף כבר יצא ושאני לא רואה כוכב על בגיל דומה ובסדר גודל דומה מתדפק על דלתותינו אני אומר לשים עליו את הז'יטונים. (למרות שלא הייתי מתנגד לראות את זיאך מככב בבארסה, ממש אוהב אותו עוד מלפני המונדיאל, בטח עכשיו.).

ניינר / ווריור 9 במאי 2019

אין מה לחשוב על פוצ'טינו. הוא איש אספניול והיעד הבא שלו זה ריאל. הייתי הולך על טן האח או אפילו צ' אבי, רק לא וולורדה

ממן 10 במאי 2019

ריאל של זידאן כרגע, הוא יקבל מנדט ל2 עונות לפחות ופוצ'טינו הביע רצון מרומז להתקדם. נכון, הוא איש אספניול ולכן לא סביר כלל, אבל כאמור בגוף הפוסט – לא הוא העיקר אלא דוגמא.

ניק 10 במאי 2019

אני מניח שפוטצינו יחליף את מי שיפוטר ראשון מבין סולשר וזידאן.
בנימה אישית אני מאחל לסולשר הצלחה אינסופית, ולזידאן לרדת ליגה…

יואב 9 במאי 2019

מהצד אומר,
ברצלונה יצרה תוך כמה שנים(מאז פפ) שינוי תודעתי ענק-אנחנו הקבוצה לנצח ואנחנו נחזור מכל בור. בשנתיים האחרונות זה התהפך לגמרי, 3 לא מספיק לנו. אני באמת לא כל כך יודע לנתח התהפכות כפולה כזאת בקבוצה שמסי משחק בה ויש בה המון כישרון נוסף.
זה מוזר ומשונה. כאילו שברצלונה הישנה והאנדרדוגית השתלטה על ברצלונה הנוצצת והבטוחה בעצמה, ללא סיבה נראית לעין. אוקיי, אולי הברצלונה הזאת פחות מוכשרת אבל לא להיות שווה גול אחד מול רומא וליברפול? אם ברצלונה לא שווה את הגול הזה, מי שווה אותו? וואלה מוזר.

ממן 10 במאי 2019

המסקנה הנכונה כנראה, מונחת בתגובה המדוייקת מאוד שלך – ברגע שהיסודות החזקים של ברצלונה הגדולה התפרקו, היא חזרה להיות אותה ברצלונה ישנה ואנדרדוגית ביג טיים, וזה קשה יותר כי הנרטיב בעשור האחרון היה שונה, לא יודעים איך לאכול את זה. לכן באמת צריך לשנות דברים משמעותית.

שמעון פנדלוביץ' 9 במאי 2019

יופי של טור.

ממן 10 במאי 2019

תודה רבה שמעון

שימחה ריף 10 במאי 2019

ואלורדה מאמן טוב,יהיו לא מעט קבוצות שיירצו להחתימו,הייתה ללא ספק נפילה,אבל כמו שאומרים:על ריב קטן לא הולכים לרבנות.צריך לתכנן על היורשים שינהיגו את הקבוצה בעידן לאחר מסי סוארז בוסקטס,ושיהיו עוד תוכניות משחק מאשר אבינו מלכינו מסי שליטא,אם כבר בריאל צריך חריש בברצלונה יספיקו עוד כמה רכישות.
כמן שנכתב צריך מגן שמאלי,קשר שמאלי בלם וחלוץ. ולהגיד שלום לקוטיניו.
פוצ'טינו לא משחק את הטיקיטאקה של ברסה.טן האח של אייאקס הרשים בשיטה אבל צריך לדעתי להשתפשף בליגה בכירה לפני שיגיע לברסה

עסק שחור 10 במאי 2019

מצויין אופיר!

אתה לא חושב שזה בעייתי לשחק עם מסי בקישור בפן ההגנתי? הוא לא רץ הרבה ולמעשה ברצלונה לא יכלו ללחוץ השנה כי מסי בעיקר הולך שהכדור אצל היריבה. אני לא יודע אם הוא מסוגל לרוץ כמו קשר טיפוסי (מבחינות כושר או בגלל רצון להמנע מפציעות) ואם הוא בכלל רוצה. אינייסטה ידע גם להגן ורץ הרבה. אם אני זוכר נכון גם פירלו עזר בהגנה.

ממן 10 במאי 2019

ברצלונה לא לחצו השנה כי המאמן שלהם פוחד לשחק גבוה, ככה אני רואה את זה.
פירלו דווקא לא היה רץ הרבה בשנים האחרונות, כותרת כתבה בטלגרף שתכף אצרף לה לינק : "פירלו האיטלקי מבוגר, איטי ורץ לעיתים נדירות, הוא כבר לא טוב כמו שהוא היה – כי הוא אפילו הרבה יותר".
אני לא הכי מבין למה כולם כלכך פוחדים לאבד את הקיים – איזה קיים יש? מהלך כזה לא יפסיד לברצלונה אליפות בליגה, והיא יכולה רק להרוויח מסי חדש והתקפה רעננה, כי ההסתמכות על מסי כסקורר יחיד פשוט לא עובדת וגם לא הוגנת ולא בריאה. אגב, לדעתי חכמת המשחק של מסי והבנת המהלכים מהלך או שניים לפני שחקן תהפוך אותו לפירלו מצויין ומשודרג.

הכתבה על פירלו בטלגרף : https://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/italy/10676557/Italys-Andrea-Pirlo-is-old-slow-rarely-sprints-and-is-just-not-the-player-he-was-because-he-is-even-better.html

no propaganda 10 במאי 2019

פירלו היה נהדר בשנים האחרונות שלו אבל ודאי פחות טוב ממה שהיה במילאן.
אני לגמרי בעד הניסוי הזה ואני חושב שאפילו הצעתי רעיון דומה לארגנטינה לפני כמה שנים.

מה שכן, בשביל שפירלו יוכל להיות גאון גם סוף הקריירה, היה צריך להגן עליו. וידאל מרקיזיו ופוגבה עשו הרבה עבודה, לא יודע אם זה הכדורגל שאתה מייחל לו(אני מאוד אוהב את הסגנון). ובנוסף לא חושב שיש מקום לארתור במערך כזה.

Matipool 10 במאי 2019

פירלו במילאן שהפסידה לנו באיסטנבול, היה השחקן הכי פחות מפחיד והכי פחות משמעותי מבחינתנו בקישור ובהתקפה האימתניים דאז של מילאן.

רומן 10 במאי 2019

אני חושב שהרעיון הטקטי הגאוני של ממן זה לשחרר את הקשר היחיד שהוא וורלד קלאס בברצלונה(ראקיטיץ') ולבקש ממסי שיחלץ כדורים.

ממן 10 במאי 2019

אני כל הזמן שוכח שצריך הסבר מיוחד בשביל אדם מיוחד, זו יכולה להיות אחלה פינה דווקא בבלוג, אולי אאמץ.
אז ברומן היומי:
רקיטיץ' קשר מעולה, ברצלונה לדעתי זכתה בכמה תארים לפניו. במצב שנוצר בקישור, בהתחשב בגיל שלו ובערך השוק שלו הוא ניתן למכירה. וורלד קלאס יחיד? נו – זה רומנינים לשבת, פנינים משעשעות.
הרעיון הטקטי הוא שמסי יהיה פירלו. מכיר אותו? לא מחלץ הכדורים הגדול בהיסטוריה. ארתור ודה יונג יהיו אחראיים על ויסות הקצב וחילוץ הכדורים.

רומן 10 במאי 2019

חביבי ביום שמסי יהיה פירלו, אני אהיה נועה תשבי.
שני שחקנים שאין ביניהם שום קשר, בערך כמו שקוטיניו יהיה ואן דייק.
פירלו היה עוצר כדור מסתכל ושולח כדורים על 40 מטר (לרוב בכלל לא על הדשא) הכי הכי אנטי "ברסלוניטסה" שיש.
אתה באמת כותב ממש יפה גם תחבירית וגם מלא תשוקה, אבל בהבנת כדורגל נשמע שיש קצת בעיה.
להוריד את מסי לקישור זה פשוט רעיון מגוחך.. זה כמובן יעבוד מול הואסקה ולבאנטה(כל דבר יעבוד מול הואסקה ולבאנטה) אבל להשוות את מסי לאנייסטה? אינייסטה היה מסיים משחק עם 12 קמ ריצה אחריו, אתה יודע מה התפקיד של קשר? זה תמיד להיות זמין לקבל, זה כל הזמן להיות בתנועה, אין רגע לנוח, להעלם כשהקבוצה מגנה הוא מגן, כשהקבוצה תוקפת הוא תוקף, מסי זה שחקן של ספרינטים, 2-3 דקות נח ונעלם ואז מצטרף ועושה משהו גאוני פתאום. לשים אותו קשר זה פשוט לא קשור למציאות, אין לו את הכלים, אתה חושב שיש לו כי אתה מתייחס לכדורגל כמו למשושה בפיפא מסירה/דריבל..
פירלו אגב באמת לא היה רץ יותר מדי בזקנתו, אבל הוא תמיד היה מעורב ותמיד בא לקבל. ואתה צריך ממש ממש תכנית משחק מוגדרת ייחודית בשביל להחזיק שחקן כמו פירלו.

