דברים שלמדנו מאוסטרליה

עונת 2016 יצאה לדרך לאחר חודשים של ציפייה וקצת מבחני טרום-עונה ואם מסתגלים על הפודיום נראה כאילו אין חדש תחת השמש, האמנם..?

ausgp8

אז מה למדנו מהגראן-פרי האוסטרלי?

1- השיטה החדשה של מקצי הדירוג מחורבנת, אין דרך אחרת להגדיר את זה. על פי השיטה, עבור מי שלא יודע, לאחר תחילת כל מקצה מתחילים להוציא בכל 2 דק' את הנהג האיטי יותר עד לסיום אותו המקצה. המטרה היתה לנסות ולשמור כמה שיותר נהגים ומכוניות על המסלול עד הרגע האחרון, בפועל נהגים קבעו זמן מהיר ונכנסו לפיטס או שויתרו מראש על ניסיון לשיפור זמנים, המסלול נותר רק כבר 2-3 דק' לסיום המקצה.

2- נראה כאילו יש צמצום פערים בין פרארי למרצדס, אבל זה רק נראה ככה. צמד נהגי מרצדס, רוזברג ובעיקר המילטון פיקששו בגדול בזינוק, מה שאיפשר לסבסטיאן ווטל לתפוס את ההובלה ולשלוט במירוץ, בפועל, בתנאים אופטימליים עם זינוק טוב של מרצדס, שוב, במיוחד המילטון, לא באמת יש סיכוי גדול לפרארי. המילטון נפל למקום ה-7 והצליח לטפס עד למקום השני.

3- טעות טקטית עלתה לפרארי בניצחון. יתכן, אבל טקטיקה והתרחשויות על המסלול הן חלק מהספורט הזה וכל קבוצה צריכה לדעת ולהתנהל נכון בכל תנאי. טעויות בחיים בכלל ובספורט בפרט הן מה שעושות את הכל מעניין יותר…

4- התאונה של אלונסו- תאונת מירוצים רגילה. אלונסו במקלארן-הונדה היה מהיר יותר, מגע בין המכוניות שלח אותו לגדר, להתרסק בטיסה בגובה נמוך ושוב, בפעם המי יודע כמה הוכח עד כמה מכוניות הפורמולה-1 של ימינו בטוחות. במבט ראשון זו נראתה תאונה זוועתית אולם לאחר שהאבק נרגע הוא יצא מהרכב, קצת בהלם לכמה שניות, הוריד את הקסדה והמשיך בחייו הרגילים.

hi-res-7f5ac6fa63278421480be2273e24dd92_crop_north

5- בכורה מוצלחת לקבוצת האאס- לאחר כל כך הרבה שנים אנחנו רואים שוב קבוצה אמריקאית על המסלול. מה כל כך חשוב באמרקאים האלו..? ובכן, כמו שאני רואה את זה, יותר חשוב לפורמולה-1 לדרוך בארה"ב מאשר לאמריקאים הפורמולה-1. ממש כמו ב-nba למשל, האמריקאים לא באמת "צריכים" את שאר העולם. קבוצת האאס חתמה על עסקה טובה עם פרארי וקיבלה יופי של מנועים, קנתה שלדה איטלקית של דאלארה, חברת השלדות אולי הטובה בעולם בכל הקשור לקטגוריות שמתחת לפורמולה-1 ומסתבר שזו חבילה סימפטית ותחרותית- גרוז'אן הצרפתי סיים במקום ה-6, יש למה לצפות.

6- הקרב הלוהט בתוך טורו-רוסו- לקבוצה האיטלקית יש צמד נהגים צעירים, מקס ורסטפן ההולנדי וקרלוס סיינז ג'וניור הספרדי (כן, שניהם דור שני). השניים היו עסוקים בחלק גדול מהמירוץ בקרב משל עצמם במטרה לשפר מיקום, לצבור ניקוד וגם יוקרה. כלל ידוע הוא שבכדי לנצח אתה קודם כל צריך להיות מהיר מבן-קבוצתך. לאף אחד אני מניח אין ספק שההולנדי מהיר יותר ואולי אף כישרון טבעי גדול יותר. אבל, וזה אבל גדול, אין לו גם יותר מדי שקט נפשי וסבלנות וזה פוגע בו. סיינז ניהל מירוץ רגוע, שמר על ריכוז וגם על ורסטפן מאחוריו, ההולנדי מצידו היה עסוק בהתקפות והורדת דמעות בקשר הפנימי של הקבוצה…

