ג'ונסון, ג'ימי ג'ונסון והוא מכאיב להם

אליפות שביעית לנהג הנאסקאר הטוב בהיסטוריה, שגורם לאמריקאים לכאבי ראש ולב

בישראל הקטנה, אי במזה"ת לא רק מבחינת הדמוקרטיה אלא גם מבחינת ספורט מוטורי, לא ממש עוקבים אחרי הנאסאקר, ישנם אולי 3-4 שמכורים לעניין ומלווים במהלך העונה את המתרחש שם, על המסלול ומסביב. לאמריקאים לעומת זאת נגרם כאב ראש רציני עכשיו.
ג'ימי ג'ונסון בדיוק זכה באליפות השביעית שלו, משווה את השיא של שני אגדות מסלול- דייל ארנהרדט (האבא) וריצ'ארד פטי, בהחלט כאב ראש רציני, שיקחו אדוויל.

original

ג'ונסון, בסך הכל בן-41 ובאמתחתו יש עוד שנים רבות ואופציות לתארים נוספים כמובן, אבל יותר מהכל, הוא עשה את זה באליפות לא פשוטה בכלל. עזבו את כל אלו שאומרים שזו "אליפות בנהיגה שמאלה", זה פשוט נובע מחוסר הבנה. אין שני מסלולים זהים בסבב הנאסקאר, לכל אחד מהם יש את האופי שלו, האספלט-בטון שלו ואת השיפועים והשגעונות שלו ועוד לא הזכרתי את מסלולי הכביש הרגילים שהמכוניות האלו נראות כאילו הן ממש לא שייכות לשם.

ג'ונסון משום מה תמיד הרגיש, לי לפחות, כאאוטסיידר בסדרה הזו למרות שניצח וניצח וניצח, את הטובים ביותר שם. הוא עשה את זה מול היריב אולי הכי קשה שלו, ג'ף גורדון והשנה, כשמר-24 כבר לא מתחרה זה לא הפך את זה ליותר פשוט.

הגדולה אולי של ג'ונסון היא בכך שבתקופתו עברה הסדרה הזו שינויים רבים בפורמט של האליפות ושל הניקוד, מתוך מטרה לשמור על עניין ושואו לקהל עד הסוף. יצרו שם מעין סדרת פלייאוף על המסלול, חילקו נקודות בצורות שונות ולקח לכולם, גם לו, זמן להסתגל לשיטה, שלוש שנים ליתר דיוק מהאליפות הקודמת והוא עשה את זה, אבל זה לא מבטיח כלום לגבי העונה הבאה שכבר בפתח.

סדרת הנאסקאר היא סדרה קשוחה, אין ספק. המכוניות נראות לנו, מבחוץ, צבעוניות ו-"אמריקאיות" אבל תנסו להגיע פעם אחת למסלול ותראו עדר של 42 מכוניות טסות צמודות-צמודות במהירויות מטורפות ותבינו על מה אני מדבר. ובכדי לזכות באליפות שם צריך להיות הכי קשוח שיש, הכי "רע" במובן הטוב וכמובן שצריך גם מזל…אתה לא רוצה להיות באמצע "big one", תאונה רבת משתתפים שגומרת לך את המירוץ דווקא ברגעים הכי חשובים.

ג'ונסון צלח את הכל השנה הוא הצליח לנצח את כולם למרות שלא הרבה הימרו עליו ובשלב מסויים כולם היו בטוחים שהאליפות בכלל תלך לכיוונים אחרים, אז אמרו, בסופו של יום הוא אמר את דברו.

האמריקאים לא  אוהבים ששוברים להם מיתוסים, שמאיימים להם על השמות הגדולים, על "היכל התהילה" הכל כך מקודש שלהם, יש להם כבוד למורשת ולהיסטוריה ואולי בגלל זה הם מצליחים. ג'ונסון מאיים, נמצא בקו אחד עכשיו עם שניים מהגדולים ביותר- ארנהרדט שכבר לא חי וריצ'ארד פטי, שני אייקונים משופמים אמיתיים והוא..? הוא סתם בחור פשוט שאוהב לנהוג, ומהר.

 

ניקו, אלוף
כרמל-טרייל או איך רצים מירוץ שטח של 3 ימים..?!

תגובות

 • אריאל גרייזס

  לא מבין גדול במרוצי מכוניות ובטח לא בנאסקר. כשאני בארץ אני בטח לא עוקב אבל בגלל שאני בארה"ב אז יוצא לי לראות סיכומי מירוצים ואת האליפות של ג'ונסון. ומרגיש לי שני דברים עיקריים - הראשון זה שיש ירידה באפיל של הנאסקר בארה"ב. כשהייתי פה לפני 5 ו-10 שנים הוא סוקר הרבה יותר בהרחבה. היום נותנים תקציר בקושי של מירוץ האליפות, ראיון קצר וזהו. הדבר השני זה שלג'ונסון יש אפיל של צנון, וכנראה זה חלק מהסיבה שהאמריקאים לא ממש אוהבים אותו ואולי זה גם חלק מהגורם לנקודה הראשונה.
  בכלל, כל שיטת הפלייאוף המאוד אמריקאית הזאת די מוזרה לי. ממה שהבנתי ג'ונסון בעונה הסדירה היה חלש מאוד ובקושי ניצח מירוצים ואז בפלייאוף התפוצץ. כשזה קורה בספורט קבוצתי זה מלהיב אבל פה זה נראה לי טיפה מדכא. נהגים עובדים קשה כל השנה ובסוף זה לא נחשב להם בכלל