ממן 10 במאי 2019

יכול להיות שזה רעיון מגוחך, אני מקבל את זה ואז אני נזכר שליברפול נתנה 4 לרקיטיץ' ווידאל שעושים כל אחד מיליון קילומטר במשחק, אבל להחזיק כדור ולדחוף קדימה הם לא ממש יכולים. כלומר – אין ממה לפחד באמת, כי מה שיש כרגע לא עובד. הרעיון הוא גם שלמסי תהיה עמדה מוגדרת ושיפסיק לעשות הכל, זה יכול להיות 9 מדומה או קיצוני ימני, התמקדתי בפיתרון אחד שיכול להיות מעניין לדעתי, הוא לא חייב להיות אבסולוטי וכמו שסיכמת בעצמך כביכול כבדרך אגב, גם פירלו לא היה רץ הרבה, הכל בסדר.

אגב,
למעט השנאה הלא מוסברת לכדורגל הספרדי או הקטלוני בפרט שמונעת ממך התייחסות הוגנת (כמו במקרה מסי ופירלו, שאתה למעשה קובע שזה אפשרי לגמרי ובאותה נשימה מתכחש לכך) אני דווקא מעריך את ההבנה הטקטית שלך.

רומן 10 במאי 2019

אני לא שונא כדורגל ספרדי..
אני חושב שמה שממש מגעיל אותי זה שיש מצא אנשים שלעולם לא ראו משחק כדורגל לפני ברסה וגם לעולם לא נגעו בכדור עם הרגל, שנהיו לפתע מומחים. שמלמדים אותי בשיחות מסדרון בעבודה על הגאונות של בוסקטס, הנגרות של ראקיטיץ' ווידאל ועל זה שכדורגל זה רק איך שברסה משחקת( אני אגב ממש לא מדבר עליך!!).
מקור התיעוב זה הטרמפיסטים.. זה כמו ה"גולשי"סאפ ההיטקיסטים המגעילים למיניהם שחושבים שהם יכולים לקנות טנק ולהצטרף לעולם הגלישה מהדלת האחורית בלי לעבור טירונות.
הלו חבר'ה קודם תראו איזה 100 משחקים של 0-0 או 1-0 מגול בקרן(בדיוק הזכרת את אבי רצון חח ) ורק אז תעיזו בכלל להגיד כדורגל.
נו וכמובן יש את השוד בלונדון ואת השמחה באולפן אחר כך של "מה זה משנה הטובים ניצחו, גם השופט אוהב כדורגל".
וכו וכו..

דניאל 10 במאי 2019

מישהו אמר ניימאר?

ממן 10 במאי 2019

קונה בקלות קוטיניו ורקיטיץ' על ניימאר וסכום משלים קטן

שחר ברוקנר 10 במאי 2019

כתבת יפה ומעניין. כמה נקודות:

1. אם הייתם עושים תיקו 2 במשחק הראשון ומפסידים 2-1 במשחק באנפילד (אותה תוצאה בסיכום שני המשחקים), נראה לי הקולות להעיף את ואלוורדה היו חלשים בהרבה. הדרך שבה זה קרה היא מה שכואב, אבל אני לא חושב שלהיות מודח נגד ליברפול השנה זה מביך. אם ככה, אז אמנם באמת הייתה השפלה באנפילד, אבל לשים את הכל על ואלוורדה זה לא הגיוני. הרבה מהאשמה היא על השחקנים – החטאות גדולות (גם של מסי), שאננות, ובעיקר הגול הרביעי – שזה שום מאמן לא יכול לפתור, זה פשוט שכונה.
אני חושב שואלוורדה הביא לכם המון שקט ואיזון (וגם שני דאבלים ככל הנראה) – זה הרבה, בטח לעומת הקבוצה של לואיס אנריקה, שהיה יותר ברצלונאי בדם, אבל יצר קבוצה הפכפכה. בתור אוהד ריאל, אשמח אם ואלוואדה יעזוב, לא רואה מאמן פנוי שיוכל לעשות עבודה כל כך שקטה וטובה. אם פוצ'טינו מגיע אליכם אני מתאבד.

2. מסי על תפקיד אינייסטה זה מעניין, אבל לדעתי נועד לכישלון דווקא במשחקים כמו אתמול. למסי אכן יש ראיית משחק מדהימה, פס ענק, הצטרפות מקו שני ויכולת השתחררות מלחץ. הוא גם הרבה יותר פיזי ממה שנראה. הדבר היחיד שאין לו – וזה חשוב מאוד לקשר, זה הדינמיות והקילומטראז' של קשר – הוא רץ מעט מאוד, ואפילו בעמדה של קיצוני ימני, שנמצאת במקום פחות צפוף במגרש, לפעמים קשה לו להשתחרר. לדעתי, בתור קשר הוא יהיה ענק מול קטנות (ועדיין יסיים עם 50 גולים בעונה), ודווקא מול הגדולות הוא ייראה כמו שחקן זקן ואיטי שנמצא לקראת סוף הקריירה. הוא יעלה נגד קבוצות שלוחצות חזק (ליברפול, סיטי, טוטנהאם, אתלטיקו) ולא יצליח לעמוד בקצב של להניע את המשחק ולחלץ קדימה. אינייסטה היה מסיים משחקים עם 11 קילומטר ריצה, שהוא לפעמים מחפה על ג'ורדי אלבה, לפעמים חוטף בחצי שלכם, לפעמים מתפנה למסירות קצרות וגם לפעמים נותן דריבל על מגרש שלם – מסי יהיה טוב רק בחלק האחרון. אני חושב שברמת העצימות והכוח שהוא יביא למשחק, הוא מאוד יזכיר לך את קוטיניו כאשר זה משחק כקשר.

3. דמבלה כשרוני, אבל צריך איתו כל כך הרבה עבודה. הוא גם קצת עצלן ובאופן כללי מזכיר לי קצת את איסקו. שהאחרון הגיע למדריד חשבתי שהוא יהיה מהטובים בעולם; בפועל, הוא לא השתפר בשום אלמנט של המשחק – כי הוא עצלן מאוד. לא אופתע אם ככה דמבלה יסיים. ברור שמאמן יכול לאפס אותו, אבל זה צריך להיות איזה דיקטטור, ואני לא רואה אחד כזה מגיע לברצלונה.

4. להעלות את אלניה, ריקי פוץ' ודומיהם זה רומנטי, אבל בעייתי בקבוצה כמו ברצלונה. אין מקום להפסדים ויש מעט מאוד מקום לפתח שחקנים צעירים. לא מבין למה אתם לא מוציאים אותם להשאלה, או אפילו יותר טוב – מוכרים אותם עם סעיף קנייה חזרה. כמעט כל שחקן שריאל עשו את זה איתו הצליח, השתפר וחזר כמישהו שבאמת יכול לתרום, לפחות כשחקן רוטציה (קאסמירו, קרבחאל, מוראטה, אסנסיו,מריאנו ועוד). ברור שכשהם חוזרים חזרה לא כולם מצליחים, אבל לפחות הם משחקים עונה שלמה ובעיקר מקבלים הזדמנות לכדורגל ברמה גבוהה ועם מעט לחץ.

5. מדברים פה על מנהיגות שחסרה – לא יפתיע אותי אם דה ליכט יגיע ישר להרכב ויקבל את הסרט קפטן עונה לאחר מכן. ילד מרשים.

6. שמחתי כל כך שעפתם. אולי הרגע הכי טוב שלי בעונת כדורגל הזו.

ממן 10 במאי 2019

1. אבל המציאות לדעתי לא צריכה לעסוק ב"אם". ויש את רומא, ואגב יש גם את ליון ויונייטד – היינו רעים לאורך הדרך.

2. זה רעיון, יכול להיות שהוא לא יעבוד. יכול להיות שהגיע הזמן ל4-2-3-1 עם מסי קשר התקפי. יכול להיות קיצוני או לחזור לתשע מזוייף.

3. נכון, באותה מידה היה מעולה בצרפת וגרמניה. הוא צריך אוטוריטה.

4. לא מדויק, ברצלונה לאורך שנים גידלה צעירים ולא תמיד הייתה קבוצה של תוצאות ועכשיו. בוא נאמר שאם תהיה דרך תהיה גם סבלנות, ולשלב או ליצור קבוצה בריאה ומאוזנת ודאי שאפשר לעשות בצורה טובה יותר.

