מתחילים…

זהו, העסק התחיל, עונת 2014 של הפורמולה-1 החלה ואין יותר לאף אחד איפה להתחבא או לחפש תרוצים, הגענו לרגע האמת, ה-money time כמו שאומרים. כל הקבוצות מתחילות מאפס, תקנון חדש וחוקים חדשים, מה שמאפשר לכל המשתתפים להתחיל מנקודה שווה, לפחות עד שהאור האדום ברמזור יכבה ובסופו נדע מי באמת עומד אחרון.

d08bra1335

אבל הפורמולה-1 השנה היא לא רק שינוי נפח המנועים ל-1600 סמ"ק מוגדשי טורבו, או הגבלת הסל"ד שלהם ל-15,000, זה לא מה שישנה הרבה, לפחות לא לקהל הרחב. גם הטענות שמנועי ה-V-6 משמיעים "צלילים" לא נעימים, צורמים לאוזניים ולא תואמים את מה שמצפים ממנועי פורמולה-1, כל זה אולי נכון. הרבה התלוננו כי המכוניות פשוט מכוערות, לא דומות למכוניות מירוץ יפות כמו שמכוניות גראן-פרי שכאלו אמורות להיראות, להיות מלכות היופי על המסלול, אבל אני בטוח בדבר אחד- אם תהיה לנו עונה מרתקת, מעניינת שתימשך עד לסוף העונה, לפחות עד שמירוץ הניקוד הכפול והמטופש בסוף העונה, יגיע, כולנו נשכח מהטענות ונהנה.

אבל, לטעמי לפחות, הגורם האנושי בעונה הזו, אולי יותר מכל עונה אחרת בשנים האחרונות, יהיה שווה יותר, ישפיע יותר לכאן או לכאן, כי בסופו של יום מירוצים או של עונה שלמה, לא משנה כמה המכונית טובה או יפה, משנה הסיפור האנושי שמאחורי כל הדברים הללו, בכדי לחבר את החלקים לכדי פאזל אחד שלם, אני מאד אוהב סיפורים אישיים, את הסיפורים שמאחורי הקלעים, לא, לא הרכילות, אלא הדברים האמיתיים שירכיבו את העונה הזו.

הדמות הראשונה שראוי אולי להתחיל בה את סקירת פתיחת העונה היא "מר פורמולה-1", ברני אקלסטון בכבודו ובעצמו. תאהבו או תשנאו אותו, הוא דמות מפתח בקרקס המהיר בתבל ואולי האיש כולם, כולל אנחנו, האוהדים, חייבים לו כל כך הרבה שהפורמולה-1 נראית כמו שהיא נראית. אקלסטון נמצא בתקופה קשה בחייו, די באשמתו אולי. הוא מואשם בסדרה של משפטים על ניהול עניינים, תשלום כספים והעברת זכויות ומה לא. במהלך העונה הקרובה כנראה שיפתר חלק מהסיפור המשפטי הזה ואין ספק שהעונה הבאה, איתו או בלעדיו כבר לא תיראה אותו הדבר.

אקלסטון החל את חייו המסחריים בפורמולה-1 כאיש מאחורי קבוצת ברבהאם, הביא אותה לגדולות והבין שהוא הרבה יותר גדול מאשר מנהל קבוצה או שהספורט הזה הרבה יותר גדול מסתם ספורט, הוא ראה את הפוטנציאל המסחרי שיש בספורט הזה. אקלסטון לקח את הפורמולה-1 מהסביבה החובבנית שבו היתה והעלה אותה לדרגה שנושקת בשמיים וזה עוד לפני שדיברנו על השווי הכלכלי של העסק הזה. תנסו לצפות ביוטיוב במירוץ פורמולה-1 משנות ה-70 או ה-80, טרום-עידן אקלסטון ותשוו להיום ותבינו על מה אני מדבר. שימו לב בעיקר לכמות האנשים בסביבת הגריד, הגדרות, המכוניות, שימו לב לספונסרים ולחבילת התקשורת. מספורט "עממי" משהו זה הפך לספורט אליטיסטי יקר לחיוב ולשלילה. ימים יגידו אם נזכור את אקלסטון לחיוב או לשלילה, אבל בטוח שהוא דמות מפתח בדברי הימים של הפורמולה-1.

לאחר שצפה בשנים האחרונות בהדרדרות הקבוצה שלו, במיוחד לאחר ש"זז" או הוזז הצידה מתפקידו, החליט רון דניס לחזור לתפקיד הראוי לו האיש שינהל, שוב, את מקלארן לכיוון ולמקום בו היא ראויה להיות, צמרת הפורמולה-1. הרבה רחשים ורכילויות סביב הדחתו וחזרתו של דניס לתפקידו, הרבה שמועות על מערכת יחסים עכורה בין דניס למרטין ווייטמארש, מי שניהל לאחרונה את הקבוצה וכל זה הסתיים כעת. בצד ההכרזה כי החל מעונת 2015 חוזרת מקלארן לשתף פעולה עם חברת הונדה, ינסה דניס למשוך את צמד הנהגים שלו- באטן וקווין מאגנוסון למקום בו הוא חושב שהם ראויים להיות, בקצה הפירמידה. את דניס לא מעניין מי מהם יהיה הראשון, הוא בעד הקבוצה, מאז ומעולם.

