בין שערורייה לזכויות האדם

השאלה הגדולה איתה יוצאים מהגראן-פרי בסין ולקראת בחריין היא האם היתה איזו קנוניה, קונספירציה כנגד מרק וובר בסוף השבוע האחרון, האם רד-בול עשו לו בכוונה, שמו לו מעט מדי דלק למקצי הדרוג וגרמו לו להיתקע על המסלול, מאלצים אותו לזנק מהסוף, האם הגלגל האחורי ימני הורכב במכוון בצורה רופפת, דבר שגרם לפרישתו מהמירוץ וכל זה בעקבות השרירים שהפגין אל מול סבסטיאן ווטל במירוץ הקודם, הרצון שלו לנצח את הבן המועדף בקבוצה ובעיקר התגובות שבאו אחרי המירוץ.

vettel marko

לא, לא היתה שום קונספירציה ואפילו זה די טפשי לחשוב על דבר כזה. קבוצה כמו רד-בול, כמו כל קבוצת צמרת בפורמולה-1 בנויה על תדמית קודם כל, תדמית שהוקעו בה מיליונים יפים של דולרים שאמורים לחזור בצורת נקודות אליפות היצרנים, באליפות היצרנים זוכה הקבוצה ששתי המכוניות שלה מביאות נקודות והרבה. כל נקודה היא דבר יקר ואין שום היגיון להשקיע כל כך הרבה, רק בכדי לבעוט בדלי ולשפוך את המים, אפילו כאשר מדובר באירוע דוגמת העימות המתוקשר בין השניים.

כולם יודעים שסבסטיאן ווטל, אלוף העולם למי ששכח, הוא הבן המועדף של הקבוצה, במיוחד של האיש שאומר את המילה האחרונה בכל הקשור לספורט המוטורי ברד-בול וזהו הלמוט מרקו. מרקו, בעברו נהג מירוצים בעצמו (עד התאונה המצערת בה איבד את עינו) יודע בדיוק מה מרגיש כל אחד מהנהגים ולא מסתיר את חיבתו לגרמני, כמובן תוך שהוא מודע לכישרון הגדול שהוא. מבחינתו מרק וובר הוא מס'-2, נהג תומך שאמור לשרת את הקבוצה, לשרת את ווטל במידת הצורך ותו לא. גם הוא ובעיקר ווטל הביעו לא אחת את מורת רוחם עוד בעונה הקודמת על כך שהאוסטרלי לא ממש ניסה לסייע לווטל במאבק על אליפות העולם.

אבל בין כל אלו לבין זה שתגיע הודעה מסודרת על עשיית שרירים לאוסטרלי, לגרום לו נזקים, זה ממש לא המשחק. יש גבול (למרות שפלביו בריאטורה ורנו הוכיחו שניתן לעבור את הגבול..). מרק וובר מסרב להיות מספר-2 קלאסי, מסרב להכיר מבחינתו במקומו הנכון בקבוצה וזה בסדר, הבעיה היא שהוא לא מנפק "קבלות" במקום, לא מביא תוצאות שיצדיקו את הטענות שלו, לפחות לא בצורה עקבית. לרוב הוא יכול לבוא בטענות קודם כל לעצמו. הפעם לא. הפעם האשמה היא בקבוצה.

אחת הסיבות אולי למה שהתרחש ברד-בול בגראן-פרי של סין היא שהם איבדו מעט ריכוז, איבדו פוקוס אל מול על העיסוק הבלתי נגמר במה שהתחולל שם, במאבק בין הנהגים, בדיווחים בתקשורת, ראיונות עם שניהם והפיצוץ הסופי מבחינתו של ווטל, אשר בסופו של דבר הוציא את האמת שלו ואמר שעשה את מה שעשה מכיוון שמרק וובר בעונה שעברה לא סייע לו. לאחר התקרית ביניהם, הוא התנצל וכבר אז רמזתי שהוא לא ממש דובר אמת, לא באמת מתכוון אלא מנסה לגרום לשקט. בסוף זה התפוצץ והוא אמר את כל מה שבאמת התכוון להגיד ובעיקר עשה למרק וובר. הוא, כמו שור אמיתי, ראה את הסמרטוט האדום מתנפנף מולו והסתער, האמוציות בערו, הזיכרון השתולל וכמובן הכישרון שיחק תפקיד. האם זה נגמר? קשה לדעת.