5. אמנם הכנסתי את זה במשפט קצר אבל הוא משמעותי מאוד בעיני

6. מה היה שווה הספורט אם לא היתה שמחה לאיד? ;)

אופיר 10 במאי 2019

כתיבה נהדרת ואנלוגיות מדויקות. המיתוס הכי מאוס שהגיע הזמן להזים הוא זה של ואלוורדה שמוציא מים מהסלע באמצעות "רוע" וטקטיקה. ואלוורדה צריך ללכת לא בגלל שהכדורגל שלו לא תואם את הדי אן איי של בארסה, אלא בגלל שיש לו סגל מפוצץ בכשרון שהוא לא מצליח להוציא ממנו קמצוץ מהפוטנציאל שלו. אפשר לדבר עד מחר על דמבלה הצ'וקר ולצחוק על קוטיניו שליברפול השתפרה בלעדיו (נכון עובדתית), וכמובן שתג המחיר שלהם מופקע, אבל אלה שחקנים עם פוטנציאל וורלד קלאס שעברו שנמוך כדי להיות נושאי הכלים של מסי.

כן, דאבל שני ברציפות בדרך, וכן: עכשיו כבר צריך להיות ברור לכולם (ולראשונה זה באמת נכון) שהליגה הספרדית נחלשה דרמטית. מי שלא מאמין היה צריך לצפות בשני המפגשים של ואלנסיה עם ילדי הכאפות של הפרמיירליג.

אסף the kop 10 במאי 2019

עכשיו הבנתי למה אתה חושב שמסי השחקן הטוב בהיסטוריה.

ממן 10 במאי 2019

אתה כזה חמודי כשאתה מבין דברים.. קח סוכרייה!

אסף the kop 10 במאי 2019

לא להתעצבן.
ככה זה שההסטוריה שלך מתחילה ב 1997…

ממן 10 במאי 2019

אני מבין אותך אסף, נגמרו הבחירות והשמאלנים לנבוח עליהם, אתה חייב למצוא תעסוקה ל4 שנים הקרובות.

נ.ב
מקבל את התגובה שלך מאוהד שמבין משהו בלהיות היסטוריה.

אסף the kop 10 במאי 2019

עוד לא התאוששת מהבחירות מסתבר… זה עצוב. מצד שני, בניגוד לחברים שלך בשמאל, אני לא חוגג ולא מבסוט שחטפתם טילים בסבב האחרון, רחוק מזה.
נו טוב, אתה מכיר את החבר'ה שלך טוב ממני…

בכל אופן, ילדון, מי שההסטוריה שלו מתחילה ב-1997, בהחלט עשוי לחשוב שמסי הוא הגדול בכל הזמנים. אני לעומת זאת חושב שהוא אפילו לא הגדול בתולדות נבחרת ארגנטינה.

נ.ב

"את ההיסטוריה כותבים המנצחים." (יוליוס קיסר).

ממן 10 במאי 2019

-האמת שהצבעתי מח"ל אבל משעשע לראות כמה אתה אימפולסיבי. מ.ש.ל

-לא יודע איך לבשר לך, אבל זה שאני צעיר ממך מקנה לי יתרון, אנחנו במילניאלז' ולא בימי הביניים. הגיל לא נותן לך כלום אם אתה לא לומד ממנו, להיפך.

-מכבד את הבחירה שלך במראדונה, חבל שאתה לא משכיל להבין שכמו שאתה משליך על בחירתי כתלוית תקופה זה בהחלט תקף גם לגביך

-לפי ההיגיון שלך ואם את ההיסטוריה כותבים המנצחים, ראוי גם כסקאוזר שתתן קצת כבוד על 20 השנים האחרונות.

ממליץ לך על קונספט מעניין, להיות אדם קצת יותר ענייני ונעים, זה לא מביש ולפעמים אפילו ממש נחמד.

אסף the kop 10 במאי 2019

זה ההבדל ממן, אני ראיתי כמה דברים בחיים ולא חושב שהאמת שלי היא האבסולוטית. על כן, אטען לצורך הדוגמא שמראדונה טוב ממסי לדעתי (מה לעשות ראיתי את שניהם) ולא אטען שמראדונה הטוב בהיסטוריה, וזאת מהעובדה הפשוטה שלא ראיתי את פלה.

אפרופו מיליאנלז'ים, נכון להיום אני הבוס שלהם בעבודה ןלא ההפך. הם אנשים מוכשרים וחכמים, אין לי בכך ספק, אבל חסרי ניסיון.
כן, הם יהיו מנהלים טובים ממני, אין לי ספק בכך, אבל הם יצטרכו לצבור עוד קילומטראז' (בזכות הכישרונות שלהם, אני גם רגוע לגבי הפנסיה שלי, שאותה הם ישלמו כידוע). אגב, גִּילָנוּת לא מוסיפה לך כבוד.

למה נראה לך שאני לא מכבד את ברצלונה ? לפני הבאזז סביבם אפילו יותר מסימפטתי אותם.
קבל אתגר – אנא מצא התבטאות אחת שלי המזלזלת בברצלונה (דה באזר קיים כעשור).

הנה ההצעה שלי אליך, תבדוק למה אתה כל כך נפגע שמדברים על הקביעה שלך לגבי מסי. כולה כדורגל.

לפחות עם ביבי בחרנו טוב.

ממן 10 במאי 2019

אני לא חושב שהאמת שלי לגבי מסי אבסולוטית וגם לא חושב שהיא לא, זה פשוט לא מעניין אותי כי זו האמת שלי, ומכיוון שמדובר בשחקן כדורגל ולא בעקרונות חברתיים או דתיים זו גם לא אמת שמוכרחים להתפשר עליה.

גילנות זה משהו שאתה הבאת לדיון מלכתחילה, בתגובה הראשונה והשניה… התעקשת עליה אז אני לא רואה מקום לאמירה שלך לגבי זה.

לגבי מסי – מה גורם לך לחשוב שאני נפגע? האמן לי, ספגתי אמירות יותר קשות. איך אמרת? לא מזמן אחלו לילדים שלי לחטוף טילים כי לא הצבעתי גנץ, אז פרופורציות הן משהו שלא נמצא אצלי בחוסר במלאי. אולי קשה או נוח שלא להבחין, אבל הדבר היחיד שלא נעים לי באופן עקבי אלו תגובות מקניטות על בלוג שאני כותב באהבה ובהשקעה (ביחס לרמה – זה לגמרי סובייקטיבי).

Matipool 10 במאי 2019

בלי לפתח דיון פוליטי ורק כדי לדייק – אני לא חושב שיש מישהו ששמח מטילים על הדרום. אותו פוסט מפורסם (לפחות זה שאני ראיתי) דיבר על זה שמצביעי ביבי בדרום לא יבכו אם הטילים יחזרו והמצב הכלכלי לא משתפר אם הם ממשיכים להצביע לאותו מנהיג ואותה מפלגה.

ממן 10 במאי 2019

מתי
מהיכרות קצרה ולא עמוקה, אני בטוח שהתגובה הזו נכתבת מתוך לב טוב שבאמת לא מוכן להכיל שיש רוע כזה, אבל בתור חיית רשת אני מבטיח לך שנתקלתי במסות של אנשים שאיחלו בשם ותמונה איחולים לתושבי הדרום, או לפחות שמחו לאידם. נתקלתי גם באנשים שהכריזו שלא יתרמו לנזקקים בדרום וכדו'.
גם להגיד 'אל תבכו' זה אנטי דמוקרטי ומעיד כיצד אנשים תופסים את תושבי הדרום, אזרחים סוג ב' שאמורים לציית וליישר קו. מצב כלכלי? הפריפרייה בפריחה חסרת תקדים, כתושב שדרות אני אומר לך – הפכנו מעיר זנוחה וסמל לעוני פריפרי לעיר מטופחת, יפהפייה, פורחת ומושכת צעירים.
כנראה שהתושבים פה מבינים שהמצב מורכב קצת יותר מפוסט בפייסבוק

אסף the kop 10 במאי 2019

מטיפול…
אתה טומן את הראש בחול.
לא תאמין כמה חלאות יש במחנה הנאור.

אוהד 10 במאי 2019

1. קצת תמימות: "אף אחד לא התחיל לאהוד את ברצלונה בגלל התארים"?!? בטח ובטח שכן. אז נתת את אינטר כדוגמה, אבל מאיפה לצ'לסי פתאום יש כל כך הרבה אוהדים? רק, אבל רק, בגלל התארים ולא בגלל ה"דרך".
2. פיזיות של מסי? מחלץ כדורים? אתה יותר מידי אוהד ברצלונה בשביל לראות שהמעמד העולמי של מסי עוזר לו לחלץ כדורים בלי שישרקו לו פאול ולא בגלל ה"פיזיות" שלו.

