ההוא שחוזר וההוא שהולך (ארמסטרונג וקונטאדור)

.

.

.

.

.

.

.

.

***

אז בעוד אני משוטט לי ברחבי מדינת ישראל נפלו שני דברים והמעניין שהם קרו בתכיפות האחד לשני, אולי זה לא מקרה. בארה"ב נסגרה לה החקירה (המיותרת לטעמי) כנגד לאנס ארמסטרונג, חקירה פדארלית יש לומר, כלומר משהו רציני, שנפתחה בעיקר בגלל עדויות כאלו ואחרות שנמסרו על ידי מי שהיו רוכבים בקבוצתו של ארמסטרונג, לאנדיס וטיילר המילטון. השניים, סייעו ללאנס בדהירתו בטור דה פראנס אולם לא זכו לטעום מהתהילה כמוהו ולפחות מזוית הראייה שלי עשו זאת, את מתן העדות כנגדו, מקנאה. עדות ללא ראייה נתמכת היא בסופו של דבר…רכילות זולה.

ארמסטרונג לא התעכב יותר מדי על החקירה הזו, כאילו יודע שגם היא, כמו רבות לפניה בהן הואשם בשימוש בסמים משפרי ביצועים, תיסגר, הוא המשיך לדחוף בשני כיוונים גם יחד. ממשיך את המאמצים הבלתי נגמרים מבחינתו בקרן ה-livestrong שחורה-צהובה שלו למען חולי סרטן, מגייס פה ושם עוד ועוד מיליונים. במישור האישי יותר עשה מי שזכה בטור דה פראנס שבע פעמים, שינוי כיוון ואולי מעין חזרה למקורות והתחרה בסוף השבוע האחרון בתחרות חצי איש ברזל בפאנמה, מסיים את המסלול הקשה במקום השני, מאבד את ההובלה, בסיום, בחלק השלישי של התחרות, בריצה (אולי הוא צריך להצטרף אליי לאיזו ריצה או שתיים..).

בעוד ארמסטרונג עושה את הדרך הבטוחה לכיוון תחרות ה-ironman בהוואי מי שעושה את הדרך למטה, לפחות כרגע הוא אלברטו קונטאדור הספרדי. הרוכב הספרדי שנתפס בבדיקת סמים, כן, גם הוא, טען כי אכל "בשר מקולקל" או בשר "מועשר" במסעדה מקומית בספרד ואף הביא על כך סימוכין ותימוכין (גם אני יכולתי לתת לו פתק כזה..). המעניין הוא שההתאחדות הספרדית האמינה לו (נו, ברור..) וויתרה על העונש אולם מסתבר שלא כולם פראיירים ובדיון נוסף הוא הורשע והושעה, התואר של 2010 עובר לרשותו של אנדי שלק ולמרות שלא כך היה רוצה לראות את שמו ברשימת המנצחים, הוא מחייך ואומר תודה, בעיקר לאחר שהפסיד את התחרות בגלל אותה תקרית נפילת השרשרת, למי שזוכר.

זוהי שוב הוכחה כי אף אחד לא חסין במרוצי האופניים המקצועניים, הספורט שמנסה שוב ושוב ושוב לנקות את עצמו מאותם ספורטאים שמנסים לנצח בכל מחיר ובדרך עובדים גם עלינו, האוהדים והספורטאים החובבים. גורמים לנו להאמין שבאמצעות עבודה קשה הכל אפשרי ולבסוף, בשקט בשקט לאחר התחרות, מתגלות התוצאות העגומות.

"יצא המרצע מהסטייק..."