7- מקלארן-הונדה- קשה וכואב לראות את קבוצת הפאר הזו הולכת בדרך לשום מקום, צועדת במקום ולא מצליחה להתקדם יותר מדי. התאונה של אלונסו מנעה כמובן בחינה מדוקדקת ובכל זאת, הם עדיין לא שם, לא מספיק מהירים וזה "מציק" אפילו יותר כאשר מסתכלים מי ניצב לפניהם בדירוג בסוף המירוץ.

8- רנו חזרו לעניינים- המכוניות הצהובות על הגריד החזירו, אותי לפחות, לסוף שנות ה-70 ותחילת ה-80ֿ ועכשיו רק נותר שהקבוצה הצרפתית תתחיל לייצר תוצאות טובות, בעצם שקודם יבנו שם מכונית תחרותית. השמועות אומרות שאלאן פרוסט, 4 פעמים אלוף עולם בפורמולה-1, בדרך להפוך למנהל הקבוצה, אבל אלו רק שמועות, נותר להמתין. לקבוצה הזו יש את היכולת לייצר משהו טוב, אז קדימה, אנחנו מחכים.

9- רד-בול ובעיקר דניאל ריקרדו- לא יודע למה אבל אני אוהב את הנהג האוסטרלי החביב הזה. הוא נהג מצוין וכבר הוכיח את זה, כולל כמובן ניצחונות, אבל שנייה לפני שיהפוך לעוד נהג אוטרלי טוב ולא יותר מזה (מי אמר מרק וובר..? ) בקבוצה הזו חייבים לייצר חבילה תחרותית יותר, כזו שתאפשר לו יותר ממקום רביעי, חבילה שתהפוך את קדמת הגריד ותאפשר לו להראות מה הוא באמת יודע.

10- ניקו רוזברג- כן, חוזר אליו. מצטער, הוא לא עושה לי את זה. נכון שהוא ניצח, שוב, ממשיך את סיום העונה הקודמת אבל הוא לא "אלוף" אמיתי. הוא לא קורץ מחומר של אלופים, פשוט אין לו את זה. כולם יודעים ומרגישים שמתישהו הוא לא יחזיק מעמד מול המילטון בקרב התוך-קבוצתי וגם לו מול ווטל בפרארי. אז ניקו, תתכונן לבום…

ליגת שוקי ההון - על רגולציית שכר הבכירים
כשחייבים להתאמץ קצת יותר

32 Comments

אודי 28 במרץ 2016

מה חסר לפרארי כדי לתת פייט אמיתי למרצדס לדעתך?

דובי מילר 28 במרץ 2016

פרארי צריכים מכונית מהירה יותר ובעיקר אולי מנוע חזק יותר.
מדברים על כך שיש למרצדס יתרון של כ-50 כוחות סוס וזה משמעותי.
במסלולים "איטיים" יותר הצפי הוא שפרארי יהיו קרובים יותר, בגלל שלדה טובה שלהם.

יהודה 28 במרץ 2016

מכונית יותר מהירה בתור התחלה

איציק 28 במרץ 2016

"התאונה של אלונסו- תאונת מירוצים רגילה." אני צופה ממש לא אדוק של פורמולה 1, אך לא זכור לי שיש תאונות כאלו פעמים במרוץ ואפילו לא פעמים בעונה. איך אפשר לקרוא לזה תאונת מירוצים רגילה? לדעתי זו טעות מאד חמורה של אלונסו שסיכנה מאד גם את הנהג שלפניו (למרות שנראה שהוא התייחס לתאונה כמשהו לא כל-כך נורא) ומצריכה ענישה אם יש דבר כזה בפורמולה 1.