Ollie Williams 10 במאי 2019

1. צודק, גם אותי הקביעה שעשעה מעט. אחד מויכוחי הכדורגל הכי טפשיים ומאוסים בארץ הוא אוהדי ריאל שקוראים לאוהדי בארסה 'אוהדי הצלחות' ולהיפך. בלי ההצלחות היו לקבוצות האלה אולי 5% מכמות האוהדים שלהן בעולם.
2. נסחפת אחי. נכון שמסי הוא לא ון דייק, אבל הגודל מטעה והוא מאוד חזק. זה לא מסי של לפני עשור שכל דחיפה הוציאה אותו משיווי משקל.

ממן 10 במאי 2019

אהד
1. לא יודע איזו קבוצה אתה אוהד, אולי יונייטד אולי ליברפול, אולי באיירן. מניח שלא נולדת שם ולכן גם אתה, כמו רוב אוהדי העולם אוהד הצלחה.
הניואנס המובהק בדברי הוא שמה שקנה לברצלונה אהדה הוא ההצלחה דרך גישה מסוימת.
עכשיו תגיד לי בכנות – זה באמת כל-כך מורכב להבין? כי אם כן אנגיש, באמת. אבל אם מדובר בעוד תגובה קטנונית אפתח צהרון ואחייב, ואני לא מקבל הנחות תמ"ת.
ב. לך תראה משחקים, עדיף.

אוהד 11 במאי 2019

1. אני אוהד ליברפול משנות השמונים ואני אוהד הצלחות כמו כמעט כל אוהד כדורגל שלא אוהד את הקבוצה של העיר שלו, אבל אין לי בעיה להודות בזה. למרות זאת נשארתי אוהד ליברפול גם ב 30 שנה האחרונות.
בוא נראה כמה אוהדי ברסה ישארו אוהדים אחרי כמה שנים במדבר ואז נדבר.
2. לא רואה הרבה אבל ראיתי את הגליץ' שמסי עשה במשחק הראשון מול ליברפול, 99% מהשחקנים בעולם היו מקבלים כרטיס צהוב, 1% היו מקבלים אדום, ומסי? השופט היה צריך להתנצל שהוא שרק על עבירה.
ומה לגבי האגרוף לפנים של פאביניו? אם פאביניו היה עושה פפה או בוסקט והיה מתגלגל על הרצפה על היה סיכוי שהואר היה נותן למסי כרטיס אדום. אבל השופט? פשוט נתן למסי לקרב את הכדור עוד 5 מטר לטוח של בעיטה לשער. ולא חסרות עוד דוגמאות.

ממן 12 במאי 2019

אני בעיקר חושב שני דברים
א. אין קשר בין האירועים שכתבת לפיזיות של מסי שהיא עובדה קיימת
ב. שלא ברור לי למה ציינת את שני הדברים האלו ולא את היד הברורה לפנדל שמסי לא קיבל

היסטוריון של ספורט 10 במאי 2019

תודה .
אני אמרתי זאת כבר אחרי רומא שוולאוורדה צריך ללכת .
אמרו לי מה אתה שופט אותו על סמך חצי מחצית ברומא הוא הביא דאבל .
אז ככה
מעבר לכך שהוא לא משחק כמו שברצלונה צריכה לשחק .
הרי שהיום נשפטים על סמך ליגת האלופות .
הליגות הבכירות הפכו כולם כקבוצות הנשלטות על ידי קבוצות בודדות .
)אפילו באנגליה התופעה הזו קיימת אם כי פחותה )..
ואם במינכן מדברים על מחליף לקובאץ למרות שהוא בדרכו לדאבל ….אז זה בגלל ליגת האלופות.
ואם ביובה השמועות לפחות אומרות שאלגרי בדרך החוצה אחרי 5 אליפויות ברצף ( ו 4דאבלים) אז תפנימו שזה לא קרא בגלל ההפסד לאטאלנטה ברבע גמר הגביע .
בפריס שלחו את אמארי לארסנל למרות שהביא טריפל מקומי.
נכון בספרד התחרות (קצת ) יותר קשה .
אבל אתה נבחן בסוף במפעל הזה .
נכון במפעל הזה ישנו הרבה מקריות
(השופט הגרמני יכול היה להוסיף 3 דקות ואף אחד לא היה בא בטענות בחצי גמר של אייאקס).

אבל כאשר אתה סופג כאלו השפלות שנה שנייה ברצף אין לך את טענת המיקריות (בניגוד לפפ העונה למשל ).

ולכן בשורה התחתונה אם בפריס ואולי גם במינכן וטורינו יכולים להחליף מאמן רק בגלל שלא לקח את האלופות
הרי שגם בברצלונה יכולים בוודאי כאשר הכישלון הוא מתמשך .

אשר לסגל הכללי .
בגדול אני חושב שלא צריך לעשות יותר מדי בצד ההגנתי והקישור
הייתי מביא את דה ליכט גם בגלל גילו והוא יאפשר לפיקה העברת שרביט מסודרת לאו דווקא על חשבון הצרפתי .
אשר לאומטיטי (בעצם גם הוא צרפתי)
כל החלטה לגיטימית.

חוץ מזה הייתי רוצה שחקן יוצר שיודע גם לכבוש ומבחינתי אין מתאים מגרייזמן אולי הייתי שמח לקבל את דה בייק קשר אחורי פנטסטי לסטאג' אצל בוסקטס.

בפרספקטיבה יותר רחבה .
אני חושש מהיום שאחרי מסי לא כאוהד ברצלונה אלא כאוהד כדורגל .
אין מה לעשות יומו יגיע .
ייתכן שכיום ניתן להאריך קצת קריירות יותר מבעבר אבל סדר גודל של 5 שנים מהיום מסי שחקן עבר או לפחות אחרי השיא .
מסקרן ואולי מפחיד מה יהיה לאחריו .
כמוהו לא נראה לי שיהיה אבל תמיד יש הפתעות בחיים.

ממן 10 במאי 2019

לגבי וולוורדה – מוכרח לציין שלא ניראנו טוב לאורך כל הדרך, גם מול ליון ויונייטד, אז זה ודאי לא "השפיץ" אלא משהו מהותי יותר.

לגבי מסי – אני איתך, עוד יהיו אהבות כנראה אבל אני מתקשה לדמיין שבאותו סדר הגודל, בדיוק כמו שה45+ נשבעים במראדונה.

היסטוריון של ספורט 10 במאי 2019

אני מהם למרות שעוד לא 44…..

ממן 10 במאי 2019

מעניין, אם חווית את מראדונה והוא הפייבוריט שלך, איך בכל זאת אתה אומר שאחרי מסי יהיה קשה לך להמשיך לראות כדורגל? הרי אתה כבר מכיר רגשית את המחזוריות של התאהבות מחדש בכדורגלן טוב ממני בהרבה.

Matipool 10 במאי 2019

ממן והיסטוריון, אתם תתגברו. בסוף הקבוצה מעל הכל.
כשסטיבי ג׳י שלנו היה בדמדומי הקריירה, נעצבתי עד מאד ולא ראיתי מי יהיה המחליף שלו אצלי מבחינה רגשית (הסמל, השחקן האהוב מכולם, הלב וכו׳).
היום יש לי את ואן דייק ורובו (רוברטסון) כתחליפים נפלאים וקרוב מאד אליהם רבים וטובים אחרים.

היסטוריון של ספורט 10 במאי 2019

מארדונה זה היה מבחינתי בדור אחר
חד פעמי דור שבו לא ראינו כדורגל כל יום .
אלא בטורנירי מונדיאל ויורו .
טורניר שכזה באמת גדול מכל שחקן.
אבל לחכות למשחק ליגה שבועי של מסי
כזה עוד לא היה לי .

Rodrik Harlaw 10 במאי 2019

אני חושב שהרבה מהחסרונות שאתה רואה בסגל נובעים מהמאמן שהדריך אותו וצורת המשחק בה הוא בחר. עם זאת, הביקורת על היעדר החיבוק לא רצינית שהרי היא לא עומדת בפני עצמה – אם ואלוורדה היה מאמן שמשחק את הכדורגל של גווארדיולה לא היית מעלה אותה שלא בצחוק.