 • ניינר / ווריור

  סופסוף כתבה על הספורט האדיר הזה. המירוץ האחרון היה מטורף לחלוטין ורק הראה באיזה תותח על מדובר.
  אריאל, אני מניח שבנורתווסט נאסקאר לא מאד פופולארי, אבל לא חושב שיש ירידה בפופולאריות בטריטורייה הטבעית של נאסקאר ובקרב הרד נקס בכלל

  • אריאל גרייזס

   אני לא כל כך מדבר על הנורת'ווסט, ברור שזה לא פופולרי פה, אלא יותר על תחנה כלל ארצית כמו ESPN

   • דובי מילר

    Espn לא שידרו לדעתי נאסקאר בצורה מסודרת אף פעם, לא זוכר ויכול להיות שאני טועה.

    • ניינר / ווריור

     נאסקאר זה בייבי של פוקס

     • דובי מילר

      בשנתיים שלוש האחרונות זכיתי לפרשן חלק מהמירוצים ששודרו בספורט1.
      לצערי לא ממש באופן עיקבי אבל זה היה עדיף על כלום.

 • דובי מילר

  אני נגד השיטה החדשה הזו וכל השינויים שלה בכל פעם.
  תן לי סדרת מירוצים רגילה עם שיטת ניקוד פשוטה וזהו, לא צריך יותר מזה.
  יודעים מה, מוכן שיחלקו ניקוד גם על פול פוזישן, הקפה מהירה במירוץ ולמי שהוביל את מרבית ההקפות במירוץ ו-או גם ניקוד על כל הקפה שנהג מוביל.
  זהו.

  הנאסקאר לא מאבד מהפופולאריות שלו, לפחות לא על פי מה שאני יודע, אבל כמו בכל דבר זה עניין של תקופות.
  רק נגמרה העונה ואנחנו מתחילים להתארגן לבאה בתור ולאירועים ששיאם בדייטונה בתחילת העונה, בטוח שזה ימשוך הרבה אקשן.
  אסור לשכוח שלנאסקאר יש תחרות קשה בשוק הספורט האמריקאי.

  זכיתי להיות בארה"ב בדיוק בזמן מירוץ הפורמולה-1 באוסטין ולפחות על פי ההתרשמות שלי, מהשידור, הקהל האמריקאי מתאהב מחדש בפורמולה-1 והפופולאריות בעלייה מתמדת.
  יכול מאד להיות שעם הבעלות החדשה על הפורמולה-1 נראה מירוץ נוסף שם.
  כל זה לא ישפיע על הנאסקאר ולו רק מכיוון שמדובר בספורט מוטורי "דרומי" אם אפשר להגדיר אותו ככה, משהו מסורתי ושורשי, זה הרבה יותר מסתם מירוץ, זה חלק מהמסורת, סיפורי משפחות, מאבקי דורות וג'ימי ג'ונסון אחד.

  • ניינר / ווריור

   האמת ששיטת הניקוד מטומטמת ומסובכת שלא לצורך. מצד שני העניין של הצ'ייס עשה את העסק למעניין מאד.

 • 7even

  אני תמיד תוהה איך עוקבים שם מי הראשון...או מי נמצא כרגע באיזה מקום במירוץ בכלל...

 • דובי מילר

  השיטה שלי למעקב היא האתר של הנאסקאר, המידע שם מתעדכן קבוע.
  לגבי הצ׳ייס- כמו שאר הדברים שכתבתי לגבי זה, לא רוצה.
  תנו לי מירוצים ושיטה רגילה

 • אלון

  שחייתי בדרום ראו נאסקר בכל מקום ואי אפשר היה לברוח מהפרצוף של ג'ונסןן. בצפון כלום, הספורט מספר 4 בפופולריות שלו בארה"ב לא קיים פה. שאלתי כמה אנשים אם הם יודעים מי זה ג'ונסון והתשובה שקיבלתי תמיד הייתה קשורה לפוטבול.

  • דובי מילר

   אני חוויתי את זה דרך החנויות למשל...
   ישנם אזורים שלמים שבכל חנות יש פרסום דרך הנאסקאר ואזורים אחרים שאין כלום, זה די מעיד על העניין בזה.

 • Amir A

  תמיד יש לי רושם שאנשים מגיעים למרוצים האלו ורק מחכים לאיזה "big one" כדי לראות מכוניות עפות באוויר, צמיגים קופצים על המסלול וחלקי מתכת מתרסקים על הגדר שמקיפה את המסלול. ואז מגיע ארנהרדט האבא, נותן צ'יפ קטן לקיר עם המכונית, צ'יפ כזה שבקושי מכופף את הפגוש, ומת.

  • 7even

   חוץ מהקטע של המת בסוף, זה בדיוק כמו המאמנים של הג'טס...

  • דובי מילר

   ארנהרדט נהרג בגלל בעיה עם חגורות הבטיחות, אם אני זוכר נכון והיתה אפילו טענה שהוא נסע לא רתום...

 • makaki

  so , nobody here understand how it works? if someone can tell us?

  • אמיתי

   אורווה ריקי בובי..בייק אנד שייק..סרט "מפגר"

   • מיקו G

    שייק אנד בייק, נא לדייק.

 • אהדי

  עידו - אהבתי!

Comments are closed.