המוטו-GP של ברנו (עדכון סיום). בחירה איטלקית!

ברנו הוא המסלול הראשון בו ניצח באליפות העולם. אבל איכשהו אני לא מרגיש שרוסי עושה את זה.

bepak. cc license

כל הזמן אמרו לי שהפורמולה-1 משעמעמת ונרדמים על הכסא בזמן המרוץ ואם אני רוצה לראות מרוץ מעניין אני חייב לראות את האופנועים. פעם קראו לזה GP 500 ובשנים האחרונות מוטו-GP בעיקר בגלל ששיחקו עם התקנות ונפחי המנוע. ביידיש אומרים – "אוז גזוקט.." או משהו כזה – אז אמרו.

כל מי שצפה שמרוץ המוטו-GP מברנו, צ'כיה ראה שאין יותר מדי עניין ואקשן במרוצים הללו כיום ואולי אחת הסיבות העיקריות לכך היא שמתוך המרוצים שהתקיימו העונה, עד היום, רשימת המנצחים נחלקת פחות או יותר בין 2-3 רוכבים וזהו. לשם השוואה בפורמולה-1, עד היום ניצחו 5 נהגים שונים וההפרש בין הנהגים בדרוג צמוד הרבה יותר.

אז מה שנשאר בעצם מכול סוף השבוע הזה היתה הכרזתו הצפויה של ולנטינו רוסי כי הוא עובר לרכב עבור דוקאטי לשנתיים הקרובות, מסכם בכך 7 שנים עם ימאהה שכללו 4 תארי אליפות עולם ו-45 ניצחונות. עכשיו נוכל לראות את הקהל האיטלקי משתגע באמת.

*

לפני המירוץ:

טוב, היה מקצה דרוג הפכפך היה אתמול בצ'כיה שבסיומו דני פדרוסה יזנק ראשון. כול העיניים היו על ולנטינו רוסי אבל יותר מכך האוזניים. ידוע וברור לכולם שעומד להיות שינוי בצבע החליפה של רוסי לעונה הבאה והוא אמר כי אחרי המרוץ הוא יודיע מה יהיה הצבע.

הבחירה הטבעית, מבחינתי לפחות, היא שהדוקטור יעשה סוף-סוף את הבחירה הנכונה, ילבש אדום ויעבור לדוקאטי. נחיה ונראה.

*

אנחנו אחרי הפסקה של שלושה שבעות במוטו-GP – וחוזרים לאחד ממסלולי המרוצים הותיקים באירופה, בברנו שבצ'כיה.

אותי מעניין מה יצליח לעשות ולנטינו רוסי במסלול בו השיג את הניצחון הראשון שלו אי פעם באליפות העולם. בראיון שנערך עימו במהלך השבוע האחרון אמר הרוכב האיטלקי כי המנוחה עשתה לו רק טוב וסייעה לו להתאושש טוב יותר מהפציעה אותה עבר. הוא סיפר כי ניצל את התקופה בכדי להתאמן על כושר גופני וחיזוק הרגל בחדר כושר.

אז הוא יצליח או לא ? אשמח להתבדות אבל השמחה של רוסי לדעתי מוקדמת מדי.

ישראל - מונטנגרו (לייב בהיכל)
גל נבו, לאוניד קאופמן

9 Comments

red sox 14 באוגוסט 2010

קבוצת הכדורסל של ברנו שיחקה פעם מול הפועל ת"א בגביע קוראץ'. תודו שהחיים שלכם לא היו שלמים בלי פרט האינפורציה הזה.

דורפן 14 באוגוסט 2010

הם שיחקו גם מול מכבי תל אביב בשנת הזכיה של מכבי ב-1977. הם הפסידו טכני כי לא באו לתל אביב והפסידו במגרש נייטרלי שלושה ימים לפני המשחק המפורסם בין מכבי לצ.ס.ק.א

חמור זקן 15 באוגוסט 2010

זברויבקה ברנו, אלא מי, הסוד הקטן שמאחורי הגביע ההוא.

דורון 14 באוגוסט 2010

טוב, זה לא קשור לGP אלא יותר לטוקבקים שמעלי:

אחד הדברים המעניינים בעיני, כפריק ספורט מגיל צעיר, היה הדרך שבה נטבעו בזכרוני שמות של אנשים ובעיקר מקומות שהופיעו במדורי הספורט. הרי, בינינו, אין סיכוי שמישהו מאיתנו היה מכיר את ברנו, וארזה או בוכום, אלמלא היו להן קבוצות ששיחקו נגד קבוצות שאנו אוהדים או מכירים, או לפחות הופיעו באותו הטורניר אן הליגה.

משעשע גם לראות שזה נכון גם היום. כמה בנים בגן של הבת שלי יודעים לזהות (וגם לצייר!) את דגלי פרגוואי והונדורס תודות לפרוייקט נפלא שנערך בגן במהלך המונדיאל. למרות שאין להם בינתיים את היכולת להגות נכון את השמות אורוגוואי, קאפדווילה או ואן ברונקהורסט, הם עדיין יודעים לזהות בדיוק את המדינה, עם הדגל ועם השחקן.

אז בפעם הבאה שבת הזוג, או סתם חבר מפקפקים בחשיבותה של אגירת פרטי טריווית ספורט, תמיד תוכלו לשאול אותם אם הם יודעים בכלל איפה זה אודנסה או ניימיכן.

סימנטוב 14 באוגוסט 2010

אני לא מבין בשיט בGP אבל ממה שאני רואה וקורא רוסי מרגש וכיף ללכת אחריו

דובי 14 באוגוסט 2010

רוסי מרגש כי הוא מעביר את הכייף שלו, את ההנאה ומשתף את המעריצים בזה. אני מנסה לתאר לעצמי את זה קורה בפורמולה-1 ומתפלץ, שם לא יתנו לדבר כזה לקרות.
נכון לעכשיו מקצי הדרוג של רוסי לא היו משהו והוא יזנק חמישי אבל מה שיותר חשוב הוא שכולם מחכים להכרזה בסוף המרוץ – היכן הוא יהיה בשנה הבאה ואני מקווה שזה יהיה בדוקאטי, רק כך הקריירה שלו תהיה מושלמת.
רוכב איטלקי על אופנוע איטלקי ואליפות נוספת.

אגב לקבוצה מברנו ששיחקה נגד מכבי קראו זברויובקה ברנו .

קרמר 15 באוגוסט 2010

הביטוי שהפך אותי בזמנו לילד פטריוטי מדיי היה "על אדמת…". הנבחרת נחתה על אדמת גרמניה, ניצחון ראשון על אדמת איטליה, מעולם לא ניצחה על אדמת ספרד. "אמרתי לו מה יש'ך מאדמה, משה?"

צור שפי 16 באוגוסט 2010

יש לי זיכרון ילדות מעומעם (וכמובן בלי מנוע חיפוש)על משחק של מכבי ת"א בסוף שנות ה-60 נגד קבוצה בשם ספרטק ברנו. יכול להיות שזה היה באותה שנה שבה הם הגיעו לגמר גביע אירופה למחזיקות נגד איניס וארזה שבו אם אני לא טועה מכבי הפסידו בנקודה. פולואפ, מישהו?

קרקו 19 באוגוסט 2010

murצורצור, עד כמה שאני זוכר בלי לגגל, מכבי חטפו כמה וכמה (ועוד כמה) תבוסות מכאיבות לספרטק ברנו בשנות ה- 60 וה- 70 המוקדמות. הבעיה עם הצ'כים תמיד הייתה שהם תמיד נורא, נו, כאלה גבוהים.

Comments closed