לגבי התפקודים של שחקנים כאלו ואחרים אני חלוק עליך. השאלה שצריך לשאול היא איזה משחק ברצלונה צריכה להציג. בהינתן שיש לנו בסגל כל-כך הרבה קשרים שחיים על החזקת כדור ובהינתן שאנחנו רוצים ליזום ולא להגיב (מול כל קבוצה בכל מגרש), אני חושב שצריך לחזור לכדורגל שהביא את בארסה לגדולה של העשור האחרון, כלומר כדורגל של החזקה בכדור והצטרפות מאסיבית של כל שחקני השדה (בהנחה שלאחר תקופת הסתגלות היריב יתייאש מלנסות להשיג את הכדור ויצופף).
לכן, ג'ורדי אלבה כן צריך להיות מרוכז בתפקידים התקפיים (קיצוני שמאלי טוב צריך לפנות לו את הקו/לשלב איתו כוחות כדי ליצור יתרון מספרי מול מגן היריב), מסי לא צריך להיות קשר (הירידה שלו במהירות לא תבוא לידי ביטוי כשכל הקבוצה נמצאת בחצי היריב והמרחקים שצריך לגמוע קצרים; חוץ מזה שאני בספק אם יש לו את הסיבולת/בריאות לתפקידים הגנתיים), קוטיניו צריך להישאר ולקבל עוד הזדמנות (כשנחזור לשחק מול צפיפות וכשיגיע מאמן שידע ללמד אותו להתחיל מלחשוב קודם על תנועה-ושחרור-בנגיעה ולא על בעיטה הוא יהיה עדיף על דמבלה (אך גם לו הייתי נותן עוד הזדמנות) ) ולנגלה אמור לפנות מקום לאומטיטי (יודע להניע את הכדור הרבה יותר טוב ובשיאו לא פחות טוב הגנתית).
לטעמי יוביץ' פחות מתאים מגריזמן (הוא מאוד דומה לסוארז בלחץ שהוא עושה ובאינטיליגנציית משחק, ובנוסף יש לו טכניקה עדיפה בהרבה). צריך חלוץ שידע "לשים גוף", אבל אני מעדיף שזה יהיה כחלק מתוכנית ב' (תוכנית א' צריכה להיות דינאמיות, שינויי מקום והעדיפות של הטכניקה של שחקני ברצלונה כש"מקטינים את המגרש" באמצעות חוק הנבדל).

מסכים לגבי השארת סמדו (הוא הוסיף לאתלטיות שלו חוכמת משחק ושיפר את הדריבל) ומלקום (צריך לקבל הזדמנות אמיתית), פרידה מפיקה (האיטיות שלו תחזור להוות חולשה כשעמדת המוצא שלו תהיה קרובה לעיגול החצי) וראקיטיץ' (עם כל החיבה שלי אליו עוד מימי סביליה וההקפצה עם העקב נגד ריאל).

לגבי המאמן – לטעמי, אריק טן האח מתאים לנו יותר מפוצ'טינו. הוא הכי דומה לגווארדיולה וגם לא יהיו לנו יסורי מצפון אם הוא יתחיל קירח. נתוני ההחזקה בכדור מהמשחקים מול טוטנהאם הם תוצאה של משחק רגל גרוע של אוננה שכנראה הודרך להרחיק – בלעדיהם לא רק שאייאקס הייתה עוברת היא גם הייתה מנצחת את המשחק השני. בנוסף, החתמה שלו תעזור לסגור עם דה-ליכט.

אמנם בארסה התקשתה מול הצפיפות בסוף עידן גווארדיולה, אבל זו לא סיבה לנטוש את אותה צורת משחק בשביל סגנון התקפי אחר. בתקופה ההיא עוד לא היה var. כיום ליריבה שמתגוננת רוב הזמן יהיה קשה יותר ליהנות מן הספק, ולכן יהיה לנו קל יותר להבקיע.

ממן 10 במאי 2019

א. האמת שאולי אני אותו אחד האוחז בפטיש והכל נראה לו כמסמר, אבל כמי שעוסק בחינוך (אחד משני עיסוקים עיקריים, השני הוא קריאייטיב) אני באמת מאמין בניהול דרך גישה פתוחה כלפי בני אדם באופן כללי ובטח כלפי שחקני כדורגל צעירים הנמצאים במערכת מלחיצה.

ב. לגבי ג'ורדי אנחנו לא חלוקים, ודאי שהאיכויות ההתקפיות שלו ימשיכו לבוא לידי ביטוי, אבל הוא לא יכול להמשיך לשמש קיצוני. לגבי קוטיניו – אני חושב שהוא יתקשה למצוא את הכדור ואת מקומו במערך מספיק זמן, אבל לא אבכה אם יקבל עוד הזדמנות תחת מאמן טוב. לגבי מסי – יכול להיות, אבל הוא חייב למצוא עמדת מוצא ולא להיות הכל כל הזמן, זה לא עובד. לגבי גריזמן – לא אבכה אם יגיע.

Rodrik Harlaw 10 במאי 2019

זה שהוא לא מחבק אותם שנייה אחרי שהם יורדים מהמגרש לא אומר שאין לו גישה פתוחה איתם במהלך האינטראקציות האחרות איתם. אף פעם לא הרגיש לי שיש איזו חוסר נעימות או ריחוק מהותי בין ואלוורדה לשחקנים, אבל אולי אני טועה.

מסי יכול להיות הכל כל הזמן בתנאי ששחקנים אחרים יהיו כך גם כן – זה הטוטאל פוטבול שאנחנו רוצים. כשבארסה תחזור להסתמך על מסירה ותנועה ותגביל את עצמה להשתמש בדריבל ובעיטה רק כשחייב ובסיום מהלך, המיקומים המשתנים של מסי יושלמו על ידי מיקומים משתנים של שחקנים אחרים. אז נכון שעמדת המוצא שלו תהיה לפני הבלם, אבל אין בעיה שהוא יצא מעמדות שונות בחוליית ההתקפה. אם אתה משתמש בשינויי מקום כדי לאתגר את גמישות הגנת היריב, למה לא להתחיל איתם את ההתקפה?

ממן 10 במאי 2019

זה אוטופי ונהדר, אבל שים לב שזה קרה תמיד כשלמסי היתה עמדת מוצא, לא חשוב אם היא 9 מדומה או קיצוני ימני. אני חושב שעם הזמן והשינויים המערכת עברה סטגנציה ומסי עולה כשחקן שנמצא בכל מקום כל הזמן כקונספציה. אני לפחות מבין את זה מתוך כך שפתאום לא משנה אם אין כנף שמאל או ימין טבעי, או שחקן קישור שיודע לנהל את המשחק.

פרילי 10 במאי 2019

לא מבין איך הם נתנו לקרן הזאת לקרות, במעמד הזה במצב הזה למרות שהיה כדור על המגרש שניה לפני זה איך כל הקבוצה חולמת? לא ברור לי.

ממן 10 במאי 2019

"קבל האמת ממי שאמרה" (הרמב"ם). איך אמרו פה לא מעט אוהדי קבוצות אחרות? ככה זה כשמתעסקים בשופטים. אז בלי כחל וסרק – זה נכון מאוד. ככה זה, ודי עם זה.

Matipool 10 במאי 2019

כולם היו בטוחים כולל אלכסנדר ארנולד (להלן טאא) ושאקירי ששאקירי לוקח את הקרן הזו. הוא היה בדרך לשם ולא בשביל לקבל קרן קצרה ו-טאא היה בדרך לחזור אחורה לגיבוי.
לדעתי לא היה כאן תכנון מראש. זו הייתה החלטה של שנייה שאף אחד לה היה מוכן לה, אפילו לא אוריגי שהופתע מהכדור. הבזק של גאונות והחלטה של טאא. אאוריקה מופלאה.

Kirma der faux 10 במאי 2019

יכול להיות שהוא קיבל השראה מאריקסן שתפס אותנו עם המכנסיים למטה עם כדור חופשי מהיר במשחק האחרון, או הזאר בשנה שעברה שהבקיע בזמן שקריוס סידר את החומה.

רומן 10 במאי 2019

ממן הענין הוא לאו דווקא ריצה אלא גישה. קשר בא 90 דקות לחיות את המשחק,הרבה חלוצים ומסי משחקים בפיקים, אי אפשר לשנות את זה כל כך לדעתי, זה השחקן.
אני גם חושב שעם כל הגאונות של פירלו אגב, אני לא הייתי משחק איתו בקבוצה שלי בערוב ימיו, כי הוא לא היה מספיק דינמי.
יש לכם אחלה של קבוצה,סוארז כנראה מבוגר מדי כבר וצריך להביא את איקארדי, גם וידאל לא ברמה מספיק גבוהה כבר וצריך להביא איזה קשר אחורי דינמי חזק. חוץ מזה אין הרבה מה לשנות.

