השביעית של לואב

לואב חוגג את השביעית בצרפת, ליד הבית. ומה הלאה?

להוריד את הכובע

הכתובת היתה על הקיר ומי שקרא אותה נכון עוד בטרם החלה עונת הראלי של 2010 ידע שזה יגיע,אליפות עולם שביעית לסבסטיאן לואב.

אחת התכונות שמציבות את לואב בראש רשימת נהגי הראלי בעולם מזה שנים היא היכולת לשלוט בצורה כמעט מוחלטת, יותר טוב מכול אחד אחר, בקצב של הראלי ולעשות רק את מה שצריך בכדי להבטיח את הניצחון.

ולמה הנקודה הזו חשובה? מהסיבה הפשוטה שכבר בשנה שעברה הוחלט כי הראלי שמייצג את צרפת באליפות העולם באופן מסורתי, ראלי קורסיקה, לא יערך השנה כרגיל ואת מקומו יתפוס ראלי באזור אחר בצרפת, שממוקם רק במקרה באזור ביתו של האלוף, במקרה.

ולמה כל כך חשוב הראלי הצרפתי, זה שהסתיים היום באלזס,בניצחונו הצפוי של לואב ובזכייה שביעית באליפות העולם,אתם שואלים? הוא חשוב מכיוון שלואב רצהלזכות באליפות ליד הבית, בשביל הקהל.

הייתה לו ההזדמנות לזכות באליפות כבר לפני שבועיים,ביפן,אבל הוא ידע שאם יסיים במקום החמישי וינצח במגרש הביתי, על האספלט הכול כך אהוב בו הוא שולט באופן מוחלט,האליפות תהיה שלו והשמפנייה תהיה טעימה יותר.

איך הוא ידע שהוא ינצח? תבדקו אחורה שבע שנים את כול מרוצי הראלי שנערכו על אספלט ותגלו עובדה מעניינת. נכון, הוא זה שניצח.

אז מה עוד נותר לו להוכיח? למעשה כלום,הוא מחזיק בשיא האליפויות ושיא הניצחונות וגורם לאליפות העולם להראות מעט משעממת לפעמים,אבלוזה אבל גדול, באורווה של סיטרואן, הקבוצה שבמדיה נוהג לואב גדל סוס מרוץ חדש, גם הוא נקרא סבסטיאן, גם הוא ממומן על ידי אותו ספונסר,שם המשפחה הוא אוג'ייר,תרשמו ואל תשכחו.

סבסטיאן אוג'ייר אותת כבר השנה שהוא היורש האמיתי וסיטרואן מיהרו להחתים אותו עלחוזה ארוך טווח. ולמה שלואב ישבור את הראש מולו? למה שיקלקל את הסיכוי לפרוש מושלם? יסתכן באיבוד האליפות בשנה הבאה?

חוקי אליפות העולם בראלי משתנים בשנה הבאה וכתוצאה מכך כל הקבוצות מחליפות מכוניות. לואב פשוט לא יכול לעמוד בפיתוי, הוא יודע שה-DS3 החדשה נוסעת פצצה. הפעם יהיה לו יותר קשה כמובן, תנאי הפתיחה שווים, שניהם מכירים את המכונית באופן שווה מה שיוסיף הרבה עניין בשבילנו.

לואב הודיע כי בסוף עונת2011 הוא פורש.

עוד הולנדי משומש מריאל
כל דבר בחיים מתחלק לאינסוף. במיוחד יום ראשון הגדול

9 Comments

דלילה 3 באוקטובר 2010

יש לי רק 3 מילים להגיד:
מלך!!!!
מלך!!!!
מלך!!!!

ועוד 2 מילים:
חתיך עולמי

דובי מילר 3 באוקטובר 2010

דלילה – יש לי בעיה עם לואב, למעשה יותר מאחת ואני לא מאשים אותו.
הראשונה היא שהוא זכה באליפויות שלו כאשר הוא נוהג אך ורק המכוניות "הסטריליות" משהו ב-WRC, זו אפילו לא התקופה הפרועה יחסית של ה-WRC ובטח לא תקופת קבוצה-B הנהדרת.
על פי השקלול הפרטי שלי, ואין חובה לקבל את זה, יואה קאנקונן הוא מספר-1. גם ארבע אליפויות וגם עשה זאת עם 2 סוגי המכוניות.
הבעיה השנייה היא שבתקופתו, לפחות בחלק השני של האליפויות שלו, אין נהגים אחרים שנמצאים בקליבר העולמי, גרונהולם היה האחרון,הירבונן ממש לא הטיפוס ולאטבלה לא יציב.
י שלי עוד קצת אבל בלי דני זה לא שווה…

דלילה 3 באוקטובר 2010

אתה מבין יותר ממני כמובן, אבל הוא זכה ב 7 אליפויות!!!!!!

דובי מילר 3 באוקטובר 2010

סטטיסטיקה זה לא הכול, צריך לקחת בחשבון עוד גורמים – המכוניות למשל- סוג וכמות, היריבים, מרוצי הראלי באליפות (למשל אורך המרוצים שהתקצר משמעותית והטיפולים שמותרים).

נכון הוא זכה ב-7 אליפויות ו-60 נצחונות אבל אם נבדוק לעומק נגלה שהחיים שלו היו יחסית קלים וגם הוא לא מושלם וחף מטעויות- פולין 2009,יפן 2007 ועוד.. 

דלילה 3 באוקטובר 2010

אתה צודק כמובן. אין לי את הידע שלך, אך עדיין אני חושבת שלמרות הכל, צריך להוריד את הכובע בפניו

דובי מילר 3 באוקטובר 2010

אין ספק שצריך להוריד את הכובע בפניו על ההישגים-הניצחונות והאליפויות.
זה לא דבר שבא בקלות ולא מובן מאליו.

גילי פלג 3 באוקטובר 2010

היי דובי,
שאלת תם : ישנם כל כך הרבה סוגי מרוצים ממינים שונים, ולמי שאינו מבין כלל, כמוני, קשה להבדיל בינהם או לבחור אחד שמוצא חן בעיניו יותר מהאחרים. האם תוכל מתישהו לכתוב טור על סוגי המרוצים השונים ( הבולטים )ולהתייחס להבדלים בין מרוץ כביש לראלי, מה מייחד כל סוג מרוץ, האם ניתן לעבור מסוג אחד למשנהו ( אני יודע שמונטויה עבר מפורמולה 1 למרוץ בארה"ב, נסקאר ? ), מהו המשקל של הנהג מול המכונית בכל אחד מהסוגים השונים, סוגי קהל שמתעניינים, אילו יכולות קוגניטיביות או פיזיות דרושות, כמה כסף מעורב וכו' וכו'.
אם הגזמתי בבקשתי, אנא ראה אותה כבטלה…

דובי מילר 4 באוקטובר 2010

גילי -קיבלתי ,יבוצע.
אכתוב מעין "מדריך לחובב הספורט המוטורי המתחיל".

גילי פלג 4 באוקטובר 2010

סורי דובי על התגובה המאוחרת, איזה כיף, תודה רבה!

Comments closed