כשהכסף מדבר אין הפתעות

הכסף הגדול של מדינות ערב ושל רוסיה הגיע מזמן אל הספורט המוטורי.

M-SPORT

הזדמן לי לראות בשידור ישיר ביורוספורט את "הגרלת" המונדיאל והאמת, כמי שחי את הספורט המוטורי העולמי מזה שנים רבות לא הופתעתי.

למה זה לא הגיע בהפתעה? ממש כמו בכדורגל, כספי הנפט מהמפרץ הפרסי עושים את דרכם בשנים האחרונות, עמוק-עמוק לתוך הספורט המוטורי. מסלולי אספלט סופר-מודרניים נבנו בכול מדינות המפרץ, קבוצות הפורמולה-1 ערכו שם את אימוני קדם-העונה הקודמת, סבב הפורמולה-1 ביקר וימשיך לבקר עוד זמן רב באזורנו (כל-כך קרוב וכל כך רחוק, כבר אמרתי פעם).

ואם נעזוב רגע את הפורמולה-1 והאספלט השחור והיציב ונעבור לשטח, הרי שם זו כבר מזמן עובדה, שהתחזקה ככול שעבר הזמן וסכום הכסף גדל. אליפות המזה"ת בראלי מתקיימת כבר שנים רבות, סבב אליפות העולם במרוצי הראלי-רייד מבקר מדי עונה בדובאי, אליפות העולם בראלי, ה-WRC, משתמשת באטרקציה של ים המלח כדי לקיים את הראלי הנמוך בעולם, וממשלת אבו-דאבי היא שותפה פעילה בארגון אליפות העולם בראלי וגם בקבוצת פורד. הכסף הגדול מדבר.

ואם נעזוב רגע את אזור המזה"ת ונטוס לכיוון רוסיה, הרי גם כאן אין כל חדש. כבר לפני מספר שנים החל משא ומתן לצרוף רוסיה לסבב הפורמולה-1, לקח קצת זמן ובינתיים כסף רוסי תיחזק את קבוצת רנו ונהג רוסי, ויטלי פטרוב, משמש כנהג השני בקבוצה הצרפתית ויישאר שם עוד זמן רב, שוב, פחות בזכות יכולת הנהיגה שלו והתוצאות ויותר בזכות הכסף.

המשא ומתן מול הרוסים הצליח ולאחרונה התבשרנו כי גם רוסיה תארח את הפורמולה-1, החל מעונת 2012. לא רק הכדורגל עובר מזרחה, גם הספורט המוטורי.

אז נכון, לא ממש הייתה לי דעה לגבי מי אני רוצה שיזכה באירוח המונדיאל, לא זה של 2018 וגם לא זה של 2022 אבל היה די ברור שזה יהיה הכיוון, לפחות כיוון אחד.

אגב, למי שלא יודע: ספ בלאטר של הפורמולה-1 הוא ברני אקלסטון.

על סולידריות
יומן האליפות של הג'אינטס (חלק א')

2 Comments

פאקו 5 בדצמבר 2010

שאלת תם (רלוונטית למסלולים החמים בעיקר): האם יש מיזוג אוויר במכוניות ה-F1? האם מפעילים אותו במירוצים?

דובי מילר 5 בדצמבר 2010

פאקו – מכוניות הפורמולה-1 הן מכוניות פתוחות ואין בהן כמובן מיזוג אויר, החום בתא הנהג גבוה מאד. נהג מאבד כ-3 ק"ג משקל למירוץ.
מכוניות הראלי, כמו זו שבתמונה בפוסט, מכונית הפורד פוקוס WRC של לאטבלה במימון אבו-דאבי (הכיתוב האדום על מכסה המנוע) גם הן לא מצוידות במזגן, בעיקר בגלל הרצון לחסוך במשקל. הנהגים נאלצים להתמודד עם החום הגבוה בתא הנהג ולסבול בשקט.
במרוצי הנאסקאר בארה"ב קיימת חליפה מיוחדת שמקררת את הנהגים, כולל הזרמת אויר לקסדה, לא נעשה בה בינתיים שימוש באליפויות העולם בראלי או בפורמולה-1.

Comments closed