ממן 10 במאי 2019

איקרדי זה פתרון פצצה, הייתי שם בצד את כל השטויות על פברובלמטיות וכדו', גם סוארז לא היה מרי פופינס כשבא. לקישור האחורי לפי הבנתי הביאו את דה יונג, נכון שהוא לא קאנטה או קסמירו שהם כוס התה שלך והוא מביא משהו אחר, אני מתחבר מאוד למשהו הזה (כמו בוסקטס, אתה יודע). יש עוד התאמות שצריך לעשות, כמו העובדה שאין כנף שמאל טבעי (קוטיניו לא שם) ושלא כלכך ברור לקבוצה מה עושים עם דמבלה כל עוד מסי בימין.

רומן 10 במאי 2019

תגיד את האמת, כמה משחקים ראית של דה יונג שגיבשת עליו דעה? אני לדוגמא ראיתי משחק אחד שלו בליגה מול איינדהובן, ועוד איזה 3 בצ'מפיונס ולא הצלחתי לראות שום דבר מיוחד.. כן אני שומע המון, בכל מני בלוגים ופודקטסטים שמדובר בקרויף הבא, אבל הדברים האלה נוטים להיות מוגזמים, מין כדור שלג כזה של שמועות והאדרות, אבל תאכלס מי רואה ליגה הולנדית? גם ממפיס ומרשיאל בזמנם הגיעו למאניו עם שמועות דומות ומה?
יש עוד 2 בעיות גדולות בברסה א. פיקה – אני חושב שאני יכול לעבור אותו בריצה קלה ב. ג'ורדי אלבה- חור הגנתי. אם ברסה רוצה לחזור לימים שהיא שולטת כל הזמן בכדור היא חייבת קו הגנה גבוה שדוחף קדימה, וזה מצריך בלם סופר מהיר שיכול להתמודד עם כדורי עומק למתפרצות.פיקה לא יכול לעמוד גבוה.

Rodrik Harlaw 10 במאי 2019

אם להיות הוגנים אתה גם לא רואה מה שאנחנו רואים בבוסקטס למרות שראית הרבה יותר מ-4 משחקים איתו…

ממן 10 במאי 2019

משחקים מלאים – כמעט כל משחקי ליגת האלופות של אייאקס (וזה לא מעט). מהולנד בעיקר תקצירים.
אתה צודק, זה לא מספיק עדיין ובגיל הזה אתה לא יודע אם תהיה המשכיות או יציבות, אבל להגיד שאין לו כישרון? הוא בבירור מניע את אייאקס קדימה, משחרר לחץ ושולט על קצב המשחק שלהם. מה שיפה בשחקנים מסוגו (וזה דווקא אמור להיות משהו שעכברי כדורגל כמונו יתחברו אליו) זה שהקסם די נסתר, אתה צריך להתמקד בתנועה ללא כדור, במסירה הקטנה ששחררה את כל הלחץ, בלי פעולות גרנדיוזיות כמעט. אגב הוא גם מהיר יחסית לקשר בעמדתו ויש לו דריבל ממש טוב.
אתה סופר צודק לגבי פיקה, לכן כתבתי אמנם במשפט קצר אבל מאוד משמעותי שאני מייחל מאוד להגעת דה ליכט, הבנאדם התמודד בכבוד מול אמבפה בנבחרת, והוביל אייאקס מצויינת מרחק כמה שניות מגמר ליגת האלופות בגיל 19.

רומן 10 במאי 2019

אני עדיין מאמין שדה ליכט יגיע למאניו.
אני חושב שסולשיאר יתפוטר אחרי המחזור האחרון וינחת מאמן על כמו אלגרי/קונטה ויביא את דה ליכט

ניק 11 במאי 2019

רומן אתה כל כך חסר מושג שזה פשוט מצחיק.
מילא על הבנת המשחק שלך שנתקעה הרבה במונדיאל 1990 אבל הבנת המציאות ודינמיקות בין אנשים שלך פשוט לא קיימת.

Matipool 11 במאי 2019

רומן – אין לדה ליכט אפילו סיבה אחת לבוא ליונייטד. הוא מבוקש כמעט אצל כל הקבוצות הגדולות ויונייטד במצב לא משהו בלשון המעטה.
השמועות אומרות שהוא כבר סירב ליונייטד ושזה בין ברצלונה לליברפול.
אגב, אתמול התפרסם שיש בעיה עם הסוכן שלו ראיולה שאולי תגרום להקפאת העברות של השחקנים שלו או משהו כזה (לא נכנסתי לפרטים. רק קראתי את הכותרת).

רומן 11 במאי 2019

ניק ביום שאתה תבין כדורגל ברמה שלי השמש תזרח במערב.
חוץ מרומנטיקה לא קראתי אותך כותב דבר אחד ענייני מעבר לבנאלי.
אתה היית ממתלהבי סולשיאר לא? דיברת על כל מני קשקושים כמו רוח המועדון על קבוצה שמשחקת וכו' וכו', ואני ציחקקתי לי בקול רם מהפאטתיות שלך.
שנה הבאה אם הוא פותח את העונה הוא לא שורד עד הכריסמס.

ממן 11 במאי 2019

כן, פיפא הרחיבה את השעייה על מינו ראיולה, מאיטליה לכל העולם, לחודשיים הקרובים.

בהולנד אומרים שזה לא אמור לשנות משהו עם דה ליכט, היות והוא לא מוגדר סוכן רשמי שלו אלא רק מתווך.

דוד 10 במאי 2019

פיטורין של מאמן שזכה ב-2 דאבלים, בשל אי העפלה לגמר ליגת האלופות, הוא ניצחון תודעתי עצום של ריאל מדריד.
יש סיפור אורבני שהולך פחות או יותר כך: אדם פותח ברחוב שלו פיצרייה ותולה שלט "הפיצה הכי טובה בעיר". לאחר זמן מישהו אחר פותח פיצרייה באותו רחוב ושם שלט "הפיצה הכי טובה במדינה". כעבור זמן נפתחת באותו רחוב חנות שלישית, עם השלט "הפיצה הכי טובה ברחוב".
אבל בארסה, משום מה, מעדיפה להיות הפיצה הכי טובה במדינה כי ריאל קבעה לכולם שזה הכי חשוב.
אז תודה לך ברצלונה. תתחזקו, תביאו מאמן חדש, אנחנו נחכה לכם בעונה הבאה עם הזאר ופוגבה שיחזירו את האוזניים הגדולות… נוותר על הליגה ונלך על הדבר שאנחנו הכי טובים בו, ושכולנו מסכימים לגביו שהוא התואר הכי חשוב.

ממן 10 במאי 2019

אין לי בעיה עם תזות ותיאוריות, אבל תה משום מה מתעלם מכל מה שנטען פה כבר כמעט שנתיים ומחליט שמדובר פשוט על אי העפלה לליגת האלופות. ממליץ לך לבקר בפורומים של אוהדי בארסה שמבקשים שינוי עוד הרבה לפני התבוסה.
אגב,
ריאל לא קבעה כלום. האתוס העולמי קבע, בדיוק כמו לגבי המונדיאל. יש תהילה ומידיות ואקראיות בטורנירי גביע שליגה לא יכולה לספק ושמקנה לו זוהר. חוץ מזה, כבר משעמם לדרוס את הליגה בלי תחרות, פה לא איטליה.

דוד 10 במאי 2019

אבל זה 2 דאבלים ברצף, רבאק..
העניין הוא, שאם בשנה הבאה ריאל מדריד תזכה בדאבל, וברצלונה תזכה באירופה, אני גם ארגיש פספוס חמצמץ, למרות שריאל כבר יותר מדי שנים מושפלת בספרד.
ולמה? כי ברצלונה שיתפה פעולה עם האתוס הזה.
בכל עונה בריאל החשיבה היא להביא עוד ועוד כוכבים שינצנצו באליאנץ ארנה וביובנטוס סטאדיום פעם בשנה, כי אתם מוכיחים לפלורנטינו שהוא צדק!
ולעומת זאת תשאל כל אוהד ליברפול, איזה תואר הוא מעדיף. כולם ללא יוצא מן הכלל יגידו אליפות.
המטרה שלי היא לא לנחם את אוהדי ברצלונה (השבוע הזה היה אחד המתוקים בחיי. ההדחה של בארסה, האליפות המדהימה של ג'אד טראמפ), אלא שתדעו להעריך מה שיש לכם.
כמובן שיכול להיות שוואלוורדה לא יצליח מול ריאל המחודשת, ושהסגנון שלו באמת לא מתאים (מסכים). אבל איך זורקים מאמן שזכה ב2 דאבלים. לא מבין זאת.

Rodrik Harlaw 10 במאי 2019

א. עוד לא השלמנו את הדאבל השני.
ב. זכייה בליגה בלבד לא מספיקה למועדון כמו בארסה. שינוי גישה בנסיון להביא את ליגת האלופות לא גורר ויתור על הליגה – קבוצה שתהיה חסינה מספיק לזכות בגביע עם האוזניים הגדולות אמורה להיות מסוגלת לפחות לתת מאבק טוב על אליפות ספרד. אצל ואלוורדה לעומת זאת, קבוצה שלקחה אליפות שנתיים ברצף, פריכה מספיק כדי להיות מודחת פעמיים מעמדה של +3 (שלא לדבר על סוג הכדורגל).

