טוב לי או ראלי

18 ק"מ של ריצה שגרמו למחשבות כתיבת מדריך קצר לראלי.

אתמול בבוקר, תוך כדי שאני רץ את ריצת היקבים ליד קיבוץ נחשון, שמונה עשרה קילומטרים של שבילים, התחלתי לדמיין, אולי בהשפעת כוסית היין האדום לפני הזינוק,אולי בהשפעת החום ואולי סתם כי אני אוהב לדמיין, שאני משתתף במירוץ ראלי. ידעתי שזה יכול להיות פוסט טוב בבאזר ואז נזכרתי. לא בטוח שכולם יודעים בכלל מה זה ראלי.

אז טוב לי או ראלי? המטרה הפשוטה בראלי היא לסיים קטע נסיעה, במהירות הגבוהה ביותר ובזמן הקצר ביותר. אתה לא מתחרה נגד נהג אחר אלא רק נגד השעון. אין את מי להאשים (טוב, מימינך יושב נווט שמקריא והוא תמיד אשם).

מירוץ ראלי שלם מורכב ממספר מוגדר כזה של קטעים והמנצח בסופו של אירוע הוא זה שהצליח לסיים את המירוץ בזמן המצטבר הקצר ביותר. תנאי חשוב הוא כמובן להגיע בזמן יעד שהוגדר על ידי המארגנים לנקודת הזינוק, אחרת נענשים בקנסתוספת זמן.

המכוניות שמשתתפות בראלי נראות בדרך כלל כמו המכונית של אשתך או של השכן, אבל הן ממש לא כאלו. בתוך המכונית מתוקן כלוב בטיחות שאמור לשמור על הצוות במקרה של תאונה או התהפכות. הצוות,נהג ונווט יושבים בתוך כיסאות מירוץ, רתומים למקומם, כשהם חובשים קסדות מגן וסרבלים חסיניאש.

רגע, זה הזמן להתייחס קצת לנווט.ממש קצת. בכול ראלי מותר לצוות המתחרה לעבור מספר מוגדר של פעמים על השביל שבו הם אמורים להתחרות,במהירות איטית ולרשום לעצמם הערות לגבי הדרך. מרחקים, פניות ומכשולים בדרך. הרישום נעשה בשפה שמוכרת היטב לצוות ובזמן התחרות הנווט,שנכנס מרצונו החופשי לדבר הזה בדרך כלל, מקריא אותו לנהג. כמו שאמרתי,לא משנה מה קורה, הנווט תמיד אשם.

 

נכנסתי לזה מרצוני הטוב והחופשי

אליפות העולם בראלי, זו שבה זכה השנה סבסטיאן לואב בפעם השביעית נערכת לא רק על שבילי עפר אלא במקומות מסוימים,דוגמת קטלוניה בסוף השבוע הזה, על אספלט. ההבדל הוא בהכנת הרכב והתאמתו,לא יותר.

קהל חובבי הספורט המוטורי נחלק בדרך כלל בין חובבי הפורמולה-1 לחובבי הראלי. אני אוהב את שני הסוגים גם יחד. הראלי, למתבונן מהצד הוא פשוט הרבה יותר ויזואלי.החלקות רבות של המכוניות, אבק ואבנים שמתעופפות והכי חשוב – מכוניות שקופצות באויר.כן,גם זה קורה ולא תמיד זה נגמר טוב אבל זה חלק מהספורט.

 

במקרה הזה הקפיצה עברה בשלום..

אז טוב לי או ראלי? תלוי את מי שואלים. תשאלו ואענה.

"קריאה להרחקתם לצמיתות של הפוגעים ברוח הספורט" (איתן בקרמן)
איך עושים שלום? (אברהם בורג)

14 Comments

גילי פלג 23 באוקטובר 2010

דובי, הכישורים הנדרשים מנהג ראלי דומים לאלו של נהג פורמולה אחת, או שלמרות ששני המרוצים נקראים מרוץ מכוניות מדובר לחלוטין בענפי ספורט שונים ? ובמילים פשוטות : האם סבסטיאן לואב האגדי יכול להתחרות ברצינות בפורמולה אחת ?

איתן בקרמן 23 באוקטובר 2010

תודה לך דובי על כל הידע הזה

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

גילי – כישורים הנדרשים מכול נהג מירוצים הם די דומים.ההבדלים בין נהג ראלי לנהג מסלול הם בעיקר בכך שנהג מסלול חוזר על אותה ההקפה מספר פעמים ואילו נהג ראלי נוסע עם "עיניים עצומות" ,הוא לא ממש יודע לאן הוא נוסע אלא מקשיב לנווט ומכין את עצמו ואת הרכב לקראת הפנייה הבאה וכו'.

סבסטיאן לואב בהחלט יכול היה להתחרות בפורמולה-1.הוא עשה מספר נסיעות מבחן במדי טורו-רוסו ורד-בול,דרך הספונסרים כמובן,והציג יכולת לא רעה. הבעיה היתה המחויבות לראלי וגם…הגיל. לעומת זאת הוא הספיק להתחרות בלה-מאן למשל.
אגב, ולנטינו רוסי,רוכב האופנועים, עשה גם הוא מבחנים בפרארי,הציג יכולת שלא היתה מביישת נהג מירוצים מהצמרת הגבוהה ושוב,בעיות חוזה כאלו ואחרות מנעו ממנו את זה. יתכן גם שלא רצה את זה מספיק..

