למישהו יש כבלים לרכב?

אתמול לפני 28 שנים נערך מירוץ המכוניות הראשון בתקופה המודרנית בישראל.חוזרים לשם במנהרת הזמן, כי את העתיד קצת קשה לראות...

במדינה שההווה שלה מאוד לא יציב ויותר מזה – לא ברור – העתיד לא נראה קיים, לפחות לא בגרסה הנוכחית, מה שנשאר זה לחזור לעבר .

משפט הפתיחה יכול להיות נכון לגבי המצב הכללי בישראל, וכמובן שגם לגבי הספורט המוטורי הישראלי, ולכן לא נותר לי אלא לחזור לעבר, לפחות היסטוריה יש לנו. קצרה אמנם, אבל קיימת.

אתמול, ה-13 באוקטובר, אבל לפני הרבה שנים, 1982 ליתר דיוק, בקצהו של כביש הסרגל בואכה עפולה, נקבצו להם מספר ישראלים משוגעי דבר. הם שהובלו לשם, להרפתקת הספורט המוטורי הנפלאה הזו, בידי קומץ משוגעים חיוביים  גדולים יותר. והכל במטרה לחדש את הספורט המוטורי הארבעגלגלי בארץ הקודש. לקיים מירוץ מכוניות.

הפעם הקודמת שמישהו ניסה לארגן פה דבר שכזה, ב-1970, עלתה לנו במפח נפש, שזכור עד היום לחלק מהמשתתפים.

בתקופה שקדמה למירוץ בעפולה, שאורגן על ידי המגזין "טורבו", נערכו מבחנים מקדימים במנחת עיןשמר והנהגים הטובים ביותר הוזמנו לשלב הבא.

בבוקר המירוץ עמדו להן ברחבה שסמוכה למסלול עדר של מכוניות טלבו סמבה שחיכו לרקוד על מסלול העפר, שבימים אחרים שימש גם למירוצי הסוסים באזור.

עצם הרעיון שמישהו יקיים מרוץ שכזה נשמע הזוי (גם היום לצערנו), אבל הקהל הצטופף סביב הגדרות.והנהגים, קסדות בידיהם,היו מוכנים לצאת לדרך. המירוץ התקיים בשיטת אוטוקרוס, מסלול סגור ומעגלי, כולו עפר. מספר מכוניות מזנקות יחד, והמנצח בכול מקצה עולה לשלב הבא. כך עד לשלב הגמר.

ראש עיריית עפולה נתן את האות, המשטרה שמרה על הסדר, ובסוף היום היה זה בחור צעיר מנסציונה, אלון קידר שמו, שחצה ראשון את קו הסיום. קידר, אז חייל בחילהאוויר, היה בהמשך גם אלוף ישראל בראליקרוס, שנערכו בשנות השמונים באשקלון.

דפדוף מהיר ב"טורבו" של אז, מגלה את הפשטות המיוחדת של האירוע. הרבה משוגעים לדבר נרתמו כדי להרים את הפרויקט הזה, שנצחונו הגדול היה יריית הפתיחה לספורט המוטורי הישראלי, דחיפה ראשונית לרכב שלא הניעו אותו הרבה זמן. רוני אהרונוביץ (עורך מגזין "טורבו" דאז) וחבריו היו אלו שנתנו את הדחיפה הזו. הרכב הותנע ויצא קדימה לדרכו.

עכשיו הרכב תקוע שוב. למישהו יש כבלים?

על הא ועל דא
תזכורת: זאת לא ההתאחדות של ישראל