בין בחריין לארגנטינה

הצעקה שיצאה מהגרון שלי היתה ממש בלתי נשלטת, ככה זה כשאנדראה אחד נכנס בשני ושולח את החלום שלי על פודיום ארגנטינאי כפול לדוקאטי לעולם שכולו טוב.

Photo cartoon of Nico Rosberg

אבל עוד נחזור לדוקאטי ולפאשלה, קודם יש את המירוץ מבחריין- אז ככה:-

1- ניקו רוזברג המשיך את פתיחת העונה החלומית שלו וניצח שוב, מבלי שהיה מאויים ממש. טוב, זו לא היתה ממש חוכמה, סבסטיאן ווטל נותר מחוץ לסיפור בגלל בעיית מנוע בפרארי שלו והמירוץ של לואיס המילטון הסתיים בפנייה הראשונה כאשר בוטאס ניגח אותו "מעט", סובב אותו ואת הסיכוי שלו לניצחון או לפחות לקרב על הניצחון. הפוטנציאל של המילטון הוכח בטיפוס שלו חזרה מהמקום השביעי.

2- משהו קורה לזינוקים של לואיס המילטון. הוא מזנק מהוסס, כמו ילד בן 17 שעושה זינוק בעלייה בשיעור נהיגה ראשון או שני, הרכב לא ממש נוסע, הורס את כל המאמץ שמושקע במקצי הדרוג של יום שבת.

3- קימי רייקונן וכל מילה מיותרת. כשהוא מגיע עם מצב רוח טוב למסלול, מקבל מכונית תחרותית ועסוק בנהיגה אנחנו מגלים שוב ושוב עד כמה שהוא נהג מצויין. הפיני המעופף זינק טוב, מנצל מעט את הכאוס שנוצר וייצב את עצמו במקום הנכון מבחינתו. בחלקים האחרונים של המירוץ צמצם מעט את הפער על רוזברג, משאיר לנו טעם טוב שמאותת שאולי פרארי יצליחו עוד ועוד לצמצם את הפער ולתת למרצדס פייט אמיתי. נחזיק אצבעות.

4- פרננדו אלונסו לא התחרה בבחריין. הרופאים אסרו עליו מלהשתתף בעקבות התאונה במירוץ הקודם ובעיקר בגלל חשש לנזק לצלעות ולריאות שלו ומי שהרוויח מהעניין היה הנהג השלישי של מקלארן-הונדה, ונדום. אז נכון, מזל של מתחילים אפשר לקרוא לזה אבל נלך לתוצאות מקצי הדרוג והנהג הצעיר קבע זמן מהיר מזה של ג'נסון באטן וזה כבר אומר הרבה, הוא היה מהיר מבן קבוצתו בחבילה זהה. אלונסו עוד יחזור ובאטן ישאר עדיין, אבל המגמה קיימת ואולי בקבוצה הזו צריכים לחשוב על ריענון השורות…

5- רומאן גרוז'אן וקבוצת האאס. סיפור ההצלחה נמשך וכייף לראות את הנהג הצרפתי מתעורר לחיים, ממשיך את קו ההצלחה מהמירוץ הקודם, מסיים במקום החמישי ובעיקר מהיר, נקי מטעויות עם מכונית תחרותית. האאס בהחלט יכולים למצב את עצמם כקבוצה הדרג השני, אחרי מרצדס ופרארי ולסמן את רד-בול כמטרה, יהיה מעניין אם זה יקרה.

6- פסקל ורלין וקבוצת מאנור. ברור לכולם שזו הקבוצה המאספת בגריד ואת המיקום שלה היא מקבלת בגלל התרחשויות על המסלול ולא בגלל יכולת, אבל פתאום ככה סתם משום מקום הנהג הגרמני הצעיר מוכיח שיש משהו שם, יש שיפור במכונית הזו. מי שעוקב אחר הקריירה של הנהג הזה, בעיקר בסדרת ה-dTM יודע שכישרון לא חסר לו, אבל כישרון יש כמעט לכל נהגי הפורמולה-1 וצריך הרבה יותר מזה היום בכדי להצליח, בכדי לקבל כסא תחרותיץ ורלין הראה ניצוצות מהיכולת שלו והשאיר הרבה טעם של עוד. המקום שלו זה בטח לא מאנור אלא קבוצה הרבה יותר "רצינית" מהם ואני בטוח שמרצדס ירצו לסדר לו גם את העניין הזה בעתיד.

