אולי בפעם הבאה

סבסטיאן היה הנהג המהיר ביותר בראלי מקסיקו שהסתיים בסוף השבוע שעבר...

סבסטיאן היה הנהג המהיר ביותר בראלי מקסיקו שהסתיים בסוף השבוע שעבר, אבל למעשה זה לא היה ה-סבסטיאן שאתם חושבים או בטוחים בו, זה לא היה סבסטיאן לואב אלא דווקא סבסטיאן אוג'ייר. טוב, את זה לא אני קבעתי אלא דווקא אוג'ייר עצמו, בראיון שנערך עימו לאחר שהראלי הסתיים. במקום הראשון אגב זכה סבסטיאן לואב למי שעוד לא יודע. אוג'ייר עצמו "הצליח" לרסק את הסיטרואן DS3 שלו ביום האחרון לראלי לאחר קרב צמוד עם יריבו הבכיר.

LAT

שני הנהגים של סיטרואן ניהלו ביניהם קרב צמוד לאורך כל הראלי ואני בטוח שגרמו לקשיי נשימה ולחצים בחזה למנהל קבוצת המרוצים שלהם. אוג'ייר זינק לדרך ראשון, ביום האחרון של הראלי, מה שאומר שנאלץ "לנקות" את שבילי העפר עבור לואב ולכן גם התאמץ יותר, מה שבדיעבד גרם לו לקחת סיכונים נוספים, לטעות ולהתרסק, כמו רבים מיריביו של לואב בעבר. סבסטיאן לואב פשוט יודע לנהל את הראלי שלו, להלחיץ את יריבו, לגרום להם לעשות את הטעות ואז לנצח. כמו חיית-טרף.

קצת קשה לתאר או לנסות להסביר מה מרגישים הנהג והנווט בזמן ראלי. יושבים ברכב, מסביב רק רעש מהמנוע והם מנותקים ממנו ומתקשרים ביניהם באמצעות מערכת הקשר של הרכב, שומעים אחד את השני דרך הקסדה. השביל פרוש לפניהם, עפר, אבק, אבנים וסלעים, הנהג מקשיב, מרוכז, מפנה את הרכב באמצעות ההוראות של הנווט אבל בראש הוא שומע גם את תקתוק השעון, הוא יודע שהמחוגים של השעום יקבעו בסוף עד כמה הם טובים.

SUTTON

עכשיו קחו את כל הסצנה הזו, תכניסו אותה לתוך סיטרואן DS3 צבועה בצבעי המלחמה של רד-בול והמספר -2 על הדלת/חלון אחורי, זו של סבסטיאן אוג'ייר וג'וליאן אינגרסיה וכבר יש לנו תמונה מלחיצה. לכל הבלאגן הזה תכניסו 2 דקות מאוחר יותר את סבסטיאן לואב ותוסיפו למשוואה הזו את ההפרש הקטן ביניהם ותכפילו במספר-7, מספר האליפויות של סבסטיאן לואב. אם לא התבלבלתם עדיין תיזהרו בפנייה הימנית הבאה, יש שם סלעים שידפקו לכם את הרכב. אתם תחליקן רחב מדי, בום ואתם בחוץ.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הניצחון על האקדמיה
אנחנו כאן במזרח הרחוק (בעקבות רעידת האדמה ביפן)

8 Comments

d-d 13 במרץ 2011

אהבתי את הפסקה האחרונה

גמל (סתם גמל) 14 במרץ 2011

שאלתי כבר בעבר וברשותך אני אחזור על השאלה שוב: מה בדיוק התפקיד של הנווט?
תמיד חשבתי שהוא מסתכל במפה או משהו כזה, אבל באחד הסרטונים שהעלת בעבר ראיתי שהוא בעצם מקריא סיפור דרך ולא באמת מנווט.
ברור לי שהתפקיד שלו מאוד חשוב, אני פשוט לא כל כך מבין מה התפקיד שלו

דובי מילר 14 במרץ 2011

גמל – עניתי גם בפעם הקודמת ששאלת ובכל זאת אענה שוב.
כל צוות, לפני כל ראלי, מקבל "חלון זמן" לעבור על כל קטע במהירות איטית ולא עם מכונית המרוץ בכדי לרשום את ההערות שלהם. ההערות הללו הם השפה שמוכרת ומובנת לנהג ולנווט ונרשמת בסימנים של מרחק ופניות. כל פנייה מקבלת אות שמסמלת כיוון – ימין או שמאל ואת "חוזק" הפנייה שמתואר במספר שנע בין -0 ל-6 בדרך כלל. גם מכשולים בולטים בדרך נרשמים כולל קפיצות למשל.
בזמן התחרות הנווט מקריא לנהג את הדרך, בדרך כלל 2 פניות קדימה בכדי שהנהג יוכל להכין את הרכב להמשך הדרך.
לא קל, מניסיון, גם לא ממש פשוט אבל לומדים, מתרגלים ובעיקר נהנים.

גמל (סתם גמל) 15 במרץ 2011

תודה רבה על ההסבר

דובי מילר 15 במרץ 2011

בכייף ובראלי הבא אתה מוזמן להיות אורח שלנו ולראות כיצד זה נראה "על אמת" .

גמל (סתם גמל) 16 במרץ 2011

רגע רגע… עכשיו כבר סיקרנת אותי
מה זאת אומרת בראלי הבא שלכם?

דובי מילר 16 במרץ 2011

גמל, הייתי בטוח שאתה יודע. אחד מהשגעונות הרבים שלי זה ספורט מוטורי אבל אני לא רק כותב על זה אלא עוסק בפועל. אני נווט או כמו שזה נקרא בעגה המקצועית נהג-משנה, זה שיושב ליד הנהג ומקריא.
עקב הבעייתיות בכל הנוגע לספורט מוטורי ישראלי אנחנו בפגרה מאונס שאמורה להסתיים בסוף חודש מאי.

גמל (סתם גמל) 17 במרץ 2011

את זה שאתה גם משתתף אני יודע
פשוט לא ידעתי שיש ראלי בארץ
אני מאוד אשמח לבוא ולצפות, תעדכן אותי בבקשה כשהפגרה תסתיים

Comments closed