סיפור שושלת שטוק. ועל הנהג שנקרע בין אשתו היהודיה לידידותו עם היטלר

לפני כשבוע עבר נהג המרוצים הנס-יואכים שטוק ניתוח מסוכן בראשו. בגיל 59 נמצאת קריירת המרוצים שלו – שכללה בין היתר פורמולה-1 – בסכנה. הזדמנות לחזור אל סיפורו של האב. וקשרים יהודים ונאציים על מסלול המרוצים.

באדיבות ארכיון אאודי

לפני כשבוע עבר נהג המרוצים הנסיואכים שטוק ניתוח מסוכן בראשו. בגיל 59 נמצאת קריירת המרוצים שלו – שכללה בין היתר פורמולה-1 – בסכנה. הזדמנות לחזור אל סיפורו של האב. וקשרים יהודים ונאציים על מסלול המרוצים.

*

הנס שטוק נולד בשנת 1900 בפולין, וחי בגרמניה ושוויץ עד מלחמת העולם השנייה. בשנת 1923 החל להתעניין בספורט מוטורי ולהתחרות במרוצי טיפוסגבעה (hill climb). ב 1926 החל לקבל תמיכה מחברת הרכב אוסטרודיימלרושנה לאחר מכן הפך להיות הנהג הרשמי של החברה. ב-1929 היה הנהג המוביל בתחרויות הטיפוס גבעה באירופה, מה שהקנה לו את הכינוי "מלך ההרים" .

לשטוק הייתה יכולת להתחבר בקלות לאנשים. שלושה חברים כאלו ישפיעו רבות על חייו והקריירה שלו. הראשוןהיה הנסיך וילהלם שקשריו אפשרו לשטוק לקבל לידיו מכונית מרצדס SSKL ייחודית לתחרויות. השני ארנסט אודט, טייס קרב לשעבר בחיל האוויר הגרמני במלחמת העולם הראשונה, שהכיר לשטוק את תחרויות קביעת שיאי המהירות,שהיו פופולאריות מאד בסוף שנות העשרים ותחילת שנות השלושים.

החבר השלישי היה יוליוס שרק, שהיה עוזרו האישי של אדולף היטלר בטרם נבחר לקנצלר ב-1933. הוא הכיר בין היטלר לשטוק כבר ב-1925, בפגישה שגרמה להיטלר חובב המכוניות להבין את הערך התועמלתי בספורט המוטורי.

ב1931, כששטוק לא הצליח למצוא לעצמו תעסוקה כנהג מרוצים בקבוצה רשמית ארגן לו שרק פגישה נוספת עם היטלר. זה הבטיח לו שכאשר ייבחר לתפקיד מוביל במדינה ידאג ששטוק יהיה מי שיוביל את מכונית המרוץ הגרמנית להצלחות.

עוד לפני שנבחר לקנצלר הכריז היטלר שגרמניה צריכה להתחרות עם מכוניות גרמניות בכל מסלולי המרוצים – בכדי להמחיש את היכולות הטכנולוגיות של הגזע הארי. זו בדיוק היתה ההזדמנות לה חיכה הנס שטוק. מערכת יחסים טובה שהייתה לו עם פרופסור פרדיננד פורשה כמו עם היטלרֿ סייעה לו להפוך לנהג המוביל של קבוצת אוטויוניון החדשה. שנבנתה לקראת עונת מרוצי הגרנדפרי של 1934.

את הניצחון הראשון שלו במדי אוטויוניון השיג שטוק בגרנדפרי הגרמני של 1934, לאחר מאבק ארוך וקשה בנהג מרצדס ואולי הנהג, שהיה הנהג המזוהה ביותר עם המפלגה הנאצית, רודי קרצ'יולה. שטוק הכריז כי זה הניצחון החשוב ביותר שהשיג בקריירה שלו. בהמשך עונת המרוצים הוא ניצח גם בגראנד פרי השוויצרי והפך לנהג הגרמני המוביל לקראת עונת 1935.