גילי פלג 23 באוקטובר 2010

חבל שלא עשו את המעבר.. אגב, אני נהנה הרבה יותר לראות תחרויות ראלי מאשר פורמולה אחת, המסלול הבלתי צפוי מוסיף עניין לעומת החד גוניות של ההקפות בפורמולה אחת.

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

אתה, כמו גם חובבי ראלי רבים אחרים נהנה מהאקשן,בעיקר בטלויזיה.שם רואים באופן ערוך ורציף מכוניות נוסעות, מחליקות וקופצות.
במציאות זה לא בדיוק ככה. אתה מגיע לשטח,מתמקם בפנייה כל שהיא ואז פעם בשתיים או שלוש דקות, תלוי בראלי, חולפת על פנייך מכונית ואחרי כחצי שעה-ארבעים דקות זה נגמר…האדרנלין בשמיים ואתה רוצה עוד ו…
בפורמולה-1, כאשר יש אקשן על המסלול הוא לאורך כשעתיים וזה בלי לכלול את קטגוריות המשנה בכול אירוע.
בסופו של יום זה עניין של טעם והכי כייף זה להיות בפנים.

גילי פלג 23 באוקטובר 2010

קיבלתי דובי, אינשאללה שיצא לי לראות תחרות כזו ממרחק נגיעה..

דלילה 23 באוקטובר 2010

את אהבתי לספורט המוטורי היתחלתי עם פורמולה 1, מכיוון שאני עובדת בחברת תעופה אני מנצלת זאת לטוס למרוצים שונים בעולם הגדול. למרוצי ראלי נחשפתי רק לפני כ 6 שנים, אבל זה הספיק כדי שאתאהב בספורט הזה ואהבה בזאת לעולם לא נגמרת.
דובי נווט מעולה ומקצועי, ועוד מעט (אמן!!!!!!) נראה לסבסטיאן לואב מה זה ראלי ישראלי……

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

גילי, המצב הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב וכול זה מבלי להתייחס כלל לישראל.
בחודש הבא, בקפריסין מתקיים ראלי במסגרת הסבב הבין-יבשתי,ה-IRC,חוויה מומלצת .המרכז שם הוא סביב לימסול כך שיש גם מה לעשות בזמן שאין ראלי.
בנוסף,יש את ראלי ירדן, מרחק של חצי שעה-שעה נסיעה ממעבר הגבול ליד בית-שאן. ראלי עולמי ויופי של חומוס במחיר זעום.

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

דלילה,את גורמת לי להסמיק…

קשה לי לראות איך אנחנו חוזרים בישראל מהמצב הדפוק שבו אנחנו,כספורטאים נמצאים, מה שהופך את העיסוק שלי כנווט ראלי במדע בדיוני בעצם.
אין לנו כנראה הרבה ברירה אלא לחשוב על אופציות בעולם השפוי.

גילי פלג 23 באוקטובר 2010

וואי וואי וואי, נשמע לי מצויין הראלי ירדן הזה, נבדוק את האופציה..

IDO 23 באוקטובר 2010

דובי, רשמת כסאות רתומים לכלוב, יש בולמי זעזועים לבסאות, מה נשאר לצוות מהגב בסוף המרוץ?

קימי רייקינן אלוף F1 על פרארי מלפני 3 עונות משתתף בסבב, והוא לא ממש מדהים, גם לא על אספלט, למה זה?

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

IOD -על פי התקנון הטכני וכך בנויות המכוניות- בתוךהרכב ישנו כלוב בטיחות שמרותך במקומות מוגדרים אל הרכב ולמעשה מצד אחד מחזק אותו ומהצד הנוסף גורם לו להישאר במבנה המקורי במקרה של בהתהפכות.
כסאות המרוץ המיוחדים בנויים ממקשה אחת ומרותכים גם הם לבסיס מיוחד וללא תזוזה בעצם. הצוות יושב רתום עם חגורות בטיחות שלא דומות לאלו שאתה מכיר מהרכב הפרטי שלך אלא משהו שדומה יותר לטייס קרב.
מה קורה עם הגב ? בשביל זה עושים הרבה כושר,מחזקים שרירים ודואגים גם לשרירי רגליים חזקים. הרגליים בעצם מייצבות גם הן ומסייעות לא לזוז ברכב.

דובי מילר 23 באוקטובר 2010

קימי רייקונן הוא בעיה כואבת.
הוא מהיר וכשרוני אבל לא מקשיב לנווט שלו ולכן מתרסק והרבה.
הנווט שיושב לידו כבר הספיק לחוות אלופי עולם לידו דוגמת קאנקונן ומאקינן ומנוסה הרבה יותר מרייקונן.
זו בעיה קשה ונכון לעכשיו הם לא מצליחים לפתור אותה.

פאקו 24 באוקטובר 2010

מחכה לטור על קוריאה. בינתיים נראה שפגעת בול בהימור שלך על אלונסו.

Comments closed