אז קונטדור ישב שנתיים בחוץ, ינקה את עצמו, ינוח, יתאמן ואז יבקש סליחה ויחזור להתחרות. למזלי, אף פעם לא אהבתי אותו, הוא תמיד סימל עבורי את זה שמנסה להילחם בספורטאי הנערץ עליי, לאנס ארמסטרונג, ולכן גם לא פיתחתי שום חיבה כלפיו. אני לא שמח על נפילתו, למרות שביום שנודע על השעייתו כתבתי בפייסבוק – "יצא המרצע מהסטייק..", לא באמת אכפת לי ממנו, יותר אכפת לי מהספורט הזה, מהספורטאים הללו, שממשיכים ומנסים שוב ושוב לעבוד על המדע בעזרת המדע, ממש כמו המאבק בין הוירוסים במחשב לאנטי-וירוסים. מתי הם יבינו שהספורט צריך לחזור להיות נקי וטהור, ספורט וזהו, או שאולי כדאי שיחליטו שבמרוצי אופניים, הספורטאים המקצועניים רשאים להשתמש במשפרי-ביצועים, תחת השגחה..?

מה אתם אומרים?

"באזר" בפייסבוק

סוארז לא מבין
הקלות הבלתי נסבלת של הפנדל

12 Comments

אודי 13 בפברואר 2012

אני מאמין שאי אפשר לסיים את הטור דה פראנס בלי להכניס לעצמך סמים לגוף. אני חושב שכולם עושים את זה (כולל לאנס ואפילו הרוכב האהוב עליי והמתחרה הגדול של ארמסטרונג – יאן אולריך), השאלה היא מה המינונים ומה הסוגים של כל מה שהם מכניסים ולמי יש מזל ולא תופסים אותו.
חוץ מיזה אני מבין מהתמונה הראשונה שלאנס החליט לקחת את האיירון מן צעד אחד קדימה ולרוץ בלי נעליים :)

דובי מילר 13 בפברואר 2012

אתחיל מהסוף – הריצה ללא הנעליים, זה קטע ההחלפה מהשחייה בים בדרך לרכיבת האופניים..

לגבי הטור דה פראנס – ניתן גם ניתן אבל השאלה הגדולה היא זו ששאלתי בסוף הפוסט, דעתך ?

אודי 13 בפברואר 2012

אני חושב שגם אם יאפשרו לכולם לקחת משפרי ביצועים מבוקרים תמיד אנשים ינסו לעקוף את זה ולקחת חומרים יותר חזקים כדי להעפיל על יריבהם. לכן לפי דעתי זה לא יהיה רעיון טוב. אני חושב שאין מה לעשות צריך להמשיך להילחם נגד השימוש בחומרים אסורים בעזרת עונשים כבדים כמו במקרה קונטאדור.

יותם מ 13 בפברואר 2012

דובי,
אתה מקדיש לעניין רק שתי שורות, אבל ההישג של ארמסטרונג (עם או בלי סמים) הוא נדיר ומפתיע.
בגיל 41, בחצי הראשון שלו, מול 5-6 מאנשי הברזל המובילים בעולם, לסיים במקום השני ורק 40 שניות מהמנצח (בוון דוקרטי, פעמיים מדליסט אולימפי בטריאתלון) זה חתיכת עניין. אני לא חושב שהוא ציפה לזה.
ועוד בריצה היה לו הזמן החמישי בטיבו! היו שם רסמוס הנינג, אלוף רות' ובעל אחת התוצאות הטובת בהיסטוריה, כריס לייטו, ריצ'י קאנינגהאם ועוד. יש למה לצפות לקראת הוואי.

אגב, למי שהשם אומר משהו, לורן ז'אלאבר (ז'אז'א) סיים קצת יותר מחצי שעה אחרי לאנס וניצח בקטגרויית הגיל.

דובי מילר 13 בפברואר 2012

יותם, הקדשתי לזה מעט בכדי להשאיר מקום לעניין "האחר" בפוסט.

אני כל כך רוצה שארמסטרונג יצליח ובגדול וכרגע -על סמך התוצאות ובעיקר בגלל הנחישות – הוא בהחלט בדרך !

אופיר 13 בפברואר 2012

דובי, עזוב אותך מהמקצוענים האלה וספר על הדבר האמיתי: איך מתקדמות ההכנות??

