"חיצי הכסף" 2.0 או משהו כזה

עונת 2014 בפורמולה-1 מזכירה לי, ואולי רק לי, את עונות "חיצי הכסף" של טרום-מלחמת העולם, התקופה בה הקבוצות הגרמניות שלטו במסלולי המירוצים, זכו כמעט בכל הזדמנות ורק כאשר השמיטו הזדמנות כזו או אחרת, בעיקר בגללן, נהגים וקבוצות אחרות "זכו" להזדמנות לטפס אל הפודיום.

10620497_774817759266221_1780934838080090771_o

העונה הזו, שנגמרה ממש מקודם דומה מאד לאותה עונת 34' של "חיצי הכסף". גם אז החליטו על שינוי תקנוני וגם אז לא כולם ידעו איך לקבל את זה ומה לתכנן. מרצדס (וגם אוטו-יוניון למען האמת) עלו על הפתרון המהיר ומשם הדרך אל הגביעים, ההצלחה (והתעמולה הנאצית) והתהילה.

מי עוד זוכר, כרגע, בשלב זה ממש, את הויכוחים בתחילת העונה סביב הקולות שהשמיעו המנועים החדשים..? אמרו שמנועי ה-1.6 ליטר מוגדשים משמיעים קולות מוזרים שמתאימים למקומות אחרים וככה לא נשמעת מכונית מירוץ אמיתית, עשו ניסויים עם חצוצרות שהוסיפו למערכת הפליטה והכל בכדי לשפר את חוויית השואו לקהל, כשבדרך שכחו שאנחנו עסוקים בספורט מוטורי שאמור להיות השפיץ של הפירמידה המוטורית.

דיברו על המחוייבות של הפורמולה-1 ליצרני הרכב ואמרו שלולא המכלולים הטכניים, המנועים, שיהיו דומים או קרובים טכנולוגית לתעשיית הרכב ה"רגילה", יצרני הרכב יפרשו ולא ירצו לתמוך בספורט הזה ואני אומר…שלא יאיימו. יצרני הרכב ישארו תמיד כי ספורט מוטורי עבורם זה לא רק הטכנולוגיה אלא גם התדמית (בכל עונה פרארי מאיימים בפרישה ובכל עונה…מייצרים מכונית מחורבנת..).

אהבתי את המלחמות בתוך קבוצת מרצדס, את הקרבות היחסית הוגנים שבין לואיס המילטון לניקו רוזברג ונכון, מדי פעם הקרבות קצת חרגו מהטעם הטוב, בלגיה נדמה לי היה השיא, אבל בסך הכל, הכל היה "נקי". לפני המירוץ האחרון, כאשר הכל היה על כף המאזניים רצתי ליוטיוב בכדי להיזכר במלחמות של סנה ופרוסט, במירוצים ההם ביפן, במיכאל שומאכר והלכלוך שלו מול היל באוסטרליה ולאחר מכן מול ווילנייב בפורטוגל, משום מה ידעתי שזה לא יקרה השנה.

עקבתי במהלך כל העונה אחרי המילטון ורוזברג בפייסבוק, בפרופילים האישיים שלהם ומסתבר שהם יודעים ליהנות מהחיים כנהגי פורמולה-1 ופתוחים, משתפים ללא הרבה פילטרים, מהחיים האישיים שלהם, שניהם ידעו שבסופו של דבר זה רק ספורט, ספורט חשוב, אבל רק ספורט, ורק אחד משניהם יכול להיות אלוף השנה, ידעו שהקבוצה נתנה להם את הכלי הכי טוב שיכלו לבקש והחובה עליהם להוכיח זאת, להוכיח שהם ראויים.

המילטון התבטא על כך שבשלב מסויים של העונה היה בטוח שהיא "בורחת" לו מהידיים, אבל אז החזיר אותה ובגדול, מגיע לקו הסיום עם מומנטום אדיר וביטחון של אלוף, של מי שכבר היה שם, בסיטואציה הזו, היה אלוף וגם כאחד שאיבד אליפות בצורה טיפשית משהו. רוזברג, לעומתו, במגננה, בעיקר בנושא הביטחון האישי שלו, לחץ של מי שמנסה לזכות באליפות פעם ראשונה, כזו שכבר כמעט היתה לו בידיים, אבל לא באמת, והוא איבד אותה, לנהג טוב ממנו.

אפשר עוד לכתוב הרבה על העונה הזו. על קבוצת וויליאמס הנהדרת, על הנפילה של ווטל ואלונסו וכמובן על הטרגדיה של ביאנקי. מספיק לבינתיים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מכביבול – פודקאסט 018 – שבוע קשה
הניצחון על האל

14 Comments

גלן 29 בנובמבר 2014

תודה על הסקירה. בדיעבד אני.מתלבט האם המילטון ניצח או רוזנברג הפסיד כי עם כל השינויים חשבתי שיש לו יתרון . הפול פוזישונים בהחלט היו שלו בחלק גדול מהמקרים. מאחר והייתה לדעתע עונה מאד מהנה וכמובן מרתקת טכנולוגית, אלך עם המנצח ואהלל אותו. אחת הזכויות היותר יפות.

דובי מילר 29 בנובמבר 2014

הניצחון הוא כולו של המילטון, כמו שכתבתי, עם מכונית נהדרת וקבוצה מעולה מאחוריו.
היו כאלו שאמרו כי מכיוון שהקבוצה גרמנית ורוזברג גרמני, העדפה תלך לכיוונו אך במרצדס הוכיחו כי הנהג הטוב זכה בגלל כישורי מסלול.

