רק רוצה להעביר את סוף השבוע בשלום

ניקו הולקנברג עשה הכול בכדי לא להפריע למאבק על אליפות העולם בגראן-פרי הברזילאי. עכשיו כולם נוסעים לאבו-דאבי.

מסכן ניקו הולקנברג (למי שלא מכיר, נהגה הגרמני של קבוצת וויליאמס) אף אחד לא סיפר לו שבפורמולה-1 החיים כל כך קשים ויכולים להיות גם מביכים, לפעמים.

מה הוא בסך הכול רצה בעונה הראשונה שלו בפורמולה-1? לסיים אותה בשלום,לצבור ניסיון ולהיקלט בעיניים של אחת הקבוצות הגדולות. תמיד אמרו לו (טוב,כמו לעוד נהגים גרמנים רבים) שהוא היורש של מיכאל שומאכר, וכן, הוא יודע שלפחות כרגע סבסטיאן ווטל, גם הוא גרמני, עושה את העבודה טוב ממנו.כל כך טוב שיתכן שביום ראשון הקרוב יצליח להביא אליפות עולם לגרמניה, אליפות גרמנית ראשונה שלא מגיעה משומאכר.

הולקנברג הגיע למסלול באינטרלגוס, ליד סאו-פאולו והצליח להפתיע את כולם. הוא הציב את מכונית הוויליאמס המשתפרת שלו בעמדת הזינוק הטובה ביותר לקראת המירוץ,טורף את הקלפים של כולם. אם מישהו היה מהמר עליו לפני כן היו חושבים שהוא משוגע. הימים היפים של וויליאמס מאחוריהם ואולי גם מלפניהם אבל בטח אלו לא הימים הנוכחיים.

כול העיניים היו על המובילים בדרוג העולמי – אלונסו, וובר וסבסטיאן ווטל והוא בסך הכול רוצה לא להפריע להם.את רגע התהילה שלו הוא כבר קיבל, הוא רשום בהיסטוריה כנהג שזינק מהפול פוזישן בברזיל,המסלול שבו נוסעים נגד הכיוון ועושה כאבים בצוואר.הוא לא רוצה להרשם בהיסטוריה כמי שהפריע או הכריע את האליפות.

האור האדום ברמזור כבה והולקנברג עשה בדיוק את זה. הוא ניסה קצת להפריע לווטל אבל אלו לא באמת כוחות. המכונית הכחולה עם השור האדום פשוט מהירה יותר וכבר בפנייה השמאלית הראשונה הקרב הזה נגמר. במראות יש עוד שור אדום, וובר , ועד שהוא, הולקנברג,מבין מה קורה גם האוסטרלי עובר אותו. עכשיו המראות מתמלאות באדום-אש,הלוואי שהוא היה יושב בתוך המכונית האדומה,אבל בינתיים יושב שם ספרדי עצבני,פעמיים אלוף עולם,והוא, הולקנברג עובד קשה ליד ההגה ועם הרגליים על הדוושות בכדי להציל מעט מכבודו האבוד. זה לא עובד ובסוף גם אלונסו ואחריו המילטון עוברים אותו. נגמרו רגעי התהילה שלו, לפחות לסוף השבוע הקרוב.

הוא אוהב את האווירה סביב המסלול בברזיל, איך אפשר שלא לאהוב את הברזילאיות שרוקדות סמבה כל הזמן, את התחת בצבע מוקה שלהן שמקפץ כל הזמן. כולם מדברים על כך שהסרט על איירטון סנה עומד לצאת בקרוב וגם הוא,הולקנברג, מצפה כבר לראות אותו. מזל שסוף השבוע הסתיים בשלום והוא לא הפריע לאף אחד. ווטל ניצח, וובר סיים שני והבטיח לרד-בול אליפות יצרנים.אלונסו לקח ניקוד טוב עבורו במקום השלישי ועכשיו כולם טסים מהר-מהר לאבו-דאבי לסגור את העונה.

הדבר הגדול הבא
להגיע ראשון לפנייה