עיקר תשומת הלב בין הנהגים מופנית לציוות של פרארי אבל להערכתי ציוות לא פחות מתוח נמצא בקבוצת מרצדס והשנה, אולי אפילו יותר מהשנה שעברה, הוא חשוב. במבחני טרום העונה וגם במקצי הדרוג במלבורן, שהסתיימו לפני מספר שעות, הוכיחו כי מרצדס בהחלט כבר נמצאת שם, לפחות עד שמישהו יוכיח אחרת. לואיס המילטון כבר הבטיח לעצמו את העמדה הבכירה אבל ניקו רוזברג, שיזנק שלישי, לא מתכוון לוותר. בעונה הקודמת היה זה רוזברג שניצח פעמיים ופעמים רבות נראה כמהיר מהנהג הבריטי. קל ושקט לא יהיה שם ולמרות שבקבוצה הגרמנית ינסו לשמור על שקט תעשייתי, ולמרות שהצמד הבריטי-גרמני מכירים אחד את השני מצוין, עוד מימי הקרטינג והם גם די חברים, חכו שרגע האמת יגיע.

פרארי בחרו לצוות את פרננדו אלונסו וקימי רייקונן יחד למה שרבים מכנים כזיווג החזק ביותר אותו ידעה הקבוצה מאז ומעולם. שני אלופי העולם שישבו במכוניות האדומות משדרים, לפחות כלפי חוץ, כי הכל בסדר ושניהם מרוכזים בדבר אחד, להבטיח שהסוס השחור יהיה זה שידהר ראשון לכיוון קו הסיום. אבל תסמכו על אלונסו ורייקונן שחוץ מכבוד הדדי, הרבה לא יהיה יותר מזה. הם מעריכים אחד את השני, מנוסים מאד ותחרותיים יותר מתמיד. החוק הקובע הראשון במירוצי מכוניות הוא להיות מהיר מבן-הקבוצה שלך קודם כל והלחץ נמצא על שניהם במידה שווה. לא ברור כמה טוב לפרארי שיש שני נהגים ברמה כזו בקבוצה, לנו יהיה בטוח מעניין סביב הקבוצה האיטלקית, שנחשבת לקבוצה שכולם אוהבים.

מנועי הרנו שמורכבים במכונית הרד-בול של אלוף העולם סבסטיאן ווטל, די אכזבו אותו עד כה, סדרה של כשלים מכאניים כאלו ואחרים גרמו לדרמות לא פשוטות סביב הקבוצה אבל, ואת זה גם ווטל יודע, העונה ארוכה מאד ויש מקום לשיפור. המקום השני שקבע דניאל ריקארדו לקראת המירוץ האוסטרלי, מחר, משפר מעט את המצב, בעיקר בגלל שמזג האויר היה זה שתעתע בכולם וגם דגל צהוב שהפריע לקביעת זמנים טובים במקצה. לכולם ברור שסבסטיאן ווטל ירצה להוכיח כי למרות שינוי התקנון, הוא עדיין שם, רעב מתמיד לאליפות נוספת, חמישית במספר, ירצה להוכיח כי הגורם האנושי, יכול הנהיגה שלו, היא הרבה מעל לכל וזו לא רק המכונית שקובעת.

את הסיפור האנושי שחותם את הפוסט הזה ימלא מי שלא יהיה על המסלול השנה, לא יהיה אפילו קרוב למסלול מירוצים ואני מתכוון כמובן למיכאל שומאכר. תאונת סקי שלחה את הגרמני, מחוסר הכרה לבית חולים ונכון לכתיבת שורות אלו אף אחד לא באמת יודע מה מצבו ומה יהיה עמו בעתיד, הרבה אין למה לצפות לצערי, ולמרות שאני לא רופא ולא מתיימר להיות כזה, לנו, כחובבי ספורט מוטורי, כאנשים אנושיים, נותר רק לקוות לטוב עבורו ועבור משפחתו.

אז שתהיה לנו עונת מירוצים מעניינת, שנשכח מהיופי-כיעור של המכוניות, מהמוזיקה-צלילים צורמים או מכל דבר אחר ושהנהג הטוב ביותר ינצח.

זה לא טלוויזיה, זה HBO - סיכום עונה 1 "בלש אמיתי"
איך לצלוח קמפיין נבחרת בשלום

5 Comments

D! בארץ הקודש 15 במרץ 2014

כרגיל, לא ממש או באמת מתעניין במירוצים עצמם
אבל מאד נהנה לקרוא אותך. אז טוב שזה שוב מתחיל

ניינר 15 במרץ 2014

תן לי אליפות של קימי ואז גם בטוח שזו תהיה עונה לדורות

7even 16 במרץ 2014

המכונית הכי יפה אי פעם היתהה המכונית בה נהגו מיקה האקינן ודייויד קולת'ארד במקלארן

http://4.bp.blogspot.com/-92L1Ri8LXVs/UNiVUbOJRvI/AAAAAAAACqM/Fy5rHhtZ_D0/s640/MP4+12+-+In+The+Wet.jpg

שחר ד. 16 במרץ 2014

מירוץ גישושים לפתיחת העונה, כשהסוגיה המעניינת ביותר היא פסילתו של ריקרדו. נקווה למירוץ טוב יותר בעוד שבועיים…

הוקנהיימרינג 17 במרץ 2014

כמו תמיד, טור יפה!

Comments closed