בישראל הקטנה, אי במזה"ת לא רק מבחינת הדמוקרטיה אלא גם מבחינת ספורט מוטורי, לא ממש עוקבים אחרי הנאסאקר, ישנם אולי 3-4 שמכורים לעניין ומלווים במהלך העונה את המתרחש שם, על המסלול ומסביב. לאמריקאים לעומת זאת נגרם כאב ראש רציני עכשיו.
ג'ימי ג'ונסון בדיוק זכה באליפות השביעית שלו, משווה את השיא של שני אגדות מסלול- דייל ארנהרדט (האבא) וריצ'ארד פטי, בהחלט כאב ראש רציני, שיקחו אדוויל.

original

ג'ונסון, בסך הכל בן-41 ובאמתחתו יש עוד שנים רבות ואופציות לתארים נוספים כמובן, אבל יותר מהכל, הוא עשה את זה באליפות לא פשוטה בכלל. עזבו את כל אלו שאומרים שזו "אליפות בנהיגה שמאלה", זה פשוט נובע מחוסר הבנה. אין שני מסלולים זהים בסבב הנאסקאר, לכל אחד מהם יש את האופי שלו, האספלט-בטון שלו ואת השיפועים והשגעונות שלו ועוד לא הזכרתי את מסלולי הכביש הרגילים שהמכוניות האלו נראות כאילו הן ממש לא שייכות לשם.

ג'ונסון משום מה תמיד הרגיש, לי לפחות, כאאוטסיידר בסדרה הזו למרות שניצח וניצח וניצח, את הטובים ביותר שם. הוא עשה את זה מול היריב אולי הכי קשה שלו, ג'ף גורדון והשנה, כשמר-24 כבר לא מתחרה זה לא הפך את זה ליותר פשוט.

הגדולה אולי של ג'ונסון היא בכך שבתקופתו עברה הסדרה הזו שינויים רבים בפורמט של האליפות ושל הניקוד, מתוך מטרה לשמור על עניין ושואו לקהל עד הסוף. יצרו שם מעין סדרת פלייאוף על המסלול, חילקו נקודות בצורות שונות ולקח לכולם, גם לו, זמן להסתגל לשיטה, שלוש שנים ליתר דיוק מהאליפות הקודמת והוא עשה את זה, אבל זה לא מבטיח כלום לגבי העונה הבאה שכבר בפתח.

סדרת הנאסקאר היא סדרה קשוחה, אין ספק. המכוניות נראות לנו, מבחוץ, צבעוניות ו-"אמריקאיות" אבל תנסו להגיע פעם אחת למסלול ותראו עדר של 42 מכוניות טסות צמודות-צמודות במהירויות מטורפות ותבינו על מה אני מדבר. ובכדי לזכות באליפות שם צריך להיות הכי קשוח שיש, הכי "רע" במובן הטוב וכמובן שצריך גם מזל…אתה לא רוצה להיות באמצע "big one", תאונה רבת משתתפים שגומרת לך את המירוץ דווקא ברגעים הכי חשובים.

ג'ונסון צלח את הכל השנה הוא הצליח לנצח את כולם למרות שלא הרבה הימרו עליו ובשלב מסויים כולם היו בטוחים שהאליפות בכלל תלך לכיוונים אחרים, אז אמרו, בסופו של יום הוא אמר את דברו.

האמריקאים לא  אוהבים ששוברים להם מיתוסים, שמאיימים להם על השמות הגדולים, על "היכל התהילה" הכל כך מקודש שלהם, יש להם כבוד למורשת ולהיסטוריה ואולי בגלל זה הם מצליחים. ג'ונסון מאיים, נמצא בקו אחד עכשיו עם שניים מהגדולים ביותר- ארנהרדט שכבר לא חי וריצ'ארד פטי, שני אייקונים משופמים אמיתיים והוא..? הוא סתם בחור פשוט שאוהב לנהוג, ומהר.

 

ניקו, אלוף
כרמל-טרייל או איך רצים מירוץ שטח של 3 ימים..?!