דניקה פטריק, אלא מה

הפתרון שלי לחיבור שבין ארה"ב לפורמולה-1

ברני אקלסטון, מר פורמולה-1 חגג בימים האחרונים יום הולדת שמונים ולמרות שלרבים מאיתנו, כולל אני,נראה שהוא חושב תמיד על הכסף והכיס הפרטי שלו, הוא כן חושב בגדול ובעצם הוא הבוגר האחראי בדבר המשוגע הזה שנקרא פורמולה-1.

בשנים האחרונות מנסה אקלסטון לחדור לכול שוק חדש אפשרי,כול שוק שנראה לו שאולי יפיק רווחים חדשים, קהל חדש וירחיב את הכיסים. הרבה מאד מהמקומות הללו, דוגמת הגראןפרי הקוריאני של השבוע שעבר נראים מיותרים או סתם שהמעמד גדול עליהם.

לפני כשבועיים הכריז מר אקלסטון כי בתוך שנתייםשלוש נזכה לראות מירוץ ברוסיה וזאת לאחר שכבר הגיע לסיכום על קיומו של מירוץ בארה"ב.

הקשר בין הפורמולה-1 לאמריקאים חורק מאד בשנים האחרונות, בייחוד לאחר המירוץ המביש ב-2005 , שם בגלל בעיות בטיחות שנתגלו בצמיגי מישלן, זינקו למירוץ רק 6 מכוניות. צמד הפרארי שייטו לניצחון לקול שריקות הבוז מהקהל.

עכשיו חזר ברני במיזם חדש. מוקם מסלול מירוצים חדש באוסטין, טקסס. פרויקט ספורט מוטורי שיושקעו בו מיליונים של דולרים לשמחת כולם. אבל אני לא ממש בטוח שזה מה שאמריקאים צריכים בכדי לחזור לבמה המרכזית של הפורמולה-1, אם בכלל הם צריכים להיות שם מלכתחילה.

פורמולה-1 בארה"ב הייתה דבר קבוע פחות או יותר ואפילו מירוץ האינדי-500 המפורסם נחשב בתקופה מסויימת כחלק מהסבב. לאחר מכן דילג הקרקס המהיר בתבל וביקר במסלול בווטקינסגלן ומשם עבר לבקר במסלולי רחובות בלאסווגאס, דאלאס וכמובן לונגביץ'. כול המירוצים זכו לביקורתטובה או רעה.

לאחר הנפילה עם האינדי בגירסה המחודשת כעת מנסים שוב.

אני בכלל חושב על כיוון אחר. באם ברני אקלסטון רוצה לקרב את הקהל האמריקאי לפורמולה-1 שיתאמץ ויביא את דניקה פטריק, יושיב את התחת הקטן שלה בתוך אחת המכוניות. היא לא יכולה להיות יותר גרועה ממה שברונו סנה או הנינג'ה שלידו עושים, האמת היא שאני בטוח שהיא תצליח יותר.

ספונסרים לא תהיה לה בעיה לגייס. גימיק או לא, ואי אפשר להתעלם מהמראה שלה, היא הוכיחה שלנהוג היא יודעת. אז אולי אלופה היא לא תהיה אבל את תשומת הלב האמריקאית היא תמשוך וקהל וכמובן כסף, שזה מה שמעניין את אקלסטון, היא תביא.


אז לפני שממהרים לבנות מסלולים, שיחשבו שוב או שישאלו אותי.

פנטזי שבוע 8 - אאוץ'!
המחווה של איימאר למראדונה

5 Comments

אלון 31 באוקטובר 2010

מה שמדהים אצל דניקה (חוץ מאיך שהיא נראית) שהיא מתפקדת מצוין למרות כל ההיסטריה סביבה. היא מגיעה לכמה מרוצים בנאסקר ומקבלת יותר כותרות מכל הנהגים ביחד ולא נראה שזה פוגע באיכות הנהיגה שלה.

דובי מילר 31 באוקטובר 2010

אלון – היא מכוונת מטרה כבר מגיל צעיר.כיכבה בכול ליגות הקרטינג האמריקאיות וגידלה עור של פיל,בעיקר בגלל שהיא בחורה. ככול שגדלה וגילתה שהיא ניחנה בעוד כישרון מלבד הנהיגה, מראה חיצוני, היא החלה להשתמש גם בזה לטובתה.
ישנה ביקורת רבה עליה שנוגעת לנהיגה שלה וליחס שלה לסובבים אותה ובמיוחד כלפי שאר הנהגים על המסלול. אני חושב שאם אנחנו מנקים את עניין הקנאה מצידם בכך שהיא מושכת תקשורת,היא פשוט נמצאת במקום הנכון כרגע ומשם היא פשוט חייבת להגיע לפורמולה-1.
לחשוב רק אילו כותרות היא תעורר בכול מקום שהפורמולה-1 יהיו ואם תצליח לנצח…
הנשים הקודמות על המסלול המהיר לא הצליחו.

moby 31 באוקטובר 2010

האמריקאים מקבלים הפסד בנהיגה מידי ורגלי אישה (בערך.
נראה לך שאיטלקים וגרמנים יעברו לסדר היום? (גם ברזילאים בספק).
זה עלול להיגמר במלחמת עולם III.(פעם האחרונה שאיטלקים וגרמנים שיתפו פעולה…)

ניינר 31 באוקטובר 2010

אני בכלל חושב שארה"ב לא צריכה להיות חלק מסבב הF1 . יש להם מספיק ספורט מוטורי משל עצמם וF1 מעולם לא היה הצלחה שם ולא ממש מעורר עניין.

דובי 31 באוקטובר 2010

הפורמולה-1 כן עוררה עניין בארה״ב מאז ומעולם ובשיחות שניהלתי עם אנשים שם כאשר ביקרתי שם, לא כולם חובבי פניות שמאלה מסתבר.
דווקא לסדרה כמו הפורמולה-1 יש סיכוי גדול להצליח בגדול שם ולו רק מכיון שסדרת ה׳-single seater האמריקאית, האינדי לצורותיה ומגוון שנותיה, פשוט לא רצינית מספיק וכול הזמן עסוקים שם למשוך את השמיכה לכול הכיוונים יחד.
הפיתרון הפשוט הוא להכניס את האינדי 500 לסבב וזהו.

בארה״ב מתייחסים לספורט בתור שואו לקהל ובגלל זה הפסד הוא לא סוף העולם. בדיוק מאותה הסיבה שדניקה היא כוכבת שם. אסור לשכוח שלמרות איך שמסתכלים עליה (ומזילים ריר) היא הספיקה כבר לנצחמירוץ אחד והיתה גם סתם ככה על הפודיום.

Comments closed