אורי וגידי בדרך לבולגריה

את גידי קרונין אני מכיר כבר מספר שנים, דרכנו הצטלבו מספר רב של פעמים לנוכח האהבה של שנינו לכלי-רכב בכלל וספורט מוטורי בפרט, זכיתי אפילו לתת לו את הזכות להדריך את הבן שלי, אביתר, בנהיגת עפר, בצעדיו הראשונים של הבן בתחום.

OmG-24

לפני מספר חודשים יצר איתי גידי קשר וביקש סיוע, הוא עמד לצאת להתחרות כנווט לצידו של אורי אייזנשטיין בראלי יוון, אותו הראלי שבו התחריתי אני בשנה שעברה, אז ישבנו על כוס קפה (או שאולי זה היה שייק פירות, לא ממש זוכר ובטח לא חשוב). עברנו קצת על ספרי הדרך של הראלי הקודם, מעט טיפים בניווט עם ספר דרך ובעיקר איך להימנע מטעויות דוגמת זו שאני עשיתי ועלתה לנו בניצחון.

מהראלי ביוון, בו התחרו אורי וגידי עם כלי השטח של פולאריס, ה-rzr המוכר לכולם בארץ כיום, הם חזרו עם המקום השני בקטגורייה שלהם וזה במירוץ הראשון המשותף של השניים, בהחלט הישג מכובד ויפה, אולם היה ברור לשניהם כי יש להם עוד דרך ארוכה ומשותפת יחד.

מיד בסיום הראלי, כאשר חזרו לארץ החל מסע הפקת הלקחים, לימוד מחודש והצבת יעד חדש, ראלי בולגריה או באחה בולגריה בעגה המקצועית. מירוץ שטח בין 500 קילומטרים הפרושים ומחולקים על פני שלושה ימים, אליו הם יוצאים בימים אלו.

אורי וגידי הצטיידו בכלי שטח משופר, שוב של פולאריס, הפעם rzr 1000, שעבר הכנה יסודית ומקצועית בסדנה של אודי פורת, יחד עם עמוס עמר. בנוסף ערכו השניים אימונים בכדי לחדד את יכולות הנהיגה של אורי ואת התקשורת בין השניים, תקשורת שכל כך חשובה במצבים אלו.

תארו לכם מה זה לשבת דחוסים קרוב קרוב בתוך כלי מירוצים שכזה, חנוטים בתוך חליפות חסינות אש, קסדות על הראש ונוסעים מהר, מהר מאד בשבילי עפר צרים ומהירים, קופצים, מחליקים, בולמים ומאיצים, תוך כדי שהנווט מקריא לנהג את הדרך שלפניו ועל הנהג לקבל החלטות בשניות מועטות מה לעשות.

אורי וגידי קיבלו את התמיכה של ד.ל.ב מוטורספורט לקראת היציאה לבולגריה ואת ראש השנה המתקרב ובא אלינו, בעוד אנחנו נשב אל השולחן ונאכל גפילטע-פיש (אין על הגפילטע של סבתא שלי, עם הרבה פלפל שחור ולא, הוא לא מתוק ופולני..) השניים יבלו בבולגריה הרחוקה, יאכלו אולי גבינה מקומית אבל בעיקר יהנו, יחייכו ואולי, כך אני מקווה לפחות, יחזרו עם גביע לשנה החדשה.

תמונות- עומרי גוטמן

הפולאק יקלע יותר
פישר קינג

3 Comments

פורד פרפקט 9 בספטמבר 2015

גפילטע חזק והונגרי?

דובי מילר 10 בספטמבר 2015

ממש ככה
הכי טוב, לא ?

7even 10 בספטמבר 2015

בהצלחה:)

Comments closed