דובי מילר 28 במרץ 2016

איציק ממש לא.
הכוונה בתאונת מירוצים רגילה היא בכך שאלו מסוג הדברים שקורים על מסלול מירוצים.
לא היתה פה שום פעולה "מכוונת" או משהו בסגנון, בסך הכל טעות נהיגה ו-או בלימה מוקדמת של הנהג שהיה לפניו פלוס שיקול דעת מוטעה של אלונסו, זה הכל.
שום ענישה ושום כלום, את העונש שלו הוא קיבל בכך שלא סיים את המירוץ, זה הכל.
לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה באמת, זו דעתי.

איציק 28 במרץ 2016

אולי אתה צודק אבל יש עוד אחד שקיבל עונש ממש לא מוצדק, הנהג השני. מי משלם על זה?

דובי מילר 28 במרץ 2016

כמו שאמרתי, זה חלק מהספורט הזה.
בהרבה ענפי ספורט קורים מקרים שהנפגע "חף מפשע" ואין דרך לתקן…אפילו גול מאופסייד והשופט לא שם לב…
החשיבה היא פעם אתה בצד הנפגע ופעם בצד הפוגע…
כל נהג שנכנס לרכב לוקח בחשבון שזה עלול לקרות.

פאקו 28 במרץ 2016

לגבי 1, לפחות בהארץ כתבו שבגלל הפיאסקו הזה הולכים לשנות את זה שוב. התכוונו לעשות את זה כבר במירוץ הבא, אבל בסוף יעשו את זה בזה שאחריו.

דובי מילר 28 במרץ 2016

כן, אחרי המירוץ הייתה ביקורת גדולה על עניין מקצי הדירוג והוחלט לשנות, שוב.

לדעתי, לחזור לשיטה הישנה והטובה- שעה של מקצה דרוג אחד ביום שישי ואחד בשבת ולנסות להפסיק ולסבך עניינים.

אריק האדום 28 במרץ 2016

בפורמולה 1 יש שני דברים שמציקים מאוד בענפי ספורט אחרים:
1. יתרון לכסף הגדול
2. שימוש ב"סמים". המרכאות נועדו כי הרי אני יכול לקחת את הכסף שלי ולעשות שיפורים במכונית שאין לאחרים. לא כל הנהגים נוהגים באותה מכונה.
**יודע שסעיף 2 הוא נגזרת של 1.
**יודע שיש מגבלות טכניות אבל עדיין לא כל המכונות זהות.
ועדיין זה לא פוגם בענף. אולי זה הכיוון של הספורט… הסרה של מגבלות הכסף ןמגבלות הסמים תוך כדי מניעת דברים אסורים כמו סיכון חיים או קניית משחקים.
זה יוציא הרבה שחקנים מהמשחק (בכל ענף) אבל ישאיר רק את החזקים… אבל מראש זה "הכי מהר, הכי חזק, הכי גבוה"… לא?

דובי מילר 28 במרץ 2016

אתה לא ממש יכול לעשות מה שאתה רוצה, התקנון מגביל מאד, גם בנושא שינויים ועדכונים תוך כדי, זה פשוט אסור.
ההבדלים הגדולים, מלבד מנועי היצרן שנמצאים אצל חלק מהקבוצות ואצל חלק אחר זו גרסה ישנה או "חלשה" יותר, זה בכוח האדם שעומד לרשות הקבוצות בכל הנוגע לפיתוח. המהנדסים והמפתחים הטובים ביותר נמצאים, די באופן טבעי, בקבוצות הגדולות, גם בגלל הכסף הגדול והיכולת להביא לידי ביטוי טוב יותר את הידע שלך וגם בגלל ההילה והפרסום.

המגמה בספורט המוטורי העולמי- הן בפורמולה-1 והן באליפות העולם בראלי למשל, היא לנסות ולשמור על הוצאות "סבירות" ולא לאפשר השתוללות חופשית בכדי לא להוציא מתחרים "עניים" יותר מהמשחק.