ביום שבת רשמתי כבר 32 ק"מ (סה"כ שבועי של 88 ק"מ) ובינתיים טפו טפו הכל כשורה (מההיבט החשוב ביותר: הרפואי).
איך היתה החזרה לשגרת אימונים אחרי הכיכוב בפארק?

דובי מילר 13 בפברואר 2012

ח ח , אצלי מצוין, עדכון ממש בקרוב,כנראה בסופ"ש אחרי הארוכה הגדולה הראשונה.
לצערי בסופ"ש הקודם לא רצתי ארוכה מכיוון שהייתי ב"מסע ישראלי" בירושלים, משלים בזהירות חוסרים – מחר – 20 ק"מ "רגועים".

אופיר 13 בפברואר 2012

"20 ק"מ רגועים" ככה סתם באמצע השבוע זה כבר דיבור של מישהו שמסתובב עם סכין בין השיניים.
אתה אשכרה הולך להתפוצץ על המרתון הזה, הא?

אריאל 13 בפברואר 2012

אני לא יודע אם כשחושבים על זה מדובר בהישג כזה נדיר. אם אני זוכר נכון, לארמסטרונג יש יכולת לב-ריאה מטורפת, יש לו לב עצום, אז מבחינת מאמץ גופני הוא כבר עבר הרבה יותר קשים מאשר חצי איירון מן, לדעתי. זה נכון שעכשיו יש פה ריצה ושחיה ולא רק אופניים, אבל זה רק דורש פיתוח של השרירים הרלוונטים – את הבסיס יש לו יותר טוב מכולם.

IDO 14 בפברואר 2012

למה אתה לא מאמין לקונטדור, לא ראית את הקצבים של ספרד?
בטח השאירו את הסטייק שלו בחוץ בשמש עם הזבובים ויצאו לסיסטא.
גם נאדאל חושב שהוא זכאי.

אני חושב שלאנס ספורטאי אדיר אבל יש לו מזל שקונטדור
לא נולד 5 שנים קודם.

דובי מילר 14 בפברואר 2012

הרבה ניסו במהלך שבע שנות השליטה של ארמסטרונג בטור, לנשל אותו, להילחם בו ולא הצליחו.
מלבד היכולות שלו חשוב לזכור שהיה לו את הצוות הטוב ביותר, את הקבוצה הטובה ביותר וזה עושה הרבה הבדלים.

אגב, ממליץ לקרוא את הספר של יוהאן ברוניל בעניין הקבוצה.

יואב 15 בפברואר 2012

דובי, אתה ממש אל מוטוריקה! כל מה שמתגלגל. ורץ.
אין ספק שכל הענף המקצועי של השנים האחרונות מוטל בספק. הרי ברור שכולם משתמשים (במשפרי ביצועים כאלה ואחרים). זה פשוט לא אנושי, כל הטור דה פראנס הזה. גם גיבורי העבר השתמשו, פשוט בסמים פרימטיביים וזולים יותר (קוק ודומיו).
דווקא בהקשר הזה, נדמה שלאנס הצליח להינצל מכל התיקים נגדו, פשוט כי הכיס שלו עמוק יותר. וקונטדור? מישהו משלם עליו, וקיבל בפועל ענישה רטרואקטיבית. ז"א 2010 ו2011 נחשבות כשנות השעייה בפועל, ובעוד חצי שנה הוא שוב בטור. בניגוד לבאסו ווינוקרוב ש"ריצו" שנתיים על הכורסא, מגדלים כרס.
ובקשר לשאלתך המסכמת – הכי "הוגן" ו"הגיוני" יהיה לאפשר לכולם להשתמש במשהו משפר, ואז כולם יהיו שווים לכאורה. כמו ההגבלות על ה-WRC ו-300 כ"ס. בתנאי שכולם אצל אותו הדוקטור/דילר…

Comments closed