מרק וובר מסתובב עם מועקה כבדה מאז והשמועה העיקרית, לאחר הגראן-פרי הסיני, היא שהוא מגשש עם קבוצת פורשה לחוזה ארוך טווח לקראת חזרתם למירוצי המסלול ובעיקר זה של לה-מאן, מה שבעיקר אומר מבחינתו, עזיבה של רד-בול ושל הפורמולה-1, ובגילו זה אומר עזיבה ללא אפשרות לחזור, יתכן מאד שהוא כבר חושב על העתיד. גם מרק וובר וגם פורשה הכחישו כי שיחה כזו התקיימה אבל אנחנו כבר יודעים מה דינן של הכחשות…

Fernando-Alonso-girlfriend

כל זה לא עניין את פרננדו אלונסו (ואת חברה שלו..). הוא הגיע לסין במטרה אחת- לנצח! ועשה את זה בצורה משכנעת ביותר. המילטון הוכיח שיש למרצדס מה למכור, זינק היטב לאחר שקבע את הזמן הטוב ביותר במקצי הדירוג, אבל לקח לספרדי חמש הקפות בכדי לצמצם פער ולעקוף את האנגלי. פליפה מאסה המשתפר, ניצל השתהות של המילטון בכדי לעקוף אותו מצד שני ולהקפיץ את פרארי למקומות 1-2 בתחילת המירוץ.

נראה כאילו מאסה הסתגל למקומו החדש בפרארי, מודע סופית לכך שהוא שם בכדי להיות מספר-2 לאלונסו, בעיקר לא להפריע לו ולאסוף שאריות כאשר ישנן. המילטון מצידו, כנהג המוביל של מרצדס בהחלט הקפיץ את המצב בקבוצה מדרגה ועכשיו כל שנותר להם זה לשפר את קצב "אכילת" הצמיגים של המכונית, לגרום ללואיס לשמור על קצב תחרותי למשך זמן ארוך יותר, מה שיאפשר לו גם לקפוץ אל המדרגה העליונה על הפודיום עוד העונה.

Ross-Brown

מי שלאט לאט מאבד את מקומו במרצדס הוא רוס בראון. שועל המירוצים הוותיק, שלמעשה הקים את הקבוצה מהחורבות של הונדה ומכר את חלקו למרצדס, נשאר בתפקיד המנהל שם, מנסה להצעיד את הקבוצה הגרמנית החדשה-ישנה חזרה לימי הזוהר, מרגיש מעט מעורער. לאחר שהצניחו לו את לאודה על הראש, עכשיו הוא כבר רואה באופק את היורש שלו, מה שיגרע עוד יותר מסמכויותיו וחייב לבדוק אפשרויות ומהר.

מה אני מציע? המקום הקלאסי עבורו הוא דילוג למקלארן. למה דווקא לשם? הקבוצה הבריטית הבכירה מדשדשת, לא מצליחה לנפק תוצאות, המכונית לא מספיק טובה, בעיקר עניין של ניהול וארגון, בדיוק התחומים בהם הוא מצטיין. יותר מזה, הונדה הודיעו בשבוע שעבר כי הם חוזרים למשחק וחתמו על חוזה עם מקלארן, לקראת פיתוחו של מנוע חדש, על פי התקנון שיכנס לתוקף בעונה הבאה, מנוע 1.6 מוגדש טורבו שיאכלס את החלק המרכזי במכונית. הקבוצה כנראה תקבל את המנוע רק בעונת 2015, בדיוק הזמן הנכון והמספיק לכיוונו של בראון לעשות את הקפיצה, בתום העונה הנוכחית, לארגן קבוצה ומכונית תחרותית לקבלת הענק היפני.