אוהד 11 במאי 2019

זכייה בליגה בלבד לא מספיקה למועדון כמו בארסה?
פשוט נפלתם על הראש.
אז מתוך 3 תארים אפשריים כל שנה מחדש מועדון כמו ברסה אמור לקחת 2?
ומה עם שאר הקבוצות? אין שם מועדונים שאמורים לקחת גם תארים?
זה בדיוק מה שנקרא אוהדי הצלחה ולא אוהדי כדורגל אטרקטיבי.

Rodrik Harlaw 11 במאי 2019

ברור שמספיקה בדיעבד, אבל המטרה מלכתחילה היא לזכות בהכל (זו גם המטרה של ריאל, סיטי, יובנטוס וכל מועדון שחושב שיש לו קבוצה לכך) ועם ואלוורדה ליגת האלופות לא מרגישה ברת השגה, כך שלהתחיל איתו עוד עונה זה לוותר מלכתחילה על ליגת האלופות.

Rodrik Harlaw 11 במאי 2019

בנוסף, לקרוא לי אוהד הצלחות זה מגוחך. אני אישית מוכן לוותר על ואלוורדה שלקח שתי אליפויות קודם כל בגלל הכדורגל הלא אטרקטיבי וגם במחיר של זכייה בפחות תארים.
מתוך הודעה שלי מאחרי המשחק *הראשון* מול ליברפול:
"
כנראה שפפ היה מייצר תוצאה פחות טובה, אבל מבחן התוצאה פחות מעניין אותי. כבר ראיתי את בארסה לוקחת המון תארים אחרי שחשבתי שהיא נידונה להיות הלוזרית הנצחית. כשיש את המשאבים (ויש) אני מעדיף כדורגל חדשני, גם אם כזה שמביא פחות תארים, מאשר את הכדורגל השבלוני שראיתי בחלקים גדולים מהמשחק אתמול.
"

אוהד 11 במאי 2019

ברור שזאת השאיפה של כל מועדון עילית אבל לפטר מאמן שזכה, או שהולך לזכות, בשני דאבלים רצופים בגלל שהוא לא "מומחה" לליגת האלופות נראה קצת הזוי.
בכלל, כל הרעיון של להגדיר מאמן כמומחה לליגת האלופות הוא לא רציני ומתאים לאוהדים ולעיתונאים ולא לקבוצת כדורגל רצינית.

הכוונה שלי לאוהדי הצלחות זה בהמשך למה שנכתב בפוסט עצמו ושהגבתי לזה גם למעלה. לפי ממן "אף אחד לא התחיל לאהוד את ברצלונה בגלל התארים", אבל אתה כותב שזכייה באליפות לא מספיקה.
אני חושב שזה סותר אחד את השני.

Rodrik Harlaw 11 במאי 2019

אין סתירה:
* למועדון חשוב להיות מסוגל לקחת הכל. וואלוורדה הוכיח את הקשיים שלו בכך כששנה שנייה בארסה מודחת כשהיא משחקת כדורגל רע מאוד, ולא בגלל חוסר מזל. להנהלה חשובה יותר ליגת האלופות (לחיזוק המותג הבינלאומי של בארסה) ולכן כנראה שזה מה שיביא לפיטורו.
* לי, כאוהד בלבד, אין בעיה שלא ניקח אף תואר בשנה הבאה, אם יגיע מאמן שמנחיל שיטה שמתאימה ליכולות של בארסה (ולא של קבוצת תחתית). מעדיף את זה גם על פני טרבל עם סגנון הכדורגל של ואלוורדה.

יש פה זהות אינטרסים של ההנהלה ושלי (לא שהם לוקחים אותי בחשבון), לא זהות מניעים.

Lord Anthony 11 במאי 2019

אין הצהרה יותר מנותקת מזאת.
זכיה של ברצלונה בליגת האלופות היא החריג ולא להיפך. הזכיות של ברצלונה בעשור האחרון הן בגלל צרוף מקרים חד פעמי שכלל התבססות על השלד של נבחרת ספרד היסטורית ועל מסי. זה לא משהו שיכול לחזור על עצמו.
לברצלונה אין מסורת אירופית מפוארת, מה שיש לה זה עשור וקצת שבו הם זכו בלוטו.

Rodrik Harlaw 11 במאי 2019

אם נתעלם מהרבה גורמים ונכמת בצורה גסה את הסיכוי *בתחילת העונה* של ברצלונה, ריאל, סיטי, יובנטוס וליברפול כל אחת ב-15%, אז אף אחת מהן לא פייבוריטית (לאף אחת אין יותר מ-50%), ואולי אפשר לתאר זכייה כ"חריגה" (מילה קצת מוגזמת – לא מדובר בפורטו שהייתה קבוצה עם חומר שחקנים של דרג ב'/ או לפחות ככזה שבתחילת העונה נחשב ככזה). זה לא אומר שמלכתחילה המטרה לא צריכה להיות לזכות בו (כולל החלפה של מאמן שהראה את המוגבלות שלו בנושא – תוך כדי שהוא מקריב כדורגל אטרקטיבי ונשלט 180 דקות כאילו הוא מאמן קבוצת תחתית).

קצת התבלבלת בסיבה ותוצאה, לא? אלו שחקני בארסה (רוב המשחקים, האימונים, ההכשרה בתור ילדים וכו' נעשו במסגרת הזאת) שהם גם ספרדים (ולכן משחקים בנבחרת). אני לא איזה ילד עם גאווה קטאלונית, אז לא מפריע לי שאתה כותב את זה, אבל זה טיפל'ה חסר מודעות בואכה מנותק.

לא סובל את האמירות על "מסורת". כשקבוצה עם "מסורת" חוזרת מפיגור בלתי אפשרי – זה בזכות ה"מסורת", אבל אם היא מפסידה בכל זאת פתאום לא תשמע מילה על "מסורת". לדעתי "מסורת" זה טיעון בשקל שמתאים את עצמו בדיעבד למציאות אך לא מציג באמת עקרון.

ממן 11 במאי 2019

כל זכיה בליגת האלופות היא חריג במפעל כל כך מקרי, מדובר פה על האמונה בהיתכנות בכלל ועל הדרך וההתבזות. אתה צריך לפחות איזה אופק לזכייה שוולוורדה פשוט לא מעניק (אמנם הגענו לחצי הגמר, אבל נתקלנו בקבוצות חלשות יחסית וגם מולן התקשנו)

אוהד 11 במאי 2019

אני מקווה שברור לך שאחרי כמה שנים שברסה תשחק בשיטה הנכונה אבל לא תיקח תארים אז יהיו לה הרבה פחות אוהדים.
לא השיטה מביאה אוהדים אלא ההצלחה.
שים לב כמה אוהדים חדשים יש לצ'לסי בגלל התארים ולא בגלל שיטת המשחק.

Jhkj 11 במאי 2019

ברצלונה סיטי ויובה הם שלושה מועדונים שלא כל דבר פחות מצמפיונס יהיה כישלון, כל דבר פחות מטרבל הוא כישלון, הבעיה היחידה שלהן עם זה, זה שרק אחת יכולה לזכות בצמפיונס, ועדיין אוהדי סיטי או יובה יקבלו הרבה יותר בהבנה הפסד לבארסה מאשר שאוהדי בארסה יקבלו הפסד של בארסה, כשיש לך את השחקן הטוב בעולם, אתה מצפה לנצח כל משחק

ניינר / ווריור 10 במאי 2019

מתקרב לגיל 60, רואה כדורגל ברצף ארבעים שנה פלוס ואומר חד משמעית, לא היה שחקן כמו מסי.

