הכול עניין של שם

שם הוא לפעמים לא רק שם.

motorsportshalloffame.com

אחד הדברים הראשונים בחיים וגם הכי חשובים שקיימים, לפחות לחלק מהאנשים, הוא השם שלהם, כן, דבר מאד פשוט שמופיע אצלנו כמובן מאליו בתעודת הזהות שלנו, השם שלנו שנתנו לנו ההורים ומבחינתם כמובן יש לזה יותר משמעות מאשר לנו, לפחות בהתחלה.

אני לא יודע עד כמה השם שלכם חשוב לכם אבל אחת הפרשיות שמעוררות את פגרת החורף בפורמולה-1 הוא הויכוח הגדול סביב עניין השימוש בשם לוטוס החל מהעונה הקרובה.

עוד לפני תחילת העונה הקודמת קבוצת רוכשים ממלזיה קנתה את השם לוטוס, יחד עם השימוש בשם חברת המכוניות והשתמשה בו להקמת קבוצת מרוצים חדשה, שדי קרטעה בעונתה הראשונה, מביישת את העבר המפואר בגלגול הקודם שלה.

לוטוס היא לא סתם עוד קבוצה בפורמולה-1, היא חלק חשוב ומפואר מהעבר של הספורט הנפלא הזה וכבר חכמים ממני אמרו שמי שלא זוכר את העבר שלו, סופו שלא יהיה לו עתיד. כרגע העתיד של לוטוס הוא כפול או כלום…מוזר.

עוד בטרם נגמרה העונה הקודמת החלו השמועות כי נציגי קבוצת לוטוס ההיסטורית, אלו שהמשיכו לחיות גם כאשר לא התחרו בפועל אלא היו עסוקים בהיסטוריה של לוטוס, מעוניינים לחדש את ימי קדם ולחזור לפורמולה-1 או לפחות לאסור או להפריע לאחרים מלהשתמש בשם הזה.

לוטוס הוקמה תחת ידיו ומוחו הגאוני של קולין צ'פמן, מהנדס מבריק ואני בטוח שאם הוא היה בחיים כיום, הוא היה זורק את הכובע שלו באוויר ובעוד כולם מביטים למעלה הוא היה מסתער ומחלק אגרופים לכול מי שנמצא לידו.

חלק מהשמות הכי גדולים של שנות ה-60, ה-70 וה-80 עברו בקבוצת לוטוס. הרשימה ארוכה אבל אי אפשר לכתוב פוסט על לוטוס מבלי להזכיר את ג'ים קלארק, אולי הנהג שהכי מזוהה עם הקבוצה הזו, הוא הרי נהג אך ורק במכוניות של לוטוס וגם נהרג ב-68' כשהוא אוחז בהגה של אחת מהלוטוסים הללו.

את קלארק לא היה מעניין הויכוח על השם, הוא היה עושה מה שצ'פמן אומר לו, כול עוד זה קשור בנהיגה. גם איירטון סנה החל את הנסיקה הגדולה בקריירה במדי לוטוס, זוכה כמובן בגראן-פרי הראשון שלו במכונית השחורה-זהובה. רשימת אלופי הפורמולה-1 שהספיקו גם לנהוג בלוטוס לא נגמרת בסנה. יש שם גם את אנדרטי, מנסל, רינדט, נלסון פיקה ועוד. יש גם כאלו שזכו לנהוג שם ולא זכו באליפות אבל הגיעו לגדולות – רוני פיטרסון למשל בתור דוגמה.

בשבוע האחרון הקרבות מתחממים בגזרת לוטוס. בעלי הזכויות לשימוש בשם חתמו על חוזה עם קבוצת רנו המקרטעת, הנשימו אותה והם יוצאים לדרך חדשה בדמות קבוצת לוטוס-רנו, ממש כמו זו שהייתה לסנה בזמנו, אפילו אותו הצבע.

בעלי הקבוצה הקודמת עדיין שוקלים את צעדיהם. הם הרי ייצגו את לוטוס בעונה הקודמת, כסף לא חסר שם כרגע והיו להם תוכניות לטווח ארוך. אחת האפשרויות שעלתה היא להמשיך להשתמש בשם לוטוס. מבחינתם אין בעיה שתהיינה שתי קבוצות בעלות שם דומה. אפשרות נוספת והגיונית יותר היא החלפת שם הקבוצה ויציאה לדרך חדשה.

עניין של שם יכול להיות מסובך או פשוט, תלוי את מי שואלים ומה הסיטואציה. לפחות לא משעמם להם שם. במחשבה שנייה, לא כדאי שישקיעו יותר מאמצים בבניית מכונית ופחות בשם שלה..?

ליגת כל קבוצותיה (הכול נראה אותו דבר)
ההחתמה הטובה של הקיץ?

3 Comments

דדי 9 בדצמבר 2010

דובי, נראה לי שאת מבחן שלמה לוטוס 2 לא עוברים (לוטוס גרופ) – כששאלו את דני בחר, יושב ראש הקבוצה, הוא אמר שלא אכפת לו שיהיו שתי קבוצות באותו שם, כי זה רק יעזור לקדם את המותג שלו.
קשה לי להאמין שהספונסרים יסכימו לזה. במיוחד לאור העובדה שהבדל הביצועים בין הקבוצות צפוי להיות משמעותי.

דורפן 9 בדצמבר 2010

דובי – אני חושב שזו עוד דוגמא לעניין "המיתוג" בספורט. כבר אין ערך לדבר עצמו אלא למותג. כשמהו הוא טוב אומרים ש"הוא כבר מותג". הפורמולה-1 פשוט צריכים לא לאשר את זה אם יש להם איזשהו כבוד להיסטוריה שלהם.

דובי מילר 9 בדצמבר 2010

פורמולה-1 זה שם אחר כיום לברני אקלסטון ועל פיו יישק דבר.
לפורמולה-1 כלומר לאקלסטון אין משמעות או אכפתיות להיסטוריה אלא רק לכסף ואתן דוגמה מתחום המסלולים.
במשך שנים היו מסלולים קבועים בסבב, בעיקר בעלי ערך היסטורי וסנטימנטלי. ברגע שהגיע הכסף הגדול (מזה"ת ואסיה) הם נעלמו מהסבב.
אכן המותג לוטוס הוא שם דבר בספורט המוטורי. כאשר הייתה ההכרזה לפני פתיחת העונה הקודמת על חזרתה של לוטוס לסבב כל העולם רעש וגעש.
עכשיו כולם רבים למי השם יהיה שייך ואכן "משפט שלמה2" , כמו שדדי כתב, לא בטוח שיצליח במבחן הזה.

Comments closed