מה שיפה מבחינת ההגבלות הטכניות בתקנון הפורמולה-1, לפחות ככה אני רואה את זה, זה הפירוש שכל מהנדס נותן לתקנון ולאן הוא לוקח את זה כאשר הוא מתכנן מכונית חדשה או אפילו "רק" חלק חדש, אחר.
כתבתי על כך פה בעבר. בזמנו נכחתי בהרצאה של סרג'יו רינלנד, מהנדס שוויצרי שהיה גם בפורמולה-1 שסיפר שהתחרות בפורמולה-1 היא לא רק בין הנהגים על המסלול אלא גם בין המהנדסים בכל הנוגע לפיתוח.
בגלל זה אני דווקא טוען (ורוצה) שיאפשרו פורמולה "פתוחה" יותר עם תקנון פחות מגביל למשל מבחינת תצורת המנוע.

ניינר / ווריור 28 במרץ 2016

עוד עונה משעממת לפנינו בסופה יזכה המילטון המאוס בתואר נוסף. המצב של הענף הזה כל כך גרוע שאם לא ייעשו שינויים דראסטיים תוך כמה שנים מעטים בלבד יתעניינו בF1.

דובי מילר 28 במרץ 2016

אני חושב שלהגיד אחרי מירוץ אחד שתהיה עונה משעממת זה ממש….***

המירוץ באוסטרליה לא היה משעמם וגם העונה הקודמת לא היתה משעממת.
בכל פעם, במיוחד בתחילת עונה אומרים דברים כאלו ולבסוף די מתבדים.
שומאכר זכה ב-7 אליפויות עולם, זה הפך את העסק למשעמם..? תלוי את מי שואלים…
ווטל זכה ב-4…שוב, משעמם…?

לגבי המילטון..? לא בטוח שמאוס זו התשובה אבל אין ספק שהוא הנהג הכי טוב כיום על המסלול ועוד מצוייד במכונית הטובה ביותר. ולא, אני לא אוהד שלו.

ניינר / ווריור 28 במרץ 2016

נחייה ונראה. אני מאבד עניין משנה לשנה. וכן, עונות האליפות של שומי היו שעמום טוטאלי. אני גדלתי על המאבקים בין פרוסט לסנה, למנסל, ללאודה, לפיקה. אז היתה תחרות בין חבר'ה שידעו לנהוג, לא כמו היום שהטכנולוגיה שולטת.

איציק 28 במרץ 2016

מה אתה עושה!!!
אתה מזכיר נשכחות של געגועים לתקופה נהדרת. אוי איזה תקופה יפה על המסלול.

ניינר / ווריור 28 במרץ 2016

אז זה היה for real לא כל הפלסטיק והטכנולוגיה של היום

דובי מילר 28 במרץ 2016

להגיד על החבר'ה של היום שהם לא יודעים לנהוג…?
אני לא הייתי מכריז ככה, גם כי זה פשוט לא נכון.

גם טייסי הקרב של היום לא יודעים להטיס..?
פעם היו מטיסים ספיטפייר ומסרשמידט עם מקל והרבה ביצים, אז…

איציק 28 במרץ 2016

בקשר למקל הבנתי. למה היה צורך בהרבה ביצים ;)

גילעד 28 במרץ 2016

תחמושת, מה זאת אומרת? :)

ניינר / ווריור 28 במרץ 2016

דובי, חלילה לי להגיד שהם לא יודעים לנהוג. אני רק אומר שהתחרות בין הנהגים שהזכרתי הרבה יותר מרתקת ומרגשת מהתחרות בין פטל להמילטון. וזו גם אחת הבעיות-שני כשרונות על וכל השאר סטטיסטים. לטעמי הF1 מסוף שנות השמונים ועד פרישתו של מנסל זה הטופ ומה שאני רואה היום זה העתק הרבה פחות מרגש.

דובי מילר 29 במרץ 2016

לגבי הנהגים, כולנו נסחפנו אחריהם ואוהדים את התקופה ההיא בעיקר בגלל הרומנטיקה שבעניין וכן, המרכיב האנושי היה הרבה יותר משמעותי אז מאשר היום.
אני מניח שכמעט כל חובבי הפורמולה-1 הותיקים היום בארץ הם בני דורי, כלומר גדלו על מה ש"טורבו" ורוני אהרונוביץ לימדו אותנו, את השאר, השנים שלפני כן כבר השלמנו די לבד בהמשך.