*

בשנת 1932 נישא שטוק בשנית, לפאולה פוןרזניק, שחקנית טניס גרמניה מוכשרת אבל גם נכדה לסבתא וסבא יהודיים. שטוק החל לסבול מהטרדות חוזרות ונשנות עקב מוצאה היהודי של אשתו כשרק היכרותו עם היטלר מסייעת לו לשמור על מעמדו.

אחרי עליית הנאצים לשלטון הוטרד שטוק באופן תדיר על ידי הגסטפו. במסלולי המרוצים נתלו כרזות בגנותו. בשלב מסויים נשא שטוק נאום פומבי בו אמר שאשתו אינה יהודיה, וכי גם אם סבא וסבתא שלהם הם יהודים הדבר הוא לא באשמתה.

כל עוד ההצלחות על מסלול המרוצים נמשכו, השתיק היטלר את ההערות לגבי הקשרים היהודיים של הנס שטוק.אולם כאשר הופיע בקבוצת אוטויוניון נהג חדש, צעיר ומוצלח בדמותו של ברנד רוזמאייר החל מעמדו של שטוק להתערער. רוזמאייר הוחתם על ידי מנהלה של קבוצת אוטויוניון ווילי וואלב כנהג מחליף לעונת המרוצים של 1935.לאחר שהצליח להוכיח את עצמו במספר מרוצים הוחתם רוזמאייר כנהג מין המניין לעונה הבא, בסיומה הוכתר אלוף אירופה והעמיד בצל את שטוק. , עונה שבסופה הוכתר כאלוף אירופה, מה שהעמיד בצל גדול את קריירת המרוצים של שטוק.

הוא סיים שני באליפות אירופה של 1936, אבל לא זכה בשום מרוץ חשוב. את עונת 1937 הוא החל עדיין כנהג המוביל בקבוצה אבל הכתובת הייתה על הקיר. הזיכרונות בדבר היות אשתו יהודייה חזרו וצצו ביחד עם חוסר יכולתו להשיג נצחונו כבעבר.

מנהלי קבוצת אוטויוניון הודיעו לו שהם משחררים אותו מהחוזה. אבל מותו של ברנד רוזמאייר וקשריו של שטוק עם צמרת המפלגה הנאצית פעלו לטובתו. הוא הוחזר למעמדו כנהג מוביל של אוטויוניון. אבל ההצלחות היו פחותות בהרבה מבעבר. הוא חזר להצליח בעיקר בתחרויות הטיפוסים.

שטוק המשיך להתחרות עד 1960 עד שמת ב-1978.

שני מאמרים העוסקים בעניין:

  • Reuss, Eberhard – Hitler's Motor Racing battles, 2006.
  • Snellman, Leiff – From Austria to Auto-Union and back, 2000.
    באדיבות ארכיון אאודי

עוד משהו קצר על הכדורגלן האיקוני ביותר של יונייטד
חוק השבות

14 Comments

קרקו 17 באוגוסט 2010

הלו, בין 1937 ל- 1960 קרו כמה דברים בעולם. מה שטוק עשה?

יוני 17 באוגוסט 2010

פוסט יפה. לא הבנתי מה הוא עבר משנת 37 צפונה, עם כל נושא היהדות וכו'.

דורפן 17 באוגוסט 2010

דובי – מה זו העגלה הזו שהוא נוהג בה? לאיזה מהירות הגיעה מכונית כזו?

מצטרף לשאלה לגבי הגורל שלו ובעיקר אשתו במלחמה. נולד לו ילד ב-1951 – אז על פניו זו אישה אחרת

דובי 17 באוגוסט 2010

טוב, בואו נעשה סדר בדברים לאט לאט .

כאשר החלה המלחמה הנס שטוק עבר להתגורר בשוויץ "עד יעבור זעם"ולאחר מכן מכיוון שהיה בעל אזרחות אוסטרית סבל פחות מאשר נהגים גרמנים, עליהם נאסר להתחרות עד 1950.
הוא חזר למה שהיה בו הכי טוב ואלו הם מרוצי ה-HILLCLIMB שם בגיל 60 הספיק לזכות במדי BMW באליפות גרמניה ואז פרש.