דבר סיני אחרון ואולי לא. שוב ראינו מירוץ, כנראה כמו כל העונה הנוכחית, בה טקטיקת בחירת הצמיגים היא המנחה את התנהלות המירוץ. חלק מהנהגים בחרו לזנק על תרכובת קשה יותר, מאפשרת להם מקטע ראשון ארוך יותר, לעומת אלו שבחרו צמיגים בעלי תרכובת רכה יותר. זה מוסיף עניין, הימור וגם בלבול על המסלול, לפחות למי שצופה מהצד ולא מנתח נכון את התמונה. הסודות גלויים לכולם, גם לצופים. הצמיגים מסומנים ולכן כל אחד בכל רגע נתון יודע, פחות או יותר, מי יחזיק יותר זמן ומי פחות. אז זה לא מעניין, תגידו…ובכן, זה מעניין מאד כי כאן בדיוק נכנסת היכולת של הנהגים, הכישרון שלהם להצליח ולסחוט מהצמיגים עוד קצת, להיות מהיר אך לא אגרסיבי, לשמור על הצמיגים מעט יותר, על האחיזה שלהם. אותי זה מעניין.

Bahrain_2195737b

וכמו תמיד כאשר הגראן-פרי של בחריין מתקרב, פתאום צצו הכותרות סביב הפגיעה בזכויות האזרח שקיימות במדינה, כאילו פגיעות אלו קיימות רק במשך סופ"ש אחד בשנה. קריאה לביטול המירוץ ועוד ועוד הגבלות מלוות את החדשות של ההתארגנות למירוץ, פתאום לאנשים אכפת ממה שקורה שם. איך אף אחד מהם לא צעק כאשר היו בשבוע החולף בסין, גם שם, עד כמה שאני זוכר, יש פגיעה בזכויות כאלו ואחרות של אנשים (זוכרים את האולימפיאדה? ). העניין הוא שאת הפורמולה-1 מניע כסף, כסף גדול ועד שלא תתקבל החלטה אמיצה להחרים מדינות בהן זכויות האדם נרמסות, גם אם מדובר בכסף גדול, אין שום טעם להתייחס רק למדינה אחת, כזו או אחרת.

הכי רחוק מהחוק (עמרי מנהיים)
ליגת שוקי ההון: על תזות ומציאות (נפילת הזהב)

18 Comments

הוקנהיימרינג 17 באפריל 2013

לא מבין את הקשקוש שלך!
הסיפור של וובר – הקבוצה רצתה שהוא ישאר ב P1 במלזיה
MULTI 21 – מספר 2 לפני מספר 1….
מה זה השטויות שעכשיו מחבלים לו במכונית?
אם אין מה לכתוב לא צריך בכוח.

לגבי ניקי, הוא בדרקטריון של מרצדס בגלל מליון סיבות…בין היתר לאודה אייר, והוא נמצא במירוצים רק בגלל שהוא משדר עדיין ב RTL.

דובי מילר 17 באפריל 2013

אבל בהנחה ויש לי מה לכתוב… מותר לי..?
תקרא טוב מה כתבתי לפני שאתה שולף…אם אין מה להגיב לא חייבים להגיב…מה שכתבתי הוא, בהנחה ולא הבנת, שהיו הרבה דיבורים ושמועות על קונספירציה כלפי מרק וובר.
גם מהאנשים הקרובים הסובבים את הפורמולה-1.

התייחסתי לכך שלמעשה מדובר בשמועות ולא יותר מזה ואת דעתי ניסחתי כך שגם אתה תוכל להבין אותה…

לגבי rtl ןלאודה-אייר – ממש לא ככה…מצטער.

הוקנהיימרינג 19 באפריל 2013

דובי היקר, אל תיעלב, פשוט אני ממש לא מתחבר לתיאוריות הקונספירציה של צהובונים.
לרוב אתה כותב דברים לעניין.

