המהנדס

הכי קל זה לכתוב על אליפות העולם של סבסטיאן ווטל. אני בחרתי לכתוב דווקא על מי שתכנן את המכונית, אדריאן ניואי.

הכי קל עכשיו, משהסתיים המירוץ באבודאבי לבוא ולהגיד שהכי הגיע מכולם לסבסטיאן ווטל לזכות באליפות העולם. הוא הרי ניצח בחמישה מרוצים העונה, הוא זינק עשר פעמים מהפול פוזישן,עמדת הזינוק הבכירה ביותר וכולם הכי נהנים לראות אותו נוהג.

אז אני לא רוצה לדבר עליו. לא, לא בגלל שאני לא חושב שמגיע לו (בספורט לדעתי אין דבר כזה מגיע..)אני פשוט חושב שהמקום בפוסט הזה, פוסט אליפות העולם בפורמולה-1 מגיע יותר מכולם למוח שמאחורי כול הפרוייקט הזה וקוראים לו אדריאן ניואי.

אדריאן ניואי בחור סימפטי ושקט והוא גם זה שתיכנן את מכונית הרדבול , זו שלקחה את ווטל וגם את וובר לשלל הניצחונות שלהם השנה. זו היתה המכונית המהירה ביותר על המסלול,גם אם לפעמים סבלה מקצת בעיות אמינות.

עבור אדריאן ניואי זו לא אליפות ראשונה של מכונית שאותה הוא תכנן. הוא עשה את זה כבר עם וויליאמס וגם עם מקלארן ועם מיטב אלופי העולם של עשרים השנים האחרונות.

אדריאן ניואי הוא ללא ספק מהנדס הרכב הטוב ביותר שידע עולם המירוצים בשנים האחרונות וכבר אמרנו שעם רשימת המכוניות שניואי תכנן וחצו ראשונות את קו הסיום ולעבר דגל השחמט אי אפשר להתווכח.

נכון, ווטל הוא אלוף העולם הצעיר ביותר בהיסטוריה, אבל מי שהביא אותו לשם הספיק, לפני שהגיע לספורט המוטורי, לסיים לימודי אוירנאוטיקה ואוירודינמיקה. תחילת הדרך לא בישרה על העתיד. הוא הסתובב לו בין הקבוצות הקטנות בסבב הפורמולה-1, אלה שאנזו פרארי כינה פעם "מוסכניקים". הקפיצה הגדולה שלו הייתה דווקא בארה"ב, שם מכוניות ה-MARCH שתיכנן זכו שלוש פעמים באינדי-500.

תחילת שנות ה-90 בישרו עבורו את השינוי. הוא חתם על חוזה בקבוצת וויליאמס, חוזה משמעותי עבורו וגם עבור נייג'ל מנסל,אלאן פרוסט ואחריהם גם עבור דיימון היל וז'אק ווילנייב.

לאחר הזכייה עם ווילנייב עבר ניואי ליריבה הגדולה של וויליאמס,מקלארן ותכנן אלופה נוספת. ה-MP4 שהכניסה את האקינן לרשימת אלופי העולם, פעמיים, בשנים 1998-1999.

כאשר כריסטיאן הורנר הקים את קבוצת רדבול על חורבותיה של יגואר גויס ניואי לתכנן את האלופה הבאה.ירייה באפלה מבחינתו. הוא התיישב אל מול דף ריק והחל לתכנן. לתוצאות לקח זמן להגיע אבל לכולם היה ברור שזה עניין של זמן.

כבר בשנה שעברה החלו המכוניות הכחולות עם השור האדום לרמוז כי הם כבר שם. קבוצת בראוון פתחה את העונה בצורה נהדרת שהקשתה על רדבול והמרדף היה ארוך. גם ווטל וגם וובר זכו בנצחונות והאליפות הייתה ממש בקצה האצבעות שלהם. לתפוס הם לא הצליחו.

ניואי ידע שזה כבר כאן. עונת 2010 שייכת כולה לקבוצת הכנפיים, שזינקה 13 פעמים מהפולפוזישן. נהגי רדבול ניצחו תשעה מרוצים העונה, הקודם הביא את הזכייה בתואר היצרנים והאחרון הביא את האליפות לווטל. הביטחון היה כל כך גדול שהחליטו שם, לפחות בגלוי, לא להתערב בדוקרב בין שני הנהגים.הם ידעו מה הם עושים.

לראות את החיוך של המהנדס האנגלי כאשר האליפות הובטחה היום, במסלול היפהפה באבודאבי, היה שווה את הכול. נכון, הוא כבר היה שם אבל כול אליפות עולם מתוקה כאילו היא הראשונה.

סוף שבוע בבון - חלק אחרון
מכבי נימני ת"א – תיקון או ירידות? / גיל שלי

4 Comments

ווטל 14 בנובמבר 2010

איזה חמוד הוא. אהבתי את התגובה הספונטנית שלו ואת השמחה הכנה.

דובי מילר 14 בנובמבר 2010

מי חמוד ?

אייל 15 בנובמבר 2010

דובי ,
על מה חשבו אנשי פרארי כשהכניסו את אלונזו מוקדם? האם היתה פה יוהרה? או שהם שכחו את ווטל? או שזו טקטיקה נכונה שבדיעבד לא עבדה?

דובי מילר 15 בנובמבר 2010

אייל – פרארי לא מודים בזה באופן רשמי אבל לדעתי הם פשוט היו מרוכזים במרק וובר ומשום מהנטו להזניח את ווטל. הם הכניסו את אלונסו מוקדם, כתגובה למהלך של רד-בול עם וובר ולא שמו לב אבל גם היה קשה להם לנחש שהטקטיקה של ווטל תהיה שונה.
הם גם לא חשוב שפטרוב יעשה כאלו חיים קשים לאלונסו. הוא פשוט לא הצליח לעבור אותו. חשוב לזכור שהמנוע אצל ווטל/וובר וגם אצל פטרוב/קוביצה – זהה.

Comments closed