עזבו שטויות, תנו להתאמן!!!

בעוד 23 ימים תתחיל רשמית עונת הפורמולה-1 באוסטרליה, אחרי פגרת החורף, אבל בשבועיים האחרונים נשמעים קולות של מנועים על המסלולים בספרד…טוב, לא בדיוק נשמעים, אבל זה כבר עניין לפוסט אחר. האימונים "הרשמיים" החלו והזמן הזה שגורם לנו למבול של מחשבות ותהיות הגיע.

tumblr_njkqrtMhvg1thrvzgo1_1280

אחד החוקים המוזרים בספורט הזה שנקרא פורמולה-1 מגביל למעשה את הנהגים והקבוצות מקיום אימונים רשמיים ומסודרים במהלך העונה, מלבד ימים שהוגדרו לשם כך במיוחד. המטרה מאחורי החוק, שלטעמי מגוחך מאד, היא לחסוך בעלויות הקבוצות, כי בכל זאת, אימון בין יום במכונית פורמולה-1 שווה הרבה כסף.

נהגים אמורים להתחרות במשך עונה שלמה, כמעט מסביב לכל הכדור שלנו, כמעט בלי להתאמן. נסו לתאר, באופן יחסי לפחות, את כריסטיאנו רונאלדו או ליונל מסי, עולים לשחקי ליגת האלופות מבלי להתאמן כלל. טוב, קצת מרשים להם, לכדרר בכדור, רק במגרש אימונים אחד או שניים מוגדרים וזהו…

כאשר הקבוצות הגיעו למסלולי המירוצים בספרד, שם נערכו גם היום האימונים, הרבה אי אפשר היה להסיק מזה כנבואה לקראת העונה הקרובה. אפשר כבר לדעת שהרומן בין מקלארן והונדה לא פשוט. בפעמיים שהיו האימון הסתיים עבורם מוקדם מהצפוי, תקלות מתקלות שונות, בעיקר כאלו של ילדות קשה. הונדה לא ירשו לעצמם שתהיה נפילה, הם פה בכדי להשיג דבר אחד- אליפות.

פרארי גם הם מלאי ציפיות לקראת העונה החדשה, הצליחו להיות מהירים באימונים הקודמים, היום קצת פחות, אבל שוב, קצת קשה להעריך מה יקרה ברגע האמת ולו רק מכיוון שהקבוצות לא מפרסמות, ובצדק, מה הם בדיוק בוחנות בכל אימון ואימון והשעון הרי לא אומר כלום, בטח לא בימים האלו. הוא ידבר והרבה עוד שלושה שבועות, אז כבר לא ניתן יהיה להסתתר.

ניתן כבר עכשיו לומר שמנועי מרצדס יספקו יציבות ומהירות למי שטרח להשקיע בהם. מלבד הקבוצה הרשמית, גם וויליאמס וגם לוטוס משתמשות השנה במנועים הללו וכן, שתיהן הוכיחו שהן מהירות בכל האימונים. אז אולי ניצחונות לא יהיו שם (ואולי דווקא כן..) אבל ללא ספק וויליאמס הוכיחו בעונה הקודמת כי הם שייכים לחבורת הצמרת. נותר לקוות שישארו שם.

ואני שוב חוזר לביקורת. כל הדבר הגדול הזה שקרוי פורמולה-1 הוא חתיכת קרקס יקר. עסק גדול שאמור לבדר ולפרנס רבים. מיליוני דולרים מסתובבים ברחבת הטיפולים בכל מסלול ומסלול, הרבה יוקרה וכבוד ואני לא מצליח להבין את ראשי ומנהלי הקבוצות שמקבלים את החוק הדבילי הזה שאוסר אימונים.

לא על זה יקום ויפול תקציב של קבוצה בפורמולה-1. שילכו ויבדקו שוב איפה הם מפספסים בענייני התקציב ויניחו לנהגים עוד קצת זמן ליד ההגה. העסק לא כל כך מסובך. הרי ניתן להישאר כמעט בכל מסלול, ביום שני שלאחר המירוץ (המירוצים נערכים בימי ראשון) ולקיים עוד אימון מסודר. לבדוק פיתוחים, לתת לנהגים צעירים לצבור עוד ניסיון ורעיונות לא חסר. תוספת העלות לא יקרה עד כדי כך.

כסף גדול מסתובב בפורמולה-1 וחלוקת העוגה לא שוויונית. הגדולים מקבלים יותר כסף והקבוצות הקטנות נהנות משאריות במקרה הטוב. בדרך הזו נמשיך לראות קבוצות שמדשדשות בסוף הגריד, לא מגיעות למירוץ כזה או אחר בסוף העונה כי נגמר הכסף או שבעלות על קבוצה מתחלפת תוך כדי.

שיעדכנו את חוזי השידור, את חלוקת הכספים קודם כל ויעזבו את ימי האימונים בשקט. ככה יהיה יותר כסף לכולם והתירוץ שאימונים יקרים לא יהיה קיים. בטוח שיש עוד מיליון טיעונים לכאן ולכאן, אני מניח שהנקודה שלי הובנה…

יומן דאבל פרק ט"ו – 2 מ-12 = 6
#מכביבול – פודקאסט 029 ב' – גמר גביע!

5 Comments

שי 19 בפברואר 2015

אבל אם זה קרקס, למה לא לחסוך כסף לכולם ועל הדרך להפוך את התחרות לשוויונית יותר? זה עוזר לבעלי הקבוצות לחסוך עוד כמה גרושים, בזמן שההופעה ממשיכה.

שי 19 בפברואר 2015

אני מבין את האכזבה שלך. פשוט הצד של הבעלים נראה לי די ברור במקרה הזה.

Amir A 19 בפברואר 2015

מה הסיפור עם הקבוצה הישראלית ב-F4?

מוטי בננה 19 בפברואר 2015

אני בטוח שאייברסון היה מרוצה מהסידור.

ניינר 20 בפברואר 2015

צ'רלטון משדרים נאסקאר השנה!

Comments closed