אוהד 30 בנובמבר 2014

מרצדס פורמולה 1 היא בריטית…

שחר ד. 29 בנובמבר 2014

היתה לעונה הזאת מן הרגשה של פלייאוף. כביכול רוזברג סיים את העונה הסדירה במאזן הטוב ביותר, אבל המילטון היה זה שהגיע בכושר הטוב יותר לסיום העונה וניצח את הגרמני בסדרת הגמר.

העונה הזאת היתה עדיפה בהרבה על קודמותיה פשוט בגלל שהיה על מה להיאבק עד הסוף, או במילותיו של דייויד סטרן: "לא אכפת לי מי זוכה באליפות כל עוד יש מאבק בדרך לשם".

ניינר 29 בנובמבר 2014

בסופו של דבר עונה לא מאז מרגשת. מקווה שבעונה הבאה בוטאס וריקארדו יתחרו גם על התואר ושיהיה אקשן גם מחוץ למרצדס

דובי מילר 29 בנובמבר 2014

עונה ללא מרגשת ואם צריך באמת "לצבוע" אותה קצת – אין ספק שההופעות של דניאל ריקארדו, ואלטרי בוטאס וגם של פליפה מאסה, עשו קצת עניין שם.

אביאל 29 בנובמבר 2014

לא יודע למה אבל זו העונה שהכי פחות עניינה אותי בשש-שבע שנים האחרונות, דווקא קיוותי שרוזברג יקח בסוף כדי להוסיף עניין.

דובי – מה קורה עם פרארי ? דיברו אז על מעבר של רוס בראון לקבוצה ? יש חדש ?

דובי מילר 29 בנובמבר 2014

פרארי, כמו הרבה פעמים בשנים האחרונות פשוט לא מתקדמים לשום מקום ונראה שהבעיה שם היתה בעיקר מנוע חלש מדי.
העניין כנראה, כמו שאני רואה את זה, נובע בעיקר ממהנדסים פחות טובים או השקעה טכנולוגית שאינה מספקת, לפחות לא ברמה הנדרשת מקבוצות צמרת בפורמולה-1.
עשו שם במהלך העונה מספר שינויים אישיים, החליפו מהנדסים ולאחר סיום העונה ממש עשו מהפכה והשאלה עד כמה זה יועיל לסבסטיאן ווטל בעונה הקרובה, או שהוא הולך לבזבז את הזמן כבר מאמצע העונה ויכריזו שם איפשהו בקיץ כי הם מתרכזים כבר במכונית של 2016…
הרבה טמון במעבר של ווטל וביכולת המנהיגות שלו, לסחוף אחריו את הקבוצה, ממש כמו ששומאכר עשה כאשר הגיע לשם, כמובן עם הפרסונל המתאים.
רוס בראון לא חוזר לשם, עד כמה שאני יודע, נראה כאילו הוא דווקא בדרך למקלארן.

אביאל 29 בנובמבר 2014

תודה, נקווה לטוב :D

גלן 29 בנובמבר 2014

ואגב קראתי והופתעתי שיש עלייה ניכרת העונה בהתעניינות ב f1 בארצות הברית עם רייטינג משתפר בטלביזיה.

דובי מילר 29 בנובמבר 2014

בארה"ב תמיד היה עניין לפורמולה-1, הם משום מה תמיד רצו להרגיש שייכים.
המסלול באמריקות של אוסטין עושה הרבה, הוא אחד הטובים והמעניינים בסבב וגם זה מוסיף, למרות שאם שואלים אותי (ואף אחד כמובן לא שואל…) הייתי מוסיף עוד מירוץ בארה"ב, במסלול המדליק של לונג-ביץ', מת עליו.

גלן 29 בנובמבר 2014

אני כמובן אשמח אם יחזירו מסלול לדטרויט.

דובי מילר 30 בנובמבר 2014

למה דטרויט דווקא ?
אין בו שום יחודיות..

https://www.youtube.com/watch?v=VTbXc4_H4Cc

זה לונג-ביץ

ניר 14 בדצמבר 2014

אני מנחש שפורטוגל עם וילנב אתה מתכוון לחרז ב 1997, אם אני צודק, חרז נמצאת בספרד.
מבחינתי הדו קרב במרצדס הציל מה שהיה מכל בחינה אחרת עונה די עבשה. אלמלא הייתי אוהד של המילטון גם זה לא היה עוזר.
מי זוכר את רעש המנועים? כולם זוכרים, וכל מי שאני שומע שהיה במרוץ, מספר שזה נורא, וזה יהיה נורא גם ב 2015.
פורמולה אחת הפכה להיות סטרילית מתמיד, עם כל העזרים המלאכותיים והמסלולים האנמיים.
הספורט מאוד סגור לאוהדים, ההעדרות שלו מהרשתות החברתיות וההתעקשות לגבות כסף על שרותי לייב טיימינג וכדומה רק גורמות לו לשקוע בבוץ יותר עמוק.
למרות שאני בעד המילטון, ולמרות שהוא לקח אליפות, זה לא הוציא אותי מהכלים. הספורט פשוט גורם להרבה פחות ריגוש מאשר בימים הטובים.
כיום אני בכלל לא יודע איך נראים רוב הנהגים וגם לא מעניין אותי. חלקם הגדול הוא פרצופים אלמונים שנוהגים במכוניות אנונימיות חסרות יחוס.

Comments closed