הדברים שהייתי משנה בפורמולה-1. פרק המכוניות

סדרת המרוצים הטובה והמלהיבה ביותרבספורט המוטורי. הדובדבן שבקצפת, השפיץ של הפירמידה הספורט-מוטורית. במקום זה צופים בדרך כלל בשיירה של מכוניות, פקק תנועה די מהיר (מרשומאכר תיזמן שעה וחצי בערך – תודה מיכאל).

פקק תנועה ב-200 קמ"ש. jaffa the cake

פעם בשבועיים בימי ראשון בסמוך לשעה שלוש מתיישבים להם מיליוני אנשים בכדי לצפות במה שאמורה להיות סדרת המרוצים הטובה והמלהיבה ביותר בספורט המוטורי. הדובדבן שבקצפת, השפיץ של הפירמידה הספורט-מוטורית. במקום זה צופים בדרך כלל בשיירה של מכוניות, פקק תנועה די מהיר (מר שומאכר תיזמן שעה וחצי בערך – תודה מיכאל).

עיקר הבעיה, לפחות על פי המומחים, נמצאת במכונית עצמה. היא יותר מדי טכנולוגית, יותר מדי מתוחכמת ולמעשה יותר מדי טובה. לפני מספר שנים שמעתי הרצאה של מהנדס המירוצים הארגנטינאי המפורסם ד"ר סרגיו רינלנד, והוא אמר שפורמולה-1 זו לא רק תחרות בין נהגים אלא גם בין מהנדסים שמתחרים ביניהם מי יכול לייצר מכונית טובה יותר על פי התקנון וקצת מסביבו. לטענת רינלנד, אסור לשנות את התקנון ולהגבילו טכנית כי זה יגרום לבריחת מוחות מהספורט. אבל מה לגבי בריחת הקהל ד"ר רינלנד?


הדברים שהייתי משנה במכוניות פורמולה-1:


1. נתחיל במנוע. מדוע להגביל אותו ולא להרשות יותר משחק? המהנדסים רוצים תחרות, בבקשה. הגבלת נפח של 5000 סמ"ק ללא הגבלת כמות הצילינדרים ובתוך האופציות הגדולות הללו ישחקו המהנדסים לפנינו.


2. אווירודינמיות. מכוניות המרוץ כיום טובות מדי מבחינה אווירודינמית אז בואו נקלקל את זה. לא עוד מכונית צמודה לקרקע, נגביה אותה מעט, ההצמדה תעלם, האחיזה תתקלקל ופתאום הנהג יהיה תלוי יותר בעצמו ובכשרונו ופחות בטכנולוגיה.


3. צמיגים. אם כבר נגענו באחיזה בואו נקלקל גם קצת את הצמיגים. היום הם דביקים מדי ומייצרים אחיזה מצוינת וכמעט ולא נגמרים. נהרוס את זה. צמיגים פחות אוחזים, נבקש מהנהגים להיות יותר רגישים עם הרגל על הגז, לא ישמרו על הצמיגים, בעיה שלהם וכייף שלנו כצופים.


4. קצת ויזואליות. צריך להגיד את זה: מכוניות הפורמולה-1 כיום הן הכי מכוערות שיש. אני לא מבין איך הדבר שאמור להיות הכי טוב חייב להיות כזה מכוער. מבחינתי הפורמולה-1 אמורה להיות סקרלט ג'והנסון על המסלול. קווים יפהפיים וזורמים, עגולים וחלקים. צריך לזרוק מהמכונית את המדפים הגדולים מקדימה ומאחורה. זה גם יהפוך את המכונית ליפה יותר ויפגע באחיזה, שוב, וכן, ההגה יחזור לנהג, כבר אמרתי. ואף נהג לא יגיד לא לסקרלט.


על המסלולים אדבר בפעם אחרת.
הזקן איבד את שפיותו. איזה כיף!
אליפות אירופה בשחיה (5): מדליה! על המפה!

15 Comments

שגיא 12 באוגוסט 2010

1. מסכים לא משנה לי מה המקסימום , בעצם מי אמר שצריך הגבלה ? שתהייה מגבלה ממרחב שמנוע יושב (המידות של הרכב) וכל קבוצה תכניס איזה מנוע שבה לה !

2. אני אומר הפוך למה להגביל …מיצידי שיחזרו לכנף בגובה 2 מטר כמו פעם …אם זה מה שהקבוצה תמצה שטוב בשבילה !

3.ולמה "לקלקל צמיגים" …שכל קבוצה תבחר איזה חברת צמיגים שהיא רוצה !!! זה כבר יעשה תחרות !!!

4. איך אני אומר לאישתי כל הזמן "אותי מעניין איכות ויעילות לא יופי ועיצוב" לכן …..פה אין תגובה (-:

*** תפתח לינק בפורום אני בטוח שיהיו שם תגובות יותר מענינות משלי (-:

דובי 12 באוגוסט 2010

שגיא , תודה על התגובה.
לא רוצה לינק בפורום – רוצה תגובות כאן !

