שיחת טלפון מפתיעה

מה אתם עושים כשאתם קמים בבוקר? אני קיבלתי טלפון ממישהו שהיה משועמם כנראה.

LAT

יום שלישי, שש בבוקר, אני חוזר משבעת הקילומטרים שעשיתי בערפל שנחת עלינו ומוצא 4 שיחות שלא נענו.. מי כבר יכול לחפש אותי בשעה כזו? מה הדחיפות הגדולה ?

אני לוחץ SEND באייפון למספר שמופיע על הצג ומהצד השני עונה לי קול במבטא גרמני. “קצת שכחת אותי..? לא?..” כתבת על אלונסו לא מזמן, אפילו על אדריאן כתבת ועליי לא. אז נכון שהוא תכנן את המכונית שלי, אבל ראבאק, זכיתי באליפות העולם ביום ראשון..”

אני מנסה למצוא תירוץ, מנסה למשוך זמן, הזיעה מטפטפת ממני עדיין וגם קצת מסריחה. “תשמע סבסטיאן, אני יודע שקצת התעלמתי ממך, אבל זה בעיקר בכדי לעורר בך מוטיבציה..” אני מנסה להמשיך ולחשוב מה להגיד.

"אני לא אותך בשביל מוטיבציה" הוא עונה. “אתה יודע מה זה לראות את וובר ואת אלונסו לפניי בדירוג?” כן,אני חושב לעצמי, הוא בטח צודק. “אני שומע את המחשבות שלך בראש..” הוא אומר לי. “אתה יודע שאני צודק" .

"כן,אני מניח שכן..” אני עונה לו ולפני שאני מספיק להגיד עוד משהו או לשתות מים הוא ממשיך -”אל תשכח שאני אלוף העולם הצעיר ביותר בהיסטוריה של הפורמולה-1” אני מגמגם משהו, מקווה שהוא לא מכין שהתכוונתי לשוויצר.

עכשיו הוא ממשיך "אני יודע שיש לכם עכשיו מיליון קוראים בבאזר, אז אל תשכח לספר להם שאני גם הנהג הכי צעיר שניצח אי פעם מירוץ..” הוא נותן לי שנייה לנשום, לתפוס אויר וממשיך בהתקפה כאילו אני אלונסו או המילטון והוא מתמודד מולי על הגריד.

"אני גם הנהג הכי צעיר שזינק מהפולפוזישן ואני די שונא שמשווים אותי לשומאכר, נכון, נהגתי במסלול של אבא שלו בקרפן, אבל זה לא אומר כלום,אני סבסטיאן ווטל וזהו".

"וואו, סבסטיאן, תן לי צ'אנס לנשום, להתקלח, לשתות ואני חוזר אלייך" שוב, אני מנסה לגנוב זמן, זמן יקר שייתן לי את האפשרות לבודק בגוגל עוד קצת נתונים עליו. “עזוב,אני יודע שאתה מורח אותי. תרשום גם שאני הכי צעיר שצבר ניקוד והתחלתי לנהוג בקרטינג בגיל-3 למרות שאני לא בטוח שידעתי מה אני עושה..” . בשלב הזה כבר לא הייתה לי ברירה והייתי חייב להפסיק את השיחה, שיחת חוץ בכול זאת.

“תשמע אדוני אלוף העולם השני מגרמניה" הייתי חייב להכניס לו קטנה, תשלח לי במייל את כול הנתונים שאתה רוצה שאכניס לפוסט הקרוב שלי בבאזר ואולי אעשה את זה עוד היום.

"טוב, אבל אל תשכח לציין שאני אוהד של איינטרכט פרנקפורט..”

"פטל מוביל!", אמרה ביתו של המורה לסלסה
יורו 2013 בישראל (כנראה)

13 Comments

גמל (סתם גמל) 17 בנובמבר 2010

אני לא מגיב הרבה לפוסטים שלך אבל זה רק בגלל שאני כמעט בור גמור בכל מה שנוגע לספורט מוטורי.
למרות זאת אני מאוד נהנה לקרוא את מה שאתה כותב

דובי מילר 17 בנובמבר 2010

תודה

דלילה 17 בנובמבר 2010

גם אני לא מבינה כלל בספורט מוטורי, סתם אוהבת אתה זה ומאד מאד אוהבת לקרוא את מה שאתה כותב.
ועכשיו אני רוצה את הטלפון של סבסטיאן.

west99 17 בנובמבר 2010

למה בישראל מתעקשים לקרוא לו פטל כל הזמן, כאשר בכל מקום אפשרי רשום VETEL??