7- המסלול בבחריין או כמות הזיקוקים בסיום המירוץ. לא רוצה לחשוב על תקציב זיקוקי הדינור בסיום, אני מניח שהכמות שנורתה לאויר שם היתה יותר מכלל הזיקוקים ביום העצמאות במדינתנו הצנועה. אז נכון, יש כסף אז למה לא לבזבז וזה בהחלט יפה ומרשים, התלבש יופי על מירוץ לילי שכזה.

8- מקצה הדירוג- כן, זה היה אמור להיות בהתחלה אבל השארתי לסוף…מתי תיפסק השטות הזו כבר…שפע של הצעות לשינויים וכו'. הגיע הזמן להחליף את מקבלי ההחלטות בפורמולה-1 ואת אדון ברני בתור התחלה. הוא עשה את שלו לטובת הספורט, כרגע הוא עושה בעיקר נזקים. אגב, איך הוא לא מופיע (ואולי כן..?) במסמכים בפנמה…?

9- העונה עוד ארוכה, בסך הכל עברו 2 מירוצים, מעניינים, אבל התוצאה שלהם לא מבשרת כלום. נכון, לניקו רוזברג יש יתרון נאה על המילטון, אבל זה יתרון מחיק כאשר יש עוד 19 מירוצים בכספת. המילטון נהג טוב יותר, נהג תחרותי יותר ואם להסתמך על העבר, הוא גם בעל אופי חזק יותר. המירוץ בבחריין או התאונה בזינוק זה חלק מהספורט הזה ואם היה מזנק טוב יותר היא היתה נמנעת. מה שזה נתן לנו זה רק עוד קצת עניין. לכל אוהדיו, תהיו רגועים.

10- דוקאטי- הבטחתי. במוטוGP בארגנטינה מרק מארקז ברח קדימה וצמד רוכבי דוקאטי ניהלו יופי של קרב במאסף של הפודיום, מראים שבפגרת החורף עשו עבודה טובה במחנה האיטלקי. שניהם לא ממש ספרו את ולנטינו רוסי ונתנו בגז, אלא מה..פנייה לסיום המירוץ, פנייה, לא הקפה, פנייה, הם החליטו לשחק "מכוניות מתנגשות"- אנדראה יאנונה התנגש בדוביציו במהלך התאבדותי משהו, שולח את שניהם מחוץ למירוץ ואת ולנטינו רוסי לחגוג את המקום השני שקפץ עליו פתאום. מאכזב מאד, וכן, צעקתי מעצבים, מכעס וממה לא בעצם…

עלייתו ונפילתו בכותרות העיתונים
כלכלת פונזי

16 Comments

ניינר / ווריור 5 באפריל 2016

הסיום במוטו ג'יפי היה פסיכי לגמרי אבל לפחות הדוקטי נראו מאד תחרותיים.

דובי מילר 5 באפריל 2016

בגלל זה האכזבה שלי היתה גדולה יותר.
"נחשפתי" אליהם בימי קארל פוגארטי בסופרבייק ומאז…
לא ולנטינו רוסי ולא מרק מארקז מבחינתי…רק הם כקבוצה.

ואם ננסה לפתח את זה מעט- האם ראוי להפעיל הוראות קבוצתיות במקרה כזה..?
לדעתי לא, אני אוהב אקשן עד הסוף

ניינר / ווריור 5 באפריל 2016

אני לא חושב שהם היו במצב לקבל הוראות, הם היו בטירוף על המקום השני ולא ראו ממטר. ראית את הפרצוף של מנהל הקבוצה בראיון אחרי המרוץ? הייתי מת להיות בישיבת סיכום המרוץ של דוקטי

דובי מילר 6 באפריל 2016

הייתי רוצה להיות ליד שני הרוכבים, בשנייה לאחר ההתרסקות וגם לאחר שהדופק מעט הסתדר….
בקטע נטו בין שניהם וללא מנהלים או תקשורת לידם, זה יכול היה להיות מעניין.

בובו 5 באפריל 2016

זה היה עדיין מהלך מאולץ של רוכב הרפתקני. אבל זה איאנונה. איך אתה עדיין רואה f1 זה לא מובן לי.

דובי מילר 6 באפריל 2016

אני רואה פורמולה-1 כי אני אוהב את הספורט הזה, כי אני אוהב כל ספורט מוטורי כמעט וגם כי זה עדיין מעניין אותי ברמה מסויימת.

בובו 6 באפריל 2016

גם אני, בגלל זה אני מעדיף לבזבז את הזמן עם WTCC

דובי מילר 6 באפריל 2016

ה-wtcc בהחלט סדרה מעניינת ואני מאד מקווה שעכשיו, כאשר וולבו נכנסו העניין יגבר.
הדומיננטיות של סיטרואן בשנתיים האחרונות הוציאה הרבה מהעוקץ של האליפות.
נכון לעכשיו נראה שהונדה השתפרו מאד אז אולי יהיה הרבה יותר טוב.