– עכשיו שאני חושב על זה אתה צודק – למה להגביל נפח מנוע, בו נעשה פורמולה חופשית כמו בשנות ה-30 (בגרמניה לפני המלחמה, מכיר את השיר של שלמה ארצי..? ) שם הגבילו בעיקר משקל וזה גרם לפתרונות שונים ויצירתיים.
– לגבי העיצוב – אני פשוט חושב שמכוניות יפות, כמו נשים, פשוט עושה את זה.
– צמיגים – לא התייחסתי לגבי חברת צמיגים אחת או הרבה. שיהיה הרבה ומגוון זה מצויין. ב-FIA משום מה יש אינטרס (אני מניח שכלכלי..) שיהיה ספק צמיגים יחיד – אבל כבר כתבתי שה-FIA רק עושים בלאגן.

צור שפי 12 באוגוסט 2010

דובי – אתה תמשיך לכתוב על הגאים ואני אנדנד עם הגהות:
1 אם (ולא עם) כבר בנגענו באחיזה.
2 אף נהג לא יגיד לא (ולא לו) לסקרלט.
חוץ מזה הכל אחלה ומוי כיף.

בוב השקט 12 באוגוסט 2010

מצטרף גם לפרגון וגם לביקורת..

מומלץ בחום להעביר את הפוסט הגהה לפני פרסומו.
בנוסף לשתי טעויות הכתיב שצור הזכיר, ישנן מילים מחוברות ללא רווחים (ביותרבספורט, יגרוםלבריחת, כמותהצילינדרים, כזהמכוער, המדפיםהגדולים) וגם מרכאות שנפתחות ולא נסגרות לעולם (היום הם "דביקים מדי ומייצרים אחיזה מצוינת).

אני יודע שזה קטנוני אבל באמת שאתר הבלוגים החדש שלכם הוא מדהים ואיכותי, וחבל שדברים כאלה פוגעים בחוויה. לתת למישהו לעבור על זה 2 דקות לפני הפרסום זה לא כל כך נורא.

חוץ מזה – אחלה אתר, אחלה בלוג ואחלה פוסט… 

דורפן 12 באוגוסט 2010

דובי באצילות לקח אחריות – אבל זו אחריותי! תודה בוב

צור שפי 12 באוגוסט 2010

רונן, אתמול גבי אשכנזי, היום דובי ואתה – לאן נגיע עם לקיחת האחריות הזו?

דובי 12 באוגוסט 2010

צודק, מצטער, לא יקרה יותר..

יוני 12 באוגוסט 2010

קשה לעמוד בקצב העלאת הפןסטים באתר… פשוט תענוג :)

אברהמי 12 באוגוסט 2010

דובי, האם, כמו באמריקה, יש דיון של הנהגים לגבי קיצור המירוצים והסבב?

מתן 12 באוגוסט 2010

כתבה יפה מאוד דובי מסכים איתך שצריך לגרום למכוניות להיות יותר תלותיות בנהגים ופחות טכנולוגיות

דובי 12 באוגוסט 2010

חבר'ה תודה על התגובות, כייף להיות פה, באמת.

אברהמי – לגבי מעורבות הנהגים, הם משתתפים כדעה משפיעה רק בדיונים שקשורים לבטיחות שלהם על המסלול, בשאר הדברים הם פשוט עושים מה שאומרים להם בעבור הכסף שהם מקבלים.
ישנו איגוד של הנהגים, ה-GPDA ושם חברים כמעט כולם, הם נפגשים לישיבות כאשר יש עניינים דחופים אבל בדרך כלל בסופי שבוע של מרוצים נערכות שיחות פחות רישמיות.
לגבי קיצור הסבב – ההיפך הוא הנכון – ישנה מגמה להאריך אותו. הפורמולה-1 היא סדרה מאד פופולרית ויש מדינות שמוכנות לשלם הרבה בכדי להיכנס לסבב הזה.

דורפן 12 באוגוסט 2010

דובי -לדעתי שיטת התחרות קצת ארכאית כבר. אולי אם יסתפקו בניקוד לשלושת המקומות הראשונים נראה יותר נהגים לוקחים סיכונים

דובי 12 באוגוסט 2010

ניקוד לשלושת המקומות הראשונים אולי זה קצת קיצוני מדי.
השנה שונה הניקוד בפורמולה-1 לאחר שעבר שינוי קודם לכן לפני מספר שנים ואכן יש על כך ביקורת גדולה.
כל נקודה בפורמולה-1 שווה כסף והרבה והביקורת עכשיו היא שנהגים וקבוצות מקבלים נקודות באופן קל מדי.
בעבר קיבלו ניקוד רק ששת הנהגים הראשונים וכך לדעתי צריך להיות גם עכשיו.
חייבת להינתן נקודת בונוס על הפול-פוזישן וגם על ביצוע ההקפה המהירה ביותר במהלך המרוץ, דבר שיתן מוטיבציה לנהגים ללחוץ עד הסוף, מה גם שכמות הדלק יורדת במיכל, המשקל יורד, המהירות עולה והשעון מתקתק מהר יותר.

דניאל 12 באוגוסט 2010

אהבתי את ההצעה לתת נקודת בונוס להקפה המהירה. ירביץ הרבה פלפל בביזנס.

דובי 13 באוגוסט 2010

אפשר לדוגמה, בדומה לסדרות האמריקאיות לתת נקודת בונוס לנהג שמוליך את הכי הרבה ההקפות במרוץ או לתת נקודה גם על כל הקפה שנהג מוליך במרוץ.
בשינוי שיטת הניקוד השמיים הם הגבול ואין סוף ליצירתיות וזו בדיוק הבעיה בפורמולה-1.
את השינויים תמיד עושים שם במקומות שלא מזיזים לאף אחד כלום.

Comments closed