לגבי עניין היהדות ואשתו פאולה (שאגב, היתה שחקנית טניס מפורסמת בזכות עצמה בתקופה ההיא) . הוא התגרש מפאולה בשנת 1948 וזאת מכיוון שהכיר מישהי אחרת, ממנה נולד גם בנו הנס-יואכים שטוק שמתחרה עד היום (והוא זה שעבר את הניתוח).

דובי 17 באוגוסט 2010

עכשיו לגבי המכונית
מדובר ב-אוטו-יוניון, האבא ואמא של אאודי כיום, שימו לב לסמל- הוא זהה.
מכונית בעלת מנוע 16 צילינדרים, הנעה אחורית ומשקל של 750 ק"ג , היום קוראים לזה F-15, זה היה פשוט מטוס עם כ-500 כ"ס, תלוי בכיוונון. המנוע היה מצויד במגדשי-על – סופר-צ'ארג'ר. יופי של אוטו.
המהירות תלויית מסלול ותיבת ההילוכים שהותקנה ברכב אבל ממש לא היתה מביישת מול אף מכונית פורמולה-1 כיום. הבעיה העיקרית היתה הבטיחות. נהגים לא חבשו קסדות אמיתיות וגם לא היו חגורים…הכול עניין של ביצים…

דניאל 17 באוגוסט 2010

ממש אוהב את הפוסטים הללו. נהדר.

דובי 17 באוגוסט 2010

דניאל תודה.

יש עוד הרבה בדרך…

חמור זקן 17 באוגוסט 2010

דובי זה סיפור נפלא.. תמשיך ככה

דלילה 17 באוגוסט 2010

את רוב חיי כילדה/נערה העברתי בברלין עם ידע מעורפל לחלוטין על היהודים הקשורים לספורט המוטורי בתקופה הנאצית. אבי שאהב מאד ספורט ,נולד בברלין ועזב את עירו האהובה כשהיה ילד צעיר,מיעט לספר על התקופה ההיא, אי לכך אני קוראת בשקיקה את כל הפוסטים המרתקים של דובי, את חלקם אני מכירה אבל לדובי היכולת לכתוב בצורה פשוט מרתקת ועניינית שזה כיף לקרוא. תמשיך !! מחכה כבר בכיליון עיניים לספר שלך

דובי 17 באוגוסט 2010

דלילה תודה רבה .

יגאל 17 באוגוסט 2010

דובי, פוסט מצוין.

ההיסטוריה של הבנים לבית שטוק מעניינת מאוד.
אני חושב שהנס ג'וניור הוא פרשן F1 של אחד הערוצים הגרמניים (או המומחה לספורט מוטורי, משהו כזה).

ההקפה שלו בנורבורגרינג (M3-GTR הקודמת, אם אני זוכר נכון) היא תאווה לעיניים.

red sox 17 באוגוסט 2010

דובי-מה אתה יכול לספר לנו על מירוצי hill climb? איך זה עובד בדיוק והאם יש משוגעים לדבר שעוסקים בזה גם כיום?

דובי 17 באוגוסט 2010

יגאל תודה.

גרביים אדומים –
מרוצי HILLCLIMB קיימים גם כיום כמעט בכול מקום שיש בו ספורט מוטורי (ומזה אתה יכול להבין שאצלנו זה קצת צולע..)
הרעיון מאד פשוט – לוקחים קטע כביש או שביל עפר, על הר או גבעה, תוחמים אותו. כל נהג מוזנק בנפרד והמנצח הוא זה שקובע את הזמן המהיר ביותר .
מרוץ ה-HILLCLIMB המפורסם ביותר נמצא היום בארה"ב (למה זה לא מפתיע..?) בקולורדו ונקרא "פייקס-פיק" .
http://www.youtube.com/watch?v=FH1jRX3CjZs
הסרטון הזה ספציפית זכה בפרס מיוחד.

לוינטל 18 באוגוסט 2010

פנטסטי. מכונית כזו שווה היום הון

Comments closed