שגריר ישראל בבריטניה ו-ערבות הדדית

החברה הישראלית מדברת הרבה על ערבות הדדית לאחרונה. ה-JRDA , התאחדות נהגי המרוצים היהודיים מתיימרת לעשות בדיוק את זה. מבט על אלון דאי- השגריר החדש בהתאחדות. בהצלחה.

אלון דאי - פורמולה-3

בעוד ספורטאי התחום המוטורי – נהגים/נווטים/רוכבים נאבקים בכדי לקבל הכרה, להגיע למימוש שלהם במדינת ישראל, לעתים תוך תחושה שהעסק למעשה אבוד בגלל הבירוקרטיה ובעיקר בגלל חוק הנהיגה הספורטיבית הקיקיוני שנכפה, אלון דאי, נהג המרוצים הישראלי הבכיר כיום בעולם עושה עוד צעד קטן-גדול לכיוון הקצה הנוצץ של הפירמידה, הפורמולה-1 ודווקא בדרך לא צפויה.

בתחילת השנה הוקמה בבריטניה ה-JRDA , התאחדות נהגי המרוצים היהודיים, כן אני יודע שזה נשמע הזוי פה, במקומותינו אבל זו עובדה קיימת. ארבעה אנשי עסקים יהודיים אמידים ביותר החליטו כי הם מוכנים לתרום מממונם בכדי להגשים חלום קטן, הבאתו של נהג יהודי לפורמולה-1. האחרון אגב שהיה שם, באם נוציא את חנוך ניסני מהמשוואה, היה ג'ודי שכטר הדרום-אפריקאי, שהצליח לא רע, זכה באליפות העולם עם פרארי ב-1979.

ג'ודי שכטר - formula1.com

אלון דאי, שמתחרה השנה בפורמולה-3 באליפות גרמניה וגם בסדרת ה"יורוסרייס" מעין גביע אירופה, הוא הנציג הראשון של ההתאחדות החדשה, שבחודש ספטמבר מקיימת אירוע השקה רשמי במסלול סילברסטון בבריטניה. זהו לא סתם עוד אירוע, הוא מתקיים בסוף שבוע שבו סדרת ה"יורוסרייס" מתארחת בבריטניה לאחד מהמירוצים וזו הזדמנות נהדרת עבור אלון להוכיח את יכולותיו הגבוהות, שוב, מול עיניים בוחנות, ויהיו שם הרבה.

הייתה לי הרבה ביקורת על עצם הקמת התאחדות מיוחדת לספורט מוטורי בבריטניה שהדגש בה הוא על שיוך דתי. לא ראיתי בשום מקום בעולם התאחדות לנהגי מירוצים בודהיסטים או שינטו לצורך העניין, בטח שלא מוסלמים או נוצרים, לא ראיתי שום צורך לצאת בהצהרה, ממש צעקה – "היי, אנחנו נהגי מירוצים יהודים ואנחנו פה" אבל בשורה התחתונה הרעיון הוא שאם זה משרת את המטרה, במקרה הזה הבאתו של נהג כשרוני קדימה, דחיפה ענקית- כלכלית, עסקית ומציאת קבוצה טובה, מתן ההזדמנות הכי טובה שיש – אני בעד.

אלון דאי פורמולה-3

הספורט המוטורי הוא ספורט יקר, הוא ספורט שעמוס בפוליטיקה ולפעמים, יותר נכון כמעט תמיד כישרון לא יספיק לנהג מירוצים בכדי לטפס למעלה. אלון, טוב ככל שיהיה, והוא מצוין, יגיע לשלב שבו "יתקע", משהו יעצר מעט, הכסף לא יספיק לטופ ואז לא משנה כמה כשרוני הוא, הכל ירד לטימיון. זה בדיוק השלב שהאקסטרה צריכה לשחק תפקיד.

מדברים רבות לאחרונה על הערבות ההדדית בחברה הישראלית וההוכחה, לפחות כך זה נראה, היא מאות אלפים ברחובות במחאה צודקת שלא נגמרת וטוב שכך. הערבות ההדדית מקורה, אצלנו, מתוך הדת היהודית (לא, אל תשאלו אותי איפה..) ולכן טוב עושים אנשי ה-JRDA בכך שהם מסייעים לאלון, דוחפים אותו קדימה. קצת תקשורת, קצת עזרה פיננסית, אויר לנשימה והראש שיהיה פנוי למירוצים.

על המסלול

אסור שאלון יגיע למצב שבעיה כלכלית כזו או אחרת תמנע ממנו לעשות ולו הקפה אחת על המסלול פחות מיריביו, אסור לתת לכישרון הזה ללכת לאיבוד ולכן החשיבות של ה-JRDA  עבור אלון עצומה ואולי גם עבור כל נהג ישראלי צעיר שרק חושב עכשיו להתחיל את צעדיו הראשונים בקרטינג. הצהרת הכוונות של ה-JRDA  היא בבריטניה אבל הם לא שוללים סיוע לכל נהג יהודי באשר הוא.

אז זהו. אלון דאי הוא השגריר הראשון נאחל לו בהצלחה וכמובן שיחל במסורת שתפתח הרבה דלתות לאחרים, שבאים ממדינה נטולת ספורט מוטורי חוקי והגיוני.

אלון דאי
מגן הקהילה. מתי הליגה?
פדרר להינגיס: האם תהיי בת זוגי באולימפיאדה?

5 Comments

איתי אלון 7 באוגוסט 2011

דובי,
תודה על העמקת התוכן. גם אני חשבתי ברגע הראשון כמוך לגבי אי הצורך בשיוך דתי.
עכשיו, אחרי קריאת הכתבה, הבנתי את שחביות הדחיפה הארגונית היהודית לנושא.
שיהיה לאלון בהצלחה ! מעורר השראה.
איתי.

אביאל 7 באוגוסט 2011

דובי – אז יש בעצם לבחור סיכוי ממשי להגיע יום אחד לנהיגה בסבב בתור נהג קבוע ? או שעדיין מדובר ביותר פנטזיה.

בכל מקרה אם מקס מוסלי היה עדין בעסק, אני בטוח שאיזה קבוצה היתה לוקחת נהג יהודי סתם כדי לעצבן אותו.

דובי מילר 7 באוגוסט 2011

אביאל – סיכוי תמיד יש, אין סיבה שלו אבל יש כל כך הרבה גורמים שתלויים בעניין הזה.
כיום בפורמולה-1 ישנם נהגים שיושבים על הכסא מכיוון שיש להם יותר כסף מכישרון וזו בעיה.
על הכישרון של אלון אין ויכוח וגם על היכולת שלו. הוא מודע לעצמו, ללחץ הגדול- עושה מאמצים אדירים להצליח.
נקודה לזכותו – ב-FIA הכירו בכישרון שלו ובפוטנציאל והוא נמצא באקדמיה המיוחדת של אלו ש"סומנו" ומיועדים לגדולות.
לנו נותר לקוות ולהחזיק אצבעות.

עפר ויקסלבאום 9 באוגוסט 2011

דובי,
האם אלון לא היה מגיע לפורמולה 1 ללא איגוד השוטרים היידי?
סליחה, התארגנות נהגי המירוצים היהודיים?
ואם לא, למה?

דובי מילר 9 באוגוסט 2011

עופר – אלון עוד לא הגיע לפורמולה-1.
הוא יכול להגיע לשם גם בלעדיהם, היתרון של העזרה שלהם הוא כלכלי בעיקר, לפחות כרגע.

Comments closed