ממן 11 במאי 2019

כיף לשמוע כזה דבר

קלבדוס 10 במאי 2019

הצגת זכיה בצ'מפיונס כפרמטר *קובע* לגבי רמת הקבוצה, זה ממש לשחק לידי הטרולים שימהרו לסמן כל נפילה של בארסה כדי לגמד אותה, ואת מסי במיוחד. הוא כבר גמד ממילא! מה רוצים ממנו.
אז באותה רוח, זה מה שבארסה צריכה לעשות בשנה הבאה:
1. לגרום לג'ורדי אלבה לא למסור פעמיים ליריב בגומלין של חצי הגמר.
2. לשכנע את מסי להבקיע בדקה ה-15 לאותו משחק, ולא לעבור את השוער או משהו.
3. להתארגן לבעיטת קרן – אפשר לצאת לחודש אימונים רק על זה.
4. דמבלה. לחדד את חושיו, עבור מצבי הבקעה מדקה 91 ומעלה. שבוע יספיק.
לא, באמת. לא צריך לגזור יותר מדי ממשחק אחד, בטורניר נוק-אאוט, שכ"כ הרבה מקריות ומזל ויום אחד שחור יכולים לחרוץ בו גורלות.
*אי אפשר להיערך מראש לזכיה בצ'מפיונז. אי אפשר*. גם אם בארסה תהיה סופר-דופר בשנה הבאה – היא עדיין תתמודד עם 5-6-7-8 קבוצות עם סיכוי כמעט זהה. זהו. זה הפורמט, זה קסמו ואכזריותו.
יש כמובן מה להגיד על רמת הקבוצה בכלל, מולוורדה המבאס ועד ההזדקנות של פיקה ובוסקטס, על סגנון המשחק, על מסי הדור הבא, ועל החיזוקים האפשריים. יש ויש ונגעתם פה בנקודות נכונות.
אבל בבקשה: די עם להשתמש בצ'מפיונז כאיזשהו סרגל, למשהו. ליפול למלכדות ה"אבל מראדונה הביא מונדיאל" – כן, אחרי שגנב שער. די עם השקר הזה ותהילת האקראיות.

Jhkj 11 במאי 2019

מסכים איתך, עם כי כן אפשר להעיד כבר בשלב זה שלברצלונה יש בעיית אופי מסוימת, שהיא קריטית, ואני חושש שוולורדה לא האיש המתאים להתמודד איתה

Jhkj 10 במאי 2019

הקטע של להכריח את מסי לשחק בעמדה אחת מטופש לחלוטין, עושים ריאל מדריד שלפני פיגו ומביאים שחקנים כמו אמבפה וגריזמן (עוד כמה שחקנים מקצה הראש שיכול לשחק בכל שלוש העמדות הם אובה, מאנה, בייל, ראשפורד, גדש לדעתי גם, סון אולי גם, דמבלה חסר חדות של חלוץ)שיכולים להחליף עמדות כל הזמן, שחקנים שכל אחד נמצא בעמדה שלו קל לעצור, התקפה סטטית עם מסי זה בזבוז, התקפה עם שלושה שחקנים שמחליפים עמדות כל הזמן בלתי ניתנת לעצירה, במיוחד עם אחד מהם הוא מסי. קוטיניו, שישחק קשר יצירתי מאחוריהם, הוא לא שחקן כנף

ממן 11 במאי 2019

יקירי, אנלא חושב שיש אדם בעולם שמעוניין או מסוגל לשתול את מסי למחלקת דשא ספציפית, אני מדבר על עמדת מוצא וגם חזרתי על כך רבות. לא ייתכן המצב שכלכך סומכים על מסי שאין קיצוני שמאלי ואין מחליף טבעי לאינייסטה והחלוץ שלך שם 1 מ 10 (עם כל אהבתי)

jhkj 11 במאי 2019

אני חושב שהבעיה היא לא שלמסי אין עמדת מוצא אלא שלכל השאר יש עמדה בכלל ושלא מתאימה להם בפרט. גריזמן מסי, ואני לא יודע מי עוד נביא אולי ראשפורד אפילו, למרות שבחלומי זה אמבפה, פשוט הייתי אומר שלושתכם תשחקו קדימה, תרגישו חופשי לללכת שאתם רוצים, אתם כבר תלמדו להתחלק ולנוע בשטח. סוארז כבר לא מספיק מהיר בשביל זה ולכן בעולם כזה הוא לא יכול לשחק.

אם רוצים מחליף לאינייסטה, לקחת את קוטיניו אחורה זה הפתרון הכי טוב כרגע, הוא לא שחקן כנף, הוא קשר וקשר מצוין.

ממן 11 במאי 2019

כמה שאלות

א. מה עמדת המוצא שלך למסי?
ב. מה עם דמבלה, הוא משתלב אצלך?
ג. מה דעתך על סאנה?

Jhkj 11 במאי 2019

א. כל שליש המגרש הקדמי,
ב. בגלל זה הביאו את דמבלה, הוא שחקן עם שתי רגליים חזקות,זריז והוא יכול לזוז ממקום למקום לרוחב ולאורך, שתי בעיות מרכזיות אצלו זה שהוא עוד לא חושב כמו שחקן ברצלונה, הוא לא מחפש תנועה של חברים, ונוטה להתמזמז עם הכדור. הבעיה השנייה היא לא פעם המחץ. הייתי מעדיף את אמבפה וגריזמן שלהם כבר יש את שני אלה, אבל דמבלה בהחלט יכול להפוך להיות שחקן כזה
ג. די דומה לדמבלה, קצת יותר טוב אבל אותם בעיות, למשל לא הבנתי למה פפ לא נותן לו לשחק מול טוטנהאם כי בשתי דקות הוא פירק את ההגנה במשחק הראשון, ואז משחק שני ניסה להציל את המולדת והתרסק על ההגנה. הוא נוטה לא פעם לפתור בעיות במהירות ודריבל אבל כשזה לא עובד הוא לא תמיד מרים את הראש. חושב שכרגע סטרלינג וברנרדו סילבה יותר מתאימים לסגנון משחק של ברסה, אבל אני חושב שסאנה הוא המוכשר מבין השלוש ואם הוא ילמד להיות שחקן ברצלונה זה יכול לעבוד. גם חושב שיש אפילו יותר סיכוי שבייל יבוא משסאנה יבוא.

ק. 12 במאי 2019

ממן, מגיב באיחור… קודם כל שאפו על הטור.
כמה דברים שראיתי בטור או בתגובות:
1. בארסה שיחקה טוב מאוד בבית מול ליון ויונייטד (מול ליון גם בחוץ) וגם מול טוטנהאם, ויכלה לכבוש יותר. לא צריך לעוות את העובדות בגלל כשלון בשלב הבא.
2. בארסה של ולוורדה יודעת לעשות לחץ גבוה *מעולה*, הכי יעיל מאז פפ, העניין הוא התזמון שזה קורה, מסכים שיכל להיות מרכיב יותר דומיננטי במשחק ולא ספורדי (גם מול ליברפול היו רגעים כאלה)
3. ולוורדה איכזב מאוד בגישה שלו השמרנית והפאסיבית מול רומא, ליברפול וגם יונייטד בחוץ, אבל בשאר המשחקים הגדולים שעלה עם ארתור הקבוצה נראתה טוב. שוב, לא צריך לצבוע עונה או שתי עונות בשחור בגלל כשלון קולוסאלי (בדרך) במפעל גביע
4. גם לבארסה וגם לריאל הליגה יותר חשובה. בארסה מעדיפה אליפות ושריאל לא תזכה על צ'מפיונס באליפות למדריד. הזכויות של ריאל עיוותו את העניין וניסו ליצור תודעת שווא, ולגרום לבארסה לא להסתפק באליפות. אחרי האליפויות שבארסה איבדה החליפו מאמן בעשור האחרון, לא אחרי כשלונות צ'מפיונס.
5. להשאיר את מסי איפה שהוא, להשאיר את רקאטיץ' באנקר (מ2015, הכי אנדרייטד בקבוצה), להגיד לג'ורדי אלבה לעשות שורות יום אחרי משחק ולא יום לפני, מחליף לסוארס לחפיפה. כל החלטה לגבי קוטיניו, אומטיטי ולוורדה תיראה בעיני הגיונית וסבירה

ממן 12 במאי 2019

שבוע טוב
תודה על הפרגון
הערות:
א. לא מתחבר לאמירה שלך לגבי "לעוות את העובדות". אל תהיה מזועזע – לא כל האמת אצלך. לדעתי והיא לא כזו שטרחתי להסתיר, ברצלונה לא נראית טוב גם בנצחונות. לא היה שום דבר מיוחד מול יונייטד או ליון מעבר לעבודה שהיה לנו מסי וסגל עם יתרון מובנה.
ב. גם אני יודע להיות אסטרונאוט רק לא רוצה… מה בארסה או וולוורדה מביא בתיאוריה – לא מעניין. בפועל הוא נסוג לאחור ומשחק הגנתי בכל משחק חשוב ועוד יותר בחוץ.

ק. 12 במאי 2019

א. אולי מינוחים לא מדויקים. אתה עקבי אבל האם אתה לא חושב שבארסה שיחקה נהדר מול יונייטד, בהנתן מסי שחקן סגל.
ב. לא מסכים. לגבי הלחץ, השתמשו, לא מספיק, גם מול ליברפול. זה לא אפס ומאה.
מסכים לגבי שני המשחקים החשובים האחרונים בחוץ, ברומא ובבית מול ליברפול. התאכזבתי כמוך. בשאר בארסה עם ארתור שלטה בקצב והייתה טובה

Comments closed