דובי מילר 19 באפריל 2013

אם לא הייתי נעלב זה היה אומר שלא אכפת לי…

צור שפי 17 באפריל 2013

פוסט מעניין. האם הקטע הזה של "מספר 1 – מספר 2" ומי עובד עבור מי לא אמור להיות ברור לכל הנוגעים בדבר לפני שהעונה מתחילה, אולי אפילו באופן פורמלי-חוזי?
תיקון הגהה קל, כפול: "ותו לא" (ולא "ותו לו") וגם "לא סייע לו" ולא "לו סייע לו".
לגבי העניין של זכויות האדם, הכל צביעות, סין לא טובה במילימטר מבחריין וגם הרקורד של מלזיה ודובאי לא משהו.

דובי מילר 17 באפריל 2013

אופס, הטעויות תוקנו, תודה.

בעיקרון התפקידים בכל קבוצה ידועים, מה גם שכיום יש הוראות קבוצתיות, מותר לתת ולהשתמש בהוראות הללו בכדי לשחק עם הטקטיקה במהלך המירוץ.
ההוראות ברד-בול היו ברורות במירוץ במלזיה- וובר הוביל, ווטל היה שני וכך הם היו אמורים להישאר, אלו היו ההוראות של הקבוצה ושני הנהגים שמעו אותן.
אלא מה- ווטל החליט לא לציית ורק עכשיו, ממש לפני המירוץ בסין הסביר באופן מפורש למה עשה את זה, לפני כן הכל היה נראה, על פניו- "טעות", הוא התנצל וכו', דברים אליהם התייחסתי אחרי אותו המירוץ.
השד יצא מהבקבוק לפני המירוץ בסין ועכשיו פני הדברים בהחלט יראו אחרת בקבוצה עד לתום העונה.
כיצד זה ישפיע בהמשך ? שאלה קשה. ברור ששום דבר כבר לא יהיה אותו הדבר שם, מה גם שהמצב בין הקבוצות בצמרת הדירוג מאד נזיל…הן די קרובות ביכולות שלהן, מה שעושה את כל הסיפור מסובך לרד-בול ומעניין עבורנו.

מגיב 17 באפריל 2013

רק דבר אחד אני אוסיף – יש מקרה שהבן אדם לא רוצה לעזור לנהג השני וזו זכותו המלאה כי וובר לא נוהג בשביל וטל אלא בשביל הקבוצה. אני לא אומר שזה בסדר חלילה, אבל כשלאורך כל הדרך יש מישהו שמועדף על ראשי הקבוצה ואתה מרגיש מספר 2 – אז קצת קשה למצוא את הכוחות ללכת ולעזור לאותו אחד. תזכרו – יש גם גבול לאיך אפשר לעזור – גם פיקה הצעיר ניסה לעזור לאלונסו ותראו היכן הוא עכשיו. במקרה של ווטל – הוא השתמש בסיטואציה שנוצרה בשביל לגנוב לוובר את המקום הראשון במרמה של ממש וזה מאוד חמור. מעבר לכך שפעם הבאה ווטל לא יעקוף את וובר כי זה ייגמר בהתנגשות, וובר איבד לגמרי את האמון בקבוצה. מה גם שברד בול אין בעל בית – הורנר איננו יודע איך להתמודד בסיטואציות מהסוג הזה.
לגבי מה שהיה לוובר בסופ"ש וכל הקונספירציות – ברור שזה שטויות. ככל שאתה עושה עצירה יותר מהירה כך גם עולה ההסתברות לטעויות מהסוג הזה.

מה שכן קברת מהר מדי את מקלארן – אל תשכח שהקבוצות הגדולות – יש להן את היכולת לשפר את המכונית במהלך העונה, במקרה של וויליאמס זה כנראה באמת אבוד.

ולא הבנתי מה הקשר של לאודה?

