עבודת צוות

החלפת כיסאות לא שגרתית גנבה מעט את ההצגה בסיומו של ראלי שבדיה. וגם - האם פורד מצמצמים על סיטרואן?

cc citroen racing

ראלי שבדיה, שהסתיים בצהרי יום ראשון הוא הוכחה נוספת לכול מי שפקפק בכך שזו עבודת צוות ואי אפשר אחרת.

במכונית ראלי יושבים זה לצד זה נהג ונווט, ממש כמו בעל ואישה. הדמות שיושבת בכסא הימני מדברת כול הזמן ומי שיושב בכסא השמאלי שותק ועושה מה שאומרים לו. ממש כמו אצלכם באוטו, לא?

בשבת, במהלך היום השני של הראלי(מתוך שלושה) פטר סולברג, אלוף העולם לשעבר מנורבגיה, נסע מהר מדי ונתפס על ידי משטרת התנועה השבדית. מה זה מהר? אתם שואלים, הרי מדובר במרוץ מכוניות..נכון, אבל בראלי יש קטעים שמוגדרים כקטעים תחרותיים למדידת זמן וישנם קטעים שמהווים קטעי קישור, נערכים על דרכים ציבוריות ואז המתחרים מחויבים לציית לחוקי התנועה. סולברג לא ציית, נסע מהר ונתפס.

החוק בשבדיה קובע שדו"ח מהירות נכנס לתוקפו רק 24 שעות מאוחר יותר ממועד מתן הדו"ח ולמזלו של סולברג, עוד לא החלטתי עם זה מזל טוב או רע, מועד כניסת שלילת הרישיון לתוקף היה בדיוק לפני הקטע האחרון של הראלי. אז מה עושים?

כמו שכתבתי קודם לכן, ראלי זו עבודת צוות ולכן ממש לפני הזינוק לקטע האחרון של הראלי, שביל קפוא באורך של כ-2.5 ק"מ, החליפו סולברג והנווט שלו, כריס פטרסון, מקומות. פטרסון האנגלי החזיק בהגה ולחץ על הגז ואילו סולברג היה עסוק בעיקר בלהגיד לו איך לנהוג ואיפה להיזהר.

השניים, שהיו ממוקמים במקום החמישי באותו השלב, היו רק צריכים לסיים בזהירות את הקטע בכדי לסיים את הראלי. ההפרש שלהם מהבא אחריהם, אלוף העולם סבסטיאן לואב, היה מספיק גדול בכדי להיות רגועים ולכן גם הנסיעה הייתה כמו בטיול אחר הצהריים ולא כמו במרוץ מכוניות.

כריס פטרסון לא תאר לעצמו שכך יעשה את הבכורה שלו בראלי שבדיה, עם מכונית ראלי חדשה לגמרי אבל זו חוויה מסוג אחר, משהו שהוא בטוח אף פעם לא ישכח. אני מניח שאף נווט לא ישכח דבר כזה.

כבר שמענו בעבר על החלפות בין נהגים לנווטים, אבל רק בקטעי קישור ובתקופה שמרוצי ראלי נמשכו חמישה עד שבעה ימים ולא בדור הנוכחי של סופ"ש עבודה מקוצר וקליל.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הרחק מקדימה, מהדרמה החביבה של הצמד סולברג את פטרסון התרחש קרב הרבה יותר מרתק על ההובלה. מדס אוסטברג, עוד נורבגי מוכשר, החליק את הפורד פיאסטה החדשה שלו לצמרת ונאבק ראש בראש עם מיקו הירבונן, הנהג המוביל של פורד, על ההובלה בראלי. הירבונן ניצח לבסוף אבל את ההצגה גנב אוסטברג שכנראה עוד ידבר הרבה במהלך השנה הקרובה.

מדס אוסטברג

הניצחון של הירבונן ושל פורד לא אומר הרבה וגם לא מסמן כלום, לפחות לא כרגע. גם בפעם הקודמת שאליפות העולם בראלי ביקרה בשבדיה, היה זה הירבונן שניצח. באליפות, בסוף העונה זכה סבסטיאן לואב, ככה שמבחינתו אין סיבה לדאגה, מה גם שבחלק מהקטעים בראלי הוא הצליח לזכות.

cc citroen racing

מה שכן ניתן לראות מהראלי הזה הוא שפורד, לפחות כרגע, כנראה התקרבו מעט לסיטרואן, מנצלים את זה שהפיאסטה בעלת קצת יותר ניסיון בשלב הזה, זו למעשה מכונית ה-S2000 שהתחרתה כבר בשנה שעברה בהצלחה ועברה את השינוי המתבקש ל-WRC, בעוד סיטרואן עדיין בשנה הראשונה שלהם עם ה-DS3 הנהדרת.

באם נסתמך על ראלי שבדיה ונפתח מעט ציפיות, צפויה לנו יופי של עונה השנה. עכשיו נחכה שהמצב בירדן ירגע מעט ויהיה אפשר לתכנן תוכניות לנסוע, לנגב חומוס בעמאן וגם לראות את סבסטיאן לואב מזיע ובעיקר אולי את קן בלוק.

הפורש המרגש והשוער הכובש
פשעי שמירת הלחץ בכדורסל ילדים

5 Comments

דורפן 15 בפברואר 2011

דובי – אני ממש מתפעל מהשבדים שהכניסו מרכיב של נהיגה אמיתית בדרך ציבורית. עוד דברים שצריך להכניס לראלי:

חנייה כפולה
חנייה במרווח מינימלי.
פקק תנועה
שכנוע של שוטר לוותר לך על דו"ח.
לקיחת אוטו לטסט.

דובי מילר 16 בפברואר 2011

דורפן – ראלי, לא רק בשבדיה, מחוייב לחוקי התנועה – רק – בקטעי הקישור.
המכוניות נוסעות שם על דרכים ציבוריות וחייבות לציית לחוקים הנהוגים באותה המדינה- הכול כולל הכול.
כמעט בכול ראלי שנערך באירופה או באוסטרליה למתחרים יש תקריות עם שוטרי תנועה, כתבתי כמעט כי בקפריסין וטורקיה למשל המשטרה די מעלימה עין ומסייעת למתחרים.
בעבר – מרוקס גרונהולם נאלץ לפרוש מראלי מכיוון שמשטרת התנועה האנגלית לא הסכימה ינהג על כביש ציבורי, כאשר הצמיג האחורי ברכבו לא היה קיים בעצם. הוא היה אמור להגיע לאזור הטיפולים והשוטרים לא הסכימו לאפשר לו.
בארגנטינה, במקרה כמעט זהה, המשטרה המקומית סייעה לקרלוס סיינז להגיע ללא הפרעה וכך היה גם לסבסטיאן לואב.

D! 17 בפברואר 2011

זה יכול להיות נהדר אם מדינת ישראל תתחיל לסייע לשחקנים כאן. אולי יהיה לנו סיכוי.
למשל:
שמירה צמודה על חלוצי היריבה.
עיכוב בכניסה לארץ (בעצם את זה עושים, לא?)
גירוש (למשל את שטרואבר)

דובי מילר 17 בפברואר 2011

ולמה זה קשור…?

D! 17 בפברואר 2011

האמת שאני כבר לא בטוח.
היה לילה
מאוחר.
למדתי אצלך שהמשטרה נוהגת לעזור או להפריע לנהגי המירוצים וחשבתי שגם כאן היא תוכל לתרום לכדורגל המקומי.

אולי טעיתי

Comments closed