אביאל 28 במרץ 2016

דובי – תודה, היה מירוץ מרתק, סתם משהו ששמתי לב במירוץ ואחר כך באתר של פורמולה 1, לתת חסות שמית למירוץ זה דבר חדש ? באוסטרליה זה היה מירוץ רולקס, בבחריין עוד שבועיים זה Gold Air ובסין עוד קצת פחות מחודש זה מירוץ פירלי, זו מגמה חדשה ? או שסתם לא שמתי לב לעניין עד העונה ? תודה.

ניינר / ווריור 28 במרץ 2016

מאז ומעולם מרוצים נקראו על שם ספונסרים

7even 28 במרץ 2016

דובי, תודה על סיקור המירוץ. מקווה שיהיה לזה המשך לאורך כל העונה.
שאלה, בתור אחג שעקב די מקרוב אחרי מקלארן-מרצדס בזמנו עם האקינן וקולתהארד.

הם חלק מהפעילות של מקלארן איפשהו? יש להם נגיעה כלשהי לענף?
ולמה התפרקה השותפות המצויינת ההיא של מקלארן-מרצדס? הם הרי העמידו את המכניות הטובות ביותר בסבב.

דובי מילר 28 במרץ 2016

דיויד קולטארד עסוק בענייני פרשנות של ספורט מוטורי והוא לא חלק מנהיגה תחרותית פעילה.
האקינן משמש מדי פעם כנציג של מרצדס בהשקות או הדגמות אבל גם הוא לא עושה זאת כמשהו שגרתי.

השותפות הסתיימה כמו כל שותפות.

7even 28 במרץ 2016

טוב לדעת. תודה

משה פ. 28 במרץ 2016

ברכותיי דובי! תמשיך בסקירות!

לגבי מצב הכוחות, אכן מרצדס נראים חזקים מפרארי, אבל אם ווטל ופרארי יוכלו להישאר צמודים ורוזברג והמילטון יהיו צמודים ביניהם, יד מצב למחטף א-לה רייקונן ב 2007 או פרוסט ב 86…

דובי מילר 29 במרץ 2016

אני בעד, רק קשה לי לראות את זה קורה, המילטון כל כך הרבה יותר טוב מרוזברג והעונה על כך ארוכה שעל זינוק אחד גרוע כמו באוסטרליה יש לו עוד דרך כל כך ארוכה לתקן.

אסף פורטנוי 28 במרץ 2016

סקירה מעניינת וקולעת, תודה על השיתוף.
בהחלט מאכזב המצב של מקלארן ושמשלוש קבוצות גדולות שמתחרות על התואר נשארנו עם אחת ששולטת ביד רמה, השנייה בעיקר תפאורה יפה והשלישית יצאה לשבתון ולא ידוע מתי תחזור. לפחות אלונסו בריא (מעניין אם ימשיך גם שנה הבאה במקלארן).
מצפה לבאות…

דובי מילר 29 במרץ 2016

אלונסו הוא דמות מרתקת.
נהג מדהים שמספיק להסתכל על שפת הגוף שלו ולהבין עד כמה הוא מתוסכל ממה שקורה במקלארן.
אני כל כך רוצה שמקלארן יחזרו להיות חלק מחבורת הצמרת, הם גורם כל כך חשוב שם, אבל, אסור לשכוח, גם קבוצת וויליאמס היו פעם בצמרת הגבוהה, נפלו והיום מנסים לחזור…

תורג׳י 29 במרץ 2016

לא מבין הרבה בפורמולה.
מה שלמדתי הוא שמהדירה החדשה בelwood שומעים את המכוניות מהמסלול.
כבר ביום שישי ב7 בבוקר היה קשה שלא להתלהב מהרעש המטורף הזה.

דובי מילר 29 במרץ 2016

ותאר לך מה היה קורה אם היית שומע את מכוניות הפורמולה-1 "האמיתיות"..?
אלו עם מנועי ה-V-8 או V-10 למשל של לפני מספר שנים…
המנועים של היום נשמעים אנמיים משהו…

Comments closed