סרחיו אוונשטרן 17 באפריל 2013

שלום בתור אהוד פרמולה 1 מושבע מגיל תשע בארך אני מציע לחתום על עצומה להוריד את אלי לידיס מי שידורי פורמולה 1 בכבלים הוא כל הזמן מדבריקר שטוית לא נותן לשמוע את הקשר הנהג לקבוצה שלו דרך הרדין ובעיקר כשבמאי השידור מנסה לתת לנו לשמוע את המכונית מתוך הקוקפית שתסכים איתי שזה תענוג ותאווה לאוזניים מר אלי לידיס מדבר שטויות ודרך הגב בנוסף הוא חושב שהוא יכול לתרגם מי איטלקית אבל גם וזה הוא לא יודע כלום
לסיכום אני מרים את הכפפה ומוכן לעשות עצומה על מנת ש אלי לידיס יעזוב מי לפרשןאת הפורמולה 1 ומיצידי שיחזור למונית
שלום וברכה
סרחיו

מגיב 17 באפריל 2013

אני איתך. פשוט בלתי אפשרי לשמוע את השטויות שהם מדברים. זה פשוט לא מקצועי, אין שום השקעה לפני התכנית מצד השדרים להביא לצופה הבנה בסיסית של הטקטיקה.

ניינר 17 באפריל 2013

יוחזר מארי ווקר לאלתר!

מרקו 17 באפריל 2013

אני מוכן לחתום על העצומה גם כן. זה פשוט לא מקצועי – הם מדברים שטויות, לא משקיעים שום מחשבה בלנסות להבין את מהלכי הקבוצות (למה וובר נכנס להחליף צמיגים בהקפה ראשונה?????)
פשוט מזעזע

דובי מילר 17 באפריל 2013

סרחיו

אני מנוע מלהגיב, זה לא אתי מצידי להעביר ביקורת מסוג זה.

ויטלי 17 באפריל 2013

אני מצטרף לעצומה. פשוט חוסר מקצועיות ואפס השקעה בשידור.
לפעמים ברור לך שיש להם אי הבנה בסיסית למה שקורה. דוגמא – למה ובר נכנס אחרי סיבוב אחד להחליף צמיגים…..

דובי מילר 17 באפריל 2013

מרק וובר נכנס להחליף צמיגים מביבה פשוטה.
הוא זינק מהסוף ורצה צמיגים קשים למקטע ארוך
כאשר מבצעים את ההחלפה הזו מיד בזינוק מפסידים
הכי פחות זמן מכיוון שהפערים על המסלול עדיין קטנים
יחסית וכאשר כולם נכנסים להחלפות שלהם, הוא נשאר
על המסלול ומטפס למעלה בדירוג.
הפעם לא הלך התכנון כמו שרד בול תכננו

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 17 באפריל 2013

ישנו הבדל גדול בין לרמות (מה שוטל עשה), לבין לא לעזור. זה יפגע לא רק בקבוצה אלא גם בוטל עצמו שפעם הבאה ינסה לעקוף את וובר, לא יהיו שם סנטימנטים.
ברור שאין שחר לכל הקונספירציות כי הקבוצה לא תפגע בעצמה.
אני לא היתי קובר את מקלרן, לקבוצות הגדולות יש יכולת לשפר את המכונית במהלך העונה (רד בול שנה שעברה לדוגמא)
לא הבנתי מה קשור לאודה לרוס ועזיבתו?

דובי מילר 17 באפריל 2013

לאודה מונה לתפקיד שמקצץ בסמכויות של בראון.
פשוט, מעל למנהל מצניחים מנהל נוסף…

lunettes ray ban 29 במאי 2013

I won't look ahead to getting mugged for any headphones right after I buy them and was seen donning them.

toms shoes 26 ביוני 2013

Wow, what a quality it is! Since mostly YouTube movies have no good quality, except this בין שערורייה לזכויות האדם | אוטו-דידקט. בעיקר על ספורט מוטורי is really a good quality video.

Comments closed