7even 5 באפריל 2016

באטן לא מימש עשירי. מהפוטנציאל שחשבו שיש בו

דובי מילר 6 באפריל 2016

בתור אחד הבודדים שמאד אוהבים את באטן מתחילת הקריירה שלו, בקארטינג עדיין, לאורך תקופת הפורמולה-פורד (היו ימים שביורוספורט שידרו את כל האליפויות האנגליות המקומיות) אני יכול להתייחס אליו די ביסודיות ואולי זה מקום לפוסט מיוחד כאשר יפרוש, ובכל זאת- הרבה מאד נהגים מצליחים בקטגוריות נמוכות וכאשר מגיעים לטופ, לא מממשים עשירית מהיכולת, גם בגלל הרכב שלהם.
באטן בכל זאת זכה באליפות עולם ואי אפשר לקחת את זה ממנו והוא עשה את זה כאשר מסביבו היו שומאכר ואלונסו ככה שבכל זאת כבודו במקומו מונח.
לא, הוא לא נהג-על ואני חושב שהוא אף פעם לא התייחס לעצמו כאחד כזה, הוא גם לא ממש הרייסר הטיפוסי למרות שהיו פה ושם הבלחות שהוכיחו שיש לו משהו.
ובסופו של יום הוא נהג טוב וגם ספורטאי מצויין שמצליח בטריאתלון ומרתון אז מה רע..?

אלי 6 באפריל 2016

לא לשכוח שהאליפות שלו היתה כנראה רק בגלל המכונית, וגם זה רק בגלל הדיפיוזר שהחוקיות שלו לר היתה ברורה.
הוא ניצח ב 6 מתוך 7 המירוצים הראשונים של העונה, ולאחר ששאר המכונית עשו שינויים בדיפיוזר שלהם הוא לא ניצח אפילו לא מירוץ אחד.
בנוסף, אם ווטל לא היה פורש 3 או 4 פעמים אז סביר להניח שהיה לוקח את האליפות ומתחיל את שושלת רד בול שנה אחת קודם. באטן לא פרש אפילו פעם אחת, אם אני זוכר נכון.
הוא אכן נהג טוב אבל בהחלט לא נהג-על.

אלי 6 באפריל 2016

טעות קטנה שלי, הוא לא סיים מירוץ אחד.
בנוסף, שומאכר כבר פרש אז הוא לא היה מסביבו כשהוא לקח את האליפות, רנו היו מסובכים ב crashgate, לא שזה היה משנה לתחרות מול אלונסו, פרארי היו אחרי הפרישה של שומאכר ובנוסף הפציעה של מסה באמצע העונה….
שוב, לא רוצה לקחת את יכולת הנהיגה שלו אבל יש כוכבית מאוד גדולה על האליפות שלו.

דובי מילר 6 באפריל 2016

אין שום כוכבית סביב האליפות שלו ובטח לא בעניין פרישות של אחרים ותקלות טכניות, זה חלק מהספורט הזה וכולם נהנים מזה, כל הזמן, אפילו אלאן פרוסט שזכה באוסטרליה בגלל מנסל/פיקה והצמיגים…

האליפות היא תמיד בגלל המכונית, אם מוציאים את הנהג מהמשוואה…ואכן היתה לו מכונית דומיננטית…אבל רגע, גם לשומאכר בפרארי היתה כזו וגם לווטל ברד-בול היתה כזו וגם וגם…
חבילה תחרותית היא העניין ורוס בראון עשה את זה יותר טוב מכולם שם בעונה ההיא, אלתור חילטור מוצלח.
בעניין חוקיות…מבלי להיכנס לכל מיני פרטים גם על איזו רד-בול של ווטל אמרו משהו בעניין הזה, גם שם נשים כוכבית..?
האליפות שלו חוקית כמו כל אחד אחר.
וכן, מסכים איתך, הוא לא נהג עילוי כמו שאולי ציפו ממנו ובכל זאת, הוא אלוף עולם ואחרים, שאולי נחשבו טובים יותר ממנו ואפילו אולי ניצחו יותר מירוצים בקריירה, לא…

אלי 6 באפריל 2016

כן, יש משהו בדבריך… :-)

דובי מילר 6 באפריל 2016

לאאא
אתה לא אמור להסכים איתי…

אלי 6 באפריל 2016

כבר קרו דברים מוזרים מזה.
אל תשכח, שנינו צופים בפורמולה 1 גם אחרי כל השינויים אז כנראה יש לנו משהו במשותף.

Comments closed