מה יש להן שאין לנו..?

אני לא מבין גדול בכדורגל, סתם אוהד ממוצע של כדורגל אנגלי (ליברפול, כן..) וזכיתי להעביר את אחה"צ של יום ראשון בצפייה בשני משחקים, בשתי קבוצות שנחשבות קטנות יחסית לזו שאני אוהד, ללא עבר מפואר, היסטוריה וגביעים, אבל נהניתי מכל רגע (ואין לזה שום קשר להפסד של יונייטד {כן, בטח..}

southampton-matthew-le-tissier-s3-164-promatch-98-football-trading-card-30101-p

מה יש לסאות'המפטון ולסוונזי שאין לנו? למה לראות אותן תשעים דקות על המגרש גורם לי איכשהו לחייך ולגרגר בהנאה בעוד 90 דקות אדומות באנפילד בשבת גרמו לי להזיע, לרעוד מעצבים ולהתחיל לדבר לעצמי…למה..? מה יש להן שאין לנו..?

את סאות'המפטון אני מכיר בערך מתקופתו של המלך מתיה הראשון, הלא הוא מתייה לה-טיסייה, השחקן שכנראה נולד בדור הלא-נכון ובקבוצה הלא-נכונה. איצטדיון קטן ורעוע היה להם, אבל נראה שהשנים האחרונות עשו להם רק טוב. שלומית גיא כתבה על האקדמיה שלהם משהו, נדמה לי, אבל באמת שדברים טובים קורים בקבוצה הזו, כייף לראות אותם משחקים, במיוחד כאשר בחוד ההתקפה ישנו גרציאנו פלה, אחד שנראה שלא משנה איך יפגע בכדור, זה יהיה גול.

הרבה זעזועים הם עברו בשנתיים-שלוש האחרונות, מבחינת שחקנים שעזבו ואולי כל קבוצה אחרת היתה מתפרקת, אבל כנראה שהשלם חזק יותר מסך חלקיו, או לפחות המערכת הסאות'המפטונית מספיק חזקה בכדי להמשיך ולהתקיים בתוך כל הליגה הקשה הזו, בדרך שלהם, ומסתבר שזה עובד, עובד יפה אפילו, פשוט כייף לראות אותם מניעים כדור, יוזמים ותוקפים כל הזמן, כייף אמיתי.

והשנייה, סוונזי, שלרגע היה נדמה שהיא הגיעה לליגה הבכירה רק בכדי לבקר ולחזור למקום אליו היא אולי מתאימה יותר, אבל מסתבר שהיא כאן בכדי להישאר. בשנתיים הקודמות נהניתי לראות אותה בעיקר בגלל ג'ונג'ו שלבי וה"דבר האמיתי" ווילפריד בוני, חלוץ אדיר לטעמי, אבל הוא עזב לטובת הכסף הגדול, מה שלא השפיע יותר מדי על הקבוצה הוולשית, שממשיכה להציג את הכודרגל הזה שעושה נעים בעיניים.

אז אני לא מבין גדול בכדורגל אבל אני יודע מתי אני נהנה מכדורגל וכן, בשני המשחקים הללו נהניתי, נהניתי הרבה יותר מאשר מליברפול ביום שבת לצערי. לרגעים כאשר התבוננתי בסאות'המפטון וסוונזי נזכרתי בהפועל באר-שבע ובקרית-שמונה, הקבלה גסה אולי, אבל ככה זה הרגיש לי. אז מה יש להן שאין לנו באנפילד..?

יומן דבלין (3) - ההפסד לווסטהאם
הוא השתנה לנו

8 Comments

בני תבורי 31 באוגוסט 2015

מזדהה אתך לחלוטין

בנישי 31 באוגוסט 2015

זה מה שיש לכם ואין להם.
קהל של עשרות מיליונים בעולם.
מסורת ארוכת שנים של אליפויות (כבר 26 שנים ..)
גביעי אירופה למיניהם..
והלחץ להשיג תארים שהמועדון כבר השיג בעבר.
אני מאד חושש ליונייטד בדיוק מהסיבות לעיל.

צור שפי 31 באוגוסט 2015

שם כמו גרציאנו פלה הוא וואחאד מחייב…

אביאל 31 באוגוסט 2015

לך יש ציפיה בתור אוהד ליברפול להגיע להישגים, להם הרבה הרבה פחות, בגלל זה (בטח בפתיחת העונה) קבוצות מרכז הטבלה (ושתיהן מייצגות היטב את מרכב הטבלה באנגליה) משחקות בהרבה יותר נינוחות, הן יכולות לספוג אובדן נקודות, כמו שהיה לסאותמפטון עד המשחק הזה, ליברפול והמקבילות שלה פשוט לא.

אה וגם בגלל שאתה אוהד, אתה הרבה יותר סובל מהקבוצה שלך, ככה זה שבאמת אכפת לך.

matipool 31 באוגוסט 2015

בדיוק ובמיוחד השורה האחרונה .

7even 31 באוגוסט 2015

הן לא ממהרות לפטר אחרי 2-3 הפסדים, והן לא ממהרות לקנות ב 30 מיליון דולר אחרי 2-3 הפסדים.

ירושלמי 31 באוגוסט 2015

אין מה לעשות, להיות אוהד ליברפול זה מקצוע.

ריצ'י מקאו 31 באוגוסט 2015

ל ח ץ
אצלן אין לחץ. אצלם אין מעמסה היסטורית על הגב. אצלן האוהדים לא יוצאים בהצהרות היסטריות בגלל איבוד נקודות ואוהדים שלהן לא כותבים בדה באזר בגלל שהמנג'ר טעה והקבוצה הפסידה. אצלן 7 מתוך 12 זה סבבה ואף אחד לא טוען שה 7 זה בזכות השופט.
לליברפול יש בעיה. קוראים לה ליברפול. ליברפול של שנקלי ופייזלי. ליברפול של הביטלס, ליברפול של ה -96. ליברפול של התקשורת. ליברפול של האוהדים, ליברפול של שאר אנגליה. הקושי הגדול ביותר של מנג'ר ליברפול הוא לנהל את כל מטען החלומות, זכרונות, ציפיות והזיות הזה. לכן אני חוזר ואומר שאני מאמין שלפני שנתיים לפסיכולוג הספורט פיטרס היה חלק עצום בהצלחה. מאז אנחנו נכשלים מנטלית שוב ושוב.
לגבי אהדה, יש הבדל עצום בין לאהוב כדורגל, או ספורט בכלל, לבין אהדה. כשאני אוהד, ומשחקים בחצי גמר ליגת האלופות מל צ'לסי, ובדקה השלישית השופט מאשר שער מדרדלה של לואיס גארסיה שלא היתה עוברת את קו השער גם עוד עשר שנים גם אם המגרש היה בירידה, אני רוצה שהמשחק יסתיים באותה שניה. 87 דקות פלוס תוספת זמן אני צועק לשופט: שרוק… ש ר ו ק כבר יא מניאק! שום הנאה לא קשורה בדבר.

Comments closed