אגב – העונה הכושלת של שומאכר…משום מה לא מדברים עליה.
72 נק' בלבד, במרחק של 64(!) מהמקום השמיני…
בכמעט מחצית מהמירוצים הבחור לא סיים מעל מקום עשירי,
ועד 4 מירוצים לסיום העונה לבחור היו 46 נקודות מבישות…

BertieorBirdie 23 בנובמבר 2014

Ecnimooes are in dire straits, but I can count on this!

דורפן 17 בנובמבר 2010

ווסט – כי ככה מבטאים V בגרמנית. כפי שאומרים פולקסוואגן ולא וולקסוואגן.

אורי 17 בנובמבר 2010

סתם לידע כללי וכדי לעצבן, גרמנים בד"כ לא אומרים פולקסוואגן אלא פאו-ווה.

west99 17 בנובמבר 2010

זה לא מונע מזה להיות מעצבן…

ניינר 17 בנובמבר 2010

אני מודה שלא הייתי בעד פטל אבל הוא זכה בתואר ביושר ואין מי שהגיע לו יותר השנה. בטוח שזה לא התואר האחרון שלו.

דובי מילר 17 בנובמבר 2010

האמת היא שממש לא משנה איך קוראים לו בגרמניה או בישראל. הוא היה הנהג הבולט של השנה וזכה באליפות הזו בזכות.
נכון,הוא עשה טעויות פה ושם, אבל בעצם מי לא..לעומת הטעויות הוא זה שהשיג את הכי הרבה זינוקים מהפול-פוזישן,ניצח וגם אם קשה להודות בזה, לי לפחות, הוא הכי ריגש מכולם.
ליבי עם מרק וובר שלא הצליח לעשות את זה וכנראה שאם לא השנה אז אף פעם זה כבר לא יקרה לו.
הייתי בטוח שאלונסו יצליח לבסוף, בכול רגע נתון הייתי בטוח שיקרה משהו עבורו אבל בעצם, כאשר עושים REWIND על כל העונה ובטח על הציפיות של פרארי,הם לא חשבו שבאמת הם יהיו שם באבו-דאבי,עדיין עם סיכוי לנצח ולזכות.
מקלארן השיגו בדיוק את המצופה ולמרות שהציפיות שם ואצל האוהדים היו גבוהות יותר,בסופו של יום הרד-בול פשוט יותר טובה מהמקלארן, נכון לעכשיו.
אכזבת העונה היא כמובן מרצדס ולגבי מיכאל, את זה אני משאיר לפוסט מיוחד עבורו.

אלון זנדר 17 בנובמבר 2010

דובי, סב התקשר אלי וביקש שאדבר אתך ואשים איזו מילה טובה. בכל מקום מדברים רק עליו, והוא ברח חזרה לאבו דאבי בשביל המבחנים לעונה הבאה והשקט. רק שהדיווח עליו בדה באזר לא ריצה אותו. אחרי הכל, זה דף הבית שלו. בסך הכל, ילד חמוד. אז דחילק. הרי כל זכייה טובה מזו של אלונסו – וראית איך פטרוב שמר לפטל על התחת וסגר את אלונסו. הם שונאים את הספרדי שנאת מוות – חוץ מקוביצה, ודווקא הוא היה חמישי. אין ספק שאם אלונסו היה עובר את פטרוב, קוביצה היה נותן לו לעבור.
זכייה של וובר היתה יכולה להיות נהדרת, וכולם היו בנוח אתה -חוץ מאלונסו, כמובן- אבל הוא פשוט לא מסוגל. ברגע האחרון הוא לא סוגר עניין. וזה יישאר לו לתמיד. עכשיו נראה, איך יעבדו על הרכבים לשנה הבאה… לפחות יהיה מעניין. וסב יהיה שם כדי להפגין נוכחות. ואומרים שמתכננים לשומי רכב חדש לגמרי, ככה שאולי יהיה קרב גרמנוצנטרי בעונה הבאה, וש/ניים שמבחינת שאפתנות לא רואים אף אחד אחר. יהיה מסוכן!

דובי מילר 17 בנובמבר 2010

קראתי לפני כחודש מאמר מעניין על כך שאלונסו נתפס כ"איש הרע" של הפורמולה-1, שלא בצדק בעצם.
כאשר הגיע לפורמולה-1 בימי מינרדי ובנטון-רנו הוא נחשב "נסיך" . במקלארן,בעיקר התקשורת הבריטית שאהדה את המילטון, יצרה לו תדמית רעה והוא עשה מה שעשה כהתגוננות.
בשנה שעברה ברנו הוא חש נינוח מחדש וכאשר עבר לפרארי הפך להיות האיש שכולם אוהבים לשנוא.
נכון, הוא היה מעורב בשערוריות אבל אני לא בטוח שהוא כזה "רע" כמו שמייחסים לו.

צור שפי 18 בנובמבר 2010

אולי גם איזה פוסט על אלונסו? או לפחות הסבר למה כולם שונאים אותו ולהפך?

Comments closed